eel doelpunten ij S.V. De Koog Paasviswedstrijd zeer geslaagd mm BEU „Paasdubbel": slechts één puntje voor SV Oosterend ndelijk weer punt >or Texelse Boys ZDH zocht paaseieren Groot verlies SV Cocksdorp Texelse wielrenners kwamen net te kort Onderlinge wedstrijd Texelse ruiters Zwemclub naar Breezand Damesvoetbal: Tex. Boys-Cocksdorp: 3-0 Weer zege voor Van der Slikke - Witte 11J DAG 4 APRIL 1986 TEXELSE COURANT PAGINA 11 iet afgelopen paasweekend heeft De Koog twee sterk uiteenlopende itbalwedstrijden gespeeld. Zaterdag werd met maar liefst 6—0 van St. ys verloren en maandag won het met 6—0 van Winkel. nederlaag, zaterdag, in de uit- dstrijd tegen het sterke St. Boys :otam erg hard aan. Bij een overwin- had De Koog er zeer riant voor nen te staan, vooral in de strijd om periodetitel. Het pakte wel even an- uit. De Koog, zonder de gebles- rde Cees van Beek en Peter Brons, er echt niet veel van. In de netlste helft werd er nog redelijk ge- tbald, maar toch was het na een artier al 2—0 voor de thuisclub. Na minuten werd het 1—0, toen de iets teveel ruimte kreeg en na kwartier 2 0, na een misverstand je verdediging, waarbij iedereen itastte. De Koog kreeg in deze ste helft genoeg kansen om terug tomen maar het ontbrak aan i/erheid. een 2 0 ruststand maakte De i er in de tweede helft niets meer Door het vele balverlies kon De ig aanvallend nauwelijks gevaar hten. Het was dan ook niet ver- nderlijk dat St. Boys verder uit zou Mede door een omstreden pe- ty bepaalde St. Boys de eindstand 0, hetgeen de derde nederlaag ekende voor De Koog. Revanche Je wedstrijd op maandag, thuis te- Winkel, was De Koog duidelijk op anche belust. Dit ten koste van ikel, de ploeg die De Koog op 16 art '85 de laatste thuisnederlaag bracht. De Koog miste maar liefst spelers wegens blessures: Cees Beek, Peter Brons, Jan van Beek Nanning Kikkert. nny Eelman, Dennis Saai en trainer id van de Kerkhof stonden daarom Ie basis. Onder flinke publieke be- gstelling ging De Koog fel van rt. Eerst testte Ruud van de Kerk- de keeper van Winkel met een d schot en nog geen vijf minuten r stond het al 1—0 door Johnny man, die een strakke voorzet van is Schoenmaker van dichtbij intikte; ma kreeg Winkel een goede kans gelijkmaker. Een hard schot ste op verdediger Robert Kikkert en bal dreigde over de doellijn te rol- Wally van Beek bracht echter red- g op de lijn. Na een kwartier werd 2—0 door John List, die, volledig gelaten, op tijd aangespeeld werd or Jaap van Kranenburg. Enkele mi- een pittige wedstrijd hebben hardwerkende ploegen de nten eerlijk verdeeld. ASV, dat punten hard nodig heeft om uit degradatiezorgen te geraken, s er blijkbaar vast van overtuigd die punten ook zeker bij het deraanstaande Texelse Boys wer- binnengehaald. V startte met vier spitsen met de joeling de Boys-achterhoede snel te irmeesteren. De Boys was echter van plan om zich zo maar over te en, integendeel. Na bijna een half spelen nam de thuisclub zelfs een irsprong na een uitstekende actie Dirk Roeper. Met alleen nog een V-verdediger en de doelman voor hield hij het hoofd koel en schoof al op tijd naar de goed mee opge- nen Frank de Grave die dankbaar ifiteerde en 1—0 scoorde. Tot vlak Jr het rustisignaal hield de Boys de- stand vast. ASV-spits A. Zwaan toen de Boys-verdediging even te af en scoorde zeer beheerst de jkmaker (1—1). iteen in de tweede helft moest kee- Frans Stolk snel reageren om ASV een voorsprong af te houden. Na