,Van ons is heel ander )eleid te verwachten" Openbare scholen niet blij met Waalder „propaganda aadscommissie wil isiseducatie bij mneente houden }vdA presenteerde verkiezingsprogramma Kantklosmiddag in Tearoom Honden beten in dameskuiten Patiënt verdwenen Stevig verlies B jongens G.V.T. Belangrijke dam- partijen onbeslist MS DAG 18 FEBRUARI 1986 TEXELSE COURANT PAGINA 9 e Partij van de Arbeid zal er in de kampagne voor de gemeente- adsverkiezingen de nadruk op leggen dat socialistische gemeente- ilitiek is heel anders is dan het beleid van de thans in het college rtegenwoordigde partijen. lat de verschillen tussen linkse en ihtse partijen in de gemeentepolitiek Texel in de praktijk zijn te verwaar- zoals vooral steeds door wet- uder Daan Schilling van Texels Be- g wordt beweerd, is beslist niet wij hebben iets anders te bie- aldus de huidige Pakt- (tieleider en lijsttrekker Dirk Terpstra presentatie van het verkie- gsprogramma zaterdagochtend tij- is een openbare bijeenkomst in e twaalf balcken". orzitter Jan Veltkamp vertelde dat programma gezamenlijk met de 1 is gemaakt, hoewel de PPR we- is gebrek aan een opvolger voor gn Welboren geen rol kan spelen in nieuwe gemeenteraad en het Pakt ft verlaten. Belangrijk is dat het IA programma niet alleen wensen isen") opsomt, maar dat ook vast it dat de uitvoering ervan te beta- Met het programma probeert de IA zich duidelijk te profileren, dus aten zien dat de socialisten wel de- jk iets anders willen met Texel dan regeringspartijen" en dat mensen landelijk op de Partij van de Arbeid nmen dat plaatselijk ook moeten Er is namelijk samenhang tussen tselijke en landelijke politiek; het iezingsprogramma is mede op lan- ke uitgangspunten gebaseerd. Een als Texels Belang mist die politie- lasis en het is begrijpelijk dat voor oor die partij het misverstand dt verbreid dat alle partijen in de eenteraad het zelfde willen en dat reen dus net zo goed op Texels ng kan stemmen... Vijf zetels maart gaat de verkiezingscam- le van start met als doel vijf zetels raad. Als dat lukt komen dus alle bekenden als Dirk Terpstra en Beumkes in de raad: Gerard van (ooi Fzn, Hans Roeper en Ari eveld. De PvdA zal trachten ook wethouderszetel te veroveren. ;e concurrent van de PvdA is de die hoopt op twee zetels. Een rderheid van zeven zetels is op vrijwel zeker niet binnen te ha- zodat één van beiden (of allebei) egen zal moeten nemen met Ier. amp meende dat de PvdA zich andere in gunstige zin onder- id van de pacifisten door de wil lestuursverantwoordelijkheid te in in het college. Het mag waar lat de overeenstemming die daar- nodig is met andere partijen een akking betekent van het socialisti- geluid, dat dus beter kan door- an zonder wethouderszetel, maar vloed is in de praktijk gering, willen dat het socialistische ge luid niet alleen doorklinkt maar dat er in de praktijk ook zoveel mogelijk van wordt gerealiseerd. Veltkamp vond een verwachting van vijf zetels niet over dreven optimistisch. Goede vooruitzichten Tenslotte had het pakt nog niet lang geleden dit aantal. De laatste verkie zing kwam men niet verder dan 3Zz zetel, maar volgens Veltkamp zijn de vooruitzichten nu een stuk beter, me de door de toegenomen landelijke be langstelling voor de PvdA. Daarbij komt dat de fraktie het in de afgelo pen vier jaar goed heeft gedaan, zeker in vergelijking met de andere partijen. Veltkamp noemde de moeilijkheden bij de VVD waar Poster is weggelopen ,,en Van der Meer eigenlijk ook". Het