Veel publiek bij Duitse stunters Nieuw bandje treedt op in Oosterend ^ïnlT- Portemonnee weg FAMILIEBERICHTEN ^HnenGVOSVC' ■^^1^1 Zon, maan en hoog wat^ Vierde toertocht - POLICE ACADEMY 3 Honkbalprogramma Duitse gast steelt bollen „Mistral" weer boven water PAGINA 2 TEXELSE COURANT VRIJDAG 8 AUGUSTUS 19» 0 De motor springt hier over 25 mensen tegelijk, vrijwilligers uit het publiek. Dinsdagavond kwamen verrassend veel mensen kijken naar de verrichtingen van de Duitse familie Traber, die op het terrein aan de Nikadel in De Koog een vijf kwartier durende show opvoer de met auto's en motoren. Hoewel de gemotoriseerde stunts niet flauw of eenvoudig waren, vormde het (letterlijk en figuurlijke) hoogtepunt een stunt zonder gebruik van een vervoermiddel. De oudste zoon van het gezin Traber, Hans (Hansi), stond op de 35 meter hoge mast en wekte de suggestie veel hinder van de wind te ondervinden, zoekend naar zijn evenwicht. Dat was het moment waarop het publiek de adem inhield. Terwijl vader Alfred Traber via de zeer krachtige geluidsinstallatie zijn zoons, die de stunts uitvoerden, begeleidde met in behoorlijk Nederlands gespro ken commentaar, schoten de motoren over het parkeerterrein heen en weer. De nieuwe Texelse formatie „Q- beat" treedt zaterdag a.s. op in Het Cafeetje in Oosterend, de eerste lokale uitvoering voor pu bliek, nadat het bandje zich al eens heeft laten horen op het strand ter gelegenheid van de catamaranronde. ,,Q-beat" bestaat uit Claudia Reij (zang), Hans Hopman (zang-gitaar), Ben Bakker (drums) en Rikus Klooster huis (basgitaar). Hopman en Bakker waren al bekend als leden van de groep „Who's Talking" die inmiddels is opgeheven en Rikus'Kloosterhuis heeft meegedaan in verschillende Texelse formaties. Nieuwkomer is Claudia Reij die met zang van kwaliteit zeer inspire rend is voor de nieuwe groep. Het re pertoire van Q-beat bestaat uit muziek van de sixties en verder uit nummers die door Hans Hopman, Claudia Reij en Rikus Kloosterhuis zelf zijn geschreven. Het is niet de eerste keer dat een be ginnende groep zich presenteert in Het Cafeetje. „We zijn zo'n beetje de kraamkamer van de Texelse popmu ziek", aldus exploitant Frans Kaercher. maakt vond Bordewes zijn onleesbaar geworden giro-afschriften. De kruiser zonk in de nacht van maan dag op dinsdag in de haven van Ou- deschild. Dat gebeurde voor de ogen van de 48-jarige eigenaar, die tegen tweeën naar de kade liep om aan boord te gaan slapen. De boot was zinkende, waarschijnlijk omdat deze bij opkomend water ergens achter is blij ven haken en daardoor ondergedrukt. Er was tenminste nergens een lek te bekennen nadat het scheepje dinsdag middag boven water was getrokken. De „Mistral" kwam vorige week ook al in het nieuws toen de eigenaar bij slecht weer en met kinderen aan boord de zee was opgegaan en daar in moeilijkheden kwam. De kruiser werd toen door de TX 27 naar binnen gesleept. De in kleurig leer gestoken mannen stuurden hun motoren over springplan ken en door brandende hoepels met een gemak dat menige jongen in het publiek jaloers maakte. Het waren overigens diezelfde motorrijders die een kwartier voor aanvang van de show aan de oostzijde van het par keerterrein extra dranghekken plaatsten, omdat de hoeveelheid pu bliek kennelijk onderschat was. Achter die nieuw geplaatste hekken had het publiek wel het nadeel tegen de on dergaande zon in te kijken. Zoon Hans toonde onmiddellijk na aanvang zijn koelbloedigheid door ach ter de springschans van de motoren te gaan liggen, terwijl zijn broers en en kele buitenlandse gastdeelnemers gre tig van de schans gebruik maakten. Even later bleek het