9. □oelpuntenfestijn bij exel tegen VZV: 5—5 ,,Mini-Demogyada" jazzdansgroep Texel aantrekkelijke show Helderse wielerploeg overheerst in De Waal Vlot en technisch goed spel in Ons Genoegen j|osterend/Z gelijk laatste wedstrijd ZDH winnaar van AB van Sambeek-toernooi Jaap Dros schaakkampioen NH-zaalvoetbalkampioenschap B-junioren Voetbaluitslagen Winkelruit vernield: buit f300,— Recreatief toernooi van badmintonclub YSDAG 13 MEI 1986 TEXELSE COURANT PAGINA 9 Jooi cht voetbal bij Texel tegen VZV, maar toch een tevreden publiek. Dat I tot5het 9evo'9 van t'en doelpunten die men heeft gezien. Beide ploe- scoorden evenveel doelpunten en aan het eind van de wedstrijd was 5-5 uitslag het resultaat. hoge amusementswaarde in een Istrijd waarin twee ploegen fout op stapelden. De eerste helft was inisch gezien het beste deel, maar toen al was het te zien dat er beide ploegen niets meer op het stond. VZV had het hele jaar ten knokken om degradatie te ont- m, terwijl Texel het gehele seizoen enin meedraaide. Aangezien vooral •I er, met name in de tweede helft, potje van maakte, was het verschil ingorde niet op het veld terug te VZV opende in de tiende minuut :ore. Aan de linkerkant van de -verdediging werd vergeten in te in bij een aanval van VZV. Keeper schap wist de bal nog wel aan te maar tikte de bal precies voor de [en van een VZV-speler en dat be- jnde 0—1. In dezelfde minuut was ilweer gelijk, toen Louis Uriot een ilty benutte: 1—1. Hierna was het ling troef. VZV zorgde in de vijf- :igste minuut nog voor een licht- jtje door een voorsprong te nemen, lehele Texel-verdediging stond op moment te slapen en met een schot kon de spits van VZV 1—2 n aantekenen. Na rust maakte siut-sler de eerste twintig minuten een elooflijke knoeiboel van. Spelers loise VZV werden volkomen vrij gelaten veelvuldig balverlies bij Texel zorgde Dor dat de ploeg uit 't Veld een te voorsprong kon nemen. Binnen minuten was het 2 5. Drie goede Ipunten van VZV waar Texel via [tin Koorn slechts eenmaal iets te- kon doen. Toen werd het Simon id te gek en met een schot van ir vijfendertig meter waarin al zijn atie lag, bracht hij de stand op Dit was tevens het sein voor iterend-zaterdag heeft het tste competitieduel tegen KGB indigd zoals het begon, 0—0. rmee behaalde Oosterend het ir de ploeg maximale resultaat, -nelijk een derde positie in de drangschikking. De ploegen V en Purmerend waren dit sei- n overduidelijk de sterkste ms uit de hoogste elingsklasse. peKerend/Z streed uit tegen KGB ping Glorie Blijft) voor de derde lts. Na de beschamende nederlaag en Asonia kreg Oosterend een ste mogelijkheid om aan te tonen degelijk bovenin mee te kunnen laien. Het begon in de eerste helft Kir sterk. KGB werd op eigen helft fj iggedrongen en met name de rech- U ianvalsvleugel van Oosterend was iperiodiek gevaar voor de KGB- ensie. Door goed inschuiven van .el middenvelders als verdedigers d KGB geen kans gegeven in het te komen. Maar waar Oosterend succesvol was in het creëren van .en, daar faalde het volkomen in -^afwerking. Ballen verdwenen net of naast het doel, Aart Johan Brink kopte de bal geheel buiten bereik van de KGB-keeper op de Rien Brouwer miste en wist rmate de eerste helft vorderde de dstrijd meer naar zich toe te trek- Enkele KG B-spelers kregen teveel nte en Oosterend verdedigde te gzaam terug waardoor er veel ruim- op het middenveld lag. Maar KGB it geen potten te breken tegen de Kerend-verdediging. Erik Kramer nd solide te spelen en Martin Land lelde als laatste man sober zodat Z per Marco Drijver een rustige i] dstrijd beleefde. de rust zakte Oosterend helemaal de