ief live-optreden trok :e weinig toeschouwers f Anneke Veltkamp won zeepkistenrace Mi Verwarring rond ongeluk Prestatiezwemtocht Records sneuvelden bij Hoornder crossloop Oud-Texelaar Bob Dros: Van de Typhoons tot Barrelhouse IJSDAG 5 AUGUSTUS 1986 TEXELSE COURANT PAGINA 5 1985 uivende armen, smekende tienermeisjes, een uitzinnige menigte, weet, bier, blauwe ogen, overbezette EHBO-posten, het is er allemaal et van gekomen. De droom van de organisatoren van het popfestival et als hoofdattractie Neerlands topband Golden Earring, stak schril af 3en de werkelijkheid van vrijdagavond. Welgeteld 2032 betalende be- ekers passeerden de toegangshekken van het evenemententerrein aan Nikadel te De Koog. Toch zou het te ver voeren om te spreken van flop. De overkapping van de manege (het goede doel waarvoor werd ;oncerteerd) loopt geen gevaar, het financiële verlies (voor rekening projectontwikkelaar René Coltof) bleef beperkt en wat misschien tl het belangrijkste is: de wel gekomen toeschouwers beleefden een lima avond. [in geheel quitte te spelen waren toeschouwers nodig. Dit aantal Uefdus buiten bereik ondanks de •unstig lijkende omstandigheden: idea- jweer, midden in het toeristenseizoen ihet drukstbevolkte dorp van Texel, voorpubliciteit en een aanspre- ijnde topattractie. Wat kan de organ i- (het bestuur van de stichting l/erdekte Manege Texel) zichzelf siwijten? vraag werd na afloop voorgelegd iiit zowel penningmeester Kees Tim- '3f als hoofdorganisator Bernard Volf. Hadden er soms andere ar- in het voorprogramma moeten Haan? Bernard Wolf: „We hebben aan ndere namen gedacht, bijvoorbeeld so populaire hitparadegroep als Ro- erto Jacketti and the Scooters. Maar 3k volgeboekt. Zelfs hebben we jdacht aan iemand als de Zangeres ander Naam, zij is tenslotte een feno len, net als Golden Earring. Maar I, op een gegeven moment kwa- we tot hët programma van vrijda- avond. Mensen die er verstand van ■bben zeiden dat het prima in elkaar ak, het leek voor een groot publiek Botrekkelijk." iesTimmer: „Met het programma is leindelijk toch gemikt op de groep 0 25 jaar en ouder. Die veronderstel- lijkt ook wel uitgekomen. Maar ■onelijk is die groep minder groot dan wacht. Misschien was het voor hen 1 moeilijk om een oppas te krijgen lor de kinderen, dat kan iets zijn wat jhebben onderschat." Wolf: „Vooral toeristen hebben het laten afweten. Texelse aandeel was goed." Geen stormloop zou de toegangsprijs voor velen on- j srkomelijk zijn geweest? In de voor- ïkoop kostte een kaartje ƒ16,50 en de kassa's f20,-. Bernard Wolf: !t is een normale concertprijs, jslist niet te duur. Iemand die er mwil betaalt dat bedrag gewoon." in voorzichtige conclusie mag dan ik luiden, dat het potentieel aan Jpconcertgangers, zelfs in het abso- hoogseizoen, op Texel gewoon te iin is. Zeker voor een band, die optredens per jaar in Nederland left en waarvoor dus weinig be- ngstellenden speciaal naar Texel ko- sn. Tot aan de eerste akkoorden van olden Earring bleven de organisato- in een betere opkomst geloven, es Timmer: „Tijdens de laatste twee ging de voorverkoop razend- i Vrijdag was er op die adressen veel vraag geweest naar kaartjes, stormloop op de kassa's bleef he- uit. In totaal kochten minder dan «end personen een kaartje aan de isa." ïden zien ook geen mankementen in organisatie. Uiteindelijk is al- zelfs zonder professionele begelei- opgezet en moesten al de eigen janisatietalenten worden aangespro- i. Bernard Wolf: „Helaas hebben doelstelling, winst maken voor 'dak van de manege, niet bereikt, hebben we toch laten zien op ei- kracht zoiets naar Texel te kunnen n. En zeg zelf, het concert verliep zhprima, geen rottigheid." Het concert bliek zich aan het warmspringen was. Tenslotte wachtte iedereen op de Gol den Earring. Om tien over tien be klommen zanger Barry Hay, gitarist George Kooymans, basgitarist Rinus Gerritsen en drummer Cesar Zuiderwijk het podium. Het begin van 'n één uur en drie kwartier durende rock and roll- show. Storend „Stagemanager" Dolf