h i miN i m imj l/Veining spanning bij zaalvoetbal Stormachtige winst voor SVO-zaterdag Mooie winst voor De Cocksdorp Zaalvoetbal Gelijkspel in Den Hoorn Dammer Kooiman versterkt positie Tetak-teams winnen Wintercrosslopen van start Lezing over huisvuilverwerking „Friday the 13th" JINSDAG 12 NOVEMBER 1985 TEXELSE COURANT PAGINA 7 Gamma won afgelopen week met 5-2 van Oosterend. Nissan ver sloeg met dezelfde cijfers ZDH. Ca sino 2 won met 4—2 van Nissan 2. Gamma 2 behaalde een moeilijke ivinst op Oosterend 2 met 2—1. In je derde klasse speelde Alkema 2 net 4—4 gelijk tegen Mantje 3. Gamma 4 won met 4—2 van Oosterend 7. n de hoofdklasse stond afgelopen week de wedstrijd Oosterend-Gamma op het programma. In het verleden sen topper die altijd veel publiek trok. Nu is het niet meer dan een doodnor maal treffen tussen twee teams waar- ian Gamma de sterkste is. Ook dit seer. Het mocht dan wel even 2—2 hebben gestaan, maar op het moment jat Gamma besloot gas te geven was je wedstrijd binnen vijf minuten naar j-2 getild en dus beslist. Nissan speelde tegen ZDH de eerste helft een soede partij. Bij de wissel leidde het 3am met 4—0. Vier goede doelpunten jescoord door goed samenspel. In de weede helft zakte de teamgeest ech- ^rweg waarna de doelpuntproduktie Uitslagen: Hoofdklasse: posterend 2-Gamma 2 1 —2 Gamma-Oosterend 5—2' Casino 2-Nissan 2 4—2 !DH-Nissan 2 5 ferste klasse: rasino 3-De Koog 4—5 Derde klasse: feempo-KSMT 2 0-8 Posterend 6-Gamma 5 6 5 Gamma 4-Oosterend 8 4—2 klantje 3-AIkema 2 4—4 pasino 5-Texel 2 5—3 Vierde klasse: Dosterend 8-Ver.Schilders 3 1—4 jlioz 2-Texel 3 3 2 Gab 2-Ver.Schilders 2 0 5 Casino 6-De Koog 2 4—2 !DH 3-Oosterend 9 4—1 Junioren: pracentrum-Texel 2 0—2 C Lange Ben-Texel 1 —0 &0S-Ria's Winkeitje-Graaf sp. 3—0 lia's Winkeltje 4-Texel 4 0—2 iH-Texel 3 0-7 xel 6-Ria's Winkeltje 5 Texel n.o.g. lames: losterend-Casino 2 asino 3-KSMT tand junioren 1: atronics amma ia's Winkeltje Lange Ben raaf Spuiterij irenigde Schilders «el ixel 2 luiters O.S. iracentrum a's Winkeltje 2 unioren 2: lia's Winkeltje 3 lamma 2 ixel 3 a's Winkeltje 4 remakker amma 3 DH inioren 3: Winkeltje )H 2 xel 7 xel 6 xel 5 ogramma: 8-0 2-1 8-14 8-14 8-12 7-10 8-10 7- 9 7- 7 9- 5 6- 3 8- 0 8- 0 7-12 7-11 7- 8 8.- 7 5- 6 7- 6 6- 3 7- 1 3- 5 2- 3 0- 0 1- 0 2- 0 oensdag 13 november: .15 u. Texel 6-ZDH 2 .45 u. Graaf spuiterij-FC Lange Ben .30 u. Nissan-Gamma 2 125 u. KSMT 1-Mantje 2 .15 u. De Mok-Rab .10 u. Jelleboog-Oosterend 4 .00 u. Gamma 5-Mantje 3 laldienst: Casino onderdag 14 november: 15 u. Gamma 3-Texel 3 •45 u. Ratronics-Texel 1 30 u. Nissan 3-Jelleboog2 25 u. Alkema 2-Gempo 15 u. Oosterend 5-Ver.Schilders 10 u. Oosterend 7-Nioz 00 u. Oosterend 9-Rab 2 laldienst: Mantje ijdag 15 novmeber: .20 u. Texel 2-Oosterend 6 •15 u. Alkema-Slufterhoek .05 u. Casino 4-Nissan 4 ■00 u. Nissan 1-Oosterend 2 '•50 u. Oosterend 1-Casino 45 u. A O 2000-ZDH 35 u. Gamma 2-Mantje aldienst: Texel aandag 18 november: 15 u. Texel 2-Paracentrum 00 u. ZDH-Gamma 2 aldienst: Nissan stokte. De einduitslag werd bepaald op 5—2 in het voordeel van Nissan. Gam ma 2, met Wilke Wassenaar en Gerrie Plaatsman, had de handen vol aan Oosterend dat de laatste weken goed draait. Dat Gamma 2 met 2—1 won is gzien de ranglijst niet onverwacht maar het geeft ook wel de kracht van Oosterend 2 aan. Casino 2 won zeer verdiend van een zwak spelend Nissan 2. Bij Casino liep het allemaal redelijk tot goed, terwijl er bij Nissan veel fout ging. Laatste minuut In de eerste klasse één wedstrijd tus sen De Koog en Casino 3 die eindigde in een 5—4 winst voor De Koog. In de