Texel kwam los in tweede helft Krappe zege voor Gamma Catharina haalde ■uropees brons iil'Mnso d gg 5jÊT Til 80 3 35 IHl M170 JA «135,4891 Ï«382§BH| 51.472^ >H verliest van rak Schoorl Dubbelslag voor Everwijn Voetbaluitslagen Dames Mareis wonnen Sportvissers naar Den Helder Dubbeltoernooi badmintonclub Binnensportdag beroepsonderwijs Mareis wonnen Gymnastiek buitendorpen Bowlinguitslagen ISDAG 10 DECEMBER 1985 7 9 '21 5 11 80 m 65 2125 1170 -18 '3025 1190 on 0 '207511575 1^ I5K395^2^ 3925«»3l K51CM8B1! 61 377SU 4 TEXELSE COURANT PAGINA 5 harina Zegeren haaide zondag bij de Europese kampioenschappen po- rliften in Dordrecht een bronzen medaille in de gewichtsklasse tot 90 I, Vorig jaar werd Catharina eerste maar het nu behaalde resultaat is r enorm meegevallen omdat ze bezig is zich in te werken in een lage- jewichtsklasse. Ze vestigde zondag drie nieuwe Nederlandse records. ig jaar werd Catharina Europees pioen in de gewichtsklasse boven 0 kilo en tilde ze met haar 97 kilo kilo in de wereldstrijd. Ik wil rgaan in de gewichtsklasse tot 90 en ben de laatste maanden dan flink aan het lijnen. Het gaat er im onder die 90 te blijven en dan meer kilo's te gaan tillen", aldus 'exelse powerlifster. Onzeker tilde Catharina bij het bank- ;ken' 80 kilo en daarmee werd het e Nederlandse record met 15 kilo asseerd. Datzelfde gold voor het dliften waar de Texelse 182,5 kilo ierde en dat vormde samen met kilo bij het kniebuigen een totaal 417,5 kilo. Het oude Nederlandse lalrecord stond onder de 400 kilo. ben eigenlijk heel erg tevreden, e omdat ik wat onzeker aan deze ipioenschappen begon. Om onder K) kilo te komen heb ik de laatste en weinig gegeten en ik had geen hoe ik in deze gewichtsklasse zou an." ontbreken van genoeg zelfvertrou- leek zich te wreken bij de eerste ing in het kniebuigen. Catharina ikte een fout en deze poging werd ikeurd. In totaal mag men per on maximaal drie foutloze pogin- doen en dit jaar leverde die jury- ij het kniebuigen maar liefst zeven Jllers op. ,,Die meisjes konden na jaar hard trainen meteen naar aldus Catharina, die het zondag ar bij één foute poging liet. Safe eerste kniebuig moet eigenlijk al- safe zijn. Dit was me ook nog overkomen maar het was blijk- lat ZDH 2 met flinke cijfers 1) van Texel 5 had verloren, be- ZDH 1 aan de partij tegen -lantaarndrager Schoorl. lartij verliep echter geheel anders menigeen had verwacht. Voor rust Ide vooral de ZDH-verdediging een kere partij. Na fouten in de verde lg werd het al snel 0—1 en 0—2 de staartploeg Schoorl, die een lorlijk spelletje voetbal op de nat legde. Jan de Wit wist voor nog uit een scrimmage 1—2 te sn maar voor rust maakte Schoorl 1 3 en 1—4 van. ust was er eenzelfde spelbeeld: onmachtig aanvallend ZDH en een couterend Schoorl. Daardoor het eerst 1 5 na een feilloos uit- erde Schoorl-aanval. Henk de Br kon uit een strafschop 2—5 la antekenen. Deze match was voor een uiterst teleurstellende partij, de Hoomders hadden tegen deze meer zelfvertrouwen moeten to- Het betrof een dik verdiende van Schoorl. baar toch een kwestie van onzeker heid." Aan het Europees kampioen schap deden tien landen mee en