Drie Texelaars met marine naar de Oost WH» Met hoofdletsel naar ziekenhuis Oud-leerlingen met „Bokkesprongen" Succes voor GVT bij kringwedstrijden Texelse bowlers goed in voorronde Opnieuw slechte visvangst Nieuwe bestuursleden overkoepeling Kampioenschappen biljarten spoedig weer van acquit Handbaldames wonnen Sint Jan brengt blijspel DINSDAG 14 JANUARI 1986 TEXELSE COURANT Een eskader van de Koninklijke Marine, bestaande uit vier fregatten en een bevoorradingsschip, is gisteren uit Den Helder vertrokken voor een bijzondere reis naar het Verre Oosten. Onder de ruim dui zend opvarenden bevinden zich drie Texelaars: Cor van Heerwaar- den (31), Henk Wessels (23) en Rob Timmermans (25). ,,De reis van ons leven verklaarden de drie eensgezind, enkele dagen voor de start van de vijf maanden durende trip, die landelijk veel publici teit krijgt. Niet in de laatste plaats, omdat één der fregatten als tentoonstellingsschip is ingericht door een groot aantal Ne derlandse bedrijven die in de scheep vaartsector opereren. De drie Texelaars hebben elk zo hun eigen reden om de reis als bijzonder te beschouwen. Henk Wessels: In deze streken zal je niet snel weer komen. Het is een ech te buitenkans. Deze reis is voor mij uniek, want ik ga voor het eerst van i mijn leven over de evenaar en onder weg passeren we veel historische plek ken, zoals het Suez-kanaal. Het is al leen jammer, dat ons schip Singapore niet zal aandoen." Henk, geboren in het Gelderse Dieren en sinds drie jaar woonachtig in De Waal, vaart als ma troos 1 op het standaardfregat Jan van Bra kei. Hij doet de financiële admi nistratie voor het hele schip: in- en verkoop en kasbeheer. 6000 rollen wc-papier Zijn maat Rob Timmermans, Braban der van oorsprong, zit een vertrek ver derop en administreert de technische bevoorrading. „Dat betekent alles, van wc-papier tot onderdelen voor de gasturbines. Alleen de voeding hoef ik niet te verzorgen. De voorraad, die nu aan boord is, moet voldoende zijn voor de hele reis. Het schip is tot de nok toe gevuld. Dertigduizend verschil lende artikelen gaan er mee. Een paar leuke getallen? Nou, bijvoorbeeld 130.000 plastic bekertjes, 9000 vuilnis zakken en niet te vergeten 6000 rollen wc-papier.. Alleen voor de bemanning van de Van Brakel dus. Verder moet je zorgen dat alle reserve-onderdelen aan boord zijn, de zogenaamde ,,no go- items". Als die er niet zijn, kun je niet weg", vertelt Rob. Zowel Rob als Henk zijn blij als ze eenmaal varen. ,,Dan hebben we eindelijk wat rust. De afge lopen dagen was het een gekkenhuis, ledereen kwam langs voor adviezen wat ze mee moesten nemen en wat er thuis nog allemaal moest worden gere geld. Veel op het laatste moment hé." De 31-jarige Cor van Heerwaarden uit Den Burg, geboren en getogen Texe laar, had het de laatste weken juist niet druk: een maand vakantie. Cor heeft de eer de reis mee te maken aan boord van het vlaggeschip van de Ne derlandse delegatie: Hr. Ms. De Ruy- ter. Naast kwartiermeester (wat in houdt dat hij de wacht meeloopt op de brug als het schip vaart) heeft hij de functie van seinmeester: chef van de duikploeg. Blinkend schoon Als het schip „binnen" ligt voert hij met zijn duikers de onderwaterwerk zaamheden uit. De De Ruyter wordt dan nagekeken op eventuele rommel en schade. Bovendien moet er voor worden gezorgd, dat - voordat de vol gende haven wordt binnengelopen - het schip er weer blinkend schoon uit ziet. Extra druk heeft Cor het, doordat hij als oudste de korporaals