Appartementen in Hotel Juliana „We hadden anders moeten stemmen over bezwaren" J. Kant heeft ingrijpende plannen Vertrouwen in coUegt is ernstig geschaad F VERVOLG VAN PAG.l RAAD Rienstra over CDA-reactie op bezwaarschriften 't Horntje: Co Vinke in boze brief: 'Open' deelname bij thema-expositie rond architectuur Met auto de sloot in Verleende bouwvergunningen T Eilandcompetitie volfeybi PAGINA 2 TEXELSE COURANT VRIJDAG 14 FEBRUARI 1|i van de VVV heeft in het verleden wei nig vertrouwen gewekt en uitlatingen zoals onlangs werden gedaan door WV-bestuurder Veenstra in een leden vergadering zijn ook niet stimulerend geweest voor goede verhoudingen tus sen gemeente en VVV. Daarbij gaan de ontwikkelingen inderdaad erg vlug. Feit is dat de raadsleden de stukken pas vrijdag hadden ontvangen. De eni ge aanmerking die Rienstra maakte be trof het wegvallen van de Teso- participant. Hij vond dat Teso best ie mand van de raad van commissarissen in de stichting kan afvaardigen. Onzekerheid Reagerende op de diverse opmerkin gen, wees Schilling onder ander op de weinig aangename positie waarin de VVV thans verkeert. Al in januari heeft men veel geld moeten uitgeven voor promotie, dus nog voordat er zeker heid is dat dit geld ook inderdaad op tafel zal komen via de nieuwe stich ting. Die onzekerheid moet niet langer duren. Besluiten moeten daarom wor den genomen en allerlei details moe ten later maar worden geregeld. Het college bagetalliseert de bezwaren te gen het verdwijnen van het kantoor De Koog niet, maar er is nu eenmaal geen geld voor het openhouden van twee kantoren, tenzij de raad ƒ340.000,— inplaats van ƒ260.000 per jaar wil geven. Laatstgenoemd be drag is overigens niet aan een keihard maximum gebonden. Hoewel geen „indexering" wordt toegepast moet het wel mogelijk zijn meer geld te ge ven als het dienstverleningswerk bijv. door geldontwaarding in het gedrang zou raken. In dat geval wordt wel de gemeenteraad om goedkeuring ge vraagd. Schilling deed een dringend beroep op de raad om niet zwaar te tillen aan allerlei schoonheidsfoutjes; die zouden later wel worden bijge schaafd. Waarmee hij wilde zeggen dat hij alleen over inhoudelijke kwesties wilde praten. De echt belan grijke punten pikte hij er daarop zelf uit en dat droeg ertoe bij dat de dis cussie niet nog langer werd. Het op de foto zichtbare gedeelte van het badhotel zal geheel worden gesloopt en vervangen door een nieuwe vleugel. De heer J. Kant uit Apeldoorn heeft ingrijpende plannen voor het ombouwen van het badhotel tot een gebouw dat voornamelijk appartementen zal bevatten. Er zal ook een ho telgedeelte in stand worden gehouden, maar de voor het huidige pand zo kenmerkende ronde erker en de lounge zul len verdwijnen. Daarvoor in de plaats komt een nieuwe vleu gel, die haaks op het huidige logiesgedeelte (dat in gewijzig de vorm blijft bestaan) is geprojecteerd. Het deel van het gebouw dat zal ver dwijnen is het stuk dat na de oorlog werd herbouwd. De nieuwbouw zal een zeventigtal appartementen bevat ten die zo mogelijk per stuk zullen worden verkocht. Verder komen er een restaurant en een hotelgedeelte met 21 kamers. Het is de bedoeling dat het geheel in ieder geval eind volgend jaar is gerealiseerd. Kant: „Met name planologische be zwaren hebben het geheel lang opge houden. Dit was van het begin af aan de bedoeling. Nu is echter alles zo goed als rond. De welstandscommissie heeft zich positief uitgesproken, de bouwvergunning kan elke dag in de bus vallen. In ieder geval dit jaar wil len we nog de hotelkamers ombouwen tot 24 appartementen." Daarvoor zul len