rftitint#, Noordhollands kampioenschap zaalvoetbal in sporthal leffrey Androg en Edgar Klippel n regïoseleclie 0-junioren Jan Mulder wederom Is kampioen turnen Opnieuw EVAV- cursus op Texel LAND BOUW Toch goedkopere deelname Texelaars aan kwart triathlon Lezing over yoga en metamorfose B-junioren selecties MST-Jazzdans geeft demonstratie Dorsdemonstratie van Texelse club bij groot evenement Oudkarspel aatste loodjes olleybalcompetities Veel winstpunten voor Kleppertjes Zondag MOEDERDAG! lovend over prestaties OENSDAG 7 MEI 1986 Ons Genoegen helemaal in het teken van de gymnastiek. De toestellen kwamen uit meerdere z turnsters van GVO. Het is dan ook een verdienste van GVO dat zij zo sportief zijn om toch weerstand te bieden door in deze categorie in te schrijven. Om vijf uur was de wedstrijd afgelopen en kon de heer Keijser het woord geven aan burgemeester Schipper die het laatste uur van de wedstrijd aanwezig was geweest. De burgemeester zei onder de indruk te zijn van de turnprestaties en liet zich ook lovend uit over de organisa tie. De volgende turners en turnsters kregen uit handen van de burge meester de prijzen uitgereikt. Meisjes t/m 13 jaar: 1. Martine Brüge- mann 31.00; 2. Suzanne Kikkert 29.85; 3. Ingrid Brouwer 29.25. Meisjes vanaf 13 jaar: 1. Mariëlle Vonk 32.35; 2. Esther Witte 32.10; 3. Irene Witte 31.00. Jongens t/m 12 jaar: 1. Mark Jan Mulder 41.05; 2. Joost Brügemann 40.15; 3. Emile Keijser 37.55. Jongens vanaf 12 jaar: 1. Karei Dijker 37.15; 2. Jeroen Hemelrijk (GIS) 34.70. Tot slot werd bekend gemaakt wie Texels kampioen 1986 zou worden. Na berekening bleek dat Joost Brügeman met 0,005 punten voorsprong op Est her Witte derde werd. Tweede met een verschil van 0,06 op Joost werd Mariëlle Vonk. Eerste met 0,12 punten verschil werd wederom Mark Jan Mul der met een gemiddelde van 8.21 pun ten. Uit handen van de burgemeester kon hij de wisselbeker weer in ont vangst nemen die hij vorig jaar voor het eerst had gewonnen. Zo'n brug ongelijk is behoorlijk hoog.. Het komende najaar zal op Texel weer een cursus Economische Vorming Agrarisch Vrouwen (EVAV) worden ge geven. De opleiding is bedoeld voor (toekomstige) agrarische vrouwen die intresse hebben voor het bedrijf van hun man, graag willen meedenken en meepraten en daarom wat kennis van zaken willen opdoen. De cursus wordt gegeven van oktober 1986 tot en met februari 1987 gedurende veertien mid- dagen van 2/z uur - waarschijnlijk tel kens dinsdagmiddag. De kosten zijn ƒ125,— per persoon. Cursusleidster is mevrouw A. Broekroelofs-Lodder van de CBTB. Wie mee wil doen met de cursus moet zich voor 10 mei opgeven bij mevrouw De Lugt, telefoon 02220-2072; mevrouw T. Reuvers tel. 02222-251 of mevrouw M.T. Rutten, te lefoon 02223-994. Bij hen kan ook een folder met nadere informatie over de cursus worden afgehaald. Voor Texelse sporters die aan de kwart triathlon op 13 september willen meedoen, bestaat nu toch de mogelijkheid om vervroegd een daglicentie te krijgen. De definitie ve opgave moet dan wel voor 20 mei bij de organisatie binnen zijn. De meeste Texelse triatleten zullen al leen maar op Texel deelnemen, zo luidt de verklaring voor de versoepelde opstelling van de organisatie. Oor spronkelijk zouden de Texelaars, om vroegtijdig verzekerd te zijn van deel name, bij voorkeur een seizoenlicentie moeten aanvragen. Deze kost ƒ40,— waarvoor aan alle dit jaar in Nederland te houden triathlons kan worden deel genomen. Bovendien wordt naast ƒ20,— inschrijfgeld nog eens ƒ40,— verlangd voor het ondergaan van een keuring. Een daglicentie, waarvan de kosten ƒ10;- nedragen en waarbij een doktersverklaring voldoende is, zou pas zes weken voor de triathlon kun nen worden aangevraagd. Aangezien het deelnemersaantal gebonden is aan een maximum van 200, zou dat voor de Texelaars een aanzienlijk risico in