Udvies overname l/lolenkoog blijft uit UIMA Leerlingen IJskaschool hebben les in bouwkeet ud huisarts dokter chalkwijk overleden Nipte nederlaag dames zaalhandbal DE NOODZAAK BLUFT FAMILIEBERICHTEN "Waarom ruikjealtijdzo naar bier, Papa, als je vergaderd hebt?" RI IJSDAG 28 OKTOBER 1986 TEXELSE COURANT PAGINA 3 commissie voor het financieel, economisch en technisch |eid van de gemeente heeft nog geen advies willen uit- (lsngen over de overname van zwembad Molenkoog van de .creatiestichting. Een tekort aan informatie over de cstand van het zwembad bleek het grootste struikelblok. (voornemen van B en W om exploitatietekort van Molen- g terug te brengen van 05.000— tot f160.856— wierp ook agen op. De commissie stond at afwijzend tegen de overname wilde meer weten over de ekomst van het bad. Ji rotf orop staat volgens wethouder Klaas n; rendregt het in functie blijven van zwembad. Het grote probleem in huidige situatie is dat de gemeente liswaar tegen beheerder RST kan ggen dat het exploitatietekort met er dan ƒ40.000— naar beneden let, maar dat er bij dergelijke opge- le bezuinigingen wrevel kan ont- in tussen gemeente en RST wan- r dat terugschroeven van het tekort wordt gehaald. Barendregt achtte Ieen „zuiverder beleid" om „Mo- <oog" over te nemen en zélf te pro- ien de tekorten terug te brengen, m kan de gemeente bij mislukken ip die pogingen niemand iets wijten. ale Watertrappelen 10 irbrand Poster (Texels Belang) gaf te n, innen niet te staan „watertrappelen" e pde overname goed te keuren. Hij I jid dat er geen duidelijkheid bestaat '9«r de staat van onderhoud, dat de 3r ST daarover erg vaag deed en was mg dat de bezuiniging van ƒ40.000,— e, et haalbaar is. Barendregt meldde "'lilde staat van onderhoud van Mo- L' toog goed is en dat de RST het e': embad goed heeft beheerd. Om het "l [lies van het bad in de toekomst te iperken moet het bezoek worden n,,f istimuleerd. Dirk Terpstra (PvdA) iefl oeg opheldering over de stukgevro- ftj i zonnecollectoren van Molenkoog. lap na Eelman (VVD) had daar ook iets ti| «r vernomen en wilde nader onder- )flj «k. Dat werd uiteindelijk toegezegd ise lor directeur A. Doppenberg van ge- I leentewerken, die zijn technische ito enst een onderzoek in zal laten stel- I. De wethouder achtte een verdere >ld Iscussie daarover echter niet zinvol al fldat de gemeente eventuele repara- ani fetoch zal moeten betalen, ook als ill it bad niet wordt overgenomen. Erna elman stelde als eis dat de RST over it lopende jaar een exploïtatie- yerzicht van het zwembad toont vóór iet volgend voorjaar open gaat. Dat lerd toegezegd. Dirk Terpstra verzocht te letten dat het zwemmen van atj,!xelse ouderen niet in gevaar komt oor de efficiëncy-maatregelen, die B W hebben voorgenomen. Daarmee oelde Terpstra op de ouderen, die ooral in de stille uurtjes in het zwem- id komen, de dupe kunnen worden .aangepaste" sluitingstijden van olenkoog. In verband daarmee vroeg iwethouder Barendregt niet de na ruk op het toerisme te willen leggen jde stimulering van bezoekers, om- at Molenkoog dan zijn waarde voor «el Texelaars zou verliezen. Baren- dregt antwoordde daarop dat de „har de" plannen voor bezuiniging op die manier al op voorhand zouden misluk ken. Ate Rienstra (CDA) en Erna Eel man besloten alvorens advies te geven ook meer cijfermateriaal af te willen wachten. Documentatie In de vergadering van donderdagavond werd de verkoopdocumentatie van