ergeefs burenprotest ^egen nieuwe „Vespertina" "tSSKS VV op promofietoernee angs Belgische steden Steun d®'r<>u^Ve qino222IH Diavoorstelling en kerketocht Eilandcompetitie volleybal Willem Artima brengt nieuwe Texelprodukten Texelse Boys test voetbalvaardigheid Onder de pomp SdMMMT» "Hand-vakantiebeurs op het marktplein van Gent. (Foto Pa ui de Wuif). r 1L—TEXELSE COURANTPAGINA 9 indanks bezwaren uit de buurt is de voltallige raadscommis- gevestigd zal tot aan de kas erachter ie voor ruimtelijk en huisvestingsbeleid woensdagavond ak- worden gesloopt. Er komt een breder jord gegaan met het plan van T. Huisman om zijn bloemen- 9ebouw ™°r inplaats wat inderdaad ton l/nptn mooi Kon _JI i finkei „Vespertina" op de hoek Kogerstraat-Boogerd te ver- angen door een nieuw en groter gebouw dat een deel van ten koste gaat van een deel van de strook die thans als plantsoen in ge1 bruik is, maar de grote bomen aldaar iet plantsoen op de hoek in beslag zal nemen. kunnen blijven staan. e buurtbewoners Aug. Bakker, J. raanen-Hemelrijk en D. van Wilsum ibben bij het gemeentebestuur ge- rotesteerd tegen het verdwijnen van intsoen en zijn ook tegenstander jn het bouwplan omdat ze verwach- •n dat de klantenstroom naar het be- ijf groter zal worden waardoor de arkeerdrukte zal toenemen. Nu al vor- len parkerende auto's een probleem, e buren konden protesteren omdat el plan van Huisman niet in over stemming is met het bestem- ingsplan. B en W waren bereid met «passing van artikel 19 een bouwver- inning te verlenen en in het kader in die procedure konden schriftelijke ezwaren worden ingediend. Het be- iffende bouwplan werd overigens in /erleg met de gemeente opgesteld, aarbij ervoor werd gezorgd dat een groot mogelijk deel van het plant ien op de hoek in stand werd •laten. Chantage de hoorzitting ten overstaan van raadscommissie voor ruimtelijk en lisvestingsbeleid, kwam naar voren it het geldende bestemmingsplan estaat dat een veel groter deel van it plantsoen kan worden bebouwd ndat hier een bouwstrook ligt. Het n het bestemmingsplan afwijkende in dat in overleg met de gemeente ird gemaakt komt dus meer aan de ensen van de buurt tegemoet. Doe nde op dat feit had Huisman tegen buren gezegd dat protesteren tegen bouwplan ertoe zou kunnen leiden hij gedwongen wordt alsnog de Ie hoek vol te bouwen omdat dit inder strijdig is met het bestem- ngsplan. Dat was echter verkeerd ergekomen want het werd opgevat chantage en het had de persoonlij verhoudingen in deze kwestie geen ed gedaan, zo bleek lensdagavond. drie protesterende buurtbewoners ren allen aanwezig om hun bezwaar te lichten. De heer A. Bakker op de ernst die het parkeerpro- em in de buurt nu al heeft. Soms irden zelfs auto's voor zijn uitrit ge- zodat zijn invalide vrouw er niet (an. Ook het verdwijnen van het ntsoen (waarvan hij een gedeelte zelf verzorgt en van planten voorziet) betreurde hij. Woonbuurt De heer D. van Wilsem vond dat hij met enig recht mag verlangen dat in deze buurt de rust wordt gehand haafd. Het is van oudher een woon buurt en geen winkelstraat. De bloe menwinkel is er destijds gekomen als uitvloeisel van sociale omstandigheden en werd in zijn bescheiden opzet geac cepteerd hoewel het niet klopt met de woonbestemming die voor dit terrein is voorgeschreven. Nu de zakelijke ac tiviteit wordt