kwartier spelen had de Boys weer :ces. Alfred Bakker versloeg zijn di- te tegenstander in de sprint en trok goed voor. Bert Witte, die nk de Grave achter zich wist, stap- slim over de bal waardoor de ASV- dediging uit positie gebracht werd. nk de Grave ontving de bal nu in i positie en maakte het karwei af 1). ASV zette alles op alles en gaf Boys-achterhoede handen vol werk. i nog een kwartier te spelen had offensief resultaat. Keeper Stolk »t een hard schot nog wel uit zijn ilte werken, maar via de paal be dde de bal op het hoofd van D. v.d. aap die niet aarzelde om de bal als- 3 in het Boys-doel te deponeren: 2, een terechte uitslag. nuten later was John List weer dicht bij een treffer, maar een verdediger verwerkte zijn kopbal tot hoekschop. Nadat Jaap van Kranenburg eerst een harde inzet met veel moeite gekeerd zag, had hij even later pech. Hij was de keeper al gepasseerd maar uit een moeilijke hoek schoot hij naast. Kort voor de rust kon H. Dijkman alleen op keeper Charles Ipenburg afgaan maar hij kon niet scoren. Bij deze 2—0 stand ging de rust in. Verlossend In de achtste minuut van de tweede helft werd een kopbal van Richard Daalder door een verdediger van de lijn gehaald en aan de andere kant kopte een Winkel-speler rakelings over. Na een kwartier kwam het verlossende derde doelpunt voor De Koog van Johnny Eelman, die goed profiteerde van twee verdedigers die elkaar in de weg liepen. Hij zat er fel tussen en schoof de bal onder de uitlopende keeper door: 3 0. Hierna kreeg Richard Daalder twee goede kansen, die met erg veel moeite gekeerd werden en schoot Jaap van Kranenburg op de lat. Het werd kort hierna toch 4—0 door Richard Daalder met een hard schot, dat via de keeper over de lijn rolde. Tien minuten voor tijd werd het 5 0, toen Jaap van Kranenburg een hoek schop ineens inschoot. Hoewel er veel mensen in de doelmond stonden, kon niemand voorkomen dat deze bal in de uiterste hoek belandde. Winkel was helemaal uitgeteld en moest dan ook lijdzaam toezien dat trainer Van de Kerkhof in de voorlaatste minuut de mooiste treffer scoorde. Op het mid denveld speelde Van de Kerkhof op rechts Cees Schoenmaker aan, 'die een mooie afdraaiende voorzet losliet. Met een zuiver geplaatste kopbal liet Van de Kerkhof de Winkel-goalie kansloos: 6—0. Een uitstekende revanche na de teleurstellende wedstrijd van zaterdag. De wedstrijd MOC-ZDH kenmerkte zich tweede Paasdag door een rommelig spelverloop, waarbij bei de partijen zich te buiten gingen aan veel overtredingen. De eind uitslag 4—0 wekt de indruk dat de Hoornders in plaats van naar de bal, meer naar paaseieren op zoek waren. De beginfase van de wedstrijd toonde echter dat ZDH duidelijk met andere plannen was gekomen. Het spel golfde heen en weer, waarbij ZDH via coun ters probeerde te scoren. MOC, dat zich goed had voorbereid, had het spel toch beter onder controle. In de twaalfde minuut werden de MOC- aanvallen beloond door een treffer van Jan Kees Kooiman. Een volgende doelpoging werd verijdeld door keeper Doede de Vries. ZDH probeerde terug te komen via een vrije trap van Henk de Ruyter. De MOC-goalie werkte de bal slordig weg, maar de ZDH-voorhoede reageerde niet attent op de terugspringende bal. Balverlies binnen de ZDH-verdediging was er daarna de oorzaak van dat Kooiman de ruststand op 2 0 kon brengen. Na de rust kwam aanvaller Peter Bakker in het veld. ZDH ver grootte direct de druk op het MOC- doel. Jan