Overdekt zwembadje Eierlandsche Huis goed te exploiteren WAT IK ZEGGEN WOU.." oster niet erkiesbaar tste kans voor «verstrekkende VW-leden GVT-prijzen voor Mark Jan Mulder en Marijke Eelman Lidmaatschap IJsclub Eierland Archiein de VUT Spanning in bowlingstrijd Tevoko-dames op dreef Klaverjasclub Den Burg Najaarsverkoop Welfare vjSDAG 12 NOVEMBER 1985 TEXELSE COURANT PAGINA 9 aflieten met bestuur brand Poster heeft zich terug rokken als VVD-kandidaat voor gemeenteraadsverkiezingen. De- beslissing is het gevolg van de ;hte verhouding met het tijbestuur. ier verklaarde donderdagavond niet ;rde liberalen in de gemeenteraad ■villen terugkeren tijdens een VVD- gadering in Rebecca" in De Waal jrover de kandidaatstelling voor de jende raadsverkiezingen werd list. Geen advies icte aanleiding was het feit dat het tuur wat betreft deze kandidaatstel- alleen advies had uitgebracht inza- fe lijsttrekker. Dat moest de huidige houder Klaas Barendregt worden daarmee was de overgrote meerder- van de leden het eens, al wilde er wel over stemmen. Over de kandidaten had het bestuur geadviseerd, dus ook niet inzake tievoorzitter Poster die zich wel op- iw beschikbaar had gesteld. Het niet was voorgesteld hem op verkiesbare plaats te zetten was Poster een bewijs van onvoldoen- ïertrouwen en was samen met an- negatieve ervaringen wat de sa- iwerking met het bestuur betreft m om zich helemaal terug te trek- Uit wat Poster in de vergadering voren bracht bleek dat hij over al- zaken de gemeente politiek be ende met het bestuur in de clinch gelegen. Een andere reden voor Ier om niet meer mee te willen was het feit dat de VVD Texel geen verkiezingsprogramma heeft, t hij hij niet bij voorbaat wist of De stichtings- en exploitatiemoge lijkheden van een klein overdekt zwembad bij het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp laten zich gunstig aanzien. De gemeenteraad zal bin nenkort worden voorgesteld een investeringssubsidie van ƒ48.000 beschikbaar te stellen voor dit project. De plannen voorzien in een bad van 5.50 x 11.50 meter dat tegelijk met de bouw van een nieuw schoollokaal zal worden gerealiseerd. De totale kosten bedragen ƒ465.691,—. De Vereniging hij aan dat programma uitvoering zou kunnen geven. Voorgoed? Poster vertelde ons nog niet te weten of hij de plaatselijke politiek helemaal de rug zal toekeren. ,,lk weet het nog niet; ik sluit niets uit". Tweede op de VVD-lijst wordt me vrouw Erna Eelman-van der Kooi van „Zeeburg". Zij was kandidaat gesteld door de „Vrouwen in de VVD". Door haar interesse voor allerlei politieke za ken en de wijze waarop zij daarvan blijk geeft, heeft zij verwachtingen ge wekt. Dat gebeurde ook donderdag avond toen zij, evenals de andere kan didaten een introductiepraatje maakte. Derde op de lijst wordt de heer Jan Zuidewind, een oude bekende in de plaatselijke politiek, want hij heeft acht jaar in de gemeenteraad gezeten, waarvan vier jaar als wethouder. Haast evenveel stemmen voor de rang van orde op de kandidatenlijst kreeg Dieter Stoll uit Eierland, de man die de afge lopen jaren herhaaldelijk in de publici teit kwam als strijder tegen het land schapspark en als bestuurslid van de Stichting Wad en Land. Vijfde en dus vrijwel zeker onverkiesbaar werd het huidige zittende raadslid Joop van der Meer. Hij heeft de afgelopen vier jaar op zijn achterban onvoldoende indruk gemaakt en naar verluidt zou ook zijn minder afwijzende houding jegens de groene nota's aan het verbleken van zijn politieke glans hebben bijgedra gen. De overige kandidaten op de VVD-lijst zijn in alfabetische volgorde: Willem Bakker („Spyk"), Niek Dros van Harkebuurt, Sjors Jimmink uit Bargen, Willem Mets uit De Koog en Hans Wendrich uit De Koog. heven van lezers-buiten verantwoordelijkheid van de redaktie op 4 november gedateerde leden- tin t.b.v. de algemene ledenverga- ig van de VVV lag op 7 november bus. Reageren is dan alleen mo- via de' T.C. van 12 november die niet iedereen voor de vergadering kan hebben. Samenloop van andigheden? Dat krachten en fi- iên om Texel beter te promoten, ndeld worden is uiteraard toe te jen. Twee zaken zijn echter nog iis onduidelijk. Waarom en door is voor de stichtingsvorm gekozen? 