vergroot is sprake van vergroting van de afwijking van het bestemmingsplan en dat zou niet moe ten worden goedgekeurd. De familie Van Wilsum is destijds in deze buurt komen wonen om de rust. ,,We had den ook kunnen bouwen aan de ver lengde Keesomlaan maar we vonden dat daar teveel verkeer was." Namens het architectenburo Jan Vis ser toonde Louis Uriot een maquette van het geplande woning/winkelge bouw. Het bestaande oude gebouw waarin de bloemenwinkel sinds 1967 is Maandagavond (2e Paasdag) wordt een dia-avond gehouden over Texel door de heer F. Veldwisch in de her vormde kerk van De Koog, aanvang 20.00 uur. Toegangsprijs f2— voor volwassenen en f1— voor kinderen. De opbrengst is bestemd voor het in terkerkelijk Schuilhut-werk. Donderdagmiddag wordt een kerke tocht gehouden, aanvang 14.00 uur, bij De Schuilhut, achter de hervormde kerk van De Koog. De deelname is gratis en het vervoer gebeurt met ei gen auto's. Voor degenen die niet over eigen vervoer beschikken is het bijna altijd wel mogelijk in één van de ande re auto's mee te rijden. De route gaat langs de historische kerkgebouwen van Den Hoorn, Oudeschild en Oosterend. De gids die zo veel mogelijk zal vertel len over dit historische en kerkelijke le ven van Texel is de heer Bakker uit Den Burg (tel. 2838). WV is deze week met een pro- itiestand vertegenwoordigd in n zeer grote mobiele publieks- urs in België. In totaal worden fen Vlaamse steden aangedaan, rige week vrijdag werd gestart Aalst en dit weekend eindigt de mee met een tweedaags be- ik aan Antwerpen. De reakties zeer gunstig. gens VVV-directeur Jaap Dekker is Texel-stand samen met Friesland sterk wervende effecten van de stedentocht schijnt te ondervinden) drukstbezocht. Het publiek tookt de Texelse informatrice met chte vragen. Dat is niet vreemd ht de gehele beurs staat in het te- van vakantie in Nederland. De nsen die de tent binnenstappen in dat grotendeels met de bedoe- hun vakantie mogelijk bij de noor- buren door te brengen. Vlamingen zijn reeds op de hoogte gebracht door het verspreiden van een huis-aan-huis blad en ook is via de lo kale omroepen voorpubliciteit gegeven. Prijsvraag Directeur Dekker is in enkele plaatsen met een praatje op de radio geweest. Daarin memoreerde hij onder meer de kwaliteiten van Texels lamsvlees en pootaardappelen (in de aardappelstreek rond Roeselaere). Aan het spotje werd een prijsvraag verbonden. De winnaar daarvan krijgt een arrangement naar ons eiland. Aan ieder honderdste inge leverde formulier zit bovendien een prijsje vast. In de tent staan voorts vrijwel alle pro vinciale VVV's. De andere Waddenei landen zijn ondergebracht bij de VVV Friesland. Op de Belgische beurs is Texel de enige kust-VVV. Eerder deze maand was Texel ook vertegenwoor digd op beurzen te Essen en Brussel. Volgens Dekker werd daar veel succes Showtuim Bij het bedrijf is een ,,showtuin" gep land. Tijdens de discussie van woens dagavond bleek dat met name (par- keer)hinder wordt verwacht als vanuit die tuin planten zouden worden ver kocht. Dat laatste, zo werd toegezegd, zal niet gebeuren. Dat maakte niet veel indruk want in het verleden zou den door een wethouder uit een vorig college mondelinge toezeggingen zijn gedaan inzake beperking van bouwmo gelijkheden in deze omgeving en die zijn niet nagekomen. De commissieleden