derde klasse won KSMT met 8 0 van Gempo. Dat is wat men noemt een walk-over". Oosterend 6 en Gamma 5 maakten er beiden een spannende wedstrijd van die tenslotte door Ooste rend 6 met 6 5 werd gewonnen. Gamma 4 won met 4—2 van Ooste rend 7. Mantje 3 tegen Alkema 2 was een leuke wedstrijd. Eerst nam Alkema 2 een 3 0 voorsprong en leek regel recht op de eerste seizoenzege af te stevenen. Mantje kwam echter goed terug en wist de score tot 3 3 op te halen. Toen kort voor tijd Alkema 4—3 wist aan te tekenen leek men alsnog twee punten te gaan pakken. Mantje wist door een doelpunt van Peter Dral in de laatste minuut een gelijkspel af te dwingen. Casino .5 won met 5—3 van Texel 2. Toeval In de vierde klasse blijft ZDH het uit stekend doen. Het team won ditmaal van Oosterend 9 met 4—1. Daaruit blijkt dat de tweede plaats van ZDH 3 vorig seizoen geen toevalstreffer was. Het Nios 2-team won van het wissel vallig spelende Texel 3 met 3—2. De Ver. Schilders 2 wonnen gemakkelijk van Rab 2 met 5 0. Casino 6, tenslotte won met 4—2 van De Koog 2. In de junioren 1 klasse was afgelopen week de meest opvallende ontmoeting die tussen Graaf Spuiterij en Ria's Winkeltje. Beide teams bezetten in de junioren 1 klasse een plaats in de mid denmoot, maar het uitzicht op de kop lopers Gamma en Ratronics. Dus was deze wedstrijd van vrij groot belang voor deze twee teams. Graaf Spuiterij had de eerste ontmoeting met 4—0 gewonnen en was dus favoriet. Een gegeven dat al gauw in de wedstrijd tot uitdrukking kwam, doordat Graaf nogal een sterk veldoverwicht had, dat echter niet in doelpunten werd uitge drukt. Ria's Winkeltje kwam in het eerste kwartier nauwelijks aan zaal voetbal toe. Het team moest zich be perken tot wegwerken van de bal en hopen op een counter. Graaf Spuiterij kwam niet tot scoren, mede doordat Ria's Winkeltje keeper Jacco Kager uit stekend werk verrichtte maar ook om dat Graaf weinig overleg in het spel had. Veel ballen werden te wild aangespeeld. Gemiddelde Graaf Spuiterij moest het voornamelijk Ondanks het zeer slechte weer ging de wedstrijd tussen ZDH en het bezoe kende Petten gewoon door. De wedstrijd begon een half uur te laat omdat de scheidsrechter verstek liet gaan. De heer Bes uit Oudorp was in de veronderstelling dat deze match was afgelast. Aad Eelman was echter bereid de leiding te nemen. Beide ploegen gingen van start op een goed bespeelbaar veld maar met harde winc en buien. Petten begon met de wind in de rug. ZDH had weinig problemen met de wind en was sterker. Na vijf entwintig minuten gaf Jan de Wit op maat voor naar de vrijstaande Bram Brouwer die ZDH beheerst de leiding gaf: 1—0. Brouwer kreeg vijf minuten later een vrije trap. ledereen rekende op een voorzet, maar hij schoof de ba terug op Henk de Ruyter die zeer hard uithaalde en via de onderkant van de lat trof hij doel: 2—0. ZDH-keeper Doede de Vries reageerde daarna goed op een Petten-inzet. Via zijn vuist ging de bal corner. Spanning In de rust dacht iedereen dat ZDH met de wind mee winst zou behalen, maar de bezoekers dachten er anders over. Na vijf minuten was de spanning te rug. Marco v.d. Wiel mocht de geheel vrij liggende bal in de touwen jagen: 2—1. ZDH was geschrokken en Jan Bronsema bracht zes minuten later zijn ploeg op gelijke voet: 2—2. Nog was de koek niet op want Petten kwam na éénentwintig minuten zelfs aan de leiding. Het was weer v.d. Wiel die raak schoot (2—3). De trouwe ZDH aanhang vreesde toen het ergste. Twee minuten later kwam Ruud Wilner naar voren om een corner achterover in het net te koppen: 3—3. ZDH werd sterker maar slaagde .er niet in om de punten thuis te houden. De bezoekers counterden een paar keer zeer gevaar lijk maar het bleef 3—3. In een wedstrijd die op een zwaar veld moest worden afgewerkt heeft Oosterend tegen Asonia de beide punten thuis weten te hou den. Bij de rust was de stand 3—2. Na de pauze wist SVO nog een vierde goal te produceren waarmee de eindstand op 4—2 kwam. Onder moeilijke omstandigheden, een stormachtige wind en een doorweekt veld en een hevige onweersbui bleef Oosterend toch baas in eigen huis. De aanvang van de wedstrijd was net zo stormachtig als het weer. Na twintig minuten spelen had Oosterend al een voorsprong genomen van 3 0. Het eerste doelpunt kwam na de af trap al in de eerste aanval. De afwer king was van Martin Land die met een hard schot, na een voorzet van Ger Vlaming, de Asonia verdediging het nakijken gaf. Rolletjes Het liep bij Oosterend op rolletjes, het duidelijk aangeslagen Asonia had de grootste moeite met de Oosterend druk. De tweede goal bleef ook niet lang uit. Martin Bootsma was in deze fase van de wedstrijd de grote anima tor. Tot tweemaal toe wist hij zich zelf vrij te spelen en de verdediging te ver schalken, zo de stand naar 3—0 til lend. Oosterend leek tot dat moment geen enkel probleem met het laag ge plaatste Asonia te krijgen. Het kon de wedstrijd naar zich toetrekken en afmaken. Dit werd echter verzuimd, de ruime voorsprong werd danig aan het wanke len gebracht. Nog voor het rustsignaal wist de snelle Waardenburg tot twee maal toe te Oosterender defensie te passeren. Het gretige aanvallen werd hierdoor omgezet in een doordachter voetballen in de tweede helft. Asonia begon furieus aan de tweede speel- helft waarbij Waardenburg voortduren de de aandacht van de Oosterender verdediging vroeg en deze ook kreeg. Piet Grisnich wist de gevaarlijkste man nu goed tegenspel te bieden en zo de aanvalskracht in te dammen. Vers Aanvallend kreeg Oosterend ook weer kansen. Jaap. Vlaming was in de ploeg gekomen voor Ger Vlaming en Ben Witte verving de licht geblesseerde Martin Bootsma. Met deze verse krachten kreeg Oosterend toch weer meer initiatief. De naar de rechterkant verhuisde Rien Brouwer kreeg meer mogelijkheden en wist de vierde goal te scoren. Hiermee was de wedstrijd beslist en kreeg de thuisploeg nog de beste kan sen, een vrije trap a la Platini, werd voor Ben Witte om de muur heenge- draaid tegen de binnenkant paal, waar na de bal het veld weer insprong. Ook Jan Eelman kreeg nog een mooie kans; liggend tussen twee tegenstan ders wist hij de bal nog op het doel te plaatsen waar een toesnellende verde diger het leer net van de lijn kon trap pen. Dit was het laatste wapenfeit en tevens het eindsignaal. De damresultaten van de laatste twee weken hebben de kampioens kandidaten weer boven in het klas sement gebracht. Door overwinnin gen tegen resp. W. Bakker en J. de Wolf heeft P. Kooiman twee lastige klippen omzeild en bovendien zijn positie op de ranglijst verbeterd. P. Bakelaar boekte een nuttige zege op K. Bakker en heeft zodoende nog een voorsprong. Jos de Wolf tuimelde door zijn verlies, maar blijft toch nog op 80% staan. J. van Heerwaarden ontsnapte nog net aan J. Hooijberg, die echter, zoals vaker, zijn kansen toch verspeelde. Frans Bos was goed op dreef, voerde al vroeg in de partij een damzet uit tegen W. Timmer en gaf deze geen gelegenheid tot herstel. Maurice Riemens leverde goed werk door J. Everwijn te bedwingen. Verweer J. Everwijn wist op zijn beurt C. Vinke te verschalken en dat is meestal niet zo eenvoudig. T. Hin verscheen in de bovenste regionen van het klassement