zal verte genwoordigen op de recepties, die in elke haven worden aangeboden. Toch hoopt hij nog voldoende tijd over te houden voor zijn hobby, die hij ook als gewaardeerd lid van de Duikclub Texel uitoefent: fotograferen onder water. „Extra apparatuur hoef ik daar niet voor aan te schaffen. Het water is daar helderder, dus dat is alleen maar makkelijk. Ik kan diep gaan. Op 15 tot 20 meter diepte maak je de mooiste foto's qua plantengroei. Vissen krijg je vanzelf wel voor de camera. Eigenlijk hoop ik een paar stukjes koraal mee te nemen, maar dat is niet overal toegestaan." Ook Rob Timmermans is van plan en kele belevenissen vast te leggen, maar dan op video. Van een eerdere reis had Rob ook opnamen gemaakt, en die vielen zó in de smaak, dat hij nu door zijn mede-bemanningsleden is aange zocht om een officieel reisverslag te 4>-1 ](K r>. aSti De drie Texelaars die gisteren vertrokken voor mans en Cor van Heerwaarden. maken. Zo'n 170 man hebben hun in teresse getoond. Rob wil daarom niéts aan het toeval overlaten en heeft zich terdege voorbereid. Hij heeft reisgege- vens uitgezocht en de bevriende John Smit van Videolux staat hem bij. Bij de montage, na terugkeer, mag hij ge bruik maken van hun professionele ap paratuur. En wie weet kan hij ook pro fiteren van de middelen van het offi ciële videoteam van de marine, dat zich aan boord van de De Ruyter bevindt. Rob Timmermans: „Zuid Korea lijkt mij mooi, niet in het minst omdat het er lekker goedkoop is. Voor honderd gulden heb je vanuit de havenstad Pu- san een vliegretour naar Seoul bijvoor beeld. Er zijn dus veel mogelijkheden om veel van dat land te zien". de reis van hun leven. Van links naar rechts Henk Wesse/s (met schaatsen!). Rob Timmer- moeten zowel tropen- als winterkle- ding meenemen. In Japan vriest het waarschijnlijk als wij daar komen". Voor de drie Texelaars en hun metge zellen betreft het niet slechts een ple zierreisje langs streken en steden met betoverend klinkende namen als Bang kok, Sjanghai, Nagasaki, Hongkong, Singapore, Djakarta, Soerabaja en de Seychellen. Onderweg moet behoorlijk worden aangepoot en tweemaal staan Schaatsen Henk Wessels ziet uit naar Japan om dat hij daar wil schaatsen. In zijn kof fer bevindt zich dan ook een paar oer- Friese schaatsen. „De mensen besef fen het misschien nauwelijks, maar de gebieden die we bezoeken liggen kilo meters van elkaar verwijderd. Daardoor heb je flinke klimaatverschillen. We Een 23-jarige Texelse liep vrijdag hoofd letsel .op, zodat zijn naar het Gemini- ziekenhuis te Den Helder moest worden overgebracht. Op de Pontweg, ter hoogte van de Van der Sterrweg, raakte de vrouw als gevolg van gladheid in een slip en botste met haar personen auto tegen een boom. De auto liep on herstelbare schade op en kan naar de sloop worden gebracht. Het ongeval ge beurde rond kwart over elf 's morgens. De toneelgroep van de oud-leerlingen van de lagere landbouwschool zal za terdagavond 25 januari in dorpshuis De Wielewaal in De Waal het stuk „Bokkesprongen" opvoeren. Het is een „plattelandsblijspel" in drie bedrij ven, geschreven door D.J. Eggengoor. De regie is in handen van Kees Koorn. Het stuk zal een week later worden herhaald in het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp. Beide avonden is er bal Tijdens de voorwedstrijden van de krinkampioenschappen voor de jeugdturnsters en de kringkampi oenschappen voor jongens en jeugdturners haalde GVT net als vorig jaar weer goede resultaten. Vier meisjes