Tevoko buitentoernooi op 31 mei en 1 juni Brandingsurfstrijd voor strand De Koog Taatst! KOFF1EOORLOG OOK IN DE ALMARKT ALMARKT, Eindstanden eilandcompetitie volleybal Weer 24 elftallen op pinkstertoernooi van Texelse Boys Gamma nog één promotiewedstrijd pak Douwe Egberts rood 498 pak Douwe Egberts zilver select 548 pak Douwe Egberts goud excellent 598 Zware eerste surfwedstrijd Afvalkampioenen S.V. De Koog organiseert twee toernooien ille jeugdelftallen an ZDH kampioen 'upillentoernooi ZDH Al 30 aanmeldingen nieuwe tennisclub De Cocksdorp/Eierland 16 MEI 1986 ^pillen: staande van links naar rechts: jeugdleider Piet Zijm, Martin de Ridder, Sieme Zijm, in Bruyn, Guido Schuyl, Hugo Commandeur, Evelyne Bakker, Niels Ellen en Rens Afman, tiend van links naa( rechts: David Ellen, Kasper Zijm, Maarten Kalusche, Jeen Everaarts, On- i Terpstra, Ruben Boogaard en Ronnie Blom. TEXELSE COURANT Voor het 15e achtereenvolgende jaar organiseert de volleybal vereniging Tevoko het traditionele buitentoernooi op de speel weide aan de Ploegelanderweg in de Dennen. Op zaterdag 31 mei en zondag 1 juni treden dan 120 teams van verenigingen uit het hele land aan voor een weekend volleybal en gezelligheid. Het Tevoko-toernooi is in de loop der jaren uitgegroeid tot één van de grootste en bekendste toernooi en van het land. Bekende vereni gingen als Starlift uit Voorburg, Ly- curgus uit Groningen en Boeme rang Amsterdan horen tot de vaste gasten. Het buitentoernooi is uniek omdat het in tegenstelling tot de andere buitentoernooien twee da gen duurt. Alle teams blijven dus een nacht over. Er wordt dan ge kampeerd op de campings De Bremakker en de Koornaar en de roemruchte feesten, die op zater dagavond op die campings ont staan, dragen zeker bij tot de po pulariteit van het toernooi. Het aantal aanmeldingen overtreft ieder jaar dan ook ruimschoots het aan tal beschikbare plaatsen. Ook uniek is dat bij slecht weer het hele toernooi naar binnen verplaatst kan worden. In alle beschikbare ak- kommodaties op Texel wordt dan gespeeld. Gelukkig hoeft van deze mo gelijkheid maar weinig gebruik ge maakt te worden. Het terrein aan de Ploegelanderweg ligt dermate beschut dat zelfs een beetje regen meestal voor lief wordt genomen. Ook al om dat bijna alle teams de sfeer op het buitenveld verre prefereren boven het spelen in de zaal. Uiteraard hoopt de organisatie op hetzelfde weer als vorig jaar, toen het zo mooi was dat in het bos een douche geïnstalleerd moest worden om de spelers wat afkoeling te verschaffen en het verschijnsel topless volleybal zijn intrede deed. 15e keer Het is dit jaar voor de 15e keer dat Te voko het toernooi organiseert en dat zal niet ongemerkt passeren. Bij het 10-jarig bestaan werd al een 7-tal spe lers gehuldigd, dat op ieder toernooi aanwezig was geweest; ook nu staat dat op het programma. Hoeveel er van dat 7-tal is overgebleven is nog niet bekend, maar dat er enkele vaste gasten zijn staat vast. Om aan het ju bileum een extra accent te geven zal zondag omstreeks half één de revue- groep ,,Op de Bonnefooi" o.l.v. Cor van Heerwaarden een optreden verzor- Voor het achtste achtereenvolgende jaar houdt voetbalvereniging Texelse Boys met Pinksteren een groot twee daags toernooi. In totaal 24 voetbal ploegen, afkomstig uit heel Nederland, zijn eerste en tweede pinksterdag op de drie velden aan de Haffelderweg actief. Ook buiten het