Kees Kikkert ziet training beloond met schaatstite/s JE^El scha} Richting kan omgedraaid Schaatsstrijd „Stienepikkers" Koppels schaatsen bij IJsclub Oost Bowling: Strandplevier 2 in snelle opmars Eilandcompetitie volleybal Schaatskampioenschappen IJsclub Eierland „Musica Texla" treedt op in bibliotheek Halve marathon De Waal: Elk dorp zijn eigen schaatswedstrijden „Plee" moest weg [RIJDAG 21 FEBRUARI 1986 TEXELSE COURANT PAGINA 9 'ees Kikkert uit De Westen heeft bewezen ais hardrijder op de \haats van alle markten thuis te zijn. Won hij zondag reeds het \mpioenschap over de klassieke langebaanafstanden, dinsdag ~l)egde hij er de Texelse kortebaan-titei aan toe en en passant Jeepte hij overtuigend het allround-kampioenschap in de wacht. let allround-kampioenschap kreeg aarmee een uitstekende winnaar 11 de weer nieuw leven ingeblazen Txelse ijsbond loon naar werken, ïdanks enkele schoonheidsfout- is dit een initiatief, dat in een Igende ijsrijke winter zeker kan >rden herhaald. De volgorde van wedstrijden kan wellicht beter, dat er een werkelijk knallende «tapotheose op de laatste dag latsvindt. Texels kampioenschap korte baan, sdag op het Natte Vlak nabij Den kwam daar zeker voor in aan- rking. Weliswaar liet de verlichting de wensen over, maar de omstan- heden van het weer en de ijsvloer en redelijk goed en dat was in de ealiseerde tijden terug te vinden, iral bij de senioren waren er diverse >ls van goed gehalte. De „topsprin- ontliepen elkaar qua sterkte nau- ijks. Oud-korte baankampioen Jan Bennekom greep net naast de hal finales en werd vijfde en dat was mend. De ook nu weer goed voor dag komende Sicco Dob verdedig- zijn derde stek in het allround- sement op voorbeeldige wijze en ligde als vierde. André van der g en Martin Koorn vochten enkele erpe tweegevechten uit, er zat tus- hen nauwelijks een schaatslengte schil. Martin, winnaar van de korte nwedstrijd te De Koog finishte als ede voor André, de korte baankam- m van vorig jaar. Kees Kikkert be is dat hij ook op de korte afstand ir inhoud heeft gekregen door zijn evoerde training en bleef beiden de raard was Bas Vaars de andere ju- en weer te sriel af, al moest hij nu :ijn hoede zijn, want op de korte ind (120 meter voor de junioren, voor dames en 160 voor de heren) één misslag reeds fataal zijn. Bas st wel degelijk oppassen voor de rijdende Robert Visser. Biem st finishte als derde. Bij de dames slechts twee deelneemsters, de zen plak kan dus voor een andere genheid worden bewaard. Evenals ir in De Koog bewees Rianne het sprinten het beste af te kun- Leerde ze destijds Nel Bruiriing lesje, ditmaal dolf dochter Brigitte ling het onderspit, maar niet zon- ilag of stoot. Oudeschild: afvalrace iatste wedstrijd meetellend voor llround-kampioenschap werd ravond te Oudeschild verreden, was een afvalrace waaraan 14 juni- 3 dames en 17 senioren meede- n een poging om nog wat punten kaar te sprokkelen. De Oudeschil- hadden alles in het werk gesteld iet ijs in optimale conditie te krij- m het resultaat was er naar: de ovale baan verkeerde in prima Daarop was een baan uitgezet ingeveer 180 meter lengte. De trijden werden volgens een aan- elijk systeem verreden: in groepen irie of vier. Na twee ronden dien den de laatste schaatsers af te vallen en moesten de overgebleven twee de strijd beslissen en zo verder tot de finalemanche. Door het korte bochtenwerk was een