„Tally Ho" bood weer veel genoegen Expositie Felbert: Z700,— yoor Tesselhuus Elegante begeleiding van mannequins Nachtelijke bezoeker stal geld Cursus Jeugdvoetbal- spelleider Mooi weer bij zesde strandloop Nieuwe toptijden op crossloop Den Hoorn Crossloop bij De Koog Speel-o-theek weer open Groot transport ^Zwemdiploma's Sehendigheidsrit uitgesteld Zittend op haar pony Kar/na neemt kampioene Julia Schürmann (met haar RUSDAG 12 AUGUSTUS 1986 TEXELSE,COURANT De 19-jarige jongen uit Groningen, werkzaam bij een snackbar in De Koog ging in de nacht van donderdag op vrijdag omstreeks half drie op be zoek bij enkele op „Kogerstrand" kamperende meisjes, die hij kende. De meisjes bleken niet aanwezig, waarna de jongen een bedrag van 1000,— DM uit de tent haalde en meenam. Nadat de gedupeerde aangifte had gedaan kon hij snel worden aangehouden. Hij bekende het geld ,,met een dronken kop" te hebben weggehaald. PAGINA 5 In september start bij voldoende deel name op Texel een jeugdvoetbalspel- leiderscursus, georganiseerd door de KNVB afd. Noord-Holland. Deze cur sus is vooral bedoeld door diegene, die de jeugd training geeft of wil gaan geven. Om dit verantwoord te kunnen doen dient men minimaal de J.V.S.L.- cursus gevolgd te hebben. De cursus behandelt de verschillende technieken, organisatievormen en omgang met materialen in praktijk en daarnaast ontwikkelingsfasen, leidinggeven en organisatie in theorie. De cursus wordt voor het grootste deel op het veld ge geven op 8 zaterdagochtenden. Mocht de zaterdagochtend bezwaarlijk zijn om deel te nemen, meldt U dan toch aan, zodat eventueel een avondcursus gepland kan worden, ledereen die 17 jaar is of ouder, lid van een voetbalvereniging en over de vaardigheid beschikt om de technieken te demonstreren, kan deze cursus vol gen. De kosten zijn 760,— per per soon (exclusief cursusboek van 719,50). Belangstellenden worden ge vraagd zich z.s.m. doch uiterlijk vrij dag 15 augustus aan te melden bij Jit- ze Beintema die ook de contacten met de KNVB hierover zal onderhouden. Hij is telefonisch bereikbaar op het raadhuis tussen 9.00 en 11.00 uur, tel. (02220) 3041 tst. 239, of thuis (02220) 5114. Tweehonderd lopers namen woensdag met mooi weer deel aan de zesde strandloop bij Paal 28. Bij de dames werd het record met negen seconden gebroken. De uitslag luidt als volgt: 4 km recreanten: Winfried Sattler 13.53; Carsten Bohm 14.44; Jan Plato 14.51. 4 km jeugd: Hendrik Plato 15.20; Den- hard van der Slikke 17.42; Roald van der Slikke 18.09. 4 km dames: Monique de Goede 17.16; Anke Graf 17.40; Ingrid van Lu- bek 18.34. 8 km: Ab Vos 28.18; Cees Timmer 28.28; Jan Zijm 29.45. 8 km veteranen: Albert Hoven 30.07; Werner Thiele 31.20; Wim Biesveld 31.30. De 88 deelnemers aan de voorlaatste crossloop in Den Hoorn troffen vrij dagavond mooi weer en goede loop omstandigheden. Dat resulteerde in het breken van twee records. Bij de jeugd verbeterde de jonge Wetsduitser Hendrik Plato het record met 1 secon de, terwijl op de 4 km (4.250 meter) bij de mannen het record van vorige week van André Brouwer met 9 se conden werd verbeterd door diens landgenoot Winfried Sattler. Na de prijsuitreiking voor de snelste in elke categorie volgde vrijdag de ge bruikelijke verloting van prijzen onder alle deelnemers. Deze prijzen werden opnieuw beschikbaar gesteld door on dernemers uit Den Hoorn en omstreken. Aanstaande vrijdag volgt de laatste crossloop in Den Hoorn. Deze loop is extra ingelast en werd daarom niet vermeld in de Recreatiekrant. De start is om 19.30 uur en de inschrijving be gint om 19.00 uur op het ZDH-terrein aan de Witteweg. Uitslagen: 8 km, vrije inschrijving: 1. André Brouwer 28.43; 2. Theo Franchimon 29.25; 3. Heijo Fetten 30.04. 