„We zullen deze kwestie tot de bodem uitzoeken" E— Leer- en werkproject werd groot succes Sporthal kan 20.000 m3 aardgas besparen Schilling over geluidshinder in woningen: Nieuwe dirigent voor K.T.F. Certificaat voor 14 cursisten VERVOLG VAN PAG.l Tropical Sea Festival Stand crossloop De Koog Zon, maan en hoog wa o Lastige dronkaard Diefstal uit tent Concert in Den Hoorn Zomeraanbieding bij juwelier MARTIN TROMP PAGINA 2 TEXELSE COURANT VRIJDAG 15 AUGUSTUS Het gemeentebestuur zal een diepgaand onderzoek instellen naar de oorzaken van de geluidshinder en apdere overlast die wordt ondervonden in de woningen boven de supermarkt aan de Gasthuisstraat-Vogelenzang in Den Burg. ,,We zullen dit tot op de bodem uitzoeken", aldus beloofde wethouder Daan Schilling, toen de kwestie dinsdagavond in de raadsvergadering ter sprake kwam. Zoals bekend wordt door Yvonne Spreekmeester en andere bewoners van de premiewoningen al geruime tijd actie gevoerd tegen de geluidshinder die afkomstig is uit het winkelpand be neden. Ze gaan er daarbij vanuit dat de oorzaak moet worden gezocht in verkeerde planning en ondoelmatige bouw en willen een onafhankelijk on derzoek om er achter te komen wie aansprakelijk is. In verband met de hinder is de waarde van de woningen aanzienlijk gedaald. Aanleiding voor nieuwe actie was het plan tot verbou wing van de Almarkt. Volgens de be woners mag daarvoor geen toestem ming worden gegeven alvorens de bestaande problemen de wereld uit zijn. Aan eigenaar J. Maas van het winkelpand heeft de gemeente onlangs hinderwetvergunning verstrekt; als de daaraan verbonden voorschriften wor den nageleefd zou de hinder tot het verleden moeten behoren, maar de be woners hebben daar geen vertrouwen in. Relativeren Ate Rienstra van het CDA relativeerde de ernst van het probleem enigszins. Hij wees erop dat in deze kwestie slechts één van de partijen heeft gesproken; de eigenaar is er ook nog. Rienstra meende dat de gemeente niets anders kan doen dan de bepalin gen van de hinderwet nauwgezet toe passen. Het is niet waarschijnlijk dat dan alle geluid verdwenen zal zijn. ,,Er zal altijd een beetje last blijven, als het maar geen overlast is". Gerbrand Poster (Texels Belang) zei dat de toestand onhoudbaar dreigt te worden. Hij had gehoord dat het ge meentebestuur met de bewoners heeft gesproken en wilde weten hoe dat was afgelopen. ,,Wat gaat u doen?" Hans Roeper van de PvdA attendeerde erop dat een supermarkt met boven woningen zonder dat de bewoners overlast ondervinden, wel degelijk mo gelijk is, blijkens het Albert Heijn-pand in de Waalderstraét. Daar worden nooit klachten vernomen. Hij vroeg zich dan ook af hoe er in de Gast huisstraat is gebouwd. Zijn de voor schriften nageleefd? Hoe zagen bestek en tekeningen eruit? Is er toezicht ge weest bij de bouw? Wie draagt de ver antwoordelijkheid als er is afgeweken? Geluidsmetingen zeggen niet zoveel als Het Koninklijk Texels Fanfarekorps heeft een nieuwe dirigent be noemd. Het is de 49-jarige oud dirigent van K.T.F. Pieter Heertjes uit Winkel. Van 1969 tot 1975 leidde Heertjes ook het orkest van K.T.F. Hij zette spoedig na zijn toenmalige benoeming de sa menwerking met het Hoornder korps D.E.K. in beweging, daar beide vereni gingen nauwelijks in staat waren een verantwoorde bezetting op de been te brengen. Onder Heertjes maakte K.T.F. een bloeiende periode door: naast veel jeugdige aanwas van de muziekschool (waarvan Heertjes directeur en leraar koper was) promoveerde het orkest di verse keren tijdens concoursen en werd zelfs eenmaal de wisselvlag van de Algemene Nederlandse Unie van Muziekverenigingen gewonnen. Momenteel is Heertjes directeur van de Streekmuziekschool Noordkop en verzorgt daar ook een aantal koperles- sen. Bovendien is hij nog actief als di rigent bij orkesten in Schagen en Win kel en valt hij tijdelijk in als vervanger bij