vonden dat moest worden geprobeerd aan de bezwaren tegemoet te komen maar achtten het bouwplan toch verantwoord en advi seerden het college om de vergunning te geven. Gelein Jansen verwachtte verbetering van de situatie als op de Kogerstraat éénrichtingverkeer wordt ingesteld en wilde zekerheid inzake het commercieel gebruik van de tuin. Ook Jan van Asselt wilde dat het college daarvoor een oplossing bedenkt. Voor zitter Daan Schilling zegde niets toe maar hij beloofde zijn best te zullen doen. Hij hoopte dat Huisman na de voltooiing van de bouw meer klandizie zal krijgen maar dat heeft inderdaad de consequentie dat er dan ook meer ge parkeerd zal worden. Jansen ging akkoord onder voorwaar de dat B en W schriftelijk vastleggen wat in de nieuwe situatie straks alle maal kan en mag. Het bouwplan op zichzelf vond hij niet slecht omdat de oplossing die volgens het bestem mingsplan wél mogelijk is, voor de buurt minder gunstig is. Van Asselt onderstreepte dat. ,,Het officiële bestemmjngsplan biedt mogelijkheden die erger zijn dan wat Huisman nu vraagt". Ook Van Asselt vond dat de geplande showtuin geen verkoopplaats mag worden. Dirk Terpstra sprak zich eveneens uit voor een dergelijke tege moetkoming, maar hij erkende dat de bezwaren van de buurt niet volledig uit de weg geruimd kunnen worden. Peter Bakker (,,Mijn ouders zijn ooit compagnon geweest in dit bedrijf, dat zeg ik er meteen maar bij") vond het overdreven om te suggereren dat alle parkeerproblemen in deze buurt door de winkel van Huisman worden veroor zaakt. De auto's worden ook neergezet door bezoekers aan begrafenissen en geboekt. Ter ondersteuning van de promotie in Essen werd een paginagro te advertentie in het blad Schoner Reisen" geplaatst (inclusief coupon). Dat verschijnt als bijlage bij drie grote tijdschriften en was ditmaal geheel aan Holland gewijd. Op de voorpagina prijkt een grote kleurenfoto van Cor Piet Drijver uit Den Hoorn die de gevel van een karakteristieke woning schildert. loopt hij met deze opmerking vooruit op 1 april...Op de vraag waarom vlak voor Pasen het aangezicht van de Ste nenplaats moest worden veranderd in een zandvlakte, wordt geantwoord dat door het verrichten van deze grond werkzaamheden direct na de feestda gen met de herinrichting kan worden gestart. Programma 1 april: Veld A mannen: 18.30 u. Smash-Versluis v.Wijng.2 19.05 u. RWS-v.Wijng.2 Smash 19.45 u. DA-Autocentrale Visser 20.25 u. 12 Balcken-Visser Paal 9 21.05 u. Paal 9-Timmers bakk. Balcken 21.45 u. DGM-Kobeko Krïm 22.25 u. Molenkoog-Krim DGM Veld B vrouwen en mannen: 18.30 u. A O 2000-Ass.Bremer NCm 19.05 u. NCM-CVI Goënga 19.45 u. Goënga-Smash 2 Casino 20.25 u. Casino-Durper drup Lindeb. 21.05 u. Lindeboom-Westerlaken Slock 21.45 u. Slock-Mantje Westerlaken 22.25 u. v.Wijng. 1-Expert Kobeko Veld C vrouwen: 18.30 u. Hannibal-Seg/EelmanMuppets 19.05 u. Muppets-DWS Seg/Eelman 19.45 u. Haarstudio-Albert Heijn DWS 20.25 u. Hema-Samen Eén Antiekhuisje 21.05 u. Taxi Smidt-Antiekhuisje Vinke 21.45 u. Vinke-Deja Vu Klif 23 22.25 u. Retsina-Klif 23 Deja Vu De wedstrijdleiding is in handen van groep 4, telefoon 02228-728. De artikelen worden niet door Artima geleverd. Keijzer richtte speciaal een nieuw bedrijf op: P, P P, (Print, Pro duction en Promotion). Voor de „sty ling" haalde hij een