Ouderen op bezoek bij Holander nog ouderen m*s< Groet aan ringstekers a» sv Texel tegen PEC Zwolle EM Elektrotechniek eeft nu de ruimte Reuzenbaby's bij opening Babyhallen Tent afgebrand Bingo-avonden voor MST basketball Veel animo bij Wielerwedstrijden Atletiektraining stopgezet Opbrengst Rode Kruis-collecte INSDAG 15 JULI 1986 TEXELSE COURANT PAGINA 5 tl schip ,,De Vriendschap" bij terugkeer op Texel met aan boord een voldane groep Texelse ouderen. in groep van 44 oudere Texelaars ift vrijdag een zeer geslaagd be- ik gebracht aan Vlieland. Ze idden daar een onmoeting met >3ver het algemeen nog oudere) iwoners van het bejaardentehuis e Uiterton, waaronder de onlangs onderd jaar geworden moeder in Texelaar M.C. de Gorter. Ook rerd het eiland bezichtigd. et reisje was een initiatief van Henk lijders en Renske van IJseldijk van it dienstencentrum De Buureton. Zij ironderstelde dat het best leuk zou iivoor de Texelse ouderen om eens praten met leeftijdgenoten op een ider eiland. Ondanks de hemelsbreed line afstand is daarmee nooit kon- ;t en nu Texel een prima bootverbin- ig heeft met Vlieland,lag het voor hand de oversteek eens te maken, it initiatief viel in goede aarde blij- ns het aantal aanmeldingen. Veel jderen bleken nog nooit op vlieland zijn geweest en waren nieuwsgierig ie de levensomstandigheden zouden n geweest op dat eiland, dat nauwe- s meer dan 1000 inwoners heeft, igeveer even veel als één dorp losterend of Oudeschild) op Texel. Makkelijke steiger rijdagochtend werd om half tien de Ëertocht gemaakt met ,,De Vriend- hap" van Sil Boon. Dat de vroeger jgal gammele en smalle steiger naar it schip belangrijke verbeteringen left ondergaan, werd bewezen door feit dat veel ouderen zonder moei- of vrees aan boord konden komen, it looppad van de steiger bestaat te- nwoordig een een tachtig centimen- brede strook van stevige planken et behoorlijke houvast. Er zou zelfs fl rolstoel overheen kunnen. ,,Geen enkel probleem", aldus een van de ou deren. Bij Teso mochten ze zo willen dat je zo gemakkelijk aan boord kon komen". De vaartocht van ongeveer een uur was mede dank zij het fraaie, rustige weer een genoegen. Niet algemeen bekend is dat je tijdens de tocht, als het tenminste laag water is, practisch altijd weer flinke aantallen zeehonden op de zandbanken kan zien liggen, soms op heel korte afstand. Avontuurlijk Een bezoek aan Vlieland met De Vriendschap is een avontuurlijke tocht zonder roltrappen, geautomatiseerde slagbomen, knipperlichten of superde- luxe aanvullend vervoer. Een belangrijk onderdeel van dat avontuur is de tocht per antieke GMC-wagen van de steiger van de Vliehors naar het Posthuis, het begin van de bewoonde wereld van Vlieland. De sarcastische opmerkingen van mensen die beweerden dat die ou de vernuftig omgebouwde truck van Maarten Nijman beslist zou vastraken in het zand, zijn nooit bewaarheid. Het ding doet het prima en kan onwaar schijnlijke aantallen mensen tegelijk vervoeren, al ontaardt het „inschik ken" wel eens in „bij elkaar op schoot zitten". Ouderen en andere passagiers vormden vrijdagochtend echter een groep die niet groter was dan zestig personen en die konden allemaal een plekje vinden in het schommelende maar toch echt stabiele gevaarte, bij het Posthuis werd overgestapt in ge reedstaande personenauto's die het ge zelschap naar het dorp vervoerden, waar de aankomst van de boot uit Harlingen werd gadegeslagen en waar een hartelijke ontvangst plaatsvond in het bejaardentehuis De Uijterton. Het verzorgingstehuis bood een goed