CDA waar Ben Daalder al heel gauw opstapte met veel onvrede en waar het (te) laag op de nieuwe lijst plaat sen van Riet Huitema ook niet wijst op een harmonische situatie. Tenslotte Texels Belang dat nogal eens verdeeld stemt en daardoor ook geen voorbeeld is van eensgezinde politieke kracht. Veltkamp herinnerde eraan dat het Pakt de enige partij is die de kiezers ook tussentijds heeft geïnformeerd, door middel van de „Dekselse Cou rant". Verder werdén in alle dorpen openbare fraktievergaderingen gehouden. Dienstbaarheid Lijsttrekker Dirk Terpstra zei dat het verkiezingsprogramma in het teken staat van dienstbaarheid aan de inwo ners. De huidige economische situatie heeft de laagstbetaalden en uitkerings gerechtigden moeilijkheden gebracht en deze oproep zal dan ook bijzondere aandacht krijgen. De sociale dienst zal moeten voorzien in de individuele nood en wat het Pakt betreft mag best eens geld worden uitgekeerd waar geen rijksvergoeding tegenover staat. Het Pakt-geluid is ook anders wat be treft ruimtelijke ordening. Vergeten wordt dat het zorgvuldig omspringen met de mooie ruimte van Texel van belang is bij het verkopen van het ei land aan de toeristen. De meerderheid van de huidige raad gebruikt ruimtelij ke ordening vooral om allerlei bedrijfs belangen te behartigen en vergeet daarbij dat er dan vaak telkens weer een stukje schoonheid verloren gaat, waarmee óók en misschien wel betere zaken zijn te doen. Ook de visie van de PvdA op het financieel beleid ver schilt. De partij is tegen het pond- pondsgewijs bezuinigen, waarbij elke nieuwe wens wordt ingewilligd door iets anders te schrappen. ,,De begro ting moet sluitend zijn, maar er moet heel bewust worden gekozen waar je wél of juist géén geld aan wilt uitge- ladscommissie voor welzijns- is het eens met het huidige tel om de taken van gemeen- Welzijnsstichting te scheiden, hoort bij dat de basiseducatie streeks onder de gemeente llen. De voornaamste moti voor dat laatste onderdeel is commissie die het taak- lingsvoorstel voorbereidde jandere mogelijkheid ziet. De in die bij de huidige voorlo- n de basiseducatie werken liever onder de hoede van ilzijnsstichting blijven omdat ig zijn dat de schoolse ten het vormende karakter st werk gaan overheersen. educatie" is het onderwijs aan volwassenen die om welke rede- in ook een aantal vaardigheden Een goed voorbeeld is het al- eringswerk voor mensen die niet welijks kunnen schrijven. Of, op lok niet onbekend, het open •werk. Het rijk heeft een rege- dacht om dat in elke gemeente elfde leest te schoeien. Een tief beraad" stelt dan elk jaar in op dat door de gemeente ikeurd moet worden. De ge- betaalt het werk dan met geld rijk. siseducatie-werk zal rechtstreeks allen onder het ministerie van lijs. De ondersteuning van dit iet materiaal en dergelijke blijft onder het huidige ministerie, Voor het personeel zullen ook ils gelden die zijn ingesteld vooT onderwijspersoneel. Wel komt er een eigen rechtspositieregeling, maar die wordt gebaseerd op regelingen bij het onderwijs. Het werk zelf valt dus on der een overheid, het rijk, en het wordt betaald via de gemeente, die ook de plannen moet goedkeuren. Bo vendien vindt de plaatselijke on dersteuning van het werk nu ook al vanuit het raadhuis plaats. Aanhaken Dat was ook de reden waarom een groepje dat de taakscheiding voorbe reidde vond dat de basiseducatie dan maar moest „aanhaken" bij de ge meente. Goos Westerlaken, Mijkje Uit- tenboogaard en Siem