Groen'wartsjexels in het hariL. eiangenbehartiging van Ie ne verhuurders 'I Advies over „zinker op 24 november utonome groepen binnen TVL iledigers van hat jheppingsverhaal gezocht B-keus Botsing op boot Veel inzendingen voor Compass-fotowedstrijd Gemeente koopt foto tekening van Donald de Vrind Brisantgranaten gevonden GEEF MAX DE ZAK Kijk nu alvast wat u kunt missen! „Wat je ver haalt is lekker fEXELSE ■ctie: Parkstraat 10 of Warmoesstraat 45, Den Burg, telefoon 02220-2741, werktijd deze week tot en met dinsdag a.s.: Frans Hopman, Ongeren Burg, telefoon 02220 - 5472. advertenties, abonnementen, etc.: eveld De Rooy B.V., Postbus 11, 1790 AA Den Burg, (02220) 2741, na 18.00 uur 4881, [ERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - Nr. 10.117 VRIJDAG 26 SEPTEMBER 1986 COURANT Verschijnt dinsdags en vrijdags. Abonnementsprijs 718,65 per kwartaal; los 85 cent Postgiro 652. Bankrelaties: Amro Bank nr. 46.99.17.636 Rabobank nr. 36.25.01.742; NMB nr. 67.34.60.398. nieuwe Texelse Vereniging van Logiesverstrekkers (TVL) krijgt het ka- van een federatie. Onderscheid wordt gemaakt tussen vier soorten esverstrekkers, die allemaal de gelegenheid hebben om hun eigen cifieke belangen te behartigen en daarbij zelfstandig in onderhande- te kunnen treden met bestuur of directie van de Stichting VVV elpromotie. respectievelijke ledengroepen zijn: inaars en exploitanten van „Hore- ibedrijven (hotels en pensions), de liddelaars (zoals Kobeko, De Wit De Muy), de bij Recron aangeslo- eigenaars/exploitanten van cam- gsen bungalowparken en de ^lei- individuele logiesverstrekkers. opzet komt vooral tegemoet aan wensen van laatstgenoemde groep, die vreesde in de nieuwe VVV- anisatie weinig te vertellen te heb- hoewel zij het grootste aantal ristische bedden vertegenwoordigt. Praatpalen samenstelling van het bestuur van rVL is zodanig dat er van alle ge- jmde groeperingen al vertegenwoor- ars inzitten. Deze mensen kunnen door hun respectievelijke achter- nen worden benaderd als er iets te jen of te regelen valt. In tegenstel- tot de overigen, vormen de indivi- le kleine logiesverstrekkers nog organisatie maar dat zal verande ren, want het is de bedoeling dat zij een sub-vereniging" zullen vormen die door gezamenlijke activiteiten en actie hun belangen zullen behartigen, uiteraard met het doel hun bedden (nog) beter bezet te krijgen. Dat kan gebeuren door informatie en promotie waarbij gewezen wordt op de specifie ke aantrekkelijkheden die zij de gasten kunnen bieden zoals een vaak aantrek kelijke prijs in verhouding tot de gebo den kwaliteit, kleinschaligheid, meer service door contact met de gastheer, uitzonderlijk veel keus wat betreft lig ging, kwaliteit en mogelijkheden, etc. In de woensdagavond in „Rebecca" in De Waal gehouden vergadering van de TVL gingen de leden van harte ak koord met deze „federatieve" opzet. Wel werd nadrukkelijk gesteld dat de activiteiten die de verschillende groe pen ontplooien altijd zullen gebeuren met steun en medeweten van het hele TVL-bestuur. Nieuwe groep Tijdens de vergadering maakte voorzit ter Harry Wuis bekend dat zich inmid dels een vijfde categorie leden heeft aangediend met de wens in het bestuur vertegenwoordigd te worden: de eigenaars en beheerders van zg. groepsaccommodaties zoals jeugdher bergen en kampeerboerderijen, de ca. 19 tot deze categorie behorende bedrij ven op Texel hebben inmiddels de handen ineengeslagen. In de eerstvol gende TVL-vergadering zal namens hen een lid in het bestuur worden gekozen. Voorlopig wordt die taak