door G. Dros met een nul naar huis te sturen. Vervolgens hield hij een punt over aan zijn ontmoeting met J. Eel man, die uitstekend verweer gaf. H. van de Wetering zit ook in de lift. A. Sijtsma moest dat tot zijn spijt erva ren. De runners-up H. v.d. Wetering en T. Hin mochten elkaar op de proef stellen. Deze strijd leverde de nodige spanning op. H. van de Wetering ze gevierde tenslotte. M. Vittali, die na enkele tegenvallende prestaties uit de race voor het kampioenschap leek te zijn geraakt, komt weer flink opzetten. Allereerst werd L. Boonman op een gedegen wijze verslagen. En vervol gens moest de talentvolle Jacco Kuiter tegen hem in het zand bijten. Dat deed Vittali duidelijk genoegen want hij had vorig jaar tegen Jacco een pijnlijke nederlaag geleden. Een sterke hekstelling gaf de doorslag. G. Dros zakte naar de lagere regionen van de ranglijst door zijn nederlaag tegen W. Timmer. Goed werk werd geleverd door K. Bakker, die J. Hooijberg een nederlaag wist toe te brengen. De hebben van de individuele kwaliteiten van Marco van der Knaap en de scho ten van Barry Betsema. Aangezien die twee spelers het geluk misten kwam Graaf Spuiterij niet tot scoren. Ria's Winkeltje scoorde uit vijf counters drie keer. Een uitstekend gemiddelde, maar ook een geflatteerde overwinning. SOS haalde de eerste seizoenoverwin ning binnen door winst op Ria's Win keltje 2. FC Lange Ben blijft het goed doen. Door een 1—0 winst op Texel blijft het team goed meedraaien in de junioren 1 klasse. Texel 2 bleef aan de goede kant van de score door met 2 0 te winnen van Paracentrum. Bij de dames een verrassende winst van Casino 3 op KSMT met 2—1. Ooster end had geen enkele moeite met Casi no 2 en won met 8—0. Zaterdag speelden zowel het senioren- als het juniorentam van tafeltennisvereniging Tetak een thuiswedstrijd in sportzaal De Fer- rever tegen teams van Noordkop van Den Helder. Tetak 1 ontving het sterke team Noordkop 3. In de uitwedstrijd werd hiervan door Tetak met 7 3 verloren. Lieuwe van de Veen opende de serie wedstrijden door knap in twee sets te winnen. Door verlies van Fred Mosk en Frans Room keek men weer tegen een 1—2 achterstand aan. De dubbel- combinaties die voor Tetak 1 tot nu toe in de competitie zijn uitgekomen draaiden niet zo goed. Maar zaterdag speelden Fred Mosk en Lieuwe van de Veen een geweldig dubbel en wonnen deze set met 21—16 en 21—19. Daar Lieuwe van de Veen, Fred Mosk en Frans Room vervolgens ook hun vol gende partij wonnen, kwam het Texel se team met 5 2 voor te staan. Van de resterende drie partijen kwam alleen Frans Room nog tot winst. Door zeer goed en gemotiveerd te spelen zagen de spelers van Tetak 1 kans een fraaie 6 4 overwinning te boeken. Miniem Het Tetak-jeugdteam speelde tegen Noordkop 1. Aanvankelijk ging de strijd gelijk op. Over en weer werd een partij gewonnen. Melanie van der Kooi en Alexander Bakker maakten van het dubbelspel een zeer spannende aange legenheid. Met miniem verschil werd door Tetak deze strijd verloren: 16—21 en 23 25. Zodoende kon Noordkop een 3—2 voorsprong nemen. Maar daarna nam d.e Texelse jeugd weer re soluut het heft in handen. Melanie van der Kooi en Alexander Bakker die goed op dreef waren zaterdag, won nen al hun partijen. Mirjam Gerritsen zag kans om haar laatste partij win nend af te sluiten, zodat de Tetak- jeugd zeer verdiend en zeer ruim met 7—3 won. Zaterdag 16 november spelen beide teams een uitwedstrijd in Schagen te gen teams van Polisport. De wedstrij den beginnen om 10.00 uur en er wordt vertrokken met de boot van 9.05 uur. In de thuiswedstrijd tegen