Wuis: „We hebben pionierswerk verricht Voor het weekend VERVOLG VAN PAG.l 16 en 17 november 1985 Artsen Groene Kruis Tandartsen Apotheek Gezinsverzorging Alcohol en drugs Dierenartsen Noodslachtingen Kustwacht Eierland Kerkdiensten Rijkspolitie Brand/ambulance Financiering marktonderzoe nu echt rond PAGINA 2 TEXELSE COURANT VRIJDAG 15 NOVEMBER WW bij de VVV liggen mogen worden gefi nancierd uit de ,,promotiepot" van de participanten. Wuis zei dat de stich ting nog moet bepalen of die nieuw bouw moet doorgaan en kon inzake de financiering dus niets meedelen. Er waren van dezelfde familie ook vra gen die met het onderwerp van de avond geen rechtstreeks verband hiel den waarop dus niet werd ingegaan. Zo werd gewaarschuwd tegen verho ging van toeristenbelasting en er werd gewezen op de tarieven van verontrei nigingsheffing, woonforensenbelasting en Teso waardoor veel sta- caravanbezitters het eiland de rug zul len toekeren, tenzij Teso met de inge bruikneming van het tweede dek in derdaad de tarieven verlaagt. Volmachten Een conflict ontstond tijdens de verga dering over de voorlichting die door de VVV was gegeven inzake het stemmen bij volmacht. Te elfder ure was gepu bliceerd dat alleen leden namens ande re leden een stem kunnen uitbrengen, maar dat staat niet in statuten of huis houdelijk reglement. Jan Zwan was daar duidelijk verbolgen over. Voorzit ter Wuis wees erop dat hier het alge meen geldende verenigingsrecht was toegepast, waarover men de notaris had geraadpleegd. Maar Zwan vond dat de VVV dat tijdig tevoren had moeten meedelen in het bulletin. Nu zijn allerlei mensen op grond van ver keerde veronderstellingen bezig ge weest met het uitdelen van machtigin gen. Zwan vermoedde boze opzet om de oppositie te bestrijden. Nooit eerder was het stemmen op grond van alge meen Nederlands verenigingsrecht ge regeld. ,,Door de nood hebt u leren bidden". Hij vond dat oneigenlijk ge bruik van de wetsregel is gemaakt en zou juridisch uitzoeken of dit door de beugel kan. Vertrouwen Voorzitter Jook Nauta van de Jonge Ondernemersorganisatie liet een heel ander geluid horen. Hij vond de geuite kritiek een blijk van wantrouwen, niet gebaseerd op kennis van zaken. Hij riep de leden op het bestuur vertrou wen te geven en twijfelde er niet aan dat dit vertrouwen zou worden waar-- gemaakt. Mr. J.K, Feikema bleef aan dringen op een andere rechtsvorm dan een stichting. Hij vroeg zich af wat er zou gebeuren als de leden de stich tingsvorm zouden afwijzen en meende dat het juridisch niet klopt dat de ge meente ƒ260.000,— geeft aan een or ganisatie die straks niet meer bestaat. Ook deugde het volgens hem niet dat wèl wordt gevraagd om een promotie- bijdrage van ƒ150.000,— maar dat in het contract waarin de TVL zich daar toe verplicht niet staat welke „tegen prestatie" daarvoor door de stichting wordt geleverd. Huiskamerbureau De antwoorden van Wuis waren niet verrassend. Als de stichting wordt af gewezen zou de VVV gedwongen zijn de tering naar de nering te zetten, wat zou betekenen: veel te weinig geld voor promotie en inkrimping van het dienstbetoon. ,,De VVV wordt dan een soort huiskamerbureau'.'