erste nederlaag SVT uitwedstrijd I! üi id Texelse Boys verloren levendige wedstrijd De Koog wint weer Oosterend in slotfase weer gelijk mammam etbaluitslagen: Snelle tijd Ron Daalder Sik Ml Mareis pakken koppositie Boerenkoolrit was lekker Richard Koopman wint wielercross Oppermachtig Zuidermeer verslaat ZDH Cocksdorp met 0-8 ten onder tegen koploper JHC-dames won van MST IDAG 5 NOVEMBER 1985 TEXELSE COURANT PAGINA 7 (oetbalwedstrijd duurt gebruikelijk twee maal 45 minuten. Dat je ivedstrijd in de eerste tien minuten kunt verliezen, bewees Texel af- pen zondag. Schagen profiteerde in de vijfde en tiende minuut twee- goed van het niet bij de les zijn van de Texelse defensie. Na twee ireenvolgende gelijke spelen nu dus de eerste uit-nederlaag van dit -ien voor Texel. sdstrijd speelde zich af op het onbespeelbare tweede veld van gen omdat het traditioneel zeer te hoofdveld een broodnodige ipbeurt ondergaat. Of het wen- jan dit uiterst glibberige veld nu rondslag lag of niet, maar Texel 3 onzeker en vocht niet met de honderd procent tegen het gemo- de Schagen. Wel was de eerste voor Texel. Louis Uriot speelde meegekomen Simon Brand in eedte aan en zijn schot verdween jngs de voor Texel verkeerde kant Je paal. Onmiddellijk hierna ging ienvelder Brood van Schagen een ^htloze rush over het midden van aan. Zowel Rob van de Stap Sul van Exel liepen netjes met zonder het hem erg lastig te n. Op 25 meter van het doel at Brood maar eens op de goal iieten en zowaar, de bal ver- n onhoudbaar voor Bart Heer- in de touwen. gen rook zijn kans en zette door. ■n van de aanvallen werd Bart schap genoteerd voor het vast ten van een doorgebroken aanval- (3 tien minuten spelen verspeelde van de Stap de bal op het mid- De onmiddellijk door Cock lam voor het doel gebrachte bal lussen Klaas Koorn en Gerrie sman. Beiden dachten waar- li slijk dat de ander het karwei zou en Wildbred Korevaar kon dan simpel 2—0 aantekenen door de ver Heerschap heen te schieten. Wakker teze goal werd Texel wakker en naar later bleek, te laat het spel zich toe. Eerst was het de deze :ag weer zwaar bewaakte Louis die een kans kreeg bij een af- igen aanval. Het harde schot vel- el zijn bewaker maar belandde n het doel. Ook Paul van Exel na goed voorbereidend werk van in Koorn een kans die niet benut had weinig geluk toen hij een fdag 2 november 1985: 6 afdeling Noordholland: svo/z, 2-7 sdorp-Alkm. Victrix 0-8 ndia 2-SVO/Z 2 0-0 Iz 3-W.Meer 4 4-4 ■oren: ■aard A1-Texel A1, afgelast lerend A1-HRC A2 3-2 -IC A3-Texel A2 1-2 ■erend B1-JVC B1 1-0 Ir B2-Texel B1 6-3 ■Boys B1-ZAP B2 14 1-1 IB2-JVC B3 2-10 V B5-Tex. Boys B2 1-3 C1-Texel C1 5-0 K C3-Oosterend C1 8-0 (oog C1-WGW C4 afgelast C2-JVC C2 2-3 Boys C1-SVAP C1 0-7 :es C3-Cocksdorp C1 1-6 i D1-Oosterend D1 4-2 Boys D1-Texel D2 3-3 erend E1-Texel E1 0-7 3oys E1-Svo E2 1-1 IH-Tex.Boys 2-3 ijesjunioren: wen-Texelse Boys 2—4 Jag 3 november 1985: Masse A KNVB: Kjen-Texel 3—2 afdeling Noordholland: Boys-SSV 2-4 rmeer-ZDH 6—1 orl-De Koog 0—4 foord-Oosterend 3—3 2-Texel 2 0 1 3-ZAP 4 1-1 'acht 3-Texelse Boys 2 5—1 4-ZAP 5 2-6 gen 4-ZDH 2 11-0 5-SRC 6 2-1 oog 2-Wiron 4 1 1 8-Texelse Boys 3 0—0 tend 2-HRC 9 7-1 'ren: Boys A1-Helder A2 3-0 Bs: aog-Berdos sdorp-HRC 2 i-Texelse Boys oys-Oosterend sdorp-De Koog stand: loys srend eog sdorp afgelast 5-2 