ver- tondernemers-aktiviteitenj :M Elektrotechniek heeft donder- ag een nieuw gebouw in gebruik enomen aan de Spinbaan num- 10 in Den Burg. Het bedrijf be- chikt daar nu over een onderko len van 750 m2, wat 21/z keer zo- ael is als door het oude gebouw ^fpinbaan 16 werd geboden. De ir firmanten en hun zeven mede erkers kunnen daar efficiënter en ittiger werken terwijl ook in re- esentatief opzicht winst is ge boekt. Het bedrijf heeft nu een in- rukwekkende showroom en de akenrelaties kunnen worden ont- ingen in een passende entourage. te Verenigde Elektromonteurs begon- en elf jaar geleden voor zichzelf, aan- ankelijk in een bollenschuur van Ka- er aan de Wilhelminalaan. Na een ar verhuisde men naar eigen nieuw- ouw, de 300 m2 grote bedrijfsruimte en Spinbaan 16. Dat ze daar uitgroei- heeft niet alleen te maken met het oeiende aantal opdrachten op het ebied van electriciteitsaanleg, maar k Mral met het ontwikkelen van nieu ws activiteiten bedoeld om de conuniï- iitin de toekomst veilig te stellen, bals zoveel ambachten is de electro- echniek zeer afhankelijk van de bouw- Miviteit, omdat een flink deel van de Hers bestaat uit het aanleggen van tectriciteit in nieuwgebouwde huizen. en inzinking in de bouw zoals ook exei die heeft beleefd komt dan hard lan. Daarom begon de firma een jaar 'vijf geleden met koelktechniek en aken- en aanverwante apparatuur voor bedrijven, in het bijzonder gericht op de visserij en de plaatselijke horeca, maar ook op de kleine particulier. Dat is een succes geworden want de VEM (bestaande uit de firmanten Aad Smit, Marcel Bakker, Adrie Westerla- ken en Toon van Beek) kon dankzij de ze bredere aanpak zijn vleugels verder uitslaan en dat weerspiegelt zich in de nu in gebruik genomen nieuwbouw. Het pand omvat een werkplaats, groot magazijn, opslagruimte (voor groot materieel zoals kabelhaspels, ladders en steigers), een kantoor, kantine, ver gaderruimte en de al genoemde show room met een presentatie van bedrijfs- koeling, magnetronovens, air conditio ning, vaatwasmachines en kleinere ap paratuur voor particuliere huishoudens. De zeven medewerkers van de VEM voelen zich nauw betrokken bij de za kelijke activiteiten van hun vier „ba zen". Hoezeer ze aan het bedrijf zijn verknocht blijkt uit het feit dat ze de afgelopen twee maanden haast elke avond hebben meegeholpen bij de af werking van de bouw en de inrichting, op vrijwillige basis en dus voor niets. De mentaliteit om er met zijn allen te genaan te gaan en ook buiten de CAO-werktijden klaar te staan, is ken merkend voor het bedrijf. Maar het ook noodzaak want als er iets moet worden vernieuwd aan de koelinstalla tie van een kotter of van de keukenin richting van een horecabedrijf in het hoogseizoen, moet dat onmiddellijk gebeuren ongeacht de tijd van de dag of de nacht. Opening De openingshandeling werd donder dagmiddag verricht door de acht kin deren van de firmanten. Ze drukten om beurten op een knop en telkens ging de grote toegangsdeur een stukje EKondernemers-aktiviteitënl Om de opening van de nieuwe zaak aan de Gasthuisstraat een feestelijk tintje te geven en daar mee de aandacht te trekken, reed vrijdagochtend een levensgrote kinderwagen door Den Burg. Twee als baby's uitgedoste jongens zaten erin of liepen erachter. De nieuwe zaak van Trix en Theo Roest zegt artikelen voor aanstaande moeders en baby's te verkopen tegen bodemprijzen. „Dat kunnen we doen omdat we de inrichting van onze winkel zo eenvou dig mogelijk hebben gehouden, waar de moeders of aanstaande moeders rustig zelf rond kunnen