Cjrocn'wartsjexehhet harL, Paasdrukte viel alleen op campings echt tegen \ST gaf Molenkoog papieren" subsidie TEXELTOERIST.TIPS Geen duidelijke oorzaak dodelijk verkeersongeval Minder auto's naar Texel BEL ZELF De klok terug? Iiit ingooien voor lp baatte niet: in dood op strand Vat je ver haalt lekker ictie: Parkstraat 10 of Warmoesstraat 45, Den Burg, tel. (02220) 2741. jn werktijd: Harry de Graaf, Pelikaanweg'75, De Koog, tel. (02228) 266, van der Heijden, Schilderweg 215, Oudeschild, tel. (02220) 5393 en Frans nan, Ongeren' 7, Den Burg, tel. (02220) 5472. advertenties, abonnementen, etc.: eveld De Rooy B.V., Postbus 11, 1790 AA Den Burg, ion (02220) 2741, na 18.00 uur 4881. ERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - Nr. 10.069 VRIJDAG 4 APRIL 1986 Verschijnt dinsdags en vrijdags. Abonnementsprijs 718,65 per kwartaal; los 85 cent Postgiro 652. Bankrelaties: Amro Bank nr. 46.99.17.636 Rabobank nr. 36.25.01.742; NMB nr. 67.34.60.398. Tijdens het paasweekeinde heeft de TESO-veerdienst 698 personen auto's minder vervoerd dan in 1985, een teruggang van 13.05 procent. Van Witte Donderdag tot en met tweede paasdag maakten 4648 auto's de overtocht van Den Helder naar Texel tegen 5346 vorig jaar. Aangenomen mag worden dat het vroege tijdstip waarop Pa sen dit jaar viel, in combinatie met de natte weersomstandigheden een belangrijke oorzaak van het verschil is. Alleen op de niet erg beschut gelegen duincampings werd tijdens het afgelopen paasweekend een pijnlijk grote terugval in het aantal overnachtingen geconstateerd, in vergelijking met het paasweekend vorig jaar. Die vergelijking is niet hele maal eerlijk, omdat Pasen vorig jaar in april viel, maar een teruggang van meer dan 50% op deze campings is veelzeg gend genoeg. Verder zijn er redelijk positieve geluiden te vernemen in de recreatiesector. De reden waarom Kees Maas (23) uit Den Burg vorige week in de nacht van donderdag op vrijdag met zijn bestelbusje in de weg berm van de Pontweg nabij de stop lichten van Akenbuurt belandde en vervolgens fataal crashte is nog onbekend. Politie-onderzoek van het wrak van de nog vrij nieuwe auto heeft geen technische gebre ken aangetoond. Ook kon uit de sporen geen aanwijsbare oorzaak worden gedestilleerd. Kees Maas overleed als gevolg van zwaar hoofdletsel en inwendige bloedin gen. Hij is niet meer bij kennis ge weest en stierf opweg naar het ziekenhuis. De jeugdige Texelaar was om ongeveer half twee 's nachts op weg gegaan van De Koog naar Den Burg, zonder medepassagiers. Op het rechte stuk naar de stoplichten bij de kruising met de Akenbuurtsweg raakte hij met zijn' Subaru-bestelwagen naast de rechter zijde van de weg in de smalle gras berm. Een telapparaat van de gemeen te werd geramd en vervolgens reed de wagen in op de bosjes naast het be lendende fietspad. Kenneliik heeft de wagen een boompje geraakt, is een slag om de as gedraaid en op de lin kerweghelft tot stilstand gekomen. Volgens een politiewoordvoerder kan een plotselinge windvlaag een rol heb ben gespeeld, maar ook kan het zijn dat de Maas in slaap is gevallen, om dat uit de sporen niet is af te leiden of hij een poging tot bijsturen heeft gedaan. Brandweer Een fietser sloeg alarm via een voorbij komende taxi, waarna de reddende in stanties spoedig ter plekke waren. De leden van de vrijwillige brandweer had den evenwel bijna een half uur nodig om de Texelaar uit zijn beknelde posi tie in het wrak te bevrijden. Door een technische storing vertrok veerboot Molengat pas ruim tien minuten nadat de ambulance met het slachtoffer was gearriveerd. Voor het tragische lot van het slachtoffer heeft dat echter niets uitgemaakt. Bij de Recreatiestichting moest men constateren dat het beschutte kam peerterrein Om de Noord evenveel overnachtingen kende als vorig jaar in het paasweekeinde, maar het totaal aantal overnachtingen bij de RST liep met de helft terug. De RST-campings gingen pas vrijdag open, terwijl er vo rig jaar al gasten geboekt konden wor den op de woensdag voor Pasen. Dat verklaart waarom bijvoorbeeld slagerij lepe de Boer op zaterdag Jeuk draai de". De Boer; ,,Mijn totale paasomzet ligt zo'n twintig procent onder die van vorig jaar. Ik heb de indruk dat het bij mijn collega's net zo is. Pas op zater dag kwamen de mensen, daarvoor was het ronduit