Vliegveld werd kazerne atharina Zegeren erde bij WK VoortreffeBojke tijd Ron Daalder in marathon Amsterdam ZaaSvoetbalcompetitie: Rab 2 waardig kampioen Geslaagden cursus arbiter zaalvoetbal Veel visvangst bij avondwedstrijd Adrie Kikkert behaalde koningstitel Eilandschutters Clubwedstrijden karate i de vaste wal irben van Vilsteren en els Koorn winnaars AB-motorcross lesiaagd rlifster overtrof eigen prognose luwelingen koersten ed mee in rondes Catharina Zegeren tijdens één van haar kniebuigen. PAGINA 7 17.15 u. Texel 8-ZDH (j) 17.50 u. Texel 2-Gamma 5 18.40 u. Gamma 3-ZDH 2 19.35 u. Gamma-Waterland 20.35 u. Gamma 4-KSMT 2 21.25 u. Rab-A O 2000 2 22.20 u. Jelleboog-Casino 3 Zaaldienst: Jelleboog Dinsdag 20 mei: 18.00 u. Casino 2-Oosterend (d) Zaaldienst: R.c. Onlangs hield de KNVB afdeling Noordholland een examen scheidsrech ter zaalvoetbal in de kantine van Texel se Boys. Elf Texelaars namen deel aan dit examen en alle elf slaagden. Dat is tegenwoordig niet meer zo vanzelfspre- ken omdat de KNVB het niveau van dit examen aardig heeft opgekrikt. De kandidaten hadden zich echter duide lijk goed voorbereid mede dankzij do cent Jan v.d. Ploeg die namens de rayoncommissie Texel was aangesteld. De geslaagden zijn de dames W. Slont en A. Beekhuis, het echtpaar J. Hoo- gerheide en de heren W. Sangers, W. Grabowski, B. Molanus, J. Duinker, J. Boogaard, G. Kuip en P. Novak. Veertien senioren, twee jeugd- en twee gastvissers bezochten de avond wedstrijd van zaterdag achter het bas sin te Oudeschild. Deze wedstrijd werd gekenmerkt door harde wind langs de dijk. Er werd veel vis gevangen: totaal 113 stuks met een totale lengte van 2509 cm. Eerste bij de jeugd werd Alexander Duinker met 217 cm, 8 vis sen. Eerste bij de senioren Map van der Zwaag 286 cm, 13 vissen, 2. Paul Verhagen 268 cm, 11 vissen, 3. Rein Kuyper 267 cm, 10 vissen. De volgende wedstrijd is op 25 mei aan de dijk tussen de Kaap en de Krassekeet van 8.00 tot 10.00 uur. De wedstrijd van Hemelvaartsdag aan de Afsluitdijk waaraan drie Texelse vis sers deelnamen leverde geen Texelse successsen op. Theo Buren ving 130 cm vis, Pierre de Kroon 128 cm. Wim Moor wist deze keer niets op de kant te halen. Tweede Pinksterdag wordt'er aan de Helderse zeedijk een vrije wedstrijd gehouden. Inschrijfgeld 77,50, verzamelen vanaf 8.00 uur. De wedstrijd begint om 9.30 uur. Opgeven tot en met donderdag 15 mei bij Theo Bdren, telefoon 3875: De Texelse atleet Ron Daalder heeft in de marathon van Amster dam een voortreffelijke tijd neerge zet: 2.47.23. De vele trainingsarbeid is er dik uitgekomen voor de loper van AV Texel. Zijn voorbereidingen voor de marathon van Amsterdam bestonden uit zo'n 1200 1300 trainingskilometers. Vorig jaar moest Daalder op het laatste moment afhaken door een bles sure. Dit jaar vormde de harde wind voor het loperslegioen een obstakel van niet geringe aard, vooral op de 42 km lange afstand. Ron ging voor zijn eerste marathon weg op het ambitieu ze schema van 2 uur en 48 minuten. Tot 35 kilometer wist hij daarop een voorsprong te nemen van vier minu ten. De man met de hamer was echter ook actief. Op de laatste zeven kilome ter leverde Rón nog zo'n drie minuten in van zijn opgebouwde voorsprong. Zodoende finishte hij in de evengoed uitstekende tijd van 2.47.23. Daarmee zette hij voor zover bekend de tweede Texelse tijd in een marathon. Auke Brouwer was eenmaal sneller, in de marathon van'Dublin met 2.36 uur. Een andere Texelaar, de 25-jarige Nan- ning Kikkert, waagde zich ook aan het grote werk. Zijn wat geringere trai- ningswerk speelde hem parten. Kikkert schakelde toen over op zijn tweede doelstelling, uitlopen. Zijn eindtijd 3.24.15 was desalniettemin prima en voor vele lopers een onbereikbaar ideaal. Daan Welboren nam voor de vijfde keer deel aan deze marathon. Vorig jaar moest hij door een blessure de strijd