ERUIT! WAT NU? Wie betaalt het hek? DOE NIKS. WIJ DOEN ALLES. Graven- Zwaan- en Warmoesstraat willen meedoen met herinrichting Willem Bakker sloopt wrak van de Compass Turkse Tent contra Van Asselt: BEL DAN: 06-0222322 „ESPRIT" nu ook op Texel Carita's Boutique 2 in 1 v HEEFT U NOG VRAGEN? r\r Ann ry-\ r\n> an Heyne niet aar Australië liet gekeurd, iel bekeurd.., bdere vrouw... Als het niet per ongeluk was gebeurd zouden ze het houtwerk zelf hebben aangestoken, omdat het wegslopen van al dat hout veel te bewerkelijk was. Het van het schip afkomstige schroot zal in containers worden verzameld en naar de hoogovens worden afgevoerd. Al direkt na de stranding had Bakker belangstelling getoond voor het wrak. Bij vorige strandingen, zoals die van de kotter KW 149 heeft hij ook werk zaamheden verricht. Onderzoek De politie gaat nu op zoek naar de ve le artikelen, die kort na de stranding van het schip zijn gestolen. Tot dusver heeft geen van de daders gebrrnlTge maakt van de gelegenheid om spullen Vanaf vandaag donderdag 6 febr. is onze nieuwe collectie '86 bin nen. Naast de exclusiviteit van de topmerken In-Wear en Matinique is nu er het gewoon te gekke mo dieuze vlotte vrijetijdskle- dingsmerk ESPRIT bijgekomen op Texel. Kom vrijblijvend een kijkje nemen... Vele groetjes Carita en medewerkers THE BOUTIQUE WITH THE BEST CHOISE Weverstraat 5, Den Burg Dit is een publicatie van de samenwerkende ziekenfondsen Alkmaar - Den Helder en Omstreken, West-Friesland, Texel en Noord-Holland-Noord Ziektekostenverzekering. Met ingang van 1 april 1986 wordt de bejaardenverzekering en de vrijwillige verzekering van h'et ziekenfonds opgeheven. Neem geen overhaaste beslissingen. Vast staat dat wij er voor garant staan dat u goed onder dak blijft. Ook als u zich particulier moet gaan verzekeren. U krijgt van ons ruim op tijd een passend advies, dat geheel aansluit bij uw persoonlijke omstandigheden. Toch nog ongerust? Bel dan onze gratis informatielijn: 06-0222322. Op werkdagen van 9.00 tot 21.00 uur. OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - Nr. 10.054 VRIJDAG 7 FEBRUARI 1986 TEXELSE^COURANT Redactie: Parkstraat 10 of Warmoesstraat 45, Den Burg, tel. (02220) 2741. Buiten werktijd: Harry de Graaf, Pelikaanweg 75, De Koog, tel. (02228) 266, Niek van der Heijden, Schilderweg 215, Oudeschild, tel. (02220) 5393 en Frans y -"Mn*-* ~M m t F Verschijnt dinsdags en vrijdags. Hopman, Ongeren 7, Den Burg, tel. (02220) 2523. L. - - - Abonnementsprijs /18,65 per kwartaal; los 85 cent Voor advertenties, abonnementen, etc 1/7 t^T P f i tl l/} PT i/ï Langeveld De Rooy B.V., Postbus 11, 1790 AA Den Burg, \J Vit 14/vt i AO tit fl/Vt F if Vt i i 1 Postgiro 652. telefoon (02220) 2741, na 18.00 uur 4881. i J Bankrelaties: Amro Bank nr. 46.99.17.636 Rabobank nr. 36.25.01.742; NMB nr. 67.34.60.398. De slopers profiteren daarbij van de oostenwind, waardoor de waterstand laag is en men voortdurend met het rijdend hulpmaterieel dicht bij het wrak kan komen. Niet alles In theorie zou de Compass 320 ton schroot kunnen opleveren, maar dat zal niet gebeuren omdat het veel te kostbaar en te omslachtig is om ook de allerdiepste delen van het wegge zonken wrak uit het zand te halen. Hoewel Bakkér hierover nog in onder handeling is met Rijkswaterstaat, mag worden verwacht dat het wrak niet dieper dan één meter beneden het zand hoeft te worden verwijderd. Er wordt vanuit gegaan dat de resten dan voldoende diep begraven zullen blijven, zodat baders en boten er geen hinder of schade van kunnen onder vinden. Dat hiermee terdege rekening moet worden gehouden blijkt uit de ervaringen met het wrak van de „Ri- gel" nabij paal 17, waar al enkele ke ren een boot op is gelopen en waar baden en zwemmen met behulp van rode vlaggen 's zomers moet worden verhinderd. Brand Toen de mannen van Bakker dinsdag bezig waren stukken staal los te bran den, vatte de houten betimmering van het interieur vlam. Spoedig ontstond een hevig vuur, dat alles wat brand- n Heyne uit De Cocksdorp is het af- open weekend in het testgebied in geland niet door de finaleselectie tomen van de in de Australische 5h te verrijden terreinrace om de mei Trophy 1986. Rob van Leeuwen Maassluis en Jan Bos uit Maar- Sdijk werden uitverkoren met Gerrit mmer uit Breda als reserve. )r in het voorgaande jaar te vol- n aan algemene periodieke keu- I, die is verplicht gesteld voor per enauto's