bouwgrond behandeld en goedge keurd. Het betreft een net uitgevoerd overzicht van bouwterreinen met prij zen op Texel en is gratis verkrijgbaar in het gemeentehuis. In die documentatie zag Dirk Terpstra dat een stuk grond aan de De Wittstraat in Oudeschild als bouwterrein is aangemerkt terwijl daar nog niet lang geleden een speeltuin werd aangelegd. Piet Witte van het grondbedrijf legde uit dat er bij de toestemming voor de aanleg van een speeltuin aldaar harde afspraken zijn gemaakt oyer de „werkelijke" bestem ming van die locatie. Datzelfde geldt voor de speelgelegenheid aan de Golfslag in Den Burg, die zal moeten wijken voor de aanleg van garages, hoewel nog onduidelijk is wie die gara ges zal bouwen. „Als er garages wor den gebouwd, gebeurt dat door de woningbouwvereniging", aldus Baren- dregtl, waarop Rienstra reageerde met de mededeling dat de woningbouwver eniging helemaal niets ziet in de ex ploitatie van garages en er dus koop garages zouden moeten komen. De omliggende huizen, waar de gebruikers van de garages wonen, zijn echter huurhuizen en iedereen was het er donderdagavond mee eens dat het on waarschijnlijk is dat huurders garages kopen. Grote percelen Ate Rienstra merkte naar aanleiding van de documentatie over de bouw grond op dat de aangeboden stukken bouwgrond in Eierland te groot zijn en daardoor waarschijnlijk onverkoopbaar. Witte gaf toe dat naar kleinere perce len inderdaad meer vraag is. Hij vertel de dat daarom een herberekening van de percelen in De Cocksdorp en Oude schild in voorbereiding is en dat beke ken wordt of „verdichting" (kleinere percelen beschikbaar stellen) tot de mogelijkheden behoort. De raadscom missie kreeg een overzicht van de stand van zaken bij de automatisering bij de gemeente. De reorganisatie van het bouwvergunningenarchief is in vol le gang, maar duurt waarschijnlijk tot april 1987. Vervolgens moeten alle ge gevens op kaarten worden verwerkt, waarna aan invoering van de woning- kartotheek in de computer kan worden begonnen. Dat zal eind 1987 gebeuren. Door min of meer per ongeluk direct de goede software-leverancier te hebben geko zen bij het in de computer brengen van het Hinderwet Uitvoeringspro gramma kan dat reeds in november van dit jaar geschieden. Bij het pro gramma voor gebouwenbeheer heeft men juist door het niet vinden van de goede software aanzienlijke vertraging opgelopen. Nu zijn de vooruitzichten ook daarbij gunstig en verwacht men binnenkort dat programma in te kun nen voeren. Daar wegen- en groenbe- heer soortgelijke programma's vereisen wacht men op de resultaten van het werken met het programma gebou wenbeheer alvorens die programma's in te voeren. Wethouder Barendregt legde uit dat hierbij bewust is gekozen voor vertraging uit voorzichtigheid, omdat bij andere gemeenten dikwijls snel voor een bepaald soort software is gekozen, waarna men later werd ge confronteerd met hoge herstel kosten. De zaalhandbalcompetitie is weer van start gegaan met een thuis wedstrijd voor M.S.T.. Het M.S.Tr team verscheen in een nieuw te nue. De sportkleding was geel/zwart en is verandert in een blauwe kleur. In verglijking met de vorige competitie is de samenstel ling van het team weer gewijzigd. Enkele speelters zijn nieuw bij het team gekomen en andere zijn wegge gaan. MST kan nog handbalspeelsters gebruiken. De wedstrijd speelden zij zonder wissels, wat conditioneel niet haalbaar is. De wedstrijd