telkens twee kamers worden sa mengevoegd tot één eenheid. Het is PARKEERTERREN Op deze plattegrond zijn zowel de oude a/s de nieuwe situatie ingetekend. Het donkere deel is het bestaande logiesgedeelte in verbeterde vorm, het grijs is nieuwbouw en de stip pellijn geeft de te slopen oude gebouwen aan. de bedoeling dat die aan badgasten verkocht of verhuurd zullen worden, maar Hans Eelman, die als makelaar voor Kant optreedt, heeft al diverse gegadigden die zich hier permanent zouden willen vestigen. De prijzen lig gen tussen ƒ112.000,— en ƒ159.000,—. Eelman is nog niet actief aan het wer ven gegaan. Hij beschikt nog niet over de definitieve plannen, die momenteel bij de gemeente zijn. De appartemen ten zullen allen voorzien zijn van een keukenhoek en een badkamer met lig bad. Elke kamer heeft ook een terras of balkon met uitzicht over zee of over Texel. Het gebouw staat door de lig ging bovenop een duin zo'n twintig meter boven de zeespiegel. Boven de begane grond zijn er nog twee verdiepingen. Vleugel Het is nog niet openbaar hoe de ande re vleugel en het hotelgedeelte er pre cies uit zullen gaan zien, maar zeker is dat het verschil met de huidige situatie niet gering zal zijn. De „kwaliteit" van het uiterlijk is belangrijk, omdat het hele beeld van De Koog wordt gedo mineerd door het badhotel. Het is ook nog niet bekend welke aannemer het plan zal gaan bouwen. Kant: „De on derhandelingen lopen nog. Ik wil daar nu echter niets over kwijt, alleen dat het niet uitgesloten is dat een Texelse aannemer in de arm wordt genomen". De architect is A. Heineke B.V. uit Nieuw Loosdrecht. Bij de bouw zal bij zondere aandacht worden besteed aan geluids- en warmteisolatie. Het verkopen van de woningen moet de economische basis voor het plan leveren. Kant: „Ik wil niet zeggen hoe veel dit kost en dat is ook nog niet precies bekend, maar je pleegt in deze tijd geen miljoeneninvestering om het dan in eigen beheer te gaan exploite ren. We denken bovendien dat we met dit plan inspelen op de toekomst en dat is hard nodig op de Waddeneilan den." Volgens een voorzichtige schat ting van Kant zal het hele plan op lan gere termijn drie tot vijf extra ar- beidsplaatsen opleveren. „Het was de duidelijkheid ten goede gekomen als onze frac tie bij de stemming over deze bezwaarschriften, deze ten de le gegrond en ten dele ongegrond had verklaard". Aldus Ate Rienstra van het CDA in de rondvraag van de dinsdag ge houden raadsvergadering. sers nabij de verkeerslichten. Rienstra zei dat het bezwaar tegen deze rijwiel- oversteek gegrond verklaard had moe ten worden, maar ongegrond wat be treft de voorgestelde oplossingen, waaronder de veelbesproken tunnel. Rienstra doelde daarbij op de be zwaarschriften die onder meer door de dorpscommissie van Den Hoorn waren ingebracht tegen de verkeerssituatie die op het haven terrein van 't Horntje ontstaat na de aanpassingswerkzaamheden. De wijze waarop de CDA-fractie op dit bezwaar had gereageerd, had bij de dorpscommissie kwaad bloed gezet en dat bleek uit schrif telijke verwijten die de commissie in de vorm van een ingekomen stuk de vorige maand naar de raadsvergadering had gestuurd. De CDA-fractie beloofde toen op de zaak te zullen terugkomen na over leg met de dorpscommissie. Dat is inmiddels gebeurd en dinsdag avond liet Rienstra weten dat de frac tie anders had moeten reageren op de bezwaren van de bewoners van 't Horntje, de Drijverschool in Den Hoorn en de dorpscommissie van Den Hoorn tegen de geplande oversteek voor fiet- Relatienota Jan van Asselt reageerde in de rond vraag op uitlatingen die onlangs