een orkest in Kolhorn. De vereniging is erg blij een ervaren man als Heertjes te kunnen aantrek ken. Dirigent en de 40 muzikanten gaan maandagavond voor het eerst sa men aan de slag om zich voor te be reiden op de eerste activiteit: deelna me aan het West-Friesland festival in Schagen op zaterdag 15 november. ze zijn uitgevoerd op een moment dat er net weinig of geen lawaai was. Roeper deed de suggestie dat de be woners hun eigen belangenorganisatie, de vereniging Eigen Huis inschakelen. Die kan een onderzoek instellen dat duidelijkheid zal verschaffen inzake de aansprakelijheden, zodat op basis daarvan een schadeprocedure kan worden gevoerd. Peter Bakker (PSP) herinnerde eraan dat tegen de nu verstrekte hinderwet vergunning ook nog beroep kan wor den ingesteld: de eindbeslissing ligt dan bij de Kroon. Hij sloot niet uit dat de objèktieve normen die bij toepas sing van de hinderwet worden gehan teerd voor deze groep bewoners, mis schien niet acceptabel zijn en in dat geval is het twijfelachtig of soulaas kan worden geboden. Overigens is het mogelijk om tegen de eigenaar een ci viele procedure aan te spannen, ook als deze hinderwetvergunning heeft, maar dan moet wel eerst zekerheid zijn wie aansprakelijk is. Hij wilde ook we ten of het leeratelier dat onlangs in het pand is gevestigd hinderwetplichtig is. Uitbreiding niet tegen te houden Wethouder Schilling kan kort en be vredigend reageren op al deze opmer kingen. ,,We zullen het tot op de bo dem uitzoeken". Hij voegde er nog aan toe dat het inderdaad mogelijk is om tegen de afgifte van de hinderwetver gunning in beroep te gaan bij de Kroon. Het blokkeren van de uitgan gen van de woningen met materiaal dat voor de winkel is bestemd (waar over de bewoners ook klagen) is een heel andere kwestie. ,,Hier gaat het om toepassing van normale fatsoens regels. Je kunt afdwingen dat de rot zooi niet op straat wordt gezet". De burgemeester zei dat hij met de bewoners heeft gesproken en daarbij de indruk heeft gekregen dat van eni ge wanhoop sprake is omdat de men sen het gevoel hebben te moeten op boksen tegen iets waar ze niet tegen op kunnen. Hij was bereid persoonlijk een rol te spelen bij de verdere behan deling van deze zaak. Het is niet mo gelijk de bouwvergunning vast te hou den in afwachting van de oplossing van hét probleem. Als een bouwaan- vraag voldo'et aan de voorschriften van bestemmingsplan en bouwverordening moeten b en w vergunning afgeven, met het oog op de rechtszekerheid. Of het leeratelier hinderwetplichtig is, hangt af van het vermogen van de ap paratuur die daar is opgesteld. Het on derzoek, aldus deelde Schilling mee, zal binnen enkele weken plaatsvinden, zodat er in de eerstvolgende raadsver gadering waarschijnlijk al wat over kan worden gezegd. Gehandicapten De gemeente komt binnen afzienbare tijd met een notitie waarin het beleid inzake invalidenvoorzieningen wordt uiteengezet, aldus liet wethouder Piet Zegers weten naar aanleiding van een ingekomen stuk over dit onderwerp, waarin werd gepleit voor gemeentelijke financiële steun voor plaatselijke over legplatforms, die zich met de gehandi- captenproblematiek bezig houden. Tot dusver is Texel zeker niet afwachtend geweest. Steeds meer is de afgelopen jaren rekening gehouden met gehandi capten, onder andere bij de inrichting van straten. Peter Bakker van de PSP voelde niets voor het beschikbaar stellen voor plaatselijke overlegstrukturen. Het geld is beter besteed als het wordt gesto ken in gehandicaptenvoorzieningen zélf, zoals invalidenpaden op het strand, verbetering van toegankelijk heid van openbare gebouwen e.d. Dirk Terpstra (PvdA) huldigde dezelfde practische gedachte en wilde blijvende extra aandacht voor dit onderwerp. Als recreatiegemeente zou voor Texel wel eens een extra taak weggelegd kunnen zijn; iedereen moet er kunnen komen en verblijven, dus ook