de Wit zag zijn schot in het zijnet gaan na een zorgvuldig opge bouwde ZDH-aanval. Een vrije trap op de rand van het strafschopgebied werd door De Ruyter rakelings overgeschoten. MOC, dat merkte dat ZDH niet verder kwam, gaf zijn afwachtende houding op en profiteerde via de vleugels. Dit resulteerde in een afstandschot van goalgetter Kooiman, waarmee deze zijn hattrick voltooide. De Hoornders, die tegen een 3—0 achterstand aan keken, probeerden met dieptepasses op hun spitsen terug te vechten. De MOC-grensrechter stak bij iedere uitval echter de vlag onverbiddelijk omhoog, zodat machteloos moest worden toe gezien hoe de eer verloren ging. Een afstandsschot van Marcel Witte miste op een haar na het doel van de thuisploeg tijdens deze chaotische spelfase. Het dieptepunt voor de Hoornders werd bereikt toen de onfor tuinlijke keeper De Vries een bal van Michael Willemsen verkeerd beoordeel de, waardoor deze via zijn lichaam in het doel belandde. Hiermee was de eindstand 4—0 bereikt. 7^ -'C,. V gï' jfi B«P5!i^S|a -«v if",- -icSgaBr ...«38» Sportvissersdrukte op de dijk van Oudeschild tijdens de paaswedstrijd. Onder goede weersomstandighe den kwamen dit weekend 127 vis sers aan de dijk voor Oudeschild waar ze verdeeld werden opgesteld vanaf het kanon bij de haven tot iets voorbij de oprit nabij de R.K. kerk. Voor deze wedstrijd hadden zich 145 vissers opgegeven maar 18 vonden het niet nodig om te verschijnen. Deze wedstrijd staat zeer goed aangeschre ven bij sportvissers uit vele delen van het land. Er zijn er bij die bijna alle wedstrijden met Pasen op Texel heb ben meegemaakt. Deze wedstrijd is door de Sportvis sersclub Texel georganiseerd met uit gebreide steun van de Texelse mid denstand. De leden van de vereniging hebben de zaterdag in drie uur pieren gestoken in de Mokbaai. Er moesten 8000 pieren gestoken worden. Op maandag, tweede Paasdag, moesten 100 vissers vervoerd worden van 't Horntje naar Oudeschild. De geplande begintijd van 9.30 uur kon niet ge haald worden door ambulancevervoer van de boot. Twee bussen van R. van Boven en zeven auto's van leden transporteerden de deelnemers. Deze waren om 9.30 uur terug in Ou deschild waar de wedstrijd om 10.00 uur precies startte. Eerst goede vangst In het begin liet het zich aanzien dat er deze wedstrijd goed vis gevangen zou worden, want de eerste vissen kwamen al na vijf minuten op de kant, maar later stagneerde de vangst. De buit viel aan het einde van de wedstrijd wat tegen: 48 aanwezige sportvissers hadden na drie uur vissen nog geen vis aan hun haken gehad, 79 vissers hadden wel wat gevangen. Eén visser had zes vissen, twee vissers hadden vier vissen, drie vissers hadden drie vissen, 21 vissers hadden twee vissen en 52 vissers hadden één vis. De kleinste was 11 cm, de grootste 39 cm. Totaal 109 stuks vis met een geza menlijke lengte van 2876 cm. Gemid delde lengte per vis 26,4 cm. Gem. lengte per deelnemer 22,7 cm. De ge middelde vangst per visser per uur was zeer laag: 7,5 cm. De wedstrijd verliep zeer rustig en er bleef geen rommel achter op de dijk. De zeven wedstrijdcontroleurs hadden allen een vuilniszak bij zich waarin de vissers hun afval kwijt konden. De controleurs ontvingen bij de prijsuitrei king in dorpshuis 't Skiltje een bos tul- pen en een waardebon omdat er zon der controleurs geen vis gemeten kan worden. De controleurs (m/v) zijn geen van allen lid van de Sportvis sersclub Texel en zulke mensen