beweging op het middenveld de organisatie verdwenen. KGB echter niet bij machte de Texelse ig te overvleugelen, het niveau van duel daalde tot een bedenkelijk en spelers van beide ploegen raak- geïrriteerd. Oosterend-coach Eef lan wisselde Wim Eelman voor ivaller/keeper Erwin Koning zodat Kerend met drie aanvallers ging tballen om te trachten alsnog een rwinning uit het vuur te slepen, danks het feit dat Koning goede ®gen deed en ook de druk op KGB ir iets toenam, ontstonden er niet ir van die grote kansen als voor Oosterend leek uitgeblust en blij het naderende einde van de com- jtie. Texel om de achtervolging in te zetten. Enorme kansen kreeg Texel maar of de lat stond een doelpunt in de weg of de Texel-voorhoede verknoeide de mooiste kansen. Een verdediger moest er bij Texel aan te pas komen om te zorgen dat men langszij kon komen. Het was Rieuwert Pol die met twee prachtige doelpunten Texel op gelijke voet bracht met VZV: 5 5. Texel kan terugzien op een goed seizoen, 31 punten uit 22 wedstrijden is normaal gesproken goed voor een kampioen schap. HRC echter werd met 35 pun ten een terechte kampioen, die de twee wedstrijden tegen Texel beide wist te winnen. Winnaar van dit door Texelse Boys georganiseerde toernooi voor Texel se veteranenteams werd, na een spannende slotronde, ZDH dat na gelijk met s.v. Texel op de eerste plaats eindigde. ZDH nam de beslissende strafschoppen beter en mocht dus de door de dochter van Ab van Sambeek uitgereikte wis selbeker een jaar in de eigen prij- zenkast tentoonstellen. Oosterend behaalde evenveel winst punten als de nummer één en twee maar had een slechter doelsaldo. De Boys had in die laatste ronde aan een 1 0 overwinning genoeg gehad om de eerste plaats te bereiken. Er werd echter niet in geslaagd, ondanks een groot overwicht, keeper Frans Stolk van Cocksdorp te passeren. Nu eindig de de Boys op de vierde plaats. Cocksdorp werd vijfde en De Koog zesde. De harde wind was wel een ge duchte spelbreker, maar geen belem mering om enthousiast om de punten te strijden. In het gelijktijdig gehouden A- juniorentoernooi was de eerste plaats voor SRC A2 uit Schagen. Deze club toonde zich als enige van de vaste wal bereid een jeugdteam af te vaardigen en de reiskosten voor lief te nemen. Tweede werd Texelse Boys A1 en met een gelijk puntenaantal werden de plaatsen drie tot en met vijf bezet door Oosterend A1, Texel A2 en de prima presterende B-junioren van Texelse Boys A2. Rinus Vittali, voorzitter van schaakclub En Passant, riep maan dagavond in De Lindeboom Jaap Dros uit tot Texels nieuwe schaak kampioen. De strijd om het kampi oenschap was dit jaar niet bijster spannend; Dros nam al aan het be gin van het seizoen een forse voor sprong op zijn enige concurrent Ri nus Vittali, die naarmate de com petitie vorderde slechts verder ach terop raakte. Dros die voor de achtste keer de schaaktitel veroverde zal waarschijnlijk in de zomer een tweekamp van acht partijen spelen tegen Joop Rommets, de kampioen van vorig jaar, met als in zet genoemde schaaktitel. In de afge lopen twee ronden waren er drie spe lers die zich in positieve zin in de kijker speelden. Otto van Loo, Wim Hoek man en Harm Broekema. Van Loo brak in een gewonnen positie af tegen Wietse Pranger, waarmee hij de monstreerde dat er een duidelijke op gaande lijn in zijn spel zit. Wim Hoek man boekte twee winstp'artijen en wel op A.C. Bakker en Rinus Vittali. Tegen A.C. Bakker toonde Hoekman zijn ver dedigingskunst door in een uiterst scherpe stelling, waarin Bakker een volle toren had geofferd voor een zeer gevaarlijke koningsaanval, de enige uit weg te