speciale techniek vereist, was het ei genlijk geen wonder dat de uit Oude schild afkomstige Jan Jacob de Jong bij de junioren met de eer ging strij ken. Hij won alle manches en het was jammer dat hij op de andere wedstrij den had ontbroken, want ook daar zou hij hoge ogen hebben gegooid. Bij de dames waren er drie deelnemers waarvan Marjon Slaman de jongste was en ook met de junioren had mee kunnen rijden. Rianne Vonk had haar vorm goed vastgehouden en bleek rapper in dit werk dan Nel Bruining. Senior Kees Kikkert zette zijn zege reeks glans bij door superieur te win nen. Hij had niet de snelste start, maar met snelle slagen buitenom wist hij telkens de concurrentie te passeren. Sicco Dob knokte zich voorbij André v.d. Berg en werd tweede. Uitslagen: Junioren: 1;. Jan Jacob de Jong, 2. Martin Maat, 3. Robbert Visser. Dames: 1. Rianne Vonk, 2. Nel Brui ning, 3. Marjon Slaman. Senioren: 1. Kees Kikkert, 2. Sicco Dob, 3. André v.d. Berg. De eindstand van het allround kampioenschap moet nog worden be rekend, die wordt over ongeveer twee weken bekend gemaakt op nog nader te bepalen plaats. Daar worden de be kers uitgereikt en kan er van gedach ten worden gewisseld over de eventu ele onvolkomenheden en suggesties voor volgende jaren. Tevens wordt er serieus gekeken of het mogelijk is om een toertocht over Texel te houden. Op dit moment is dat uitgesloten ge zien de vele stukken onbetrouwbaar ijs in het buitengebied. Kampioenen: Kees Kikkert (senioren), Nel Bruining (dames) en Bas Vaars (junioren). ,,IJs en weder dienende" zijn er zater dag op het Natte Vlak bij paal 9 schaatswedstrijden voor inwoners van Den Hoorn en wijk H. Gestreden wordt om de Aris Smit-trofee. Er wordt een klassement gemaakt over twee afstanden en zowel dames, heren als jeugd kunnen meedoen vanaf half twee. De Elfstedentocht gaat (definitief?) niet dóór, maar ijsclub Oost denkt zondagmiddag een koppelwedstrijd voor schaatsers te houden. De kop pels bestaan uit een senior en een junior en worden door loting be paald. De wedstrijd begint om half drie. Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij A. Kalis, telefoon 02223-414 en W. van der Berg, telefoon 02223-243. De Texelse kampioen korte baan Kees Kikkert is gelukkig met zijn trofee, geflankeerd door spoerieve verliezers Martin Koorn flinks) 6 André v.d. Berg. Twee dames, dus slechts twee prijzen: links Brigitte Bruining en (2e) en rechts Rianne Vonk (lei twin naars bij de jeugd poseren fier: v.l.n.r. Robbert Visser (2e), Bas Vaars (1e) en toost (3e). De drie dames van Strandplevier 2 haalden deze week geweldig uit door koploper De Koogel met een 5—0 nederlaag naar huis te sturen. Door dit resultaat stegen ze maar liefst vier plaatsen in de tus senstand. Nummer twee op de ranglijst kon door een mooie 205 game van Bram de Ridder op het nippertje met 3—2 van Paal 19 win nen, waardoor het nu weer vlak achter De Koogel staat. Door een schitterende 752 serie van Rudy Mattner kon Graaf Spuiterij, dat ook zeer goed gooide, niet voorko men dat RKR de winst pakte: 1—4. Reisburo begon voortvarend, maar zakte na de eerste game als een kaar tenhuis in elkaar, waardoor de heren van Wielewaal alsnog een makkelijke 4—1 winst konden boeken. Tine Witte van THT verbeterde deze week haar persoonlijk record (198) en kon zo doende met haar team een 3—2 over winning op het team Tabakshop 't Centrum behalen. Ondanks