'Opa ziet spoken' vlot gespeelde niemendal Onverwachte dankhulde voor gratis promotie /Rab won toernooi .Parkstraat" etZaalvoetbal «programma FAMILIEBERICHTEN DINSDAG 4 FEBRUARI 1986 K TEXELSE COURANT PAGINA 3 J Na enige tijd afwezig te zijn geweest bracht de toneelgroep Zuid- Eierland vrijdagavond weer een toneelstuk in het Bethel-gebouwtje. Tijdens de voorbereidingen werd duidelijk hoe groot de rol van de 1 vorig jaar overleden Tine en Jan van Bennekom is geweest in het J jaar op jaar weer zorgen voor vooral gezellig toneel in het buurt schap. Toch is de draad weer opgepikt en met succes. Het publiek ging regelmatig 'plat' voor 'Opa ziet spoken', terwijl dat stuk toch totaal niets om het lijf had. Die lol kwam niet van het verhaal n maar van de spelers. Het was duidelijk n dat de nieuwe regisseur Cees Ooster- hof zijn spelers heeft doordrongen van e'de noodzaak om goed ingeleefd en met een voldoende tekstkennis de planken op te gaan. Diverse Texelse toneelgroepen met veel meer preten ties hadden een voorbeeld kunnen ne- *men aan de vlotheid waarmee de dia logen verliepen. ïoHet jaarlijks Snackbar-Parkstraat" zaalvoetbaltoernooi georganiseerd door oide Z.V.V. Casino is ook nu weer een >rrsucces geworden. Na een leuke poule- t Wedstrijden slaagden Casino 2 en Rab teerin de finale te halen, waarin zeer 'Ot/erassend Rab het toernooi op zijn ï-naam bracht. De winnaar van vorig iicjaar Gamma 2 belande op de derde a&laats en vierde werd Casino 3. 5de ealaats Casino 1; 6e Jelleboog 2; 7e itÊDH en 8ste Casino 4. fcEr zijn nog enkele prijzen van de loterij Wet afgehaald. De nummers: 13, 970, t )71 en 883. De prijzen kunnen worden n tfgehaald bij Nico Zoetelief, Wilhelmi- ncjalaan 54. ctyVoensdag 5 februari /el7.15 u. ZDH 2-Texel 5 3t 17.45 u. Ria's w. 1-Ria's w. 2 ®/]8-30 u. KSMT 2-Oosterend 1 (D) J|e9.25 u. Oosterend 3- De Mok aaio.15 u. ZDH 2-Casino 3 vet1.10 u. Casino 4-KSMT 1 r12.00 u. Oosterend 5-Slufterhoek taldienst: Gamma - KD: J.W. Boon ionderdag 6 februari ^'7.15 u. R.W. 5-Texel 7 fiev45 u' Texel Ratronics B.30 u. Casino 3- Casino 1 (D) '-J.25 u. Texel - Rab (.15 u. Mantje 2 - Nissan 3 J.10 u. Ver. Schild-Alkema t j|.0Ö u. Jelleboog 2-Nissan 4 d ^aldienst: Oosterend - KD: J. Raven y 'rijdag 7 februari :ë?.00 u. R.W.6-texel 6 er^-30 u. Gamma-De Koog naM5 u. Oosterend 4-Gamma 3 sitl-05 u. Oosterend 7-KSMT 2 pel.OO u. Casino-Gamma 1 bej'50 u. A&O 2000-Nissan 1 e 0.45 u. Oosterend 1-Mantje ebi.35 u. A&O 2000 2-De Koog taldienst: Texel - KD: T. Houterman aandag 10 februari ert.15 u. SOS-Graaf Spuiterij 00 u. Gamma 2-Oosterend 2 (D) ;t(Jldienst: Casino-KD:C.v. Eendenburg Het verhaal is gauw verteld. In een pension vlakbij zee, door de toneel groep voor het gemak maar in De Koog gesitueerd, logeert een echtpaar, een wereldvreemde professor en een wat dellerig mooie prostituée. Die laatste twee blijken allebei aan slaap wandelen te lijden en ze gooien zon der het te weten elke nacht het hele meubilair om. De eveneens in het huis verblijvende opa en de man van het echtpaar lossen deze situatie op door een natte dweil voor de deur te leg gen. De twee slaapwandelaars, die el kaar en passant ook nog gevonden hebben, schrikken wakker en het raad sel is opgelost. Het einde was aardig: de gasten zijn weg, het pensionhou- dende gezin Van der Niet staat voor het raam naar de nieuwe gasten te kij ken en opa constateert vol verbazing: ,,Dit is het einde", waarna het doek valt. Panta rhei, alles gaat door. Het was duidelijk dat er nieuwe men sen bezig waren geweest met het to neel, er konden best wat meer accen ten in het spel gebracht worden en de timing was niet altijd je dat, maar voor een regiedebuut was dit uitstekend. Het is te hopen dat Oosterhof en de toneelgroep nog lang samen werken. Loepzuiver Het grootste lachsucces was ongetwij feld voor de verder ook prima spelen de Jitze de Ridder als de maffe profes sor Watergruwel, die door de wufte Liesje Zoethout aardig wordt