rustig." Paul Kikkert van het rijwielverhuurbe drijf aan de Badweg had echter andere ervaringen: ,,Het was niet echt ver schrikkelijk druk maar we hebben toch redelijk wat fietsen verhuurd, ook al in de week voor Pasen. Vorig jaar was het duidelijk beter, maar ik loop beslist niet te klagen. Vooral eerste paasdag was er veel vraag en de tandems wa ren allemaal weg." Verhuur In de verhuur ging het niet slecht. Het grote bungalowterrein De Turkse Tent haalde een bezettingsgraad van onge veer tachtig procent, terwijl de dertig nieuwe bungalows zelfs allemaal vol zaten. De heer Den Broeder: ,,Wij denken dat dat ook een gevolg van het slechte weer is. Die huisjes zijn luxer dan het gemiddelde en dat trekt dan mensen aan. Wij hebben ook geen teruggang gemerkt in bijvoor beeld de verblijfsduur, we hebben be hoorlijk wat weekendgasten maar ook genoeg gasten die de hele week blijven." Dat is ook de ervaring van de familie Veenstra, bungalowpark So What: „Wij hebben zelfs geen weekenders geboekt, die hebben we doorgestuurd. Wij hebben ongeveer driekwart van de huisjes bezet met gasten die één of twee weken blijven." Ook De Krim kende goede tijden. Mar tin Warnaar: ,,ln de verhuur lijken we zelfs wat beter te scoren dan vorig jaar. We hadden verwacht dat onze vaste gasten door het slechte weer wel weg zouden blijven, maar zo on geveer tachtig procent is weer op ko men dagen. Niet alleen de huisjes wer den goed verhuurd, ook de stacara vans". En dat geldt ook voor de Turkse Tent. Kobeko, een bemiddelingsbureau in De Koog, is minder positief gestemd. Mevrouw Witte: Ik heb de verhouding met vorig jaar nog niet precies bekeken, maar het was matig tot zeer matig. We hebben beduidend minder boekingen gehad dan vorig jaar." VVV Bij de VVV gematigd optimisme. Elly Kramer: ,,Het paasweekend was voor ons drukker dan was voorzien. We hebben nog niet de beschikking over harde cijfers, maar bijvoorbeeld de ho tels zaten redelijk vol. Wel was er overal op het eiland nog ruimte over natuurlijk. Als je echter gaat kijken naar de invloed van het weer, dan za ten we hier niet slecht. De berichten waarmee het Nederlands Bureau voor Toerisme dit weekend in het nieuws kwam, leegloop door het slechte weer, gingen voor Texel niet op. We hebben zelfs in vergelijking met de rest van het land fantastisch weer gehad. Za terdag hebben we een echte „balie dag" gehad, toen zijn we met drie in- formatrices non stop in de weer ge weest. Zondag waren we ook open maar toen waren er weinig klanten." De Koog Het afgelopen weekend was de eerste Wij zijn weer bezig met de herziening van de Mocht u of uw bedrijf hierin vermeld staan, controleer dan die gegevens en geef eventuele wijzigingen door. Ook mensen die vinden dat ze erin zou den moeten staan kunnen contact opnemen, een telefoontje naar de redac tie (02220) 2741 is genoeg. Het is dit jaar nog belangrijker dan vorige jaren om tijdig uw wensen en wijzigingen kenbaar te maken. Er komt maar één zomernummer van de Texeltoerist dat het hele seizoen verkrijgbaar zal zijn. Fouten zijn niet meer zoals voorheen tussentijds te corrigeren. De redactie probeert ook u te bellen, maar neem het zekere voor het onzekere: (02220) 2741 (02220) 2741 (02220) 2741 (02220) 2741 (02220) 2741 Donderdag leek het alsof Oude schild weer even de thuishaven was van Texe/s Eigen Stoomboot Onderneming. De veerboot Marsdiep" koos daar tijdelijke lig plaats omdat in de haven van 't Horntje te weinig ruimte is in ver band met de aanpassingswerk zaamheden aldaar. Om elf uur 's morgens zorgde kapitein Biem Vlaming ervoor dat het voor deze haven toch wel erg grote schip zonder problemen naar binnen werd gemanoeuvreerd en afge meerd. Twee sleepboten waren daarbij behulpzaam. Aan de voor kant trok een boot van Coastal Service uit Maassluis en aan de achterkant hielp de Pieter" van P. Daalders Aannemersbedrijf b.v. uit Alkmaar met het nemen van de bocht. De veerboot kreeg lig plaats aan de kade bij de asfaltfa- briek. Om ongenode bezoekers te weren wordt voor permanente be waking gezorgd door de gebroe ders Robert Aris en Huub van Bo ven. Het binnenlopen van de veer boot in de haven van Oudeschild was een bijzondere gebeurtenis en dat verklaart de grote belangstel ling van het publiek. Tientallen mensen waren naar de haven ge komen, velen