Zijm, die nu werkzaam zijn bij het alfabetiserings- werk en de open school schreven de commissie bij de WST te willen blijven of anders in ieder geval nog een jaar de huidige situatie te handhaven om te kijken hoe het beleid van het rijk gestalte zou krijgen. Wethouder Piet Zegers deelde de angst voor het on derbrengen bij de gemeente en het mi nisterie van onderwijs ,niet. De peu terspeelzalen worden wellicht ook on dergebracht bij het ministerie van o. en w. Dat moet ook blijven gaan zoals het nu gaat. „De basiseducatie op Texel verloopt uitstekend, het is aan gepast aan de plaatselijke situatie en wij willen dat het zo blijft gaan". Er ontstond in de commissie verder wei nig discussie; alleen Peter Bakker (PSP) liet blijken op de lijn van Westerlaken c.s. te zitten. De commis sie kon zich achter het principe van het taakscheidingsvoorstel opstellen. ven. Dat is echt beleid. Het is niet eenvoudig maar wel beter". Met diverse voorbeelden gaf Dirk Terpstra aan dat linkse en rechtse par tijen het in de raad minder vaak eens zijn dan onlangs door wethouder Daan Schilling werd gesuggereerd, al kan niet worden ontkend dat allerlei uitvoe ringszaken die landelijk zijn geregeld, geen twistappel zijn. Maar de PvdA heeft heel andere ideëen over perso neelsbeleid (onder andere wat betreft de arbeidstijdverkorting), de promotie van Texel, Teso, de uitleg van het be grip efficiency, de houding jegens ei genaars van leegstaande woningen, het kwijtscheldingsbeleid en ,de landschapspolitiek. Landelijke zaken Ook botste het Pakt herhaaldelijk met de „regeringspartijen" inzake de vraag of de gemeenteraad zich mag bemoei en met zaken van landelijke politiek, bijvoorbeeld door het betuigen van ad hesie aan bepaalde ingekomen stuk ken. „Als er bijvoorbeeld een stuk bin nenkomt waarin de nood van de uitke ringstrekkers aan de orde wordt gesteld, kan een gemeenteraad daar best een mening over geven omdat ook de gemeenten te maken hebben met de gevolgen van de landelijke poli tiek op dat terrein". Tot de weinige belangstellenden op de presentatiebijeenkomst behoorde Jan Zuidewind, raadskandidaat voor de VVD. Hij informeerde hoe de PvdA staat tegenover de mogelijkheid om de gemeente de haven van Oudeschild te laten overnemen. Terpstra liet weten dat als er voor de gemeente minstens evenveel baten als kosten aan zijn ver bonden, er tegen overname geen be zwaar bestaat. Een andere vraag van Zuidewind betrof het vorderen van leegstaande woningen. Volgens hem was de woningnood niet zodaning dat dit vorderen zou rechtvaardigen. Hij waarschuwde ook tegen het „binnen halen" van nieuwe woningcontingen ten want het moment van verzadiging nadert snel en dat zal marktverstorend werken. Volgens Terpstra is van dat laatste nog steeds geen sprake. Tot 1990 is er in elk geval nog behoefte aan nieuwe woningen. Het bouwbeleid zal zich wel wijzigen. De nadruk komt er meer op het opknappen van bestaande huizen en voor zover er straks nog nieuwbouw nodig is zal dat voornamelijk kleine woningen voor al leenstaanden betreffen, daar is name lijk zeer veel.behoefte aan. Er zijn nog 150 woningzoekende op Texel. Leegstand van huizen is onder die om standigheid niet aanvaardbaar, maar het huidige college wil er ondanks her haalde verzoeken niets aan doen. Jeugd Jeugdwerker Jan Kramer had in het PvdA programma weinig gevonden dat wijst op aandacht voor de jeugd. Er is een oefenruimte voor popgroepen no dig, het probleem van de jongeren huisvesting is nog