Oosterhoff van Golden Earring was enkele malen op zijn achterste benen gaan staan, om van de goedwillende plaatselijke orga nisatie gedaan te krijgen wat hij voor ogen had. Wat „opgefokt" wellicht, maar alles voor één doel: de show van Golden Earring. „Het is mijn taak sto rende elementen te voorkomen", ver telde Oosterhoff, nadat hij zojuist Texelse Courant-fotograaf Arend Nij- Jan Akkerman: techniek met handen en voeten. kamp had aangesproken over diens witte broek. Wanneer Nijkamp daar mee op het podium zou klimmen en onverhoopt in de spotlights verschij nen, zou de aandacht van het viertal muzikanten kunnen'worden afgeleid. Vervolgens betoonde Oosterhoff soe pelheid, maar de fotograaf was ge waarschuwd. Hij zou de show niet ste len. Een zeer kortgeknipte jongen uit het publiek probeerde dat wel. Tot tweemaal toe klom hij op het podium en het scheelde weinig of hij werd door stagemanager Oosterhoff bij de kladden gevat. „Opgefokt" is ook de term die van toepassing was op groepsleden zelf. Presentator Hans Oosterhof kon er van meepraten. Noodgedwongen hield hij zijn aankondiging ultrakort, omdat ach ter hem de Earrings stonden te drin gen. „We móéten, we móéten", riepen ze. Eerder op de avond had Hans Oosterhof al een staaltje van misplaatst sterrendom aan den lijve er varen. Net als drie jaar geleden bij het concert van de Haagse groep op het sv Texel-veld ten bate van het Tessel- huus, was ook vrijdagavond nog geen spoor te bekennen van Earring Kooy mans. Het bleek dat Kooymans wel degelijk op het afgesproken tijdstip in Den Helder was gearriveerd, maar had geweigerd contact te zoeken met een duidelijk waarneembaar geparkeerde taxi, die hem naar de boot zou ver voeren. Volgens Kooymans had de chauffeur hem moeten benaderen. Zijn collega's hadden deze houding niet kunnen waarderen en vandaar dat Kooymans op een gegeven moment Op de Ruigendijk bij De Koog ter hoogte van nummer zestien reed zater dag een man uit Düsseldorf zijn Audi personenauto onder onduidelijke om standigheden tegen een boom. Vol gens zijn eigen verklaring reed de man achter een langzaam rijdende auto in de richting van De Koog. Hij wilde.die auto passeren maar zag, rijdende op de linkerrijstrook een andere auto voor zich dwars op de Ruigendijk staan, be zig om te keren. De Duitser gaf een ruk aan het stuur naar rechts, raakte in de berm, stuurde weer even abrupt naar links en kwam daar tegen een boom tot stilstand. Voor de man die in de ogen van de Düsseldorfer te langzaam reed, bevond zich echter nog een auto. De Texelse bestuurder van dat Suzuki-busje wilde linksaf de inrit inrijden en merkte dat de auto achter hem remde. Toen hij de Audi zag naderen gaf hij vol gas, de inrit in. De politie zoekt nu de bestuur der van de derde auto. Dat is de auto, die volgens de Duitser te langzaam reed en volgens de bestuurder van de Suzuki voor hem moest remmen. De middelste auto is doorgereden maar moet iets gezien hebben en kan aldus een belangrijke getuige zijn. De Audi raakte zwaar beschadigd maar de bestuurder bleef ongedeerd. Earrinq-zanger Barry Hay en gitarist George Kooymans houden de fans op de t hun ban. foto Arend Nijkamp tussen twee nummers door zei dat hij „klappen voor zijn hoofd" had gehad. Weinigen begrepen het. Het weerhield de groep niet een weer galoze vertolking te geven van hun meest befaamde nummer „Radar lo ve".' Ingeleid door een spetterende solo van de als het ware geëlektrokuteerde bassist (acht snaren!) Gerritsen, brand de een hoogtepunt van zowat twintig minuten los. De extase werd bereikt door een demonstratie van het met behulp van een computer bestuurde „superdrumstel" van Cesar Zuiderwijk, de motor van de groep. Tophit „Twi light zone" maakte de boel af, maar de groep bleek het massaal juichende publiek en de organisatie goedgezind en gaf twee toegiften. Begunstigd door zeer goede weers omstandigheden hield de langebaan- commissie van de Enkhuizer zwemve reniging E.Z.V. zondag weer haar lan- gebaanwedstrijden in Krabbersgat aan de