de Nederlandse selectie bestond^uit tien vrouwen. In de gewichtsklasse tot 90 kilo werd de Duitse Mal Dener eerste en de Engelse Jane Pepper tweede. De Nederlandse Marjon van Wissen behaalde Europees goud in de klasse tot 60 kilo. In het toernooi werd ook een landenprijs uitgereikt voor de se lectieteams. Nederland eindigde op de derde plaats na Zweden en Engeland. Eind mei gaat Catharina naar de we reldkampioenschappen in Zweden en ook daar zal ze uitkomen in de klasse tot 90 kilo. ,,Dat betekent dat ik er hard tegen aan moet want vorig jaar haalde ik in de zwaardere klasse een totaal van 440 kilo en dat was goed voor brons. Als ik nu goud wil halen zal ik met minder eigen kilo's meer moeten presteren." Veronica-Sport heeft opnamen ge maakt van het Europese kampioen schap die a.s. zaterdag worden uitge zonden. De kans dat Texels sterkste vrouw daarin te zien zal zijn is echter klein omdat de meeste televisie aandacht ging naar de Europese kam pioene Marjon van Wissen. J. Everwijn had afgelopen vrijdag een goede damdag. Via twee over winningen steeg hij aanzienlijk op de ranglijst. R. Eldering en M. Drij ver waren daar de dupe van. Laatstgenoemde wist overigens nog wel M. Riemens te verslaan. P. Kooi man wist zijn goede vorm te behou den door KI. Bakker aan de zegekar te binden. In het duel om de derde en vierde plaats tussen J. de Wolf en M. Vittali moest eerstgenoemde na een kleine onnauwkeurigheid in het eindspel het onderspit delven. H. van de Wetering, die erg goed speelt de laatste weken, wist W. Bakker op re mise te houden. F. Bos, ook goed in vorm, trakteerde L. Boonman op een nederlaag. J. Eel- man en J. Trap deelden de punten na een ingewikkeld eindspel. N. Kalis had vorige week een goede start, maar te gen de ervaren A. Sijtsma moest hij het toch afleggen. J. Hooijberg lijkt op de weg terug. Na een wat mindere pe riode in de competitie, moest Th. Hin ervaren, dat Hooijberg nog steeds een prima dammer is. Zaterdag speelt Oosterend/Texel tegen OG Andijk in de Bijenkorf in Ooste rend, aanvang 13.00 uur. Uitslagen: P. Kooiman-KI. Bakker 2 0 J. de Wolf-M. Vittali 0-2 H. van de Wetering-W. Bakker 1—1 F. Bos-L. Boonman 2 0 J. Eelman-J. Trap 1—1 R. Eldering-J. Everwijn 0—2 A. Sijtsma-N. Kalis 2—0 M. Drijver-M. Riemens 2—0 J. Hooijberg-Th. Hin 2—0 J. Everwijn-M. Drijver 2—0 De wedstrijd Texel-Go Ahead is er één met twee totaal verschillende helften geworden. De eerste helft was duidelijk voor Go Ahead dat met agressief voetbal Texel over klaste. In de tweede helft begreep Texel dat er tegen de Alkmaarder ploeg anders gevoetbald moest worden. Het gevolg, een 0—2 ach terstand, werd gelijk getrokken en met een beetje geluk had Texel de volle winst kunnen pakken. De eerste helft kenmerkte zich door een apatisch voetballend Texel. Er zat totaal geen beweging in de ploeg en men had in het geheel geen antwoord op het agressieve spel van Go Ahead. De Alkmaarders speelden in die fase goed voetbal. Ze vonden elkaar mak kelijk en waren steeds net een stapje eerder bij de bal dan de Texelaars. Vooral het middenveld van Texel was in die eerste helft te statisch, waar door de