rima Texelse entourage tappe Schuttevaerrace Gold Race-toertocht voor Texelaars nu al 'klassiek' Alkema-talenten komend seizoen in hoofdklasse xe/s team zeilde, liep en fietste goed mee nne Goënga winnaar ste Koger crossloop Tijmen Wit derde in ronde van Beverwijk Geslaagde slagbaltoernooien Tennisbaan De Cocksdorp deze week open Zaalvoetbalcompetitie Eindstanden zaalvoetbal Geen les G.V.T. Snelheidscontrole: 122 bekeuringen IISOAG 17 JUNI 1986 TEXELSE COURANT PAGINA 9 00] UUIt we Dros stapt na het wielrennen van zijn fiets, opgevangen door Jan Moens flinks) en Henk Collou. In professionele wielerkringen geldt de enige Nederlandse klassieker, de Amstel Gold Race, niet als de zwaarst denkbare eendagswedstrijd Luik- Bastenaken-Luik door de Belgische Ardennen wordt bijvoorbeeld wel tot de zwaarste categorie gerekend. Zeker tien Texelaars denken daar na za terdag anders over. kCollou (schipper). Jan Moens (boordsman), Douwe Dros (wielren- en Daan Welboren (hardloper), tezamen het enige Texelse team vor- hebben een meer dan verdienstelijke Schuttevaerrace achter de Met hun zeiljachtje Nelly Hildegard" belandden de Texelaars op 39e stek, in de middenmoot van de sterk bezette uithoudingsproef. lens Collou had de etappe-aankomst in de haven van Oudeschild ver- de mooiste entourage. De Texelse toerclub Taxi 2000 kreeg compli- „n voor het goed verzorgde parcours waarover op het eiland 110 ki lter moest worden gefietst. ifend voor de prima sfeer op de jschilder haven, donderdagmid- waren het zonnige weer en het st het gehele deelnemersveld bin- ort bestek kwam binnenvaren, iginpunt Stavoren was Oude de eerste etappeplaats en mede de gunstige omstandigheden was |d toen nog tamelijk compleet. >t jacht, dat Oudeschild bereik- is'de Amazing lady" van A. rok uit Leiden. Dat was dit schip ilijk ook aan zijn stand verplicht, het bezat de grootste handicap, eerste aankomst vond plaats om inuten over twee en om drie uur jvrijwel het hele veld binnen. Daar- ook de Texelaars, die werden k\ op vier minuten voor drie. Een (ie prestatie, want zij waren als len Stavoren uitgezeild en hadden de aansluiting met de midden- lop weg naar de thuishaven we- e bewerkstelligen. Hart start was te wijten aan het lat in Stavoren, net als bij de start de Elfstedentocht, door de deelne- een stuk hardlopend diende te fen afgelegd. Drie van de vier be- fingsleden moesten dat doen. het Texelse team een nadelige re- want Jan Moens is slecht ter en Henk Collou hartpatiënt. •g aan liep Collou in gezelschap laan Welboren de twee kilometer, luo arriveerde als laatste op de i, na dertien minuten. Op het istuk naar Kornwerderzand, dagavond ging in De Koog de te crossloop van start. Er ver enen 88 deelnemers aan de waaronder 12 jonge setjes". het eerste werd er een minironde lm) voor de allerjongsten georga- td. Fedor Eelman finishte als Ie in de tijd van 7 min. 12 sec. e Goënga won de wedstrijd in de •an 29.12 min. Mede door het is weer werden er geen scherpe neergezet. legavond half acht gaat de tweede van start voor hardlopers en klaars. !dt/m 8 jaar 1,5 km): 1. Fedor 'an 7.12; 2. Nele Schroder 7.16; 3. ft van Splunter 7.32. ?lt/m 14 jaar (4 km): 1. Richard ens 19.16; 2; Denhard v.d. Slikke 3. Peter Witte 20.06. tanten (4 km): 1. Nikolaas Schoo 2. Remco de Beer 17.21; 3; Ar- Jltz 18.14. as (4 km): 1. Ingrid van Lubek 2. Sabine Schön 22.52; 3. Tilly in 23.20. trijd (8 km): 1. Minne Goënga 2. De Gooyer 30.30; 3. J. Bo- 30.41. anen (8 km): 1. D. J. Bakker 2. W. Daman 34.28, 3. F. Brüll maakte de Nelly Hildegard" flink wat goed op de rest van het veld. Henk Collou: ,,Het eerste deel was een ech te inhaalrace. Wij konden constant spi- nakeren. Later viel het helaas wat stil." Te Oudeschild sprak Collou de