NIEUWE DIESELS VOOR CENTRALE Cjrom jjwarLr Jexels in het harL, In twee minuten voor f708,43 boodschappen doen CD administratief medewerker/ster Alleen goedkeuring provincie nog nodig De Millionaires Winkelen of je leven er vanaf hangt. Dorpsstraat 14a, De Koog De directie van het Provinciaal Electriciteits- bedrijf van Noordholianti heeft besloten dat er nieuwe dieselgeneratoren moeten komen voor de Texelse electriciteitscentrale, ter ver vanging van het huidige, te dure stoombe- drijf. Deze beslissing moet alleen nog worden goedgekeurd door de provinciale Raad van Toezicht. De verwachting is dat deze goed keuring in januari loskomt. Daarmee wordt een flink brok werkgelegenheid behouden voor het eiland. Met deze beslissing komt een einde aan de onzekerheid die de laatste twee jaar bestond over het voortbestaan van de fabriek. Er werd namelijk een studie uitgevoerd naar de voor- en na delen van een kabelverbinding met de vaste wal. Door die kabel zou de cen trale haar bestaansreden hebben verlo ren. Het bedrijf te Oudeschild biedt werk aan 46 mensen op 45 arbeids plaatsen. Er is ook studie verricht naar de gevolgen van uitbreiding van de dieselcapaciteit. In eerste instantie werd bekeken of het nuttig zou zijn een tweede grote dieselgenerator van hetzelfde type als de al in bedrijf zijn de 4,6 megawatt diesel te plaatsen-. Later werd ook de aanschaf van meer dere kleinere generatoren overwogen, die een gezamenlijk vermogen van 5 tot 6,5 MW hebben. Het zou dan gaan om vier keer 1,5 of drie keer 2,15 MW en die laatste mogelijkheid lijkt het beste. Dat heeft te maken met het makkelijk kunnen opvangen van de ge middelde nachtbelasting, die rond de 3 MW ligt. Een belangrijke overweging bij het kiezen voor meerdere kleine ge neratoren of één grote diesel is de le vertijd: zo'n grote motor heeft zeker een jaar levertijd, terwijl de kleinere ty pes er met een maand of vijf kunnen zijn. Het is mogelijk dat voor de plaatsing van de diesels één van de twee stoomgeneratoren ontmanteld moet worden in verband met de benodigde ruimte. Op die plek kunnen dan twee generatoren geplaatst worden. De der de past in de ruimte die al vrijgehou den was in het bedrijf voor plaatsing van een tweede grote diesel. Investeringen Deze beslissing van het PEN-bedrijf, een geraamde investering van een klei ne acht miljoen gulden, betekent be houd van werkgelegenheid. Tijdens de afschrijvingsperiode van de machines, zo'n tien a vijftien jaar, zal de onzeker heid die de afgelopen twee jaar bestond uitblijven. Het is niet gezegd dat de personeelsformatie op de huidi ge sterkte blijft, maar het staat als een huis dat er in die periode geen ge dwongen ontslagen zullen vallen. Dat blijkt uit een toelichting die be drijfsleider W. ten Have ons desge vraagd gaf. Uit een brief van de direc tie aan de medewerkers blijkt dat een investering in diesels kan zijn terugver diend voordat een kabelverbinding zelfs maar tot stand is gebracht. In het afgelopen jaar is er al fors geïn vesteerd voor de centrale te Oude schild. Er werd voor ruim twee miljoen een stuk bijgebouwd, waarin de me chanische werkplaats een nieuwe be huizing vond. Ook de afdeling electro en instrumentatie" heeft nu een goede werkplaats, terwijl voor beide afdelin gen nu ook goede kantoorruimte voor handen is. In de oude mechanische werkplaats is een uitbreiding van het Kantoorstraat 11, Den Burg - Texel Dagelijks geopend vanaf 20.00 uur. EXTRA GEOPEND: 1 januari 's morgens vanaf 1.00 uur en 's middags vanaf 15.00 uur IMieuwjaarsbal in de Beerekuil E/sbeth S/egtenhorst uit Oudeschild heeft zaterdagochtend in het Tros- spe/letje Prijzenslag" voor f708,43 boodschappen bij elkaar gewinkeld. De wedstrijd, die werd uitgezonden via Radio 1, werd gehouden in de Albert Heijn-supermarkt in Den Burg en dat is toevallig ook de winkel waarin E/s beth werkt. De 19-jarige werkneemster had een kaart gekregen van haar moeder. Die werd er bij de loterij uitgehaald, samen met de