~)e traditionele greep roor Ouwe Sunderkiaas Jog een krappe week de tijd Premieregeling voor schapevlees <ff LAND f BOUW lij bowling eel 200 games Succes voor dammer v.d. Wetering Gekwat in sporthal móet stoppen Ook zwemmen bij wadden uitwisseling ZDH won eigen Zaaltoernooi Tetak-jeugdteam had eerste toernooisucces Geslaagden machineschrijven Goed klaverjassen v.d. Slikke/Witte p |JDAG 6 DECEMBER 1985 TEXELSE COURANT PAGINA 7 onderdag is het Ouwe Sunderkiaas. Een redelijk ideale dag om mee te ien, zeker als men er een vrijdagse snipperdag voor over heeft. Hope- It hebben veel Texelaars al de kriebels. Getuige enkele telefonische acties komt een deel van die groep (nog) niet tot een aardig idee om t te beelden. We geven traditiegetrouw gehoor aan het verzoek om een eep te doen uit alles wat dit jaar nieuws was, als steuntje in de rug bij >t prakkizeren. Wie dit weekend iets bedenkt heeft nog tijd genoeg om een gave voorstelling van te maken. eulers die met een korte en krachti- boodschap de straat opgaan gsten het meeste succes omdat pu ik en medespeulers geen tijd heb- n om lange teksten op borden te sn lezen. Ouwe Sunderkiaas is tot toe altijd het feest van de vrolijke atschappij-spiegel geweest zonder orstellingen die grove leugens weer den of satire die onbetamelijk was. n voorstelling mag zeer kritisch zijn, srdrijven is vaak heel leuk als je je sndgenoeten een spiegel wilt voor- uden en het zou mooi zijn als dat blijft. Wij hebben daar alle vertrou- •n in en wensen alle speulers in spé sl succes. t stond er het afgelopen jaar o.a. in te krant: ni-Molengat in madurodam; radio icibel 220 uur in de lucht; Bahai- figeren zoeken en vinden geen gratis isjes; comité Landschapspark Nee et raadsleden; Jarino wil geen cen- ile voorzieningen in artikel 11 gebied wwen; verbeten strijd tegen stuif- eeuw; bontwerker in tv-show; tarie- in Teso stijgen fors; 10 jaar TEEVA; afkelder ontdekt onder N.H. kerk; ijwilligerstekort bij warme maaltijden- irvice; kleuters mogen (nog) niet lar Waalder school; Eierlandsche sttelandsvrouwen bestaan 25 jaar; oge Raad vernietigt vonnis pierenste- is; Koger grafheuvel ongemoeid ge- ten; werkloosheid daalt langzaam; 20 sr toneelvereniging Nieuw Leven; OZ kreeg windmolen; clubs moeten If om jubileumsibsidie vragen; ar- sleewedstrijden en Texelse kampioen- happen ringsteken; dooi bracht ;hade; wormen kwekerij aan de Pont- eg?; Airport Texel werd zwembad; ieuwe Paal 9 open; Zeg eens AA ^mde op Texel; zilveroornachtegaal I Irde in WK-keuring; waterglijbaan Hor Molenkoog; geen subsidie voor llrwijderen schuttingtaai; Kotex kreeg I jen onderkomen; Jannes damde in I osterend; bejaardensoos Den Burg 30 ar; visagiste voor portretfoto's; KTF dt zich op Eigen Kracht; DEK begon in tweede jeugd bij 60-jarig bestaan; suwe brandweerwagen in De ocksdorp. -erlingen Daalderschool maakten lergierapport; er is geen koe zo bont fde Verenigde Schilders schilderen er I in vlekje aan; ijsgang lastig voor Te- i; Texel niet vooruitstrevend met hin- g irwet; kengetallen van Barendrecht 'eggefloten; historische vereniging pgericht; tijdelijk bejaardenhuis van ^ontainers; De Stienepikkers voor elfde ler naar dorpsoudste; tehuis accuut iklozen komt er niet; nieuw plan dot slachtplaats; brigaderedders ach- e dames bowling Leaque gaf deze sek een