55055 A Texelaartjes h Stieren werden wild: twee dood,één gewond Honkballers: vier maal winst in druk weekeinde Texelse triatleten verbeterden eigen zwemtijden in Hippo Echtpaar Schiere is donderdag op Texel Schoonmaken leidingnet in en rond Oudeschild Vernielingen Astma, je zult 't maar hebben... Astma Fonds Giro Doorrijders FAMILIEBERICHTEN PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 13 MEI sdAG Deze twee beesten overleefden het niet. De negentienjarige Eric Garritsen kreeg donderdagochtend de schrik van zijn leven toen hij de stieren van zijn vader wilde gaan voeren. Er was die nacht nogal wat beroering geweest in de stal. Drie stieren waren daarbij met hun borstkas tussen de voederhekken gezakt. Twee overleefden dat niet, een derde kon door operatief ingrijpen worden gered. Twee andere beesten waren naar buiten gevlucht waar er één in een waterput terecht kwam. De ander liep de gierkelder in. Die laatste werd pas uren later opgemerkt. De jongen, die het bedrijf waarneemt omdat zijn ouders met een groep agra riërs op vakantie zijn in Tunesië, was zo verstandig om direct zijn buren, al lebei ervaren veehouders, te waarschu wen en de politie te alarmeren. Die verzorgde een stil alarm, zodat de brandweer met een kleine ploeg, de hulpverleningsauto en de grote brand weerwagen, kon uitrukken. De brand weer gebruikte een hydraulische 'sprei der' om de hekken waartussen de nog levende stier vastzat uit elkaar te druk ken, waarna het beest kon worden be vrijd. De buren hadden bij hun komst al één van de andere stieren uit het hek gehaald met behulp van een trek ker en gezamenlijk werd de derde uit zijn dodelijke klem gehaald. Het dier dat in de waterput stond kon zonder veel moeite bevrijd worden. Daarop vertrok de brandweer. Eén van de buren, die nog wat hielp met opruimen zag beweging onder het rooster van één van de boxen. Het bleek de vijfde stier te zijn, die via de opening van de gierkelder buiten de stal in die kelder was gelopen. Hijsen De brandweer werd opnieuw gealar meerd. Na het verwijderen van een paar van de betonnen roosters kon het doodsbange en uitgeputte dier met behulp van een trekker met voorlader uit de kelder worden gehaald. Daar voor werd met behulp van een wan delstok een singel om zijn borst ge trokken, nadat een loonwerker wat mest uit de kelder had gepompt. Na het sluiten van de roosters konden de stieren weer in hun eigen boxen worden gezet. Daarmee verminderde ook de onrust, want elk 'ploegje' stie ren heeft zijn eigen geur en andere dieren worden soms ten onrechte voor vrouwtjes aangezien. Vijf Texelaars namen zondag deel aan de kwart triathlon Wieringen in en rond Hippolytushoef. De zeer harde wind speelde de deelnemers parten maar desondanks werden goede tijden genoteerd. Beste ei- landgenoot was Henk Stevens, die een half uur na de winnaar finish te, in 2.32.39 uur. Stevens (uit De Cocksdorp) bereikte hiermee een 47ste plaats in het 160 at leten tellende deelnemersveld. Dirk Eelman (De Waal) kwam bijna acht minuten later over de streep. Zijn eind tijd was 2.40.28, waarmee hij als 81ste en als negende veteraan eindigde. Voor Eelman betekende dit een zelfde eindtijd als verleden jaar, toen de om standigheden aanmerkelijk gunstiger waren. Ook Paul Verhagen (Den Burg) deed voor de tweede maal aan deze vroeg in het seizoen gehouden traith- lon mee. Zijn totale tijd over de één ki lometer zwemmen, 45 kilometer wiel rennen en 10 kilometer hardlopen be droeg 2.43.06, goed voor een 92ste stek en elfde bij de veteranen. Bij de dames legde de Hoornder allround-sportster