neuzen", aldus Trix Roest. De personeelskosten zijn om die reden ook laag gehouden, Trix staat over het algemeen alleen in de winkel. Theo en Trix hebben met Hu- rotex b.v. het initiatief genomen een babyspeciaalzaak te openen en zijn daarvoor in contact getreden met de „babygigant" Babyhallen, die in Ne derland 27 van dergelijke winkels heeft en in Belgie tien. Ze hebben het winkelpand Gast huisstraat 6 gehuurd. „Niet ver bouwd", zegt Theo Roest erover. „Al- zorgde koffietafel aan. In de Uijterton zelf wonen 25 bejaarden; afgezien van de bewoners van 17 aanleunwoningen. Geschenk Tijdens de ontmoeting met de bewo ners overhandigde Gommert Witvliet een door Maarten Langbroek vervaar digde ets van een Texels landschap aan directrice mevrouw Everdijk als dank voor het gastvrije onthaal. 'S Middags werd een kijkje genomen in het bezoekerscentrum van Vlieland on der leiding van de zeer vaardig verte lende Jan Houter, die ook een dia- en filmvoorstelling over Vlieland verzorg de. Aldus geïnformeerd over het eiland werd gelegenheid gegeven om wat te winkelen in het dorp, waarbij het de Texelaars opviel dat ondanks de drie supermarkten en een twaalftal eethuis jes het karakter van het dorp in stand is gebleven. De sfeer is niet al te com mercieel, de huizen en andere gebou wen zien er goed en karakteristiek uit. Volgens sommigen in het gezelschap waren de prijzen van levensmiddelen en andere artikelen aan de hoge kant. Via een rondrit over het eiland, onder andere door het bos en langs het strandpaviljoen, ging het weer terug naar het Posthuis voor de terugtocht per GMC en De Vriendschap. Een oor deel van een der leden van het gezel-' schap dat door de meeste anderen werd onderschreven: „Een prachtige dag, een mooi eiland, waar ik best nog eens heen zou willen, maar ik zou er toch niet willen wonen". Waar schijnlijk zeggen de Vlielander bejaar den hetzelfde als zij op een dag nader te bepalen op tegenbezoek komen, vens is er koek te koop. De opbrengst is ten bate van zending en bijzondere noden. verder open. En toen die helemaal was geopend, klonk een luid alarmsignaal. Er volgde een drukbezochte receptie. Daarbij werd onder meer door Cor Dros een praatje gehouden namens de „Spinbaanvereniging" dat is de club van bedrijven die aan de Spinbaan is gevestigd, bedoeld om gezamenlijke belangen te behartigen. Mede omdat het allemaal verschillende bedrijven zijn die elkaar dus geen concurrentie kun nen aandoen, is die samenwerking heel vruchtbaar. Dros overhandigde als geschenk een fraaie tekening van Har ry Tielemans voorzien van de spreuk: „De succesvolste zaken zijn die waarin allen afzonderlijk dénken maar geza menlijk dóen." Vertegenwoordiger KI. van der Plas van groothandel Schuurman B.V. uit Alkmaar onderstreepte zijn felicitatie woorden met trekveren voor trainings doeleinden die hij aan de firmanten overhandigde. „Om hen nog sterker te maken dan ze al zijn". De nieuwbouw werd ontworpen door architectenbureau Alkema uit De Koog. Hoofdaannemer was Meijert Boon uit De Cocksdorp en verder werkten mee: Oele (loodsgieters- werk/sanitair), Graaf (glaswerk), CVI (verwarming), Westerlaken (straatwerk) en Moerbeek (stoffering). Zondagochtend tegen vijf uur ont stond brand in een tent van Duitse kampeerders op camping „Ko- gerstrand", veroorzaakt door kortslui ting in een koelkastje. De tent brandde af; de kampeerders konden zich op tijd in veiligheid stellen en zijn eerder dan de bedoeling was naar huis teruggereisd. Morgenavond om zes uur speelt het eerste voetbalelftal van SV Texel