buiten de vereniging zijn duidelijk onmisbaar. Uitslag P. Smit, 126 cm 4 vis H. Breedveld, Den Helder 125 cm 6 vis W. Heijnen, W'veer 111 cm 4 vis P. Marbus, Den Helder 96 cm 3 vis D. Schuur, Den Helder 84 cm 3 vis T. Vink, Den Helder 79 cm 3 vis W. Pronk, Texel 72 cm 2 vis A. Banda, Zaandam 66 cm 2 vis R. Kuyper, Texel 66 cm 2 vis H. Timmerman jr., Beverwijk 60 cm 2 vis Na de prijsuitreiking werden alle sport- Ondanks het derde verlies op rij, USVU tekende 6—2 aan, blijft het optimisme van de Cocksdorper voetballers onverslaanbaar. Na af loop constateerde één van hen dat het beter ging met zijn team.... USVU dat aftrapte had enkele spelbe- palende spelers. Na vijf minuten spe len was het één van hen die vanaf een voorzet over rechts de midvoor een niet te missen kans gaf: 1—0. Cocksdorp probeerde terug te komen maar had in de beginfase geen ant woord op het goed en snel spelende USVU. In de 25e minuut ging de ge vaarlijkste man van USVU alleen op toernee en hij tekende voor 2—0. Kort hierop was het weer raak toen bij een misverstand tussen twee verdedigers van Cocksdorp de linksbuiten 3—0 scoorde. Toch begon Cocksdorp lang zaam terug te komen en verscheen men enkele malen voor het doel van USVU. Eerst werd Herm van der Beek bij een doorbraak zover door de laatste man van USVU naar buiten gedwon gen dat zijn schot net naast het doel verdween. Kort hierna dwong Jan Wil lem Reuvers de doelman tot een schit terende redding bij een hard schot van dichtbij. Door deze aanvallende acties van de durpers kregen de thuisspelers meer ruimte en ze maakten daar vijf minuten voor het rustsignaal dankbaar gebruik van. Via een aanval over links kwam de bal in het strafschopgebied waar hij eerst werd weggewerkt om van de rand van de 16 meter-lijn door de rechtsbuiten hard in de beneden hoek geschoten te worden. In de voorlaatste minuut voor de thee werd Marco van de Gracht, na goed aange ven van Lieuwe Koorn, aangespeeld en hij werd binnen de beruchte lijnen vissers weer naar de boot van 15.35 uur gebracht. Het volgende dat de sportvissers van Texel te wachten staat is de sportuitwisseling met HSV De Karper uit Bergen op zondag 13 april. Op zaterdag 12 april weer gezamenlijk pieren steken, verzamelen om 14.00 uur bij het fanfaregebouw. De vissers uit Bergen komen met de boot van 8.35 uur uit Den Helder. De wedstrijd begint om ongeveer 9.30 uur aan de dijk tegenover de Ottersaat bij Oudeschild. Op zaterdag zijn de jeugdleden van WV Texel naar de traditionele ope ningswedstrijden van Wielervereniging DOK, Den Helder, geweest, voor de zg. Paaseiritten. De jeugdrennertjes van Texel joersten naar behoren, maar kwamen bij de overkantse renners toch nog wat te kort om één van de koer sen in hun voordeel te beslissen. De eerste competitiewedstrijd van WV Texel wqerd door Evert Koopman ge wonnen, die met Hans van Osch alle renners die aan de koers meededen op één ronde of meer achterstand zette. 