vinden. Tegen Rinus Vitali speelde Hoekman een juweeltje van een aanvalspartij, waarin de nummer twee van En Passant genadeloos aan de kant werd gezet. Broekema tenslot te zorgde voor een klinkende afsluiting van het seizoen door in de laatste twee weken zowel Rinus Vittali als Jaap Dros te verslaan. Voor zijn overwinning op Vittali zat Broekema in totaal langer dan acht uur achter het bord. Tegen Dros stelde Broekema zich uiterst voorzichtig op om een al te snelle confrontatie uit de weg te gaan. De nieuwe kampioen trok echter alle registers open, maar in zijn haast het initiatief te grijpen, ver speelde hij pardoes een paard. Met een koelbloedige verdediging sloeg Broekema de wanhoopsaanval af en won verdiend. Hoewel de interne competitie is afge lopen blijft voor de schakers de moge lijkheid bestaan op maandagavond te spelen. Bij voldoende belangstelling wordt een zomercompetitie gestart. Uitslagen: M. Vittali-H. Broekema 1—0 O. van Loo-W. Pranger afgebroken A.C. Bakker-W. Hoekman 0 1 B. Heijnen-E. de Visser 1—0 M. Wittè-J. Dros 0 1 N. van Heeringen-H. Kok 0—1 M. Bremer-W. Albers 1—0 A.C. Bakker-B. Heijnen 1—0 J. Dros-H. Broekema 0—1 W. Hoekman-M. Vittali 1—0 H. Kok-M. Bremer 1—0 W. Albers-O. van Loo afgebroken F. Eijgenraam-F. van Tatenhove 1 —0 E. de Visser-P. Eelman 0 1 De afdeling jazzdans van de Meersportenvereniging Texel heeft in slechts een uur tijd een vlotte en zeer afwisselende indruk gege ven van waartoe zij in staat is. Op een tiental muzieknummers pre senteerden alle geledingen van de afdeling zich om beurten, zaterda gavond in een afgeladen Bgm. De Koninghal. De demonstratie mond de uit in een mini-versie van de grote landelijke jazzdans- demonstratiedag, de „Demogya- da", die jaarlijks wordt gehouden. De Texelse damesgroep onder leiding van ,,Jazzdanslady number one" (zoals MST-voorzitter Andrew Albers haar aankondigde) Ina Platte-Boon, is daar de voorgaande twee jaren present ge weest. Over twee weken al, op 25 mei, is in Hoorn de regionale voorron de voor de manifestatie van dit jaar. De damesgroep zit dan ook in de laatste voorbereidingsfase, zodat de presentatie van de eigen gelederen als een soort generale repetitie kan wor den opgevat. Eén nummer, ,,How ma ny times did we say goodbye" werd speciaal voor zaterdagavond ingestu deerd, maar besloten werd met een in drukwekkend ,,Milonga" van Astor Pi- azolla, waarmee de groép beslist uit stekend voor de dag zal komen. Geheel vlekkeloos verliepen de meeste optredens niet, maar de vaart en het enthousiasme maakten dat meer dan goed. Dat was vooral het geval bij de immer de show stelende jongste meis jes, die een vrolijke uitvoering gaven van ,,De Freggelgrot" van de „Freg- gels". Zeer sterk, een beetje in de stijl van dansgroepen zoals die in bepaalde videoclips zijn te zien, was het optre den van de meisjes demonstratiegroep op het nummer „Getting late" van Matt Bianco. Een bijzondere plaats was weggelegd voor de damesrecrea tiegroep. Zij zorgden op „Hulpeloos voor jou" van Rob de Nijs voor een rustpunt, dat mooi gelijkmatig werd uitgevoerd. Opvallend was verder de aanwezigheid van twee leden van het mannelijk geslacht in de groep jonge ren vanaf 16 jaar. Martin Wichers toonde met uitgekiende bewegingen aan veel in zijn mars te hebben. De overige onderdelen: „Blues night a shadow" van Two of us, uitgevoerd door een meisjes/damesgroep, „Honey for the bees" van Alison Moyet (14-16 jaar) en „Blue Skies" van de Mup- petshow (10-12 jaar). Na afloop van de wielerronde van De Waal stonden drie renners van dezelfde ploeg op het erepodium op het Hogereind. Twee coureurs van deze