staken na zo'n 32 km. Deze keer zat Daan rond de 32 km nog op een schema van circa 2 uur en 55 mi nuten. Vooral door een uiterst pijnlijke blaar moest hij daarna veel tijd prijsge ven. Uiteindelijk kwam hij uit op 3 uur en 20 minuten. Halve afstand Op de halve marathon kwamen Eduard Dijker en Piet Bakelaar uit. De 17-jarige Eduard gaat per wedstrijd vooruit. De halve marathon van Schoorl ging in ca. 1.27 en nu liep Eduard een uitstekende race met een eindtijd van 1.23.52. Piet Bakelaar be wees zijn goede vorm van de laatste tijd. Zijn eindtijd was 1.22.25. Hangboogvereniging Eilandschutters verschoten de wedstrijd om de ko ningstitel onder de leden van de ver eniging in sportzaal De Ferrever. De wedstrijd had een rustig doch span nend verloop. De meeste leden scho ten een goed gemiddelde wat resul teerde in hoge scores. De koningstitel werd behaald door Adrie Kikkert met 294 punten, tweede werd Han Keyser met 282 punten, de derde plaats werd gedeeld door drie schutters die allen 270 punten behaaldèn. Rein Buisman, Peter Boon en Klaas Kikkert moesten volgens het reglement pijlen naschie- ten wat als resultaat gaf dat Peter Boon de derde''plaats veroverde. De scheidsrechter was Henk Witte, de kei- zerschutter van de vereniging. De karate-afdeling van de Meersportenvereniging houdt vrij dag voor het eerst sinds lange tijd weer onderlinge wedstrijden. Kara te is de laatste tijd op Texel weer flink in opmars, vooral bij dames wint de sport aan populariteit. Er is tegenwoordig een actief bestuur De wedstrijden worden gehouden in verschillende gewichtscategorieën. Er zijn vier groepen, waarvan één apart voor dames. De wedstrijden beginnen om 17.00 uur en duren ongeveer 2/4 uur. Publiek is in De Ferrever welkom, men kan gelijk informatie krijgen over deze verdedigingsport. TEXELSE COURANT afgelopen weekend was voor de nieuwelingen van Wielervereni- Texel weer druk en succesvol. Op lelvaartsdag werd de ronde van Purmerplein te Amsterdam-noord iden. In deze koers over 40 kilo- was de damp van het startschot niet opgetrokken of na 300 nieter de eerste valpartij waarbij Niels mink was betrokken, die hierdoor jtrijd niet kon vervolgen. Tijmen wist de leidersprijs te bemachti- door de meeste keren als eerste de start- en finishstreep te gaan. e uiteindelijke uitslag bezette Bas is de derde plaats en Tijmen Wit ichtste plaats. De volgende strijd die werd verreden was de sieker de Flevo Tour met start en h in de stad Kampen. Dit was een s over zeventig kilometer, die over wegen in de Flevopolder leidde. De ilse renners Tijmen Wit, Niels Jim- k en Richard Koopman die deze s reden haalden deze keer alleen Ihuids de finish. Tijmen Wit fietste roers uit in de tweede groep die ter een zestal koplopers reed die één minuut voorsprong had. Uit- delijk won de klasserenner Gerard nper uit Volendam de Flevo Tour en étte Tijmen Wit als beste Texelaar 24ste plaats. Ronde van Hoorn t hebben ze de ronde van Hoorn verreden, die ze goed volbracht iben. Deze route werd in de oude nenstad verreden. Na de start gin- i Texelaar Niels Jimmink en Paul Koning uit Hoorn direct hard i kop rijden en hadden het peloton /an 65 tot zo'n 30 renners uitge- id in twee ronden (van de 23). Jac- Vinke moest na zeven ronden af- ppen door materiaalpech. De overi- Texelse renners hebben zeer goed voren gereden en wisten verschei- le premiesprints te winnen. Drie else renners eindigden bij de eerste Bas Vaars bezette de tweede ats, Niels Jimmink werd negende Tijmen Wit tiende. Nu het einde van de competitie nadert vallen ook de laatste beslissingen op één na. Rab 2 is na een spannende strijd kampioen geworden van de vierde klasse en de Casino dames hebben nog een puntje nodig om voor de tweede maal als eerste te eindigen in de damescompetitie. in de eerste klasse versloeg een ge handicapt Oosterend 3 een ook niet compleet Rab. Door