van de acht afgevaar digden van GVT plaatsten zich voor de finale van de kringkampioen schappen op 9 maart. Linda Moor viel deze wedstrijd iets te gen. Als één van de oudere turnsters uit de GVT-delegatie maakte zij net niet te veel fouten om door te kunnen stromen. Anneke Veltkamp en Marijke Eelman, beiden voor het eerst in een wedstrijd buiten Texel, bleken op de i goede weg door met veel inzet en jgoede concentratie de oefeningen naar behoren te draaien. Dit leidde er toe dat zij beiden onverwachts doorgin gen. Nienke Postma was de verrassing van de dag. Praktisch zonder fouten presteerde zij zo goed dat zij van de totaal 90 deelneemsters op een gedeel de derde plaats eindigde. Het kringkampioenschap van de jon- Zeven Texelse bowlers hebben af gelopen weekend meegedaan aan de voorrondes van de Nederlandse kampioenschappen. Ze hebben *ich daar uitstekend geweerd. In de D-klasse kwam Piet Kok uit. Hij gooide een gemiddelde van 170. In de C-klasse haalde Karin Zijm een gemid delde van 179. Ze gooide een geweldi ge game van 266. Rudy Mattner jwam op 171 gemiddeld uit en Henk laatsman scoorde het hoogst met 188 gemiddeld. In de B-klasse haalde Peter i/eldman 187 gemiddeld. Kees Keijser was goed voor 181 gemiddeld. Rob Beumkes ging ook zeer goed maar hij noest na vier games wegens een bles sure staken. 1 februari zijn de laatste voorron- 'es en dan zal blijken of er Texelaars Jeplaatst zijn voor de finales die in nei worden gehouden. gens ging ook om de plaatsing voor de provinciale kampioenschappen. Van de zeven GVT-ers plaatste alleen Emile Keijser zich, als negende. Arjan He melrijk viel met een twaalfde plaats net buiten de boot, omdat slechts de eerste tien door gaan. Bij de jeugdtur ners was er voor het eerst sinds drie jaar weer een vertegenwoordiger. Karei Dijker haalde een prima gedeelde 5e/6e plaats en daarmee het recht om tijdens de provinciale kampioenschap pen uit te komen. Een mooi aspect van deze wedstrijd was ook de ken nismaking van veel jeugdturners met het paard voltigeren. Bij een van de moeilijkste onderdelen van het turnen bracht Karei het er zeer redelijk vanaf. De volgende wedstrijd zal a.s. zaterdag plaatsvinden in het kader van de turn- competitie voor turnsters junioren. GVT heeft dan een uitwedstrijd tegen SSS en Dindua te Sint Maartensbrug. De acht leden van de sportvissersclub Texel die zondag aan de dijk van Ou- deschild een wedstrijd hadden, zijn met zeer slechte vangsten huiswaarts gekeerd. De meeste vingen zelfs hele maal niets. De drie die wel geluk had den waren Hans Jansen die twee vis sen aan de haak sloeg met een totale lengte van 32 centimeter en daarmee eerste werd. Tweede was Frans Bos (één vis van 19 cm) en derde Jaap Krölls met één vis van 18 cm. Alle ge vangen vissen waren van dezelfde soort: puitaal. De eerstvolgende wedstrijd is op 26 januari van 8.30 tot 10.00 uur bij het reddingsboothuis van De Cocksdorp. Tijdens de vorige week gehouden jaar vergadering van de overkoepeling van Texelse vrouwenorganisaties zijn de da mes Hopman, Drijver, Craanen, Oskam en Eelman reglementair afgetreden als bestuurslid. Jannie Craanen lichtte haar afscheid toe met een lied. Het bestuur bestaat nu uit de dames W. Kikkert-Duinker als voorzitster, B. Monen-Waldus als secretaresse en E. Eelman-van der Kooi als lid. Bij de vol gende bestuursvergadering zullen er nog twee bestuursleden bij gekozen worden. In de hoofdklasse zaalvoetbal heeft Nissan zijn tweede verliespunt ge leden. Tegen