zwak gevarieerde uitslag. Ta- akshop Mets scoorde zeer goed te en Will dat steeds op 5 punten blijft leken. De Pins moesten ook met iets linder genoegen nemen ondanks het oede spel van Rics Veldman. Klaver ier deed het zeer goed. Tiny Groen- of had een game van 180 en Sara amp 170 en die lieten zodoende de T. ords ver achter zich. Indanks de mooie serie van Klaas Bidman kan JPK niet meer dan 2 unten tegen Strandplevier 2 halen, aar Gerry Verseput een hoge serie in 671 gooide. De Schuimkragen laakten het de jongens van IBS zeer loeilijk en deze bleven op 1 winstpunt taan. De Garfields haalden deze keer in punt tegen het zeer sterke team in de Beerekuil, waarvan Janny Mets in game van 229 neerzette, wat haar in nieuw baanrecord opleverde. Reis- iro blijft zeer goed gaan en Hordi- iod was niet opgewassen tegen dit sweld. Gré Penha haalde een serie in 784. Tabakshop 't Centrum had in superavond waaraan het Super io ten onder ging. Anneriet Keyzer itte een nieuw baanrecord neer van 7 en draaide een serie van 784. am 24 werd deze keer overtroefd ior RKR, die uiteindelijk eens een -0 overwinning binnen kon halen. Sonmeltjes maakten het Strandple- •r 1 niet moeilijk, toch moest strand- ivier een punt aan de dames laten, taminebron en Taveerne hadden en een moeilijke start. De beide oenteboeren Cor en Joop spelen iet dezelfde huisbal wat de heren van reek bracht. Taveerne heeft hier toch in kunnen profiteren en haalde 4 unten binnen. Hans Labato snoepte in baanrecord van Rab-Beumkes af i maakte er 203 van, deze hoge sco- tergesteld bij studenten-badmeesters; duincamping buiten nationaal park; 13 Texelaars reden elfstedentocht; ƒ100.000— voor Eén voor Afrika; Theo Hoogerheide: „Verplaatsingsweerstand Teso hoger dan van ander streekver voer"; groepswonen voor ouderen; bliksemactie voor Tesselhuus; raad ver keerd voorgelicht over MZW-project; alarmeringssysteem voor ouderen zon der Best. Lindeboom Beheer b.v. liet miljoen schuld achter; GO Oudeschild 10 jaar; ondernemers willen doortastende nieu we burgervader; bestemmingsplan bui tengebied na 12 jaar rechtsgeldig; vi deopromotie in etalages; optreden Ou deschilder visserskoor; debuut Rose Harmony Singers; werkgroep bestrij ding jeugdwerkloosheid stopt wegens laksheid college; Cor Ellen haalt helm van Schaatsenberg uit zee; gemeente betaalt miljoen voor riolering; tekort geld voor aanpassing basisscholen; Koger dorpskrant; winkels blijven dicht op eerste paasdag; Cor Ellen boos over profielschets burgemeester; CDA tegen alleenvertoningsrecht Jellema; piraat Midnight uit de lucht gehaald; schip voor anker in De Waal; kampi oenschap slippies villen; alpinisten in PTT zendmast; luchthavenmeester weigert onderscheiding; Klif 23 met revue-menu; akkoord Teso en vakbon den na „telex-oorlog" en maanden praten. re kon Kwartet niet van de overwin ning afhouden. Wielewaal behaalde al le winstpunten tegen THT. Simon Plaatsman had een game van 207. On danks het matige spelen van de Koo- gel haalden ze de volle winst tegen Pomona. Peter Huisman van Paal 19 gooide ook een hoge serie van 718 en samen met Lia Vonk konden ze maar 2 punten pakken van Graaf Spuiterij waarvan Jitze de Ridder een game van 202 had. Uitslagen: JPK - Strandplevier 2—3 Schuimkragen - IBS 4—1 Beerekuil - Garfields 4—1 Hordifood -Reisburo 1—4 Tabakshop 't Centrum- Super Trio 1—4 Team 24-Rudy-Karin-Rob 5—0 Sommeltjes-Strandplevier 1 1—4 Vitaminebron-Taveerne 1—4 Dubbel L - Kwartet 2—3 Wielewaal-THT 5—0 De Koogel-Pomona 5 0 Graaf Spuiterij-Paal 19 3 2 Tabakshop Mets-Will 8 5 De Pins-CMC 7-6 Klaver 4- T. Fords 9 4 Energie spaarbekken op Razende Bol; jongeren en ouderen willen in Irene; Rotary bezocht Dourleinkazerne; 74000— voor reparatie ULO-biljart; profielschets burgemeester: „twee koppige ram-ooi met zes poten"; nati onaal park goed of slecht voor recrea tie; Johannes Passion in Oosterend; schoonmaakactie padvinders; Von Si- on voor catzeilers en boerenkapel; Normaal mag niet in sporthal; ge meente akkoord met tweede honden pension; wolonderneming in Brand punt in de Markt; Jellema's zwempara dijs moet groots worden; Vlieland-bord op veerhaven; woede over hoogte marktgeld; Neelie doopte mini- Molengat; Joan Hodshon terug; hoge boetes voor vissen binnen 12 mijl. Texel-promotie met Japanners; AOT verplaatst bushaltes 's nachts; politie zoekt vakantiehulpen; gifvrije bloem bollen voor oorlogstaart; Aad en Netty van Heerwaarden stoppen; rotganzen- hoeder in dienst SBB; toerisme kost gemeente elk jaar 1,5 miljoen; kapsa lons in actie tegen thuiskappers; ge meente moet jaarlijks vier ton bezuini gen; profielschets met agrarisch aan hangsel; 53 sollicitanten voor burge meestersambt; J.O.V.D. van start; uitgebreide viering Texel 40 jaar vrij; één dag een dorpshuis in De Koog; single en videoclip van Slockhouse- band; kindergebitten allemaal gesa neerd; landschapsmening Maarten Roeper omstreden; raad wil meer geld voor kunst; tweede Luxaflex-album; „Amsterdammertjes" hielden reünie; André en Piet stoppen met eilandcompetitie. GS houdt vast aan relatienota's; Viva Mexico groot succes; alleenstaanden- groep opgericht; Catharina Zegeren derde in WK; ruzie rond benoeming hoofden basisscholen; landschapzorg Stand 2e periode Punten mars 1. G. v.d. Slikke - J. Witte 9859 5 2 J. Wiersma - J. Vinke 8829 3 3. C. Zijm - M. Eelman 8587 2 4. L. Hoogenbr T. Huisman 8453 2 5. W. Bakker - N. Koomen 8448 2 6. F. v.d. Gracht-H. v.Katwijk8156 3 7. P. en R. van Heerwaarden8072 2 8. G. Eelman-C.Hoogeboom 7968 3 9. M. WalswrW. Kamminga 7942 2 10.N. v.d. Veen-G. Douwma 7937 4 Totaalstand: 1. F. en G. Veeger 58687 19 2. G. v.d. Slikke-J. Witte 58302 28 3. N. Koomen-W. Bakker 57854 21 4. Mw. Ofrein-J. Biesboer 57359 15 5. Echtp. P. v. Heerwaard. 57322 18 6. R. de Ruwe-F.Hopman 57080 24 7. G. Festen-P. v.d.Molen 56721 14 8. L. Hogenb. -T. Huisman 56560 16 9. A. Bakker-G. Smit 56332 16 10.G.Eelman-C. Hoogenb. 56149 17 Tijdens de damclubavond moest P. Kooiman een punt prijsgeven aan H. v.d. Wetering, waardoor hij op de ranglijst stuivertje wisselde met P. Ba- kelaar. H. v.d. Wetering moest zich tot het uiterste inspannen om de verschil lende dreigingen, die P. Kooiman in de stand vlocht, te ontlopen. Dat lukte hem goed. Tegen middernacht kon hij tevreden akkoord gaan met remise. Jos de Wolf handhaafde zich hoog op de ranglijst door W. Timmer te vers laan. Dat ging echter niet zonder het nodige geluk. In de beginfase liet W. Timmer zien, dat hij verzuimd had een damzet te nemen. En tegen het.einde van de partij leek remise de meest waarschijn lijke uitslag. Hier liet W. Timmer ech ter de sterkste voortzetting achterwege