Cjroen 7\mrts J~exeh in het hartL, touw reconstructiegebied olgende week van start Fitnessdraad opgepakt door Sportschool Texel Vuurtorenweg 1 komt eindelijk leeg Trader ribpantalons nu 79» Superstunt! Blaupunk? KTV f1699- /Vat je ver haalt lekker UITNODIGING tapijten-, gordijnen-, zonwering-, horecameubilair- SHOWROOM Beermann-v.d. Veen Gordijnen Tapijten RisGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - Nr. 10.034 VRIJDAG 22 NOVEMBER 1985 Ben en Catharine Zegeren in hun ictie: Parkstraat 10 of Warmoesstraat 45, Den Burg, tel. (02220) 2741. jn werktijd: Harry de Graaf, Pelikaanweg 75, De Koog, tel. (02228) 266, Oosterhof, Westerweg 14, Den Burg, tel. (02220) 4988 en Niek van der Jen, Schilderweg 215, Oudeschild, tel. (02220) 5393. advertenties, abonnementen, etc.: De Rooy B.V., Postbus 11, 1790 AA Den Burg, ion (02220) 2741, na 18.00 uur 4881. Verschijnt dinsdags en vrijdags. Abonnementsprijs ƒ18,10 per kwartaal; los 80 cent Postgiro 652. Bankrelaties: Amro Bank nr. 46.99.17.636 Rabobank nr. 36.25.01.742; NMB nr. 67.34.60.398. het slopen van allerlei gebouwen in de omgeving is het (rein achter de katholieke kerk in Den Burg thans woest iledig. Dat zal echter niet lang duren want volgende week ordt hier begonnen met de uitvoering van de tweede fase nwat „het reconstructieplan" wordt genoemd. Dat zal re- Iteren in een aardig woonwijkje, bestaande uit 11 woning- jtwoningen, elf wooneenheden voor alleenstaanden en eepersoonshuishoudens van de woningbouwvereniging xel, 13 premiekoop A woningen van de Woningbouw West- esland B.V. en 14 premiekoop A woningen van het Bouw- nds Nederlandse gemeenten. en ander betekent niet alleen een tome aanvulling van de woning raad, maar draagt ook bij aan het ipsschoon. Hoewel smaken zeer inen verschillen kon dit rommelige Ivan Den Burg tot dusver aller- ist monumenteel of anderszins aan- kkelijk worden genoemd. Het enige ardevolle accent was in feite het (gebouw en dat zal in de toe- nstige nieuwbouw straks veel beter zijn recht komen. Dat beoogt al- is de stedebouwkundige opzet, die jrzien in „pleinvorming" bij de kerk. Voldoening s wel reden tot vreugde en voldoe- g want er is een lange geschiedenis het plan vooraf gegaan en daarbij I het niet altijd van een leien dakje, geschiedenis begon in feite toen firma C.H.F. Duin het oude bejaar- ihuis Sint Jan kocht om er wonin- van te maken. Dat plan werd in je jaar uitgevoerd, maar daarnaast Duin ook het pan om op de ts van de vleugel van Sint Jan aan Hollewal woningen te zetten. Toen id zich de wenselijkheid voelen om deze plannen ook de omgeving te rekken en er een reconstructie- en eringsplan van te maken dat in merking zou komen voor aanzienlij- financiële steun van het ministerie volkshuisvesting, ruimtelijke orde- en milieuhygiëne. Want het ging n om niet minder dan verbetering de stedebouwkundige structuur en betering van de woonfunctie van betreffende stuk van Den Burg. In I) lanceerde de gemeente een plan ir 60 tot 80 woningen in deze om- i'ng maar dat werd in eerste instan- te duur geacht. De kosten van idverwerving waren te hoog in ver ding tot wat men bij uitgifte zou igkrijgen. Supermarkt ongunstige factor werd gevormd )rde 4=6 supermarkt van Maas op hoek Weststraat-Gravenstraat. Toen pand in 1982 door brand werd ver- est kwamen de kaarten veel gunsti- te liggen. Het ministerie stak de td uit en weldra kon op de „Maas de" na veel overleg de eerste fase het reconstructieplan worden uit gevoerd: de negen woningwetwonin gen en zeven zg. HAT-eenheden die de woningbouwvereniging op dit terrein zette. Een brand levert ook wel eens voordeel op! Gunstig reageerde het ministerie op het verzoek van de gemeente om ook de nu op punt van uitvoering staande tweede fase ter hand te mogen ne men. Er werd 1,3 miljoen gulden be schikbaar gesteld voor de verwerving van het terrein en tevens ging men ak koord met het bouwen van woningen door het beschikbaar stellen van con tingenten. Daarmee was nog geen eind gekomen aan de ambtelijke in spanningen want de meeste mensen in de omgeving voelden er weinig voor om hun grond te verkopen wegens verlies aan tuinen, bergingsruimte, stallingsruimte en verlies aan privacy. Toch lukte het om de grond in handen te krijgen al moesten gedurende de anderhalfjaar van moeizaam onder handelen „vele concessies" worden