gehandicapten. Dat is ook van promotionele betekenis. Zegers was het daar mee eens en stel de een beleidsnotitie over dit onder werp in het vooruitzicht. Wethouder Piet Zegers heeft woensdagochtend in het raad huis de certificaten uitgereikt aan de geslaagden van het ad ministratief leer- en werkproject. Het onlangs afgesloten pro ject kan als een groot succes worden beschouwd, vooral omdat een groot aantal deelnemers dank zij deze opleiding (die begon in oktober 1985 en eindigde in juni van dit jaar) een werkkring heeft gevonden, terwijl ze voordien praktisch allemaal werkloos waren. Het vergroten van de kans op werk was dan ook het doel van de cursus, die met 737.500,— door het ministerie van WVC werd gesteund en met 722.000,— door de gemeente. De cur sus was een initiatief van de Werk groep Bestrijding (jeugd)werkloosheid en bestond uit een opleidings- en een stageperiode. De opleiding werd gege ven door het Helders Onderwijs Insti tuut en het stagewerk werd verricht bij een elftal bedrijven op Texel. Als sta gebegeleiders fungeerden Siem Zijm en Mijkje Uittenboogaard, terwijl de ambtelijke coördinatie werd verzorgd door Dick van der Wel van de afdeling algemene zaken van de gemeente. Oproep In de Texelse Courant verscheen drie keer een advertentie waarmee jonge werkloze vrouwen werden opgeroepen om mee te doen aan het project. Dat leverde 22 reacties op; uiteindelijk de den 16 vrouwen mee in de leeftijd van 17 tot en met 36 jaar. Slechts één van hen had een parttime baan. Alle deel nemers konden gewoon hun sociale uitkering blijven ontvangen. De opleidingsperiode duurde 25 we ken. Op woensdag- en donderdagmid dag kregen de deelneemster in Den Helder machineschrijven en bedrijfs- correspondentie en ook konden ze en kele weken oefenen met tekstverwer ker, telex en dictafoon. Daarnaast was er dus de stageperiode bij Texelse bedrijven: twee periodes van drie maanden om de cursisten zo veel mogelijk ervaring te laten opdoen. Nieuwe cursus Gedurende en na de cursus is veel na gepraat, waarbij ook wel negatieve dingen zijn gesignaleerd. Een probleem was bijvoorbeeld dat het niveau van vooropleiding bij de diverse cursisten nogal uiteen liep. Wat de een te mak kelijk vindt, vónd de ander te moeilijk. Zowel de cursisten als het Helders Opleidings Instituut vonden dat lastig. Daarbij was er ook nogal wat weder zijdse irritatie. De Cursisten vonden bijv. dat ze kinderlijk werden behan deld. Dat heeft ertoe bijgedragen dat bij een eventuele volgende cursus niet met het Helders Opleidings Instituut zal worden gewerkt maar met een Texelse onderwijsinstelling. Contacten daarover lopen reeds. Ook staat vast dat voor zo'n volgende cursus weer gerekend kan worden op 737.500,— van het rijk. Er is behoefte aan zowel een nieuwe beginnerscursus als een vervolgoplei ding, omdat het vakkenpakket van de eerste cursus nogal beperkt is. Geslaagden Voor de twee vakken konden de deel neemsters kiezen uit twee niveaus. Van de 15 deelneemsters deden er 13 examen op het eerste niveau bedrijfs- correspondentie en twee op het twee de niveau bedrijfscórrespondentie. Van de groep die examen deed op het eerste niveau scoorden er vijf beneden het cijfer 6. Van de twee die examen deden op het tweede niveau haalde de één een vier en de ander een zes; De elf dié exa men deden in het elementair machine- schrijven zijn op één na geslaagd. De overige vier die examen deden op het niveau bedrijfstypiste, scoorden alle maal boven het cijfer 6. Slechts één kandidate zakte voor bedrijfscórrespon dentie én machineschrijven. De kandi dates die voor een onderdeel gezakt zijn kunnen herexamen doen. De namen van de geslaagden: de da mes N. Kalk, C. Wijsman, J. Klippel, A. Keijzer, L. Timmer, J. Bakker, C. van der Vis, A. Starink, A. Vet, M. Reitsma, C. Commandeur, L. Witte, M. v.d. Meer en G. v.d. Berg. zich op het standpunt dat