Knap herstel Texel kostte Kolping Boys twee punten Schoorsteenbrand Succes voor Brouwer en Jimmink in boscross Kolping Boys - S.V. eCocksdorp 4—1. Voetbaluitslagen ZDH - Koedijk: 1 0 Klaverjassen: Winst koppel Bakker-Vinke Klaverjasvereniging „Den Burg" Ruime winst voor G.V.T. turnsters Coopertest Bowling: Graaf Spuiterij in de problemen Joke Kliphuis geeft pianoconcert DINSDAG 4 FEBRUARI 1986 TEXELSE COURANT PAGINA S'. S.V. Texel liet afgelopen zondag zien dat het slechte spel tegen Wieringerwaard een vergissing was en overtroefde het Alkmaarse Kol ping Boys met pure werklust en in zet. Door een prachtig doelpunt van Klaas Dirk Koorn kreeg Texel loon naar werken: 1—0. Voetballend bij stormachtige wind en sneeuwbuien en op een wit veld met groene lijnen waren beide teams zeker aan elkaar gewaagd. Texel begon het eerste kwartier erg sterk. Door het wegvallen van Uriot speelde Texel met twee spitsen en vier middenvelders. Dat Uriot een gemis betekende voor dit team staat vast, aan hem kunnen zijn medespelers altijd de bal kwijt, maar ook hij kan (door meerdere oor- el zaken) uit vorm zijn en dan moet het team ook kunnen presteren. Het hele e. Texel elftal was daar goed van door at drongen en werkte voor 200 procent j- en iedere meter. Dat sterke begin had Texel al na vijf minuten op voorsprong kunnen brengen toen Martin Koorn op v snelheid door de verdediging van Kol- ping Boys soleerde, maar de bal net voorlangs schoof. Besterkt door de c. opening bleef Texel goed tikkend aan- S.V. De Cocksdorp trad met een sterk u,|gewijzigd team aan tegen Kolping 1 Boys want de ziekenboeg telde zes spelers. Ondanks dat speelden de dur- pers met de wind schuin in de rug een goede eerste helft, al was de Kolping Boys met z'n snelle uitvallen op links levensgevaarlijk. V prNa vijftien minuten zette de linksbuiten i/aoij zo'n uitval de bal zo voor dat de nidvoor met een simple beweging de wstand op 1—0 bracht. De Cocksdorp, zjjjloor deze treffer niet aangeslagen, nairobeerde op gelijke voet te komen. arOoordat de middenlinie goed aansloot zorjntstonden er ehkele gevaarlijke situa- scies voor het doel van de Alkmaarders. jeifi de 25e minuut zorgde de linksbuiten •an Kolping Boys bij een van hun t chaarse uitvallen via het hoofd voor e —0. Kort na deze treffer kwamen de lurpers terug in de race toen Marco kstan der Gracht binnen de beruchte lij- zorjen werd aangetikt. Maarten Boon be- n jutte de toegekende strafschop. Enke- r0(j minuten later leek Cocksdorp op ge- ïdejke hoogte te komen, maar de door- sti^broken Henk van der Star zag de nal net naast het doel verdwijnen. Kort 3 ierop was het de keeper van Kolping estoys die met een snoekduik de bal 3n de voet van Bart Wijsman plukte )en z'n libero te zacht terugspeelde, an de andere zijde reageerde doel- ian Roel Veldman alert bij een door haak van de Kolping Boys spits door Qch voor diens voeten te werpen. Na ist een ander beeld: een tegenvallend e Cocksdorp waarin zonder enige urgmwijsbare redenen enige spelers dofeer tegen zichzelf dan tegen de te- ve-jnstander speelden. Na tien minuten t v%g de libero geheel vrijstaand op de el vnd van het strafschopgebied in één toeer uit een voorzet de bal in de krui- tsla^ig joeg. De Cocksdorp probeerde >ef al terug te komen maar kon geen naniist maken. Na een half uur bracht ilping Boys de stand op 4—1. In het itste kwartier behoeddde doelman ^iel Veldman de Durpers voor een pterë achterstand door eerst een bal ewei de kruising te tikken en hetzelfde rened bij een doorbraak. In de resteren- minuten kwam De Cocksdorp nog gekele malen voor het doel van de