Nel Bruining beslag op een zesde plaats. In het totale veld eindigde zij als 131ste, in 2.54.30. Tilly Eelman uit Den Burg was voor de eerste maal in Hippo aanwezig (even als Stevens) en eindigde in 3.12.16 als 156ste. Zij was daarmee de negende dame. Zoals reeds vermeld beïnvloedde de stormachtige wind het wedstrijdver loop. Bij het wielrennen werden grote stukken vol tegen de wind afgelegd, waaronder drie kilometer buitendijks. Het parcours voerde over Wieringen en lange rechte wegen in de Wierin- germeerpolder. Bij het lopen was de helft van de tien kilometer tegen wind. Het traject voerde via het dorp De Ontwikkelingswerkers Jaap en Anne- lies Schiere zijn donderdagavond pre sent in het zaaltje bij de Doopsgezinde kerk te Den Burg. Zij zullen daar ver tellen over hun leven en werk in Gua temala. Zoals bekend houdt de Doops gezinde gemeente dit jaar acties om dit werk te steunen. Zo is inmiddels geld ingezameld via een succesvolle kerkeveiling en ook op de feestmarkt met koninginnedag. Het echtpaar Schiere is al een drietal jaren in Guate mala werkzaam voor de hulporganisa tie Bijzondere Noden. Het werk spitst zich toe op de gezondheidszorg en technische hulp onder de indianenbe volking. De avond begint om 20.00 De Texelse honkballers hebben een uiterst produktief weekeinde achter de rug. In totaal werden er door junioren en senioren vier wedstrijden gespeeld. Alle vier de wedstrijden werden in winst omgezet. De stijgen de vorm van de laatste weken kreeg zodoende duidelijk gestalte. Haukes en vertoonde nogal wat hoog teverschillen. Opvallend was dat alle Texelaars hun persoonlijke records bij het eerste onderdeel, het zwemmen, beduidend scherper stelden. Tijdens de winter werd geoefend in het zwem bad van Bos en Duin en dat lijkt nu vruchten af +e werpen. Er werd ge zwommen ir. het zwembad De Vennen te Hippolytushoef. Overigens bleef de snelst zwemmende Texelaar, Henk Ste vens, met 18.30 minuten ver verwij derd van totaalwinnaar Sieme Jan Stam uit Breezand, die het zwemmen won in ruim dertien minuten en de kwart triathlon in 2.02.12 op zijn naam schreef. Woensdag zal in Oudeschild en om streken (w.o. Schilderweg, Leemkuil, Zuid-Haffel, Westergeest, Doolhof, Middellandseweg, Lange- en Laag- waalderweg) het waterleidingnet wor den doorgespoeld. Tussen 8.00 en 18.00 uur (of zoveel langer als nodig blijkt te zijn) kan er donker gekleurd water uit de kraan komen, terwijl de druk in het leidingnet tijdelijk lager zal zijn dan normaal. Aangeraden wordt tevoren water in voorraad te nemen en niet te wassen. Wanneer weer water afgenomen kan worden, verdient het aanbeveling eerst wat water te laten wegstromen om te zien of het weer voldoende helder is. Op de ontdekking van een vernield ruitje in het gebouw bij de oude tennisbanen van Deuce in Den Burg volgde donderdag de ontdek king van nog meer vernielingen in deze omgeving. De politie onderzocht de eerste vernie ling. Een deel van de leuning van een nabijgelegen bruggetje was afgebroken en door het ruitje gegooid. Daarna werd in de buurt rondgekeken en daar bij bleek dat bij de sporthal paaltjes en fietsenstandaards uit de grond waren gehaald, terwijl ook bomen en takken het moesten ontgelden. Bij de LBO- scholengemeenschap waren twee me talen paaltjes uit de grond gehaald en door een raam gegooid, terwijl dé mu ren leuzen werden geschreven. De po litie heeft nog geen tips gehad over de identiteit van de vandalen. Het duidelijkst is de vooruitgang te zien bij de werpers. Zij eisten dan ook een belangrijk aandeel in de overwin ningen op. Het