veld wordt actie verwacht, want op de avond van de eerste toernooidag vindt een feest plaats in de grote feesttent, die voor deze speciale gelegenheid op het ter rein is neergezet. De meeste clubs overnachten in tenten rond de velden. Veel van de dit jaar deelnemende teams hebben nog niet eerder aan het toernooi deelgenomen. De poule-indeling is als volgt: Standaardteams: Poule A: S.V. Creil, Stompwijkse Boys, F.C. Bedum, V.V. Westerbroek, S.V.J., Texelse Boys. Poule B: Vogelenzang, S.D.O.B., S.V. Halle, V.V. Silvolde, V.V. Dl O '30, V.V. Alcides. Reserveteams Poule C: Warnsveldse Boys, S.V.J. 2, Texelse Boys 2, F.C. Schalkwijk, F.C. Bedum 2, Berkhout. Poule D: S.D.O.B. 2, Stompwijkse Boys 2, Texel 3, R.K.V.V. Velsen, S.V. Halle 2, Vogelenzang 2. gen. Zowel voor de bijna 1000 spelers als voor de honderden bezoekers be looft dit het hoogtepunt van het toer nooi te worden. Bij (erg) slecht weer wordt dit optreden verplaatst naar de sporthal. Uitgebreide voorbereiding Een dergelijk groot toernooi vergt een uitgebreide voorbereiding. Een flink aantal Tevoko-leden is dan ook al we ken tevoren bezig met het in orde brengen van de velden, het maken van wedstrijdschema's en het organiseren van de koek en zopie. Gelukkig kan Tevoko daarbij altijd rekenen op de medewerking van een groot aantal Texelse bedrijven en instellingen, die materiaal en hulp beschikbaar stellen. Daardoor is de organisatie in staat om een toernooiveld te creëren dat van al le gemakken is voorzien: elektriciteit en stromend water, toiletwagens, ge koelde dranken en voor de EHBO- afdeling zelfs een mobilofoon, die in rechtstreekse verbinding staat met de alarmcentrale. Gelukkig is deze laatste voorziening nog nooit nodig geweest. Start om 10 uur 's morgens Het toernooi start zowel op zaterdag als op zondag om 10 uur 's morgens. Zaterdag wordt er doorgespeeld tot ongeveer half acht 's avonds. De teams spelen dan twee sets per wedstrijd. Zondags wordt er op tijd gespeeld, zodat iedere klasse op de zelfde tijd klaar is. Om 4 uur 's mid dags is dan de prijsuitreiking. Voor alle tien klassen waarin gespeeld wordt is er een prijs voor de poulewinnaars. Voor het team dat gemiddeld over het toernooi het beste gepresteerd heeft is er de wisselbeker, de AGO-cup. Deze beker, die momenteel in bezit is van het Groningse Lycurgus, heeft dezelfde rijke historie als het toernooi. Zelfs een mislukte luchtlanding met een para chute heeft de cup al overleefd. Bezoekers van het toernooi hebben gratis toegang. Op de Dennenweg wordt een bewaakt parkeerterrein ge maakt, waarna het nog zo'n 100 meter lopen is naar het terrein aan de Ploegelanderweg. De Holland Surf Pool gaat dit jaar op Texel niet door, maar helemaal van goe de surfsport onthouden worden de Texelaars niet. Eerste pinksterdag vinden namelijk, voor de kust van De Koog ter hoogte van Paviljoen 3, wedstrijden plaats voor het zogeheten „Brandingpromotie-circuit '86". Daarin is geen plaats voor de bekende en iets minder aansprekende topsurfers, maar elke redelijke wedstrijdsurfer kan er aan meedoen. Het circuit heeft dezelfde opzet als de Holland Surf Pool, maar meedoen is niet afhankelijk van een uitnodiging. Voor deelname aan alle meetellende wedstrijden is een licentie verplicht, maar op Texel kunnen ook niet- licentiehouders bij wijze van kennisma king deelnemen. De eerste wedstrijd, meetellend voor het eindklassement, werd