Huis waard revancheerde SVC zich voor de slecht gespeelde wedstrijd van de vorige week. De ploeg wilde de niet-meespelende en pas getrouw de Henk van der Star een passend cadeau bezorgen. Huiswaard trapte in de eerste helft af met de harde wind in de rug. Ondanks dit voordeel was het Cocksdorp dat gelijk het initiatief nam. Door goed op gebouwde aanvallen was men herhaal delijk voor het doel van Huiswaard te vinden. In de tiende minuut was het Marco van de Gracht die de rechts back op snelheid klopte en op doel schoot, waarbij de doelman van Huis waard de bal met één hand niet goed wegtikte. Het was Herm van der Beek die voor 1—0 tekende. Huiswaard, die voor het doel van SVC niet echt gevaarlijk kon worden, pro beerde het met harde schoten uit de tweede lijn. Doelman Jan Willem Boon had hier echter geen problemen mee- Race In de vijfentwintigste minuut was het wederom Herm van der Beek die ge heel vrijstaand op de rand van het strafschopgebied werd aangespeeld en voor 2 0 zorgde. Kort na deze treffer kwam Huiswaard terug in de race toen bij een corner de bal niet goed wegge werkt werd en de midvoor 2 1 scoor de. Huiswaard bleef nu gevaarlijk, vooral bij het nemen van de corners was het oppassen geblazen voor de durpers. In de zevenendertigste minuut werd het gelijk toen de doorgebroken rechtsbuiten de bal teruglegde op zijn meegekomen aanvoerder, die inschoot. Hachelijk Na de rust aan de zijde van Cocksdorp een teamwijziging. Peter Stolk, die kort voor rust licht geblesseerd raakte, was vervangen door Andreas Monen. Cocksdorp speelde nu met de wind in de rug en startte overweldigend. Men drong Huiswaard geheel terug op ei gen helft. Vooral in het eerste kwartier speelden zich voor het doel hachelijke momenten af. De Cocksdorp had ge zien de kansen toen al flink afstand van Huiswaard moeten nemen. Het was de doelman van Huiswaard die di verse goede reddingen verrichtte, voor al bij de vrija trappen van aanvoerder Maarten Boon. De druk op het doel van Huiswaard bleef zo groot dat een doelpunt niet kon uitblijven. Het was dan ook in de zeventigste minuut dat uit een corner Lieuwe Koorn de bal zo voor de voeten van Andreas Monen plaatste dat hij van dichtbij voor 3—2 kon zorgen. Ook na deze treffer bleef SVC de betere ploeg, al moesten Jo- han Moens en Gerrit Koorn zeer alert reageren bij de snelle uitvallen, die vaak over links liepen. Aan de rechterzijde was het Jeen van der Heide die handelend optrad toen de rechtsbuiten alleen dreigde door te gaan. Hoewel de spanning aan het einde van de wedstrijd opliep doordat Huiswaard zich niet bij een nederlaag wenste neer te leggen bleef het spor tief. In de laatste tien minuten moest Cocksdorp gas terug nemen. Huis waard nam het initiatief over en werd toch nog gevaarlijk. Het was maar goed dat doelman Boon in de laatste minuut met een goede reflex de bal uit de rechterbovenhoek tikte anders wa ren de Alkmaarders toch nog met een punt vertrokken. Nu werd er niet meer gescoord en hield SVC verdiend de beide punten. stand aan kop is nu (gesp. pnt., perc.): 1. P. Bakelaar 7-12 85.71%; 2. P. Kooiman 10-16 80%; 3. J. de Wolf 5-8 80%; 4. M. Vittali 6-8 66.67%. Uitslagen: P. Kooiman-W. Bakker 2 0 K. Bakker-P. Bakelaar 0 2 J. v. Heerwaarden-J. Hooijberg 1—1 W. Timmer-F. Bos 0—2 A. Sijtsma-H. v.d. Wetering 0 2 M. Vittali-L. Boonman 2—0 J. Everwijn-M. Riemens 0—2 M. Riemens-J. Eelman 0—2 T. Hin-G. Dros 2 0 J. Eelman-T. Hin 1 1 R. Eldering-P. de Wolf 0 2 M. Vittali-J. Kuiter 2—0 J. Hooijberg-K. Bakker 0 2 T. Hin-H.v.d. Wetering 0 2 J. de Wolf-P. Kooiman 0—2 L. Boonman-M. Riemens 2 0 W. Timmer-G. Dros 2 0 K. Burger-R. Eldering 2 0 C. Vinke-J. Everwijn 0—2 M. Riemens-F. Bos 0—2 Net als vorig jaar zullen ook deze winter weer een aantal crosslopen en wielercrossen worden gehou den. De organisatie is in handen van de atletiek- en wielervereniging. De wedstrijden zullen worden gehou den op de volgende dagen. 