met gemeld gevolg. F. Bos en K. Bak- tegen trekkershutten; winst Oosterend Present gebruikt voor opknappen dorpshuis; Teso verlies gezakt tot een miljoen; Texelse RUR; Denen van zin kende kotter gered; bestuurscrisis bij lokale omroep; Meester Zegers in de VUT; RSG-ers mogen niet naar Hol lands Glorie en LBO-ers wel; protest tegen kappen Deuce-waterwilg; pro motieteam Langeveld; horeca- avondbus naar Den Burg; zwempara dijs Van der Slikke met geheimzinnige geldschieter; problemen rond burge meesterswoning; politie pakt groep vechtersbazen; geen extra herdenking bij Lancastermonument; duikteam Phi- leas Fogg bergt bronzen kanon; verwij ten aan Texelse duikclub in nationale pers. Jellema wil 2 miljoen garantie voor zwemparadijs, raad vindt acht ton ge noeg; laatste wachttijdenfeest; AD- test: „VVV op alle fronten hopeloos"; herdenking bij Esperanto-monument; zandsuppletie van paal 31 tot 25; fi nanciële reserve VVV uitgeput; de 100-ste Hoornder; Horecaf wil vriende lijke veerhaven; veel averij in catrondje; kritiek van links op feestweek bij paal 17; aandelen Teso voor 71400,— ver kocht; geen uitbreiding grondbedrijf; camping de Krim uitgebreid; Molengat gekaapt door revuegroep; Abraham voor Haker. SVO bestaat 50 jaar; pol derfeesten Eierland wegens 150-jarig bestaan; ruzie in commissie bouw- dorp; Teso improviseert i.v.m. bouw dubbele fuiken; Zuidema-race met ongelukken. Oranjewoud enquête: „Bijna iedereen wil zwemparadijs"; teveel regen voor autocross; dominees zingen voor Hoonder kerkje; Daalder-actie tegen bouwplan Ankerstraat; scheepvaartmu seum naar Oudeschild?; bijdragerege ling op de helling; Hoornder land- bouwdag; Jo Engelvaart in de VUT; Holland Surfcup en tropisch zand in De Koog; roep om VVV zonder com mercie; RST boos over zwembadkor ting gemeente; autovervoer Teso loopt verder terug; exploitatie vliegveld bijna sluitend; kaasfabriek De Eendracht sluit; gemeente in de clinch met gas bedrijf over opname meterstand; orga nist Visser neemt afscheid; Gollards gesloopt; akkoord over VVV als stich ting; Springer b.v. kocht Lindeboom; Rab wil tennishal in Oudeschild; geen parkeerplaatsen in Wezentuin; Pavil joen Paal 28 mag hele jaar blijven staan; RSG-ers kraken vanwege reac ties; zeehondjes geadopteerd en geta- toueerd; bejaarden op rijwieldek Molengat. RST moet hotels snel verkopen; wei nig uitvallers bij Wampex; Horntje wil fietstunnel; gemeenteraad wil ook fietstunnel, maar geeft geen geld; Pakt tegen overdekte manege; illegale cam pers in Eierland; Sporting Texel wil feesttent aan Nikadel; 40.000 bezoe kers Maritiem Museum; 5000 Texelaars tegen kruisraketten; subsidie voor Vi- deolux; 40 jaar Scouting; restaurant bij LBO; AOT plaatst 10 abri's; scholie renstaking op 1 november; „Archie" in de VUT; Poster niet herkiesbaar; Texels parateam springt in Suriname; kabelte levisie; stichting voor Tesselse produk- ten promotie; groots afscheid van Sie- binga; zeldzame paddestoelen langs Hoornderweg; wie koopt Marsdiep?. Texelse economie heeft vreemd kapi taal nodig; PPR stapt uit gemeente raad; automatisering gemeente kost ton extra; Marius Roeper voorzitter St. VVV Texel Promotie; „Oranjewoud en quête deugt niet"; promotieprijs voor rondje Texel. ker kwamen terecht in een eindspel met elk een dam en een aantal stuk ken. Na langdurig