bijge schaafd. Toen hij met zijn nieuwe lief de afscheid nam van het gezin Van der Niet gaf hij iedereen een hand, in clusief de prima souffleuse Ciska Bak ker. Hilariteit aan beide zijden van de toneellichten, de spelers moesten zelfs even stoppen om uit te lachen. Met deze loepzuivere grap besloot De Rid der zijn optreden. Hij toonde een ty petje te kunnen neerzetten en dat ook consequent te kunnen volhouden. Zelfs toen de prof door Liesje wat min der wereldvreemd werd gemaakt bleef hij zo maf als een deur, maar nu wist hij het van zichzelf. Een speelster die ook altijd gegaran deerd voor de komische noot zorgt is Geeske Verra, die weer prachtig een bazige echtgenoten neerzette. Haar spel had echter wat te veel hoogte punten, een beetje rust zou de uitval len naar haar man, gespeeld door Kees Wetsteen, nog mooier hebben gemaakt. Wetsteen speelde een op zijn kop ge zeten echtgenoot, die echter halverwe ge het stuk heldenmoed toont en dan opeens zijn vrouw in de hand blijkt te kunnen houden. Zijn acteren was zeer vermakelijk maar het personage voor en na die toch niet onbelangrijke wen ding bleef hetzelfde. Wat meer timide in het eerste deel, wat meer uitgespro ken daarna had best gemogen. Del Een prachtige del, die door haar nieu we liefde echter weer op het rechte pad raakte, werd neergezet door Nel van Slageren als Lies Zoethout. In kle ding en houding klopte haar uitbeel ding prima, maar ze had wat meer de tijd mogen nemen om de mannen om haar vinger te winden. Nu was het soms iets te ademloos. Fenny van Exel als moeder Sjaan le verde zoals van haar verwacht kan worden een betrouwbare acteerpresta tie, die altijd geloofwaardig overkomt. Zij vormde bovendien een rustpunt en dat had de voorstelling beslist nodig. Haar tegenspeler Piet Druif als echtge noot Jan was al evenzeer betrouw baar, hoewel het hem aan te zien was dat hij zich in ernstige rollen beter thuis voelt. Op Lia van Exel als dochter Maartje was eenvoudig niets aan te merken, zonder echt te schitteren, dat had de rol niet in zich, speelde zij prima. Chris Meyer als opa was wat te weinig uitgesproken, hij had het er best wat dikker op mogen leggen dat hij een uesje en ae proressor Slaapwandelen, upa zit in de dekenkist en Herman heeft zich vermomd als schemerlamp. oude bok was die nog wel een groen blaadje zei te lusten. Jannie de Ridder tenslotte, als de constant lenende buurvrouw Stien, bracht haar rol met overtuiging en dat kwam goed over het voetlicht. Details De hierboven gemaakte opmerkingen betreffen echter allemaal details. De hele ploeg die op de planken stond was goed, hun spel was voor iedereen onderhoudend. Zelfs voor dat jongetje dat zich hardop afvroeg wat al die mannen toch met mooie Liesje wilden De grime was in de kennelijk vaardige handen van Gerard Monen. Het decor was niet opvallend goed, maar zeker ook niet opvallend slecht. Waar het geheel wel baat bij'zou hebben is bij een paar lampen die voor het podium in de zaal vyorden opgehangen. Nu za ten de spelers voor op het toneel in de schaduw en dat kan niet de bedoeling zijn. Als de toneelgroep Zuid-Eierland op deze weg doorgaat wordt daar binnenkort optimaal buurttoneel gespeeld. En voor een vereniging die gezelligheid als enige pretentie heeft betekent dat dat het niet beter kan. Wegens het grote succes wordt het stuk 16 februari nog eens in Bethel opgevoerd. Oscar Sears uit Hellevoetsluis was overrompeld, toen hij vrij dagmiddag in zijn woning aan de Ebstroom in zijn woon plaats werd .overvallen' door een van Texel afkomstige dele gatie van 18 personen. Die groep mensen had de verre reis gemaakt om Saers te danken voor de reclame die hij on langs voor de televisie voor Texel maakte. Sears was een der deelnemers van de op nieuwjaarsdag uitgezonden afleve ring van Vara's sterrenshow. Hij won daarin een auto en in het gesprekje met quizmaster Willem Ruis vertelde hij dat zijn hobby brandingzeilen is en dat hij graag meedoet aan