op Hemel vaartsdag te Bergen gehouden. Slechts twee Texelse surfers waren daar aanwezig. André van der Berg behaalde een dertiende plaats en Nan- co Eelman eindigde in de achterhoede van het zestig man grote deelnemers veld. Texel is in één regio ingedeeld met Egmond en Bergen. De beste vijf tien surfers van de regio komen in au gustus en september uit in de landelij ke finale. Texel doet bij wijze van proef mee aan de regiowedstrijden. Vorig jaar deed een flink aantal Texelse zeilers mee aan het circuit, zodat de organisatie (KNWV sectie plankzeilen) voor Texel een plaatsje inruimde. In verband met de kosten moet echter worden afge wacht hoeveel surfers de oversteek willen maken. De Texelse organisatie (Windsurfclub Texel) gokt op de komst van ongeveer veertig deelnemers. Wave-riding Alle wedstrijden vinden plaats bij kust plaatsen. De naam van het circuit is dan ook niet voor niets „Branding promotie-circuit". Bij voorkeur wordt de meest sensationele brandingdiscipli ne gesurfd: het wave-riding. Dit on derdeel is echter pas mogelijk bij wind kracht zes of hoger. Indien dit niet het geval is, wordt öf een slalom óf een Het eerste team van Gamma moet nog één keer in eigen huis een promo tiewedstrijd spelen. Niet dat Gamma nog kan promoveren, maar de tegen stander Blokhut heeft nog kansen. Dit Volendamse team zal dan ook beslist gemotiveerd aantreden. De wedstrijd begint vrijdag om 19.30 uur. Gamma speelde vorige week tegen Schager Weekblad gelijk. Heijne Boys, de eerste tegenstander van de Texe laars, is al gepromoveerd. Haal 't bij de Den Burg - De Koog course-race gedaan. Beneden 314 Beaufort wordt niet gesurfd. De eerste manche start zondag om 10.30 uur. Er wordt gestreden volgens een afvalsysteem, waarbij telkens hooguit acht surfers tegelijk op het water zijn. Overzichtelijk voor het pu bliek dus, en dat is wel eens anders bij surfwedstrijden. Om ongeveer 17.00 uur zal het programma ten einde zijn. De inschrijving vindt plaats tussen 9.00 en 10.00 uur, de skippermeeting is om 10.15 uur. Het inschrijfgeld be draagt per deelnemer een tientje. Het klassement wordt zonder handicapfac tor berekend. De deelnemers zijn vrij in hun keuze van planken en zeilen, al zijn rondbodems verboden. De KNBRD zorgt voor het plaatsen van de boeien en voor de veiligheid, al dienen deelnemers aan dit laatste zelf ook een bijdrage te leveren door het verplicht dragen van een zwemvest. De prijzen zijn beschikbaar gesteld door Gerard Zoetelief van Paviljoen 3. Bij zeer harde wind werd zondag de eerste surfwedstrijd van dit seizoen ge varen. Negentien deelnemers hadden ingeschreven voor de Course Race. Om 10.45 uur startte de eerste man che. Van de deelnemers kwamen er slechts twee over de finish op het strandje, terwijl Menno Loning die het hele parcours had gevaren, niet meer bij het strandje kon komen, jammer. De bemanning van de beveiligings boot, Wim Jas en Fred Krijnen, had de hele middag handenvol werk. De wind nam toe tot zeker kracht 7 en de wedstrijdleider besloot de baan in te korten en alleen nog een slalom te varen. De tweede manche begon dan ook veelbelovend met weer veel surfers aan de start. Echter, ook nu bleken de golven en de harde wind teveel voor de meesten en slechts drie surfers kwamen aan de finish. De derde, vier de en vijfde manche werden nog afge werkt door vier surfers, die totaal ver moeid iedere manche het