laveren liet F. Bos zijn dam „los" staan en daar had K. Bakker blijkbaar op gewacht. J. Hooij- berg en W. Bakker bewandelden onge wone paden. Dat ging lang gelijk op. Tegen het einde liet W. Bakker zien zich daarop toch wat beter thuis te voelen. De jeugdspelers Maurice Rie- mers en Robbert Eldering wilden zich bewijzen tegen Niels Kalis. Beide keren hield Niels hen knap op remise. L. Boonman kreeg tegen Peter de Wolf langzamerhand meer voordeel en dat leverde de volle winst op. Jacco Kuiter raakte tegen P. Bakelaar in het mid denspel in een zodanig moeilijke posi tie, dat hij een stuk moest verliezen en dat luidde tevens de nederlaag in. A. Sijtsma en'M. Drijver maakten er een boeiende partij van met Sijtsma het meest kansrijk in de aanval. Ook hier verdedigde Marco zijn „doel" uitste kend en hij sleepte een punt in de wacht. J. Trap was ook weer van de partij. Hij brak tegen Dros af in onge veer gelijkwaardige positie. Daarna trapte G. Dros nog een keer af en wel tegen K. Burger. Omdat op het eind van de avond deze twee elkaar nog niets hadden toegegeven, werd hun zitting verdaagd. De thuiswedstrijd te gen Andijk is verplaatst naar 14 december. De uitslagen waren als volgt: P. Kooiman - H. v.d. Wetering 1—1 J. Kuiter - P. Bakelaar 0—2 J. de Wolf - W. Timmer 2—0 K. Bakker - F. Bos 2—0 W. Bakker - J. Hooijberg 2 0 M. Riemens - N. Kalis 1—1 J. Trap - G. Dros afgebr. P. de Wolf - L. Boonman 0—2 A. Sijtsma - M. Drijver 1—1 N. Kalis - R. Eldering 1—1 G. Dros - K. Burger afgebr. GEDREIGD MET SLUITING Diverse spelers kunnen hun kwat niet binnen houden en roggelen dan achter de bank. Ik heb dat spul met eigen ogen zien liggen en het ziet er echt heel smerig uit. Dat zou ik niet graag willen schoonmaken." Dat zegt Jan Willem Boon, se cretaris van de rayoncommissie KNVB over het kwatten van zaalvoetballers in sporthal Ons Genoegen. De rayoncommissie heeft daar om maatregelen genomen om het kwatten achter de spelers- banken te voorkomen. Die maatregelen bestaan uit vrij strenge straffen voor de dader of het team waar men in speelt en dat alles komt weer voort uit de mededeling van de beheerders van Ons Genoegen dat het afgelopen is met zaal voetbal in de sporthal a/s er wederom „kwat" wordt gevon den achter aan bank. „De beheerders hadden ons al eerder gewezen op dat smerige gedrag en gedreigd de sporthal voor de rayoncommissie en dus voor het Texelse zaalvoet bal te zullen sluiten als het bleef doorgaan. Net toen wij bezig waren maatregelen op te stellen lag er weer zo'n lekkere prop achter een bank en heb ik hemel en aarde moeten bewe- ge om de hal die avond niet te sluiten. Dat is gelukt, maar het was de laatste keer", aldus Boon. Onder het motto „de verant woordelijkheid bij de spelers zelf" heeft de rayoncommissie de volgende regels uitgevaar digd: de tijdwaarneming dient na iedere wedstrijd na te gaan of er geen „spuug of snot" achter een bank ligt. A/s dat het geval is waarschuwt men de beheerder. Elk spelend team moet ook kijken of er niets achter de bank ligt. „Als men voor een eigen wedstrijd niet kijkt, dan kan men na de wedstrijd de schuld niet op een eerder spelend team af schuiven". De straf op kwatten is fors; vijf wedstrijden niet spelen in Ons Genoegen en als men er niet achter komt wie het gedaan heeft, wordt het hele team vijf