houden. De organisatie komt nu tege moet aan de wensen van de Texelaars. Voor ƒ30,— (licentie en inschrijfgeld) kan nu eveneens eerder worden inge schreven. Overigens is de belangstel ling overweldigend. Volgens de organi satie hebben zich al zo'n 110 sporters aangemeld. Wie met yoga of metamorfose bezig is of daar interesse voor heeft kan don derdag 15 mei terecht in De Schakel te Den Burg. Vanaf 20.00 uur houdt So- nia Bos over dit onderwerp een lezing. De entree bedraagt f3— per persoon TEXELSE COURANT PAGINA 13 Het Noordhollands kampioenschap voor B-junioren zaalvoetbal wordt voor de derde maal op Texel gespeeld. Buiten Texel doen West- Friesland, Alkmaar, Den Helder en de afdelingen Amsterdam en Haar lem mee. In de Texelse competitie deden zich afgelopen week geen verrassingen voor. Op Hemelvaartsdag dus voor de derde maal het Noordhollands kampioen schap voor B-junioren selecties in sporthal Ons Genoegen. Een belangrijk toernooi in de reeks van selectietoer- nooien die het hele jaar worden gespeeld door Noordholland. Belang rijk voor Haarlem en Amsterdam om dat zij dit toernooi beschouwen als een test-case voor het Nederlands kampioenschap zestien dagen later in Amsterdam. Voor de spelers van de vier Noordhollandse rayons ook be langrijk omdat op 8 mei acht spelers worden gekozen die de afdeling Noordholland gaan vertegenwoordigen op datzelfde Nederlandse kampioen schap. De beste Texelse zaalvoetballers in deze leeftijdsgroep hebben een goe de kans op een goede notering. De acht geselecteerden zijn. Ronald Bies- boer en Sidney de Haan (Nissan), Benjamin van Heerwaarden, Jasper Joosten, Arjan van de Knaap en Ja cob van Heerwaarden (allen Alkema), Ralph Koning (Oosterend) en Pieter Bakker (Gamma). Bij de promotiewedstrijden heeft Gam ma 1 verloren van Reddy, de West- Friese vertegenwoordiger. Al gauw kwam Gamma met 2—0 achter. Een achterstand die nog wel weggewerkt kon worden, maar Reddy scoorde de winnende treffer: 3 2. Gamma 2 kwam tegen Rolff 2 niet verder dan een 2—2 gelijkspel. Na deze wedstrij den blijken de promotiekansen voor de beide Gamma-ploegen verkeken, In de Texelse zaalvoetbalcompetitie geen verrassingen. In de eerste klasse haalde Jelleboog wederom ver woestend uit door Oosterend met 18 0 te verslaan. A O 2000 2 liet een punt liggen door met 3 2 te ver liezen. In deze klasse is er nog een promotieplaats te verdienen. Rab heeft nog één punt nodig om deze promotie te bewerkstelligen. In de tweede klasse is er ook nog een promotieplaats te vergeven. Het gaat hier tussen Ooster end 5, Mantje 2 en Slufterhoek. De enige wedstrijd die afgelopen week werd gespeeid was tussen KSMT en Nissan 4 die de laatste won met 14—3. In de derde klasse heeft Gam ma 5 weer de leiding overgenomen. Al is dat wel wat geflatteerd omdat KSMT 2 een wedstrijd minder heeft gespeeld. In de vierde klasse was er wel een verrassing en wat voor een: ZDH 3 verloor van het laaggeplaatste Oosterend 8 dat tot nu toe nog niet één keer had gewonnen. ZDH 3 ver loor met 3—0. Rab 2 profiteerde ten volle met een 7 2 winst op Ooster end 9. Bij de dames speelden KSMT en ZDH gelijk met 0 0. Oosterend 1 won met 4—1 van Oosterend 2. Gam ma behaalde een zware winst op KSMT 2 met een benauwde 3—2 ze ge. Bij de junioren 2 is nu ook de kampioen bekend. Ria's Winkeltje 3 is in deze klasse de terechte kampioen geworden. Uitslagen: Promotiewedstrijden: Gamma 2-Rolff 2 2-2 Eerste klasse: Oosterend 4-Jelleboog ZDH 2-A O 2000 2 0-18 4-3 Tweede klasse: Nissan 4-KSMT 4 4-13 Derde klasse: Mantje 3-Gamma 5 Oosterend 6-Texel 2 2-3 3-2 Vierde klasse: Ver.Schilders 3-De Koog 2 Nioz 2-Ver.Schilders 2 Texel 3-Casino 6 ZDH 3-Oosterend 8 Rab 2-Oosterend 9 1-4 2-4 4-4 0-3 7-2 Dames: KSMT-ZDH Oosterend 1-Oosterend 2 Gamma-KSMT 2 Nissan-Casino 2 0-0 4-1 3-2 2-9 Junioren: Graaf Spuiterij-Texel 2 Ria's W. 