risico minder groot toen Alfred Traber 25 mensen uit het publiek uitnodigde Hans' plaats in te nemen en de stuntmensen met vrij veel ruimte ertussen over die 25 men sen heensprongen. De met benzine (volgens Alfred loodvrije) besprenkelde en aangestoken wand werd even later aan diggelen gereden door een motor rijder, maar tot spontaan applaus werd het publiek pas aangezet toen één van de broers Traber met een oude Citroën (bekend als „Snoek") door met het gas en de koppeling te manipuleren op zijn voorwielen achteruit reed. „Als stuntmensen halen deze jongens regelmatig voor Duitse TV-films in de plaats van TV-sterren de hete kastan jes uit het vuur", riep vader Alfred en om die woorden te beklemtonen gooi de prompt één van zijn zoons een ou de Lada twee maal over de kop, waar door de auto tot groot genoegen van velen aan diggelen ging. De wolkeloze hemel bleek dinsdag avond geen garantie voor een aange name temperatuur. Het werd dan ook niet erg gewaardeerd dat in de toch al niet erg lang durende voorstelling ook nog een pauze werd ingelast. Een pau ze waarin het publiek „Aufkleber" (stickers) mocht kopen en geld in een collectemandje mocht doen voor een artiestenverzekeringsfonds(l). Na de pauze liep Hans Traber, de held van de familie, op zijn sokken over de staalkabel die vanaf de grond naar een 35 meter hoge mast was gespannen. Bovenop die mast voerde hij huivering wekkende acties uit en joeg de toe- Vrijdag 8 augustus Om 16.00 uur wordt in de expositie ruimte van het raadhuis de fototen toonstelling van de Fotokring Texel geopend. Zaterdag 9 augustus Op het evenemententerrein aan de Ni kadel in De Koog houdt vereniging De Blijde rijders de tweede „Tally Ho" van dit seizoen. Aanvang 19.30 uur. Zondag 10 augustus Bij „Lands End" in Den Helder begint om 10.30 uur de surfmarathon Den Helder-De Cocksdorp en terug. Pauze tussen 13.00 en 15.00 uur bij Dijkmanshuizen. Dinsdag 12 augustus In de Hervormde kerk van Oosterend wordt een concert gegeven (fluit, zang, orgel, spinet); aanvang 20.15 uur. De gemeenteraad vergadert in het raadhuis; aanvang 19.30 uur. Uit een tent op camping De Bol aan de Grensweg is tussen maandagavond tien uur en dinsdagmorgen twee uur de portemonnee gestolen van een 16-jarig meisje uit Anna Pauwlona. De inhoud was ƒ45,—. schouwers de stuipen op het lijf met enkele hoogstandjes, die hopelijk voor Hans minder riskant waren dan ze er uit zagen. De Traber-familie treedt nog op tot en met vrijdagavond, de voor stelling kost ƒ10,— voor volwassenen en 5— voor kinderen en begint om acht uur 's avonds. Taxi 2000 houdt zaterdag de vierde fietstoertocht van deze zomer. De k ze voor de deelnemers bestaat uit tochten van honderd en van vijftig ki lometer. De organisatie garandeert men niet éénmaal hetzelfde traject heeft. Inschrijven en starten kan bij Tax: 2000, Warmoesstraat 22 in Den Burg voor de honderd kilometer van acht tot tien uur 's morgens, en voor de vijftig kilometer van tien tot twaalf u De toer kan gelden voor de jaarprijs, Op 7 september wordt de laatste toe tocht van dit jaar gereden. Inschrijf geld voor de honderd kilometer be draagt (inclusief herinnering) ƒ10,- voor de vijftig kilometer ƒ5,—. Exclust herinnering kosten beide toertochten ƒ1,75 administratiekosten. Zo kort na onze zuster Cornelisje heeft de Heer op 5 augustus ook onze geliefde oudste zuster Jannetje Kikkert, weduwe van Klaas Schol, tot Zich genomen op de leeftijd van 91 jaar. Fam, Fam, Kikkert, Texel Schol, Hoenderlo Dienst van woord en gebed zaterdag 9 augustus te 12.00 uur in de Ned. Herv. kerk te Hoenderlo (G.), waarna de begrafenis op het kerkhof al daar en