wedstrijden geschorst. Vanaf 20 oktober 1980 is er in de Europese Gemeenschap een ge meenschappelijke marktverorde- ning voor schapevlees. Een belang rijk onderdeel van die regeling is een premieregeling voor schapevleesproducenten. De premieregeling is bedoeld om een eventueel inkomensverlies, als gevolg van de totstandkoming van de markt ordening, te compenseren. Daartoe kan er jaarlijks aan producenten van schapevlees een premie worden toegekend. Voor de premieregeling komen in aan merking producenten van schapevlees die tenminste 10 ooien in de aanhoud- periode voor eigen rekening houden. Onder een ooi wordt verstaan een vrouwlijk schaap dat tenminste een maal gelamd heeft en of voor de eerste maal gedekt is en dat in de loop van de aanhoudingsperiode zicht baar drachtig is. Voor de datum van aanvang dienen de schapen gedekt te zijn. Aanvraag De Texelse schapenhouders kunnen hun aanvraag indienen bij de districts bureauhouder, Postbus 314, 1800 AH Alkmaar, tel. 072-122020. Er zijn twee aanvraagperioden: van 2 tot en met 10 december 1985 en van 16 december 1985 tot en met 15 januari 1986. Het aanvraagformulier moet uiterlijk 15 ja nuari 1986 binnen zijn bij de districts bureauhouder. Te laat ingediende aan vragen worden afgewezen. Het aantal opgegeven ooien dient een aangesloten periode van 100 dagen op het bedrijf aanwezig te zijn. Schapen- houders die in de periode van 2 tot 10 december 1985 hun aanvraag hebben ingediend dienen de gedekte ooien te houden tot en met 20 maart 1986. De aanvragen ingediend van 16 december tot en met 15 janauri 1986 dienen tot en met 25 april 1986 het minimaal op gegeven aantal ooien op het bedrijf te houden. Aanvragers die snel zijn met het indienen van een aanvraag hebben Naast bridge, klaverjassen, hardlo pen, tennis, vissen, voetbal, volley bal en windsurfen, zal tijdens de Waddensportuitwisseling die 31 mei en 1 juni op Vlieland wordt ge houden, ook worden gezwommen. Als er voldoende deelname is zal het vervoer vanaf Texel met een particulie re boot worden geregeld, vanaf De Cocksdorp. In dat geval zal de sport raad de helft van de daarmee gepaard gaande kosten dragen. De kosten voor overnachten en eten zijn voor eigen rekening. Wie nog geen gebruik heeft gemaakt van de via de verenigingen geboden mogelijkheid om zich op te geven, kan dat alsnog doen door kontakt op te nemen met Christine Groen van het buerau sport zaken van de gemeente, telefoon (02220) 3041, toestel 132. Dringend wordt afgeraden om rechtstreeks met de gemeente Vlieland kontakt op te nemen want dat schept verwarring, met name bij het regelen van hét ge zamenlijk bootvervoer. Het ZDH-zaalvoetbaltoernooi van za terdag is 's morgens gewonnen door de organiserende vereniging ZDH. De verdere uitslagen zijn: 2e Verenigi- de Schilders; 3e Rab 2; 4e Nioz 2 en 5de Zaanderwijk. Het middagdeel van het toernooi werd gewonnen door A&O 2000 1. Tweede werd ZDH 2; 3e Helder; 4e A&O 2000 2; 5e Rab 1; 6e ZDH 1; 7e Casino 1 en 8 ste Mantje 2. Op deze dag is ook een loterij gehou den en op de volgende nummers zijn prijzen gevallen die nog niet zijn opge haald: 10621; 10569; 580; 40596; 10584; 591; 10593; 10611 en 30579. Deze prijzen zijn op te halen bij J. de Wit, Diek 46 te Den Hoorn. Het jeugdteam van tafeltennisvereni ging Tetak, bestaande uit Alexander