Zevenklapper svo/z Scholierenstaking verdeeld succes Verlies voor A O 2000 igens G.V.T. zevende Xglandelijke wedstrijd He bowlingsstrijd Lichte aanrijding Leren jas gestolen Brommer gestolen Reserves deden het goed Klaverjasclub Den Burg Anne de Vries winnaar snertrit Bowlers hadden druk weekend Dammer Jos de Wolf verrast Hooijberg Texe/se/ectie verloor nipt Paardenvrienden vergaderen nISDAG 5 NOVEMBER 1985 TEXELSE COURANT PAGINA 5 )aai slopen zaterdag behaalde de |(j iensploeg van G.V.T. een prach- [esultaat tijdens de nationale ■nigingskampioenschappen jongens en jeugdturners, B- sau, te Almelo, door daar als 7e iindigen. Met dit resultaat zijn jongens 11 plaatsen hoger indigd dan vorig jaar toen zij het eerst meededen en 18e rden. wedstrijd begon voor Joost Brüge- nn. Karei dijker, Mark Jan Mulder imile Keyzer al goed op de kast Alle 4 de jongens lieten hier goede overslag zien die door de ook goed beloond werd. Op de draaide de ploeg zelfs uitstekend, ral Emile viel op door zijn mooie irking van de oefening. Hierdoor Ijrde hij zelfs hoger dan Joost die inhoud een moeilijker oefening Ie rekstok gebeurde er een aantal jer goede zaken. Emile en Karei iden hun oefening volgens plan. k Jan echter, bleef halverwege zijn ;ning even steken. De oefening zat niet vast genoeg om hem zonder enken te kunnen turnen. Hierdoor d er voor zijn 3/4 reuzedraai een te pauze ingelast. Ook Joost ver re zich in zijn rekoefening Na een <elijk schitterend begin schrok :st van zijn ruime achteropzet. Zon- nadenken begon hij toen, al veel froeg aan zijn afsprong. Hierdoor aide hij wel wat te weinig ierdelen. de langemat en ringen revancheer- beide jongens zich weer door pri- turnwerk. ploeg is op de goede weg. Vooral ien de leeftijd van de jongens zijn h de toekomst mooie resultaten te .vachtenOp korte termijn zal het Ie turncompetitie spannend worden it Pro Patria uit Den Helder eindig- als 6e met 2,05 punten voorsprong Sportlust uit Julianadorp bleef ste- op een 8e plaats met slechts 0,05 iten achterstand op G.V.T. is in de afgelopen week fel voor de iten gestreden in de bowling com- itie. Woensdagavond speelde Paal zeer sterk maar was niet opgewas- tegen het geweld van RRR. Peter isman van Paal 19 die enkele jaren tmeer heeft gespeeld is het duide- nog niet verleerd. iaf Spuiterij moest twee winstpun- aan de meisjes van Garfields af in. Trees Veldman gooide een oie serie van 518. De zeer sterk lende De Koogel had weinig moeite de Beerekuil en haalde alle punten nen. De nieuwe teams T.H.T. en mona waren aan elkaar gewaagd, iar Pomona had iets meer kracht en ie 4 punten voor zich op. elewaal en Strandplevier 2, beiden leden week zeer sterk van start ge in, moesten deze week toch iets terug nemen. Het voordeel ging r Wielewaal. In Vitaminebron speel- Eric van Ellen zijn eerste wedstrijd, gooide een mooie serie van 427, ar de winst was toch voor I.B.S. Willem van Zeijlen gooide een ga- van 210. Donderdagavond kwamen bbel L en J.P.R. tegen elkaar uit. bbel L moest strijden voor zijn 3 ist punten tegen het goed spelende R. De fel strijdende dames van artet konden geen winstpunten te- Strandplevier 1 behalen. Strand- vier 1 dat vorige week matig start- was nu zeer goed op dreef met een serie van Henk Plaatsman van i. Het met twee man spelende Hor tod ging zeer goed Frans Hopman Dini Michelsen met een serie van en 601 konden 3 punten afnemen Tabaksschop 't Centrum, het team van Taveerne was Loes Zutphen goed op dreef met haar we partners Dirk Koning en Dik fêboom. Reisbureau Texel dat met spelers zeer gebrand op de pun- was kon er maar 1 Zz in de wacht ton. Theo Zuidewind en Lucy de oge