gelegenheid tot condoleren. Corn-ad res voor Texel: J. Kikkert, W. v. Beierenstraat 14, 1791 GT Den Burg. Op 6 augustus 1986 is in het Academisch Zie kenhuis te Utrecht kort na haar 41e verjaardag overleden Elly Gertrud Antonia Boom Elly heeft vanaf 1970 een langdurige strijd ge voerd tegen een ernstige ziekte. De laatste jaren is Elly liefdevol verzorgd in het verpleeghuis Sa men Eén in Den Burg. Haar strijd was moedig en wij allen hadden daar groot respect voor. Wij zullen je missen lieve mama. Frans sr. en Dinie Frans jr. en Annémieke Edward en Valentine Richard en Danny Elly ligt opgebaard in het verpleeghuis te Den Burg. Zaterdag om 14.00 uur is een herdenkingsdienst in de R.K. kerk te Den Burg en aansluitend wordt Elly begraven op de R.K. begraafplaats te Den Burg. Voor de dienst kan afscheid genomen worden van Elly. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condole ren in het verpleeghuis. Thuis liever geen bezoek. Corn-adres: Fam. F. C. Hopman Ongeren 9, Den Burg - Texel. Rust nu maar uit Je hebt je strijd gestreden Niemand weet wat jij hebt geleden. Bedroefd geven wij kennis van het overlijden van onze zus, schoonzus en tante Elly Boom in de leeftijd van 41 jaar. Ria - Kees Piet - Bauk Enne - Martien Hans - Thea Lyda - Aad en kinderen 6 augustus 1986. De zon komt 11 augustus op om 6.1 uur en gaat onder om 21.12 uur. Maan: 13 aug. E.K.; 19 aug. V.M, Springtij: 8 aug.; doodtij: 15 aug. Hoog water ter rede van Oudeschü Vrijdag 8 augustus 11.18 en 23.i Zaterdag 9 augustus 11.56 en Zondag 10 augustus 0.16 en 12.; Maandag 11 augustus 0.34 en 13, Dinsdag 12 augustus 0.52 en 13,; Woensdag 13 augustus 1.19 en 14, Donderdag 14 augustus 1.53 en 15, Vrijdag 15 augustus 2.54 en 16. Zaterdag 16 augustus 4.26 ei Aan het strand is het ongeveer e uur eerder hoog water. Laagwater valt gemiddeld 6.15 hoogwater. De gymnastieklessen onder leiding van P. Vos vangen maandag 11 augustus weer aan. Groepsindeling en tijden zijn gewijzigd om een zoveel mogelijk aan éénsluitend rooster te krijgen. Maandag SV Cocksdorp: 14.15-15.15 u. dames 15.30-16.15 u. kleuters groep 1 en 2 16.15-17.15 u. jongens en meisjes groep 3 en 4 17.15-18.15 u. jongens en meisjes groep 5 en 6 18.15-19.15 u. jongens en meisjes groep 7 en 8 19.15-20.15 u. voortgezet onderwijs (evt. ook meisjes groep 8) 20.15-21.15 u. heren Dinsdag Z.D.H. 15.15-16.00 u. kleuters groep 1 en 2 16.00-17.00 u. jongens en meisjes groep 3 en 4 17.00-18.00 u. jongens en meisjes groep 5 t/m 8 Op woensdag de dames voorlopig van 19.30-20.45 uur; dit is echter voor lopig omdat de lessen in De Koog nog niet zijn begonnen. Zodra die beginnen zal het damesuur om 21.00 uur aanvangen. Woensdag GVO: 13.15-14.00 u. meisjes groep 3 en 4 14.00-15.00 u. dames 15.00-16.00 u. meisjes groep 5 en 6 16.00-17.00 u. meisjes extra training tot 12 jaar 17.00-18.00 u. meisjes groep 7 en 8 18.00-19.00 u. voortgezet onderwijs Donderdag GVO: 15.30-16.15 u. kleuters groep 2 16.15-17.00 u. jongens groep 3, 4 en 5 17.00-17.45 u. jongens groep 6, 7 en 8 17.45-18.30 u. jongens voortgezet onderwijs 18.30-19.30 u. extra training vanaf 12 jaar. 19.30-20.30 u. dames toestellen 20.30-21.30 u. dames grondgym 21.30-22.30 u. heren Nieuw bij GVO is de groep jongens voortgezet onderwijs. De twee meisjes- groepen voortgezet onderwijs zijn nu één groep geworden. De jongste kleu ters van groep 1 hebben op dinsdag middag om 15.30 uur les. Van donderdag- tot en met maandag avond draait in bioscoop De Vergulde Kikkert de derde aflevering van de in middels bekende serie Police Academy. Het is een voor alle leeftijden bestem de, weinig serieuze film, waarin de