begon voor MST goed. De dames speelden prima en begonnen met een voorsprong van zes punten aan de tweede helft. De tegenpartij ging in deze helft op „break out" spelen. MST hield één speelster achter in het veld om de snelle uitvallen op te vangen. DTS wist toch door deze uitvallen terug te ko men tot gelijke hoogte en beide teams bleven gelijk opgaan tot een stand van 11—11. De laatste seconden van de wedstrijd wist DTS nog één punt te maken en met klein verschil te AMNESTY INTERNATIONAL Een deel van de 65 leerlingen van de Redmer IJska basis school in De Waal krijgt les in een bouwkeet, die door de ouders van de leerlingen is gehuurd. Het was niet langer mogelijk alle leeftijdsgroepen bij elkaar les te geven in de twee lokalen van het schoolgebouw annex dorpshuis. Dit werd door Gerbrand Poster (Texels Belang) in de commissie vergadering voor financieel, economisch en technisch beleid donderdagavond bekend gemaakt. derdag aan de commissie meegedeeld. Tevens werd gemeld dat overeenstem ming werd bereikt over de ruil van grond met A. van Heerwaarde en L.J. Haarsma en over de aankoop van een perceel grond van mevrouw J. Witte. Alles bij elkaar kost dit de gemeente ƒ132.639,25. Het verhuren van het pand in de Mo lenstraat dat de gemeente van de fa milie Braam heeft aangekocht was aanleiding voor Dirk Terpstra (PvdA) te vragen hoe het college tot die beslis sing was gekomen. Hij was veront waardigd omdat het pand door de ge meente is aangekocht met de bedoe ling het na de uitvoering van het sane ringsplan in die buurt weer te verko pen, terwijl de gemeente het nu toch permanent heeft verhuurd aan een groot gezin. Terpstra merkte daarbij op dat er nooit iets kan bij het college en er nu opeens kennelijk wél mogelijk heden waren. Barendregt antwoordde dat er geen mogelijkheden voor ver koop waren en dat voor deze „socia le" oplossing is gekozen in plaats van keihard aan het beleid vast te houden. Jarino Over het gesprek tussen de directie van Jarino b.v. en het college van B en W kon Barendregt meedelen dat Jarino had gezegd iets van de good will op Texel te willen terugwinnen, die bij de Bosch en Zee-affaire verloren is gegaan. Barendregt voegde daaraan toe de indruk te hebben dat Jarino het artikel 11-gebied in De Koog graag wil invullen en zei meer angst te hebben voor het niet afgeven van een verkla- Poster koppelde daaraan het ver zoek aan wethouder N.C. Baren dregt om de provincie te manen haast te maken met de afgifte van een verklaring van geen bezwaar voor de verbouwing van het dorps huis. De wethouder zegde toe het met zijn collega P.A. Zegers op te zullen nemen, omdat Barendregt vond dat deze kwestie in diens commissie (voor welzijnsbeleid) thuishoort. Ook kwam donderdagavond de vesti ging van fysiotherapeute Henriëtte Timmermans boven het fitnesscentrum in Oudeschild ter sprake. Poster wilde weten waarom bij de vestiging van het fysiotherapeutisch centrum de initia tiefnemers dure grond aan de Schoor- wal hebben moeten kopen, terwijl ook toen al andere lokaties beschikbaar waren. Die vraag was bij de fysiothera peuten in het centrum gerezen naar aanleiding van de vestiging van Tim mermans op een plaats die is aange merkt als „industrieterrein". Wethou der Barendregt stelde een verklaring in het vooruitzicht. Onteigening De kosten voor onteigening van de grond van mevrouw W. J. Peet-Witte ten behoeve van het reconstructieplan omgeving St. Jan