Bakker, Mirjam Gerritsen en Melanie van der Kooi, speelde voor'het eerst mee in een toernooi. Melanie van der Kooi was sterk in haar enkelspel met drie gewonnen sets: 21-17, 15-21 en 21-14. Het dubbelspel met Mirjam Gerritsen ver liep minder florissant: vier van de vijf partijen werden verloren. Melanie be haalde de tweede plaats en Mirjam de derde. Alexander Bakker won in het dubbelspel twee van de drie partijen en in het enkelspel drie van de vijf partijen. eveneens eerder voldaan aan de aan- houdperiode van 100 dagen. Verkoop van ooien in de aanhoudperi- ode, waardoor het aantal aanwezige ooien daalt onder het aantal opgege ven ooien en aan te houden ooien heeft tot gevolg dat het recht op de premie vervalt. Daling van het aantal ooien tot onder het aantal minimaal aan te houden ooien als gevolg van overmacht of natuurlijke omstandighe den (sterfte) kan tot gevolg hebben dat de premie vervalt als dit niet bin nen drie werkdagen bij de districtsbu reauhouder wordt gemeld. Dit melden dient schriftelijk te gebeuren. In het geval van overmacht blijft het recht op de gehele premie bestaan en in het geval van natuurlijke omstandigheden vindt een vermindering plaats van de premie. De uiteindelijke beoordeling of er sprake is van een situatie van over macht of natuurlijke levensomstandig heden, is voorbehouden aan de direc teur Algemene Zaken van het Directoraat-Generaal voor Landbouw en Voedselvoorziening van het ministe rie van landbouw en visserij. De premie wordt berekend op grond van het aantal ooien dat gedurende de periode van 100 dagen is aangehou den. Dit kan maximaal het aantal ooi en bqdragen dat op de datum van in diening van de aanvraag aanwezig is. Het premiebedrag wordt jaarlijks vast gesteld op grond van het verschil tus sen de basisprijs en de marktprijs en betaalt na afloop van het verkoopsei zoen (dat loopt van 1 april 1985 tot 5 januari 1986). Eventuele vragen kunnen altijd gesteld worden bij de districtsbu reauhouders. Dit is telefonisch moge lijk onder genoemd telefoonnummer, vragen naar de heren Tesselaar of Wijnker. Na in Den Burg een cursus te hebben gevolgd van het Scheidegger Instituut slaagden de navolgende Texelaars voor het diploma machineschrijven: J. Witte uit Den Burg, E. Boom uit Oudeschild, N. Boogaard en C. Boogaard uit Den Burg, E. Schneider uit Den Hoorn, S. Lap uit Den Hoorn, M. Witte uit Den Burg, M. Troost uit Den Hoorn, M. Kuip uit Oudeschild, B. Ipenburg en C. Ipenburg uit Den Hoorn. Van de vijf tien kandidaten werden er twee afgewezen. De hoogste klaverjasscore van dit sei zoen werd de afgelopen week gekaart door het koppel Geri van der Slikke en Jaap Witte met 7987 punten, waarbij ze de tweede plaats in het klassement pakten. Als tweede eindigde Mevrouw T. Huis man en Leonie Hoogenbosch met 7266 punten en met 7019 punten wer den Jelle Wiersma en Johan Vinke derde. Vierde werd het koppel Nel Koomen en Willem Bakker met slechts enkele punten minder 7015. Freek van der Gracht en Henk van Katwijk eindigden als vijfde, ze scoorden 6974 punten. j - ïisseR MET 7tjN 15 BRUIDEN sloNd IN DeITxeLe KRANT" Hy HEEFT ZEKER EEN DIRIGEER STOKJE VAN Coud. Dit jaar nam Jan Visser afscheid als organist, in 1976 was hij ook een onderwerp voor Ouwe Sunderkiaas.

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 7