8 km veteranen: 1. W. Diesveld 31.39; 2. Klaus Bohn 32.04; 3. Daan Welboren 32.24. 4 km. jeugd t/m 14 jaar: 1. Hendrik Plato; 2. Jan Willem Kraay 17.13; 3. Pascal Posthumus 17.32. 4 km. vrouwen: Anke Graf 16.55; 2. Ingrid van Lubek 18.13; 3. Brigitte Thiele 18.29. 4 km mannen: 1. Winfried Sattler 13.31; 2. Carsten Bohn 14.50; 3. Ralph Grabowski 15.09. Tussen de buien door werd gestart voor de achtste crossloop van De Koog. Deze keer werd er echt ge- crosst, het parcours was nat en mod derig, maar voor de 115 deelnemers was dit kennelijk geen bezwaar. Minne Goënga moest zijn meerdere erkennen in Winfried Sattler die met precies één minuut voorsprong de finishlijn passeerde. Zondag om half acht is de voorlaatste crossloop van dit seizoen. Wandelaars kunnen om 19.15 uur starten en krij gen dan een routebeschrijving. Uitslagen: Jeugd t/m 8 jaar: 1. H. Schober 6.45; 2. M. V. Koorn 6.50; 3. R. Mooijman 6.51. Snelste meisje M. Schoo 7.24. Jeugd t/m 14 jaar: 1. R. Stevens 19.33; 2. D. van der Slikke 19.44; 3. N. Jansen 20.04. Recreanten: 1. A. Brouwer 15.46; 2 N. Schoo 16.36; 3. R. Brouwer 17.29. Dames: 1. M. de Goede 20.08; 2. A. Graf 20.15; 3. I. van Lubek 20.38. Heren wedstrijdlopers: 1. W. Sattler 27.58; 2. M. Goënga 28.58; 3. R. Daalder 29.05. Veteranen: 1. D. Bakker 31.09; 2. J. Schober 31.42; 3. W. Thiele 32.38. De zomervakantie voor de speel-o- theek zit erop. Woensdag (morgen) begint daarom de uitleen van spelletjes en speelgoed weer in dorpshuis d'Ou- we ULO. De mensen van de speel-o- theek zouden er graag nog wat vrijwil ligers bij hebben die kunnen helpen bij het uitleenwerk. Wie interesse heeft kan 4081 bellen of langskomen tijdens de openingsuren: woensdag van 14.00 tot 16.00 uur en vrijdags van 15.00 tot 17.00 uur. In totaal 60 deelnemers hebben de tweede Tally Ho van dit seizoen, zaterdagavond op het evenemen tenterrein aan de Nikadel, tot een voor het publiek genoegelijke en spannende gebeurtenis gemaakt. Naar schatting van de organisato ren (De Blijde Rijders) waren er on geveer 600 toeschouwers, die alle maal f2,50 betaalden zodat de ver eniging deze keer een behoorlijk bedrag overhoudt. Bij de eerste Tally Ho was het anders want toen was het evenement als ge volg van een misverstand als „gratis" aangekondigd en moest men de men sen dus vrije toegang verlenen. De collecte die aan het slot werd gehou den bracht veel minder op dan anders aan entreegelden was gevangen. Zoals bekend is een Tally Ho een race waarbij de paarden of pony's zowel stapvoets, in draf als in galop een par cours zo snel mogelijk moeten afleg gen, waarbij onderscheid wordt ge maakt in drie categoriën: kleine en grote pony's en paarden. Bij de waardering voor het toekennen van het overall kampioenschap wordt zodanig tewerk gegaan, dat de kanser voor elke categorie gelijk zijn. Het snelste paard hoeft dus niet bij voor baat te winnen. Dat bleek ook bij deze Tally Ho, want tot kampioene werd uitgeroepen Julia Schürmann die op de middelgrote po ny Karina van manege Zoetelief reed. De overige uitslagen: Kleine pony's: 1. Julia Bals op Scoo- by; 2. Petra Zoetelief op Loes; 3. Wil lem Agter op Rocky. Grote pony's: 1. Iris Luck op Cartou che; 2. Colette Kikkert op Patric; 3. Sigerit Collou op Dandy; 4. Bianca v.d. Wetering; 5. Siny Veenstra op Mistral. Paarden: 1. Caya Wirsing op Romeo; 2. Anita Ruit op Twickel; 3. Xandra Messink op Julia; 4. Yvonne Zalt op Figaro. Het booreiland Transocean 6, dat dienst deed op het continentale plat in de Noordzee is gepar keerdvoor de rede van Texel. Het sleepkarwei werd uitgevoerd door de Smit L/oyd 27 en Smit L/oyd 115 en de Power Express. De sleep kruiste op een zodanig moment de vaarroute van de veer boot Molengat, dat Dirk Kuiter vanaf laatstgenoemd schip bo venstaande fraaie foto kon maken van het reusachtige transport. De Transocean 6 zal ongeveer drie maanden bij Texel blijven liggen. vond Piet van Felbert nog het leukst van de hele expositie. In die vijftig jaar, waarin hij toerist was op Texel, is Van Felbert nog nooit naar een andere vakantiebestemming gereisd. „Ik voel hier de vrijheid, een kolossale ruimte. Voor mij zou er geen grotere straf zijn dan hier niet meer mogen komen". lijdag werden 58 zwemdiploma's be- 5e' 'jald. Voor het diploma A: d' i'enno Timmer, Nelleke Knipscheer, 'araldine de Visser, Marcel Stiggel- iiut, Roelof Blonk, Cynthia Hegeman, n- iianca Boom, Bram Kuip, Sanny Ze- 20 jel; Lisette Moerbeek, Jan W. Prins, tanne Hin, Natalie Ran, Imme Was- Kj( link, Niels den Braven, Ramona Huys- iUf man, Ewoud Bakker, Ramon van der Star, Ilse Beerling, Silvia van Beek, Danielle Rood, Laura Witte, Madeion r0' Jen Brok, Björn Verduyn, Monique a0 Kuiper, Bianca Gmelich, Rosen Ottens, in. Sogier Ottens. En voor het zwemdiploma B: Sander Witte, Arjan Kiewiet, Wilma rp, laming, Sander Schaatsenberg, Mar- iui to Hutjes, Vincent Bakker, Siebrand er, lups, Katrien Arendsen, Hanneke Drij- en isr, Sven R. Manse, Cor Vlaming, Da- t0, isKrijnen, Marleen Kuip,'Ilse Reintjes, |Uf 'smelda van Heerwaarden, Marieke 'immer, Wouter Purmer, Mieke Bak- tei, Stefan Huisman, Sander de Vries, Margriet van Beek, Coen Timmer, Jan li Bakker, Patrick van der Gracht, ifalien'a Drijver, Kim Boeijen, Erik Jan feeger, Jarel R. van Veen, Evelien ijm, Markus Ernst. Jverband met de ronde van de 'ngsteekcompetitie in Oudeschild op 'augustus wordt'de behendigheidsrit Mde „Vereniging voor Vrienden van 'st Paard" uitgesteld tot 24 augustus. pa schilderijen en tekeningenten- loonstelling van Piet van Felbert heeft zevenhonderd gulden opge bracht voor het Tesselhuus. De in bat raadhuis gehouden expositie j. werd tussen 18 juli en 7 augustus door meer dan 700 mensen be- iocht en veel daarvan gaven ge loor aan het verzoek van de kunstenaar in de bus bij de uit gang een gulden te doen voor het ifasselhuus. Voor die bijdrage aan |et vakantiehuis voor gehandicapte kinderen kregen de bezoekers van Piet van Felbert een reproductie ran één van zijn tekeningen. B n De bus werd donderdagmorgen om elf f .ur, voordat men met het weghalen van de expositie begon, overgedragen jan A.R. Hengst van de Stichting fexelvakantie Gehandicapten. Tussen te je talloze guldens vielen tot verrassing jp van de aanwezigen ook enkele briefjes el van vijf en tien gulden op tafel. Telling sees uit dat het om 7600,— ging, maar later bij de bank bleek dat er een lilfout was gemaakt. Een gelukkig tel fout, want het totale bedrag was nog