zulléimaarders maar verder dan een is iniot naast doel kwamen ze niet, zo- daait de goed leidende scheidsrechter oor^wedstrijd met een 4—1 stand kon i tocjuiten. de P|anterdag 1 februari 1986 ;n vV jutt^vB, afd. Noordholland: IS Iping Boys-Cocksdorp 4—1 wel in ehioren: iel A1-WSUH 2 1-4 ondr' A2-HCSC A3 afgelast I Scf^' B1-Wiron B1 afgelast 0|jtJ. Boys B2-HCSC B3, 13.30 uur i dat'^ B4-Texel B2 afgelast s jJer C2-Texel C1 0-4 jgenjel C2-Tex.Boys C1 3—0 telde*189 februari 1986: an dj. 0 kiï'°' vierde klasse: wasjing Boys-Texel 0-1 e de'®' afd* Noordholland: WijfKoedijk 1-0 zoV|l 2-Geelzwart 2 2-1 r dit 4®~Texe' 3 0-0 kunr°ys 2-Watervogels 4 3-1 't bij jntsoog 4-Texel 5 niet opgekomen duider 9_Tex-B°ys 3 4~1 ij ons it totl vallen.. Wel werd te veel over rechts (Van der Stap, Van Exel en Brand) gespeeld terwijl over links zeker zoveel ruimte was, maar de opbouw verliep snel en goed. Pas na dat eerste kwar tier kwamen de Alkmaarders wat in het spel, zonder dat het direkt gevaar op leverde. Wel kopte de spits van Kolping Boys de ballen op maat door naar de opkomende middenvelders maar verder dan wat schoten over en naast kwam het nu niet. Bart Heer schap stond zeer attent in de goal ter wijl het op dit gladde veld beslist moeilijk keepen was. Ook na de rust bleef Texel met veel in zet het beste van het spel houden. Dit Kolping Boys speelt aanvallend en goed voetbal waartegen Texel de kans heeft goed tegenspel te bieden. Het team dat als eerste zou scoren zou de ze match waarschijnlijk winnen. Nadat een combinatie van Brand en Plaats man net naast vloog en een knal van Simon Brandt snoeihard net over de lat vloog, was er nog juist een kwar tier te spelen. Wilco Wassenaar leidde de winnende goal in. Hij legde links de bal terug aanvoerder Klaas Dirk Koorn die op twintig meter van het doel de bal met rechts stopte en vervolgens schitterend met links in knalde. On houdbaar voor de Boys-goalie ver dween de bal als een streep tegen de touwen: 0—1. Kolping Boys zette alles op alles. Er werden veel overtredingen gemaakt waarvan Wassenaar de dupe werd. Hij verliet geblesseerd het veld en Wim van Veen moest de laatste tien minuten volmaken. Met alle hens aan dek was het toen verdedigen voor Texel. De bal werd nog een keer van de lijn gehaald. Heerschap moest stompend de hoekschoppen opruimen, rfiaar bleef heersen in zijn doel. Totaal leeggespeeld vertrok Texel na het be vrijdende laatste fluitsignaal naar de kleedkamer. HRC en Wieringerwaard wonnen ook hun partijen zodat Texel niet in kon lopen. Maar als het team zo blijft werken blijft het toch mee doen in de race. Nog vijf thuis en twee uit wedstrijden, wie weet.... De wedstrijd ZDH - Koedijk werd geheel gespeeld in sneeuwbuien: de spelers hadden daar veel last van, vooral omdat het veld slecht bespeelbaar werd. Voor de rust speelde het spel zich gro tendeels af op het middenveld: de aanpassing aan de omstandigheden gaf beide verdedigingen de mogelijkhe den de zaak gesloten te houden. Koe dijk had voor rust de wind mee maar echt gevaarlijke kansen konden ze zich niet scheppen. Na rust bouwde ZDH langzaam maar zeker een veldover- wicht op maar ook de Hoornders kre gen geen echte kansen. Een foutje van de doelman van Koedijk die een diepe bal van Henk de Ruyter niet goed wegwerkte, bracht Bram Brouwer in kansrijke positie en die maakte geen fout: 1—0. Koedijk zette toen alles op alles om de gelijkmaker te forceren. Zij waren er dicht bij toen keeper Doede de Vries gepasseerd werd door de centrale mid denvelder: gelukkig kon Richard de Gier (die zijn afscheidswedstrijd speel de) op de doellijn