dit resultaat is het team van Texel nu de grootste kandi daat voor promotie naar de hoofdklas se. Texel speelde zelf overigens niet, omdat tegenstander Oosterend 4 voor de tweede maal niet kwam opdagen. Het lijkt erop dat de spelers van Oosterend 4 weinig fatsoen kunnen opbrengen voor hun tegenstanders..In de tweede klasse behoudt Mantje 2 dankzij een gelijkspel promotiekansen. Tegenstander Oosterend 5 is uit gespeeld en waarschijnlijk kansloos voor promotie geworden. Dat geldt niet voor Slufterhoek dat een knappe winst boekte op Verenigde Schilders. Jelleboog 2 haalde in deze klasse fors uit naar Nissan 4. Het jeugdige team van Alkema 2 verraste vriend en vijand door titelkandidaat KSMT 2 te vers laan. Het meespelen van coach Dirk Eelman zal zeker een bijdragen ge weest zijn voor de overwinning. Gam ma 4 won ook heel knapo van het al tijd solide Casino 5. De vierde klasse heeft zoals gezegd een waardig kampioen in het team van Rab 2. Rab speelt al jaren met wisse lend succes in de vierde klasse, maar nu is het resultaat toch uitstekend te noemen. Het team steunt al jaren op de krachten van mannen als Piet Kok, Cees Bonne en Rob Verbeeke. Met de komst van keeper Cees de Graaf kon het eigenlijk helemaal niet meer mis gaan. Dat bewees Rab door afgelopen week het sterke ZDH 3 met ruim ver schil te verslaan. De teams in de derde klasse kunnen volgend jaar hun borst natmaken. Dames Bij de dames is Casino 3 een team dat steeds beter gaat voetballen. Dat be wezen deze dames weer eens door ZDH met groot verschil te verslaan. Gamma 2 hield het welgeteld vijftien minuten vol tegen Casino, maar na het openingsdoelpunt van Anita Witte was het spoedig gebeurd met Gamma. De spannendste wedstrijd bij dé dames was die tussen Oosterend en KSMT. Bij de junioren kon kampioen Ria's Winkeltje 3 wederom niet winnen van Gamma 2 dat praktisch het enige team is dat punten pakte van de kampioen. De wedstrijd tussen Ria's Winkeltje 4 en Gamma 3 was zeer spannend en van een redelijk niveau. Ria's Winkeltje won dankzij een hoog schot op doel dat door de keeper van Gamma ver keerd werd beoordeeld. Daarna was Gamma de betere ploeg, maar de ver diende gelijkmaker kwam niet, mede door het feit dat de voorspelers van Gamma iets te solistisch voetbalden. Oefenwedstrijd De Texelse seniorenselectie speelt woensdag 14 mei een oefenwedstrijd tegen de Noordhollandse selectie in Den Helder. De selectie zal vertrekken met de boot van 18.05 uur en bestaan uit de Gammaspelers B. Heerschap, G. Plaatsman, S. Brand, W. Wassenaar, M. Koorn en L. Uriot, P. van Exel van Jelleboog en J. List van A O 2000. Uitslagen: Eerste klasse: Oosterend 3-Rab 4 2 Texel-Oosterend 4 O'end n.o.g. Tweede klasse: Mantje 2-Oosterend 5 3—3 Nissan 3-Alkema 1—7 Ver.Schilders-Slufterhoek 2—3 Nissan 4-Jelleboog 2 2 10 Derde klasse: Gamma 4-Casino 5 5 2 KSMT 2-Alkema 2 3-4 Vierde klasse: Ver.Schilders 2-Casïno 6 3—3 Rab 2-ZDH 3 5-2 Texel 3-Ver.Schilders 3 4 0 De Koog 2-Oosterend 8 3—2 Dames: Oosterend 2-Nissan 2—2 Gamma 2-Casino 0 7 Oosterend-KSMT 2—1 Casino 3-ZDH 8-1 Junioren: Ver.Schilders-Texel 3- Paracentrum-Lange Ben 0- Texel 4-Texel 8 2- Ria's W. 3-Gamma 2 2- Ria's W. 4-Gamma 3 1 - Bremakker-ZDH 1 - Programma: Donderdag 15 mei: 17.15 u. Texel 3-Texel 4 (j) 17.45 u. Gamma-Ria's W, 2 (j) 18.30 u. Gempo-Alkema 2 19.25 u. Oosterend 4-Oosterend 3 20.15 u. Nioz-Oosterend 7 21.10 u. Oosterend 6-Casino 5 22.00 u. Ver.Schilders-Casino 4 Zaaldienst: Slufterhoek Vrijdag 16 mei: 16.45 u. Ria's W. 4-Gamma 2 (j) zondagmiddag verréden motorcross i de MAB-club Texel is gewonnen or Gerben van Vilsteren bij de junio- len Niels Koorn bij de senioren, n de start van de junioren kwamen ren deelnemers. Grote pechvogel s Pieter Koper, zijn motor liet het lens de training afweten. Bij de se- iren kwamen negen deelnemers aan start. Hier was Ron Vermeulen die- ne