wer den gedaan door het CDA-kamerlid Van Noord tijdens een openbare spreekbeurt in De Witte Burcht. Van Noord zei onder meer dat de gemeen te de Raad van State zou kunnen in schakelen om te bereiken dat de nu aangewezen stukken relatienotagebied op Texel alsnog worden ingeperkt. Van Asselt betwijfelde of dat echt mogelijk is maar wilde dat het college dat zou uitzoeken. Loco-burgemeester Daan Schilling had ook de indruk dat de op merking van Van Noord onjuist was en was geneigd vast te houden aan de voorstelling van zaken die tot dusver steeds door de gemeente zelf is gege ven. Hij beloofde echter toch'navraag te zullen doen. „U hoort ervan". Zomerwoningen Spoedig hoort de raad ook hoe het staat met de pogingen om provincie- medewerking te krijgen voor de uit breiding van zomerwoningen tot 70 m2. Het nu onafhankelijke raadslid Gerbrand Poster informeerde daarnaar. Poster herinnerde eraan dat Jan van Asselt van Texels Belang om die uit breidingsmogelijkheid heeft gevraagd, dat de provincie dat heeft afgewezen en dat de gemeente tegen die afwij zing in beroep is gegaan. Hoe dat is afgelopen, wist Schilling niet. Poster had gelezen dat de electriciteitscentrale na het plaatsen van de dieselgeneratoren een grotere capaciteit krijgt. Hij concludeerde daaruit dat er dan ook meer afgewerkt koelwater beschikbaar zal komen en hij wilde dat wordt uitgezocht of hiermee kassen kunnen worden verwarmd. Poster wilde ook dat de gemeente voor de Texelse boeren ontheffing vraagt van het mestuitrijverbod dat door minister Braks is uitgevaardigd. De maatregel heeft alleen zin voor ge bieden waar sprake is van een mesto verschot. Texel hoort daar niet bij en het verbod, dat voor het hele land s: Co Vinke van Vinke Schoonmaakbedrijf in Den Burg is verontwaardigd0 over de wijze waarop zijn bedrijf vorige week in de publiciteit is geko-1Ê men. In de krant van 7 februari stond dat het schoonhouden van de e openbare basisschool te Den Burg niet langer aan Vinke wordt uit besteed en dat het college van B en W dit werk door parttime-krachten in dienst van de gemeente zal laten uitvoeren. Vinke was echter nog ni^ op de hoogte gesteld van dit besluit, moest het dus uit de krant vernee men en heeft nu een protestbrief aan het college geschreven. geldt, is hier dus onzinnig. De boeren worden er bovendien door op kosten gejaagd want ze zullen voor het bewa ren van de mest silo's moeten bouwen. Zowel wat betreft de veronderstelde grotere hoeveelheid warm afvalwater van de centrale als het mestuitrijver bod, wilde voorzitter Schilling zich eerst op de hoogte stellen en het daarvan laten afhangen of het ge meentebestuur in actie komt. Paus en Compass Tine Krijnen gaf blijk van haar misnoe gen over het leegroven van de gestrande coaster Compass 1. Ze vond het vreemd dat de politie „geen bood schap had" aan de bewaking van het schip, maar nu wel tijd steekt in het opsporen van de daders. Ze maakte een vergelijking met de zes miljoen gulden die nodig is geweest voor de bewaking tijdens het bezoek van de paus aan Nederland, waarmee voorko men is dat wellicht later miljoenen no dig zouden zijn om de dader van een aanslag op te sporen.... Schilling („Ik wil de paus toch maar niet met de Compass vergelijken") merkte op dat de politie zich heus wel met de Compass heeft bemoeid maar de mankracht niet had voor permanen te bewaking. Juist om leegroven te voorkomen heeft de gemeente gedu rende drie nachten bewaking in gesteld; in die tijd werden de meest waardevolle spullen in veiligheid ge bracht. Wat nadien is gebeurd, noem de Schilling „ver beneden peil en