ver wachting uit dat het team op handicap in de middenmoot zou eindigen. Sinds de deelname van vorig jaar, min of meer toevallig, was er eén hechte band ontstaan. Vooral op zeilgebied waren er grote vorderingen gemaakt en dat zou een goede klassering mo gelijk maken. De schipper verwachtte dat op het tra ject naar Vlieland (volgende etappe plaats) weer een flink stuk kon worden goedgemaakt. De grotere schepen, die als eerste de haven zouden verlaten, hadden tot ongeveer zeven uur 's avonds weinig voordeel, omdat het dood tij was. De latere vertrekken zou den daarom relatief weinig tijd behoe ven in te leveren. Vanaf zeven uur was de stroming gunstig. Dat zou echter anders uitpakken... 110 km wielrennen Eerst moest echter op Texel vijfmaal een parcours van ruim 22 kilometer fietsend worden afgelegd. Douwe Dros had tijdens de voorgaande weken he vig getraind. Het resultaat was ernaar: Douwe legde de afstand af in drie uur, tien minuten en dertien seconden. Vooral door deze uitstekend gereden rit zou hij in het totaalklassement beslag leggen op de vijftiende plaats. De snelste tijd was van de fietser van het jacht „Nehalennia": 2.47.09, met rondetijden van 32 minuten. Er bleven vijf renners onder de drie uur, onder wie marathonschaatser Ruud Christof- fers. De nummer twee van de Elfste dentocht, Rein Jonker, eindigde als ze vende. Ook de wielrenner van de uit eindelijke winnaar (op handicap), de ,,Sybille" van J. Kooitje uit Leeuwar den, kwam voor bij de eerste tien, tijd 3.03.47. Het schip dat als eerste Ou deschild bereikte, moest op dit zware sportieve onderdeel flink toegeven, tijd 3.41.50. Het schip dat als laatste de haven binnenkwam, ruim na half vier, ging er niet als laatste uit. Die ,,eer" was weggelegd voor het schip Jut ter" uit Drachten. Navraag bij diverse renners leerde de organisatie dat de nu uitgestippelde route was aangeslagen, ook bij de mindere goden. De organi satie beschikte over voldoende hulp, mede omdat er bij dit traject niet zo veel wegen hoefden te worden afgezet. Oponthoud In eerste instantie ging het de Texe laars, na het verlaten van de Oude schilder haven, voor de wind. Er kon worden gekruist in het Scheurrak en daarmee was de ploeg in het voordeel van grotere schepen. De wind werd steeds minder en juist om de kop bij Vlieland kon een groot deel van het veld niets anders doen dan op de stroom meedrijven, voor anker gaan en het tij afwachten. De koplopers bleef dit oponthoud bespaard, maar zij misten het schitterende schouwspel van al deze zeilen op een paar hon derd meter van het strand van Vlie land. Vrijdagochtend om half vijf was er weer strijd mogelijk. Daan Welboren startte om zes uur voor zijn 21 kilome ter hardlopen en presteerde uitstekend. In het totale klassement zou hij twin tigste worden. Pas om half twee 's middags kon Harlingen worden be reikt. De wind was wederom zo matig dat er zelfs peddels aan te pas moesten komen om het oponthoud te beperken. In Harlingen fietste Douwe aanzienlijk minder denderend dan op Texel, maar beet door. Collou: ,,Een knappe prestatie, zeker omdat Douwe twee weken geleden een zware val heeft ge maakt. Ik sta telkens weer verbaasd over het incasseringsvermogen van duursporters." Heel vlug werd koers gezet naar Ter schelling, waar Daan Welboren van het lopen eveneens een vluggertje maakte. Om acht uur 's avonds werd naar de finish te Hindeloopen gezeild. Er leek nog enige positieverbetering in het verschiet te liggen, maar door de draaiende wind kon het spinaker te weinig worden gebruikt. Met de 39e plaats toonde schipper Collou zich niettemin zeer content: „Volgend jaar gaan we zeker weer. Hopelijk doen er dan ook andere Texelse teams mee." Eén der Texelse toerrijders, die de ruim 230 