strandje haalden. Spannend werd het toen Mark van Rijsselberghe en André van den Berg ieder een manche gewonnen hadden en Mark, te vroeg juichend, op de laatste vijf meter nog voorbij gevaren werd door André. De uitslag zag er als volgt uit: 1. André van den Berg 2. Mark van Rijsselberghe 3. Menno Löning 4. Jan van der Vis Omdat er nog steeds geen akkommo- datie op de dijk staat en de oude club- kar niet meer te gebruiken is, was een noodvoorziening getroffen. Koffie werd door Tienke van der Vis thuis gemaakt en naar de dijk gebracht waar achter een windscherm geschonken kon wor den. De soep werd warm gehouden in een auto, beschikbaar gesteld door de surfschool en de wedstrijdleider kon beschikken over een bus van Sint Donatus. Ondanks de zeer harde wind, de hoge golven, de noodvoorzieningen en de vele uitvallers, was de sfeer opperbest. 1e klas mannen: 1. D.G.M. 14 pnt. 2. Kobeko 11 pnt. 3. Expert 10 pnt. 4. De Krim 10 pnt. 5. Paal 28 10 pnt. 6. Van Wijngaarden 9 pnt. 7. Molenkoog 9 pnt. 8. Bremakker 8 pnt. 9. 40 6 pnt. 10. Coogherveld 5 pnt. 2e klas mannen: 1. Versluis 12 pnt. 2. RSG 9 pnt. 3. Smash '68 9 pnt. 4. Van Wijngaarden 9 pnt. 5. Grooten Slock 8 pnt. 6. R.W.S. 5 pnt. 7. TESO 4 pnt. 8. Dros' Magazijn 0 pnt. 3e klas mannen: 1. Timmers Bakkerij 17 pnt. 2. Wol- en Handwerkhuis 14 pnt. 3. Vissers Bouw 14 pnt. 4. Abnormaal 13 pnt. 5. Autocentrale 12 pnt. 6. Eelman/Segerink 12 pnt. 7. Paal 9 11 pnt. 8. Moerbeek 7 pnt. 9. A.H. 4 pnt. 10. 12 Balcken 3 pnt. Overall-kampioen mannen: Expert. 1e klas vrouwen: 1. Taveerne 15 pnt. 2. Molenkoog 15 pnt. 3. Lindeboom 15 pnt. 4. Mantje 12 pnt. 5. Westerlaken 9 pnt. 6. Durper Drup 7 pnt. 7. Grooten Slock 6 pnt. 8. Nokanto 6 pnt. 9. 7 Provinciën 4 pnt. 10. Casino 1 pnt. 2e klas vrouwen: 1. Klif 23 19 pnt. 2. Leijdekkers 17.5 pnt. 3. Déja Vu 17.5 pnt. 4. Vinke 17 pnt. 5. 6 pk 14 pnt. 6. C.V.I. 13 pnt. 7. Bremer 12 pnt. 8. TX 40 10 pnt. 9. N.C.M. 9 pnt. 10. A O 2000 8 pnt. 11. Smash 2 8 pnt. 12. Retsina 7 pnt. 13. Goënga 6 pnt. 3e klas vrouwen: 1. Hema 21 pnt. 2. Gyvo 21 pnt. 3. Taxi Smidt 17 pnt. 4. Haarstudio 16 pnt. 5. Antiekhuisje 16 pnt. 6. Muppets 15 pnt. 7. Smash 3 14 pnt. 8. Segerink/Eelman 10 pnt. 9. D.W.S. 9 pnt. 10. Loodsmanswelvaren 8 pnt. 11. Samen Eén 5 pnt. 12. A.H. 5 pnt. 13. Hannibal 1 pnt. Tijdens de laatste avond van het eilandcompetitie-afvaltoernooi volleybal versloeg het herenteam van Graaf Spui- terij S.V. Texel. Bij de dames werd Half om Half kampioen na winst op Taveerne. In het Pinksterweekend organiseert S.V. De Koog twee toernooien. Op zondag voor de veteranen en op maandag voor eerste elftallen. Het programma voor de veteranen luidt als volgt: 12.00 uur Oosterend-Tex. Boys 12.25 uur De Koog-Cocksdorp 12.50 uur Oosterend-Zandvoort '75 13.15 uur De Koog-Tex. Boys 13.40 uur Cocksdorp-Zandvoort '75 14.20 uur Cocksdorp-Oosterend 14.45 uur De Koog-Zandvoort '75 15.10 uur Tex. Boys-Cocksdorp 15.35 uur Oosterend-De Koog 16.00 uur Zandvoort '75-Tex. Boys Er wordt een halve competitie gespeeld en de wedstrijden duren 2 x 10 min. Het programma voor de 2e pinksterdag ziet er als volgt uit: 10.00 uur De Koog-Oosterend za 10.27 uur ZDH-Uitgeest za 10.54 uur MOC-Berdos 11.21 uur Oosterend-ZDH 11.48 uur Uilgeest za-De Koog 12.15 uur Berdos-Oosterend za 12.42 uur ZDH-MOC 13.09 uur De Koog-Berdos 13.36 uur Oosterend za-Uitgeest za 14.03 uur MOC-De Koog 14.30 uur ZDH-Berdos 14.57 