zijn voorlopig be groot op ƒ85.489,25. Daarin is ƒ62.489,25 verwerkt als schade loosstelling voor mevrouw Peet-Witte. Dat bedrag kwma tot stand op basis van objectieve gegevens, zo werd don- ring van geen bezwaar door de provin cie dan voor de betrouwbaarheid van Jarino. Volgens de wethouder floreert 'de „bouwpoot" van Jarino Holding en is de „recreatiepoot" ingezakt. Dinsdag 28 oktober: De Bapthistengemeente heeft om 19.30 uur een bijbelstudie in Eben Haezer aan de Julianastraat. Onder lei ding van J.H. Tensen wordt gesproken over „vergeving". Het Waterschap Texel heeft vanaf 20.00 uur een vergadering der hoofdin gelanden in het Polderhuis. Tijdens de avond wordt afscheid genomen van heemraad H.J. Leber. Woensdag 29 oktober: In de voorspeelruimte van de muziek school in dorpshuis D'Ouwe ULO is er een „open oefenavond" van de Dans groep Oude Dansen. De aanvang is om 20.00 uur. De werkgroep alleenstaanden houdt een klaverjasavond in hotel Den Burg aan de Emmalaan, aanvang 20.00 uur. Om 20.00 uur vergadert de Stichting Ondersteuning Welzijnswerk in D'Ou we ULO. Donderdag 30 oktober: In dienstencentrum De Buureton aan de Molenstraat begint om half twee 's middags een klaverjasdrive. Vrijdag 31 oktober: Vanaf tien uur 's morgens is er de hele dag bazaar in De Schakel aan de Bin- nenburg. Tot 17.30 uur is er onder meer de verkoop van handwerk en zelfgebakken brood, 's Avonds vanaf 20.00 uur is er bingo. De „Luctor" is te bezichtigen in de haven van het NIOZ aan 't Horntje van één tot drie uur 's middags. De Stichting Gemeenschap Oudeschild houdt in dorpshuis 't Skiltje een bonte avond, evenals zaterdagavond. Om aan uw adver tenties de vereiste zorg te kunnen be steden is het nood zakelijk dat wij de tekst met de even tuele illustraties zo vroeg mogelijk in ons bezit hebben. De uiterste tijden zijn: woensdag 10.00 uur voor de krant van vrijdag en vrijdag 12.00 uur voor de krant van dinsdag. Met grote droefheid, maar dankbaar voor alles wat hij ons heeft gegeven, delen wij mede, dat heden, na een kort ziekbed, is overleden, gesterkt door de H. Sacramenten der zieken, mijn lieve man, onze vader, groot- en overgrootvader Cornelis Willem Bakker echtgenoot van Divera Euphemia Witte eerder van Martha Kuip op de leeftijd van 82 jaar. Den Burg: D. E. Bakker-Witte Alexanderhoeve: A. P. Bakker-Bakker C. M. Bakker Den Burg: M. van Heerwaarde-Bakker J. A. van Heerwaarde Amstelveen: C. A. Binsma-Bakker St. Anna: W. J. Bakker C. A. E. Bakker-Witte Arnhem: H. A. Bakker J. C. Bakker-Hin klein- en achterkleinkinderen Texel, 28 oktober 1986. Molenstraat 79, 1791 DK Den Burg De H. Eucharistieviering zal plaatsvinden op vrij dag 31 oktober om 14.00 uur in de parochiekerk van de H. Johannes de Doper te Den Burg, waarna de begrafenis op het R.K. kerkhof zal plaatsvinden. Gelegenheid tot condoleren donderdag 30 okto ber van 19.30 tot 20.30 uur in St. Jan en na de begrafenis in de Witte Burcht. Siems laatste reis. Geschokt en bedroefd delen wij u mede dat plotseling van ons is weggenomen mijn liefste man, dierbaarste oubaas en liefste papa en dear grandpa in de ouderdom van 72 jaar en 7 maanden. Siem de Waal Jos Kees en Sue Lonneke Lilian Debbie Brenda Symon Linda 52 Cliftonweg 3201 Pietermaritzburg Suid-Afrika. Uit zijn geliefde Zuid-Afrikaans Pietermaritzburg ontvingen wij het droevige bericht van het plot seling overlijden van onze onvergetelijke Siem de Waal Jos en de