voor vrijdag- en zaterdagavond goede, aan trekkelijke en gevarieerde bands moesten worden anagetrokken. Ande re muzieksoorten dan de bij deze gele genheid gangbare als salsa en reggae moeten voor afwisseling zorgen. Hoe gevarieerder de muziek, hoe aantrekke lijker het festival voor de toeristen en hoe meer toeristen er volgend jaar voor terugkomen. Het is een eenvoudi ge maar doeltreffende redenering. Het grote probleem voor de stichting echter was de juiste muziek op de juiste plaats te laten klinken tijdens het festival. Weliswaar moest de kwaliteit aantrekkelijk zijn, het móest ook be taalbaar blijven. Gisteren waren de muziekformaties op één na allemaal bekend. Massada De landelijk bekende groep Massada heeft onlangs, met de single ,,Vahlvala" een flink aantal televisie-optredens kunnen boeken. Dat weerhoudt de groepsleden er echter niet van vrijda gavond op het Tropical Sea Festival op te treden in disco De Toekomst. Ze worden voorafgegaan door de groep Taxj, waarin enkele leden van Massada meespelen. Het is de derde maal in successie dat Massada in De Toekomst optreedt tijdens het festival. In nachtbar 't Galjoen treden eveneens oude bekenden op.' Het zijn de Brazili aan Dario Y Nichi en zijn-compagnon. Zij brengen swingend Braziliaans werk ten gehore. De Beerekuil herbergt Rosa King met haar begeleidingsband Upside Down waarmee ze op inmiddels voor veel Texelaars bekende wijze het publiek ondersteboven zal spelen en zingen. Het Jamaicaanse quintet Reality zaj voor het eerst optreden in De Koog. De in Engeland wonende muzikanten treden veel op het vasteland van Euro pa op en zijn te zien en te horen in café De Jutter. De groep bestaat lan- Bij de voorlaatste crossloop in De Koog verschenen 180 deelnemers aan de start. De winnaar van vorige week ondernam een aanval op het record van Minne Goënga maar dit mislukte. Zijn eindtijd was 27.52. Zondag kan er nog één keer gelopen worden voor het eindklassement, waarbij de slechtst gelopen tijd komt te vervallen. Het eindklassement ziet er na zeven crosslopen als volgt uit: Veteranen: Dirk Bakker 3.39.05; Wim Timmer 3.48.17; Wim Daman 3.54.15. Wedstrijd: Minne Goënga 3.17.58; Cees Timmer 3.27.04; Jan Zijm 3.27.55. Recreanten: Nikolaas Schoo 1.54.21; Matias Smit 2.17.05; Cees Vinke 2.17.51. Jeugd: Richard Stevens 2.15.26; Den- hard van der Slikke 2.17.16; Pieter C. Duin 2.34.07. Mini-jeugd: Fedor Eelman 49.41; Ma- rije Schoo 51.28. Dames: Tilly Eelman 2.41.10; Yvonne Hornby 3.07.10. Uitslagen zondag: Mini-jeugd: Stefan Feron 6.22; Dave Dijkstra 6.32; Dano Harmsen 6.44. Snelste meisje Marije Schoo 7.12. Jeugd: Joost Thijs 18.42; W. Diesveld 18.47; Pascal Posthumus 19.38. Snelste meisje Nicole Bakker 22.52. Recreanten: André Brouwer 15.36; Nikolaas Schoo 16.38; Rien Brouwer 17.17. Dames: Anke Graf 19.17; Ingrid van Lubek 20.31; Brigitte Thiele 21.27. Heren: Winfried Sattler 27.52; Minne Goënga 28.35; Ron Daalder 29.08. Veteranen: Huub Aben 31.31; Werner Thiele 31.47; Wim Timmer 32.18. ger dan dertien jaar en produceert re gelmatig Ip's en singles. Kolossaal De bezetting van het Tropical Sea Festival is internationaal, getuige de herkomst van enkele bands. ,,Een be tere bezetting in Nederland is bij dit soort gelegenheden niet te vinden", al dus Rein Stam. Ondanks de hoge kosten die wij moeten maken, simpel en alleen omdat we op een eiland zit ten. Ingewijden noemen de bezetting van het Tropical Sea Festival zelfs kolossaal". Eén van de grote motoren achter deze soort muziek in Nederland is de in Den Helder wonende Henry Ronde. Deze van oorsprong Surinaamse oprichter van enkele steelbands, maakt deel uit van de formatie Exotica Tropi cal. Zes van de acht leden treden op het Festival op in eetcafé 't Klokkie. Zij doen dit voor de derde achtereenvol gende maal en het is kennelijk zo goed bevallen dat de overige twee leden op eigen kosten