0-6 1-1 2-2 kopbal uit een corner van Simon Brand op de doellijn gestopt zag. De eerste helft eindigde met een paar vrije trappen die of slecht genomen werden of niet goed werden afgerond. De tweede helft leverde 45 minuten lang een aanvallend Texel en een stug ver dedigend Schagen. Uriot kon slecht loskomen van zijn bewaker op dit glad de veld en de ploeg poogde wanhopig iets aan de achterstand te doen. Het eerste kansje was voor Martin Koorn toen een voorzet van links over alles heen bij de tweede paal belandde. Texel kreeg een serie corners en vrije trappen die wel voor het Schager doel kwamen maar er niet in verdwenen. In de dertigste minuut werd Texel einde lijk beloond voor de werklust in de tweede helft. Na een afgeslagen aan val eohont niorrio Plaatsman Hr hal hard achter de Schager doelverdedi- ger: 1-2. Texel rook zijn kans en bleef aanvallen. Klaas Koorn ging herhaaldelijk mee naar voren en speelde meer in de spits als laatste man. Het bleef gevaarlijk voor het Schager doel maar dit leverde maar één kans op: uit een corner van Brand kopte Uriot hard in de hoek. De bal werd van de doellijn gehaald door een Schager verdediger. De nekslag voor Texel kwam in de 33ste minuut. Door het mee naar vo ren sturen van Klaas Koorn kregen de Schager spitsen veel vrijheid bij hun schaarse uitvallen. Bij zo'n aanval speelde spits Speerstra Koos Tjepkema uit. Hij speelde de geheel vrijstaande Korevaar aan die alleen voor Heer schap niet faalde: 3—1. Wel probeerde Texel nog van alles maar verder dan een penalty na het onderuit halen van de doorgebroken Simon Brand die door Uriot werd be nut kwam het niet zodat de tweede seizoennederlaag een feit werd. Voor Texel rest nu de taak de opgelopen vier punten achterstand op het Helder- se HRC goed te maken of anders in de grauwe middenmoot de competitie uit te moeten spelen met een waak zaam oog naar de onderste plaatsen. In Warmenhuizen verschenen 275 deel nemers aan de start voor de halve ma rathon. Op de afstand van 10,9 kilo meter deden circa 195 lopers mee. De Ateletiekvereniging Texel was verte genwoordigd met 4 atleten. Ron Daal der behaalde in dit sterke veld een uit stekende 11e plaats in de voortreffelijke tijd van 1.16.39 uur. Ook Theo Franchi- mon stond zijn mannetje. Hij was on geveer een minuut sneller dan vorig jaar. Nu werd hij echter 4e in 1.13.11. Gerard Kuyper uit Den Helder zette de winnende tijd weer: 1.09.37. Piet Schuijl presenteerde ook prima in 1.25.00 uur. De atleten troffen afgezien van de flin ke wind, uitstekende omstandigheden. De tri-atleet Ivor van Onzen deed mee op de kortere afstand. Hij klasseerde zich heel behoorlijk met 43.45 over 10,9 kilometer. Op 24 november wordt de bekende halve marathon van Den Oever gehouden. - Texelse Boys kampte zondagmiddag tegen SSV met conditiegebrek en tekort combinatietalent. Veel voorzetten kwamen bij de tegenpartij terecht, maar de ploeg toonde wel een fors portie vechtlust. Die aanpak resulteerde in enkele gevaarlijke akties, waaronder een schot van Dirk Roeper (foto) dat net naast ging. reerde de protesten van de grensrech ter niet en bleef bij zijn beslissing. In de tweede helft lieten de Boys het er niet bij zitten. Ze kwamen snel dich terbij, weer via Bert Witte. Nu werkte hij een goed genomen hoekschop van Jan Zijm doeltreffend