e SHOW AARD BEWONERS! A4 I SI VAN HET RAADHUIS Eerste achtkantsstijl vervangen F. Duinker en Zn. Per dee! f 9,90 in oo ov ZDH nateurtje brengt blijspel- irsussen Sportraad lan door Zaalvoetbal Dief autoradio op heterdaad betrapt FAMILIEBERICHTEN 20 - 21 - 22 februari show De nieuwe Ford generatie II traktoren Deutz Fahr hooibouwmachines Tot ziens op de show Loon- en Mechanisatiebedrijf In Top SF vindt u de beste vetbalen van Sp Bmna. DINSDAG 18 FEBRUARI 1986 TEXELSE COURANT PAGINA 3 Dinsdag 18 februari De sektie Sport, Recreatie en Licha melijke Opvoeding van de Wel- zijnsstichting heeft in het raadhuis een openbare vergadering. Gesproken wordt over de gevolgen van de taak- I scheiding gemeente-welzijnsstichting, aanvang 19.30 uur. De Bapthistengemeente houdt in ,,Eben Haezer" een bijbelstudiebijeen- I komst, toegankelijk voor ieder, aan- l vang 19.30 uur. Thema:,,Het verschil tussen echte gelovigen en alleen in i naam gelovigen". Op het natte vlak bij Den Hoorn wor- den Texelse schaatskampioenschappen j korte baan gehouden, aanvang 19.00 uur. De werkgroep dialect" van de histori sche vereniging Texel heeft een bijeen- komst in de Thijsseschool, aanvang 20.00 uur. I In ,,De Twaalf Balcken" worden de bil jartwedstrijden om het Texels kampi oenschap voortgezet (moy. 0-114 aanvang 19.30 uur. Woensdag 19 februari Op de ijsbaan in Den Burg beginnen iom 14.00 uur schaatswedstrijden voor de jeugd. (Zie bericht elders in deze krant). .Vrouwen voor vrede" treedt voor de plattelandsvrouwen van De Cocksdorp- Eierland op met het toneelstuk „La ding"; 20.00 uur in Het Eierlandsche Huis. De werkgroep Stamboekonderzoek van de historische vereniging komt bijeen op het adres Beatrixlaan 21 in Den Burg, aanvang 20.00 uur. De ANWB verzorgt voor het Katholiek Vrouwengilde een informatieavond; 20.15 uur in De Witte Burcht. Op de ijsbaan van Oudeschild wordt een afvalrace om het Texels kampioen schap allroundschaatsen gehouden; 19.00 uur. )e raadscommissie van ruimtelijk en ïuisvestingsbeleid heeft in het raad huis een openbare vergadering, aan- /ang 19.30 uur. De agenda vermeldt )nder rtieer bespreking van voorberei- iingsbesluiten rapportage hinderwet- litvoeringsprogramma en het nonumentenbeleid. )onderdag 20 februari )e plattelandsvrouwen van de afdeling )en Burg hebben in de kantine van iet Beroepsonderwijs een avond die vordt verzorgd dóór het eendags- iestuur; 20.00 uur. i de .kantine-de Spil te Den Hoorn oudt de ZDH-jeugdcommissie verga- ering; 21.00 uur. ,De Twaalf Balcken" worden de bil- irtwedstrijden om het Texels kampi- enschap voortgezet; 19.30 uur. Ie raadscommissie voor financieel, conomisch en technisch beleid heeft het raadhuis een openbare vergade- ng, aanvang 19.30 uur. De agenda ermeldt onder meer: aansluiting on- indabele panden op het aardgasnet n bouw van de noodslachtplaats, ver de gemeentelijke financiële parti- patie in het zwemparadijs Jellema ordt nog niet gesproken omdat b en nog doende zijn met