van een bepaalde leeftijd, een inwoner van De Waal veel el- Ie kunnen voorkomen. De surveille- 1e politie hield hem op de Pontweg omdat een lekke uitlaat werd ge- stateerd. Bij controle bleek dat de de verplichte keuring niet had ergaan. Het bewijs, een sticker op lummerplaat, ontbrak. heer A. Boon is de afgelopen da- in De Cocksdorp diverse malen aderd met de voorzichtige vraag of Vellicht een andere vrouw had op- aan. In het verslag van de Dubbele Sion-avond stond namelijk dat hij kleinood samen met zijn vrouw in 'angst nam terwijl op de foto dui- k te zien was dat hij werd geflan- d door mevrouw Imme Zuidema- ?er. De fout lag echter geheel bij adaktie, de heer Boon is nog ds gelukkig getrouwd met zijn ei- vrouw. De bewoners en ondernemers van de Zwaanstraat, Gravenstraat en Warmoestraat willen „meedoen" met de herinrichting van Den Burg centrum. In een brief, die zij aan het college, de politieke partijen en dienst gemeentewerken stuurden, pleiten zij voor bijvoorbeeld hero verweging van het Groeneplaats- plan dat architect Jan Visser een aantal jaren geleden lanceerde. In de bebouwing van het plein zou dan ruimte moeten komen voor ondernemers uit die straten „die zonder dat te willen buiten de win kelroute zijn gekomen". De Warmoesstraat en de Gravenstraat waren namelijk ooit straten met het karakter dat nu bijvoorbeeld de We verstraat kenmerkt. Overigens willen de briefschrijvers zich niet vastbinden aan het plan Visser, dat de schone naam „Terug op de plaats" droeg. Zij zijn het er mee eens dat de centrale functie van het plein in ere wordt hersteld maar willen graag dat voor hen mogelijkheden worden geschapen om zich te vestigen in de bebouwing die daar eventueel komt. Het herbouwen van het Raaksje, het idee Visser, komt goed met hun ideeën overeen, maar een andere be bouwing, die mooi en doelmatig is wordt niet afgewezen. In de brief wordt wel gepleit voor „Te rug op de plaats". Dat plan zou aan sluiten op de wens om van de Groene- plaats weer een centrum te maken, de winkeliers die nu in achterafhoekjes zitten, krijgen een kans en bovendien wordt op die manier het winkelbestand van Texel niet vergroot. De huidige panden zouden bijvoorbeeld door de gemeente aangekocht kunnen worden om er woningen van te maken. En passant wordt opgemerkt dat bij het aanbrengen van „ouderwetse" lan taarnpalen de straten waarin de brief schrijvers wonen niet zouden mogen worden overgeslagen. Bovendien kun nen de stratenmakers, nu ze toch in de buurt zijn, het nogal hobbelige wegdek eens egaliseren. Handtekeningen De brief is voorzien van zeventig hand tekeningen, waarvan er volgens initia tiefnemer maar vijf van sympathisan ten zijn, de rest is van bewoners en winkeliers. Slechts één winkelier deed niet mee, omdat hij het niet eens is met het plan-Visser. Hij steunt echter wel de grote lijn van dit initiatief. Een voorlopige en voorzichtige reactie van gemeentezijde verwijst de brief schrijvers naar de ondernemers die het plan hadden om dagwinkels of iets dergelijks op het plein te zetten. „Wij kunnen slechts de voorwaarden schep pen waaronder een dergelijk plan mo gelijk wordt, maar het lijkt onwaar schijnlijk dat de gemeente geld in der gelijke plannen wil gaan stoppen". had en dat bovendien een kleinschalig terrein als dat wat hij wil inrichten geen echte verkeersproblemen zal ge ven. De vertegenwoordigers van de SVV lieten tijdens de hoorzitting we ten dat het belang van deze discussie voor hen eigenlijk niet zo groot meer was, de toegang tot hun terrein is al gerealiseerd en die zal zo blijven. Tijdens de zitting werd duidelijk dat er nog een actueel verschilpunt is maar dat heeft eigenlijk niets met de plano logie van doen: bij de SVV is men bang dat gasten van Van Asselt ge bruik zullen maken van de voorzienin gen van de Turkse Tent, omdat het de vraag is hoeveel toiletten en dergelijke een terreintje van zestien plaatsen kan 'dragen'. Bovendien zouden die kam peerders het Turkse Tent-terrein als 'sluiproute' kunnen gebruiken om naar bos en zee te gaan. Dergelijke problemen kunnen worden opgelost met een degelijke schutting of een hoog hek. Het bestem mingsplan legt daarvoor geen stro breed in de weg, een schutting van anderhalve meter mag zomaar en een wat hogere mag volgens een vrijstel- lingsregel. De vraag is echter wie dat hek moet betalen. Van Asselt heeft aan zijn zijde een afscheiding