van Team 24 deden het samen goed tegen de Schuimkragen. De ilag is nog niet bekend omdat er Team 24 een derde man ont- ekt. Donderdagmorgen was het de urt aan de huisvrouwen, die het el- na het genot van een kopje koffie lastig maakten. CMC ging fel te tegen de dames van Tabakshop sen ging met 81/2 punt naar huis. de T. Fords waren niet te stuiten pakten Will helemaal in door 9 'ten binnen te halen. Slagen: 19-Rudy-Karin Rab 0—5 af Spuiterij-Garfields 3—2 Koogel-Beerekuil 5—0 'T-Pomona 1 —4 fewaal-Strandplevier 2 4—1 hiinebron-I.B.S. 1—4 todplevier 1-Kwartet 5—0 öbel L-J.P.K. 3-2 tlifood-Tabakshop 't Centrum 3—2 •erne-Reisbureau Texel 314 1'/2 De landelijke scholierenstaking te gen de plaatsing van de kruisraket ten was vrijdag op Texel een ver deeld succes. Ongeveer de helft van de leerlingen van de Rijksscho lengemeenschap stopte anderhalf uur met het volgen van lessen en woonde de manifestatie bij in de aula van de school. Bij het Lager Beroepsonderwijs was de animo veel minder. Eén klas hield vrijdag morgen een protestmars in Den Burg. Uit de andere klassen bleven enkele kinderen weg tijdens de of ficiële stakingsuren. De geringe LBO-animo houdt volgens de adjunct-directeur S. Siersma ver band met de mededelingen die de schoolleiding vooraf over de staking heeft gedaan. 1 November werd bin nen het LBO opgevat als een normale schooldag en dat betekende dat het staken opgevat zou kunnen worden als spijbelen. ,,We hebben geen toestem ming voor de staking verleend" aldus Siersma. Die houding betekent echter niet dat de stakende LBO-leerlingen „straf" zullen krijgen. „De ouders van de desbetreffende leerlingen krijgen een briefje dat hun kind op die uren niet op school was. Het laten terug komen van leerlingen in vrije uren vinden we in dit geval een beetje moeilijk omdat het ging om een zaak die algemeen in discussie is en er was een landelijke stakingsgroep. De leerlingen die nu het werk neerlegden deden dat niet om persé te spijbelen, maar maakten een bewuste keuze". De ca. 350 stakende RSG-leerlingen hadden 's morgens een manifestatie in het schoolgebouw. Via de (gekraakte) intercominstallatie klonk een „nucleair alarm" wat een oproep was om naar buiten te gaan. Vanuit een vliegtuig gooiden twee meisjes briefjes met teksten en papieren bloemen naar be neden. De bloemen en teksten waren eigenhandig gemaakt en er was dus veel tijd in gestoken. In de aula werd een openingswoord geproken door de actieorganisator Eric van Bruggen. Hij zei dat de scholierenstaking als een te ken voor de regering moet worden op gevat en dat de strijd ook na 1 no vember moet worden voortgezet. Ma rieke Mast (zang) en Wilco Witte (gi taar) vertolkten Beatle-liedjes en op het versierde podium werd een speci aal voor deze gelegenheid door Martijn Lasthuizen geschreven toneelstuk op gevoerd. Het was een periflage op Reinaert de Vos, waarbij men in Ko ning Leeuw premier Lubbers kon her kennen en in Reinaert de VS-president Reagan. Verder werd op ruime schaal van de gelegenheid gebruik gemaakt om te discussiëren. Er waren ook an dere geluiden te beluisteren. Daarvoor zorgden Gabber Helder en Bart Wen- drich die de scholierenstaking geen goed aktiemiddel vonden. Hun span doek vermeldde: Staken ze in Moskou ook? De speech van het tweetal had veel boe-geroep tot gevolg en anderen uitten hun afkeuring door met de rug naar de sprekers te gaan staan. Veel enthousiasme daarentegen wekte Je roen Rommets met een andere toespraak. Zang en gitaarspel werd ten hore gebracht door Saskia Eelman en Kees de Jong. De laatste tien minuten van de beschikbare tijd ging ieder weer normaal naar de les. Het onder