uur MOC-Oosterend za 15.24 uur Uitgeest-Berdos 15.51 uur De Koog-ZDH 16.18 uur Uitgeest-MOC Ook hier wordt een halve competitie gespeeld en de wedstrijden duren 2x 1214 min. mioren: staande van links naar rechts: jeugdleider Ton Arnout, Stefan Witte, Fred Arnout, i van Heerwaarden, Jacco van Leeuwen, Victor Hoppener, Albert Everaarts, Ivo Wirtz en igdleider Cees Kalis. Zittend van links naar rechts: Ernst Witte, Chris Commandeur, Iglisias eraarts, Rodger Kortenhoeven, Jacob-Pieter Duyzer en Martin Flier. (Foto's Pieter de Vries st afgelopen voetbalseizoen was voor jeugd van ZDH zeer succesvol. Zo el de beide pupillenelftallen, die in de ixelse competitie hebben meegedaan, de C-junioren, die dit seizoen voor it eerst aan de vaste wal hebben ge- letbald, zijn kampioen geworden in in groep. De goede resultaten zijn lede gekomen door de enthousiaste ainingen van Sieme Jan Zijm, die dit laatste jaren verzorgt. V. ZDH houdt a.s. zaterdag een pu- illentoernooi voor de E- en F-pupillen. et toernooi begint om 11.30 uur op etZDH-veld in Den Hoorn. Doordat osterend E2 op het laatste moment viel, is het programma van de E- upillen iets gewijzigd. rogramma E-pupillen: oofdveld: .30 uur ZDH E-Oosterend E1 .55 uur Tex. Boys E1-Texel E1 .30 uur ZDH E1-Texel E1 .55 uur Oosterend E1-Tex. Boys E1 .30 uur ZDH E1-Tex. Boys E1 I.55 uur Texel E1-Oosterend E1 rogramma F-pupillen: ainingsveld .30 uur.ZDH F1-Texel F1 Ï.05 uur De Koog F1-Tex. Boys F1 !.40 uur Texel F1-Tex. Boys F1 1.15 uur ZDH F1-De Koog F1 I.50 uur Texel F1-De Koog F1 .25 uur ZDH F1-Tex. Boys F1 15.00 uur prijsuitreiking. Reeds dertig personen hebben zich in middels aangemeld als lid van de in oprichting zijnde tennisclub De Cocks dorp/Eierland. Öp de voorlopige leden lijst staan zowel dames als heren en enkele jeugdleden. Vanaf negen jaar kan men zich aanmelden. Het voorlo pig bestuur vergaderde dinsdagavond in het Vliegveldrestaurant en heeft on der meer de contributie vastgesteld. Een seniorspeler betaalt voor een heel jaar ƒ150,— (tweede gezinslid ƒ100,— een junior ƒ75,— (volgende gezinsle den ƒ50,— Vanaf 16 jaar vallen de le den onder de senioren. Het tennissei- zoen gaat in op de dag van de ope ning van de kunstgrasbanen, die eind juni gereed komen. Tijdens de verga dering kwam naar voren, dat het bestuur van de Gemeenschap Eierland, waarvan de banen worden gehuurd, alle ruimte geeft de banen naar eigen indeling te bespelen. Bepaald werd dat te zijner tijd ook toeristen van de ba nen gebruik kunnen maken. Verder zullen ook lessen mogelijk zijn. Voor het tenniscomplex is nog geen geschikte naam gevonden. Wie meent een goede suggestie te hebben, kan deze inzenden of doorbellen naar Sjoerdtje Boomsma, Kikkertstraat 67, De Cocksdorp, telefoon (02222) 545. Voor de beste inzending wordt een prijsje uitgeloofd. Verdere informatie is verkrijgbaar bij de andere leden van het voorlopig bestuur: Pauline Baren- dregt, (tel. 02225-239), Janneke Zijlstra (tel. 02222-438), Guur Buys (tel. 02225-230) en Corrie Heijne (tel. 02225-659). pupillen: staande van links naar rechts: Johan Meeldijk, IJsbrand Kikkert, Ronald de Ridder, hijs Afman, Rob Bruyn, Guido Scherpenhuizen en jeugdleider Jaap Schoen. Zittend van ks naar rechts: Guido Schuyl, Hugo Commandeur, Tjeerd Schoen, Coen Flier, Daniël Sleutel, nnis Treuerbach en Laurens Kikkert.

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 11