16 en 30 november, 14 en 21 december, 4 en 18 januari, 1 en 15 februari en de laatste op 1 maart. Er wordt gefietst en gelo pen op hetzelfde parcours als vorig jaar, nf. aan de Biesbosweg (in de buurt van de kiosk vanaf de Westerslagweg rechtsaf). De loop afstanden zijn 2, 4 en 8 km. Om in het eindklassement mee te tellen moet mi nimaal vijf keer worden meegedaan. De rangschikking vindt plaats via een puntensysteem. Het hoogste punten totaal is beslissend. Er zijn vier categoriën: jeugd 2 km, da mes 4 km, jeugd 4 km t/m 16 jaar en senioren 8 km. Leden van de atletiek vereniging betalen 75— voor alle lopen (niet-leden 710,— of 71,— per keer (niet-leden 2,— De aanvangstijden zijn in vergelijking met vorig jaar een kwartier opgeschoven tot 13.45 uur voor 2 en 4 km, 14.15 uur voor de 8 km, zodat de wielercross omstreeks 15.00 uur van start zal gaan. De organiserende verenigingen hopen op een goede belangstelling, zowel van leden als niet-leden. Het is een goede gelegenheid om tijdens de win terperiode in de running te blijven en zodoende de conditie op peil te houden. Directeur A. Doppenberg van gemeen tewerken Texel houdt vrijdagavond a.s. voor de „Vrouwen in de VVD" een le zing over de verwerking van het Texel se huisvuil in de toekomst en over het beleid ten aanzien van de plantsoenen dienst. De avond wordt gehouden in „Rebecca" in De Waal en begint om 20.15 uur. De Amerikaanse regisseur John Car penter boekte met zijn film „Hallo- ween" een onverwacht succes waar mee hij de argeloze bioscoopganger de stuipen op het lijf joeg. Deze gegevens inspireerde filmer-producent Jean Cun ningham tot een'nieuwe griezelserie „Friday the 13th" waarin hij oplettend alle ingrediënten van zijn succesvolle voorbeeld doorroerde. Opnieuw (deel vijf alweer) worden onschuldige tieners bedreigd door een moordlustige maniak. Nadat de psychopatische moordenaar Jason de dood gevonden heeft, zijn er toch nog mensen die met trauma's rondlopen door wat ze destijds meege maakt hebben. Eén ervan is Tommy Jarvis. Na behandeld te zijn in divërse inrichtingen komt hij terecht in Pine- hurst, een vormingscentrum voor jon geren en laatste tussenstation voor te rugkeer in de maatschappij. Als één van de jongens een andere jongen in blinde woede met een bijl bewerkt, blijkt dit het begin te zijn van een nieuwe serie moorden op en rond het in de bossen gelegen centrum. Al snel wordt gedacht dat Jason uit zijn graf herrezen is, want de moorde naar loopt rond met exact hetzelfde masker of zou Jason een even gruwe lijke opvolger gevonden hebben? Dit geslaagde griezelwerkje dat zeker de liefhebber niet uit de bioscoop zal houden is te zien van donderdag tot en met maandag, 20.00 uur. Filmganger City-eigenaar Henk van Leeuwen en Jan Pijlman hebben besloten dat de serie Flimganger deze winter niet wordt gecontinueerd. De belangstelling voor de donderdagavondfilm met re ductie nam de afgelopen jaren steeds meer af en daarom is besloten er na tien jaar Filmganger een punt achter te zetten. De kans op een sluitende Filmganger-exploitatie wordt met de concurrentie van videofilms en een toename van het aantal speelfilms op televisie steeds kleiner, aldus de Filmganger-organisatoren.

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 7