Cjroen ^warL- Jëxeh in het u - - «Commissie a en o is Si ij met zichzelf Parkstraat woensdag telefonisch niet bereikbaar J]eumkes vond agenda leeg an den uit e mouwen voor orpsp/ein Twee keer brand binnen tien minuten Automobilist liet gewonde fietser op straat liggen Actie „Mensen in nood" 2 mei op Texel Fancy Fair jeugdclub uitgesteld Verkeerssituatie veerhaventerrein gewijzigd Bejaarde moeder Ooievaart zwerft rond op Texel In verband met werkzaamhe den aan de telefoonkabel in de Parkstraat zullen de daar ge vestigde woningen en bedrij ven woensdag gedurende de hele ochtend telefonisch niet bereikbaar zijn. Dat geldt dus ook voor de winkel en drukke- lijk van Langeveld en de Rooy, inclusief de redactie en advertentie-afdeling van de Texelse Courant. Wie gewend was ons bedrijf woensdagoch tend te bellen zal dat dus eer der moeten doen of deze keer persoonlijk langskomen. Directie Langeveld en de Rooy. dactie: Parkstraat 10 of Warmoesstraat 45, Den Burg, tel. (02220) 2741. iien werktijd: Harry de Graaf, Pelikaanweg 75, De Koog, tel. (02228) 266, kvan der Heijden, Schilderweg 215, Oudeschild, tel. (02220) 5393 en Frans pinan, Ongeren 7, Den Burg, tel. (02220) 5472. advertenties, abonnementen, etc.: geveld De Rooy B.V., Postbus 11, 1790 AA Den Burg, (foon (02220) 2741, na 18.00 uur 4881. Nr. 10.072 DINSDAG 15 APRIL 1986 Verschijnt dinsdags en vrijdags. Abonnementsprijs ƒ18,65 per kwartaal; los 85 cent Postgiro 652. Bankrelaties: Amro Bank nr. 46.99.17.636 Rabobank nr. 36.25.01.742; NMB nr. 67.34.60.398. »k ds raadscommissie voor algemeen en organisatorisch ileid sloot gisteravond met een bespreking van het eigen ien en laten in de afgelopen raadsperiode. De commissie elzijn voelde zich vorige week door een zelfde agendapunt at overvallen maar nu wisten de raadsleden hun zegje te iggen: men was over het algemeen zeer tevreden met de anier waarop de commissie werkte. Alleen de Pakt-man ank Beumkes vond de commissie af en toe wat snel klaar: _Ve zijn meestal al om negen uur of half tien klaar bij ge ek aan agendapunten. Ik vind dat wat leeg". jmkes was het echter grif met ibtenaar Wout Stam eens toen die nhaalde dat er toch bepaald wel za- D van gewicht besproken werden: let maakt wel wat uit of je over de lemene politieverordening praat of er een triplomaaier voor gemeente nen". Beumkes suggereerde name- dat het technische beleid wel bij de rgemeester en dus bij de commissie in o in de portefeuille kon komen: lurgemeester, dan neemt u er toch .voon gemeentewerken bij, dat zou st kunnen". Schipper liet merken i de politieke haalbaarheid van dat orstel te twijfelen: ,,Dan zou ik het inderdaad bij moeten némen", (er Bakker (PSP) vond dat er elke and vergaderd zou moeten worden, geacht of er agendapunten zijn of t. ,,Het is toch belangrijk dat dsleden punten naar voren moeten men brengen die een snelle afhan- ing vereisen. Verwijzen naar de dsvergadering is ook geen ideale ossing. We zouden vergaderingen ider agendapunten dan zinvol kun- i maken door er een bepaald thema behandelen, zoals we nu over de ipenbestrijding hebben gesproken." was een plan waar men voor voel- staande de vergadering werd de igestie gedaan door Henk Beumkes leens bij de rijkspolitie te water te in kijken, een idee dat enthousiast (vangen werd. "gemeester Ton Schipper gaf in zijn n groep van enkele tientallen jwilligers heeft zaterdagochtend wezen zich te willen inspannen i De Koog een gezellig en bruik- ar dorpsplein te geven. Ondanks lage temperatuur werkten ze ih in het zweet bij het opruimen 0 gemetselde bloembakken, uiken en plaveisel. Het terrein lest „schoon" worden opgele gd om er volgende week sier- strating zonder hindernissen te nnen aanleggen. 1 opruimen van de oude toestand is het aandeel van de gemeenschap inleiding aan dat er twee redenen zijn voor het houden van commissieverga deringen, het bevorderen van de doel matigheid tijdens de raadsvergadering door een goede voorbereiding en het aanwezig zijn van een klankbord voor het college. Tine Krijnen-Bays (Texels Belang) noemde nog een derde reden op die zij erg belangrijk acht: „De commissie is ook een goede plaats voor raadsleden om met eigen beleids voorstellen te komen, niet alleen het beleid van het college is belangrijk". Als belangrijke onderwerpen noemde Krijnen de APV en de behandeling van de marktverordening. Zij roemde de samenwerking met de ambtenaren. Politie Peter Bakker stak de vertrekkende poli- tiecommandant Piet Scheuneman een veer op zijn hoed: „Ik heb de samen