tegen de „kersverse" eredivi sieclub PEC Zwolle op het terrein van Texelse Boys aan de Haffelder- weg in Den Burg. De wedstrijd is door PEC opgenomen in het oefenprogramma, dat dient als aanloop voor de nieuwe competitie. De eredivisieclub neemt de wedstrijd tegen SV Texel serieus en brengt zijn volledige selectie mee. Het duel wordt geleid door scheids rechter Van der Jagt uit Den Helder, begeleid door grensrechters uit diezelf de plaats. Plaats van het treffen zal het C-veld van de vereniging zijn, wat door de organisatoren wordt betreurd. Men zou het op prijs stellen als dit soort, voor veel mensen aantrekkelijke, wedstrijden op A-velden kan worden gespeeld. Meer wedstrijden Op 30 juli speelt SV Texel tegen de eerste divisie-club Emmen. Ook FC Utrecht overweegt een wedstrijd op het eiland te komen spelen. Die zal dan plaatsvinden op 24 juli. De club is die week in Den Helder in een trai ningskamp en neemt deel aan het Hel ders Maritiem toernooi. De selekties PEC Zwolle: trainer: Co Adriaanse, as sistent: Piet Schrijvers (vroeger keeper van Ajax) Ad Raven (doelman), René Grotenhuis (res.doelman). Jan Weggelaar, Wilko van Buuren, Alex Kampstra, Danny Wilkins (broer van Engelse internatio nal Ray Wilkins), Alex Booy, Gerrit Visscher, Tony McNulty, Foeke Booy, Peter van de Hengst, Henri Pelleboer, Aziz Doufikar, Frank Veldwijk, Fred Lensink en Wim Volkerink. SV Texel: trainer: Wim Koorn Verzorger: Nico Erwich Bart Heerschap, Arjan Verseput, Klaas Dirk Koorn, Riewert Pol, Wim van Veen, Koos Tjepkema, Simon Brand, Gerrie Plaatsman, Louis Uriot, Rob van der Stap, Paul van Exel, Nicol Schermer en Martin Koorn. Reuzenkinderwagen. leen zijn de deuren dubbel gemaakt zodat de moeders er met een kinder wagen doorkunnen. Daarbij hebben we zelf de ruimte helemaal geschil derd, in eigen beheer dus". Een reken sommetje doet vrezen dat dertiendui zend eilandbewoners een dergelijke speciaalzaak weieens niet helemaal rendabel zou kunnen zijn. „Welja", meent Trix, „dat aantal kun je gerust verdubbelen. Wat denk je van al die toeristenmoeders, die allemaal wel wat spullen zijn vergeten!" Hoofdprijzen van ƒ400,—, huishoudelij ke gebruiksvoorwerpen, flessen wijn, appeltaarten en diners voor twee per sonen. Dat zijn de prijzen die tijdens de zomer wekelijks op donderdag avond zijn te verdienen bij een grote bingo in hotel De Lindeboom te Den Burg. De netto-opbrengst van de bingo-avonden is bestemd voor de basketball-afdeling van de Meerspor- tenvereniging Texel. Zowel Texelaars als toeristen zijn welkom en de entree is gratis. Er wordt gebruik gemaakt van een electronisch bingo-apparaat, waarbij de betreffende nummers op een beeldscherm worden zichtbaar ge maakt. De verwachting is dat dit het vlotte verloop van het spel ten goede komt. Donderdag aanstaande is de eerste avond, aanvang 20.00 uur. Bij de donderdags wedstrijd van W.V. Texel verschenen maar liefst 36 renners aan de start. De wedstrijd in de A- poule bleef spannend tot de laatste meters. Diverse renners probeerden aan de groep van het peléton te ont snappen maar niemand bleek sterk ge noeg om te slagen in een solo zodat het uitliep op een massasprint. In de B-poule brak de groep in tweeën zodat de heren en de dames in deze poule gescheiden raakten. Bij de jeugd bleef de groep ook vrijwel gesloten. Alleen Martijn Braams miste even de aanslui ting en kwam op enige achterstand binnen. Ook hij reed echter keurig zijn race uit. Uitslagen: Jeugd: 1. Henk Broekman; 2. Peter Breen; 3. Jordy Vinke; 4. Elmar Keij- zer; 5. Frans Witte