de voorberei- ingen. Het ziet ernaar uit dat hiervoor 3n speciale commissievergadering op maart wordt gehouden. et Leger des Heils houdt vandaag op gjjxel de jaarlijkse nationale collecte. ijdag 21 februari a.s. wordt in kanti- De Spil de jaarvergadering gehou- in voor de afdelingen veld- en zaal voetbal van ZDH. Aanvang 20.00 uur. |oebnderdag 20 februari is in de kantine in vergadering van de jeugdcommis- van ZDH. De ouders van jeugdle- in van ZDH zijn hier welkom. Aan- ng 21.00 uur. toneelvereniging 't Amateurtje irt zaterdag 1 maart in de Wiele is ial het blijspel „Blijf zitten waar je van Aug. van Zuylen op. De regie in handen van Elrike van Esschoten. >r de drie cursussen die de Sport- d op Texel houdt, hebben zich vol- inde gegadigden aangemeld, zodat [definitief doorgaan. Nieuwe deelne- r rs kunnen echter nog worden inge dreven. Zoals bekend gaat het om cursus penningmeester (die giste- van start is gegaan), de cursus hainderen en verslagleggen die 12 il begint en de cursus vergader- en hap;ussietechniek die 22 oktober be- Opgave bij de Sportraad, per \is raadhuis, telefoon 02220-3041, stel 239. De werkzaamheden voor het vernieuwen van een deel van de Oudeschilder molen ,,De Traanroeier" vorderen gestaag. De Zaanse molenmakers zijn inmiddels in de molen zelf be zig, nadat ze de nieuwe contructiedelen voorbewerkten in de oude PEN-centrale in Den Burg. in de. molen zijn op zeer vindingrijke wijze een aantal staaldraden gespannen die de krach ten moeten opvangen, die ontstaan door het verwijderen van delen van de constructie. Bo vendien is de kap zo gedraaid dat die achtkantsstijl waaraan nu gewerkt wordt niet belast is. Op de foto zijn de molenmakers bezig met het weghakken van een stuk van de oude acht kantsstijl. Links is éón van de nieuwe te zien, voorzien van gaten en nesten, waarin de kor- belen en kruisverbanden moeten vallen. Op de foto is maar een deel van de acht meter lan ge stijl te zien. Uitslagen: Hoofdklasse: Casino-Nissan2 Gamma 2-Oosterend 2 Mantje-Question 2 Eerste klasse: De Mok-A+O 2000 2 Citroen-Oosterend 3 Derde klasse: Casino 5-Mantje 3 Gempo-Gamma 4 KSMT 2-Gamma 5 Nioz-Oosterend 5 Vierde klasse: Texel 3-ZDH 3 Casino 6-Nioz 2 Rab 2-Ver.Schilders 3 De Koog-Ver.Schilders 2 Oosterend 8-Oosterend 9 Dames: ZFH-Nissan KSMT 2-KSMT Gamma 2-Oosterend 2 22.00 u. Casino 4-Oosterend 5 Zaaldienst: Nissan Vrijdag 21 februari o_2 17.00 u. Ria's W. 3-Gamma 3 (j) - _o 17.30 u. Graaf Spuiterij-Gamma (j) 1_ii 18.156 u. Nissan 4-Mantje 2 19.05 u. Casino 3-Gamma 3 20.00 u. Texel 2-KSMT 2 20.50 u. Gamma 1-Nissan 1 21.45 u. Oosterend 1-A+O 2000 22.35 u. Jelleboog-Oosterend 3 Zaaldienst: ZDH 2-3 2-1 3-6 2-3 3-1 5-5 1-7 0-1 0-3 0-3 Maandag 24 februari 17.15 u. Ria's W. 1-Texel 1 (j) 18.00 u. Casino 3-Nissan (d) jMededelingen van B.en ff. j Burgerlijke stand Geboren: Zafara Nina Kaara, dv. Pie- ter Kingma en Sylvia E. van Ruizen- daal; Joukje Sifra, dv. Ulbe de Veer en Dirkje C. Jochemsen; Joris en