redden. ZDH kreeg nog verscheidene kansen omdat Koe dijk met man en macht in de aanval ging': gescoord werd er echter niet meer. Het koppel Henk Bakker-Cees Vin- ke wist op deze vierde avond om het kampioenschap van Texel de eerste plaats te behalen met een score van 7462 punten. Hierbij gin gen ze van een zestiende plaats naar de vierde plaats in het klassement. Als tweede eindigde het echtpaar Of- rein met 7227 punten. Het koppel Ma rie Timmermans-Annie Vermuë scoor de 7182 punten en werd derde en steeg van een tiende naar een tweede plaats in het klassement. Met 7177 punten werd het koppel Anton van Heerwaarden-Jan Kloosterman vierde. Vijfde werden de dames Nel van der Veen-Annie Bakker met 7143 punten, ze blijven de eerste plaats bezetten, met nog een voorsprong van 868 pun ten op nummer twee. Het belooft de laatste avond een zeer spannende strijd te worden. Stand na vier avonden: 1. N.v.d.Veen-A. Bakker 27619 10 2. M. Timmerm.-A. Vermuë 26751 11 3. Echtp.v. Heerwaarden 26502 7 4. H. Bakker-C. Vinke 26232 8 5. T. Huisman-L. Eelman 25973 10 6. Mw. Huisman-W. Maas 25893 9 7. J. Veeger-M. Smit 25870 6 8.G. Veeger-M. Veeger 25620 7 9. P. Duin-S. Jaspers 25344 7 10.K.v.HeerwrR.Caspers 25239 11 Op de 16e competitie-avond behaalden opnieuw Geri van der Slikke en Jaap Witte met 7190 punten de hoogste score van de avond. Door dit resultaat werden zij tevens winnaar van de tweede periode. Als goede tweede ein digden Piet Hartog en Wil Maas met 7032 punten, die hiermee hun goede positie in het klassement nog verbeter den. Derde werden Nel van der Veen en Gep Douma met 7016 punten. Ook dit koppel draait goed mee in de top van het klassement, waar het nu zes de staat. Als vierde eindigden Gusta Linneman en Willem Koomen, die met 6828 punten een prima avond hadden. Met 6765 punten wisten Frans Bos en Riet Festen beslag te leggen op de vijfde plaats. Uitslagen 2e periode: Boys-ZAP 6-0 G. v.d. Slikke- J. Witte 52960 17 Echtp. P. v. Heerwaarden 50004 19 N.v.d .Veen- G. Douma 49823 18 C. Zijm - M. Eelman 49659 13 P. Hartog - W. Maas 49030 14 Echtp. J. Spaans 48949 20 W. Bakker- N. Koomen 48635 20 J. Vinke-J. Wiersma 48418 10 G. Festen-P.v.d.Molen 48104 20 R.de Ruwe-F. Hopman 48017 16 Totaalstand na 64 partijen: G. v.d. Slikke-J. Witte 104637 42 Echtp. P. v. Heerwaarden 102205 37 W. Bakker- N. Koomen 101282 42 Dames Ofrein-Biesboer 100997 23 Echtp. Fr. Veeger 100813 35 N.v.d.Veen-G. Douma 100635 35 G. Festen-P. v.d.Molen 100502 30 R.de Ruwe-F. Hopman 100472 38 G. Smit- A. Bakker 99886 33 Echtp. J. Spaans 99733 44 In een koude Beatrixzaal behaalde een goed draaiende G.V.T. ploeg (turnsters junioren) een ruime overwinning op Tavenu uit Heerhugowaard. Gym nastiek Vereniging Texel boekte bij de ze competitiewedstrijd totaal 153.35 punten, tegen 139.20 punten voor Ta venu. Ook persoonlijk toonden de G.V.T. turnsters zich de sterksten. Es ther Witte eindigde als hoogste met 32.05 punten, waarbij ze voor haar paardsprong 8.20 punten en voor de burg ongelijk 8.10 punten scoorde. Ma- riëlle Vonk behaalde in totaal 31.75 punten met als beste onderdeel (8.35 punten) haar vrije oefening. Irene Wit te blonk op de balk en revancheerde zich goed na de eerste gemiste paardsprong. Haar totaal was 31.40 punten. Angelique Rood krijgt de smaak steeds beter te pakken. Ze draaide een regelmatige wedstrijd en behaalde totaal 28.95 punten. Bianca van der Wetering en Tascha Witte zijn terug van weggeweest. Na een tus senperiode is de opgaande lijn weer duidelijk aanwezig. Bianca behaalde 29,05 punten en Tascha scoorde 28.70 punten. Kenmerkend voor deze ploeg