. De ƒ260.000,— die de raad voor het VVV dienstbetoon heeft beschikbaar gesteld is toegekend aan de huidige vereniging met de nadrukkelijke aantekening dat de VVV zelf mag weten door welke in stantie dat geld zal worden uitgege ven. De TVL draagt zijn taken over aan de stichting en dus ook het ge meentegeld voor de uitvoering van die taken. Er is meer dan voldoende on derzocht of er betere mogelijkheden zijn dan de stichtingsvorm en het re sultaat daarvan is bekend. Met name is bekeken of een werkmaatschappij Directeur Jaap Dekker en voorzitter Harry Wuis vernemen applaudiserend van notaris Boswijk de uitslag van de stemming. hetzelfde resultaat zou kunnen opleve ren. Dat zo'n werkmaatschappij on praktisch is, werd verduidelijkt met be hulp van een overheadprojectie, waarin stichting en werkmaatschappij met hun resp. voor- en nadelen werden vergeleken. Niet onbelangrijk is tenslotte dat de participanten geen werkmaatschappij willen, ze willen een stichting omdat deze het meest effi cient is zodat hun geld zo goed moge lijk wordt besteed. De tegenprestatie die de stichting heeft voor het geld van de TVL is in derdaad in het contract niet omschre ven maar is wel bekend: uitvoering ge ven aan het promotiebeleid. Feikema bleef van mening dat hij op deze wijze niet weet of hij als TVL-lid waar voor zijn geld zal krijgen. Juridisch kluiven Wuis voegde nog toe dat ook de nieu we stichting is gebonden aan de ANVV regels wat op zichzelf al bete kent dat geen activiteiten kunnen wor den ontplooid die strijdig zijn met het toeristische belang. Waarbij niet verge ten moet worden dat de TVL als parti cipant meebeslist over de wijze waarop promotie wordt gemaakt. Wuis vond dat Feikema juridisch aan het „klui ven" was en dat niemand er aan twij felt dat het doel van de stichting is om met geld van de participanten zo efficient mogelijke promotie-activiteit voor Texel ontplooien. Bestuurslid Warnaar sloot zich daarbij met andere woorden aan en wees nog eens op de enorme verbetering die in het verschiet ligt in vergelijking met de bestaande situatie. Verwarring Ook de heer Miedema liet zich kritisch uit over de wijze waarop is geïnfor meerd over de mogelijkheid tot stem men bij volmacht. Wuis vertelde dat na het verschijnen van het ledenbulle tin vragen hierover zijn gekomen en dat had geleid tot een bericht in de Texelse Courant van die avond. Miede ma vond dat alleen de aanwezige le den hun stem zouden moeten uitbren gen, maar dat achtte het bestuur niet juist omdat het strijdig is met de re gels en bovendien bekend is gemaakt dat stemmen bij volmacht mogelijk is. Miedema dacht er anders over en meende dat staande de vergadering door de leden moest worden uit gesproken dat alsnog alleen door aan wezige leden zou kunnen worden gestemd. Bij de discussie over deze zaak werd naar voren gebracht dat bestuurslid R. Veenstra, blijkens de no tulen, in de vorige vergadering heeft gezegd dat in de tweede bijeenkomst alleen door aanwezige leden zou kun nen worden gestemd. Het feit dat de notulen waren goedgekeurd werd als argument beschouwd om dan ook in derdaad alleen door die leden te laten stemmen. Hierop ontstond enige ver warring. Tijdig realiseerde de voorzitter zich dat het vaststellen van de notulen slechts betekent dat de verslaggeving van de vergadering juist is bevonden en niet dat alles wat in die vergadering is gezegd ook werkelijk waar is. Maat gevend moet de statutaire of wettelijke regel zijn, in dit geval dus de wettelijke regel. De notaris merkte op dat iedere Nederlander wordt geacht de wet te kennen; men was dus op de hoogte.... Een poging van Zwan om notaris Bos wijk in de discussie te betrekken, mislukte. De notaris verklaarde slechts