Mantje kwam de ploeg niet verder dan een 2—2 ge lijkspel. Gamma 2, dat op vrijdag tweemaal in actie kwam verloor eerst van Gamma 1 en won daarna van Casino 2. A O 2000 had geen enkele moeite met Oosterend ge tuige de 7—3 overwinning. ZDH verloor van Nissan 2 met 2—1. In de eerste klasse blijft Jelleboog winnen, maar dat geldt ook voor Rab en Texel. In de tweede klasse geen verrassingen. De koplopers wonnen. Nissan blijft ongeslagen. Dat was ech ter het enige positieve voor de ploeg die afgelopen vrijdag tegen Mantje in het strijperk kwam; 2—2 was het re sultaat van vijftig minuten zaalvoetbal. Mantje verdiende die stand, al had de ploeg geluk toen men in de laatste mi nuten nog op gelijke hoogte kwam. Voor Nissan dreigt de achterstand op Gamma te groot te worden nu binnen kort het treffen tegen de regerende zaalvoetbalkampioen op het program ma staat. Twee punten achterstand heeft Nissan nu. Geconstateerd mag worden dat Nissan nu weer slachtoffer dreigt te worden van eigen falen. De ploeg speelde vrijdag weinig doordacht en kon niet tot het niveau van de af gelopen maanden komen. Nissan zal bij zichzelf te rade moeten gaan om de komende maanden met vier belangrijke wedstrijden voor de boeg vertoningen als deze te voorkomen. Gamma speel de tegen Gamma 2. Een slechte wedstrijd, geen spanning, helemaal niets. Gamma 2, waar toch enkele goede voetballers in spelen, bakte er helemaal niets van. Daardoor won Gamma simpel, howel deze ploeg ook geen sterke indruk naliet. De wedstrijd begon wel interessant. Na enkele mi nuten gespeeld te hebben verliet Louis Uriot voor enkele minuten het speel veld, hij verstapte zich blijkbaar. In de ze fase kreeg Gamma 2 enkele kansen om de score te openen door tweemaal Wim van Veen en eenmaal Henk Groen. Daar tegenover stond slechts één kans voor Gerrie Plaatsman van Gamma 1. Het was ontluisterend om te zien hoe langzaam Gamma 1 speel de. De bal werd langzaam en aarze lend in de ploeg rondgespeeld en nie mand wist eigenlijk wat te doen. Tot dat Uriot weer terug kwam. Opeens waren daar weer aanspeelpunten en het tempo verhoogde weer. Zo kwam ook het eerste doelpunt voor Gamma 1 tot stand. Uriot legde de bal op Wassenaar die simpel kon scoren. Via twee doelpunten van Uriot, Wassenaar en Plaatsman kwam Gamma 1 op een riante voorsprong te staan van 5 0. A+O 2000 had, zoals gezegd, geen enkele moeite met Oosterend 2. Een 7-3 winst houdt A O 2000 nog hele maal in de race voor in ieder geval de tweede plaats. Nissan 2 behaalde de tweede winst van dit seizoen door een 2—1 overwinning op ZDH. In de eerste klasse speelden de bo venste drie hun wedstrijden. Alle drie wonnen vrij eenvoudig. Jelleboog blijft bijna onbereikbaar bovenaan staan. Rab won met 7-2 van Oosterend 4 en Texel wandelde met 5—0 over ZDH 2 heen. In de tweede klasse werd een com pleet programma afgewikkeld. Alkema, lijstaanvoerder, had in de eerste helft de handen vol aan Oosterend 5 dat zich uitstekend verweerde tegen de koploper. Pas laat in de wedstrijd kon Alkema een 2—0 voorsprong nemen waarna Oosterend het moede hoofd neer legde, zodat de score opliep tot 7 3. Mantje 2, duidelijk nog in de ra ce voor het kampioenschap, won met 5—0 van Slufterhoek. Nissan 3 won in cijfers overtuigend van Casino 4, met 7—1. Toch kwam die winst moeilijker tot stand dan het lijkt. Casino 4 had gedurende de eerste tien a vijftien mi nuten een duidelijk overwicht, maar dat werd niet omgezet in doelpunten, ook omdat Nissan keeper Ronald