1. Evert Koopman, 2. Hans van Osch, 3. Richard Koopman. Eerste paasdag werd de openingskoers voor de nieuwelingen in Noordholland gereden in de Ronde van Bovenkarspel met aan de start 70 renners voor een koers over 40 kilometer. Vanaf de start ging het behoorlijk hard. Met nog 27 ronden (30 km) voor de boeg, ont stond er een kopgroep van 40 man waarin zich vier van de vijf Texelse renners bevonden. Aan het slot van de koers lagen twee renners voor op het peloton van dertig man die om de ver dere ereplaatsen streden. Bas Vaars werd zesde, Tymen Wit tiende, Richard Koopman elfde en Niels Jimmink werd vijftiende. De landelijke rijvereniging De Wadden- ruiters en ponyclub De Kleppertjes houden 5 april een onderlinge wedstrijd op de speelweide (afslag Monnikenweg) aan de Ploegelander- weg met de onderdelen dressuur en wegparcours. Het springconcours be gint om 12.30 uur. Aanvang 9.15 uur. De eerste wedstrijden na de lange winterstop zijn voor SVO niet bepaald succesvol verlopen. Na de wedstrijden van zaterdag en paasmaandag is slechts één punt het wat magere resultaat voor de Oosterenders. Zater dag werd met 2—1 verloren van koploper ALC uit Abbekerk, terwijl maandag het laaggeplaatste Apollo uit Hensbroek slechts een (2—2) ge lijkspel kon worden afgedwongen. onderuit gehaald. Aanvoerder Maarten Boon faalde niet met de penalty, zodat de ruststand 4—1 was. Vooral in de tweede helft speelden zich voor beide doelen opwindende ta ferelen af. Het was vooral in deze fase dat doelman Roel Veldman Cocksdorp voor een nog grotere achterstand be hoedde door enkele fraaie reddingen. Toch was hij kansloos bij een penalty, veroorzaakt door de laatste man die de midvoor van USVU binnen het straf schopgebied onderste boven liep. Cocksdorp ging niet bij de pakken neerzitten maar voetbalde door. Eerst was het Andreas Monen die alleen op de keeper af ging maar net naast schoot. In dezelfde minuut stoomde Bart Wijsman eindelijk weer eens op zijn bekende wijze door de achterhoe de. Hij zag zijn poging tot scoren stranden toen de USVU doelman hem de bal van de schoen plukte. Door het aanvallende spel kreeg USVU meer ruimte maar dat werd niet optimaal benut omdat de samenwerking slecht was. Toch was het in de 25e minuut weer raak en zorgde de rechtsbuiten voor 6—1. Cocksdorp kon nog een maal iets terug doen, toen Gerrit Koorn alleen kon doorbreken en de eindstand op 6—2 bracht. Zpndag gaat een flinke afvaardiging van ZPC TX '71 naar het polderse Breezand om daar de zwemtweekamp aan te gaan met zwemclub Oude Veer. In het altijd sfeervolle zwembad Den Krieck zal het er in de vele zwemseries weer zeer spannend toegaan. Als af sluiting van dit zwemprogramma is er een estafette die de weer vele suppor ters op de banken zal brengen. De Texelse delegatie moet zich om 13.30 uur verzamelen bij zwembad Molen koog voor vertrek boot 14.05 uur. Oosterend-ALC 1—2 De thuiswedstrijd tegen ALC begon hoopgevend. Hoewel aanvankelijk de Abbekerkers de beste kansen schiepen liet ook SVO zich, naarmate de wedstrijd vorderde, van zijn goede kant zien. Het afronden van goede moge lijkheden was voor beide ploegen ech ter een probleem. Op ietwat gelukkige wijze nam Oosterend halverwege de eerste helft een voorsprong. Een af standschot leverde voor de ALC- doelman zoveel problemen op dat hij de bal niet klemvast kon krijgen. Piet Graaf profiteerde beheerst door de bal in het verlaten doel te koppen. Al spoedig bleek dat de bezoekers zich niet bij deze achterstand wensten neer te leggen. Naarmate het rustsignaal naderde werd de druk op het SVO- doel groter. Vlak voor rust trok ALC de stand gelijk. Een afstandschot werd van richting veranderd en verdween via de binnenkant van de paal on houdbaar in het Oosterend-doel. Na rust bewees ALC niet voor niets de ranglijst aan te voeren. Bij vlagen kre gen de Oosterenders het zeer moeilijk. De SVO-defensie maakte echter een gedegen indruk en leek het hoofd te kunnen bieden