is de onderling goede sfeer, waaraan ook de leiding - zondag Yvonne Brui ning alleen - een duidelijke bijdrage levert. Aktie springplank f 2.300r Zaterdagmiddag hebben dertig jeugdle den van Gymnastiekvereniging Ooster end (GVO) meegewerkt aan de aktie Springplank. Gezamelijk hadden zij voor 250 sponsors gezorgd. Die spon sors waren in veel gevallen familiele den die zich voor een paar cent per punt sponsor konden noemen. Met die paar cent per punt kwamen sommige sponsors toch hoog uit. De hoogste score was 207 punten en niemand kwam onder de 120 punten. Vele kleintjes maakten één grote. Er waren deelneemsters die bedragen bo ven tweehonderd en één zelfs boven de driehonderd gulden wisten te ver dienen. Het bestuur van GVO was dan ook blij verrast met dit geweldige re sultaat. In totaal is er ruim f 2.300,— bijeen gesport. Voorzitter B. Moor zeg de toe dat de springplank spoedig besteld zal worden en dat voor het resteerende bedrag nog een passende bestemming zal worden gezocht. Alle sponsors en deelnemers/sters worden hartelijk gedankt voor zijn of haar bij drage. Nog niet al het geld is binnen. Het kan deze week tijdens de lessen afgegeven worden aan de leiding, maar het kan ook bij B. Moor (An kerstraat 18) gebracht worden. Tenslotte deeelde men namens het bestuur nog mee dat op woensdag 12 februari om 20.00 uur de algemene le den en donateursvergadering gehou den zal worden in dorpshuis De Bijenkorf. Zaterdag kwamen twee sporters weer tot opmerkelijke prestaties in de bosloop en fietscross. Bij de lo pers was dat Andre Brouwer en bij de fietsers Niels Jimmink. De har de noordoostenwind had geen na delige invloed op de behaalde re sultaten. De sporters moesten het door een lekke band deze keer zonder de caravan van de wielerve reniging doen. De organisatie. Vond zodoende in de open lucht plaats, maar dat mocht de pret niet drukken. Er werden diverse snellere tijden neergezet. De trai ningen van de atletiekvereniging in combinatie met de wedstrijden werpen duidelijk hun vruchten af. Veldrit Het veldrijden was deze keer een Waalder aangelegenheid. Jan Buis be haalde een goede tweede plaats. De eerste plek was echter weggelegd voor de uitstekend rijdende Niels Jimmink. Richard Koopman had deze wedstrijd pech. Bij een afdaling reed hij tegen een boom en hield daar een spierver- rekking in zijn schouder aan over. Al met al viel het mee, zodat Richard er over 14 dagen weer bij hoopt te zijn. Er ontstond zich een leuke strijd om de tweede plaats tussen Jan Buis en Evert Koopman, die door Jan in zijn voordeel werd beslist. Tyme Wit hield het halfkoers voor gezien, waardoor Theo Boom beslag kon leggen op de vierde plaats. Verder in het veld was er een leuke strijd tussen Piet Roeper en Jacco Vinke. Laatst genoemde bleek de sterkste. Uitslag:1. Niels Jimmink; 2. Jan Buis; 3. Evert Koopman; 4. Theo Boom; 5. Simon Appel; 6. Jacco Vinke en 7. Piet Roeper. Het is bijna traditie, dat Minne Goënga bij de Texelse lopen op de eerste plaats eindigt. Hij wint doorgaans met flinke voorsprong. Ook zaterdag werd Minne winnaar, bovendien in een goe de tijd (27.26 min). Daardoor kreeg de prestatie van Andre Brouwer des te meer glans. Hij finishte slechts zeven seconden achter Minne en was daar mee 41 seconden sneller dan hij tot dusver in deze bosloop was geweest. Jan Zijm dook voor het eerst onder de 29 minuten. Met 28,58 min. legde hij beslag op de derde plaats. Een goede prestatie werd geboekt door Ronald van der Wetering. Een vierde plaats in 30.44 min. Bij de jeugd op de 4 km. werden drie records gebroken. Niko- laas Schoo was 11 seconden