af. Het spel van de Boys werd er helaas naarmate de wedstrijd vorderde niet beter op. Er werd wel heel hard gewerkt maar de akties waren te traag (konditie ge brek?) en er werd veel balverlies geleden. De SSV verdediging kon dan ook steeds op tijd ingrijpen en zijn voor hoede aan het werk zetten. Deze linie bleef zeer gevaarlijk en gaf de Boys achterhoede handen vol werk. Spits Paasman was een paar keer dichtbij het beslissende doelpunt. Eenmaal redde keeper Stolk zeer fraai en even later moest Gerard Boogaard op de doellijn redding brengen. De situatie wordt voor de Boys nu wel penibel. Met de steeds wisselende opstellingen (noodgedwongen) is het moeilijk om goede resultaten af te dwingen. 11 29- 7 7 12-10 5 11-21 1 7-21 Het wordt eentonig maar de Boys hebben het weer niet kunnen red den. Eentonig was de wedstrijd te gen SSV echter geenzins. Het was een levendige match waarin zes mooie doelpunten vielen. SSV was echter het meest productief en nam dan ook, terecht door het be tere samenspel en een gevaarlijke spits, de overwinning mee naar Stompetoren. Tot vijf minuten voor het eindsignaal bleef het spannend met een 2-3 stand. C. Breg maakte toen aan alle onzekerheid een ein de door met een uitstekend schot het vierde doelpunt te scoren. Texelse Boys startte de strijd voortva rend. Na een kwartier spelen was de ploeg dicht bij een 1 0 voorsprong toen Alfred Bakker de SSV doelman te vlug af was. Een verdediger wist ech ter nog net de bal op de doellijn weg te werken. Ook Frank de Grave was dichtbij een doelpunt. In goede positie schoot hij echter net langs de verkeer de kant van de paal. Na ongeveer een halfuur spelen liet SSV zien over een alerte voorhoede te beschikken. Nadat De jongens junioren Mareis hebben door winst op ZAP de eerste plaats in de basketballkompetitie van Doppel- douche overgenomen. De wedstrijd te gen ZAP werd gemakkelijk gewonnen doordat er goed en sportief gespeeld werd door de Mareis. De eindstand werd 62—23. Scoorders waren: N. Witte, 2 pt.;M. Jas, 4 pt; W. Baretta, 5 pt; A. Smit, 6 pt.; P. Witte, 8 pt.; R. Witte, 12 pt.en M. Tuntelder, 25 pt. De Boerenkoolrit van de Vereniging Vrienden van het Paard was zondag een geweldig succes. Er verschenen 9 aanspanningen en 18 ruiters aan de start. De rit ging grootendeels door de dennen en het weer kon niet beter; de zon scheen en het was niet te koud. De finish was bij de familie Bakker, waar 50 personen een boerenkoolmaal tijd hebben genoten. twee Boysspelers elkaar op de SSV helft voor de voeten liepen en balver lies leden zette SSV over de rechter flank een snelle aanval op. De voorzet werd door spits J. Paasman resoluut achter keeper Frans Stolk gewerkt. Nog geen 3 minuten later liet de Boys achterhoede zich weer verrassen.- Nu kwam een verre pass van links en weer was het Paasman die onhoud baar scoorde. Bert Witte bracht de Boys weer in de wedstrijd door de bal na een goed genomen vrije trap van Kees van Heerwaarde zeer fraai in het SSV doel te kloppen. Nog voor de thee breidde SSV de voorsprong echter weer uit. Op zich was het derde doelpunt van weer Paasman zeer fraai maar er ging bui tenspel aan vooraf. De arbiter hono- In een lastige wedstrijd heeft De Koog uit tegen het laaggeplaatste Schoorl met 4—0 gewonnen. Door afwezigheid van Charles Ipenburg, Richard