2-Ratronics Ria's W. 1-SOS Texel 3-Ri's W. 3 Texel 4-Gamma 3 ZDH-Texel 7 Ria's W. 5-Ria's W. 6 5-1 0-13 3-4 ,1-2 1-1 8-1 3-0 Vrije oefenstof nu L; Mariëlle Beers met Noëll 6e prijs 117 pounten. Springen: Annet Kossen met Martin 0 fout 90 2 winstpunten 1e prijs; Colette Kikkert met Patrick 0 fout 79 2 winstpunten 6e prijs; Katja de Boer met Louisa 4 fout 79 1 winstpunt. Zaterdag 10 mei geeft de afdeling jazz- dans van de Gymnastiekvereniging Texel een demonstratie in de Burge meester De Koning-hal, aanvang 19.30 uur. De bedoeling is familie, vrienden, kennissen en andere belangstellenden van de ca. honderd deelnemers weer eens te laten zien wat het resultaat van de lessen is. Het zeer gevarieerde, tien nummers tellende programma zal ruim een uur in beslag nemen. In ver band met de jongste deelnemers (die een naar verhouding grote groep vor men binnen de afdeling) wordt op ge noemd tijdstip begonnen. Na de ver richtingen van de kinderen zijn ook de demonstratiegroepen te zien alsmede de damesrecreatie en de jeugd en jon geren tot 18 jaar. Om de bezoekers goed uitzicht te geven op de dansen den, wordt weer gedanst op de vloer van de zaal en de toeschouwers op het toneel en terweerszijden. Er zal voor proffesionele omlijsting met licht en geluid worden gezorgd. De entree bedraagt f2 Leden van de Oude trekker- en moto renvereniging zijn komend weekend present bij Historisch Vervoer Ou- karspel. Dit is een grote manifestatie van oude stationaire motoren, trekkers, werktuigen, automobielen en motor fietsen. Van de Texelse afdeling is on der meer de dorscombinatie uit 1930 te bezichtigen. Hiermee zal een de monstratie worden gegeven. Het beno digde graan is speciaal hiervoor, en voor nog twee andere evenementen, gereserveerd. Zowel zaterdag als zon dag wordt om tien uur begonnen en duurt het evenement tot vijf uur. De organiserende commissie onder lei ding van Henk Keijser kon zaterdag te rugzien op een geslaagd Texels kampi oenschap. De recreatieve wedstrijden die 's morgens begonnen verliepen vlot en zo'n 173 kinderen werden bin nen het gestelde tijdschema verwerkt. Teleurstellend was hier wel de opkomst van het aantal ingeschrevenen. Niet al leen het mooie weer was hier debet aan, maar ook de concurrentie van an dere activiteiten die op hetzelfde tijdstip werden georganiseerd. De uit slag werd berekend door de totalen van de kinderen van een verenigingen te delen door het aantal deelnemers van die vereniging. De vereniging met het hoogte verenigingsgemiddelde werd dan eerste. Uitslag: 1. GVT 7,027; 2. GVO 7,014; 3. SVC 6,973; 4. GOS 6,936; 5. Gyvo 6,873; 6. ZDH 6,8. De wedstrijd verplichte oefenstof ver liep geheel volgens schema. De meis jes turnden op ringen, lange mat, brug ongelijk, balk en kastsprong. De jon gens turnden hun vijfkamp op ringen, lange mat, brug gelijk, rekstok en kastsprong. De organisatie (Texelse Sportraad) bleek met deze wedstrijd een goede zet te hebben gedaan. De oefeningen zijn zo gemaakt dat ze ap pel,eren aan vooral de basisvaardighe den die bij het turnen van belang zijn. Ze zijn ook bruikbaar als basisoefenin gen in een verder gevorderd stadium van ontwikkeling van een turner of turnster. Mede door het organiseren van dit soort wedstrijden hoopt de Sportraad dat de basis van het wedstrijdturnen op Texel wat zal wor den verbreed. Dat men hier al gedeel telijk in is geslaagd blijkt wel uit de uitslag van de wedstrijd. De prijzen zijn mooi verdeeld terecht gekomen bij bijna alle gymnastiekverenigingen. Uitslagen: Meisejs tot t/m 10 jaar: 1. Liesbeth Brouwer GVT, 2. Mirjam Joustra GVO, 3. Esther Klippel GVO., Meisjes vanaf 11 jaar: 1. Marieke Smit GVO, 2. Gea de Ruiter SVC, 3. Patricia de Kleijn ZDH. Jongens t/m 13 jaar: 1. Arjen de Rui ter SVC, 2. Bert Jan Buitenweg GVT, 3. Robin Verduyn GOS. nummers 2,1 en 3 zichtbaar blij met hun