'om en voor wie is een werkmaat- ppij of andere constructie niet aardbaar? Een afdoende verkla- ■vaarom bijvoorbeeld een werk- Scha'ppij niet mogelijk is, is het te dat we vanavond mogen achten. tweede punt is de vertegenwoordi- van de participanten. In de con- overeenkomst verklaren de partici- an onder meer: dat met het uleren van het toeristisch bezoek net eiland een algemeen econo- h belang is gediend. Een waar als een koe. Maar daar zit 'm nou ie kneep. Er komen 600 nieuwe plows in De Cocksdorp en 500 in oog. Als door de promotie- iteiten deze bungalows goed be tken, is inderdaad een econo- belang gediend. Er zijn immers e winkeliers die daar wel bij va- Ook als deze bungalows buiten eizoen tegen kostprijs verhuurd -ten. De kleinere verhuurbedrijven winters niet tegen kostprijs kun- 'erhuren zijn hun seizoenverbre- wel in één klap kwijt. Nu men de tenstand VVV-leden in het TVO oderbrengen, blijven er toch nog categoriën leden over. 1. Exploi- van grote hotels, campings als i'm en grote verhuurbedrijven, tategorie die zeker inbreng moet 4 sn in promotie-activiteiten. 2. De orie kleine bedrijven die voor zo beeldbepalend is, heeft duide- rdere belangen dan de eerste 'deze belangen goed behartigd h, dan is ook voor deze groep Gemeenschap Eierland draagt zelf ƒ365.191,— bij. Daarnaast wordt dus gerekend op de genoemde gemeente lijke subsidie en verder op een investe ringssubsidie van ƒ12.500,— van de Welzijnsstichting. De bijdrage van de bevolking wordt geraamd op ƒ40.000,-. Het bad zal moeten voldoen aan de ei sen van de nieuwe wet op hygiëne en veiligheid zwemgelegenheden en is daarom iets aangepast. De Vereniging van Nederlandse Gemeenten is van mening dat sluitende exploitatie van het bad mogelijk is „als hard wordt gewerkt en wordt ingespeeld op trends". De personeelskosten moeten dan wel laag worden gehouden, wat mede te bereiken is door het toezicht bij groepszwemmen over te dragen. Het bestuur van de Vereniging Ge meenschap Eierland gerandeert de ex- vertegenwoordiging bij de promotie activiteiten dringend noodzakelijk! Nog afgezien van het feit, dat het van „zelfoverschattende brutaliteit" getuigt om een participant die naast 1 Zi ton, het te promoten produkt levert en het complete arsenaal van behuizing, know-how, personeel en de goodwill in de vorm van het felbegeerde VVV- embleem inbrengt, met één stem af te willen schepen. De levensgrote kans dat het TVO geen 1 Zz ton kan op hoesten is ook in de conceptovereen komst onderkend. Daar wordt de mo gelijkheid open gelaten dat TVO en huidige VVV (TVL) „mogelijk geza menlijk" zullen participeren. M.a.w. de huidige VVV-leden kunnen met één stem vertegenwoordigd gaan worden door een TVO lid, dat alleen belang heeft bij aantallen toeristen. Ongeacht waar die verblijven! De toezegging dat de logiesverstrekkende VVV-leden met twee afgevaardigden van de ge noemde groepen als participant in de promotie-organisatie deelnemen, is de enige mogelijkheid om niet tegen te stemmen. We mogen aannemen dat het VVV-bestuur deze toezegging niet kan geven. Willen de kleinere logies- verstrekkers toch hun belangen veilig stellen, dan hebben