aantal veldfouten ging ook opvallend omlaag. Alleen aan slag blijven de prestaties nog achter. Op de komende trainingen zal dat punt zeker veel aandacht krijgen. Squeeze play Opvallend is ook de lef waarmee gespeeld wordt. In drie van de vier wedstrijden slaagden de Texla-teams erin een squeeze play uit te voeren. Squeeze play is een aanvallende han deling, waarbij een loper op het derde honk staat. De slagman legt zodanig een stootslag in het veld neer, dat de honkloper van het derde honk kan scoren. Een handeling die stoelt op technische vaardigheid en teamver band. Bovendien heeft Texla al vier keer een dubbelspel kunnen uitvoeren in de jonge competitie. Een dubbelspel is een vloeiende verdedigende actie, waarbij zonder onderbreking twee te genstanders worden uitgemaakt. Junioren Op Hemelvaartsdag werden De Ran gers uit Schagen op een 14—7 neder laag getrakteerd. In een goede wedstrijd manifesteerde Martin Mari- nus zich goed. Hij toonde zijn groeien de vorm door slechts vier keer 4-wijd te gooien. Het veld steunde hem voor treffelijk en' maakte slechts twee fou- Bank 70.70.70.120 Astmakollekte 12-18 mei Twee gevallen van doorrijden na een aanrijding werden dit weekend bij de politie gemeld. In één geval werd de dader achterhaald en de schade geregeld. Een Schiedammer kwam met zijn wa gen van een parkeerterrein bij een win kel aan de Nikadel in De Koog. Bij het uitrijden raakte een andere automobi list zijn wagen. De Schiedammer nam het kenteken op en de politie kon de bestuurder achterhalen. Die had niets van de botsing gemerkt. De zaak werd in overleg tussen de partijen opgelost. Een inwoner van Hazerswoude was minder fortuinlijk. Hij vond diezelfde zaterdag zijn Golf met twee flinke deu ken in de portieren terug op het par keerterrein Vogelenzang. De dader is onbekend. ten. Na een 12—0 tussenstand ver slapte de aandacht en werd toe gestaan dat de Rangers tot 14—7 kon den terugkomen. Aanvallend was het opvallend dat in deze wedstrijd de nieuwelingen scoorden. Wijnand Ba- retta was overigens de beste slagman. Hij kwam tot een slaggemiddelde van 666 en liet een prachtige 2-honkslag aantekenen. Zaterdag speelden de juni oren thuis tegen WSV uit Wormer. Ook nu won Texla: 11—2. In deze wedstrijd mocht Erik Schneider voor het eerst het werpen van Martin Mari- nus overnemen. Hij deed het zonder meer goed gezien de cijfers: 8 keer 3-slag, 1 keer 4-wijd en 3 honkslagen tegen. De aanval WSV ging nogal on bezonnen te werk, waarop de Texelse werper goed inspeelde door veel outsi de ballen te gooien. Gelukkigste man was de jongste Texla-speler Merijn Drijver die een gave honkslag richting derde honk sloeg. Senioren De senioren speelden hun beste com petitiewedstrijd tot nu toe tegen Fo resters 3 uit Heiloo. In een sterke wedstrijd werd met 6—4 gewonnen. Grote man bij Texla was werper Pepijn Wittop Koning. Hij gooide een prima partij (7 keer 3-slag, 5 keer 4-wijd, 3 honkslagen te gen) en hield de Foresters aanval van de honken. Bovendien kreeg hij alle steun van het veld, dat maar twee fouten maakte. In dat verband moet beslist Maarten Hengst genoemd wor den. Tot tweemaal toe wist hij op een cruciaal moment een beslissende uit te maken. Gezien de goede resultaten van de voorgaande wedstrijden was de wedstrijd tegen Vitesse 22 uit Castri- cum een teleurstelling. Weliswaar werd met 13 8 gewonnen, maar het was maar een matige wedstrijd. Texla kwam met een fantasie-opstelling in het veld, omdat er nogal wat afmel dingen waren. Het team speelde nogal onrustig en maakte veel te veel fouten (negen!). Vitesse