waargeno men door H. Koopman (voorzitter van de stichting „Bloem en Bos"). Bestuur In het TVL-bestuur wordt de „Recron" vertegenwoordigd door de heren M. Warnaar en J. v.d. Berg, de bemidde laars door de heer Hooijschuur, de Ho- recaf door mevrouw Plaatsman en de heer H. Wuis en de kleine logies verstrekkers door de dames T. Visser- Bijlsma, M. Jimmink-K.eijser en de he ren H. Koopman en F. Voskuil. Laatst genoemde (tel. 02220-3296) houdt zich aanbevolen voor tips inzake activiteiten en vormen van samenwerking van de kleine logiesverstrekkers. Afgezien daarvan zal zo spoedig mogelijk een bijeenkomst van deze categorie be langhebbenden worden belegd. \v V ^scheidende VVV-bestuursleden werden een het slot ven de TVL-vergadering in de bloemetjes gezet door voorzitter H. Wuis (rechts). Van links \arrechts W. Ham, W. Goenga, G. Posteren R. Veenstra. Zoals bekend moet de TVL jaarlijks ƒ150.000,— bijdragen aan de Stichting VVV Texelpromotie. Het zag er eerst naar uit dat dit makkelijk kon, maar omdat de TVL ook „apparaatkosten" heeft en omdat over genoemd bedrag btw betaald moet worden zit men met een tekort van rond ƒ6000,—. Daarom werd een contributieverhoging van 3% nodig geacht, waarmee de leden (op twee na) akkoord gingen. Tot de te genstanders hoorde Jan Zyvan die van mening is dat het bestuur beter kan zorgen dat het aantal leden wordt ver groot. Er zijn nog altijd mensen die verhuren zonder lid te zijn van de TVL. Ook vond hij dat alle leden de zelfde contributie moeten betalen. Sommige grote bedrijven betalen thans minder, volgens een „glijdende schaal". Zwan kreeg van Wuis in zo verre gelijk dat werd toegezegd dat de „glijdende schaal" ter discussie zal worden gesteld en dat het bestuur zijn best zal doen om leden te werven. De 3% contributieverhoging moest echter evengoed doorgaan. De aanwezigen werden verzocht het bestuur te tippen als ze verhuurders kennen die nog niet zijn aangesloten. Die mensen zullen dan worden benaderd. Directeur Jaap Dekker van de Stich ting VVV Texelpromotie hield een praatje over de talrijke promotionele activiteiten die momenteel worden ont plooid. Hij liet daarbij diverse drukwer- start het tweede thema grover de vereniging „Texelgespra- "van gedachten wil wisselen met pisten en bewoners van Texel. On- i van die discussie is dan Jbtechniek, evolutie en natuurbe- ip" Dit was voor Nico Drenth uit 5n Burg aanleiding om mensen te eken die met hem deel willen nemen n de discussie over dit onderwerp tegenover de waarschijnlijk door de ten van de Duitse groep aangehan- n evulotietheorie het scheppingsver- el uit de bijbel te verdedigen. Drenth [alvorens deel te nemen aan één ji de discussieavonden overleg ple- i met mensen, die thuis zijn in za- i de evolutietheorie en bijbelken- sen die bovendien bereid zijn met i het creationisme te bepleiten. De Aussies van „Texelgesprache" vin- i dagelijks plaats in De Schuilhut en ten tot 10 oktober. Nico Drenth, te- bon 02220-3178. De Raad van Toezicht op de provinciale bedrijven zal pas op 24 november een advies uitbrengen inzake de aanleg van een drinkwaterzinker door het Marsdiep. Het had deze week moeten gebeuren, maar de zaak is uitgesteld. n kleine partij. Haast Uül XJUTS y F- l~l J '«STRAAT 26-30 - DEN BURG TEL. 02220-2966 Wethouder Klaas Barendregt heeft uit dit uitstel enige hoop geput. Het wijst er volgens hem op dat de bezwaren die van de zijde van de gemeente Texel tegen de zinker zijn ingebracht, indruk hebben gemaakt en dat blijk baar nader beraad nodig is alvorens het onderwerp in de