lang niet opgelost. Kandidaat Gerard van der Kooi ant woordde dat de PvdA zich over het al gemeen inspant voor groeperingen die in de knel zitten, maar dat niet elke groep apart genoemd kan worden. In het programma wordt gepleit voor vestiging van mosselpercelen, vis- kweekbedrijven en visverwerkende be drijven. De heer L. Westbroek (die liet weten aanhanger van D 66 te zijn), zag die wens niet zomaar in vervulling gaan, gezien de inspanningen die tot dusver zijn geleverd zonder enig resultaat. In het „onderwijs"hoofdstuk van het programma wordt gepleit voor aanpas sing van het Keesom-studiefonds, zo dat extra hulp mogelijk wordt voor zwakke bevolkingsgroepen die willen studeren. Mede naar aanleiding van opmerkingen van Renske van IJseldijk, zei Terpstra dat dit nu een typisch voorbeeld is van een mogelijkheid voor een gemeente om een eigen sociaal beleid te voeren. Teso L. Westbroek informeerde naar de me ning van de PvdA over de bedrijfsvoe ring bij Teso. Terpstra meende dat dit genoegzaam bekend is. De PvdA vindt dat de veerdienst in overheidshanden thuishoort maar de financiële betrok kenheid van de overheid bij de particu liere veerdienst is ook goed, als het maar leidt tot redelijke tarieven. De kans dat het die kant opgaat is echter kleiner dan ooit. Met het verstrekken van geld voor de fuikaanpassing heeft de minister te verstaan gegeven dat Teso zijn eigen boontjes moet doppen. De tarieven zullen dus blijven stijgen en dat is een voor Texel ongunstige economische omstandigheid, waar met name de middenstand zich best eens wat meer zorgen over zou kunnen ma ken. Terpstra: „We hebben onophou delijk gewaarschuwd dat het zo zou lopen, maar we zijn volledig vastgelo pen". De recreatie krijgt in het verkie zingsprogramma niet zoveel aandacht. Desgevraagd vertelde Terpstra dat de PvdA van harte voorstander is van sei zoenverbreding en in het verleden ook voorstellen heeft gedaan om dat waar te maken. „Daar hebben we nooit meer iets van gehoord". Wat betreft het zwemparadijs van Jellema merkte Terpstra op dat de waarde van dit bad niet moet worden overschat. De PvdA is er in ieder geval tegenstander van dat de gemeente hier miljoenen gaat insteken. De gemeente geeft al ge noeg geld uit aan voorzieningen ten behoeve van recreanten. Het 16 pagina's tellende verkie zingsprogramma is te omvangrijk om in zijn geheel in de krant weer te geven. Belangstellenden kunnen een gratis exemplaar afhalen bij Dirk Terpstra, Bernhardlaan 58 of bij Marian van der Werff, Ko- gerstraat 45 in Den Burg Dinsdag 25 februari wordt van 13.30 tot 16.30 uur een kantklosmiddag ge houden in Timmers Tearoom in de Ho- gerstraat in Den Burg. Cursisten en oud-cursisten die weer willen klossen of iets willen opzetten kunnen zich op geven bij mevrouw Smits, tel. 02220 3974. De kosten zijn f3,50 f De Texelse openbare basisscholen hebben het college van B en W een brief gestuurd waarin ze duidelijk maken niet blij te zijn met de manier waarop de Waalder school momenteel naar buiten treedt om leerlingen te werven. „De voordeelen van het Waalder onderwijs zoals die in de pers worden uitgemeten zijn beslist niet uniek en bovendien bestaat er een afspraak dat de scholen niet allemaal voor zich gaan proberen om leerlingen binnen te halen", aldus één van de schoolhoofden die aan de brief meewerkte. De brief kwam donderdagavond ter sprake tijdens de vergadering van de raadscommissie voor welzijnsbeleid. Wethouder Piet Zegers wilde het initia