aansluiting tussen de verschil lende linies stagneerde. Een goed voorbeeld hiervan was het eerste doelpunt van Go Ahead in de dertigste minuut. De linkermiddenvel der van Go Ahead kon vanaf de mid denlijn ongehinderd oprukken zonder dat Texel ingreep. Op het juiste mo ment speelde hij de door Bert v.d. Wal geheel vrijgelaten rechtsbuiten aan die simpel kon scoren: 0—1. Hachelijk De dekking in de Texel-achterhoede liet de eerste helft veel te wensen over, waardoor er voor het Texel-doel nogal wat hachelijke momenten ont stonden. Texel kreeg nauwelijks kan sen. Alleen Louis Uriot zag een goed schot net over het Go Ahead-doel ver dwijnen. Alleen Martin Koorn haalde die eerste helft een voldoende. Door zijn snelheid en beweeglijkheid wist hij een aantal malen gevaarlijk door te ko men. Dat gebeurde ook in de 35e mi nuut toen hij uit een solo Rob van de Stap aanspeelde die in volle snelheid hard over schoot. Offensief Texel startte de tweede helft met een offensief wat resulteerde in een enor me kans voor Paul van Exel die op vijf meter afstand jammerlijk over schoot. Trainer Post had Bert v.d. Wal vervan gen door Rieuwert Pol die een prima debuut maakte en als vleugelverdedi ger een ruime voldoende haalde. Texel bleef aandringen en Go Ahead kon nauwelijks meer uit de verdediging komen. Terwijl iedereen op de gelijkmaker stond te wachten kwam Go Ahead op 0—2. Een identieke situatie als bij het eerste doelpunt. Ongehinderd kon een middenvelder opkomen en zelf het kar wei afmaken: 0—2. Toen pas besefte Texel dat er anders gevoetbald moest worden om'nog tot een gunstig resultaat te komen. Ineens werd er veel feller gespeeld en werden er wel persoonlijke duels ge wonnen. Met name Simon Brand kreeg het op zijn heupen en wist re gelmatig over rechts goed door te ko men. Zijn voorzetten leverden veel ge vaar voor het Go Ahead-doel. Penalty Tot tweemaal toe had de scheidsrech ter bij grove overtredingen de bal op de stip kunnen leggen, maar eerst toen er hands gemaakt werd in het strafschopgebied was het zover: penal ty. Louis Uriot had geen moeite met deze strafschop en bracht Texel op 1—2. Het zelfvertrouwen groeide bij Texel door deze treffer en Go Ahead kon slechts door smerige overtredin gen voorlopig stand houden. Tot twin tig minuten voor tijd echter, want toen was het Simon Brand die een kopbal van Louis Uriot binnentikte: 2—2. Het laatste kwartier was Texel zelfs nog dichtbij de volle winst. Geluk Simon Brand schoot hard in maar zag zijn schot geblokt door een op de doellijn staande Go Ahead-speler. Paul van Exel kopte uit een hoekschop goed in, maar ook deze bal werd van de lijn gehaald. Met veel geluk wisten de Alkmaarders de sténd gelijk te hou den en Texel één punte afhandig te maken. Texel verdiende echter niet meer, hoewel er de tweede helft goed gespeeld werd. Door het verlies van HRC bij Wieringerwaard is de stand nu: 1. HRC 15 punten, 2. Texel 14 punten, 3. Wieringerwaard 14 punten. Zondag is in de wedstrijd HRC-Texel bepalend welke ploeg als koploper de 'winterstop ingaat. Supporters van Texel kunnen gratis met de bus mee naar deze wedstrijd. De buskosten worden betaald