Daalder en Roel Verra speelde De Koog met een gewij zigd team. Middenvelder John List werd deze keer keeper. Na tien minuten kreeg Schoorl al een goede scoringskans. Ron Kos verscheen alleen voor John List en wilde deze omspelen. Hierbij kwam hij in aanraking met de Koger keeper en hij liet zich gemakkelijk val len. De scheidsrechter kon niet anders dan een penalty toekennen. Deze werd echter naast geschoten door Kos. De Koog was wel iets sterker maar kon zich toch weinig reëele scorings kansen scheppen. De afstandsschoten van Dirk Barends misten scherpte en vele combinaties resulteerden in onno dig balverlies. Hierdoor maakte De Koog het zichzelf eigenlijk toch nog moeilijk. Na een half uur kwam De Koog op 0—1 door Ruud van de Kerk hof die vanaf de linkerkant hard in schoot. Via verdediger Van Oort ver dween de bal langs keeper Hoeben. Wally van Beek was ook dicht bij een treffer voor De Koog. Uit een hoek schop van Cees Schoemaker kopte hij in de uiterste hoek. Een verdediger sloeg de bal uit de kruising. De scheidsrechter had echter een overtre ding geconstateerd van Koger zijde en gaf een vrije trap tegen De Koog. Verder kreeg De Koog nog goede kan sen via Jaap van Kranenburg die zijn kopbal met moeite gekeerd zag en Cees Schoemaker die de lat trof. Snel Schoorl bleef ook gevaarlijk met de snelle uitvallen, vooral via de rechter vleugel. Een harde inzet werd door keeper John List losgelaten, waarna Wally van Beek de bal nog net op tijd weg kon werken. Ruststand 0—1. In de tweede helft lag het peil ook laag en speelde Schoorl iets beter. Keeper John List moest enkele keren resoluut optreden. De spits van Schoorl was dicht bij de gelijkmaker, maar zijn inzet stuitte af op de paal en verder bracht Robert Kikkert nog een keer koppend redding op de doellijn. Het duurde tot een kwartier voor tijd dat Ruud van de Kerkhof De Koog op 0 2 bracht. Hierna was het gedaan met Schoorl en scoorde De Koog nog tweemaal via Jaap van Kranenburg die zeer attent reageerde. In de slotfase kreeg De Koog nog enkele goede kansen via Pe ter Brons, Cees van Beek en Ruud van de Kerkhqf maar hier redde de keeper uitstekend. Een geflatteerde maar des ondanks verdiende overwinning voor De Koog. Jeugd verslaat cracks Onder goede weersomstandigheden hield de Wielervereniging Texel haar eerste wielercross van dit seizoen. Er verschenen 15 deelnemers aan de start. In de eerste van de 12 af te leg gen ronden, nam Ronald Kramer de kop gevolgd door Evert en Richard Koopman en Theo Bloom. Ronald Kra mer verdween al gauw uit de kop groep en ook Theo Boom moest af haken. De kampioen van vorig jaar Ron van Boven zat al gauw in de mid denmoot en moest later opgeven. De beide koopmannen gingen samen op de eindstreep af. In de eindsprint maakte Evert een klein foutje waar Ri chard bekeken van profiteerde. Theo Boom werd 3e en het jeugdlid Jaco Vinke werd 4e. Simon Appel reed een goede wedstrijd door vanuit de achter hoede 5e te worden. Niels Jimmink reed voor het eerst mee en ondanks pech met een aflopende ketting werd hij 8 ste. Jan Buis kwam onderweg de man met het houweel (de hamer) te gen maar werd toch nog tiende. Uitslagen: 1. Richard Koopman; 2. Evert Koopman; 3. Theo Boom; 4. Ja- co Vinke; 5. Simon Appel; 6. Willem Keijzer; 7. Ronald Kramer; 8. Niels Jimmink; 9. Bas