Bies- boer in een prima vorm stak. Nissan nam geheel tegen de verhoudingen in een voorsprong via drie verre afstand schoten die het doel troffen. Ook de tweede helft gaf dit beeld te zien. Een sterk aandringend Casino en een sco rend Nissan. KSMT dreigt wat terug te vallen. Na een uitstekende seizoenstart verliezen de Cocksdorpers meer en meer terrein in deze klasse. Ook tegen Jelleboog 2 werd verlies geleden met 6-4. Verenigde Schilders, ook boven aan in deze klasse te vinden, won zeer gemakkelijk van Nissan 4 met 9 2. In de derde klasse, misschien wel de meest spannende klasse dit seizoen, werd ook de leukste wedstrijd gespeeld. Oosterend 6 tegen Gamma 4. De hele wedstrijd hieldden de ploe gen elkaar in evenwicht, met iedere keer een kleine voorsprong voor Oosterend. waarbij vooral de mooie doelpunten van Robert van Dijk opvie len. Enkele minuten voor tijd leek Gamma toch nog een punt uit het vuur te slepen door 5 5 te scoren, maar verdiend maakte Oosterend dp winnende treffer kort daarop. In dezelf de klasse speelden Mantje 3 en Nioz tegen elkaar. Een 3—3 gelijkspel was hier het resultaat. De Nioz-treffers werd gescoord door H. Ridderinkhof die een goalgetter van de eerste orde is. In de juniorenklasse blijft de strijd om het kampioenschap tussen Ratro- nics en Gamma onverminderd voortdu ren, al kwam de laatste afgelopen week niet in actie. Ratronics echter wel. Dat won van Paracentrum met 7—0. FC Lange Ben won met 6—2 van SOS. Verenigde Schilders won met 7—1 van Ria's Winkeltje 1. Bij de dames een riante overwinning van Oosterend met 10 0 op Gamma 2. Casino 3 won met 3—2 van ZDH. KSMT 1 en Casino 2 kwamen een 1—1 gelijkspel overeen. Uitslagen: Hoofdklasse: Gamma-Gamma 2 Nissan 2-ZDH Nissan-Mantje Gamma 2-Casino 2 Oosterend 2-A O 2000 Eerste klasse: Oosterend 3-Jelleboog Oosterend 4-Rab ZDH 2-Texel Tweede klasse: Ver.Schilders-Nissan 4 Mantje 2-Slufterhoek Nissan 3-Casino 4 KSMT-Jelleboog Oosterend 5-Alkema Derde klasse: Nioz-Mantje 3 Oosterend 6-Gamma 4 Junioren: SOS-Lange Ben Ver.Schilders-Ria's w.1 Ratronics-Paracentrum Gamma 3-Ria's W. 4 Texel 4-Gamma 2 Dames: ZDH-Casino 3 Oosterend 2-Gamma 2 KSMT-Casino 2 Programma: Woensdag 15 januari 17.15 u. ZDH 2-Texel 7 (j) 17.45 u. Texel 1-De Koog (j) 18.30 u. Alkema 2-Gamma 5 19.25 u. Mantje 3-Gempo 20.15 u. Nissan 3-KSMT 1 21.10 u. De Mok-Gamma 3 22.00 u. Nioz-Gamma 4 Zaaldienst: Oosterend Donderdag 16 januari 17.15 n...Tr\v.P.'. -g Ty.L.r.1 8-3 2-1 2-2 5-2 3-7 0-6 2-7 0-5 9-2 5-0 7-1 4-6 3-7 3-3 6-5 2-6 7-2 7-0 0-1 0-3 2-3 10-0 1-1 er uitgebreide oefeningen op het pro gramma. Volgende week test de mari ne de „operationele gereedheid" van het eskader in de Middellandse Zee. Dit gebied is ook op de terugweg het toneel van oefeningen met buitenland se schepen. „Reken maar dat we dan uitzien naar 19 juni", zegt het drietal. Op dit datum keert het eskader in Den Helder terug. De Texelse biljartkampioenschap- j pen voor dames en heren gaan binnenkort weer van start. Ook dit i jaar wordt gespeeld in drie Texelse horecagelegenheden, zodat het ge- heel in drie weken wordt afge werkt. De biljartstrijd vindt plaats in De Twaalf Balcken, Loodsmans welvaren en De Kuip, onder auspi ciën van de Texelse Sportraad. De dames werken hun Texels kampi oenschap af in taveerne De Twaalf Balcken te Den Burg. Ze worden ver deeld over twee poules waarvan de B- poule (met een gemiddelde van 0 tot 65 0.75) op maandag 3 februari van start gaat. De strijd in de A-poule (ge- middelde van 0.75 