professionele re clameman in huis. Die maakte ook het vignet waarmee de sweatshirts, t-shirts en joggingpakken getooid zijn, een scholekster in de vlucht. Verder zijn er thee^ glazen- en handdoeken, schor ten, ovenwanten, placemats en panne lappen. De gebruikte materialen varië ren van linnen tot pvc voor de place mats. Ook werd katoen gebruikt, al of niet in combinatie met acryl. De artikelen die geen kleding zijn wer den allemaal opgedrukt met fraaie te keningen, waarbij er zichtbaar moeite voor is gedaan om de beelden authen tiek te laten zijn. Frans Voskuil maakte de tekeningen. Diverse deskundigen controleerden ze op juistheid. Keijzer heeft alle afbeeldingen laten re gistreren bij het Beneluxbureau voor modellen en merken. Dat betekent dat ze niet zomaar overgenomen kunnen worden, ze vallen onder het auteurs recht. De hele „lijn" toont duidelijk de band die het eiland met de zee heeft. De artikelen zien er goed en verzorgd uit. Op de foto Willem Artima temid den van zijn waar. Willem „Artima" Keijzer brengt sinds kort een aantal produkten op de markt die inspelen op de trend om meer aan Texelpromotie te doen. „Het gaat mij er om kwalita tief goede produkten op de markt te brengen voor een vriendelijke prijs." Keijzer heeft in elk dorp een paar verkooppunten voor zijn pro- dukt gevonden. door toeristen die op folkloredagen e.d. het centrum van Den Burg bezoe ken. Van Wilsum protesteerde tegen die opmerking. „Bakker woont daar al tien jaar niet meer". Maar ook Peter Bakker pleitte voor meer garanties die gericht zijn op het handhaven van zo veel mogelijk vrij uitzicht en rust. Sportvereniging Texelse Boys houdt woensdag 2 april voor jongens en meisjes van 6 tot en met 12 jaar een voetbalvaardigheidstest, vanaf 14.00 uur. De onderdelen zijn o.a. bordschie- ten, dribbelen, drijven, koppen en pe- naltyschieten. Na afloop van de test is er gelegenheid om een partijtje mini voetbal te spelen. Iedere deelnemer krijgt na afloop een voetbalvaardig- heidsbewijs mee met daarop de resul taten. Aanmelden kan vanaf 13.30 uur op het veld van Texelse Boys. Mee doen is gratis en ook niet-leden zijn welkom. Contactpersoon jeugd: J. v.d. Ploeg, telefoon 02220-3605. Toeristen zullen zich dezer dagen hoofdschuddend afvragen waaraan de Stenenplaats zijn naam heeft te dan ken. Woensdag werd het gehele mid denterrein rond de uit 1815 stammende kastanjeboom opgebroken en vervol gens als een mini-bouwterrein met hekken afgezet. Bij de werkzaamhe den, uitgevoerd door de firma Wester laken, kwam een liefst 4/2 meter diepe put met een diameter van ongeveer twee meter vrij. Volgens onze gege vens heeft deze put gediend als pomp- kelder voor de pomp die ooit op de Stenenplaats stond. Wellicht kan een onzer lezers melden of deze informatie juist is. In ieder geval wordt bij de her- bestratingswerkzaamheden de pomp nieuw opgemetseld en van stromend water voorzien. Dit water zal niet af komstig zijn uit de ondergrondse put. Die is woensdagmiddag met zand vol gestort en wellicht duurt het tot een volgende generatie alvorens het met selwerk het daglicht weer aanschouwt. Volgens ambtenaar Eddy Momberg zal de pomp overigens ook worden benut voor stromend bier, maar mogelijk De historische put wordt weer vo/gestampt met zand.

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 9