mooie ga mes van Hordifood kon JPK toch een 5—0 winst voor zich opeisen. Vooral Piet Kok was zeer goed op dreef door een geweldige 807 serie te gooien (189, 212, 225, 181). De Garfields wa ren deze week niet tegen Dubbel EL opgewassen: 1—4. IBS tegen De Sommeltjes werd dankzij een mooie serie van Dennis Beumkes een 4—1 overwinning voor IBS. Jammer voor de Vitaminebron dat het met twee man speelde, anders had er tegen Po mona zeker meer ingezeten dan één punt (1—4). Taveerne kon ondanks mi nimaal verschil de winst van kwartet afnemen: 4—1. Super Trio had ook een goede week, mede door Janny de Zwart die haar persoonlijk record ver beterde, pakten ze vier punten van Team 24 af. Dames trioleague Bij de dames van team CMC was de klap van verleden week waarschijnlijk nog niet verwerkt, waardoor ze ook deze week weer klop kregen. Nu bleek Team Will te sterk voor ze: 6 7. Na de opmars van de laatste weken kreeg Tabakshop Mets nu een gevoelig ver lies te verwerken. Het kon met twee man spelend niet tegen de sterk gooi ende Stumpers op: 5—8. Ondanks een persoonlijk record van Marjan Slikker (174) waren de Pins niet tegen de T- fords opgewassen: 4—9. Uitslagen: Kwartet-Taveerne 1 —4 Pomona-Vitaminebron 4—1 IBS-Sommeltjes 4—1 Garfields-Dubbel El 1—4 JPK-Hordifood 5—0 Tabakshop 't Centrum-THT 2—3 Reisburo-Wielewaal 1 —4 Graaf Spuiterij-RKR 1—4 Strandplevier 1-Paal 19 3—2 De Koogel-Strandplevier 2 0 5 Super Trio-Team 24 4—1 T Fords-De Pins 9—4 Tabakshop Mets-Stumpers 5—8 Will-CMC 7-6 Programma dinsdag 25 februari: Veld A mannen: 18.30 u. Visser b.-Autocentr. Abnormaal 19.05 u. Abnormaal-Timmers b. Visser b. 19.45 u. 12 Balcken-Eelman S. Wol hh 20.25 u. DA-Wolhandwerkh 12 Balcken 21.05 u. Paal 9-Moerbeek DA 21.45 u. Paal 28-Molenkoog Bremakker 22.25 u. DGM-Bremakker Molenkoog Veld B vrouwen en mannen: 18.30 u. Leydekkers-NCM CVI 19.05 u. CVI-AEtO 2000 6 Pk 19.45 u. 6 Pk-Ass. Bremer A&O 2000 20.25 u. Klif 23-Déja-Vu Ass. Bremer 21.05 u. Taveerne-7 Provinciën Casino 21.45 u. Casino-Gr. Stock Taveerne 22.25 u. Coogherveldt-v.Wijng.1 Paal 28 t Veld C vrouwen: 18.30 u. DWS-Taxi SmidtSegerink/Eel. 19.05 u. Segerink Eelman-AH DWS 19.45 u. Antiekhuisje-Samen Een AH 20.25 u. Haarstudio-Smash 3 Antiekh. 21.05 u. Hannibal-Loodsmanw. Haarst. 21.45 u. Goënga-TX 40 Retsina 22.25 u. Retsina-Smash 2 Goënga Westrijdleiding groep 3 (Onnoline), tel. 5132. Als de dooi geen spelbreker wordt zul len zaterdagmiddag op de Roggesloot schaatswedstrijden om het kampioen schap van de Ijsclub Eierland worden gehouden. Begonnen wordt om 13.00 uur; inschrijven is mogelijk vanaf 12.30 uur. Het wordt een langebaan wedstrijd over 500 en mogelijk ook over 1000 of 1500 meter, afhankelijk van weers- en ijsomstandigheden. Het amateur symfonieorkest Musica Texla zal dinsdagavond te horen zijn in de openbare bibliotheek in Den Burg. Gedurende de voorstelling van 19.00 tot 21.00 uur zullen werken worden uitgevoerd van Bach, Debusy, Brahms en Grieg. De uitleen in de bibliotheek gaat intussen gewoon door; de toe gang is uiteraard gratis. Musica Texla treedt voor het eerst op onder leiding van de nieuwe dirigent Michel Duyvis uit Alkmaar, die als le raar klarinet is verbonden aan de Mu ziekschool Texel. De halve marathon van De Waal is aardig op weg een begrip te wor den in atletiekkringen. Ook nu zul len er weer aardig wat mensen van de overkant meedoen. Nieuw dit