wedstrijden zoals de jaarlijkse ronde om Texel. Mooiste stukje Hij voegde eraan toe ter gelegenheid daarvan altijd een volle week op Texel te blijven ,,het mooiste stukje van Ne derland". Dit gratis ster-spotje voor een publiek van miljoenen kijkers kwam uiteraard prima over bij allen die de promotie van het eiland een goed hart toedragen, zoals de mensen van De Koog Promotion. Willem Mets en Ben Kamperman meenden dat Saers als blijk van dank verrast moest wor den met een of andere attentie. Dat vonden vele anderen ook en zo rijpte het plan om met de dubbeldeks bus van Langeveld, een personenbus (voor minder dan de kostprijs aangeboden door Robert Aris van Boven) en de bekende Texel-truck uit De Koog naar Hellevoetsluis te gaan om daar Saers als verassing geschenken aan te bie den. Tal van ondernemers zorgden dat die cadeaux er kwamen en Teso bood vuoio rmol wn nuuuo urn rexei-jacKi mei oen kamperman en Willem Mets voor de Koger truck. gratis vervoer aan. Bij het organiseren van de operatie bleek echter dat het motorblok van de dubberdeksbus kapot was gevroren, zodat dit opvallende vervoermiddel op Texel moest blijven. Met de truck en de bus werd in Hellevoetsluis echter ook voldoende aandacht getrokken. Dat begon al in het winkelcentrum „Struytsehoek" waar men zich in eerste instantie verzamelde. Via de luidsprekers van de truck werd aan het winkelende publiek uitgelegd wat er aan de hand was en de Texelfolders die door de VVV waren meegegeven, werden uitgedeeld. Er werd ook een bezoek gebracht aan de plaatselijke politie om vergunning te vragen voor het gebruik van de luidsprekerswagen tijdens de daarop volgende tocht naar de woning van Sears aan de Ebstroom. Saers wist op dat moment nog van niets en was stomverbaasd toen de karavaan voor zijn woning stopte. Zijn vrouw was minder ver baasd want die was van tevoren op de hoogte gesteld maar had wijsselijk haar mond weten te houden. Terwijl de familie Saers voor de woning stond, werd uitvoerig dank gebracht voor de gratis tv-reclame en werden tal van geschenken overhandigd. De Texelse Wolonderneming had een Texeler dekbed voor twee personen beschikbaar gesteld en verder was er ,,orekees"(schapekaas met lamsoor) en boerenkaas van Wezenspyk, een Texels Witje en twee soorten kwark van Sint Donatus, gekookte en gerookte lams- hammetjes van W. Goënga, een Hoornder Ring van Dros Bakkerij, een joggingpak met het opschrift „Texel" van Mantje Sport, een bewijs voor gratis deelname aan de komende Ron de om Texel, gratis verblijf van een week op camping De Krim, een para tandemsprong aangeboden door Para centrum Texel, een gratis overtocht voor auto en caravan van Teso, een di ner yoor twee personen aangeboden door De Taveerne, een waaardebon van ƒ100,— uit te geven aan consum- ties in De Beerekuil en een cadeaubon van De Oase. Bloemen waren er voor mevrouw Saers. De hele gebeurtenis werd door Paul van der Vis op de vi deofilm gezet. Saers was onder de in druk. Hij had al veel reacties gehad op zijn optreden in de Sterrenshow maar tot dusver nog niet van Texel zelf. Die reactie was er nu dus wel zeer duide lijk. Het bestuur van De Koog Promo tion speelt met de gedachte om elk jaar een bijzondere hulde te brengen aan een niet-Texelaar die Texel via de media bijzondere en positieve publici teit bezorgt. Volle verzekering Jezus is mijn. In die zekerheid is van ons heengegaan mijn innig geliefde vrouw, onze moeder, behuwd, groot- en over grootmoeder Harmina Brander, geliefde echtgenote van Okke Kuil, op de leeftijd van bijna 93 jaar. O. Kuil T. F. Druif-Kuil K. Druif klein- en achterkleinkinderen Texel, 3 februari 1986, Kikkertstraat 54a, De Cocksdorp. De rouwdienst zal worden gehouden op donder dag 6 februari om 13.30 uur in de Ned. Her vormde kerk te De Cocksdorp, waarna de begra fenis op de begraafplaats te De Cocksdorp zal plaatsvinden. Gelegenheid tot condoleren woensdag 5 februa ri van 19.30 - 20.30 uur en na de begrafenis