aanwezig te zijn om de toepassing van de wet te controleren. Er werd nog geruime tijd heen en weer gepraat, waarbij de heren Doede Zoete en Theo van Hoorn zich als op posanten in de discussie mengden, evenals Johan van Vijfeijken. Naar aanleiding van vragen van eerstge noemde werd onder meer meegedeeld dat de participerende verenigingen zelf bepalen wie bestuursleden in de nieu we stichting worden. Het kon niet uit blijven dat ook de wens om de leden verhuurders een extra bestuurszetel in de stichting te geven, weer naar bo ven kwam. Bestuurslid Veenstra had een origineel antwoord: „Als het al nodig zou zijn een extra zetel in te rui men, dan zou die niet naar de leden moeten gaan maar naar de gemeente. Want de gemeente steekt naast de an derhalve ton voor promotie ook nog eens ƒ260.000,— dienstverleningsgeld in de nieuwe VVV-organisatie...." Baby Een met de problematiek zijdelings verband houdende opmerking plaatst de heer Kees Witte Dzn. Hij juichte de bundeling van promotiekracht toe, maar vond dat ook de Texelse banken over de brug moesten komen. Wuis merkte lachend op dit een goed idee te vinden. „Als ze met ƒ150.000,— ko men, kunnen ze ook nog een bestuurszetel krijgen..." Witte zei de nieuwe VVV-structuur te willen be schouwen als een pasgeboren baby die tenminste één jaar het vertrouwen en de kans moet krijgen om uit te groeien. Daarna moet worden beoor deeld wat ervan terecht gekomen is. Door middel van overheadprojectie werden de respectievelijke voor- en nadelen v maakt. Achter de bestuurstafel de heren Warnaar, Wuis, Veenstra en Goönga. 7 een stichting en een werkmaatschappij duidelijk g Volgens Wuis gaat het die kant op, zij het dat men aan een langere periode denkt. In ieder geval zal na vier jaar rapport worden uitgebracht over de re sultaten van de stichting, zodat op grond daarvan kan worden beslist of men op deze weg verder moet gaan. Van Vijfeijken kreeg desgevraagd te horen dat de directie van de promo tiestichting wordt ontslagen als het management niet in overeenstemming is met de doelstelling. Dezelfde vra gensteller wilde onmiddellijk („Vandaag nog!") inzage van de concept-statuten van de stichting. Wuis kon hem niet van dienst zijn. Voor Warnaar was dat aanleiding om op te merken dat hij in de discussie „een negatieve sfeer" proefde. Andermaal deed hij een be roep op het vertrrouwen, erop wijzend dat de VVV-leden geen enkel risico lo pen. Het kan alleen maar beter wor den. Het gaat er nu om de concurren tie tegemoet te treden. „Als we posi tief besluiten liggen we met 1—0 voor". Wij willen weten Irene Schuijl van hotel Tatenhove wees er in een uitstekend praatje op dat de kritische VVV-leden lang niet allemaal door wantrouwen wórden gedreven. Ze willen best meewerken aan een nieuw en beter systeem om de promo tie van Texel veilig te stellen maar ze willen wèl weten hoe de VVV in de nieuwe vorm in de praktijk gaat draai en. Hoe gaat het straks als je naar de VVV belt over kamers? Moet de TVL nu zelf drukwerk gaan maken? Moeten de grote logiesverstrekkers lid zijn van de TVL om van de promotiediensten van de VVV gebruik te kunnen ma ken? „Dat heeft niets met wantrouwen te maken. We willen gewoon weten waar we aan toe zijn." Voorzitter Wuis kon een simpel en samenvattend ant woord geven: wat de dagelijkse prak tijk van het VVV apparaat betreft blijft alles hetzelfde. Het enige verschil is dat veel meer promotiegeld beschik baar komt en