maakte dankbaar ge bruik van de geboden kansen en scoorde minstens vier keer onnodig. Wonderlijk genoeg was Texla sterk aan slag getuige de dertien honkslagen die geproduceerd werden. Koploper was invaller jeugdspeler David Wolff: vier honkslagen uit vijf slagbeurten, waa ronder een davenrende 2-honkslag. Marijn de Wolff en Andrew Cosslett kwamen tot twee keer een honkslag en krikten hun slaggemiddelde aardig op. Overigens een wedstrijden om snel te vergeten. Peanutbal Het peanutbal-seizoen is inmiddels weer begonnen. Peanutbal is een voorbereidend slagbalspel voor softbal en honkbal en wordt gespeeld door basisschoolkinderen. Er wordt gespeeld op de speelweide aan de Em- malaan op de volgende middagen van 16.00 tot ongeveer 17.00 uur: dinsdag 13 mei, maandag 26 mei, zaterdag 31 mei (aanvang 14.00 uur), maandag 2 juni, maandag 9 juni, maandag 16 juni en maandag 23 juni. Sterven doe je niet ineens, maar af en toe een beetje. En alle beetjes die je stierf 't is vreemd, maar die vergeet je. Het is je dikwijls zelf ontgaan je zegt ik ben wat moe maar op een keer, dan ben je aan je laatste beetje toe. Dankbaar voor wat zij voor ons betekend heeft, delen wij u mede, dat na een liefdevolle verzor ging in het Verpleeghuis Texel is overleden onze lieve moeder en oma Maria Catharina Boersen weduwe van Johannes H. Bakker, op de leeftijd van 86 jaar. Den Burg: P.H. Polder: Den Burg: Heerhugowaard: P.H. Polder: P.H. Polder: Vijfhuizen: Texel, 11 mei 1986. Verpleeghuis Texel. W. J. Bakker J. Bakker-Burgman J. C. Bakker A. C. Bakker-Veeger G. J. Boogaard-Bakker B. H. Boogaard A. C. Rogmans-Bakker P. G. A. M. Rogmans A. C. v.d. Geest-Bakker J. R. v.d. Geest M. J. Bakker C. Bakker E. Bonn en kleinkinderen De H. Eucharistieviering zal worden gehouden op woensdag 14 mei om 14.00 uur in de paro chiekerk van de H. Johannes de Doper te Den Burg, waarna de begrafenis op het Oudeschilder kerkhof zal plaatsvinden. Gelegenheid tot condoleren dinsdag 13 mei van 19.30 tot 20.30 uur in het verpleeghuis en na de begrafenis in de Witte Burcht". Correspondentie-adres: Amaliaweg 6, 1797 SW Den Hoorn. vrijdagavond 8 uu vergadering Vrient het Paard, in Rel De Waal. Te k. gevr. van Texsel" door J L. wj| Vlis. Tel. (02222)53 orgen de opb lie Lap. Gevraagd een vlo c me voor de winkel, wielercentrum Ki xn. Badweg 1, tel. (0222 ^Twi Verloren gouden msoezt keiketting, zaterdag r 1,10. E Dorpsstr., De Koog derdag ke Otten, tel. (0222!|Over h Te k. vouwwagei1 (f (02223) 913. 1 te Voor uw deelneming betoond na het overlijden van onze lieve vader, groot- en overgrootvader MARTINUS KEIJZER, betuigen wij onze oprechte dank. Mei 1986. J. H. Keijzer, Den Burg P. Keijzer, Haelen (L). De verhuizing is klaar. Ik dacht daarom, nu kom ik maar. Mijn ouders en broertje la ten u weten, dat ik Lennart Martijn zal heten. Hans, Tineke en Stephan van Maldegem 7 mei 1986. Nieuw adres: Kogerstraat 93, 1791 ER Den Burg, Texel, (02220) 4322. Dankbaar en blij zijn we met de geboorte van onze zoon Martin Daniël Jeannette en Willem Zegers Texel, 9 mei 1986, Slufterweg 211, 1795 KM De Cocksdorp. Moeder en kind rusten van 12.00 tot 16.00 uur. Kraamvisite ontvangen we graag in de eerste 10 dagen. Mede dankzij uw felici taties, bloemen, kaarten en kado's, was 24 april voor ons een fantastische en onvergetelijke dag. ledereen héél hartelijk bedankt! Sieme en Eveline van der Vliet 14 mei a.s. open les sen van de balletschool Texel. Om 15.00 uur en om 19.00 uur bent u van harte welkom in d'Ouwe Ulo. Motorrijders opgelet. Pinksterweekend - motor- weekend op de