ze vanavond de laatste kans om tegen te stemmen. Dus wel zelf naar de Lindeboom ko men en het bewijs van lidmaatschap meebrengen. In de vorige vergadering heeft^de heer Veenstra namens het bestuur verklaard, dat 2/3 meerderheid nodig is van de aanwezige leden. Het is dus niet mogelijk om per volmacht te stemmen. Als de logiesverstrekken de leden vanavond tegen stemmen, kunnen zij hun bestuur de opdracht geven in de nieuwe promotie organisatie een vertegenwoordiging met twee stemmen af te dwingen. Dan pas kunnen we vóór stemmen. Om kostbare tijd te besparen geef ik graag ter overweging om bij afwijzing van het huidige concept een tweede stemming te houden over de volgende vraag: Bent u wel bereid vóór te stem men wanneer de logiesverstrekkers door twee stemmen in het bestuur van de promotie-organisatie worden vertegenwoordigd? F.T. Voskuil, De Koog. ploitatie van het bad voor tenminste tien jaar. In die tijd zal dus geen be roep op gemeentelijke financiële steun worden gedaan. De exploitatie van het bad zal gescheiden worden gehouden van die van het Eierlandsche Huis, zo dat het nodig is afzonderlijke nutsvoor zieningen en verwarming aan te bren gen. B en W gaan met de plannen ak- kooFd, al is wel een artikel 19 procedu re nodig om de bouwvergunning te kunnen afgeven. De inspectie van het basisonderwijs heeft ook geen be zwaar. Bij de openingstijden van het bad moet wel rekening worden gehou den met de schooltijden in verband met het gezamenlijk gebruik van de ontmoetingsruimte. Er zullen speciale voorzieningen worden getroffen tegen geluidshinder zodat in de school geen last wordt ondervonden van lawaai dat uit het zwembad afkomstig is. Wat de exploitatie betreft verwacht het bestuur van de Vereniging Gemeen schap Eierland een omzet van ƒ20.390,— per jaar aan dagkaarten en abonnementen. Ook zal worden ge tracht toeristen van het bad gebruik te laten maken. De uitgaven worden ge raamd op ƒ39.475,—. Er is dus een ba tig jaarsaldo van ƒ1925,—. Geen rekening is gehouden met de kosten van schoonmaken en controle, want verwacht wordt dat door het bad de toeloop naar het Eierlandsche Huis groter zal worden zodat hierdoor het meerwerk van de pachter zal worden gecompenseerd. Vorige week werden de onderlinge wedstrijden van GVT gehouden. Hoogtepunt was de wedstrijd van de extra training-groepen om de verenigingsbeker. Die strijd werd uiteindelijk door de winnaar van vorig jaar. Mark Jan Mulder uit Den Hoorn, gewonnen. Ook de strijd om de „Heerschapsbe ker" was spannend. Linda Koolhof verloor in de finale haar beker met 0,1 punt achterstand aan Marijke Eelman uit Oosterend. De aanmoedigingsprijs die GVT dit jaar voor het eerst uitreikte ging naar Ivo Lauers uit Den Burg. De prijs is be doeld om jong talent binnen de vereni ging aan te moedigen. Extra training meisjes A: 1. Esther Witte 30.85 pnt., 2. Mariëlle Vonk 30.40 pnt., 3. Irene Witte 29.90 pnt. Extra training meisjes B: 1. Susanne Kikkert 29.95 pnt., 2. Linda Moor 26.90 pnt., 3. Monique de Ridder 26.35 pnt. Extra training meisjes C: 1. Liesbeth Brouwer 26.55 pnt., 2. Katrien Arend- sen 26.15 pnt., 3. Linda Goes 25.90 pnt. Extra training jongens: 1. Mark Jan Mulder 40.80 pnt., 2. Joost Brüge- mann 38.30 pnt., 3. Emile Keijser 36.00 pnt. Recreatieve groepen: Meisjes 6 jaar: 1. Diana Bakker 35.1 pnt., 2. Mariska Daalder 34.6 pnt., 3. Laura Witte 34.4 pnt. Meisjes 7 jaar: 1. Maartje Duin 34.8 pnt., 2. Floortje Zijm 34.6 pnt., 3. In- grid Ie Roux 34.5 pnt. Meisjes 8 jaar: 1. Xenia Commandeur 34.4 pnt., 2. Inge Siemonsma en Ma rieke Hut 34.2 pnt., 3. Antje-Martje Bakker 34.1 pnt. Meisjes 9 jaar: 1. Monique v.d. Broek 36.9 pnt., 2. Leonie Daman 35.4 