jaar is dat de route eventueel om gedraaid kan worden, zodat de lo pers op het kale stuk van de Staart in ieder geval de wind mee hebben. Het parcours is hetzelfde als vorig jaar. De lange ronde voert door De Waal, over de Waalenburgerdijk, via de Nieuwlanderweg en de Staart weer naar de Polderweg en het dorp. Dat rondje is zeven kilometer lang en deel nemers kunnen het een, twee of drie keer ronden. Er is ook een korter rondje, dat is 4,5 kilometer. Er zijn zowel mogelijkheden om een echte wedstrijd te lopen als om het parcours als recreatieloper te ronden. De wedstrijd voor jongens en meisjes tot en met 15 jaar is 4,5 km. De echte" wedstrijd voor dames en heren is natuurlijk de halve marathon, maar er is ook een wedstrijd voor da mes over zeven kilometer. Verder kan iedereen elke afstand als recreatieloper afleggen. De wedstrijden worden weer gehouden onder toezicht van de atle tiekvereniging en de wielerclub zorgt voor de tijdwaarneming. De recreatie loop is de verantwoordelijkheid van het Waalder dorpshuisbestuur. Barry Kneppers, tweevoudig winnaar, zal dit jaar zijn overwinning niet verdedigen. Wel komt de winnaar van drie jaar ge leden aan de startlijn, de in atletiek kringen niet onbekende Hans Vrolijk. Andere prominenten:. Rob Strik, Bru no Selbach. Slechts één loper schreef zich bij de voorinschrijving in, zodat het nog een vraag is hoeveel er mee zullen doen. Dat zal ongetwijfeld ook sterk van het weer afhangen. Organisatie Het Rode Kruis verzorgt de EHBO, de Bewakingsdienst Texel is er om de lo pers en hulpverleners op het parcours te transporteren, speaker is weer Peter Vos, er zijn diverse vrijwilligers betrok ken bij het maken en uitreiken van soep achteraf en de computer die de uitslagen zal doorgeven wordt bediend door Hans en Peter Witte. Co Vinke maakt video-opnamen die 's avonds in hotel Tatenhoven worden getoond, waarna Jan Knippenberg een praatje houdt over ultra lange afstand lopen. Het inschrijfgeld bedraagt 77,—, behal ve voor leden van de atletiekvereniging en jeugd tot en met vijftien jaar, die zijn twee gulden minder kwijt. De kortste afstand start om 14.00 uur, alle anderen tien minuten later. In die groep bevinden zich 45 man uit Delft, 10 uit De Haag en 6 uit Baarn, de Texelse looptop en rolstoelatleet Arco de Graaf. Er gaat de laatste tijd geen dag voorbij of ergens op Texel wordt wel een wedstrijdbaan geschaatst. De ijsclubs zetten hun beste beent je voor en de animo is over het al gemeen goed. Wat dat betreft had den de scholen de voorjaarsvakan tie dit jaat uitmuntend gepland. Zaterdag hield de IJsclub De Koog de clubkampioenschappen waarin werd gestreden om de lepe de Boer wissel trofee. Zowel bij de vrouwen als bij de mannen werd het een spannende strijd. De familie Zoetelief kwam heel sterk voor de dag door drie van de zes ereplaatsen voor zich op te eisen. De wisseltrofee kwam echter in andere handen terecht: John List won bij de mannen en Magda de Boer bij de vrouwen. Tweede plaatsen waren er voor Jan en Karin Zoetelief en Wally van Beek en Petra Zoetelief eindigden als derde. Eerder in de week organiseerde de club uit De Koog wedstrijden voor de jeugd tot zestien jaar. Animo en pu blieke belangstelling waren groot. Uitslagen: Tot 6 jaar: 1. Jardenna van der Meer; 7 jaar: 1. Marijke Bakker; 8 jaar: 1. Niels Halsema; 9 jaar: 1. Barry Huis man; 10/11 jaar: 1. Pauline Mets; 13 