werking met de politie bijzonder ge waardeerd in de afgelopen periode en ik denk dat dat een verdienste van Scheuneman was".Schipper was het met hem eens dat goed overleg met de politie erg belangrijk is en wilde dat zo mogelijk in de toekomst nog inten siveren. In ieder geval gaat binnenkort een driepartijenoverleg tussen justitie, politie en burgemeester van start: „Daar heb ik zeer hoge verwachtingen van." Bakker besprak en passant gelijk het functioneren van de beroepsschriften- commissie: „Dat was heel nuttig, hoe van De Koog in het project, krachtens een overeenkomst met de gemeente. Van gemeentewege wilde men best te gemoet komen aan de wens om het nog niet zo lang geleden ingerichte pleintje opnieuw te veranderen, maar daar moest dan wel wat tegenover staan, zodat de gemeentelijke kosten beperkt konden blijven. Daarmee gin gen dorpscommissie en De Koog Pro motion akkoord en zaterdag ging men dus met vereende krachten aan de slag met schoppen, vorken en breekij zers. Ook een kraan van loon- en aan nemingsbedrijf Texel (Jan Kikkert) was ingeschakeld evenals Nico Ruis met zijn trekkertje met lader. De nering doenden in de directe omgeving zagen het blijkbaar wel zitten want vanuit bowling De Koogel werd koffie aange dragen en slager lepe de Boer presen teerde warme gebakken worst.... De foto geeft een indruk van de activiteit. Mensen van brandweer en Staatsbosbeheer gaan met vuurzwepen het terreinbrandje bij de Ploegelanderweg te lijf. wel het niet in de openbaarheid ge beurde. Je wordt daar als raad gecon fronteerd met de gevolgen van je ei gen beslissingen en dat is heel goed voor de praktijk." Sluitingstijd De burgemeester liet tijdens de bespreking een proefballonnetje op dat een voor hem onverwacht gro te reactie gaf: „Ik wil binnenkort graag met de commissie in discus sie over afschaffing van de slui tingstijd voor horecabedrijven". Ti ne Krijnen raadde hem met klem aan eerst maar eens in de geschie denis van die besluitvorming te duiken voor hij dat ter tafel brengt. Riet Huitema (CDA) vertelde het in commissies prettig werken te vinden omdat daar minder aan politiek wordt gedaan dan tijdens de raadsvergaderin gen. De enige kritiek die zij had was dat de stukken wel eens wat laat wor- De brandweer moest vrijdagmid dag om kwart voor drie uitrukken in verband met een bosbrandje in de Dennen achter het voormalige Texels Museum bij de Ploegelan derweg. Door onbekende oorzaak stonden oud gras, bramen en an dere struiken in vlammen. Toeristen ontdekten het vuur en sloe gen alarm bij de familie S. Tjepkema aan het Gerritslanderdijkje. Zowel brandweer als Staatsbosbeheer waren snel ter plaatse en wisten de' vlammen met vuurzwepen te doven, waardoor een terrein van niet meer dan onge veer 100 m2 werd geblakerd en er van schade nauwelijks sprake is. Mensen van Staatsbosbeheer hielden nog een tijd een oogje in het zeil. Weer! De brandweer was nog bezig met blussen toen om drie uur opnieuw alarm werd geslagen, nu voor een soortgelijke brand in de boomsingel van het parkeerterrein aan de Nikadel in De Koog. Het hoge, dode gras tus sen de boompjes stond over een leng te van meer dan honderd meter in brand. Met vuurzwepen en met de spuit was het vuur snel onder de knie, mede omdat de vlammen voor een groot deel al vanzelf waren gedoofd. Hoe groot de schade is, is moeilijk te zeggen. Het is mogelijk dat veel jonge re struiken door de brand zoveel te lij den hebben gehad dat ze zullen afster ven maar dat kan ook wel meevallen, zoals in het verleden bij terreinbranden meer dan eens is gebleken. Een 20-jarige Texelse automobilist ging in de nacht van vrijdag op za terdag lelijk in de fout, toen hij in Oudeschild doorreed na een aanrij ding. Het slachtoffer, een 47-jarige inwoner van Oudeschild, bleef lichtgewond op straat liggen. Hij had een verstuikte pols en pijn aan een been en werd door voorbijgan gers naar huis gebracht. Reeds zaterdagmiddag kon de politie de dader aanhouden. Ter plekke aan wezig bewijsmateriaal, zoals glas vart een koplamp, en enkele getuigenver klaringen, zetten de politie spoedig op het juiste spoor. De jongeman werd in het verkeer aangehouden, waarna zijn auto in beslag werd genomen. Hij be kende tegenover de politie het ongeval na drankgebruik te hebben veroor zaakt. De jongen reed op de Hout manstraat en wilde linksafslaan de Heemskerckstraat in. Daarbij zag hij de Oudeschilder, die op zijn fiets uit de tegenover gestelde richting naderde, over het hoofd en schepte hem. De fiets werd