dat de uitvoering van het VVV beleid in handen komt van een stichting. Mevrouw Schuijl had nóg wat op haar hart. Het pleidooi voor kwaliteitsverbetering dat onder meer door Ate Rienstra in de gemeen teraad is gehouden kon zij onderschrij ven als Rienstra tenminste uitsluitend doelde op slechtweervoorzieningen. Want volgens mevrouw Schuijl man keert aan de bestaande accommodatie niet zoveel. Verder wees zij op het succes van de Libelle-arrangementen (een bewijs van wat met promotie is te bereiken) maar vond wel dat de mensen die van zo'n arrangement ge bruik maken op Texel niet voor geslo ten deuren moeten komen te staan. Het is niet acceptabel dat het Mari tiem Museum dat steeds meer faam in het land begint te krijgen op zaterdag dicht is en het getuigt ook niet van gastheerschap dat, op bepaalde tijdstippen „nergens" in Oudeschild een kopje koffie is te krijgen. Over der gelijke zaken moeten goede afspraken worden gemaakt, anders wordt veel van de promotie-inspanning weer te niet gedaan. Die woorden waren blij kens het applaus in de zaal en de in stemmende reactie van Wuis uit veler harten gegrepen. Meegedeeld werd nog dat iedere logiesverstrekker die van de VVV-diensten gebruik wil ma ken, lid moet zijn van de Texelse vere niging van logiesverstrekkers. VVV let op de kleintjes... Met behulp van overheadprojectie werd afgerekend met het veelgehoorde verhaal dat de VVV zich vooral zou in spannen voor de „grote" verhuurders, zoals Jarino, Euroase, Aegon e.d. Feit is dat de VVV reserveringsdienst zich bezig houdt met de verhuur van 46% van de 325 eenheden die eigendom van grote verhuurders zijn en met 54% van de 386 eenheden van de kleine verhuurders. En de boekingen hebben in het laagseizoen voor 19% betrek king op accommodatie van grote ver- Uitsluitend voor spoedgevallen Van vrijdag 18.00 uur tot maandag 08.00 uur Dokter L. Barnard, Kotterstraat 24, Oosterend, telefoon (02223) 234. van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmiddag 13.00 uur Zr. Marlies de Visser, Schilderend 147, Den Burg, telefoon (02220) 4820. Telefonisch bereikbaar zaterdag en zondag van 13.00-14.00 en 18.30-19.30 uur. Uitleen van verplegings- artikelen en informatie: Maandag t/m vrijdag 16.30 - 17.30 uur. Spoedgevallen tel. (02220) 3241. Lidmaatschapskaart mee brengen. Voor zeer spoedeisende tandheelkundige hulp kan men zaterdag en zondag om 18.00 uur precies terecht in het Tandheelkundig Centrum, Groene Kruis-gebouw te Den Burg. Kunstgebitreparatie. Spoedeisende gevallen ook in het weekend na telefonisch overleg. Tandtechniek Van Kralingen, tel. (02220) 2069. Weverstraat 95, telefoon (02220) 2112. Open van maandag t/m vrijdag van 8.30-18.00 uur. Zaterdag van 11.00-12.30 uur en van 15.00-17.00 uur. Zondag van 11.00-12.30 uur en van 16.00-17.00 uur. Buiten die tijd alleen voor spoed eisende gevallen. Spreekuur: elke werkdag van 9.00-10.00 uur en van 14.00 tot 15.00 uur, Julianastraat 3a, Den Burg, telefoon (02220) 4152. Dit weekend kan op zaterdag en zondag tussen 17.00 en 19.00 uur gebeld worden met mevr. B. Dijkstra, tel. (02223) 832. Consultatiebureau voor alcohol en drugs, Molwerk 31/45, 't Horntje. Spreekuur volgens afspraak: telefoon (02226) 413. Zelfhulpgroep voor partners van verslaafden: overdag (02226) 413 of 593, vragen naar Lies of Carla; 's avonds (02223) 821 (Lies) Alleen voor spoedgevallen telefoon (02220) 2527. Voor noodslachtingen bellen op werkdagen (02220) 