Vaars; 10. Jan Buis en 11. Hans van Osch. Volgende cross, 16 november om ca. 14.45 uur. Vooraf om 14.00 uur de 4 en 8 km crossloop. Nadat ZDH-2 in Schagen met een monsternederlaag huiswaarts werd gestuurd (11-0), trad het eerste aan in Zuidermeer tegen de koploper, die nog maar één punt verspeeld had. Dat zou zo blijven, en ook het eerste zwaluwenteam kreeg met grote cijfers klop: 6—1. De wedstrijd begon een kwartier te laat maar Zuidermeer had duidelijk geen last gehad van het lange wach ten. Op een spekglad veld waren zij vanaf de aftrap dé betere ploeg. Een misverstand in de achterhoede tussen Henk de Ruyter en keeper Doede de Vries gaf Gert Beets de kans om 1 0 op het scorebord te brengen. De ach terhoede van ZDH bleef onzeker spe len, zodat elke aanval van Zuidermeer gevaar betekende voor het doel van de Hoornders. Keeper Doede de Vries wist bij een van die aanvallen de bal nog weg te tikken maar via de paal kwam het leer voor de voeten van Schouten die scoorde: 2—0. Voor rust wist Gert Beets nogmaals te scoren, zodat de ruststand 3—0 was. Na de rust begon Zuidermeer zo mo gelijk nog flitsender maar voorlopig gingen de kopballen en schoten van de aanvallers van Zuidermeer net naast of net over. Na een kwartier was het wel raak; een mooie voorzet werd door John Vlaar keurig ingeschoten: 4-0. Kort daarna werd het 5—0 doordat de keeper Doede de Vries een bal door de benen liet glippen. ZDH gaf echter niet op en streed verwoed voor elke meter terreinwinst. Ook twee vlak na elkaar genomen corners leverden voor ZDH echter geen resultaat op. Een kwartier voor tijd kon ZDH wel tegen- scoren, doordat Jan de Wit goed doorzette. In dezelfde minuut maakte Zuidermeer het halve dozijn vol; Schel- ters was de schutter. In een rommelig maar door het scoreverloop spannend duel kwam Oosterend al vroeg tegen Kreile- roord op voorsprong. Daarna kwa men de Gortbuukers twee keer achter maar in de slotfase werd de stand toch nog gelijk getrokken. Eindstand 3—3. De start van de wedstrijd leek voor Oosterend voortvarend. Enkele Ooster- enders hadden nog geen bal geraakt toen Frits Bakker een te korte uitgooi van de Kreileroord keeper onderschep te en zo richting doel kon lopen. Bak ker benutte deze kans met een fraaie vallende bal in de bovenhoek. De vreugde was echter van korte duur Onder stormachtig weer moest Cocksdorp thuis aantreden tegen Alcmaria Victrix, de lijstaanvoerder in de competitie. Cocksdorp trapte met de wind in de rug af. Al meteen bleek waarom A.V. de koppositie inneemt. Met snel en goed spel werden de durpers op eigen helft teruggedrongen. In de achtste minuut werd de score geopend toen de midvoor van A.V. van dichtbij inknalde. Ondanks deze vroege treffer en het overwicht dat de Alkmaarders hadden 'ontstonden er niet echt veel uit gespeelde kansen. Dit was mede de verdienste van SVC dat veel werk op het middenveld opknapte. Het was daarom ook jammer dat in de 25ste minuut hands gemaakt werd binnen de beruchte lijnen. De penalty die daarop genomen werd betekende 0—2. De SVC-ers, die enkele malen voor het doel van hun tegenstander verschenen, kregen geen doelrijpe kan sen. Kort voor de thee kwamen de gasten via een kopbal op 0—3. Blessure Na de rust een gewijzigd SVC. Doel man Roel Veldman was geblesseerd in de kleedkamer achtergebleven