Texel onwaardig". Het was wel een leerzame ervaring geweest. „We weten nu wat ons in dergelijke gevallen te wachten staat. We zijn gewaarschuwd." Vinke is van mening dat hier zeer on zorgvuldig met belangen van burgers is omgesprongen, zeker omdat het door hem ingezette personeel in de betref fende school eveneens langs deze weg moest kennis nemen van de op han den zijnde veranderingen. Nog belangrijker is zijn bezwaar tegen de argumentatie die door B en W is aangevoerd: uitbesteden aan Vinke zou tot te hoge kosten leiden. Vinke meent dat er een voorstelling van za ken is gemaakt die neerkomt op het vergelijken van appels met peren. Londo-bestek In oktober heeft hij bij de gemeente prijsopgaaf gedaan voor schoonmaken op basis van de normen van het zoge heten „Londo-vergoedingstelsel" voor het basisonderwijs. De gunstigste op gaaf van Vinke leidde op die basis tot bijna ƒ5000,— hogere kosten dan het rijk volgens dit Londo-bestek aan de gemeente zal vergoeden. De dienst gemeentewerken becijferde toen dat als de gemeente de school in eigen beheer laat schoonhouden dit zelfs een positief saldo zou opleveren. In Wederom is een thema-expositie met werk van Texelse kunstenaars te be zichtigen in de tentoonstellingsruimte in het raadhuis. Dat gebeurt van 27 ju ni tot 18 juli, in het kader van „Toer- in", dat in 1986 „Architectuur" als the ma heeft. Het accent zal hierbij vooral liggen op de presentatie van moderne vormen van architectuur. Deelname aan deze expositie staat open voor ieder die denkt iets met dit thema te kunnen doen. Ook fotografen, architecten en anderen komen dus in aanmerking. Er is evenals in voorgaande jaren ƒ500,— beschikbaar voor aanmoedi- gings- en publieksprijzen. In verband met de organisatie van de ze thema-expositie nodigt de advie scommissie kunst- en cultuurbeleid ie der die hiervoor belangstelling heeft uit voor een bijeenkomst, die gehouden wordt op woensdag 19 februari om 19.30 uur in het raadhuis. Mensen die geïnteresseerd zijn in deel name, maar niet in de gelegenheid zijn de bijeenkomst bij te wonen, worden verzocht om contact op te nemen met Riekie van Dijk, afdeling culturele za ken, kamer 304 in het raadhuis, tele- ifoon (02220) 3041, toestel 218. Een 24-jarige man uit De Cocksdorp reed maandagochtend rond 4.00 uur als gevolg van gladheid op de Vuurto- renweg ter hoogte van de kruising met de Molenlaan tegen een lichtmast. De lichtmast werd vernield en de auto kwam in de sloot terecht. Toen de ei genaar, die ongedeerd was, later op de dag bij de auto terugkwam bleek de voorruit te zijn vernield en waren uit de wagen goederen ontvreemd.' Hij heeft van dat laatste aangifte gedaan bij de politie. Burgemeester en wethouders hebben aan de volgende personen en instan ties bouwvergunning verleend: A. van der Vis, Maricoweg 6, Den Burg, voor het plaatsen van een be drijfspand; E. Schaible, Duitsland, voor het vergroten van een zomerhuis aan Slufterweg 154, te Eierland; J. Wol kers, Rozendijk 23, Den Burg, voor het plaatsen van een atelier; N.V. Exploita tie Mij De Krim, Roggeslootweg 6, De Cocksdorp, voor het plaatsen van twee toiletunits; F. Koorn, Krimweg 300, De Cocksdorp, voor het plaatsen van een schuur; P. van der Star, Heems- kerckstraat 11, Oudeschild, voor het plaatsen van terrasschermen; D. Th. Hoogendijk, Marelstraat 11, Den Burg, voor het vergroten van een gara ge/berging; K. de Leeuw, Diek 38, Den Hoorn, voor het vergroten van een keuken; T.A. Hin, Noordwester 78, Den Burg, voor het plaatsen van een bijkeuken. Derden-belanghebbenden kunnen te gen deze beschikkingen ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Over heidsbeschikkingen een bezwaarschrift indienen. Nadere informatie hierover is te verkrijgen bij de gemeentesecretarie, afdeling R.O.V., kamer 205. een toelichting bij de brief draagt Vii ke nu aanvullende informatie aan ov de destijds door hem gedane prijsop^" gaaf. De kosten vallen minder hoogl dan becijferd, omdat de kosten vool schoonmaakmiddelen (ƒ2270,— al irL Vinkes tarief waren inbegrepen. Bo-j vendien vindt Vinke de toeslag van L 10% die gemeentwerken voor toeziet en begeleiding uittrekt discutabel. Hfei meent zelf prima voor deze taak te i)i berekend. Hij schrijft: „De in het ié Londo-bestek voorkomende handelingl gen worden ons inziens te summier n uitgevoerd. Een beslist niet onbelanc rijke factor is de staat van onderhout van het gebouw. Wanneer bepaalde door het schoolpersoneel gewenste tra handelingen (zoals bijvoorbeeld e tra stofzuigen) om budgettaire reder niet uitvoerbaar zijn, dan is het niet taak van het schoonmaakbedrijf her daar op te wijzen maar zal de dienst gemeentewerken de schoolleiding h van dienen te verwittigen." Vraagteken Tenslotte vraagt hij zich af of schocj J maken in eigen beheer wel zal vol doen. „Vóór onze komst naar de school was hiervan ook sprake en is niet voor niets aan ons gevraagd de uitvoering over te nemen. Hierot zal contact met de schoolleiding u een ander beeld geven", aldus Vink Hij wijst er verder op dat de Thijsse school destijds als compensatie is geboden toen het bedrijf de werk zaamheden in de Kompasschool pi seling kwijtraakte. „Dat zou beteke dat er nu niets meer voor ons overblijft." Vinke concludeert: „Indien de door" het rijk beschikbaar gestelde midder niet toereikend zijn is aan ons als p tiruiier bedrijfsleven de uitdaging or^ door-verbeteren van efficiency en werkmethoden binnen de gestelde normen aanvaardbaar te producerer^ Eigen beheer leidt bij krappere budg ten tot vermindering van kwaliteit het ontbreken van specifieke vakkennis." V Veld B mannen en vrouwen: 18.30 u. Versluis-Dros mag. 19.05 u. Teso-RWS Dros 19.45 u. Goënga-Leydekkers 20.25 u. Vinke-TX 40 Leydf 21.05 u. Durper Drup-7 Prov. No 21.45 u. Nokanto-Gr. Slock Durp 22.25 u. Mantje-Westerlaken Veld C vrouwen: 18.30 u. Gyvo-Smash 3 Sar 19.05 u. Samen 1-AH Sm 19.45 u. AntiekhrHema Haar; 20.25 u. Haarstudio-Hannibal Am 21.05 u. Nuppets-Loodsmanswel Hai 21.45 u. Deja Vu-NCM 22.25 u. Vinke-A+O 2000 Zaaldienst: ploeg nr. 2, tel. (02228®"' 728. Ernstig geschaa^ „Als het bij het aanbieden van het tg Londo-bestek, waarmee, noch in oZj bedrijfstak, noch bij gemeente op pi moment van aanbieding ervaring Tc bestond, tot een open overleg (ge K meentewerken, onderwijzend perse en schoonmaakbedrijf) was gekom s dan had u zichzelf veel werk en an^ ren een hoop leed bespaard." Vink^ besluit: „Mocht mijn bezwaar ten 2-j zien van de door u gevolgde procevr geen aanleiding zijn uw besluit in l^, overweging te nemen, dan moet il tot mijn spijt meedelen, dat voortz ting van de werkzaamheden met o middellijke ingang zal worden beëii digd. De wijze waarop de werkgelf genheid in ons bedrijf door uw hai wijze wordt bedreigd door het niet acht nemen van normale omgangsQ men in het sociaal en economisch keer hebben het in u gestelde vertSf wen ernstig geschaad." !5 Bi Programma 18 februari: Veld A mannen: 18.30 u. Paal 9-DA 19.05 u. AH-Timmers bakk. 19.45 u. Autocentn-Eelman/Seg. mers bakkerij 20.25 u. Vissers-Wol en Handw. Auto 21.05 u. DGM-Paal 28 Moler 21.45 u. Expert-Molenkoog Pa 22.25 u. Kobeko-v.Wijngaarden E

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 2