2182 (slachtplaats); na werktijden en in het weekend (02220) 3541 via TEM-centrale. Voor meldingen van schepen of zwemmers in nood: Kustwacht Eierland, tel. (02222) 270. Zondag 17 november 1985 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 9.30 uur ds. Ter Haar Dienst voor iedereen, uitzending via De Lichtboei Den Hoorn 9.30 uur dr. G. Hartdorf uit Amsterdam De Koog 11.00 uur dienst in De Waal De Waal 11.00 uur dr. G. Hartdorf uit Amsterdam Oosterend 9.30 uur ds. De Jong Oudeschild 11.00 uur ds. De Jon m.m.v. The Messengers De Cocksdorp 11.00 u. ds. Ter Haai GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10.00 uur dhr. S. Rienstra van Barsingerhorn 19.00 uur dhr. S. Rienstra Uitzending via De Lichtboei Oosterend Dienst in Herv. ke 11.00 uur ds. J. v.d. Berg, Rijswijk (N.Br.) 19.00 uur ds. L. v.d. Berg GEREFORMEERDE GEMEENTE in kerkgebouw Schoolstraat Oosterend 10.00 uur Dienst 16.00 uur Dienst GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk, Kogersti Den Burg 16.15 uur Dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10.00 uur ds. Knipschee BAPTISTENGEMEENTE in de Doopsgezinde kerk, Kogersn Den Burg 19.15 uur voorganger Joh Tensen ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: zaterdag 19.30 uur, Dameskoor zondag 10.45 u., The Gospeltraii De Koog: zondag 9.30 uur Oudeschild: zondag 9.30 uur Den Hoorn: zondag 10.45 uur De Cocksdorp: zaterdag 18.30 uui JEHOVAH'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, Schilderend 10.30 - 11.20 uur Openbare lezirij 11.20-12.30 uur Wachttorenstudie BAHA'I Kantoorstraat 8, Den Burg Iedere woensdag bestuderen vane lezen uit de Baha'ï Heilige Geschrif ten, van 20.00-22.00 uur. Het bureau van de groep Texel van de Rijkspolitie in Den Burg is dagelijks geopend van 8.00 tot 18.00 uur (zondags 9.00 tot 18,00 uur). Het bureau te De Koog is alleen dinsdags en donderdags geopend van 16.00 tot 18.00 uur. Telefonisch te bereiken, dag en nacht, via tel. (02220) 2644. Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 02220-2066. Bij geen gehoor 02230-27???. Voor niet spoedeisend ambulance vervoer: 02230-12888, bij geen gehoor 02230-2????. huurders en voor 67% op kleine ver huurders. In het hoogseizoen bedragen deze percentages resp. 4 en 10%. Om half elf was het eindelijk zover dat tot stemming kon worden overgegaan met het reeds gemelde gevolg. Tegen het eind van de bijeenkomst werd nog meegedeeld dat de VVV contributie ongeveer gelijk zal blijven omdat de contributieopbrengst vol doende is om het bedrag van ander halve ton bijeen te krijgen, dat jaarlijks ter beschikking van de stichting wordt gesteld. In december komt de Texelse Vereniging van Logiesverstrekkers in een vergadering officieel van de grond; er zal dan een bestuur worden geko zen. De thans zittende dagelijkse VVV- bestuurders die niet in het TVL-bestuur terecht komen, blijven nog enige tijd actief als commissie van goede diensten om te helpen bij de afwikke ling van het boekjaar 1985. In genoem de decembervergadering zal ook de man of vrouw worden gekozen die na mens de TVL in het stichtingsbestuur komt. Opposant Frans Voskuil zorgde voor een mooi slot van de vergadering door mee te delen dat hij liever twee le den/afgevaardigden in de stichting had gezien, maar dat hij zich bij het besluit van de leden neerlegde en het bestuur van harte feliciteerde met het succes.

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 2