meereizen en een optre den ook van hen is niet uitgesloten. In restaurant De Taveerne (voor ken ners: ,,bij Dirk en Dirk") zal tijdens een speciaal aangepast tropisch diner levende muziek worden gemaakt door de gitarist van Ruben Salas. Ook het personeel van het restaurant zal de kleding aanpassen aan het tropisch kli maat dat tijdens dat weekend heerst in De Koog. Coco York staat erom bekend een wel haast krankzinnig" stemgeluid voort te brengen. De Amerikaanse zangeres treedt op met haar groep Sources, die bestaat uit zes man, waaronder Dick Remelink de bekende saxofonist. Ze brengen Afro Latin jazz in De Kuip. De Chilenen van het salsaquintet spe len beide avonden in Onder de Pomp en ook zij zijn niet voor het eerst op Texel. Bar dancing Boulevard heeft de acht mansformatie Aya Camata uit Nijme gen gecontracteerd. Van de zes man nen en twee zangeressen, zijn sommige Antilliaans van afkomst; één van de zangeressen heeft een eigen salsacafé in Nijmegen. Verrassing De Tiffany Pub houdt nog even voor zich wat er tijdens het festival gaat ge beuren en beschouwt zijn attractie als een tropische verrassing. Ook een ver rassing is de deelname aan het festival door hotel/bar De Branding. Het is het enige bedrijf dat niet in de Dorpsstraat is gevestigd en deed de vorige jaren niet mee. Om gelijk flink mee te gaan draaien heeft men de twaalfmans formatie La Mar Azur uitgenodigd. De enige band waarvan het optreden, nog niet voor honderd procent vast staat, is Las Chicas del Can. Deze sal- sagroep van twaalf meisjes uit Santa Domingo, zes muzikanten en zes zan geressen, maakt op dit ogenblik een toernee door Nederland, waarbij ze vrij grote zalen aandoen. Discotheek De Toekomst heeft ze uitgenodigd en het hangt ervan af of de meisjes bereid zijn op een wat kléiner podium op te treden, want hun manager heeft al in gestemd. De stichting acht de kans Van donderdag tot en met maandag avond draait in theater ,,De Vergulde Kikkert" voor de tweede week de film Police Academy 3. De hoofdfiguren in deze film, Maho- ney, Tackleberry, Hightower, Callahan, Hooks en Jones, zorgen voor komi sche toestanden in hun strijd de poli tieschool van de ondergang te redden. Deze film is bestemd voor alle leeftij den en de aanvang is 20.00 uur. In de matineevoorstelling van zaterdag en zondag draait „Sneeuwwitje en de zeven dwergen" van Walt Disney, ge heel Nederlands gesproken en gezon gen. Aanvang 14.30 uur. Door het treffen van een viertal voorzieningen in sporthal Ons Ge noegen in Den Burg zal daar per jaar ongeveer 20.000 m3 aardgas bespaard kunnen worden. Aange zien de kosten van de aan te bren gen voorzieningen slechts 727.000— vergen, zijn die kosten in twee jaar terugverdiend. B en W gaan dan ook akkoord met deze energiebesparende maatregelen. Advies in deze is uitgebracht door het bureau „Optima engeneering contrac ting B.V." die het energiegebruik en de besparingsmogelijkheden van de sport hal heeft onderzocht in opdracht van de toen nog bestaande Welzijnsstich- ting. Op dat moment waren er al drie onafhankelijk van elkaar opgestelde ad viezen: inzake plafondafdichting, auto matische luchtklepregeling en warm tapwaterregeling. Niet te overzien was welke effecten de verschillende maat regelen zouden opleveren. Het is een goede zaak geweest om alles nog eens in samenhang te laten bekijken door het bureau Optima (dat ervaring heeft met energiebeperkende maatre gelen in sporthallen) want het uitvoe ren van de maatregelen blijkt nu veel goedkoper te kunnen. Oorspronkelijk was voor de drie genoemde maatrege len namelijk ca. 740.000,— geraamd. Het volgende gaat gebeuren: er komt een automatische regeling van de ven tilatie waarbij de toegevoerde hoeveel heid verse lucht is aangepast aan de (telkens wisselende) behoefte. Dat scheelt 14.000 m3 gas per jaar. Verder komt er een volledig automatische 40 kW hulpketel