en Lieu- we Koorn kreeg de ondankbare taak hem te vervangen. Alkmaar, nu met de wind mee, overklaste SVC geheel. Na twee minuten spelen werd het 0—4 door de linksbuiten met een hard schot in de linker benedenhoek. Na twintig minuten spelen was de stand uitgelopen naar 0—7. Dit kwam mede doordat er aan de zijde van SVC enke le ongeïnspireerde spelers liepen te voetballen. Dit was jammer voor de anderen die zich niet bij een grote ne derlaag wilden neerleggen. Doordat de Alkmaarders steeds massaal de aanval zochten vielen er achterin enkele gaten waarvan de durpers niet konden profi teren. Kort voor tijd werd het nog 0—8 toen de rechtsbuiten de goedkee- pende Lieuwe Koorn beheerst want nog geen twee minuten later mocht Kreileroord een vrije trap nemen vanaf links, na een onnodige overtre ding van een Oosterend verdediger. De hoog ingebrachte bal kon door de he lemaal vrijstaande Schelfhout eenvou dig worden ingekopt. Na een fase waarin Kreileroord het beste van het spel had, met vooral een belangrijke inbreng van de beide behendige vleu gelspitsen kon alweer Schelfhout va naf de rand van het strafschopgebied een strak schot loslaten dat net onder de lat in het Oosterender doel ver dween: 2—1. Even later leek SVO op 3—1 achter te komen, van dichtbij schoot een Kreileroord speler net naast het doel. Nog voor de rust kopte Piet Koning het leer, vanuit een hoge voor zet in de doelmond, achterwaarts in wat 2—2 betekende. Leuk Leuk voor het publiek was nog de val van de Oosterender grensrechter die door toedoen van jeugdige SVO- supporters uitgleed en in een berg van het veld geharkte bladeren terecht kwam. Na de pauze veranderde er weinig in het spelbeeld. Na tien minu ten werd Piet Graaf met een kniebles sure vervangen door Dennis Vonk. In de 25e minuut kwam Oosterend op nieuw achter. Nadat Hans Witte en Frits Bakker de met effect stuitende bal niet konden wegwerken was het invaller Commandeur die van dichtbij 3—2 kon maken. Frits Bakker raakte bij deze actie behoorlijk geblesseerd maar kon na een behandeling en door een grote dosis karakter toch verder spelen. Vlak voor het einde van de wedstrijd kon Oosterend toch nog ge lijk komen. Nadat Piet Koning tussen een aantal spelers de bal voor het doel bracht kon Jitze Beintema uit de scrimmage 3 3 intikken. Met dit re sultaat mochten beide ploegen niet ontevreden zijn. Volgende week speelt SVO thuis tegen het één punt hoger staande HOSV. Het is te hopen dat de blessures dan hersteld zijn want na de wedstrijd lieten deze zich vrij ernstig aanzien. De handbalteams van MST moesten zondag uit in Den Helder tegen een jong team van JHC. MST begon weer met het 3-3 systeem, hetgeen betekende dat de tweede lijn schutters weinig kans had den om te schieten. Het was te wijten aan de MST aanval fouten, dat JHC vaak op break out kon lopen en te scoren. De ruststand werd 4—10. Na de rust ging de MST over op 6—0 verdediging. De aanvalschutters van JHC kregen nu allekans om te schie ten. MST stapte wel uit, maar er werd te vaak en grof op de verdediging in geschoten waardoor een MST speelster uitviel. Even later raakte er nog iemand geblesseerd, maar kon niet wisselen. De scheidsrechter greep niet in, in deze aanvaltactiek van JHC. De eindstand werd 9—0.

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 7