kilometer" door het Zuidlimburgse heuvellandschap bedwong, Simon Ap pel: „Deze tocht was veel lastiger dan Luik-Bastenaken-Luik, die we vorig jaar reden. Toen waren de klims langer, maar geleidelijker. Ditmaal waren er ze ker twintig korte, maar steile klimme- tjes die moesten worden bedwongen. Het ergst was wel de Keuteberg bij Schin op Geul: aan de ene kant 22 procent stijgingspercentage, aan de andere zijde 18." Nadat deze „pukkel" eerst van de steilste zijde was beklom men, moest hij luttele kilometers voor de eindstreep in Valkenburg, wederom worden overwonnen. Vier deelnemers, Jan Zijm, Dirk Bakker, Gijs Jansen en Simon Appel, hadden nog voldoende fut om dit te volbrengen. De andere zes waren rechtstreeks naar de cam ping boven op de Cauberg gereden. Toch betekent dit niet dat deze Texe laars de Amstel Gold Race-toertocht niet hebben volbracht. In het schilder achtige Monschau in Duitsland werd namelijk een koffiestop ingelast en daarvoor moest een extra lus van ze- Nieuwelingen van de Wielervereni ging Texel reden mee in de ronde van Beverwijk, die gehouden werd op het wielerparcours „Adrichem" met een lengte van 1120 meter. De renners begonnen om half drie 'aan de vijftig km over 44 ronden. Vanaf de start werd er flink hard gere den om de juiste plaatsen te vinden in het peloton. Richard Koopman kwam na een week rust weer goed terug in het peloton en wist in de eerste tus- sensprints na tien ronden als eerste door te komen. Jacco Vinke moest in de achttiende ronde afstappen doordat hij een lekke band kreeg. In de vijftiende ronde wisten twee man uit het peloton te ontsnappen, nadat Tijmen Wit en Niels Jimmink terug werd gepakt. De ontsnapte renners wisten de voor sprong elke ronde uit te bouwen, daar er in het peloton geen samenwerking tot stand kon worden gebracht. Tot vijftien ronden voor het einde Tijmen Wit er alleen op uit trok en een gat van 200 meter wist te slaan, waar al leen de D.O.Krrenner Pascal Mechorius nog wist te komen. En met elkaar wisten ze de voorsprong te behouden. In de laatste ronde wist hij naar een knappe derde plaats te sprinten van kop af. 1. Edwin Pijnen, Beverwijk; 2. Ben Faas, Sassenheim, 3. Tijmen Wit, W.V. Texel; 16. Niels Jimmink, W.V. Texel. ker 15 kilometer worden gemaakt, in clusief een stevige beklimming. Qua afstand hebben deze toerrijders (Ba rend Bakker, Rinus Koger, Willem Key- zer, Jan en John Huydink en Willem Kuiper) dan ook zeker de tocht vol bracht. Er werd om zeven uur gestart en om half zeven weer in Valkenburg teruggekeerd. Lekke banden vielen er niet te betreuren. Slechts eenmaal ging de groep noodgedwongen van de fiets omdat de gloednieuwe ketting van Gijs Jansen te slap bleek: er wer den twee schakeltjes uit gehaald en het probleem was opgelost. Woensdag en donderdag werden de jaarlijkse slagbaltoernooien voor de basisscholen gespeeld. Woens dag werden de wedstrijden in Oosterend gespeeld voor de bui tendorpen. Donderdag was de dag voor Den Burg, Oudeschild en Den Hoorn. Het werden twee speeldagen onder de meest gunstige weersomstandigheden; zonnig en niet te warm. In Oosterend traden naast de Kompasschool de klei nere basisscholen in het strijdperk. Op het sportveld van de School met de Bijbel waren twee velden uitgezet voor in totaal acht teams. De jongens en meisjes van de diverse scholen toon den veel inzet. Spannende en vooral sportieve wedstrijden waren het ge volg. Er waren ook deze keer weinig belangstellenden getuige van deze wedstrijden. Na de voorronden en de kruiswedstrijden tegen de teams uit de andere poule, kwam deze uitslag op het scorebord: 1. School met de Bijbel, Oosterend. 