en 6. Martijn Braam. B-poule: 1. Lucas Kremer (Utrecht); 2. Martin Visser; 3. B. Kool en 4. Eve lien van Arnhem. A-poule: 1. Bas Vaars; 2. Rob Stein- weg (Amsterdam); 3. Veldhuizen; 4. Theo Boom en 5. Dirk Vinke. Elke dinsdag en donderdag worden op het circuit aan de Haffelderweg deze wielerwedstrijden gehouden, die ook voor gastrenners open staan. Om half zeven 's avonds beginnen de wedstrij den voor junioren (8 tot en met 12 jaar) en om kwart over zeven voor se nioren (13 jaar en ouder, verdeeld in A- en B-poule). Gedurende de zomervakantie zal de at letiekvereniging op de woensdagmid dag en avond worden stopgezet. De jeugdtraining op de middag zal half augustus waarschijnlijk weer beginnen, terwijl de training van Gerard Muts op woensdagavond in september weer vari start zal gaan. Positiekleding Babyhallen biedt niet alleen baby kleertjes of -artikelen aan, ook positie kleren zijn er te vinden. Trix Roest daarover: „We hebben tevoren geen marktonderzoek gedaan, maar we zijn heel optimistisch als je ziet hoelang moeders bij ons kunnen kopen: van enkele maanden voor de geboorte tot, zeg maar, twee a 3 jaar erna". De door de afvaardiging van „Babyhallen", die vrijdagochtend ook aanwezig was om de zaak op gang te helpen, zo ge roemde miniumprijzen zijn ook moge lijk gemaakt omdat het assortiment dat de winkel aanbiedt niet overdreven veel keus biedt. „Babyhallen heeft zelf al een keus gemaakt, zodat de koopster van onze spullen altijd op zo veel mogelijk kwaliteit kan rekenen", aldus Van Breukelen, medewerker van Babyhallen. De onlangs op Texel gehouden rode Kruis-collecte heeft minder opgebracht dan vorig jaar, namelijk ƒ6930,30. De opbrengst van 1985 was ƒ7579,15. De jury begroet de deelnemers aan de ringsteekwedstrijd. Prachtig weer met vee! zon maakte het ringsteken vrijdagavond in Oosterend voor de talrijke toe schouwers tot een plezierige gebeurtenis. Loek van Bronkhorst uit Heerhugo- waard voorzag de wedstrijd van proffesioneel commentaar. Van Bronkhorst voelt zich half Texelaar (r,mijn tweede bootkaart is al bijna vol!") en is bekend in de paardensport. Hij is voorzitter van de ringsteekcommissie van de Nederlandse bond voor het aangespannen paard N.B.A.P.Helaas begaf de geluidsinstallatie het toen hij voor aanvang van de wedstrijd iets wilde vertellen over de geschie denis van het ringsteken. Veel verder dan de mededeling dat Eugenie van Oostenrijk er op 2 januari 1743 mee begon kwam hij niet. Op de foto gaat Bronkhorst schuil achter de hoed van Gert Coevert terwijl ze samen de parade rende combinaties begroeten in de Oranjestraat in Oosterend. Bij de in Oosterend gehouden tweede wedstrijd om het ringsteekkampioenschap van Texel wonnen W.J. Bakker en Jopie Bakker de eerste prijs. Tweede werd het duo Cobie Daalder en Jozef Weel. Zij allen kregen van de plaatselijke winkeliers vereniging een met de hand geschilderde fles wijn. De vereniging schonk alle deelnemers bloemen. Een extra prijs ging vrijdagavond naar Jeanet Boogaard, die door de voorzitter Van Norde van de N.B.A.P. werd gekozen tot Miss Ring". Zij is de steekster van Johnnie van der Zwaag. Op 24 juli wordt de derde wedstrijd om het kampioenschap in De Cocksdorp verreden. Dan zal worden ge reden ,,voor het schoonste geheel". Met andere woorden: alles telt mee: uitdos sing, man, paard en uiteraard ook de vrouwsverschijning. Verzoek aan de deel nemers zich voor het vervoer van het materieel voor 23 juli op te geven bij Gert Coevert, tel. 02220-5118.

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 5