Raad van Toe zicht aan de orde kan worden gesteld. Bovendien is er nu voldoende gelegen heid om via de politiek invloed uit te oefenen op de provinciebestuurders, die in de Raad van Toezicht zitten. In de dinsdagmiddag gehouden verga dering van de raadscommissie voor fi nancieel, economisch en technisch be leid riep de wethouder de plaatselijke politici dan ook op om via ieders par tij, het nodige te ondernemen om te bereiken dat de drinkwatervoorziening op Texel wordt veilig gesteld door een plaatselijke ontziltingsinstallatie in plaats van door aanvoer vanaf de vastewal. Dirk Terpstra deed de suggestie om de leden van de Raad van Toezicht voor een bezoek aan Texel uit te nodigen. Als bij zo'n gelegenheid met deze mensen wordt gepraat, verwachtte hij daarvan veel meer resultaat dan bij het gebruik van politieke kanalen. Ate Rienstra (het CDA heeft kontakt gehad met gedeputeerde Van Gelder bij zijn laatste bezoek aan Texel) vertelde dat Van Gelder wil weten hoeveel mensen precies bij Texvis aan het werk zullen raken als daar pekelkreeftjes (artemia) worden gekweekt in de van de water- fabriek afkomstige brijn. Rienstra had de indruk gekregen dat Van Gelder daar zijn twijfels over heeft. Ook Terpstra had het gevoel dat de belan gen van Texvis niet doorslaggevend kunnen zijn. „Als we alles aan Texvis ophangen verliezen wé het". Hij wilde dan ook een bredere benadering. Het onderwerp kwam ter sprake in de rondvraag van de vergadering naar aanleiding van een vraag van Gerbrand Poster van Texels Belang. Dit commis sielid informeerde ook naar de moge lijkheid dat eigenaars van particuliere tuintjes aangrenzende grond van de gemeente kopen. Aan de Vliestraat in Oosterend wonen mensen die dat wil len en dat schijnt problemen te geven. De wethouder beloofde na het inwin nen van informatie bij het gemeentelijk grondbedrijf op het onderwerp te zul len terugkomen. Poster hield ook nog een pleidooi voor het weer omkeren van de rijrichting in de Parkstraat in Den Burg. Hij was toehoorder geweest bij de hoorzitting die daarover onlangs werd gehouden ten overstaan van de raadscommissie voor ruimtelijk en huisvestingsbeleid en was toen tot de conclusie gekomen dat omdraaien de beste remedie is, met instandhouding van het tweerich- tingverkeer op het trajekt Parkstraat- Elemert. Naast de op die zitting verno men argumenten voerde hij als argu ment aan dat het uit Oosterend en De Waal afkomstige winkelende publiek bij het binnenrijden,van Den Burg nu de winkeliers van Weverstraat en Parkstraat „mist", omdat het langs die route Den Burg niet meer in mag, waarmee een deel van de inkomsten derving bij de betrokken winkeliers is verklaard. Wethouder Barendregt vertelde dat het college naar aanleiding van de hoorzitting al een eerste besluit had genomen. Nagegaan zal wor den of in of vlakbij de Parkstraat meer parkeerruimte gevormd kan worden. Daarmee zou aan de grie ven al een eind tegemoet worden gekomen. Pas als dat niet of vol doende mogelijk blijkt, zal worden overwogen de rijrichting terug te draaien. Dirk Terpstra had klachten vernomen over het onbruikbaar worden van som mige trottoirs omdat struiken en bo men van aangrenzende tuinen er over heen groeien. Het verschijnsel doet zich onder andere in de Burger houtstraat voor. Barendregt beloofde aandacht voor dit probleem. ken, tijdschriften met advertenties, e.d. rouleren. Eén van de nieuwe activitei ten is het stimuleren van groepstoe- risme naar Texel (in samenwerking met exploitanten van jeugdherbergen, kam peerboerderijen