sneller en finishte in 14.57 min. Norbert Eelman verbeterde zijn beste tijd met 13 se conden tot 16.07 min. De grootste progressie boekte Mike Nolting met 25 seconden. Hij ging over de streep in 16.39 min. Bij de da mes was Tilly Eelman 19 seconden sneller. Zij eindigde in 20.04 min. als derde na Ingrid van Lubek en Coby Bakelaar. Bij de jeugd over 2 km. Halve marathon in De Waal Voor de vijfde keer wordt de halve ma rathon van De Waal gehouden: op 22 februari. Het loopevenement wordt ge organiseerd in samenwerking met de atletiekvereniging. De belangstelling belooft groot te worden. Inmiddels heeft zich een 45 personen tellende trimgroep uit Delft aangemeld. Ook de groep lopers uit Den Haag die tot dus ver elk jaar meedoet, zal weer present zijn. De atletiekvereniging Texel houdt za terdag a.s. weer een Coopertest, waar aan zowel leden als niet-leden kunnen meedoen. Niet leden betalen echter een vergoeding van f 2,— De test begint om 16.30 uur op het sportcom plex van Texelse Boys. Na afloop krijgt elke deelnemer een scoretabel. Gistermiddag om kwart voor vier ontdekte de familie J. Branden burg in de Molenstraat in Den Burg dat de schoorsteen in brand was geraakt. Gloeiend roet was in het rookkanaal naar beneden ge vallen en verstopte de boel waar door de schoorsteen beter brandde dan de kachel zelf. De brandweer was snel ter plaatse. De nog fel brandende kachel werd naar buiten gedragen en op straat gezet (foto), vuurbestrijders gingen het dak op om de schoorsteen met een „ram- monneur" een reinigingsbeurt te ge ven. Beneden werd een flinke hoeveel heid roet en as uit het rookkanaal ge schept. Daarop werd de kachel weer naar binnen gebracht en aangesloten en kon het gezinsleven worden voort gezet. Het betrof hier een houtkachel van het Noorse type, die met afval hout werd gestookt. Volgens Jan Brandenburg was de schoorsteen drie maanden geleden eigenhandig door hem schoongemaakt. Waaruit de con clusie kan worden getrokken dat nog vaker reinigen geen overbodige luxe is, vooral bij kachels waaarvan de capaci teit eigenlijk te groot is. Die moeten voortdurend met praktisch dichte luchtklep functioneren en smeulen dan meer dan ze branden. Daar door zet zich veel roet en andere aan slag af in het rookkanaal, vooral bij oudere „koude" schoorstenen die vaak halfsteens zijn uitgevoerd. Als een schoorsteen van goede kwaliteit is hoeft men bij een schoorsteenbrand niet in paniek te raken, want zo'n schoorsteen kan de krachtproef wel verdragen, tenzij de temperatuur die door het brandende roet wordt veroor zaakt al te hoog oploopt. Dat laatste kan worden voorkomen door de kachel die op het kanaal is aangesloten zoveel mogelijk dicht te zetten in afwachting van de brandweer. Volgens de brand weer kan alleen een degelijk gemetsel de schoorsteen van de vereiste kwali teit zijn. Wie twijfelt kan de brandweer vragen een inspectie uit te voeren. boekte Sander Schaatsenberg zijn beste tijd. Richard Stevens en Niels I Jansen waren de snelsten en aan el kaar gewaagd. De uitslagen waren als volgt: Jeugd 2 km:1. Niels Jansen 8.41 min; 2. Richard Stevens 8.56 min; 3. Sander Schaatsenberg 10.24 en 4. Sven Jansen 10.52 min. Jeugd 4 km:1. Nikolaas Schoo 14.57 min; 2. Norbert Eelman 16.07 min en 3. Mike Nolting 16.39 min. Dames 4km:1. Ingrid van Lubek 19.28 min; 2. Coby Baskelaar 19.50 min; 3. Tilly Eelman 20.04 min. en 3. Debbie Mosk 23.09 min. Senioren 8km: 1. Minne Goënga 27.26 min; 2. Andre Brouwer 27.33 min.; 3. Jan Zijm 28.58 min.; 4. Ro nald van der Wetering 30.44 min en 5. Wim Timmer 31.48 min. Eerste verlies voor de jongens A in de