ploeg. Jan Janssen/Onze Krant uit Den Helder, Arjan Kos en Peter „Pink" Tesselaar, hadden de wedstrijd overheerst en vanaf de tweede ronde aan de leiding ge reden. Tot veler verbazing had de zeer veel kopwerk verrichtende Kos de meeste kracht voor de eindsprint en zegevierde. Op bijna twee minuten achterstand finishte het peloton, waarvan de sprint een prooi werd voor Hans van der Sloot, een ploegmaat van de twee koplopers. Toch was deze eerste dorpenronde van het Texelse wielerseizoen zeker niet oninteressant om te zien. De storm achtige wind zorgde ervoor dat de ren ners zware strijd moesten leveren. Te gen de wind, op de Laagwaalderweg, vanaf de hoek Polderweg, werd in waaiervorm gekoerst en dat betekende veel duw- en trekwerk in het peloton. Wie zich geen goede positie kon ver werven maakte grote kans om defini tief van de groep los te raken. Voor de wind werd namelijk enorm tempo ge reden, zodat het voor de „gelosten" zeer zwaar was om weer aansluiting te vinden. Kos en Tesselaar trokken zich van de bescherming van de groep niets aan en zochten reeds vroeg in de koers de vrijheid. Kos verrichtte daarbij het meeste kopwerk. De algemene ver wachting bij de „insiders" langs de route was dan ook dat Tesselaar net als verleden jaar de ronde op zijn naam zou schrijven. Vorig jaar was het altijd zware Waalder rondje ontaard in een ware machtsdemonstratie van de voormalige topamateur. Nu leek het erop alsof hij Kos de meeste premies en de leidersprijs in de wacht liet sle pen en zelf met de hoofdprijs zou gaan strijken. De redelijk' talentvolle Kos reed echter zeer sterk en Tesselaar verkeerde niet in de conditie van verle den jaar, omdat hij in de winter veel vuldig in het ziekenhuis vertoefde. Fei telijk was het al een grote verdienste dat hij het wiel kon houden, zo werd achteraf duidelijk. Kos flitste aldus als sterke en verdiende winnaar over de eindstreep. In het peloton ging Theo Boom als beste Texelaar over de eindstreep. De Oudeschilder werd zesde. Uitslag In totaal namen veertig renners deel, waarvan de helft Texelaars. Zes renners staakten de strijd voortijdig. De uit slag: 1.Arjan Kos 2. Peter Tesselaar 3.Hans van der Sloot 4.Jan Adams (Den Helder) 5.Harry Stapn (Den Hel der) 6.Theo Boom 7.Hans Hadema (Den Helder) 8.Paul van Arnhem (Texel) 9.Peter van de Mussele (Den Helder) 10.Dirk Vinke (Texel). De overi ge Texelaars die in het eerste peloton finishten: 13.Jos Huisman 14.Douwe Dros 17.Leen van Elk. Winnaar Kos zal de volgende Texelse ronde, op 24 mei te Oudeschild, verrijden in de speciale leiderstrui. De sponsor hiervan is nog niet bekend. Ook dit jaar zullen de wielerrondes vooraf worden gegaan door een re creatieve loop over dezelfde parcour- sen als de wielrenners. In De Waal hadden zich 36 deelnemers aange meld. De uitslagen: (1 ronde, ca. 2,5 km) I.Norbert Eelman (9.31) 2.Mike Nolting (10.07) 3.Jan-Willem Kraay (10.13) 4.Niels Jansen (10.36); (2 ron den) 1. Den hard van der Slikke (22.10) 2.Jan Visser (25.17) 3.Nicole Bakker (25.43) 4.Mischa Witte (27.17); (3 ron den) I.Wim Timmer (31.21) 2.Dick Wit te (32.01) 3. Theo Takes (33.07) 4.René Mantel (35.53). De complete uitslagenlijsten zijn verkrijgbaar bij de volgende loop, in Oudeschild. veel fronten tekort komen om gelij kwaardig partij te kunnen bieden. Hoe wel de partijen meestal met gering verschil verloren gingen, was het klas- severschil duidelijk. Technisch, maar vooral ook tactisch en qua tempo, kon de selectie onder hoede van coach Willem Oosterhof het niet bijbenen. Een harde, maar wel leerzame erva ring, waar lering uitgetrokken dient te worden. Dinsdag 6 mei 