kinderen, wij wensen jullie alle sterkte bij dit grote verlies. Familie De Waal, Den Burg. Met droefheid geven wij u kennis, dat in zijn geliefde Zuid-Afrika plotseling op 72-jarige leeftijd is overleden, onze beste schoonzoon en zwager Siem de Waal echtgenoot van Jos van Heerwaarden. De leegte die hij nalaat zal voor Jos, Lonneke en Lilian moeilijk zijn te aanvaarden. Wij wensen hen daarbij alle sterkte toe. Den Burg: M. van Heerwaarden-Witte Thijs en Lies Hanna en Willem Chicago: Corrie en Jack De Koog: Jaap en Lies Den Burg: Dik en Corrie Riet en Martin Zaanstad: Jan en Juana Den Burg: Annelies en Jan De Koog: Kees en Elly Texel, 24 oktober 1986. Met droefheid delen wij mede dat op 24 oktober is overleden mijn lieve man, onze vader, groot vader en broer Hendrik Schalkwijk, arts in ruste, echtgenoot van J. H. Gijsbers, eerder van L. Donker, 6 juli 1914 24 oktober 1986 Heerhugowaard: J. H. Schalkwijk-Gijsbers Wognum: P. H. Schalkwijk C. J. M. Schalkwijk-Weel Haarlem: A.G. Zeelenberg-Schalkwijk Bunnik: C. J. Schalkwijk M.A. Schalkwijk-Willems Oosthuizen: D. Schalkwijk F. M. Schalkwijk-Beumer Amsterdam: E. Itter-Schalkwijk G. J. Itter Rotterdam: H. Schalkwijk en kleinkinderen 1701 AL Heerhugowaard, 24 oktober 1986, Nuyenburgstraat 12. De crematie zal plaatsvinden op woensdag 29 oktober om 14.00 uur in het crematorium te Schagen, Haringhuizerweg 3. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de plechtigheid in de ontvangkamer aldaar. Liever geen bezoek aan huis. Bjffrn noemen wij ons zoontje. Hij werd geboren op 25 oktober 1986, is 55 cm lang en weegt 3700 gram. Wim en Susanne Groenewoud Buytengors 77 1791 WN Den Burg. P.S. Moeder en kind rusten van 13.30 tot 15.30 uur. I.v.m. hulp graag be zoek in de eerste dagen. 'Want jij droeg rozen om de slapen Ranonkel en het kruid der hei, jij was het zuiverste geschapen jij was uit mij....' Ons kindje Michel An gelo is geboren op 24 oktober 1986. Lindy en Jan Stroo Hoofdweg 41, 1795 JA De Cocksdorp telefoon 02225-270. Plotseling is van ons heengegaan onze zorgvolle vader en grootvader Siem de Waal De vele Texelaars die hem gekend hebben weten hoe zeer wij hem zullen missen. Familie C. H. J. de Waal Pietermaritzburg Republiek van Zuid-Afrika. Waardig en blijvend in zijn aandacht vöor de ander Jan de Jager, 31 mei 1894 - 25 oktober 1986. Weduwnaar van Cornelia Kuijper. Zijn kinderen: •Kees en Doetie de Jager-Rienks Tine en Gerard Visser-de Jager Elly de Jager en Maja van der Goes van Naters kleinkinderen en achterkleinkinderen De crematie zal plaatsvinden in het crematorium te Schagen op woensdag 29 oktober a.s. te 11.00 uur. Gelegenheid tot condoleren op dinsdagavond 28 oktober van 19.30 tot 20.30 uur in „Huize Ire ne", Den Burg, Texel, en na de crematie in het crematorium. Namens allen: C. de Jager, Zonnenburg 1, 3512 NL Utrecht. Het is allemaal zo gewoon: een baby.... Maar voor ons is het een klein wonder! Geboren: Yvette Pietje en Monique Kager Houtmanstraat 44, Oudeschild. 22 oktober 1986. Heel blij zijn we met de geboorte van onze dochter Anika Hugo en Jeannet Snoek 26 oktober 1986 Keesomlaan 3 1791 DA Den Burg. Dolgelukkig en behoorlijk in haar sas, toen Chéra hoorde dat het een zusje was. ledereen mag nu ook we ten dat zij Nadja zal heten. Thijmen, Yvonne en Chéra Grootjen Texel, 27 oktober 1986. De Dageraad 2 1797 SL 't Horntje-Texel.

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 3