aan de aanvalsdrang van ALC. Aanvallend viel de thuisclub echter sterk terug. Als er al kansen ontstonden, kwamen deze voort uit ,,dode" momenten (corners en vrije trappen). Juist toen het erop leek dat voor SVO toch een gelijkspel haalbaar was, nam ALC een voorsprong, na een rommelige situatie voor het Oosterend- doel: 2—1. Met nog een kwartier te spelen veerde Oosterend na deze te gentreffer op: nadrukkelijk werd de aanval gezocht en vooral Piet Koning en Frits Bakker kregen fraaie kansen. Gebrek aan geluk in de afwerking be tekende dat ALC toch de overigens verdiende voorsprong kon vasthouden. Apollo-Oosterend 2—2 Ook de uitwedstrijd tegen Apollo ver- Het Texelse Boys damesvoetbalteam behaalde een belangrijk resultaat door het sterke bezoekende team van SV Cocksdorp met 3 0 te verslaan. In de eerste helft scoorde Herma Broekman 1—0. In deze stand kwam lange tijd, ondanks goede kansen aan beide zij den, geen verandering en bleef de spanning er goed in. Pas acht minuten voor het eindsignaal verraste Gerda Koopman met een ver en hoog schot de Cocksdorp-keepster (2—0) waar door wedstrijd praktisch was beslist. In de laatste minuten scoorde Herma Broekman nog onhoudbaar 3—0. Door dit resultaat blijft Texelse Boys samen met Oosterend in de strijd om het kampioenschap. liep niet zoals de Oosterenders zich voorgesteld hadden. Tot twee keer toe verspeelden de Gortbuukers een voor sprong om uiteindelijk op 2 2 te blij ven steken. Na een gelijkopgaande strijd werd ge rust bij een 1—1 stand. De doelpun tenmakers waren voor Oosterend Jan de Vries en voor Apollo J. de Boer. In de tweede helft trok SVO de strijd naar zich toe en Piet Graaf bracht zijn ploeg aan de leiding. Een voorzet van Wim van Heeringen belandde in de mêlé van spelers voor het Apollo-doel en Piet Graaf profiteerde van de on overzichtelijke situatie. Geholpen door een enorme dekkingsfout in de verde diging van SVO kwam de thuisclub alsnog op gelijke hoogte. De volkomen vrijgelaten Apollo-spits Kroon passeer de met een strak schot in de boven hoek Oosterend-doelman Erwin Koning. Weer wisten Geri van der Slikke en Jaap Witte tijdens de klaverjascluba- vond als eerste te eindigen met 7118 punten, ze zijn nu wel zeker van hun eerste plaats in het klassement. Met nog één partij te spelen zijn ze niet meer in te halen. Als tweede eindig den Wil Maas en Piet Hartog met 6989 punten. Gerda en Freek Veeger scoorden 6662 punten en werden der de, zij bezetten nu de zesde plaats in de totaalstand. Met 6591 punten werd het koppel Gerard Festen en Piet van de Molen vierde. Het staat vijfde in het klassement. Ook Riet Festen en Frans Bos scoorden weer goed, zij werden vijfde met 6492 punten. Ze spelen deze periode zeer sterk en staan eerste in de derde periode. Stand derde periode: R. Festen-F. Bos J. Biesboer-G. Of rein G. Linneman-W. Koomen A. Bakker-G. Smit G. Festen-P. van de Molen G. v.d. Slikke-J. Witte N. Koomen-W. Bakker P. en M. van Heerwaarden G. en F. Veeger P. Veeken-D. Witte Totaalstand: GT. v.d. Slikke-J. Witte J. Biesboer-G. Ofrein P. en M. van Heerwaarden N. Koomen-W. Bakker P. v.d. Molen-G. Festen G. en F. Veeger A. Bakker-G. Smit R. de Ruwe-F. Hopman R. Festen-F. Bos N. v.d. Veen-G. Douma 49645 14 48562 17 48195 18 47414 11 47343 15 47270 15 47065 11 46965 18 46667 20 46576 14 148673 146715 146219 145106 144978 144306 143931 143776 143758 143162

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 11