kaarten van de 26-jarige Willy van Heerwaarden en de 61-jarige Jaap Boon uit polder Het Noorden. Door een foutje van Boon won Elsbeth de eerste ronde. Toen moesten de deelne mers namelijk artikelen zoeken waar van de beginletters van de pruduktna- men het woord ,,Bol" vormden. Boon haalde ,,Bok" en daarmee was zijn laagste bedrag toch niet winnend. De- geen die die drie artikelen voor het laagste bedrag bij elkaar winkelde, mocht twee minuten op kosten van de Tros winkelen. Willy van Heerwaarden kocht voor f3,54 en Elsbeth voor f2,36. Boon zat daar nog weer bedui dend onder. Het eventuele voordeel dat de winna res had van haar kennis van ae wiiinci werd volkomen teniet gedaan door haar zenuwen. Zij vloog door de pa den, een karretje volmikkend met wil lekeurig wat voor artikelen dan ook, daarbij een breed spoor van kruide nierswaren achterlatend. Wat ze echter niet miste was de grote kaas die speci aal voor deze gelegenheid was neerge legd bij de vleeswaren, goed voor ruim honderdvijftig gulden. Die lag er overi- gens al voor de verloting. Het is ge bruikelijk, vertelde spelleider Bram van der Weide later, dat winkeliers op die manier proberen de kandidaten aan een hoge score te laten komen. De AH-bedrijfsleider had zich nog netjes gehouden, Van der Weide keurde al leen een grote bak paté af omdat Els beth daar door omstanders op was ge wezen. Het schijnt voor te komen dat er complete doppendozen tussen de aardbeien staan, of, nog sterker, dat er al vooringepakte karren met bood schappen klaar staan. Tijdens het programma werd er ook nog even aandacht besteed aan Texel als vakantie-eiland. Omdat andere de len van het Tros-programma uitliepen was daar echter weinig tijd voor. Van der Weide kon aan Niek van der Heij den alleen een paar vragen stellen over de veerverbinding en de witflankdolfijn die de afgelopen week levend aanspoelde. Dinsdag 31 december wegens ENORM SUCCES geprolongeerd Aanvang 01.00 uur. Entree f5,00 Van 00.00 uur tot 01.00 uur HAPPY HOURS Gerard, Betty, Maarten, Bert, Edwin, Rienk, Erwin en Anneke wensen iedereen een bijzonder dorstig 1986. De Nederlandse Boekhoud- en Adviescentrale Texel B.V., deel uitmakend een landelijk werkende organisatie, treedt als zelfstandig regio-kantoor op als accountant7 administratie; belasting- en advieskantoor voor het midden- en kleinbedrijf. Door het gestadig toenemen van onze klantenkring en daardoor de bijbehoren de werkzaamheden, zouden wij graag in kontakt komen met een Deze verantwoordelijke funktie, die zich voornamelijk manifesteert in de binnendienst bevat ondermeer het administreren via de computer van administraties, kontrölewerkzaamheden en het samenstellen van jaarrekeningen. Gedacht wordt aan een enthousiaste man/vrouw van 25-30 jaar, die praktische ervaring heeft op dit gebied. Voor een goede vervulling van deze funktie denken wij aan een kandidaat met minimaal het nivo van MEAO (adm.richting), of praktijkdiploma boekhouden en studerend voor MBA. Als U geïnteresseerd bent in deze baan en als u meer dan middelmatige be langstelling hebt voor automatisering, zien wij uw, met de hand geschreven sollicitatie graag zo spoedig mogelijk van u tegemoet. Indien u eerst nadere informatie over deze vacature of ons bedrijf wilt, belt u dan (02220) 4141 en vraagt u naar onze direkteur, de heer W. Eelman. r>€D€RL^nDS£ BO€KHOUD- en onwiescenTRflus. ■PÊM61BV itbus 32, 1790 AA Den Burg - Texel, Keesomlaan 41, Tel. 02220-4141 Redactie: Parkstraat 10 of Warmoesstraat 45, Den Burg, tel. (02220) 2741 Buiten werktijd: Harry de Graaf, Pelikaanweg 75, De Koog. tel. (02228) 266, en Niek van der Heijden, Schilderweg 215, Oudeschild, tel. (02220) 5393. Voor advertenties, abonnementen, etc.: Langeveld De Rooy B.V., Postbus 11, 1790 AA Den Burg, telefoon (02220) 2741, na 18.00 uur 4881. Verschijnt dinsdags en vrijdags Abonnementsprijs ƒ18,10 per kwartaal; los 80 cent Postgiro 652. Bankrelaties: Amro Bank nr. 46.99.17.636 Rabobank nr. 36.25.01.742; IJ MB nr. 67.34.60.398. DINSDAG 31 DECEMBER 1985 OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - Nr. 10.044 TEXELSE COURANT De nieuwe mechanisatie werkplaats. magazijn gerealiseerd, waardoor einde lijk dat gedeelte magazijn dat nog bij de voormalige centrale van Den Burg was ondergebracht naar Oudeschild kon verhuizen. In Den Burg betekent dat het opruimen van een romney- loods, een sloop die waarschijnlijk nog dit jaar ter hand wordt genomen. De personeelsverenging, die de loods in gebruik had, wordt nu ondergebracht in de oude centrale. De verbouwing bevatte ook nog een deel herinrichting van de bestaande kantoorruimte. Di verse kantoren waaronder dat van het bedrijfsbureau werden verbouwd of verplaatst, er kwam ruimte voor een echte kantine, sinds de bouw van de centrale was er een noodkantine in ge bruik, en de ruimte voor laboratorium onderzoek kon worden uitgebreid. Positief Voor deze uitbreiding en verbouwing was een begroting opgesteld van 2,65 miljoen gulden, daar is dus ongeveer een half miljoen op bespaard. Ten Ha ve: „Dat is gebeurd door op allerlei details zo zuinig mogelijk te werken. We zijn ons bijzonder goed bewust van de onzekerheid die er een tijd is geweest over het voortbestaan en dit is een manier om in die situatie posi tief bezig te zijn. Met name voor de toekomst." Het werk is uitgevoerd door aannemer Van Wijn uit Den Helder, die van de vier inschrijvers verreweg het laagst was. Die heeft wel wat Texelse bouw vakkers aan het werk gehad. Voor de aanleg van de electrische installatie te- Veel schade bij aanrijding Bij 't Horntje deed zich op eerste kerstdag een aanrijding voor waarbij twee Texelse auto's vrij zwaar werden beschadigd. Een 64-jarige vrouw verliet met haar auto de parkeerplaats en gaf voorrang aan een van het Landsdiep naderende 23-jarige automobilist. De wagen van de vrouw liep aan de lin kervoorzijde aanzienlijke schade op en de andere auto was aan de voorkant zwaar gehavend. kende de VEM, de benodigde lucht- systemen, cv en waterleiding werden door eigen mensen van het PEN- bedrijf Texel aangelegd. Het grondwerk is uitgevoerd door Loonbedrijf Texel. Onbekend vat Bij De Schans spoelde een metalen vat met onbekende inhoud aan. Het werd aan de gemeente overgedragen. Men vliegt elkander in de haren Waar de hond geen brood van lust En onze nieuwe burgemeester Vertoeft nog altijd op de maan Maar waar zou men zich druk om maken Want het gaat toch goed met Daan? Wij worstelen met ons geweten Want wij gaan prat op ons fatsoen Maar wij zijn weer gauw vergeten Hoe we 't beter kunnen doen Vaak moest oma naar het rusthuis Omdat er thuis geen plaats meer was En tóch rijp was voor de kraaien In hun lange zwarte jas Soms moest Jantje balanceren Op het wankel vinketouw Omdat zijn vader en zijn moeder Kapten met de huwelijkstrouw En wij zien ze op het Horntje bouwen Aan de lange steile brug Maar laat de tijd maar tot ons komen Want er is geen weg terug Wij zien ons vaak het pad ontnomen Door beton en prikkeldraad Zien de vreemde ondernemer Meten met een ruwe maat Maar straks lengen weer de dagen De merel zingt weer in de eik Het grijs verdwijnt voor fraaie kleuren De zon heropent haar praktijk En daarom zeg ik, Texelaar Houd de moed er maar weer in Behoedt uzelf voor klapsigaren Een zalig eind en goed begin. Lente, zomer, herfst en winter Trokken weer aan ons voorbij En ik rangschik weer mijn woorden Voor mijn dijk en duinenrij De torenklok slaat straks haar slagen Duwt gestaag haar wijzers voort Strooit over de verweerde daken Aanstonds weer haar slotakkoord Het klinkt in de riante woning 't Dringt door tot Japie in de steeg Zij slaat voor 't volk van melk en honing En voor het deel dat klappen kreeg Maar wij zijn zo nauw verbonden Door het water om ons heen Al vergeten wij vaak mee te dragen des buurmans molensteen Want al klinkt het lied der branding zo mooi aan onze kust Zo, dat was het dan weer

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 1