pnt., 3. Monique van Heerwaarden 35.3 pnt. Meisjes 10 jaar: 1. Mieke Steenbrug- ge 36.0 pnt., 2. Inge v.d. Puyl 35.1 pnt., 3. Jolanda v.d. Wetering 35.0 pnt. Meisjes 11 jaar: 1. Marijke Eelman 36.0 pnt., 2. Annelies Knipscheer 35.6 pnt., 3. Ingrid van de Wetering 35.0 pnt. Meisjes 12 jaa: 1. Corien Duin 35.7 pnt., 2. Mariska Martens 35.5 pnt., 3. Danielle van Hoven 34.7 pnt. Meisjes 13 jaar: 1. Linda Koolhof 37.3 pnt., 2. Yvonne Vlaming 36.5 pnt., 3. Susan van Beek 36.2 pnt. Meisjes 14 jaar: 1. Tamara Maas 34.8 pnt., 2. Nienke Blanken 34.75 pnt., 3. Ingrid van Lubek 34.6 pnt. Jongens 6 - 7 jaar: 1, Michiel Spitzer 36.4 pnt., 2. Ivo Lauers 35.2 pnt., 3. Bastiaan Willem Witte 35.0 pnt. Jongens 8 - 9 jaar: 1. Bert Jan Bui- teweg 27.1 pnt., 2. Erick Wuis 36.6 pnt., 3. Rutger Zoetelief 35.7 pnt. Jonegns 10 - 11 jaar: 1. André Blok 35.9 pnt., 2. Robert Klein Breteler 35.3 pnt., 3. Hessel Rienks 34.9 pnt. Jongens 12 - 15 jaar: T. Sandor In de komende weken hoopt ijsclub Ei erland de contributie bij de leden te in nen. Lidmaatschapskaarten voor 1986 kunnen worden afgehaald bij mevrouw Van Rossum, Kikkertstraat 87 in De Cocksdorp. De contributie bedraagt ƒ8,— voor personen van 18 jaar en ou der. Jongeren van 7 tot en met 15 jaar betalen ƒ5,—. Deze tarieven gelden tot 16 december. Na die datum kost het lidmaatschap respectievelijk ƒ15,— en ƒ7,50; De ijsclub houdt jaarvergadering op donderdag 21 november. Het bestuur rekent op een goede opkomst. Mantje 36.5 pnt., 2. Jurgen Gerritsen, Marcel van Osch en Sander van Heer waarden 36.0 pnt., 3. Jeroen Schoo 35.3 pnt. Verenigingskampioen: Mark Jan Mulder. Kampioenen recreatieve groepen: 1. Marijke Eelman 37.6 pnt., 2. Linda Koolhof 37.5 pnt., 3. Sander van Heerwaarden 35.9 pnt. Aanmoedigingsprijs: 1. Ivo Lauers Scholtanus met één van zijn bronnen van ergernis: de ijsbeer uit De Koog. Veel nieuwelingen zorgden deze week voor spanning of sensatie in de bowlingcompetitie en brachten sommige geroutineerde bowlers tot wanhoop. Cor en Erik van Etten van de Vitami nebron brachten zo RKR in het nauw door met 3 2 te winnen. De Koogel blijft sterk scoren en kon tegen Super trio die deze week weer beter speelde vijf punten mee naar huis nemen. Dubbel L had weinig moeite met Strandplevier 2, dat helaas weer met twee man uitkwam. De dames van Sommeltjes waren te sterk voor de meisjes van Garfield, die geweldig hun best deden om terug te vechten. Paal 19 kreeg het deze week zwaar te ver duren tegen de dames Guur Bakker, Tony Kok en Rina Drijver van Kwartet. De dames gooiden vier punten bij elkaar. Biljarten Ook de Wielewaal ging ten onder te gen het nieuwe team IBS ondanks Ton Witte zijn mooie serie. Donderdaga vond was het 't zelfde laken een pak. De bekende biljarter Martin Witte van de Schuimkragen, die zich nu op het bowlen heeft gestort, ging ook goed te keer en gooide een prachtige game van 219. Hij pakte hiermee het baanre cord af van Ben Penha en stuurde zo Tabakshop 't Centrum met twee pun ten naar huis. Gewaagd Team 24, dat nog steeds met twee man speelt, deed het ook zeer goed en kon twee punten van J.P.K. afne men. Hordifood en Beerekuil waren deze week aan elkaar gewaagd. Neelie Kaan van de Beerekuil gooide als nieu weling een mooie serie van 483. Even leek het erop dat Bram de Ridder uit Strandplevier 1 het huisrecord van dit seizoen al zou gaan verbeteren, dat re cord staat op naam van Ton Witte met 248, maar Bram bleef na 7 strikes ste ken en kwam uit op 244. Het leverde hem wel een baanrecord op dat maar één dag op naam van Peter Veldman heeft mogen staan. Huisvrouwen T Fords van de huisvrouwenleague bleef deze week ook weer goed sco ren, maar moest de punten