tief niet afvallen, maar hij gaf wel toe dat de Waalder school niet „unieker" is dan andere basisscholen: „De school maakt een moeilijke tijd door en we hebben afgesproken dat daar vijftig leerlingen moeten komen. Daar moeten we dan ook wat voor doen. Ik vind die brief die naar de krant is ge gaan niet verkeerd, er stond niets ten nadele van de andere scholen in. Er waren trouwens plannen voor een nog agressievere werving en die heb ik te gengehouden. Ik moet wel zeggen dat ik bij mijn bezoeken onlangs aan de andere scholen een uitstekende indruk heb gekregen, op alle scholen wordt goed en hard gewerkt en ze hebben duidelijk allemaal een eigen karakter, je zou kunnen zeggen dat elke school andersoortig is." Gerbrand Poster stelde zich helemaal ac.hter het Waalder initiatief. „Die school is bezig vanuit een underdog positie. De trots die via de krant is uit gedragen is gepast, het doel van vijftig leerlingen is bijna bereikt." Peter Bakker (PSP) was het daar volstrekt niet mee eens, hij wees erop dat het Waalder onderwijs niet zoveel verschilt van dat op andere scholen. Dat stond ook in de brief van die an dere scholen. Daarin werd niet alleen bezwaar gemaakt tegen het moeilijk te omschrijven begrip „andersoortig", ook het helpen bij niveaulezen, het be geleiden bij overblijven, het leerplan voor de groep van 4 tot 12-jarigen en het vervoeren van kinderen, punten waar de Waalder school trots op is, zijn op Texel niet uniek, aldus de brief. Taak gemeente Bakker stelde bovendien vast dat het instandhouden van de scholen in de eerste plaats een taak voor de ge meente is. Hij vond dat Zegers maar eens in overleg moet treden met alleen de hoofden van de openbare scholen. Het huidige overleg wordt gevoerd met de hoofden van alle basisscholen. „Misschien kunt u dan voorkomen dat dergelijke situaties ontstaan". De wet houder vertelde dat er binnenkort zo'n overleg op de agenda staat. Daan Welboren (Pakt) was het eens met Bakker, hoewel hij ook wel waar dering kon opbrengen voor het Waal der initiatief. Ook de reactie daarop vond hij echter voorstelbaar. „Het is inderdaad zaak dat de betrokken scho len en de wethouder om tafel gaan zitten om deze opgeklopte zaak de wereld uit te helpen". Tine Krijnen- Baijs (Texels Belang) was dat roerend met hem eens. Gerbrand Poster wees erop dat de Waalder school had gevraagd of het gemeentebestuur met objectieve infor matie over de scholen naar buiten zou kunnen komen. Dat was niet gebeurd. Zegers antwoordde hem dat geen van de andere scholen daar heil in zag. Bibliotheek Daan Welboren lanceerde een voorstel om toch geld uit te trekken voor de openbare bibliotheek. De verkiezingen werpen hun schaduw vooruit, hij pre senteerde dit als een Pa kt-voorstel, waarop Peter Bakker vermeldde dat de PSP al een voorstel had gedaan. „Ik wil verder geen vliegen afvangen en we gaan er vanuit dat er nu geld wordt uitgetrokken". Welboren vertelde dat bij de begro tingsbehandeling het CDA tegen extra fondsen voor de bibliotheek stemde met het voorbehoud dat als er meer informatie zou komen dit standpunt heroverwogen zou worden. De biblio theek heeft inmiddels inzicht verschaft in de niet geringe werkdruk en de con fessionelen willen nu wél meebetalen. Dat is een ommekeer in het raadsstandpunt, want het eerdere voorstel werd met acht tegen zeven stemmen verworpen. Het plan zou dit jaar ƒ19.500,— kosten, waarvan ƒ6000,— bestemd is voor openstelling op zaterdagochtenden, zodat er een betere