2. Kompasschool, Den Burg 3. Durperhonk, De Cocksdorp 4. Strijbosschool, Eierland 5. Jacob Daalderschool 1, Oosterend 6. Jacob Daalderschool 2, Oosterend 7. Lubertischool, De Koog 8. Redmer IJskaschool, De Waal. Donderdag werd op het C-veld van de Texelse Boys gestreden door in totaal negen teams. In een halve competitie moest de winnaar naar voren komen. De meeste scholen kwamen met twee teams aan de start. Besloten werd om voor de twee beste reserve-teams een extra prijs beschikbaar te stellen. Na een spannend verloop van de com petitie bleek het team van de Bruinvis 1 uit Oudeschild het sterkste te zijn. Aanvallend werd laag en gespreid om de veldspelers heen geslagen, terwijl bij het honklopen geen risico's werden genomen. Verdedigend werden er veel vangballen gemaakt en lag de aangooi naar de brander „mooi boven de korf". Een dezer dagen zal de tennisbaan bij het Eierlandsche Huis in ge bruik genomen kunnen worden. Momenteel wordt de laatste hand gelegd aan de twee kunstgrasba- nen, zo werd meegedeeld in de donderdag gehouden vergadering van tennisvereniging De Cocksdorp-Eierland. De club beschikt over een tijdelijke tennisleraar in de persoon van Theo van Manen uit Ede die van begin juli tot half augustus beschikbaar is. Mo gelijk wordt het werk daarna overgeno men door Peter de Hoogh uit Den Burg. Op zaterdag 21 juli tussen 16.00 en 18.00 uur kunnen de leden in het Eierlandsche Huis afspraken maken voor les. De bijeenkomst van donderdag werd door ca. vijftig leden en andere be langstellenden bezocht. Tot degenen die het woord voerden hoorde de heer Arie Boon, voorzitter van het comité dat het feest 150 jaar Eierland organi seerde. Het batig saldo van het feest is beschikbaar gesteld voör de aanleg van de tennisbaan. Wie lid wil worden van de tennisvere niging dient contributie over te maken op Raborekening 3625.30513 t.n.v. ten nisvereniging De Cocksdorp-Eierland, p/a Paulien Barendregt, Oorsprongweg 9. Nadat het geld is ontvangen kan de lidmaatschapskaart worden afgehaald bij Sjoertje Boomsma, Kikkertstraat 67 of Janneke Zijlstra, Klimpstraat 73. Op vertoon van de lidmaatschapskaart kan elk lid de sleutel van de baan afhalen bij beheerder Nico Ooievaar in het Ei erlandsche Huis (per gezin wordt maximaal één sleutel verstrekt). Het contributiebedrag dat moet wor den overgemaakt is: 7150- per jaar voor een volwassen gezinshoofd, voor een tweede volwassene uit hetzelfde gezin moet 7100,— worden betaald, voor junioren tot 16 jaar 775,— voor andere jongeren uit hetzelfde gezin 750,— en voor studerenden buiten ge zinsverband 775,-. Het totale contribu tiebedrag wordt de eerste keer ver meerderd met 75,- als vergoeding van de sleutel en de kaart. De vergadering van de tennisclub werd besloten door Sportshop-exploitant Theo Legierse uit Den Burg met een praatje over tennis- benodigdheden, zoals schoeisel, rac kets en kleding. Hij toonde daarbij een collectie van deze artikelen aan het publiek. De uitslag in Den Burg werd: 1. De Bruinvis 1, Oudeschild 2. C.V.O. 1, Den Burg 3. Thijsseschool 1, Den Burg 4. C.V.O. 2, Den Burg 5. Jan Drijverschool, Den Hoorn 6. Jozefschool 1, Den Burg 7. Thijsseschool 2, Den Burg 8. De Bruinvis 2, Oudeschild 9. Jozefschool 2, Den Burg. De extra prijzen waren voor C.V.O. 2 en voor Thijsseschool. Meester Van Wolferen uit Den Hoorn verzorgde de prijsuitreiking op „meesterlijke" wijze. Bij de indeling van de zaalvoetbalcompetitie voor het seizoen 1986/'87 is niet alleen uitgegaan van de bestaande promotie/degradatieregeling, maar zijn ook de geschatte krachtsverschillen in aanmerking genomen. Zo slaat het jeugdige en talentvolle Alkema, dat afgelopen seizoen over tuigend kampioen werd van de tweede klasse, een poule over en gaat in de hoofdklasse meedraaien. Een andere opvallende verschijning in de hoogste klasse is het derde tegm van