resultaat: Mariëlle Vonk, Mark Jan Muloer en iost Brüggeman. Als laatste werden zaterdag de Texelse kampioenschap vrije oefenstof volgens het KNGV-reglement gehouden. De turners en turnsters konden hier hun laatste wedstrijd van het seizoen draai en. Alleen de jongens van GVT heb ben 25 mei nog de finale van de turn- competitie te gaan. Tijdens de wedstrijd bleek dat een ieder gemoti veerd gemoeg was om vrij zelfstandig een uitstekende prestatie neer te kun nen zetten. Slechts een enkele keer waren er duidelijke missers te consta teren die gelukkig allemaal goed aflie pen. De prijzen gingen bij deze wedstrijd allemaal naar GVT. De jon gens en meisjes van GVT hebben meer wedstrijdervaring en trainen ook meer uren in de week, dan de zes Texelse gymnastiekverenigingen streden zaterdag in diverse om de verschillende prijzen. In het recreatieve toernooi kon- de kinderen tot en met dertien jaar op aangepaste niveaus hun kun- laten zien. De daarop volgende verplichte stofwedstrijden, bedoeld r de beste jeugd van iedere vereniging, verliep vlot. Opvallend was de prijzen hier mooi verdeeld werden tussen de diverse verenigingen, laatste wedstrijd om het Texels kampioenschap werd net als vorig weer gewonnen door Mark Jan Mulder uit Den Hoorn. spelers. ials gebruikelijk vindt de prijsuitrei- ng van de eilandcompetitie plaats op 5 laatste dag van het afvaltoernooi, oensdag 14 mei. Prijzen zijn er dit ar voor de herfst- en voorjaarskam- oenen. Daarbij wordt in beide eerste assen, dames en heren, nog beslist ie zich het beste volleybalteam van ixel mag noemen, de zg. overall da- e's en herenkampioen. Zaterdag was ponyclub De Kleppertjes bij een kringwedstrijd in Venhuizen. Een geslaagde dag en twee amazones, Annet Kossen en Katja de Boer, wisten zelfs boven de 130 punten te komen. Dit leverde beide twee winst punten op. De volgende combinaties behaalde een winstpunt en/of prijs. Dressuur: Colette Kikkert met Patrick 121 punten nu L-dressuur 1 winstpunt; Patricia de Vries met Ninco 5e prijs 125 punten 1 winstpunt; Thirza Weel met Jonas 3e prijs 128 punten 1 winstpunt; Ingrid Dros met Hunter 4e prijs 127 punten 1 winstpunt; Magda de Boer met Good will 6e prijs 123 punten 1 winstpunt nu L; Annet Kossen met Martin 1e prijs 135 punten 2 winstpunten; Jeannette Welby met Jacko 5e prijs 126 punten 1 winstpunt; Wendy Beers met Ceasar 120 punten 1 winstpunt; Irma Reuvers met Frister 3e prijs 123 punten 1 winstpunt; Sandra Bakker met Brigitha 2e prijs 124 punten 1 winstpunt; Katja de Boer met Louisa 1e prijs 131 punten 2 winstpunten; Annie Dijkshoorn met Heidy 3e prijs 124 punten 1 winstpunt 12 mei a.s. met een kadootje uit moeders mooiste winkel! Gravenstraat 7, Den Burg. vee van de SVO C-junioren (leeftijd 1-14 jaar) zijn gekozen in het C- nioren selectieteam van de regio Den elder. In dit team zitten 1 speler van KC, 1 van HCSC, 1 van Helder, 2 in SV Oosterend, 2 van Succes, 2 in Watervogels, 1 van WGW, 1 van /ieringerwaard en 2 van /ieringermeer. eze spelers zijn geselecteerd uit on- eveer vijftig jongens die als besten in hun vereniging waren opgegeven, e selectie heeft op 9 en 11 april laatsgevonden. Hierna zijn er oefen- (edstrijden tegen Watervogels, Zee- lacht, Wieringermeer, Wieringerwaard n WGW gespeeld. Op maandag 5 lei en maandag 12 mei zullen er se- ictiewedstrijden gespeeld worden te en selecties van de regio Schagen en /est-Friesland. Uit deze drie selecties wordt dan weer een selectie geformeerd. Hierna komt er een Noordholland-selectie en uitein delijk zal er een selectie plaatsvinden voor het Nederlands team. Maar voor dat het zover zal zijn, zullen Jeffrey Androg en Edgar Klippel, want dat zijn de spelers van Oosterend, het erg moeilijk krijgen om zich staande te houden tussen veel talentvolle jonge

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 13