Tristan, zv. Geert Ellen en Margaretha M. Bar- horst; Hilde Marianne Marlou, dv. Pie- ter Reiding en Anna M. Hacquebord; Reinier, zv. Jan M. Boumans en Alida M.A. van der Meer; Johanna Catheri- na, dv. Petrus N. Zijm en Maria J. de Graaf; Jan Willem, zv. Anno Cupido en Marharetha F. Maas; Geertje Mari anne, dv. Elias Hordijk en Cornelia H. Koster; Leon Martijn, zv. Gert J. Schoorl en Joke Dros; Gijsbert, zv. Jozef M.A. Buijsman en Zwaantje Rondaan; Mirjam, dv. Gerardus M. Le- gierse en Alexandra C.M. van Swinde- ren; Jeroen Jan-Willem, zv. Jan Drie huis en Simonette C.M. Zoetelief; Tom, zv. Jacob Smit en Gerarda M. van den Brink; Elizabeth, dv. Cornelis Bremer en ,Limk van Oosterheert; Me rel, dv. Willem T. van der Linde en Abthonia M.J. Schoorl; Simone Janin- ka, dv. Jan C, de Wit en Carolina M. Dekker; Edwin, zv. Frederik P.C. van der Star en Elisabeth van der Schans; Jorunn Esmée, dv. Jacobus Lagerveld en Johanna C.M. Kager; Aarnoud Da niël, zv. Arnold J. Stroo en Alexandra M.J. Schneiders; Johannes Jan, zv. Johannes van Dompselaar en Elisa beth Dros; Bart Leendert, zv. Meijert Laan en Joanna M. van Ek; Marianne, dv. Fulps Dunker en Cornelia W. Krij ger; Linda Maria, dv. Andreas J. Kee- som en Henderik Maas; Simon, zv. Willem S. Keijzer en Hiltje Vlas; Jo- zeth Rosalinde, dv. Adrianus S.J. van de Snepscheut en Johanna M. Roozen. Ondertrouwd: Herman J. v.d. Plaats en Esther v.d. Veen; Cornelis Brans en Birgitta C. van Meegen; Bernhard Pen- ha en Marretje D. Wilner; Aart Zegers en Reinette Drijver; Wilhelmus A. Bleij en Annie M. Koegelberg; Gerrit M. Blom en Annie van der Heide; Wietze N. van der Vaart en Veronica M.M. Smit. Overleden: Richard van Tatenhove, oud 16 jaar; Jan Bakker, oud 88 jaar; Iwen Bruijn, oud 76 jaar; Wijbren Pranger, oud 75 jaar; Hendrik Kiljan, oud 85 jaar; Jacob Zijm, oud 92 jaar; Jacoba Jansen, oud 75 jaar; Helena Kwaak, oud 86 jaar; Neeltje V. Bakker, oud 78 jaar; Trijntje Boon, oud 96 jaar; Frederika M. Segboer, oud 76 jaar; Trijntje Hovenier, oud 83 jaar; Dirk W. Keijser, oud 76 jaar; Cornelis Daalder, oud 84 jaar; Niesje H. Dros, oud 82 jaar; Dirk J. Blom, oud 71 jaar; Johan nes Vermeulen, oud 49 jaar; Jannetje van der Oord, oud 88 jaar; Sjoerd Vis ser, oud 89 jaar; Willem Huijsman, oud 71 jaar; Harmina Brander, oud 92 jaar. Junioren: Texel 3-Bremakker Bremakker n.o.g. Ria's WrZDH 1-0 FC Lange Ben-Ria's W.1 2—2 SOS-Graaf Spuiterij 1—5 Ratrnnics-De Koog 9 0 Programma: Woensdag 19 februari 17.15 u. Texel 4-ZDH 1 (j) 17.45 u. Texel 1-Paracentrum (j) 18.30 u. Casino 2-Casino 1 (d) 19.25 u. Ver.Schilders-Nissan 3 20.15 u. ZDH-Oosterencj 2 21.10 u. Jelleboog 2-KSMT 1 22.00 u. Rab-De Mok Zaaldienst: Mantje Donderdag 20 februari 17.15 u. Gamma 2-Texel 3 (j) 17.45 u. Ver.Schilders-De Koog (j) 18.30 u. Casino 3-Gamma 2 (d) 19.25 u. Alkema 2-Casino 5 20.15 u. Slufterhoek-Alkema 21.10 u. Texel-ZDH 2 Een politiepatrouille constateerde zon dagochtend omstreeks 2.00 uur dat een jonge man