gedaan. De woningen van de Woningbouw Westfriesland BV worden gebouwd door Duins Bouwbedrijf uit Den Burg, de overige door Vissers Bouw- en Timmerbedrijf uit Oudeschild. Laatst genoemde renoveert ook de aan het plan grenzende woning Molenstraat 40. De bouw van de nieuwe wijk bete kent weer een flink portie werkgele genheid voor Texelse bedrijven: onge veer 170.000 mensuren. Verwacht wordt dat de derde fase van het reconstructieplan in de loop van 1986 kan worden uitgevoerd. Het mi nisterie heeft het benodigde woning- kontingent reeds toegezegd en de on derhandelingen met de grondeigenaars zijn gaande. Méé- en tegenvallers „We zijn blij dat we nu zover zijn. Het is een moeilijke operatie geweest", al dus wethouder Daan Schilling, die er op wijst dat al het voorbereidende werk in uitstekende teamgeest is ver richt waarbij de betreffende ambtena ren grote vrijheid van handelen had den. Het herstel van deze omgeving van Den Burg kreeg bij het aantreden van het huidige college de hoogste prioriteit. Naast een reeks moeilijkhe den waren er ook meevallers. Zoals de mogelijkheid om het Meubelhuis Texel een nieuwe gunstige vestigingsplaats aan de Parkstraat te bieden. Minder vlot verliepen in enkele gevallen de on derhandelingen met grondeigenaars in de omgeving en ook het op tijd loskrij gen van de overheidsgelden vergde veel inspanning. Ambtenaar Jan Com- mijs heeft heel wat uren bij de instan ties in Haarlem moeten doorbrengen. Een vervelende complicatie betekende de nieuwe wet op de stads- en dorps vernieuwing die halverwege van kracht werd en waardoor werd geregeld dat de gelden voor reconstructie voortaan via de provincie worden verstrekt. Er is nogal wat renteverlies opgetreden en dat is er de voornaamste oorzaak van dat de gemeente op het totale plan toch nog een bedrag zal moeten toe leggen, ten laste van de algemene middelen. Van de andere kant kan men er tevreden over zijn dat Texel naar verhouding veel geld uit deze „pot" heeft weten te veroveren, dank zij het tijdig „panklaar" hebben van plannen. Andere gemeenten waren trager. Het pand Vuurtorenweg 1 zal bin nenkort door de gemeente Texel leeg kunnen worden opgeleverd aan de huidige eigenaar. Staatsbosbeheer. Eind 1981 ging de gemeente Texel een grondruil aan met Staatsbosbeheer ten behoeve van aanleg van het Krimbos. De woning Vuurtorenweg 1 was on derdeel van de ruil, met de bepaling dat dit pand eind 1982 leeg zou wor den opgeleverd. Dat lukte niet omdat de bewoners zouden moeten verhuizen naar het pand Vuurtorenweg 100 en de ontruiming van laatstgenoemde wo ning wilde niet vlotten. Nu heeft de gemeente echter nieuwe woonruimte gevonden voor de huidige bewoners van Vuurtorenweg 1, de fa milie Stoop, en wel het adres Ploosterstraat 12. De familie Stoop ging akkoord met de verhuizing onder voorwaarde dat de gemeente zal bijdragen in de verhuis- en inrichtingskosten. Hiervoor stelt de gemeente f2500,beschikbaar. Catharina en Ben Zegeren hebben de krachtsportdraad opgepakt waar Marinus van der Slikke die nogal plotseling heeft laten vallen. Zij richten in het groothandelsge bouw in Oudeschild momenteel een fitnesscentrum in onder de naam „Sportschool Texel". „Wij doen dat op min of meer idealisti sche basis, want in het verleden is al twee keer gebleken dat dit op Texel geen vetpot is", aldus Ben. De ontwikkelingen zijn versneld door dat Catharina drie weken voor de Eu ropese kampioenschappen, 6 en 7 de cember in Dordrecht, opeens zonder trainingsfaciliteiten kwam te zitten. Het sluiten van het Fitnesscentrum kwam als een donderslag bij heldere hemel voor de mensen die daar trainden. Daar waren er zelfs bij die kort te vo ren nog contributie betaald hadden. Van der Slikke heeft overigens inmid dels zijn klanten per brief laten weten dat het te, veel betaalde geld zal wor den teruggestort als zij hem even hun giro- of banknummer doorgeven. De gevolgen van de plotselinge slui ting, veel gebruikers van het centrum vernamen dat uit de krant, waren voor Catharina Zegeren een „deuk" in de voorbereidingen op de Europese kam pioenschappen. Met haar echtge noot/coach Ben was zij echter al bezig een eigen trainingsfaciliteit op te zet ten. Mede door een vlotte afwerking van de aanvraag door B en W kunnen zij nu van start gaan. Overname van de apparaten van het fitnesscentrum