wijs voor de „werkwilligen" was intus sen gewoon doorgegaan. Als officiële afsluiting van de aktie werden 's middags in het raadhuis aan loco-burgemeester 100 ballonnen met antiraket-teksten aangeboden, Schilling reageerde welwillend. Zonder te laten merken of hij voor- of tegenstander was van de raketten uitte hij zijn waar dering voor de nette wijze waarop de aktie gevoerd was. 1 De atoomslachtoffers" op de trap van het raadhuis. De LBO-klas die de hele vrijdagmorgen aan aktievoeren wijdde trok met span doeken door Den Burg. De betogers waren gehuld in plastic zakken met daarop geraamtes geschilderd en enke len droegen een gasmasker. Op diverse plaatsen werd een nucleair bombarde ment nagebootst in die zin dat de leer lingen op commando van trommelge- roffel levenloos gingen liggen. Op de foto gebeurt dat op de trappen van het raadhuis. Bij het raadhuis werd ook een rode vlag gehesen met daarop de tekst „Kruisraketten nee". Eenzamer was het protest van niet- leerling Cor Ellen die op zijn juttersfiets de dorpen aandeed. Ellen had een draagbare radio bij zich die was af gestemd op de VPRO, de omroep die de vrijdag het geluid van een alarmsi rene de ether instuurde. Vrijdag gebeurde op de parkeerplaats van het haventerrein 't Horntje een lichte aanrijding. Een 27-jarige inwoner uit Den Helder draaide met zijn auto achteruit, uit een parkeervak op het moment dat een 27-jarige Texelaar met zijn auto dat vak naderde. Wegens ge ringe snelheid van beide wagens was er alleen enige plaatschade. Zondagmiddag tussen drie en vier uur werd een leren jas gestolen uit een garderobe van een restaurant in Den Hoorn. Het kledingstuk is eigendom van een 24-jarige Texelaar en heeft een waarde van 7600,—. In de jas zat een portemonnee met daarin twee bankpassen. Zaterdagavond werd een Malaguti- damesbrommer gestolen bij een wo ning aan de Schoudieck in de Mars. De oranje brommer heeft een „zweef- zadel" en is eigendom van een 26-jarige Texelaar. 'svrouwen: IC. - Tabakshop Mets tords-Will 81/2-4y2 9-4 In een wedstrijd waarin veel ge scoord werd bleef Oosterend/Z duidelijk aan de goede kant van de score: een overtuigende overwin ning van 7—2. De ruststand 4—2 werd in de tweede helft uitgebouwd naar een klinkende overwinning, hoewel SVO met een wat gehavend team op het veld kwam. De invallers waarmee Ooste rend op pas moest hebben het team goed opgevangen. Jaap Vlaming en Wim Eelman hadden beiden een groot aandeel in de regelmatig verlopende score. Al na enkele minuten spelen opende Rien Brouwer voor Oosterend de score. De doorgebroken Brouwer kon met een fraaie trap vanaf de rand van het strafschopgebied de bal pre cies in de kruising draaien. Een aan dringende HSV ploeg vergat de defen sie op de juiste wijze te assisteren, waardoor Rien Brouwer de nodige ruimte kreeg om de score uit te bou wen. De tweede goal kwam na een goede actie van Jaap Vlaming die van af de linker kant diep kon doorgaan en op het juiste moment Brouwer wist te bereiken. Over dezelfde kant kon hij na goed doorzetten van Martin Land, Brouwer opnieuw in staat stellen om Op de vijfde speelavond van de klaverjasclub wist het echtpaar F. Veeger met een zeer goede score van 7579 punten beslag te leggen op de eerste plaats waarmee men gelijk een sprong maakte van de twaalfde naar de derde plaats. Tweede werd het koppel A. van Heer waarden en J. Kloosterman met 7231 punten. Als derde eindigden G. Linne- man en W. Koomen met 6696 punten. Vierde werden de dames L. Hoogen- bosch en T. Huisman met 6688 pun ten. De dames G. Ofrein en J. Bies- boer behaalden een score van 6656 punten en werden vijfde. Het belooft een zeer