1986: Junioren: Koog C1-WGW C5 3-1 Donderdag 8 mei 1986: Junioren: Koog C1-HCSC C3 1-5 Zaterdag 10 mei 1986: KNVB, afd. Noordholland: KGB-SVO/Z 0-0 SVO/Z 2-Volendam 6 1-5 Junioren: BKC A1-Oosterend A1 1—5 Texel B1-Wiron B1 10-1 Tex.Boys B1-Watervogels B1 Watervogels n.o.g. Texel B2-Succes B2 1—4 Tex.Boys B2-BKC B2 2-1 Oosterend C1-Wiron C1 4—1 De Koog C1-WGW C4 2-0 JVC C3-Tex.Boys C1 1-2 SVAP C2-ZDH C1 3-5 0-2 3-2 9-2 3-2 7-2 3-1 1-0 9-0 Zondag 11 mei 1986: KNVB vierde klasse: Texel-VZV 5-5 KNVB, afd. Noordholland: Callantsoog 3-Tex.Boys 2 Tex.Boys n.o.g. Oosterend-HOSV N. Niedorp 2-ZDH 2 Schagen 4-Texel 5 JVC 6-De Koog 2 ZAP 8-Tex.Boys 3 WGW 9-Oosterend 2 Junioren: Texel A1-ZAP A1 Dames: De Koog-Berdos Oosterend-Vios 2 Veteranen: De Koog-Oosterend Een paar inwoners van De Koog wer den zaterdagochtend om 4.30 uur wakker omdat zij glasgerinkel hoorden. Twee tot nog toe onbekende jongelui bleken de zijruit van een winkel in de buurt te hebben ingetrapt. Daaruit haalden zij voor ongeveer driehonderd gulden aan souvenirs, voordat ze er vandoor gingen. Pink Tesselaar onttroond. Voor de derde maal in successie werd op Texel het Noordhollands zaalvoetbalkampioenschap voor B- junioren gehouden en net als de voorgaande edities was ook dit jaar sprake van een doorslaand succes. Niet alleen spraken de deelnemende selecties hun lof uit voor de inspanningen van de orga niserende rayoncommissie, maar tevens was het vertoonde spel van uitstekend gehalte. Winnaar van het toernooi werd West-Friesland dat in een zeer spannende laatste wedstrijd favoriet Haarlem terug wees. De Texelse junioren kwamen er niet aan te pas en eindigden puntloos op de laatste plaats. De laatste partij bracht dus de beslis sing. Haarlem, dat de twee voorgaan de jaren kampioen was geworden, had aan een gelijkspel voldoende om de ti tel te prolongeren. Kennelijk had deze wetenschap een verlammende uitwer king, want tegen het voor de laatste kans knokkende West-Friesland kon het team nauwelijks een redelijke kans scheppen. De Westfriezen hadden een overwicht, maar zij slaagden er in eerste instantie niet in de Haarlem verdediging te slechten. Dat gebeurde pas toen de Texelse scheidsrechter Jan van de Ploeg een Haarlem-speler voor het neerhalen van een tegenstander voor twee minuten naar de kant ver wees. Geroutineerd werd de situatie uitgebuit en in deze twee minuten werd de beslissende 1-0 gescoord. De wedstrijd bleef tot de laatste seconde spannend, met fel en snel spel van beide zijden. Tijdens het toer nooi waren meer van dergelijke wedstrijden te zien, hetgeen de aan trekkelijkheid ten goede kwam. De Texelse talenten hebben tot hun spijt moeten constateren dat zij op Wel van niveau waren de drie Texelse scheidsrechters Van der Ploeg, Bert Heerschap en Jan Raven. Barry van Galen van Haarlem werd tot beste speler van het toernooi gekozen. De uitslagen van het Texelse team: Haarlem—Texel 1—0, Texel—West- Friesland 2 5, Alkmaar—Texel 1—0, Den Helder—Texel 1—0, Texel Amsterdam 1—2. Eindstand: 1.West-Friesland 5 wedst. 7 pt. 2. Haarlem 6 pt. 3.Alkmaar 6 pt. 4.Den Helder 5 pt. 5.Amsterdam 4 pt. 6.Texel 0 pt. Teams uit Amersfoort en Harderwijk komen zaterdag 17 mei naar Texel op het vriendschappelijk toernooi van Badmintonclub Texel. De deelnemers zijn allen recreatiespelers, zodat ook voor beginnende leden een aantrekke lijk toernooi mogelijk is. Opgave is voor ieder nog mogelijk tot en met donderdagavond bij Margriet (tel. 2345) of Nellie (4239). Het toernooi wordt gehouden in sporthal Ons Ge noegen en is van 12. 00 tot 17.00 uur.

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 9