wiens motor het liet afweten in tweede manche. Rinse Dijt, rijdend een andere motor, reed de twee inches uit. De junioren reden twee inches van tien minuten en twee iden en de sernioren reden twee inches van twintig minuten en twee iden. Uitslag junioren: 1. Gerben i Vilsteren 60 pnt.; 2. Chris Otten pnt.; 3. Grisha Kuhlman 48 pnt.; 4. ns de Winter 43 pnt.; 5. Marco tte 42 pnt. nioren: 1. Niels Koorn 60 pnt.; 2. ins Boersen 52 pnt.; 3. Marcel huyl 48 pnt.; 4. Willem Boersen 46 t.; 5. Michael Stoer 43 pnt. arius Banda en Ben Nieboer slaag- n bij de regionale brandweer voor t diploma 'bevelvoerder bij de brand- ler'. Daarvoor werd een cursus van weken gelopen die werd gegeven n de overkant. Voor een kleine week zal het vliegveldterrein kazerne zijn, althans voor de militairen die deelnemen aan de eerste militaire springkamp/oen schappen. Deze para's, voor het grootste deel Nederlanders uit alle dienstvakken die het springen als hobby beoefenen, kregen dat maan dag te horen van projectofficier kapitein A. Lasschuijt jr. Hij verklaarde hier aan de voor het appèl opgesteld staande militairen de ,,kazer- neregels". Na hem opende overste T. van Veen officieel de springweek, eerst in het Duits voor het aanwezige groepje Fallschirmjöger (be roeps), daarna in het Nederlands. Daarna kon iedereen inrukken, want het waaide veel harder dan de reglementair toegestande 7 m/s. (Fo to Arend Nijkamp). 13 MEI 1986 bracht. Bij de eerste poging (155 kg) kreeg Catharina bij het loslaten het ij zer op haar linkerknie en dat was pijn lijk. De tweede poging ging dan ook mis, maar de derde (165 kg) ging vreemd genoeg moeiteloos. Bij het bankdrukken, op de rug lig gend op een bank een halter recht bo ven de schouders naar boven drukken, haalde ze moeiteloos 77 V2 kilo. Ze had verder kunnen gaan maar op aanraden van de coaches deed ze dat niet, de tweede plaats was toch onbereikbaar. Dat meisje haalde een totaal van 445 kilo. De eerste plaats was zelfs goed voor 550 kilo. Onvolledig Het Nederlandse team bleek uiteinde lijk onvolledig te zijn, er gingen acht powerlifsters mee in plaats van de noodzakelijke tien. Nederland kwam niet verder dan een vijfde plaats, tegen een tweede vorig jaar. Catharina Zegeren was goed te spre ken over de begeleiding die ze vanuit de bond kreeg. Teamcaptain was Wout van der Toorn, coaches waren Harry van der Brand en Jos Verhagen. Twee Nederlandse meisjes werden we reldkampioen in hun klasse: Sissy Dol man tilde 400 kg ik de klasse tot 52 ki lo, Tine van Duyn 410 kilo in de klasse tot 56 kilo. Ook de faciliteiten in Hestra konden de goedkeuring van de krachtsporters ver dragen! Er was ruim voldoende tijd om te trainen en de omgeving te verken nen. Bovendien was het lekker weer, wat de dagen van rust vlak voor de wedstrijden aanmerkelijk aangenamer maakte. Zij bereikte haar resultaten in zeven wedstrijden. Bij het kniebuigen maakte ze een tactische fout: ,,Toen ik 155 kilo tilde ging ik voor mijn gevoel niet diep genoeg. Daarom schudde ik wat mismoedig met mijn hoofd. Als ik nou direct was gaan juichen had die scheidsrechter de poging misschien nog goedgekeurd..." Kniebuigen is met een halter op je schouders door je knieën zakken en weer terugkomen in één vloeiende beweging. Een ander onderdeel van het powerliften is dead- liften, het van de grond tillen met gestrekte armen van een halter. Het ei genlijke werk wordt gedaan door de beenspieren, de halter hoeft verder niet naar de schouders te worden ge- powerlifster Catharina overtrof zaterdag haar ei- met maar liefst drie door als derde te eindigen wereldkampioenschappen in het Zweedse Hestra. in het totaal 395 kilo en bleef ze onder haar eigen Zij had verwacht om- kilo uit te komen, dat niet haalde was mede van haar coaches, het namelijk voor het klasse- niets uit.

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 7