totaal vernield. De vrachtwagen voor de kledingactie „Mensen in Noord" komen 2 mei naar Texel om de opbrengst op te halen. „Mensen in nood" is een actie die voor noodsituaties waar dan ook ter wereld kleding, dekens, brillen, klom pen en schoenen inzamelt. De spullen zullen per dorp kunnen worden ingele verd, binnenkort zal een lijst met adressen worden gepubliceerd. Con tactpersonen voor de hele actie zijn mevrouw Zijm, Molenstraat 20, Den Burg, telefoon 02220-2693 en mevrouw Hordijk, Kotterstraat 3, Oosterend, te lefoon 02223-363. De fancy fair van de Hervoemde jeugdclub die woensdag a.s. in De Schakel zou worden gehouden is uit gesteld tot woensdag 23 april. den rondgezonden. Afgezien daarvan kan de commissie wat haar betreft op dezelfde voet doorgaan. De commissie besprak nog wat moge lijkheden om de agenda wat zwaarder te kunnen maken, die liepen echter al lemaal op niets uit. Rondvraag De rondvraag leverde één discussieon derwerp op. Peter Bakker wees erop dat ronde om Texel weer aanstaande is en pleitte voor goede veiligheidsmaat regelen. Zo is het vorig jaar voorgeko men dat de avond voor de wedstrijd de toegangsweg naar het strand volko men geblokkeerd was door het verkeer en dat was een vrij riskante situatie. Bovendien was de pacifist niet echt blij met al de motorvoertuigen die voor en tijdens de ronde opeens op het strand verschijnen en 'een tent vol her rie een week lang naast een natuurge bied' sprak hem ook niet aan. „Houdt de ronde lexels. Ik weet ook wel dat er voor sponsors publiciteit ge zocht moet worden en dat het dan hoe groter hoe mooier is. Als we dit jaar weer een garantiestelling verlenen kunnen we als gemeente invloed uit oefenen op de gang van zaken en mis schien moeten we een maximum stel len aan het aantal deelnemers." De burgemeester kon zich de kritiek voorstellen maar hij wees er op dat het belang van de wedstrijd voor Texel niet uit het oog verloren mag worden. „Het moet in meerdere op zichten een attractie blijven, maar de veiligheid moet natuurlijk gediend wor den." Een standpunt waar de rest van de commissie zich in leek te kunnen vinden. Wout Stam vertelde dat tij dens het overleg met de organisatie de door Bakker genoemde punten groten deels al naar voren zijn gekomen en dat er ook grotendeels in wordt voorzien. De verkeerssituatie op het veerha venterrein in 't Horntje is sinds maandag gewijzigd. Net als van ouds kunnen de auto's vanaf de Pontweg weer rechtdoor rijden als ze met de boot mee moeten. De nieuwe verkeerstoren wordt dus rechts gepasseerd en niet meer links, zoals de laatste tijd. Het is zaak om in de omgeving van het veerhaventerrein voorzichtig te rij den. Er is daar nogal wat bouwver- keer, ook de komende tijd. Grote vrachtwagens kunnen vanuit onver wachte hoeken aan komen rijden. De bruggen zijn vorige week zowel in Den Helder als aan de Texelse kant afge voerd. Vanmorgen omstreeks 11.00 uur zou de Marsdiep de reis van Oude schild naar de veerhaven ondernemen. De reserveboot zal worden afgemeerd in de Texelse hoofdfuik, terwijl de der de boot oostelijk van die fuik komt te liggen. De hoofdfuik zal ook regelma tig gebruikt worden voor de aanvoer van bouwmaterialen en dergelijke. Twaalf jaar is voor een schaap zeer oud en het komt dan ook maar zel den voor dat zo'n dier nog lammeren werpt. Bij de familie D. J. de Graaf aan de Krimweg bij De Cocksdorp hebben ze echter een schaap van die leeftijd dat bij het produceren van na geslacht niet van ophou den weet. Het zichtbaar bejaarde dier schonk het leven aan een forse, kerngezonde tweeling. Het schaap is haar hele leven al produktief ge weest. Totaal werden 23 lammeren geworpen (waarvan slechts één dood): vier keer een drie ling, vier keer een twee ling en drie keer een éénling. Op verschillende plaatsen op ons ei land is tijdens de afgelopen dagen een ooievaar gesignaleerd. Zaterdagmorgen had de ooievaar plaatsgenomen op het dak van huize „De Narcis" te Den Hoorn. Bemerkt werd, dat het dier twee ringen om de lange poten droeg. Dat wijst er op, dat het dier mogelijk afkomstig is uit een vogelopvangcen trum. In deze verzorgingsstations kun nen de vogels vrij in en uit vliegen en het is mogelijk dat dit exemplaar uit de koers is geraakt. Gisterochtend werd de ooievaar gezien door de fami lie Kikkert van het Meyertebos. In eerste instantie liep het dier midden op een weiland in de buurt van de paar den en later zelfs dicht aan de weg op het zelfde weiland.

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 1