delen met de fel strijdende dames van CMC. Kla ver 4 had weinig moeite met de Pins en maakte er 9 4 van. De Stumpers zijn geen echte stumpers want zij haal den goed uit tegen Will en streken acht punten op. Uitslagen: Sommeltjes-Garfields 4 1 Wielewaal-IBS 1—4 Paal 19-Kwartet 1—4 Dubbel L-Strandplevier 2 4—1 De Koogel-Supertrio 5 0 Vitaminebron-Rudy-Karin-Rob 3 2 Tabakshop 't Centrum-Schuimkragen 2-3 Team 24-JPK 2-3 Hordifood-Beerekuil 2—3 THT-Strandplevier 1 5—0 De heer Dirk Scholtanus (61) heeft afscheid genomen van gemeentewerken omdat hij in de VUT gaat. Dat betekent dus dat de burgerij hem niet meer zal tegenkomen a/s de hard en nauwgezet werkende chauffeur van de veegwagen. Die taak is overgenomen door Louis van Tongelen. Scholtanus die vaak Archie Bunker werd genoemd omdat hij een verras sende gelijknis vertoont met deze fi guur uit de populaire VPRO- televisieserie, werd vrijdag feestelijk uitgezwaaid in de kantine van gemeen tewerken waar collega's en tal van an dere genodigden bijeen waren gekomen. De mensen op straat hebben de nijve re Scholtanus al gemist want hij moest nog vele snipperdagen opne men en is daarom al twee maanden geleden uit het straatbeeld verdwenen. „Archie" kwam in 1972 bij de gemeen te. Voor die tijd was hij bij de zuivelfa briek en daarvoor verdiende hij de kost als boerenknecht, wat tegenwoordig agrarische hulpkracht heet. Karakter Zijn plichtsbetrachting was spreek woordelijk en de betrokkenheid bij zijn werk grensde aan fanatisme. Hij hield punctueel de straat schoon en wie hem daarin belemmerde of ten onrech te wat op zijn werk had aan te mer ken, kon de wind van voren krijgen. Het was onvermijdelijk dat tijdens de afscheidsreceptie tal van leuke anekdo tes werden opgehaald waaruit die mentaliteit naar voren kwam, maar de ernstige ondertoon bij het betuigen van waardering ontbrak niet. Feit is dat mensen als Scholtanus op een voor de burgerij controleerbare wijze hun taak vervullen. Visitekaartje In tegenstelling tot andere gemeente ambtenaren die hun werk doen in de beslotenheid van het raadhuis, timme ren zij letterlijk aan de weg en bepalen het gezicht van de gemeente. Er is geen twijfel aan dat Scholtanus een uitstekend visitekaartje voor de ge meente is geweest. Tot degenen die dat vrijdagmiddag onder woorden brachten was directeur A. Doppen- berg. Die verklaarde de inzet en plichtsbetrachting door te wijzen op het feit dat hij vóór zijn ambtelijke loopbaan bij het particuliere bedrijf werkzaam was. Hij vond dat iedere ambtenaar een dergelijke achtergrond zou moeten hebben. Als geschenk van de gemeente bood hij een aquarel van de haven van Oudeschild aan. De heer P.C. Plug, hoofd van .de afde ling civiele techniek, schetste ook de enorme inzet en het soms bijna „obstinate" karakter van de scheiden de Scholtanus, die zijn eigen contac ten met de burgerij onderhield. Een bewijs van dat laatste vormde een foto waarop men Scholtanus in gesprek ziet met Cor Dros en Gerbrand Poster, stiekum vanuit het raadhuis genomen door Jan Frederici. De foto werd als geschenk overhandigd. Piet Bolier, hoofd van de plantsoenen dienst, had een afscheidsspeech op rijm. Duidelijk werd daarbij dat het le ven op de bezemwagen niet altijd over rozen ging en dat er nog wel eens obstakels en andere belemmeringen waren. Zoals de grote reclame-ijsbeer die in Def Koog telkens opzij moest worden gezet. Ter gelegenheid van het afscheidsfeest was de ijsbeer naar de kantine gehaald en Scholtanus moest ermee op de foto. Als geschenk over handigde Bolier een grastrimmer. Op een bijzondere wijze leverde Hendrik van der Zee („de tuinman van Ooste rend") een bijdrage aan het afscheids