aange bracht en vindt dat hij daarmee zijn burenplicht heeft vervuld. De SVV is dat niet met hem eens. Dat lijkt een zaak voor het burenrecht en het leek erop dat ook de provincie die mening is toegedaan. Wie de gestrande kustvaarder Compass I nog wil zien, moet snel zijn, want het wrak zal binnen enkele weken zijn gesloopt. Aannemer Willem J. Bakker uit Den Hoorn is met de eigenaars en met rijkswaterstaat overeengekomen dat hij het wrak in stukken zal snijden en als schroot verkopen. Een ploegje men sen van Bakker is onder leiding van Henk Witte inmiddels met het karwei begonnen. baar was in de as legde. Voor de slo pers was dat alleen maar makkelijk. terug te brengen door ze op het erf van Feikema aan de Pontweg te (la ten) bezorgen en de politie gaat er nu met kracht achteraan. Tot dusver wa ren de naspeuringen moeilijk omdat er geen lijst was van vermiste artikelen, maar die inventarisatie is er nu wel. Mede aan de hand van fotomateriaal is vrij aardig bekend naar welke artike len moet worden uitgekeken. De mo gelijkheid om de spullen vrijwillig terug te geven is er overigens nog 5 Mot de snijbrander wordt het ene stuk staal na het andere van het schip losgemaakt. Al geruime tijd sleept er een conflict tussen de Stichting Va- cantie Verblijven en de Koger ondernemer Jan van Asselt over een klein kampeerterreintje dat deze laatste wil vestigen op een stukje grond naast de Turkse Tent, een bungalowter rein van de SVV. Woensdagmiddag 'diende' de zaak voor de provincie en tijdens de hoorzitting bleek het enige overgeble ven meningsverschil te gaan over wie moet betalen voor een flink hek tussen beide terreinen. En dat is een zaak voor het privaatrecht, in dit geval het burenrecht. jvan Asselt en de SVV zullen het dus samen moeten uitknokken, zonder een loverheid die beslist wat er uiteindelijk gaat gebeuren. Wat was er ook al weer precies aan de hand? De SVV wilde op het stuk land tegenover de woning van Van As- pelt aan de Pontweg nabij De Koog bungalows bouwen. Daartegen kwa men protesten van de omwonenden, waaronder van Van Asselt. Die had er onder meer moeite mee dat het bun galowterrein rechtstreeks op de Pont weg ontsloten zou worden. Dat ge beurde dan ook niet. De bungalows kwamen er wel, maar de ingang van bet terrein lag aan een zijweg. Inmiddels bleek dat op een stukje grond dat Van Asselt in eigendom had in dat grenst aan het bungalowterrein gedeeltelijk een recreatieve bestem- ning lag en Van Asselt verzocht de jemeente voor dat perceel een uitwer- iingsplan te maken. Dat gebeurde, er jrerd uitgeknobbeld dat er zestien toe- jstische kampeereenheden zouden pogen staan met een voorzieningen- (ebouwtje. goedkeuring haalde de kroon deze re gel eruit en verving hem door een toe gestane maximale dichtheid. Meer vrij heid voor de ondernemer dus voor Van Asselt werd de neiuwe regel toe gepast. Tijdens de hoorzitting woens dagmiddag werd vastgesteld dat nu onder de regels van het bestem mingsplan opnieuw een uitwer kingsplan voor de Turkse Tent moet worden gemaakt en de aanwezige ge meenteambtenares Joke Meertens zeg de de provincie toe dat dan nog eens doorgerekend zal worden wat hanteren van die „dicht-heidsnorm" betekent voor het bungalowterrein. Er was dus wel ongelijkheid, maar die werd ver oorzaakt doordat de gemeente bijna tien jaar moest wachten op de goed keuring van het bestemmingsplan. Ontsluiting Die ontsluiting, al of niet direct op de Pontweg, was ook een duidelijk dis cussiepunt. Het college was van me ning dat Van Asselt geen alternatief Pontweg Ie SSV was over deze hele gang van aken al enigszins verbaasd want Van sselt had duidelijk getoond niet blij te Ijn met toeristische activiteit 'in zijn itzicht' maar de reden voor het be- waarmaken tegen het uitwerkingsplan ras dat het terrein ontsloot op de pntweg. Bovendien constateerde de lichting dat er een andere norm was ehanteerd voor het vaststellen van de aschikbare plaatsruimte per kampeer- ïnheid. Dat klopte wel, maar dat had ets te maken met de omstandigheid 3t Van Asselt ook raadslid is. De !>rm die voor de Turkse Tent werd ge- inteerd, honderd vierkante meter per impeerplaats, viel nog onder het be id van voor het goedgekeurde sstemmingsplan buitengebied. Bij die Het uitgebrande en nu steeds kleiner wordende wrak van de Compass 1, woensdagmiddag gefotografeerd.

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 1