voet van de dijk Enkhuizen- Lelystad. Veertien ZPC TX 71-leden waren daar mede debet aan een geslaagd zwemfestijn. De jongste leeftijdsgroepen zwommen een 250 meter-prestatietocht: Nienke Baars, Brenda Spanjer, Simon Daalder en Annemiek Kooiman. De oudere leeftijdsgroep van de zwemclub zwom een 1000 meter-prestatietocht. Zij klief den zich als ware kilometervreters door het steeds woeliger wordende water en eindigden allemaal voorin het grote veld van deelnemers. De deelnemers hieraan waren Jacqueline Kooiman, Debbie en Chanta Mosk, Claudia Bu ren, Norbert Eelman, Maarten Dijker, Ariëtta Commijs, Ingrid van Lubek, Melanie van der Kooi en Olivier de Koning. I.v.m. de driekamp Brummen-Texel- Gieten op 30 en 31 augustus worden de leden die meedoen aan kunst- zwemmen en waterpolo allen woens dagavond om 20.00 uur in het zwem bad verwacht voor een bespreking. Ondanks het warme weer werden tijdens de vrijdagavond gehouden vijfde crossloop in Den Hoorn weer mooie tijden neergezet. Er sneuvelden twee seizoenrecords. André Brouwer verbeterde zijn ei gen record op de 4.250 meter met 9 seconden tot 13.42 min. en Moni que de Goede uit Zeist verbeterde haar toptijd van vorige week even eens met 9 seconden tot 16.52 min. Er verschenen vrijdag totaal 103 deel nemers aan de start. De organisatie heeft besloten nog een extra loop toe te voegen aan de reeks van zes, die oorspronkelijk was gepland. Dat bete kent dat na de loop van vrijdag, er ook volgende week nog één wordt ge organiseerd. Van de onderstaande per sonen ontving de eerste in elke cate gorie een prijs en daarnaast werden extra prijzen verloot onder alle deelne mers. De prijzen werden, zoals steeds, beschikbaar gesteld door de Hoornder middenstand. Uitslagen: 8 km, vrije inschrijving: 1. Minne.Goënga, 28.14; 2, Adrie van de Berge 29.26; 3. Theo Franchimon 29.41. 8 km, veteranen: 1. Daan Welboren 31.14; 2. W. Dies- veld 31.21; 3. Klaus Bohn 32.25. 4 km, jeugd t/m 14 jaar: 1. Marco Holstvoogd 16.12; 2. Wim Diesveld 16.14; 3. Ricordo v.d. Krans 16.43. 4 km, vrouwen: 1. Monique de Goede 16.52; 2. Anke, Graf 17.19; 3. Wendy Holstvoogd 17.53. 4 km, mannen: 1. André Brouwer 13.42; 2. Carsten Bohn 14.52; 3. Gerhard Schünemann 16.58. De start van de volgende loop is vrij dag om 19.30 uur bij het sportterrein aan de Witteweg. De inschrijving is geopend vanaf 19.00 uur. Hoewel haar broer Joop Veltkamp met de dageer was gaan strijken won Anneke Veltkamp het alge meen klassement over de drie zeepkistenraces van deze zomer. Zij zoefde gemiddeld het snelst naar beneden over de Schansweg in haar zeepkist met grote wielen. Bonito Daalder deed datzelfde maar dan in een zeepkist met klei ne wielen terwijl Ko Veltkamp het snelst op een autoped de helling afraasde. De leider van het mobiele team van de Texelse Sportraad, Jaap Nauta, is uiterst tevreden over de wijzigingen die in de zeepkistenrace zijn aangebracht ten opzichte van voorgaande edities. Zo werkten de zomerrecreatieleiders dit jaar met tijdmetingen in plaats van de afgelegde afstanden te bepalen. Bo vendien had het mobiele team van het eerste trajectgedeelte een slalombaan gemaakt en even voor de finish een touw gedeponeerd, waar de deelne- mertjes omheen moesten rijden. De „coureurs" hadden de keus over het touw te rijden, maar de gevolgen van de trillingen waren wel voor eigen re kening. De meesten volgden dan ook netjes de aangegeven baan. Minder publiek Op de Hogeberg stond zondag bij de laatste race vqn deze zomer veel min der publiek dan gebruikelijk bij dit eve nement. „Het is veel te mooi weer. De mensen zitten op het strand", zei Jaap Nauta daarover. „Maar al met al zijn we best tevreden met de be langstelling voor onze activiteiten deze zomer. Alleen mogen er bij deze zeep kistenraces wel een paar deelnemers bijkomen." Het was met het mooie weer voor de enkele tientallen toeschouwers goed toeven langs de Schansweg, waarop door sommige deelnemers zeer hoge snelheden werden bereikt. Het zag er bij de start voor de num mer één in