hoofdfiguren Mahoney, Tackleberry, Hightower, Callaman, Hooks en Jones voor nogal onwaarschijnlijk maar zeer amusante toestanden zorgen. Dat ge beurt in een verhaal waarin de beruch te klas terugkomt om hun school te redden en dat betekent voor hen een uitdaging. Ze moeten de nog onerva ren recruten van de politieschool klaarstomen met behulp van een bij zondere test die gericht is op handha ving van de wet. Pas als uit het resul taat blijkt dat de vereiste bekwaamhe den er zijn, kan de „academy" blijven bestaan. De vooral voor de jeugd bedoelde film „De troetelbeertjes" is geprolon geerd, zodat deze zaterdag- en zon dagmiddag a.s. nog te zien zal zijn, aanvang 14.30 uur. Tijdens een vrolijk uitstapje met hun „mobiel" belanden de troetelbeertjes tegen een boom, wat leidt tot een ontmoeting met Kim en Jantje die het zonder ouders moeten stellen. Kim wil graag verpleegster worden en Jantje het liefst piloot. Hun probleem is dat ze niemand hebben om van te houden en ook Nicolaas voelt zich eenzaam. Laatstgenoemde werkt a|s hulpje bij een goochelaar, maar dat gaat niet zo best. Als hij zit te treuren verschijnt er plotseling een geheimzinnig pakje dat een boek met toverspreuken bevat en dat ook nog kan spreken.... Er blijkt een boze geest aan het werk te zijn, die dank zij de inspanningen van de troetelbeertjes tenslotte wordt verjaagd... Voor het komende weekeinde staat er een volledige competitieronde op het programma. De junioren treffen op zondag W.S.V. uit Wormer. De eerste wedstrijd werd op Texel met ruim ver schil gewonnen door een goed spe lend Texla. Inmiddels is uit de uitsla gen gebleken, dat WSV beter kan. De vorm van de dag zal waarschijnlijk de doorslag geven wie gaat winnen. De senioren ontvangen koploper Ran gers uit Schagen. Beide voorgaande keren werd er met aanvaardbaar ver schil verloren Er zijn nu slechts winst kansen als Texla erin slaagt het veldspel van de Rangers onder druk te krijgen. Zondag 10 augustus: Junioren: WL /-Texla, Wormer, aan vang 12.00 uur. Senioren. Texla-Rangers, terrein Em- malaan, aanvang 12.00 uur. Van een land aan de Ruigendijk bij De Koog stal dinsdagavond om elf uur een Duitse toerist een aantal narcis- senbollen. De dief werd op heterdaad betrapt door medewerkers van Staats bosbeheer. Hij vertelde dat hij de bol len van een grote hoop had gepakt, maar volgens de eigenaar van het land en de bollen, C. Smit, kan hij ze alleen uit een zak hebben gehaald. Smit schakelde de politie in. Iedere zaterdagochtend haalt Scouting Texel oud papier, lompen en oude schoenen op. De mensen worden ver zocht deze spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kun nen worden ingeladen. Bij de oud papier-wagen kunt u ook gereedschap voor de derde wereld kwijt. Komende zaterdag wordt het oude pa pier etc. opgehaald in de volgende straten: Molenstraat, Warmoesstraat, Gravenstraat, Zwaanstraat, Weststraat, Hollewal, Lijnbaan, Gasthuisstraat, Julianastraat. De Koog Dank zij de firma Daalder en de Duikclub Texel is het kruisertje Mistral" uit Beverwijk weer boven water. Eigenaar J. Boder- wes uit De Woude INHI staat er mistroostig bij en niet zonder reden, want hij had in verband met privê-omstandigheden al zijn eigendommen in het vaar tuig opgeslagen en veel daarvan heeft van het water geleden of is zelfs onbruikbaar geworden. In de boot zat onder andere zijn kle- Even voordat de foto werd ge ledere tweede vrijdag van de maand wordt oud papier opgehaald in De Koog en direkte omgeving, vanaf 19.00 uur. leder wordt verzocht het papier tijdig gebundeld aan de straat te zetten.

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 2