e.d.) onder andere door het benaderen van scholen. Een geanimeerde discussie waarbij veel vra gen werden gesteld was het gevolg van Dekkers praatje. Aan het slot van de bijeenkomst die tot na middernacht duurde werd offi cieel afscheid genomen van de heren W. Goënga, G. Poster en R. Veenstra die zitting hadden in het bestuur van de oude VVV maar in het TVL-bestuur niet zijn teruggekomen. Cor Kuip uit De Koog hoorde daar ook bij, maar die kon wegens een been blessure niet aanwezig zijn. De ande ren kregen ieder van voorzitter Wuis een persoonlijk dankwoord te horen en werden vervolgens in de bloemetjes gezet. Woensdag deed zich aan boord van de Molengat tijdens de vaart van Den Helder naar Texel een aanrijding voor. Een man uit Volendam vond dat zijn auto niet behoorlijk was opgesteld en startte de wagen om deze een stukje te verplaatsen. Bij het achteruitrijden botste hij tegen de auto van een man uit Breezand. Vooral de schade aan laatstgenoemde auto was aanzienlijk. Aangezien de chauffeurs het niet eens konden worden over het regelen van de schade werd de politie te hulp ge roepen die bemiddelend is opgetreden. De fotowedstrijd met als onderwerp de stranding van de coaster Compass I die is uitgeschreven door de stichting Texels Museum lijkt een succes te worden. Er zijn al meer dan honderd inzendingen binnen. De inzendtermijn sluit 30 september. De foto's zullen in de herfstvakantie worden tentoon gesteld in het Maritiem Museum. Wie nog mee wil doen moet zijn foto's stu ren naar het Natuurrecreatiecentrum aan de Ruijslaan. B en W hebben besloten voor ƒ455,— een gecombineerde foto en tekening te kopen van Donald de Vrind. Het is een plaat van 30 x 40 centimeter, voorstellende het huis met boom van de dames Zijm in de Gravenstraat met daarnaast een in drie kleuren uitgevoerde „kin dertekening" van een huis van het zelfde model. De plaat hoorde tot de inzendingen voor de thematentoonstelling over ar chitectuur die van 27 juni tot 18 juli werd gehouden in het raadhuis. De ju ry vond het een origineel produkt en kende De Vrind daarvoor de aanmoe digingsprijs van ƒ250,— toe. De adviescommissie kunst- en cultuur beleid vond het wenselijk de plaat op te nemen in de gemeentelijke collectie. Als de ambtenaren er geen bezwaar tegen hebben zal de foto-tekening (met lijst) een plaatsje krijgen op de afdeling ruimtelijke ordening van het raadhuis. Er was geld genoeg om de plaat aan te kopen, want in het fonds dat de gemeente voor kunstaankopen beschikbaar heeft zat nog f3500,—. Bij een strandwandeling vond een poli- tiereservist dinsdag tussen paal 8 en 9 aan de waterlijn twee brisantgranaten. De „echte" politie haalde ze op en borg ze veilig weg om ze te zijner tijd aan de duik- en demonteerploeg van de marine te kunnen overdragen. Dinsdag 7 oktober weer kledinginzameling. Vanaf 15.00 uur worden huis aan huis op heel Texel weer afgedankte kleding en schoeisel opgehaald. De helft van de opbrengst wordt ge bruikt voor uitzending van Texelse rheumapatiënten naar het kuuroord Badgastein in Oostenrijk; de andere helft is voor het Tesselhuus! Voor een goed stukje vlees hoeft u ech: ter niet zo ver. In Goënga's specialiteitenslagerij, vindt u van eigen slacht een keur aan heerlijkheden, waaronder de tot in alle hoeken van ons land beroemde lamsvleesgerechten. Kilo varkensrollade 9,98 Kilo BD James Grieve appelen 1,45 Ook specialist in BD levensmiddelen Probeer het eens. Den Hoorn is dich ter bij dan u denkt. Tel. (02226) 252.

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 1