feest. Met de poppenkast verzorgde hij een voorsproefje van „De Engel van Amsterdam" het stuk dat door de mu sicalvereniging in studie is genomen. Huisvrouwen: CMC-T Fords Klaver 4-Pins Will-Stumpers 6-7 9-4 4-? De bezoekers van sporthal Ons Ge noegen zagen zaterdag pas goed wat het verschil bepaalt tussen de hogere dames en herenteams; teamgeest en bezieling. Komen de dames pas goed op dreef bij een sterke tegenstander, de heren van Tevoko 1 missen elke vorm en spirit. Mooi en attractief volleybalden de da mes 1 en 2: Tevoko 1 liet tegenstander De Boemel vaak wat te dichtbij ko men, maar trok de zaken steeds op het goede moment en met prima spel recht (uitslag 3—0). Dames 2 liet Ju- voc 1 met lege handen de terugreis maken door een prima 3 0 overwin ning. Alleen de eerste set draaide goed bij Dames 3 die daarna in Braaf Seahawks 2 de meerdere moest erken nen (1—3). Hierdoor komt Braaf Sea hawks nu met één punt verschil aan Het echtpaar F. Veeger wist wederom een goede score te maken van 7312 punten, waardoor men eerste werd en gelijk de eerste plaats in het klasse ment veroverde. De dames G. Ofrein en J. Biesboer behaalden 7250 punten en werden tweede, ook staan ze twee de in het klassement. Met 7028 pun ten wist het koppel J. Zijm en P. Buys- man beslag te leggen op de derde plaats. G. van der Slikke en J. Speejs scoorden 6899 punten en eindigden als vierde. Als vijfde eindigde het koppel G. Festen en P. v.d. Molen met 6780 punten. Echtp. F. Veeger G. Ofrein-J. Biesboer G. Festen-P. v.d. Molen G. Smit-A. Bakker Echtp. P. v.Heerwaarden L. Hoogenbosch-T.Huisman W. Bakker-N. Koomen F. Witte-R. Kleinveld G. Eelman-C. Hoogenboom R. de Ruwe-F. Honman 39862 15 39781 10 39386 10 38631 11 38437 13 38309 8 38307 15 38055 11 38022 14 37996 1R de leiding, met Tevoko 3 nu op de tweede plaats. De heren 3 laten er geen gras over groeien en liet werderom zien dat ze vorig seizoen ten onrechte gedegra deerd zijn. Zeemacht kon geen mo ment in hun spel komen en ging met 15 4, 15 4 en 15 3 ten onder. Dan blijft nog Tevoko heren 1 over. Hans de Kleijn, de onfortuinlijke coach, heeft wel een erg moeilijke taak; enerzijds de groep proberen te stimuleren en er een stuk sportbezie- ling en groeps-fanatiscme in te bren gen. Anderzijds moet de beuk er eens flink in; keihard werken, accepteren van eikaars min-punten en zwakheden en voor elkaar desnoods door de vloer heen willen duiken. Misschien kan teamspirit en zelfvertrouwen op de training het (slechte) tij doen keren. Moedjoe 2 profiteerde nu nog van het teamgebrek door een 2 3 zege uit de strijd te slepen, maar komende tegen standers zullen moeten merken dat he ren 1 de strijd nog lang niet heeft opgegeven. De Welfare-afdeling van het Rode Kruis houdt op woensdag 13 novem ber van 10.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur verkoping in het Rode Kruisgebouw aan de Jonkerstraat. Er zijn veel manieren om zinvol bezig te zijn. Eén daarvan is het vrijwillige Welfarewerk van het Nederlandse Ro de Kruis. De vrijwillige Welfare organi seert activiteiten om mensen in de ge legenheid te stellen gemakkelijker in contact te komen met anderen. Zo be zoeken op Texel zo'n veertig vrijwil ligsters ongeveer 70 deelnemers thuis of in de verzorgingstehuizen, ledereen legt „zinvol bezig zijn" op zijn eigen manier uit. Vandaar dat het Welfare- werk verschillende vormen van bezig heid kent. Daarbij wordt uitgegaan van de wensen en belangstelling van de deelnemers. Zo vallen onder Welfare- werk activiteiten als werken met tex tiel, hout, verf of ander materiaal. Ook kan het zijn dat het alleen maar gaat om een nraatie.

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 9