en hoger) begint op maandag 10 februari. De speeldagen in De Twaalf Balcken zijn: maandag, dinsdag, woensdag en donderdag van 19.30 tot 23.00 uur. Elke poule zal in één week worden afgewerkt. De fi- nalepartijen staan geprogrammeerd voor zaterdag 2 maart. In de week van 17 februari worden in De Twaalf Balc ken ook enkele voorronden van een poule van de laagste herenklasse (ge middelde 0 tot 1,5) gespeeld. Dit om dat vorig jaar gebleken is dat sommige biljarters de reis naar De Koog niet wensten te maken. De rest van de partijen uit deze poule vinden, evenals vorig jaar, pjaats in café De Kuip te De Koog. Hier wordt op dinsdag 4 februa ri van acquit gegaan. De speeldagen zijn: dinsdag, woensdag en donderdag van 19.30 tot 23.00 uur en eventu eel nog de zaterdag en zondag vanaf 14.00 uur. Ook hier is het de bedoeling de poule, op de finalepartijen na, in één week af te werken. De derde speelgelegenheid biedt Loodsmanswelvaren te Den Hoorn. Elk jaar wordt daar veel initiatief getoond om het kampioenschap zo goed moge lijk te laten verlopen. In Loodsmans welvaren hebben de deelnemers drie weken de tijd om de resterende poules af te werken. Heren (moyenne 1,5 tot 2.5), driebanden en de klasse van ge middelde 2,5 en hoger. Ze zullen in deze volgorde elk in één week worden gespeeld. De speeldagen zijn dinsdag en vrijdag van 19.30 tot 23.00 uur en zaterdag en zondag vanaf 14.00 uur. Alle herenfinales vinden in Loodsmans welvaren plaats op zondag 2 maart. De deelname is door het beschikbaar stellen van de prijzen door de Sport raad, Loodr manswelvaren, De Twaalf Balcken en De Kuip weer geheel gra tis. De opgaven voor dit „unieke" kampioenschap moeten vóór zaterdag 25 januari binnen zijn bij Wil van Hin- tum, Loodsmanswelvaren, telefoon 02226-228 (na 16.00 uur). Gehoopt wordt op minstens zoveel belangstel ling als in voorgaande jaren. Voor in formatie kunnen geïnteresseerden zich ook wenden tot P. de Hoogh, telefoon 02220-4861. Afgelopen zondag speelde het da mesteam van MST-handbal chuis tegen WGW uit Den Helder. De eerste helft verliep gunstig in het voordeel van WGW. MST kwam wat traag uit de startblokken, slordig spel en weinig reacties, maar naarmate de wedstrijd vorderde, groeide MST. De ruststand werd 6-9 in het voordeel van WGW. Na rust was MST weer helemaal terug met afwisselend spel, de ene keer ver liep de aanval d.m.v. break-outs, de andere keer werd er langzaam opge bouwd. De gevaarlijkste WGW speelster kreeg de hele wedstrijd man verdediging hetgeen betekende dat er weinig gevaar van die kant viel te duchten. De eindstand werd 18—13 voor MST. Toneelvereniging Sint Jan heeft on langs het drie bedrijven tellende blijspel „Zachtjes met de deuren" in studie genomen. Onder regie van Toke Graaf zal het op zaterdag 22 februari borden opgevoerd in de toneelzaal van De Lindeboom in Den Burq, aanvanq 20.00 uur. a 17.45 u. Ratronics-Ver.Schilders (j) 18.30 u. Oosterend 2-Gamma (d) 19.25 u. Rab 2-Nioz 2 20.15 u. Oosterend 9-Casino 6 21.10 u. Casino 5-Oosterend 6 22.00 u. ZDH 3-De Koog 2 Zaaldienst: Nissan Vrijdag 17 januari 17.00 u. Ria's W. 6-Ria's W. 5 (j) 17.30 u. Graaf sprRia's W 2 (j) 18.15 u. Texel 3-Oosterend 8 19.05 u. Ver.Schilders 3-Ver.Schilders 2 20.00 u. KSMT 2-Oosterend 7 20.50 u. Nissan 1-Gamma 1 21.45 u. Casino -Oosterend'1 22.35 u. De Koog-Jelleboog Zaaldienst: Alkema Maandag 20 januari 17.15 u. Ria's W I-Paracentrum JILOQ-U-. Casino 3:Gamma (d)

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 7