spreiding van de bezoekersstroom bereikt wordt. Het geld kan volgens de Pakt-man uit de post onvoorzien komen. Riet Huitema (CDA) voegde daaraan toe dat er nog naar dekking gezocht wordt en dat dit bedrag volgend jaar structureel in de begroting opgenomen zou moeten worden. Voor haar was de te hoge werkdruk duidelijk aange toond, evenals de noodzaak tot uit breiding van het aantal uren dat de bi bliotheek open is. Zegers ontraadde het voorstel: „Het Molenkoog-tekort komt ook op ons af en dat is ƒ40.000— het NRC heeft binnenkort ƒ30.000,— nodig en als het aan ons ligt gaan we meefinancieren aan het zwemparadijs. Er zijn veel wensen en er is niet veel geld. Wij doen hier in ieder geval geen voorstel over, dat zal uit de raad moeten ko men." Zegers beaamde dat de werk druk groot is, maar hij formuleerde het anders: „Er wordt daar hard gewerkt, maar dat moet ook. Bovendien wordt de bibliotheek niet met sluiting be dreigd als wij dit geld niet geven. We zullen moeten wennen aan inschikken, het NRC en het zwembad zijn ook van belang." Tine Krijnen wees nog eens op de toe ristische reserve als mogelijke financie ringsbron. Daarop herinnerde Zegers er nog eens aan dat het aantal uitlenin-- gen aan toeristen niet erg groot is. Drassig Peter Bakker stelde in de rondvraag aan de orde dat het parkeerweitje bij de Strijbosschool in Midden-Eierland bij nat weer erg drassig is. „Daar moeten we wat aan doen, als we ten minste niet willen dat alle leesmoeders moeten helpen duwen als er een auto weg wil". Zegers beloofde dat dit zijn aandacht zal krijgen. Bakker maakte complimenten aan de mensen die bij de Oosterender muziek- nis met plastic en balken een ijsbaan tje voor de jongste jeugd hadden gemaakt. Hij vroeg of het waar is dat soms fa milieleden van Bolder-werknemers meehelpen om orders op tijd af te krij gen, terwijl er nog een wachtlijst van een man of tien is. Zegers beaamde dat er af en toe geholpen wordt, hoe wel voorzover hij wist niet door fami lieleden. „Mensen van de wachtlijst of de personenkring zoals dat eigenlijk heet gaan natuurlijk altijd voor maar je moet net geschikte kandidaten voor dat werk hebben en bovendien moet je dan een langdurige procedure doorlopen". Vinke Riet Huitema vroeg naar de gang van zaken rond het schoonmaken van de Thijsseschool. Daar ontstond laatst enige deining over omdat het college besloot de werkzaamheden in gemeen telijk beheer uit te gaan voeren. Schoonmaakbedrijf Vinke moest dat uit de krant lezen en schreef vervol gens een boze brief. Volgens Zegers was er iets misgegaan, het- is afspraak dat betrokkenen van B en W-besluiten op de hoogte worden gebracht voor dat ze in de openbaarheid komen. Bo vendien was volgens hem de bericht geving in de krant niet compleet, er was niet vermeld dat Vinke hier een tijdelijk contract had gekregen. Dat klopt niet met de lezing die Vinke in zijn brief aan het college gaf. In een bijlage bij die brief vertelt hij dat hij de Thijsseschool had gekregen als com pensatie voor het wegvallen uit zijn klantenkring van de Kompasschool. Zegers zei tevens dat de Londo-norm Twee dames uit Oosterend werden donderdagmiddag in De Cocksdorp in hun kuiten gebeten door twee honden. De verwondingen waren van dien aard dat zij zich onder be handeling van de huisarts moesten stellen. De eigenaar van de honden heeft be loofd dat de dieren niet meer zonder begeleiding op straat zullen komen. Mocht dat wel gebeuren, dan maakt de politie alsnog proces