spannende strijd te worden in deze eerste periode, het onderlinge verschil is zeer klein. Vrijdagavond wordt er gekaart voor het goede doel. We hopen op een zeer grote opkomst. Opgave is mogelijk bij mevrouw R. Festen, 02220-3391 of aan de zaal. De aanvang is 20.00 uur in chinees-restaurant Azië. Stand eerste periode A. Bakker-G. Smit 33006 9 G. Festen-P.v.d. Molen 32606 8 Echtp. F. Veeger 32550 10 Dames Ofrein-Biesboer 32531 8 F. Hopman-R. de Ruwe 32476 17 L. Hoogenbosch-T. Huisman 32399 7 Echtp. R v.Heerwaarden 32328 12 G. Eelman-C. Hoogeboom 32292 13 A. Vermuë-M. Timmermans 32047 10 N. Koomen-W. Bakker 31757 11 te scoren. Een volgende actie was een uitstekende diepte pass van Leendert Eelman op de wegsprintende Brouwer die alweer geen moeilijkheden onder vond bij het scoren. Kwartier Daarna brak er echter een kwartiertje HSV aan waarin de 4 0 voorsprong weer danig aan het wankelen werd gebracht. Een niet de moed opgevend HSV ver schafte zich ruimte in de Oosterend verdediging waar de Oosterender doel man in een kluwen van spelers niet goed de bal kon onderscheppen. De druk werd groter omdat de concentra tie bij de Oosterender ploeg terug liep. Een tweede doelpunt werd aangete kend en HSV vocht voor de aanslui tende treffer, maar keeper Drijver voor kwam dit. Na de pauze een weer geconcentreerd spelend Oosterend dat de score nog niet direct kon uitbouwen maar dat toch de wedstrijd in handen had. Na een ongelukje in een duel moest Mar tin Land zich laten vervangen. Een ex tra gemotiveerd team knokte zich over deze tegenslag heen Brouwer (daar mee zijn vijfde doelpunt makend) wist na een diepte pass alleen voor de kee per te scoren. Meerdere kansen volg den, een moedeloos geworden HSV was rijp voor een grote uitslag. In een prachtige aanval met een goede afwer king konden Martin Boostma en benja min Ger Vlaming de zevenklapper voltooien. De zaterdagavond verreden Snertrit van de MAB-club „Texel" is ge wonnen door Anne de Vries. Bij deze vrij moeilijke rit, uitgezet door Peter Daalder, kwamen 23 auto's en 1 bromfiets aan de start. Vanaf de start op het Wezenland ging het richting De Waal waar een rondje werd gereden door Tienhoven, dan door de Marsweg, de Hallerweg naar het Hogeberg gebied. Over Oudeschild via Oosterend ging het naar de Waal langs Den Burg over de Rozendijk naar Den Hoorn waar de finish stond. Jan de Wit werd 2e en komt daarmee boven aan het klassement om het clubkampioenschap 1985. De uitslag werd bekend gemaakt in Loodsmans duin waar ook de snert werd geserveerd. 1e Anne de Vries, 12 strafpunten; 2e Jan de Wit, 13 strafpunten; 3e Simon van Tatenhove, 50 strafpunten; 4e Dirk Westerlaken, 53 strafpunten en 5e Ti ne Standaart, 54 strafpunten. Tussenstand kampioenschapl. Jan de Wit, 48 pt; 2. Bert Segerink, 46 pt; 3. Annie Dogger, 42 pt; 4. Paul van Heerwaarden, 40 pt en 5. Jaap Keyser, 40 pt. De volgende puzzelrit is de Sinter- klaasrit op zondag 1 december om 14.00 uur. Zaterdag speelden drie bowlers van bowling De Koogel de eerste voor ronde van de Nederlandse kam pioenschappen in Uitgeest. Er werd knap gegooid: Peter Veldman gemiddeld 171, Kees Keijzer gemiddeld 122 en Rob Beumkes 184. Met nog een tweede en derde ronde in het vooruitzicht zijn er mogelijkheden op een finaleplaats. Zondag moest het 5-mans team aantreden voor de derde speeldag in de nationale competitie. De wedstrijden werden gespeeld in Hoorn. De eerste serie was tegen een team uit Volendam. Deze serie werd met 1—2 verloren. De tweede serie was tegen Den Helder; het team De Koogel draaide goed, vooral in de tweede game. Kees Keijzer 180, Ben Penha 194, Henk Plaatsman 175, Loes