door SV Texel, alleen de boot moet men zelf betalen. In stappen zondag om 12.30 uur bij de kantine van SVT. Zaterdag 7 december 1985 KNVB, afd. Noordholland: Junioren: Texel A1-Zwaluwen A1 1—3 Watervogels B1-Tex.Boys B1 2—4 Succes B2-Texel B1 2—0 Texel B2-WGW B5 3-2 Tex.Boys B2-ZAP B3 2-2 Texel C1-WGW C3 2-1 JVC C3-Tex.Boys C1 afgelast WGW C4-Texel C2 afgelast Meisjes junioren: Tex. Boys-Spirit 4—0 Pupillen: D-pupillen: Tex.Boys D1-Texel D2 E-pupillen: Texel E1-Tex. Boys E1 F-pupillen: Texel F1-De Koog F1 Met moed speelde het damesteam de Mareis tegen Drechterland. Van het begin af aan werd er fel maar correct gestreden. De eerste helft eindigde in het voordeel van de Mareis: 10 6. De wedstrijd werd beëindigd met de eind- score 23—18 voor de Mareis. R. Zijm 7 punten, M. Burger 6 punten, J. Witte 6 punten en K. Zegers 4 punten. Hengelsporthuis 't Hoekje organiseert aan de Helderse zeedijk een sportvis wedstrijd op zaterdag 14 december. Gevist wordt tussen ,,Landsend" en 't Huijs Tijdverdrijf. Het bestuur van de sportvissersclub Texel laat weten dat ook Texelaars kunnen deelnemen. Zij moeten gebruik maken van de boot van 8.05 uur en kunnen voor verdere inlichtingen terecht bij Map van der "Zwaag, telefoon 02220-3551. Maandagavond 16 december houdt de badmintonclub Texel een dames- en heren-dubbeltoernooi. Men kan zich nog opgeven, met of zonder partner, tot en met zaterdag 14 december bij Margriet Rey, telefoon 02220-2345 of Nellie Witte, telefoon 02220-4239. Het toernooi in Ons Ge noegen begint om 19.30 uur. Donderdag werd de traditionele bin nensportdag van het Lager Beroepson derwijs gehouden. De leerlingen kon den kiezen tussen basketbal en zaal voetbal. Het was de bedoeling alles op één dag af te werken en er werd dan ook volgens een strak tijdschema ge werkt met snelle wissels. Ondanks de wat korte speeltijden is het toernooi een groot succes geworden. Met grote inzet is gestreden om de slagroomtaar ten en banketletters. De leerlingen zelf fungeerden als scheidsrechter of als teller. Om half vier waren de laatste wedstrij den gespeeld en konden de prijzen uit gereikt worden. Het vierde klas kam pioensteam zaalvoetbal speelde na af loop nog een wedstrijd tegen het LBO-personeel. Het LBO-team was echter niet opgewassen tegen het voetbalteam uit klas M4c en verloor met 4—1. Uitslagen: Voetbal: Meisjes klas 1 en 2: 1. 1a, 2. 2d, 3. 1b. Jongens klas 1: 1. 1b, 2. 1c. Jongens klas 2: 1. 2c, 2. 2d. Jongens klas 3: 1. 3Cb1, 2. M3b2. Jongens klas 4: 1. M4C21, 2. M4c22, 3. M4b. Basketbal: Meisjes klas 1:1. Speedyteam 1d, 2. Blackstar 1c. Jongens klas 1:1. New York Yankees 1a, 2. Basketboys 1c. Meisjes klas 2: 1. Beerekuil 2c, 2. De Wuppies 2a. Jongens klas 2: 1. Bijeengeraapt zoot je 2a, 2. The Tigers 2b. Meisjes klas 3: 1. The Young Ones (V3H3), 2. A-Ha (V3 en H3). Jongens klas 3/4: 1. De Trottoirtollen C3a, 2. De Stumpers 3b9. Meisjes klas 4: 1. Miss Piggy V4, 2. Rambo H4 V4. Gamma, leider in de hoofdklasse, behaalde afgelopen week een krappe 4—3 zege op A O 2000. Mantje won met 3—2 van Casino en ZDH bleef aan de goede kant van de score door met 5—3 van Casino 2 te winnen. In