stuitte af op kennelijke haast bij de ei genaar, zodat nu gewerkt wordt met gedeeltelijk geleende spullen. Ben Zegeren: „Ik blijf gewoon werken bij het IJsbeertje. Wij hopen het hier te redden omdat we met een vrij idea listische instelling in een redelijk goed kope ruimte van start gaan. Onze con tributies zijn dan ook lager dan tot nog toe op Texel gebruikelijk was: f35,— per maand voor het eerste ge zinslid en f15,— voor het tweede. Man en vrouw bijvoorbeeld kunnen hier trainen voor de helft van het bedrag dat ze gewend waren. Iedereen die denkt dat wij bezig zijn onszelf te ver rijken kan ik in de boeken laten zien dat dat niet zo is." Recreatie Ben en Catharina willen in hun trai ningsaanbod een duidelijke verschui ving naar een meer recreatieve aan pak. „Het gaat er vooral om dat men sen prettig bezig zijn. Dat presteren met grote hoeveelheden ijzer, dat be gint eigenlijk pas na een jaar, als je spieren gewend zijn. Spierweefsel ont wikkelt zich sneller dan het weefsel van de banden en daarom krijgen mensen die heel fanatiek beginnen vaak aanhechtingsblessuresen dergelij ke." De nadruk bij de training zal dan ook liggen op het voorkomen van blessures. Verder wil het echtpaar sportverenigingen gaan benaderen om hen te wijzen op de voordelen van krachttraining. „Dat geldt bijvoorbeeld ook voor „snelle" sporten als karate. Vanuit die hoek hoor je vaak dat krachttraining de bewegingen lang zaam maakt, maar dat hoeft helemaal niet, er zijn zeker ook methoden waar bij explosieve kracht ontwikkeld wordt." Er zal veel worden gewerkt met trai ningsgroepen, waarbij de nadruk ligt op het gezamenlijk bezig zijn, zodat de minder ervaren mensen kunnen profi teren van de kennis van meer ervaren leden. Bovendien is dat goed voor het gevoel van saamhorigheid. Sfeer zal belangrijk zijn in de nieuwe sportschool. Het echtpaar Zegeren is voorzien van de nodige diploma's op fitnessgebied. Daarbij maken zij zelf echter de kantte kening dat er tot nog toe geen erken de opleidingen zijn. Ben is bezig voor het diploma sportmasseur en Cathari na zal één van de eerste deelnemers zijn aan de eerste erkende opleiding die deze winter van start gaat en die wordt gegeven door de Koninklijke Ne derlandse Krachtsport Bond. Zij maakt deel uit van de technische commissie, afdeling dames, van die bond. De sportschool gaat in ieder geval 1 december van start en als dat mogelijk is nog eerder. De openingstijden zijn van 10.00 tot 22.00 uur, zeven dagen per week. St. Nicolaas-surprise model '86, 5 versch. modekleuren Natuurlijk bij CA RITA'S BOUTIQUE Den Burg. Éénmalige aanbieding zolang de voorraad strekt: Stereo Teletekst Afstandbediening 66 cm beeldbuis Geschikt voor kabel-TV GEBR. SCHOORL B.V. een goed stukje vlees hoeft u ech- "iet zo ver. Goënga's specialiteitenslagerij, j u van eigen slacht een keur aan lijkheden, waaronder de tot in alle van ons land beroemde vleesgerechten. riblappen 13,98 gr. gebraden lamscompóte 1,98 varkensrollade 11,98 ,8flr onze speciale aanbiedingen voor de diepvries. Jeer het eens. Den Hoorn is dich- Wj dan u denkt. (02226) 252. De woeste en ledige aarde bij de r.k. kerk (links) waar enkele weken geleden nog het Meubelhuis Texel, de schilderswerkplaats van N. Graaf en een boerderij stonden. Op de voorgrond is iemand bezig met de palen waarop inmiddels een bord is bevestigt dat het publiek dui delijk maakt wat hier gaat gebeuren. De straten in het nieuwe woonwijkje rond de kerk worden voetgangersdomein. Er zijn wei parkeer- mogelijkheden voor auto's van bewoners. Eén van de straatjes loopt vlak langs de zuidgevel van de kerk. De kosterswoning is hier gesloopt. De thans zeer lelijke kerkmuur zal aan het oog worden onttrokken door er een monumentale nieuwe muur tegenaan te metse len. De tuin aan de west kant van de kerk wordt met een laag muurtje van het voetgangersdomein afgescheiden. Zaterdag 23 november a.s. openen wij onze nieuwe: woon- en projectadviseurs aan de Schilderweg 251, Oudeschild (Groothandelsgebouw), tel. (02220) 5434 Openingstijden: dinsdag van 10.00-17.00 uur zaterdags van 10.00-17.00 uur. gratis gemaakt in eigen gordijnatelier gratis gelegd door eigen stoffeerders Openingsaanbieding: Veloursgordijnen vanaf ƒ18,95 p.m. Gratis gemaakt Zie verder Texelaartjes.

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 1