het klassement niet best uit. Tien minuten voor ze moest rijden was Anneke Veltkamp over de kop geslagen en behalve dat ze daar een zeer been aan overhield, mankeerde er ook een wiel aan haar zeepkist. Na een snelle reparatie kon ze toch een bijzonder sterke race rijden, met het vermelde resultaat. Meer pech had Bernadette de Groot, die voor het eerst meedeed en al bij de start vanaf de helling voorover op het asfalt viel. „Ze kuste het asfalt", zeiden sommi gen, maar Bernadette kon daar niet om lachen, want er was een tand door haar lip geslagen. „Deskundi gen" verklaarden dat het aan haar wielen had gelegen: die waren te klein. Cynici vergeleken haar wagen zelfs met een winkelwagentje. De eind uitslagen van het algemeen klassement zijn: Grote wielen: 1. Anneke Veltkamp (26 pnt.), 2. Joop Veltkamp (20 pnt.), 3. Marco Witte (20 pntj, 4. Roald van der Slikke (8 pnt.), 5. Bernard van der Slikke en 6. Ronald Zijm. Kleine wielen: 1. Bonito Daalder (30 De drie snelsten van de grote wielen met hun deze zomer veroverde bekers. In het midden de gelukkige winnares Anneke Veltkamp. Links Joop Veltkamp en rechts Marco Witte, die eigenlijk ex aequo op de tweede plaats eindigde. Joop had echter éénmaal minder meegedaan. Mischa Witte (14 pnt.), 4. Cees Witte (10 pnt.), 5. Arie van der Vis (8 pnt.) en 6. Sander Witte (6 pnt.). Autoped: 1. Ko Veltkamp (22 pnt.), 2. pnt.), 2. .Ramon Daalder (22 pnt.), 3. Morgan Deijl (18 pnt.), 3. Ivo Lauers (14 pnt.), 4. Lesly Krop (12 pnt.), 5. Li- anne Schuppers (8 pnt.), 6. Jeffrey Krop (6 pnt.), 7. Pim van Aspert (4 pnt.) en 8. Michel Keestra (2 pnt.). In het begin van de jaren zestig was hij mede-oprichter van de legendarische Texelse beat- groep „The Typhoons" en in middels maakt hij alweer meer dan tien jaar deel uit van de landelijk bekende bluesrock band „Barrelhouse": Bob Dros. Vrijdag was de 40-jarige oud- Texelaar op zijn geboortegrond terug. Als lid van laatstge noemde groep drumde Dros alsof zijn leven op het spel stond. Niet verwonderlijk, want hij wist de ogen van vele fans (familie en bekenden) op zich gericht. Kapsones zijn Bob vreemd; met de handdoek om de bezwete nek had hij alle tijd voor een praatje. „Het ging heel lekker ja", lichtte de in Amsterdam woonachtige Dros het „Barrelhouse"optreden toe. De muzikanten waren vooraf behoorlijk nerveus geweest, omdat ze nog niet zo vaak in de huidige samenstelling hebben opgetreden. Zangeres Jony de Boer heeft plaatsgemaakt voor zanger/gitarist Theo Houtkoop en er moet maar worden afgewacht hoe het publiek daarop reageeert. Houtkoop's in breng was overtuigend, maar op het publiek op het evenementen terrein was geen peil te trekken. Bob Dros: „Ze leken wel een beetje röözig, de meesten kwa men zeker net van het strand af. Jammer, want we hadden nog wel een paar nummertjes in petto." Hoe komt een Texelaar verzeild in een popgroep van nationale faam, oftewel hoe wordt een drummer van een leuk lokaal bandje beroeps-popmuzikant? Bob Dros: „Dat gebeurde eigenlijk zomaar. De „Barrelhouse"kern maakte een jaar of vijftien geleden deel uit van de „Oscar Benton Blues Band". Op een gegeven moment stapte de drummer op, naar de groep „Smyle", misschien ken je die nog, die had toen een klein hitje. Een studievriend van mij was André Valkering, bekend van het jazzweekend, en die had contacten met Han van Dam, de pianist van onze groep. Misschien wil Bob wel drummen, had André gezegd. Ik speelde op dat mo ment in een hardrock-band: „Head over heels". Ik dacht dat ik voor even met die andere jongens zou meespelen, totdat we plotse ling de platenstudio indoken en bleek dat ik er helemaal bijzat. „Barrelhouse, Bailey's, Blues and Boogie" heette de groep toen nog. Voorlopig zet Bob zijn drummers- bestaan voort. De muzikale stijl gaat richting ruige rock la de Stones en dat bevalt hem wel. „We moeten ons weer bewijzen maar of we weer een hoofdact worden is voor mij niet belangrijk. Het gaat om het plezier".

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 5