de eerste klasse speelde Oosterend 3 gelijk tegen De Koog met 5—5 en won Texel met 5—2 van de Mok. Het enige verschil tussen A-f O 2000 en Gamma is Louis Uriot. Een conclu sie die getrokken mag worden na het treffen tussen deze beide teams. A O 2000 wordt gedoodverfd als eeuwige tweede in de hoofdklasse. Deze wedstrijd liet zien hoe sterk A+O 2000 kan zijn. Voor Gamma werd het een zware match. A O 2000 trok opportunistisch ten strijde met veel inzet. Dat maakte dit team tot een moeilijk te bespelen te genstander. Een gelijk opgaande strijd en een fel op inzet spelend A O 2000 dat heel Gamma, behalve Uriot, over blufte. Want geen der Gamma-spelers (behalve Uriot) stak in een goede vorm. Neem daarbij ook nog dat A O 2000 uitblinker Dirk Barends voortijdig de wedstrijd moest verlaten en dan is duidelijk hoe Gamma net aan het eerste puntenverlies ontsnapte. Kort voor tijd stond er nog een 3—3 score. Uriot had driemaal voor Gamma gescoord toen A O 2000 balverlies leed op de Gamma-helft. De ver mee naar voren gekomen A O 2000 keeper Arjan Verseput moest daarop in ach tervolging op de doorgebroken Gamm- speler en stopte correct de bal af. De scheidsrechter oordeelde anders en gaf Verseput twee minuten straftijd. Rendement In deze twee minuten wist Uriot de voor hem en Gamma vierde en win nende treffer te scoren. Een „narrow escape" voor Gamma dat misschien iets teveel kreeg in deze wedstrijd. Uri ot is gewoon Texels beste zaalvoetbal ler met verschrikkelijk veel rendement. ZDH pakte een 5—3 winst op Casino 2. Casino 1 kon ook niet tot de volle winst komen, Mantje won met 3—2. Voor Mantje scoorde Jitze Beintema twee keer en Piet Daalder. De Casino- treffers werden voor rekening genomen van R. Boogaard en B. Witte. In de eerste klasse speelden in een doelpun trijke wedstrijd De Koog en Oosterend 3 5—5 gelijk. Texel Veteranen haalde een 5—2 winst op de Mok, dat verge leken met. vorig seizoen een veel min- Zondag 8 december 1985 KNVB, vierde klasse: Texel-Go Ahead 2-2 KNVB, afd. Noordholland: Duinranders-Tex.Boys 2 0 ZDH-Schoorl - 2-5 Texel 2-Wiron 2 1—0 Zeemacht 2-Texel 3 3 1 Watervogels 4-Texel 4 uitgesteld Tex.Boys 2-WGW 6 1-5 Texel 5-ZDH 2 6-1 Tex.Boys 3-Wiron 5 2 2 0-3 Junioren: Tex.Boys A1-JVC A2 Helder A2-Texel A2 Dames: Winkel 3-Tex.Boys 10-1 0-0 afgelast der team op de been heeft. In de derde klasse (misschien wel de meest spannende klasse) was er een monsterwinst van KSMT 2 op Ooster end 6. Daarmee bevestigde KSMT 2 nogmaals de favorietenrol door nu voor de vijfde maal achter elkaar de volle 100% winst te halen. Casino 5 won met 2—0 van Alkema 2. Voor Ca sino scoorden M. Veeger en E. Stiekema. Wisselvallig Mantje 3, erg wisselvallig spelend, ver loor met 5—0 van Oosterend 7. In de vierde klasse haalde De Koog 2 fors uit door een 7—1 winst op Oosterend 8. Verenigde Schilders 2 en 3 wonnen beiden van respectievelijk Casino 6 en Texel 3. In de junioren 1 klasse won nen beide koplopers. Ratronics met 3—1 van Graaf Spuiterij en Gamma had het erg moeilijk tegen Texel. Het is in de junioren 1 klasse opmerkelijk hoe moeilijk de koplopers het kunnen hebben met de tegenstanders. Sluiters