gewapend met foto- of videocamera. Bovenstaande fo to toont de Marsdiep" tijdens het passeren van de havenmond. De verwachting is dat de veerboot vandaag of maandag weer terug kan naar zijn gebruikelijke ligplaats in 't Horntje, omdat de werkzaam heden aan de havenbodem bij de noodfuik daar inmiddels zijn vol tooid. (Foto Dirk Kuiter). drukteperiode dat de VVV draaide zon der het kantoor in De Koog. Hoe is dat verlopen? ,,We hebben van de gasten geen enkele klacht gehoord. Op de boot naar Texel werd een ge luidsband gedraaid met daarop de me dedeling dat alleen het kantoor in Den Burg open was, terwijl er ook verteld werd wat de openingstijden waren. In het kantoor De Koog konden mensen een videoscherm zien waarop vermeld werd dat het kantoor dicht was en wat de globale bezettingsgraad van de lo- giesaccommodatie was. Er stond dus dat er overal nog plaats was. Ook hier werd weer verwezen naar Den Burg met vermelding van openingstijden. We zouden ook geen personeel voor De Koog hebben gehad. Door de drukte met beurzen en dergelijke heb ben de mensen soms wel twaalf da gen non stop gewerkt." sinds een jaar of veertien prijkt op de begroting van de creatiestichting Texel een subsidie van f23.500—, die door RST aan zwembad Wlolenkoog wordt uitgekeerd. Even- is, maar aan de andere kant van het grootboek, ontvangt stichting van de gemeente jaarlijks f29.000,— voor be- crskosten van het zwembad. Deze posten blijken niet in reenstemming met de werkelijkheid, het beheer kost fei- ijk maar f5500,—. De subsidie is ooit opgevoerd op wens i de gemeente, maar tegelijkertijd werden de beheersreke- igen aan de gemeente hoger. Het college streeft er inmid- s naar, ook op grond van andere problemen, om het embadbeheer weer van de stichting over te nemen. Nu de gemeenteraad weer besloten heeft het volledige zwembadtekort te dekken bogen twee wakkere ambtena ren zich over de begroting van de RST, die overigens al veertien jaar jaar lijks is gecontroleerd door gemeente en Gedeputeerde Staten, om te kijken waar er wat te bezuinigen zou zijn. Zij kwamen tot de conclusie dat de post beheerskosten veel te hoog is, voor 75500,— zou dat moeten kunnen. Dat bedrag maakte precies het ver schil uit tussen de berekende beheers- Lees verder pagina 2 972 vond de gemeenteraad dat de f zelf meer geld in het zwembad moeten stoppen. De stichting was r niet blij mee. Op grond van vast- igde afspraken waren RST en ge- inte samen gaan werken voor de loitatie van het bad en die afspra- werden nu eenzijdig herzien. Vol- s de statuten van de stichting laat het bestuur uit zeven perso- waaronder een wethouder en e raadsleden. De gemeente bezat de invloed om haar eigen voorstel te steunen. loten werd het zwembad te subsi- Éjen maar om de rekening die jaar- aan de gemeente werd gepresen- met een zelfde bedrag te verho- i onder het mom van beheers- }x en. Een regeling waar niemand hter van werd, de gemeente was iveel geld kwijt als voorheen en de hoefde geen extra geld te steken ||en bad dat zij voor de gemeente iert en waar toch al flink verlies vordt geleden. Cees Koorn, RST- :teur: ,,Dat was gewoon een poli beslissing, om de raad gerust te en. Die raadsbeslissing om de RST :r geld in Molenkoog te laten ste- accepteerden wij gewoon niet." Iiet Noordzeestrand ter hoogte van 10 is een 58-jarige man uit Boekei ird-Brabant) door een hartaanval leden. De man nam vrijdagavond aan een nachtelijk spel. Rond 11 uur raakte hij onwel en hij over- ter plaatse. ntiegangers die bij hem waren, ïn direct hulp halen bij het tstbijzijnde strandpaviljoen, Paal 9. bleek niemand aanwezig, zodat ood een steen door een ruit werd igen. Het inbraakalarm van bewa- sdienst BeSt van Hans Zijm trad loor in werking. Zijm deed zijn ten schakelde onmiddellijk pavil- ^sigenaar en politie in. Toen die ar den bleek van een inbraak geen ie, maar hulp voor de man uit ant had geen zin meer. een goed stukje vlees hoeft u ech- 'iet zo ver. Goënga's specialiteitenslagerij, t u van eigen slacht een keur aan lijkheden, waaronder de tot in alle (en van ons land beroemde vleesgerechten. (specialist in BD levensmiddelen leer het eens. Den Hoorn is dich- iij dan u denkt. 102226) 252. Het wrak van het bestelbusje wordt door een takelwagen weggesleept.

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 1