waardoor de stilstands- verliezen van de bestaande c.Vrketel worden beperkt; dit levert een voor deel op van 4.000 m3 gas per jaar. Voorts zal het plafond met folie wor den afgedicht waardoor het onbenut verloren gaan van warmte en verse lucht tot een minimum wordt beperkt. Voordeel: 1000 m3 gas. Tenslotte wordt de warm tapwatervoorziening uitgebreid met een electronisch en modulerend magneetventiel, wat 1000 tot 1500 m3 aardgas scheelt en ook nog 300 m3 water. dat de meisjes het op de afmetingen van de zaal af laten ketsen echter b zonder klein. Tegenvallers zijn vanzelfsprekend alti mogelijk. Zo is er een noodgreep be. dacht om bij zware regenval in de Dorpsstraat zo'n 80 vierkante meter straat te overdekken met plastic, zijn er in dat geval genoeg overdekte terrassen beschikbaar. Het is te hopen dat de stichting tij dens het festival niet voor onaangen me verrassingen komt te staan passé partout voor beide avonden ko 730,—. Een passé partout voor één avond 717,50 en een enkele entree 75,-. De zon komt 21 augustus op om6 uur en gaat onder om 20.52 uur, Maan: 19 aug. V.M.; 26 aug, l.( Doodtij: 15 aug.; springtij: 22 Hoog water ter rede van Vrijdag 15 augustus 2.54 en 16 Zaterdag 16 augustus 4.26 Zondag 17 augustus 6.34 en IS Maandag 18 augustus 7.52 en Dinsdag 19 augustus 8.58 en 21 Woensdag 20 augustus 10.00 en 22 Donderdag 21 augustus 10.54 en 23 Vrijdag 22 augustus 11.40 en - Zaterdag 23 augustus 0.12 en 12 Aan het strand is het ongeveer uur eerder hoog water. Laagwater valt gemiddeld 6.15 ui hoogwater. Een 25-jarige Duitser, die maandag beschonken toestand op de Ruijslas i in De Koog liep, viel daar mensen lastig, waardoor hij op een gegeve moment een klap opliep van eenvo1'1 bijganger. De man liep daarbij een 1 lichte verwonding op aan het gezict De politie haalde hem op en liet hei in het bureau zijn roes uitslapen. To dat was gebeurd, wist hij zich van geval niets te herinneren Uit een tas in een tent op camping „Kogerstrand" werd een walkman, sportschoenen, trainingspak en portemonnee met 7130,— gesto totale waarde van dit alles was ong veer 7950,—. De gedupeerde is ei 18-jarige toerist uit Amsterdam, i maandag aangifte heeft gedaan. K Ot Dinsdag 19 augustus wordt in dé Ni Herv; kerk van Den Hoorn een cont gegeven door José Jonkers, sopraai Marjolein Harms en Jan Pieter van kelenborg, blokfluit, Hilbrand Ademt gamba en Frans Visser, orgel en kist gei. Het concert begint om 20.15 en het programma luidt als volgt: 1. a. Preludium in d (kistorgel) - Heinrich Scheidemann (1596-1663) b. An Evening Hymn (sopraan, kis gel, gamba) Henry Purcell (1658-1695). c. Sonata Terza (twee sopraanfluitei kistorgel en gamba) Dario Caste! st 1650). 2. Allamanda varirt (3 delen) (orgell Johann Staden (1581-1634) 3. a. Canzo Prima in G (2 sopraanft ten, kistorgel en gamba) Gir. Frs cobaldi (1583-1643); b. Canzon in G. (gamba en kistorgj Gir. Frescobaldi. c. „Nel dolce del'oblio" (récit-aria- récit-aria). Cantate voor sopraan,aj fluit (Marjolein), gamba en kistorgt G. F. Handel (1685-1759). 4. Sonate in F (andante-spiritoso- allegro) (altfluit - Jan Pieter - garr en kistorgel) Guiseppe Sammarti^ (1695-1750). 5. a. Fantasie in G (orgel) - Heinrici Scheidemann b. Duet voor twee sopraanblokfluiü Johannes Schultz (1582-1653) 6. „Also hat Gott die Welt geliel Cantate voor sopraan twee tenorfk' ten, gamba en kistorgel. Dietridi Buxtehude (1637-1707. Het concert wordt georganiseerd!)! de Raad voor het Zomerwerk van,,. Texelse kerken en is gratis toeganke nJe Bij de uitgang wordt een collecte gi houden ter bestrijding van de onkosten. in\ Weverstraat, Den Burg. {zie aanduiding in onze onderste etalage). Horloges (Prisma en Omegal zilveren armbanden, ringen, waaronder 3 briljant- ringen nu met 50% korting, Tevens staande klok van 3950,— voor 2950,-.

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 2