Zutphen 171 en Peter Veldman 218, een teamtotaal van 938. Den Helder kon met 796 niet tegen dit geweld op. De laatste wedstrijd was tegen de koploper Pro-shop Zaandam. De eerste game werd verloren met 766 tegen 789. Het hing van de tweede af of de gamepunten en totaalpunten ge wonnen konden worden. De Koogel gooide prima t.w. Kees Keijzer 181, Ben Penha 182, Henk Plaatsman 193, Loes Zutphen 172 en Peter Veldman 194. Een totaal van 922 en Pro-shop Zaandam 890. De tweede gamepunt plus het eindtotaal werd gewonnen, al was het met een klein verschil van 9 pins. Het dagresultaat leverde zes pun ten op, mede dankzij Henk Plaatsman die zijn debuut maakte en meteen 174 gemiddeld gooide. Jos de Wolf zorgde voor de verrassing van de damclubavond. In de beginfase van de partij nam Hooijberg stukwinst door een vrij eenvoudige „coupe de la bombe". Jos liet dat er niet bij zitten en spande zich tot het uiterste in, ter wijl Hooijberg zich al winnaar waande. Eerst won Jos „zijn" stuk terug en la ter wist hij met een drie om vier- combinatie de partij te beslissen. Hij staat daardoor met acht uit vier aan kop. Een andere verrassende ontwikke ling deed zich voor in de partij tussen J. Everwijn en G. Dros. Laatstgenoem de blunderde al in de opening. Ever wijn profiteerde slagvaardig en won twee stukken. Later echter gaf hij Dros de gelegenheid zich te herstellen. Har ry van de Wetering had een goede avond. Hij voegde drie puntenj aan zijn totaal toe en dat was nodig ook. W. Bakker moest ervaren dat W. Tim mer goede partijen kan spelen. P. Kooiman onderwierp A. Sijtsma en K. Burger aan zijn gezag. L. Boonman had een interessante partij met Peter de Wolf. Uitslagen: J. Hooijberg-J. de Wolf 0—2 A. Sijtsma-P. Kooiman 0—2 W. Timmer-W. Bakker 0 2 J. Everwijn-G. Dros 0—2 L. Boonman-P. de Wolf 2—0 M. Riemens-H. v.d. Wetering 0—2 P. Kooiman-K. Burger 0—2 H. v.d. Wetering-J. Eelman 1 1 A O 2000 heeft afgelopen week een gevoelig verlies geleden tegen Gamma 2. Casino 2 en Oosterend 2 kwamen een 3—3 gelijkspel over een, evenals Mantje en ZDH. Gam ma won weer zeer ruim, ditmaal van Casino. In de eerste klasse blijft Jelleboog aan de goede kant van de score. Bij de junioren leed Ratronics het eerste verlies. De Texelse selectie verloor in een mooie wedstrijd met 7—5 van de provinciale afdelingsselectie. A O 2000, aan het begin van het sei zoen getipt als de nummer twee of drie van de hoofdklasse, verloor van Gamma 2 met 5 4. Een uitslag waar twee dingen vanaf zijn te lezen. A O is minder sterk dan verwacht werd en Gamma 2 presteert dit seizoen goed na al eerder Nissan op gelijkspel ge houden te hebben. De ploeg heeft een grote invloed op de competitie. A O 2000 heeft nu de aansluiting met Nis san verloren. Oosterend 2 is de laatste drie wedstrijden goed op dreef. Uit de ze drie werden vijf punten vergaard. Het vijfde punt kwam tot stand door een gelijkspel tegen Casino 2. Voor Oosterend scoorden Martin Huizinga, Johan de Waard en Ger Vlaming. Voor Casino 2 scoorde Marcel Boogaard tweemaal en Theo Legierse eenmaal. Mantje en ZDH speelden 4—4 gelijk. Gezien de stand in de hoofdklasse ge rechtvaardigd. Gamma, onbetwist de ploeg die het meest scoorde, haalde weer fors uit tegen Casino. Louis Uriot schoot zes maal raak, wat met de doelpunten die hij al eerder tegen de selectie scoorde hem op een respecta bel aantal brengt in één week. De selectie speelde tegen de afdelings selectie die wegens een groot aantal afberichten nogal verzwakt naar Texel kwam. Wat ook met meespelen van Rob van de Stap verklaarde. In de tweede minuut kwam Texel al op voor sprong doordat Simon Brand uit een goed genomen