ar honderd gulden hoger. De glunderende Van Felbert, die vrij dag precies vijftig jaar geleden voor te let eerst op Texel kwam, hoorde zwij- s jend de woorden van dank aan die A.RHengst uitsprak namens het Tes- selhuus. „Jij bent erin geslaagd zo- 0 maar zeshonderd gulden voor ons uit het gemeentehuis te slepen, dat is een 0 lunst apart. Meestal gaat het er hier teel bureaucratischer aan toe en moe ten we veel papieren invullen om geld t te krijgen", aldus Hengst. Van Felbert sees glimlachend op zijn uitgebreide tekeningenverzameling en zei: „Die japieren had ik al ingevuld." De verte- ;enwoordiger van het Tesselhuus ver volgde met te zeggen dat Piet van Fel- m bert een typische Amsterdammer is om zoiets te doen. Hij vergeleek de opbrengst van de expositie ook met de ion die het Tesselhuus twee weken ge- ogen van Piet Vermeer uit Heemstede kreeg„De bedragen liggen wat uit- De Folklore hield woensdag ,,De Dag van de nieuwe en de oude kleding" en in het kader daarvan werden op de Groeneplaats 's morgens en 's middags mode shows gehouden van nieuwe en oude kleren. Deze ,,dag van de kleding" werd vorig jaar voor het eerst gehouden en werd toen net als nu voor wat het „oude" gedeelte betreft georganiseerd door mevrouw D. van Sambeek-Schrama. Zij voorzag de modeshow van Texelse en Wieringer klederdrachten woensdag van commentaar. De Wieringer dansgroep gaf een voorstelling en deed meteen een modeshow. De vele klederdrachten van de overkant die er vorig jaar wel bij waren ontbraken woensdag, wegens de hoge reiskosten voor de dragers ervan. Op de foto laten de mannequins van Damesmode Moerbeek, die een deel van de moderne modeshow verzorgden, zich op elegante wijze de trap af leiden door de in stijl geklede Gert Coevert. Deze mannequins lieten zien hoe de huidi ge mode de zogeheten „Out of Africa-look" heeft geïntroduceerd, gebaseerd op de gelijknamige film van Meryl Streep en Robert Redford. „Erg luchtig", volgens commentator Paul Kruger. Deze moderne modeshows, waarvan door veel kle dingzaken werd deelgenomen, was georganiseerd door Henk van der Belt. een, maar het principe is precies hetzelfde." Nieuwe keuken Waar het geld van Van Felberts expo sitie aan besteed wordt kon A.R. Hengst nog niet zeggen, maar waar schijnlijk zou het aan de nieuwe keu ken van het Tesselhuus bijdragen. „Er zijn zoveel dingen die we nodig heb ben; wellicht schaffen we met dit geld wel een oventje aan". Piet van Felbert was opgelucht dat de expositie werd opgeruimd. Hij verbleef in de afgelopen drie weken tijdens de openingsuren voortdurend in de ten toonstellingsruimte van het raadhuis, wakend over zijn kunstwerken en erop toeziend dat de bezoekers de bus voor het Tesselhuus ontwaarden en het gastenboek tekenden. Vijfhonderd mensen tekenden maar volgens de kunstenaar zijn er zeker tweehonderd zonder te tekenen vertrokken. De reac ties in het gastenboek logen er niet om. De meeste bezoekers waren ver rukt van Van Felberts werken en ook Duitse gasten staken hun bewondering niet onder stoelen of banken. „Die Zeichnungen gefallen mir sehr", stond er onder een Duitse naam. Verleden Van Felbert tekende veel landschappen waarin reeds jaren geleden verdwenen bouwwerken staan. Dat was aanlei ding voor veel oudere Texelaars om met de kunstenaar te praten over die goede oude tijd en die gesprekken

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 5