in het gebouw naast de Ned. Hervormde kerk te De Cocksdorp. Voor uw medeleven betoond na het overlijden van onze moeder en oma HELENA SCHOT-KWAAK, onze oprechte dank. In het bijzonder directie en medewerkers van Huize Irene voor hun liefdevolle ver zorging en de heer Maat voor de correcte begeleiding. Namens de familie, J. Schot Texel, februari 1986. Onze ouders vieren 10 februari hun 25-jarig huwelijksfeest Leo Garritsen en Nel Garritsen-Koorn Receptie van 19.00 tot 21.00 uur in Hotel Tatenhove te De Koog. Arco Eric en Sandrine „Martha Hoeve", Eijerland. Op 8 februari a.s. zijn onze ouders Joop Schraag en Emma Schraag-Barhorst 25 jaar getrouwd. Een ieder, die hen wil feliciteren is van harte welkom van 19.00 tot 20.00 uur in Restaurant „Theodora Hoe ve", Kogerstraat, Den Burg. Marcel en Evelien Boogerd 27, Den Burg. Gelukkig zijn we met onze zoon en broertje Fedde Pieter Anton en Janine Witte-Vlas en Boite 29 januari 1986, „Wezenspyk", Hoornder- weg 29, 1791 PM Den Burg - Texel. Wij slapen van 13.00 - 15.30 uur. Wij willen graag ieder een bedanken voor de vele kado's, planten, bloemen en kaarten. Het was voor ons, mede dank zij u een onvergetelijke dag. Pieter-Jan en Astrid van der Vis Zóó kant ós püs leit d'r een buitje bee óóns in 't nuwwe hüs. Gebóóre: onze zeun en broertje Simon Hillie en Willem Keijzer Jacob en Willemijne Texel, 1 februari 1986, De Ruyterstraat 115, Oudeschild. Ik dank allen voor de kaarten, bloemen en fruit in het ziekenhuis en bij thuiskomst. A. Swaerts-Deutsch Buytengors 23. Al 2365 dagen net een echt paar, vanaf 14 februari 1986 eindelijk een net echtpaar. Dan trouwen wij Adrie Barhorst en Jeanet Vriezema om 14.15 uur in het ge meentehuis te Den Burg. Familie, vrienden en ken nissen zijn van harte wel kom van 17.30 tot 19.30 uur in restaurant „Klif 23" te Den Hoorn voor een hapje en een drankje. Ons adres blijft: Noordwester 108, 1791 HG Den Burg. Geboren op 2 februari 1986 Jozeth Rosalinde Jos en Ad, Steve, Marc en Inez v.d. Snepscheut Beatrixlaan 97, 1791 GB Den Burg. We zijn blij met de geboor te van Linda Maria. We noemen haar Linda. André, Hennie en Bennie Keesom Texel, 30 januari 1986, Noordwester 74, 1791 HE Den Burg. Moeder en kind rusten van 13.30 tot 15.30 uur. Haarstudio Binnenburg is van 21/2 '86 tot 11/3 '86 wegens vakantie gesloten! Sleeën, schaatsen en accessoires. WSC Duin- ker, Oudeschild. Wij zijn iedere vrijdag, zaterdag en zondag vanaf 17.30 uur geopend. Op an dere dagen na reservering. Restaurant „Het Kleine Verschil", Gravenstr. 16, tel. (02220) 5262. Klaverjassen. Heden avond weer gezellig kaar ten in de Witte Burcht. Aanvang 8 uur. IJsclub Oost. Leden vergadering 4 februari, 20.30 uur in De Bijenkorf. V.a. donderdag Madon na in het City Theater. Te koop gevr. alum, schuifpui, 2.10x2.10 m. Liefst enkel glas. Tel. (02225) 292. Te huur ruim woonhuis in centrum van Den Burg. Brieven onder nr. 898 aan bur. Tex. Crt. Schaatsen inruilen? Mantje Sport. Watersporters. Neem mee op acht-twee; zak lamp, Texelkaart en je beste vrienden. Wegens omst. te koop moderne nieuwe 3-zitsbank, kl. blauw-grijs. Tel. 3859. Te k.a. Datsun 160J; bouwjaar '78, motorisch goed, 1 set breedstralers, nieuw. 1 Sony versterker; 1 Sony tuner; 1 Marants cassettedeck; 1 Aristona radio/pickup; 1 pickup So ny; 1 pickup Philips. Tel. (02220) 5263, na 19.00 uur. Te koop een leren bankstel. Tel. (02220) 3994. Schaatsen slijpen richten? Mantje Sport. en Watersporters. De stand is nu al 30 I. snert. Wacht niet te lang met op geven. (02220) 2634 of (02226) 414. Poloshirts in de nieuwe modekleuren, ƒ29,90 bij Mantje Sport. Haarstudio Binnenburg is van 21/2 '86 tot 11/3 '86 wegens vakantie gesloten 6 en 7 febr. worden de bestelde jonge hennen rondgebracht. Er kan nog besteld worden. N. J. Wit te, tel. (02220) 2238. Te k. Jamaha crossmo tor, 125 c.c., bouwjaar '85. Inl. P. Dam, tel. (02230) 42607.

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 3