turncompetitie Terwijl de turnsters-junioren van GVT hun wedstrijd in de „Beartix- zaal" turnden, hadden de jongens zondag een uitwedstrijd in Den Helder tegen Pro Patria. In de klei ne zaal aan de Lombokstraat werd een mooie en spannende strijd gestreden die helaas voor de Texel se turners met verlies werd af gesloten. De jongens van G.V.T lieten deze wedstrijd tal van nieuwe onderdelen zien, die meestal wel,, maar ook wel eens niet lukten. Op de lange mat ging mede door de slecht verende on dergrond van deze zaal zowel de ara bier salto van Joost Brügemann als die Mark Jan Mulder de mist in. De brug werd gelukkig wel goed afge werkt. Emile Keyser bracht hier een to taal andere oefening dan in de voor gaande wedstrijden. Buiten de kip in het begin van zijn oefening ging de rest hem heel goed af. Ook de sprong van Emile over de kast mocht er zijn. Net als Karei Dijker sprong hij hier een uitstekende overslag. Aan de ringen werd weer echt lekker geturnd. Joost Brügemann maakte hier een mooie achteropzet en eindigde met zijn ring- oefening ondanks de mindere afwer king nu vlak achter Mark Jan. Aan de rekstok zorgde Joost wederom voor een verrassing. De kleine achteropzet jes die hij in de training produceert worden in de wedstrijd vervangen door een zeer ruime en zeer hoge achterop- zet. Joost liet zichzelf ook nu weer verrassen door dit gebeuren dat veel met wedstrijdspanning heeft te maken, waardoor de vervolgbeweging na de achteropzet bijzonder slecht was. Mark Jan gaat steeds beter op de rekstok. Vooral zijn 3/4 slinger aan het rek was erg imponerend. Dat niet alleen de Texelse turners er wat van kunnen bleek ook wel op de ze wedstrijd. De Pro Patria ploeg wist steeds op ieder toestel een punt uit te lopen zodat de einduitslag geen ver rassing was. Pro Patria won deze wedstrijd met 119,25 punten tegen 113.95 voor G.V.T. Strandplevier 2 gaf Graaf Spuiterij de ze week rake klappen door met 5—0 te winnen. Ria van Heerwaarden had er duidelijk zin in. Kwartet kwam na een inzinking van enkele weken weer sterk terug door met 4—1 te winnen van Tabakshop 't Centrum. Voor de Garfields zat de wind ook mee. Ze versloegen de Vitaminebron. Reisburo kreeg deze week weer een pak slaag en nu was het Paal 19, dat de punten binnenhaalde. J.P.K. kon net van de Sommeltjes winnen. Piet Kok gooide een mooie serie van 720. Hordifood en Team 24 waren aan el kaar gewaagd. De overwinning viel toe aan Hordifood. R.K.R. had met twee man weinig moeite met T.H.T., ondanks de goede game van Tine Witte van 165. Rob Beumkes had een serie van 752. Schuimkragen konden er tegen de Koogel niet aan te pas komen. Peter Veldman behaalde een baanrekord van 248 en maakte een serie van 814. Po mona bracht Strandplevier van z'n stuk door met twee man de eerste punten royaal voor zich op te eisen. Hierna kwam de Strandplevier terug en haalde vier punten binnen. Taveerne kon moeilijk scoren tegen IBS, dat zeer goed op dreef was. Als de jongens de moed niet zo snel zou den laten zakken, scoorden zed beslist nog hoger. Dennis Beumkes had een serie van 691 met een game van 213. Joke Kliphuis, vroeger als pianolerares verbonden aan de muziekschool Texel geeft zondagmiddag om 15.00 uur een concert in „De Nieuwe Aanleg" aan de Kikkertstraat in De Cocksdorp. Ze speelt Mozartvariaties, de Mondschein- sonate van Beethoven, twee preludes en een wals van Chopin en Valses Sentimentales, opus 50 van Chubert. Joke Kliphuis speelt ongeveer één uur. Vervolgens wordt opgetreden door het huisorkest van De Nieuwe Aanleg. De toeaancH^riL

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 9