jaar: Paules Bonne; 14. jaar: 1. Dennis Eelman. Oudeschild Gecostumeerd schaatsen, een traditio neel terugkerend evenement, vond plaats in Oudeschild. Zaterdagavond kwamen veel deelnemers en publiek hier op af. Een jury bestaande uit Em my Zijerveld, Willem Aperlo en Inse Daalder had het zeer moeilijk om een eerlijk oordeel te vellen. Wedstrijdleider was P. Smids. Uitslag: Jeugd: Enkelingen nr. 10; paren nr. 4; groepen nr.2. Ouderen: Enkelingen nr. 8; paren nr. 6; groepen nr.1. Woensdag hadden de Oudeschilders al kleuterwedstrijden gehouden en zon dag was de oudere jeugd aan de beurt. Uitslagen: Meisjes 6/7 jaar: 1. Natasja Koopman; 8-10 jaar: 1. Brigitta Krijnen; 11/12 jaar: 1. Linda Steenmeyer. Jongens: 6/7 jaar: 1. Thijm de Boer; 8-10 jaar: 1. Ar jan Sleutel; 11/12 jaar: 1. Lorentz Boom. IJsclub Oost Zaterdagochtend hield deze club de ei gen kampioenschappen. Kampioen op de koude en winderige baan bij het Wagejot werden Rianne Vonk en An dré van den Berg en broer en zus Ma rijke en Jan Eelman bij de jeugd. Me de door de omstandigheden viel het aantal deelnemers tegen, 's Morgens reed de jeugd een afstand van 120 me ter, de dames legden na de middag de 140 meter af en de heren beslisten de titelstrijd over de 160 gladde meters af. Rianne Vonk versloeg na een felle strijd haar rivale Nel Bruining. Janneke Kampstra werd derde. Minder span nend was het bij de heren. Evenals vo rig jaar veroverde André van den Bergl het kampioenschap, voor Sijtse Viel en Martin Vlaming. De Mars Niet alleen ijsclubs maar ook een woonwijk organiseerde eigen wedstrij den. Buurtvereniging ,,De Marskra mer" van woonwijk De Mars uit Den Burg benutte de visvijver van de buurt. Hierop konden banen van 200 meter worden uitgezet. Geprobeerd was nog een stuk opgespoten land er bij te betrekken, maar dat mislukte, mede doordat veel zand op de baan was gewaaid. Door de concurrentie van schaatsen op de tv en het bittere koude weer was de belangstelling niet groot, maar sfeer was er voldoende en de koek en zopie-tent „draaide als een tierelier" aldus de organisatie. Uitslagen: Jeugd tot 14 jaar: 1. Yvonne Bremer; dames: 1. Marit de Porto; heren: 1. Gerrit Wessels. De ijsbaan van het Wagejot bij Ooste rend is zijn provisoriche wc kwijt. Dat is vervelend, vooral voor de vrouwelij ke gebruikers van de ijsbaan, die nu niet weten waar zij tijdens het schaat sen hun sanitaire stop moeten maken. Het bestuur van de ijsclub had naar aanleiding van vragen in de ledenver gadering een eenvoudig houten „plee" bij de koek en zopie-tent op de wal gezet, een houten bouwsel boven een gat in de grond. Het ding voorzag in een behoefte, maar nog geen twee da gen later Het de plaatselijke opzichter van Natuurmonumenten (eigenaresse van het terreinweten dat de plee met het gat eronder vervuiling en schade aan het terrein teweegbracht en dat het hokje direct moest worden opge ruimd. Het bestuur gaf daaraan ge volg, maar vindt de houding van Na tuurmonumenten nogal kinderachtig. Gerrit Boot van Natuurmonumenten: „Ze hebben dat ding zomaar neerge zet, zonder ons wat te vragen. We konden daar geen genoegen mee ne men. De IJsclub mag blij zijn dat het Wagejot voor niets a/s ijsbaan gebruikt mag worden en had met ons moeten praten over dat probleem. Zoals het nu was opgelost, daar konden wij geen genoegen mee nemen".

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 9