Offshore Service haalde goed uit te gen Texel 2 met 6—0. Voor SOS scoorden D. Bousma, Arnold Leystra, Johny Nieboer (2x) en Jeroen Takes, ook twee keer. In de junioren tweede klasse is Gamma 2 de leider. Tegen Texel 4 had Gamma het moeilijk, doch men won met 1—0. Doelpuntenmaker en matchwinnaar was hier A. van der Vis. Gamma 3 won met 2—0 van de Bremakker. Uitslagen: Hoofdklasse: ZDH-Casino 2 5 3 Gamma-A+O 2000 4—3 Casino-Mantje 2—3 Eerste klasse: Oosterend-De Koog 5—5 De Mok-Texel 2—5 Derde klasse: Casino 5-Alkema 2 2—0 Oosterend 6-KSMT 2 2—11 Mantje 3-Oosterend 7 0—5 Zaterdag moesten de Mareis tegen HBC b uit Heerhugowaard basketbal len. De Mareis, die de afgelopen we ken veel kritiek op hun speelwijze en gedrag hebben gehad, hebben nu door goede coaching en een behoorlij ke inzet gewonnen. Dit móest wel om de derde plaats te handhaven. De wedstrijd verliep sportief. De eindstand werd 35 27. Scoorders waren: M. Tuntelder (19), S. de Haan (10) en R. Witte (6). In de komdende periode zullen er eni ge gymlessen in verschillende dorpen uitvallen. Bij SV Cocksdorp is nog gymles op maandag 16 december, daarna kerstvakantie en op maandag 6 januari weer de eerste les van 1986. Bij ZDH is er 10 decmeber nog les en dinsdag 17 december. Na de kerstva kantie beginnen de lessen weer op dinsdag 7 januari. Bij Gyvo is er alleen nog les op vrijdag 13 decmeber. Na de kerstvakantie beginnen de lessen op 10 januari. Bij GVO (Oosterend) is er nog gymles op de woensdagen 11 en 18 december. De donderdag en vrijdag morgentrainingen vallen uit. Na de kerstvakantie zijn de eerste les sen op woensdag 8 januari, donderdag 9 januari en vrijdagochtend 10 januari. Deze wijzigingen houden verband met het tijdelijk uitvallen van gymleider P. Vos. Na de kerstvakantie worden de lessen naar alle waarschijnlijkheid ge geven door D.J. Fris. Tabaks, 't Centrum-Strandplevier 23—2 Dubbel EI-THT 5-0 Beerekuil-Reisburo 2—3 Team 24-Kwartet 1—4 De Koogel-Strandplevier 1 3—2 Schuimkragen-RKR 0 5 Wielewaal-Taveerne 4—1 JPK-IBS 5-0 Super Trio-Garfields 2—3 Sommeltjes-Paal 19 1 —4 Graaf Spuiterij-Vitaminebron 5—0 Dames trio league: Klaver vier-CMC 2—11 Tabakshop Mets-T Fords 6—7 De Stumpers-De Pins 7 6 Vierde klasse: De Koog 2-Oosterend 8 7—1 Ver.Schilders 3-Texel 3 2 1 Casino 6-Ver.Schilders 2 3—4 Junioren: Gamma 3-Bremakker 2—0 Gamma 2-Texel 4 1—0 SOS-Texel 2 6—0 Ratronics-Graaf sp. 3—1 Texel-Gamma 3 4 Dames: Nissan-Rentenaar 1 —4 Programma: Woensdag 11 december: 17.15 u. ZDH-Ria's Winkeltje 3 (j) 17.45 u. Ria's W.1-FC Lange Ben (j) 18.30 u. Gamma-KSMT 2 (d) 19.25 u. De Mok-A+O 2000 2 20.15 u. Oosterend 2-Nissan 2 21.10 u. Casino 3-Oosterend 4 22.00 u. ZDH 2-Rab Zaaldienst: Jelleboog Vrijdag 13 december: 17.00 u. Ria's W. 4-Gamma 2 (j) 17.30 u. Ver.Schilders-Gamma (j) 18.15 u. Jelleboog-Gamma 3 19.05 u. ZDH-Gamma 2 20.00 u. Nissan 1-Casino 1 20.50 u. Casino 2-Oosterend 1 21.45 u. A O 2000 -Mantje 22.35 u. De Koog-Oosterend 3 Zaaldienst: Slufterhoek Maandag 16 december: 17.15 u. Texel 2-Ria's W. 2 (j) 18.00 u. Casino 3-Oosterend (d) Zaaldienst: KSMT

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 5