vrije schop scoorde. Hans Manuputti maakte 1—1 gelijk op aanspelen van de weer fantastische Harrie Tielens, die eerst even twee Texelaars uitspeelde. Daarop gaf Louis Uriot zijn visitekaartje af aan de leden van de technische commissie Noord- Holland die op de tribune zaten. Drie maal achtereen scoorde Uriot, daar- De Vereniging van Vrienden van het Paard heeft vrijdagavond a.s. in „Re becca" te De Waal de herfstvergade- ring, aanvang 20.00 uur. De agenda vermeldt onder meer bespreking van de ringsteekcompetitie, een nieuwe re geling voor de wisselbeker bij de mara thon en de verkiezing van een nieuw bestuurslid. Op de voordracht staan de dames L. Eelman-Vos en R. van de Tempel, Na de pauze wordt een video opname vertoond over het concours hippique 1985. Eventuele tegenkandi daten voor de vacature in het bestuur kunnen, ondersteund met 20 handte keningen van leden, schriftelijk bij het bestuur worden voorgedragen. mee Texel dus naar een 4—1 voor sprong tillend. Aardig was in deze wedstrijd om te zien hoe ex- international Job Dragtsma Uriot scha duwde. Gerrie Plooy, ook al geen keu zespeler van de selectie, bracht de zaak weer wat dichter bij elkaar door een mooi doelpunt. In de tweede helft scoorde Job Dragtsma tweemaal. Pas toen kwam de afdelingsselectie op voorsprong door een goede combina tie Tielens-Dragtsma-Plooy: 5—4. Toen Hans Manuputti even later 6—4 scoor de leek de zaak bekeken. Overigens een verdiende voorsprong want de provinciale selectie is uiteraard gewoon beter. Niettemin kwam de Texelse se lectie goed terug met een goed uitge voerde counter. Via Paul van Exel en Gerrie Plaatsman kon Louis Uriot 6 5 laten aantekenen. Kort voor het einde echter scoorde Job Dragtsma 7 5. Het was een sportieve wedstrijd van goed niveau. Technisch goed, vooral door enkele spelers van de afdelingsselectie. Verrassend In de eerste klasse enkele ietwat ver rassende uitslagen. De winst van ZDH 2 tegen A O 2000 2 lag niet in de lijn der verwachtingen. Evenals het verlies van Oosterend 3 tegen Texel. De Mok pakte het eerste puntje van de compe titie tegen Oosterend 4 door een 3 3 gelijkspel. Gamma 3 won van De Koog met 2—1. Dat Jelleboog van Casino zou winnen was geen verrassing. Jel leboog is in deze klasse zeker de sterkste en zal ook kampioen worden. In de tweede klasse speelden KSMT en Casino 4 met 1—1 gelijk. Verenigde Schilders had geen enkele moeite met Nissan 4 en won verdiend met 4—0. Jelleboog 2 haalde fors uit tegen Oosterend 5 door met 10—3 te win nen. Slufterhoek won met 6—4 van Nissan 3. Een verlies voor Nissan 3 dat men grotendeels aan zichzelf te wijten |iad. Beter verdedigend ingrij pen had de uitslag anders kunnen ma ken. In de derde klasse één wedstrijd. Nioz won ruim met 6—2 van Gamma 5. Bij de junioren leed Ratronics, één der favorieten voor het kampioen schap, een 1—0 nederlaag tegen Gam ma. Het moet een spannende wedstrijd zijn geweest want in veertig minuten zaalvoetbal bij de junioren slechts één goal komt niet veel voor. Rob Grisnigt scoorde het winnende doelpunt. Verenigde Schilders won met maar liefst 15—0 van Paracen trum. Hieruit blijkt dat de niveauver schillen in de junioren 1 klasse erg groot zijn. Ria's Winkeltje won met 3—2 van Texel 2. Texel 2 startte in de laatste fase van de wedstrijd nog een inhaalrace om een opgelopen achter stand weg te werken wat net niet luk te. In de junioren 2 klasse won Gam ma de topper tegen Ria's Winkeltje 3 met 5 4. Ook hier een zinderend tref fen. Bij de dames won Casino afgete kend met 9—1 van ZDH. KSMT 2 sleepte de volle winst binnen tegen Gamma 2.

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 5