verbaal op. Zowel de politie als de ambulance werden vrijdagavond omstreeks 20.00 uur gealarmeerd omdat een man op de Hogerstraat in Den Burg nogal lelijk gevallen zou zijn. Beide hulpverleningsinstanties visten achter het net, de patiënt was verdwenen. Bij navraag bleek het te gaan om een man die bij de politie niet geheel on bekend is. Waarschijnlijk was hij bene veld op het moment dat hij viel, kon hij weer overeind komen en is hij ge woon doorgelopen. Een door ziekte sterk verzwakte jon- gensploeg van Gymnastiekvereninging Texel slaagde er zaterdag niet in om te winnen van „Lycurgus Advendo" uit Schagen. De G.V.T. plóeg kon maar met drie jongens uitkomen omdat de gebroeders Kloosterman niet aanwezig konden zijn en Arjan Hemerlrijk ziek in bed lag. Vooral het gemis van Arjan was duide lijk merkbaar. Hij zou in staat zijn ge weest zijn ploeg dichter bij Lycurgus te brengen. Daarnaast draaide de pas van ziekte herstelde Jacco Bakker ook nog niet voor honderd procent. Alleen op de rekstok ging het echt goed. Voor het eerst maakte Jacco hier een goede „kip" in zijn oefening. Jeroen Hemel rijk doet het steeds beter. Vooral rek en brug zijn toestellen die hem goed leggen. Martijn Visser eindigde in de wedstrijd als hoogste van de G.V.T ploeg. Vrij constant draaiend behaalde hij 34.30 punten totaal. Vooral de 7.75 punten voor ringen was een knappe prestatie. Lycurgus Advendo won met een turner meer de wedstrijd met 109.95 punten tegen 98.4 punten voor G.V.T. In de strijd om een hogere klassering traden Hooijberg en Vittali in het veld. Ze speelden een fraaie partij met over en weer kansen, doch ze bleven bin nen de remisemarge. P. Kooiman kon daar niet van profiteren. Hij moest in remise berusten tegen J. van Heer- waarden, die in het eindspel zelfs het voordeligste van het spel had. P. Kooi man houdt door deze uitslagen zijn tweede plaats op de ranglijst. Jacco Kuiter kon al vroeg in de partij slag vaardig profiteren van een onacht zaamheid van H. v.d. Wetering en klom daardoor op naar de 4e plaats. C. Vinke kon een slagzet uitvoeren, waarvan hijzelf in het verleden ook enige malen het slachtoffer was ge worden. G. Dros werd de dupe van deze vakkennis. K. Bakker kon de ge woonlijk moeilijk verslaanbare Boon man eronder krijgen met een fraaie damzet, waarbij met name de tempo zet door Boonman niet was onder kend. P. Bakelaar tenslotte trad aan te gen W. Timmer. Het werd een boeien de partij, omdat de poging om de hekstelling te handhaven P. Bakelaar tijdelijk stukverlies opleverde. W. Tim mer verweerde zich prima, maar be ging toch enkele positionele onnauw keurigheden, waardoor een mogelijke remise onbereikbaar werd. De uitslagen waren als volgt: P. ■Kooiman-J. v. Heerwaarden 1—1 M. Vittali-J. Hooijberg 1 1 H. v.d. Wetering-J. Kuiter 0—2 C. Vinke-G. Dros 2—0 T. Hin-A. Sijtsma 2—0 L. Boonman-K. Bakker 0—2 P. Bakelaar-W. Timmer 2—0 De stand aan de kop van de ranglijst ziet er met nog zo'n twee maanden te gaan aldus uit: (resp. gespeeld, punten en I. P. Bakelaar 17 31 91.18 2. P. Kooiman 20 28 70.00 3. M. Vittali 16 23 65.63 4. J. Kuiter 11 14 63.64 5. K. Burger 9 11 61.11 in ieder geval aangehouden moet wor den wat betreft het budget, maar ook daarop zou Vinke willen inspelen: door een betere efficiency en werkmethode zou hij willen trachten binnen die norm te blijven. Overigens vertelde Ze gers nog niet van het fijne van de zaak op de hoogte te zijn.

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 9