Gamma. Dit team eindigde slechts op de zesde plaats in de eerste klasse, maar doordat hoger geëindigde teams niet in aanmerking kwamen voor de hoofdklasse, of daarin niet wilden spe len, krijgt Gamma nu de kans. Dit is mede mogelijk gemaakt door de pro motie van Texels kampioen Gamma 1 naar de competitie aan de vaste wal. Voorts valt op dat het uit de hoogste klasse gedegradeerde Nissan 2 komend seizoen twee klassen lager speelt. De competitie-indeling voor het nieu we seizoen luidt: Hoofdklasse: A O 2000, Gamma 2, Mantje, ZFH, Casino, Oosterend 1, Oosterend 2, Alkema, Gamma 3, Jelle- boog en Nissan. Eerste klasse: A O 2000 2, Ver. Schilders, Casino 2, Texel, Citroën, Mantje 2, KSMT, Rab, Oosterend 3, De Mok, Slufterhoek. Tweede klasse: Gamma 5, A+O 2000 3, Nioz, KSMT 2, Jelleboog 2, Albert Heijn, Nissan 2, Casino 4-, Casi no 3, Mantje 3, gamma 4. Derde klasse: Gamma 6, Oosterend 4, Oosterend 5, Ver.Schilders 2, Vis sers Bouwbedrijf, Casino 5, Rab 2, Texel 2, Ver.Schilders 3, ZDH 2. Vierde klasse: Ver.Schilders 4, Texel 3, Zaanderwijk, Gempo, Nioz 2, Casi no 6, KSMT 3, Texels Lamsvlees, Oosterend 6, Oosterend 7. Dames: Casino 1, Casino 2, Casino 3, Gamma 1, Gamma 2, Oosterend, KSMT 1, KSMT 2, ZDH, Nissan. Junioren 1: Nissan, Nissan 2, Texel, Texel 2, Casino, Casino 2, KSMT, De Koog, Oosterend, Gamma, Texel 3. Junioren 2: Gamma 2, Oosterend 2, Casino 3, Casino 4, ZDH, Texel 4, Texel 5. Junioren 3: Texel 6, Texel 7, Texel 8, ZDH 2, ZDH 3, Casino 5. Hoofdklasse: Gamma 1 20—40 A O 2000 20-32 Nissan 1 20-28 Gamma 2 20 27 Oosterend 1 20 22 Mantje 20—19 Casino 1 20—17 Casino 2 20—12 ZDH 20-11 Oosterend 2 20—8 Nissan 2 20—4 Eerste klasse: Jelleboog 20 40 Rab 20-26 Oosterend 3 20 26 Texel 19-22 De Koog 18—21 Gamma 3 20 21 A O 2000 2 20-16 ZDH 2 20-15 De Mok 18-13 Casino 3 20—10 Oosterend 4 19—3 Tweede klasse: Alkema Mantje 2 Slufterhoek Oosterend 5 Jelleboog 2. Nissan 3 Ver.Schilders KSMT Casino 4 Nissan 4 Derde klasse: KSMT 2 Gamma 5 Nioz Gamma 4 Mantje 3 Casino 5 Oosterend 6 Oosterend 7 Alkema 2 Texel 2 Gempo Vierde klasse: Rab 2 ZDH 2 Oosterend 9 Ver.Schilders 2 Ver.Schilders 3 Texel 3 Casino 6 De Koog 2 Nioz 2 Oosterend 8 Dames: Casino 1 Gamma 1 Oosterend 1 Casino 3 KSMT 1 Casino 2 KSMT 2 Oosterend 2 ZDH Nissan Gamma 2 Junioren 1: Gamma Ratronics Ver.Schilders Graaf Spuiterij Lange Ben 18- 18- 18- 18- 18-17 10-17 18 16 18-15 18-12 18- 7 20-29 20-28 20-27 20-24 20-20 20-20 20-19 on 1 e 20-13 20-12 20-10 17-29 18-25 18-25 18-20 18-18 17-17 18-15 18-12 17- 8 17- 3 20-39 20-37 20-25 20-25 20-20 20-20 20-17 20-13 20-10 20- 8 20- 6 20-38 20-35 20-33 20-26 20-22 Rig's W. 1 SOS Texel 1 Texel 2 Ria's W. 2 Paracentrum De Koog Junioren 2: Ria's W. 3 Gamma 2 Texel 3 Ria's W. 4 Texel 4 Gamma 3 Bremakker ZDH Texel 8 Junioren3: Ria's W. 5 Texel 5 ZDH 2 Texel 6 Ria's W. 6 Texel 7 20-18 20-17 20-15 20- 9 20- 4 20- 3 10- 3 21-38 21 -33 21 -32 21-21 21-19 21-13 21-10 21-2 8- 4 10-18 10-16 10-12 10- 6 10- 5 10- 2 In verband met de afwezigheid van de leiding vervallen vrijdag 20 juni a.s. alle Jassen van de gymnastiekvereniging Texel. Alle overige lessen van deze week en volgende week gaan echter gewoon door. De Verkeersgroep Alkmaar van de Rijkspolitie heeft tegen maar liefst 122 weggebruikers proces verbaal opge maakt tijdens een snelheidscontrole die donderdag op verschillende plaat sen op Texel werd gehouden. In de Dorpsstraat van De Koog werden 36 overtreders aangehouden, op de Post weg drie, op het Schilderend in Den Burg 49, op het Bolwerk te Oude schild 9 en op de Pontweg ter hoogte van Den Burg 25. De hoogst gemeten snelheid tijdens de controle was meer dan 131 km, veroorzaakt door een au tomobilist op de Pontweg.

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 9