zich verdacht ophield in een aan de Warmoesstraat gepar keerde auto. De 19-jarige inwoner van Den Burg bleek bezig te zijn een auto radio te stelen. Hij was er dus 'gloei end' bij en werd ter plaatse ingere kend. Bij een onderzoek in zijn woning werd geen andere gestolen waar aan getroffen en ook bekende hij geen an dere diefstallen. In de loop van zondag liet de politie hem weer vrij nadat er proces verbaal was gemaakt. De jon gen verklaarde onder invloed van alco hol tot zijn daad te zijn gekomen. Geheel onverwacht is van ons heengegaan mijn lieve man, onze zorgzame vader en opa Cornelis Kok echtgenoot van Janny Pool, op de leeftijd van 67 jaar. J. Kok-Pool Gerie - Kees Laura en Marleen Corrie - Boudewijn Heidi en Mirel Jenny - Gerrit Janny en Jan Piet Texel, 17 februari 1986 Ploeglanderweg 5, 1791 NV Den Burg. De rouwdienst zal worden gehouden op vrijdag 21 februari om 14.00 uur in de Nederlands Her vormde kerk te Den Hoorn, waarna de begrafe nis aldaar zal plaatsvinden. Gelegenheid tot condoleren donderdag 20 fe bruari van 19.30 tot 20.30 uur in rusthuis Sint Jan, alwaar vader ook is opgebaard. Geheel onverwacht namen wij kennis van het overlijden van onze oud-collega Cees Kok Personeelsvereniging Staatsbosbeheer Texel Plotseling werd van ons weggenomen onze zwager en oom Cees Kok Texel, februari 1986. Familie B. Wijngaarden Geheel onverwacht werd heden van ons wegge nomen onze lieve broer, zwager en oom Cornelis Kok op 67-jarige leeftijd. J. Kok P. Kok K. Kok-Driegen I. Kok I. Kok Neven en nichten Texel, 17 februari 1986 Na een kortstondig verblijf in het verpleeghuis op Texel is plotseling overleden mijn man, onze vader, mijn zoon, schoonzoon, onze broer, zwa ger en oom Cornelis J. Bakker op de leeftijd van 57 jaar. H. M. C. K. Bakker-v.d. Merendonk Johan Erna en Ruud F. W. v.d. Merendonk-Tieken M. J. Bakker-Geense broers, zusters, zwagers, schoonzuster, neven en nichten. Texel, 17 februari 1986. De crematie zal plaatsvinden donderdag 20 fe bruari om 15.00 uur te Schagen, Haringhuizer- weg 3. Gelegenheid tot condoleren na de crematie in het crematorium. Correspondentie-adres: p/a fam. L. Eelman, Veenselangweg 8 1791 LS Den Burg - Texel. Diep getroffen en ontroerd waren wij door uw aller komst om samen afscheid te nemen van mijn lieve man en onze onvergetelijke vader en opa DIRK JAN BLOM Wij willen u op deze wijze oprechte dank betuigen. Het heeft ons veel goed gedaan. A.C. Blom-Eelman kinderen en kleinkinderen Oudeschild,. februari 1986 Houtmanstraat 16. e Loon- en Mechanisatiebedrijf Duinker haalt op 20, 21 en 22 februari een aantal nieuwe Ford generatie II traktoren naar Texel, terwijl ook de nieuwste Deutz Fahr hooibouwmachines te bezichtigen zijn. Gedurende de show kunt u de hydrauliek en het ver mogen van uw eigen traktor gratis laten testen. Nieuweschild, telefoon 02223 - 654 286 Parkstraat 10 Postbus 11, Den Burg-Tbxel tel. 02220-2741

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 3