Bremakker. Te k. luxe caravan, i.z.g.st. Tel. (02220) 3144. Te k. meisjesfiets, leef tijd 8 - 12 jr. Tel. (02220) 3989. Te k.a. konijnenhok ren. Tel. 3883. Te k. gevr. slaapbank. Tel. (02222) 415. Te k. Alpenkreuzer, oud type, goede staat. Prijs 7850,—. Tel. (02220) 4150. Na 121/2 jaar trouwen wij op onze verjaardag. Hans Hoogenbosch en Béatrice Bakker Dit alles vieren wij op 16 mei 1986 op ,,'t Molwerk" om 17.00 uur. ledereen is welkom op de receptie van 17.00 uur tot 19.00 uur. Ons adres is: Molwerk 27, 1797 SE Den Hoorn. ledereen, die 3 mei tot een onvergetelijke dag hebben gemaakt, hartelijk dank. Dick en Marie Trap Ik wil een ieder hartelijk bedanken voor de vele kaarten, bloemen, planten en fruitmanden tijdens mijn verblijf in het zieken huis en bij mijn- thuis komst. Nogmaals hartelijk bedankt. M. Bruin-Klippel Te k.a. surfplank, merk Klepper S 121. Tel. (02225) 429. Te koop halfautomati- sche spiegelreflexcamera, Nikon, type EM. Objectief: 50 mm/1 1.8, met paraat- tas. Als nieuw! Prijs 7350,—. Telefoon 4079. Te k. Commodore 64 datarecorder, 2 joysticks, keyboard, software. Tel. 4782. Motorrijders opgelet. Motorweekend op de Bremakker tijdens de pinkster. Inlicht. (02220) 4738. Door omstandig vervalt ledenvei ring van 16 mei en lijfblad niet verscl Maar... deze laatste beursavond vis en p voor halve prijs! gelegenheid voer vullen! Overigens z half september we uw dienst. ,,ln Vita". Te k. gevr. bolderwagen, .g.st. Tel. (02220) 3023. Reklame-schilde tekenwerk. Jan Dr tel. (02225) 411. 14 mei a.s. ope sen van de ballets Texel. Om 15.00 uur 19.00 uur bent u van welkom in d'Ouwe vrijdagavond 8 uu' vergadering Vriende het Paard, in Rebei De Waal. 14 mei a.s. open les sen van de balletschool Texel. Om 15.00 uur en om 19.00 uur bent u van harte welkom in d'Ouwe Ulo. Dames, wilt u veel bij verdienen? Wij hebben vraag naar dames voor privé-ontvangst. Tel. (02230) 25583. Is er geen zon? Cocky onder zonnekanon. Te koop aangel BMX crossfiets, in Tel. (02226) 328, Wilt u niet dat brand? Ga dan et der het kanon of Cc zonnebank. Te koop: 2 Sony 160 Watt. zeer goeds liteit, 7600,—. Tel. 2878, na 6 uur. Nog steeds kwij Gero broodmes. Zoe raakt na de broodm van de demonstratie balwedstrijd van 13 M. Schneider, (0222( Ook op vrijdagavor al onze broeken Rabbit Habit, Kogei 2. Te koop stereom met boxen, strijkmai Kogerstr. 92, tel. 523 Op 5 mei verloren Burg: doublé schake band met gouden kopjes, Marcel, Bart. Gaarne terug (02225) 261. Oorsp weg 45 Te k. kinderledikatü^ toebeh. Tel. (02225) i DAT HEF Aan komen lopen Mars: zwart-witte F' hangoor. Tel. (02220) Te koop gevr. 2 self melkstellen. Tel. 3916 Te koop Autobianc 112E '78, 72.000 km. 5073. Jongen, 18 jaar, werk in garagesector, (02220) 2073. Maak eens kennis de Kartsport. Bijna formule 1-coureur is ei begonnen. Dit kan ir veilige huurkart van tingbaan Texel. (02220) 3921. Madonna, the Blue thers, David Bowie, e.v.a. foto's, kaarten e fiches. Rabbit Habit, gerstr. 2. Bij Cocky's Kapsa kunt u onder zonnekanon. Te huur gevr. vaka huisje of bungalow vc pers. in de periode va juli t/m 9 augustus (04707) 2759. Te koop ouderwets kant, spiraal (120x190). Tel. 4156. Wij zoeken voor het selen van bungalows vrijdagen en zaterds nog een 4-tal dai (02220) 3121 of 4805 Alle broeken Rabbit Habit, Kogersl 2. Te k. Austin maxi 1750 cc.+ kever boi bouw. Tel. (02223) 356 Voor inkoop en ver) van gebruikte kleuren visies en video's. Sen Center Texel, Hoofd 55, De Cocksdorp, Ruyterstraat 37, Oi schild, (02225) 777.

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 2