Iheo Franchimon won 10 lijlsloop Dennenoord De Koog niet verder dan gelijkspel Oosterend speelt gelijk in Westzaan Zaterdag jaarlijks Smash-toernooi Zaalvoetbalprogramma Oosterend/Z1 op goede weg Sterke marathon van Gijs Jansen Evenwichtig Cocksdorp won met ruim verschil Jan en Corry Spaans riant aan kop ZDH pakt punt in leuke wedstrijd retbaluitslagen Boys klopt Boys I, dag 28 OKTOBER 1986 TEXELSE COURANT PAGINA 9 Na de grote nederlaag van vorige week tegen koploper JVC (0 8) wilde De Koog nu winnen van Ou- desluis om bij de kop van het klas sement te blijven. Een gelijkspel gaf dan ook geen voldoening voor de De Koog-spelers. De Koog, op papier sterker dan Ou- desluis, zag na het begin van de eerste helft Jaap van Kranenburg scoren. De kleine kansen hierna leverden echter niets op voor het in het eerste kwartier sterker spelende De Koog. Oudesluis zette De Koog geleidelijk meer onder druk en zo kon Piet Suurd, na een half uur spelen de gelijkmaker voor Oudesluis aantekenen. Een schot va naf de rand van het strafschopgebied was onhoudbaar voor Koger keeper Charles Ipenburg. De enige goede kans voor rust was voor spits Ben Kaart. Uit kansrijke positie, na een goede vrije trap van John List, miste hij, vrij voor de keeper. De tweede helft, met Gerrit Vlaming in de ploeg, gewisseld voor Bernhard Ipenburg, be gon met een goede kans voor Ou desluis. De rechterspits van Oudesluis schoot echter rakeling voor doel langs. De Koog kwam hier goed weg. Het elftal dat in het begin van deze tweede helft onder grote druk stond, zag de eerste goede kans net overgetikt door de Oudesluis-keeper. Peter Brons schoot vanaf twintig meter keihard in. De Koog kwam geleidelijk terug en had pech toen Cees van Beek, na goed aangeven van John List, zij schot via de binnenkant van de paal weer terug in het veld zag springen. De bal werd vervolgens tot hoekschop verwerkt. Vlak voor tijd schoot de in gevallen trainer/speler Ruud van de Kerkhof nog op de paal. Het bleef echter 1—1. Een terecht gelijkspel voor een slecht spelend De Koog, dat van geluk mocht spreken omdat ook con current Winkel gelijk speelde tegen Petten en Sint Boys verloor van Texel se Boys. Zo kon de tweede plaats in Oosterend is in Westzaan niet ver der gekomen dan een puntende- ling. De eerste helft keken de Oosterenders voortdurend tegen een al snel opgelopen 1—0 achter stand aan. Na rust zette Erwin Ko ning via twee snelle treffers zijn ploeg op voorsprong. Een hevig of fensief van de thuisclub leverde in de slotfase de gelijkmaker op. De wedstrijd was nog maar nauwelijks begonnen of SVO stond achter. West- zaanspeler R. Plooy kon vanaf de mid- delijn ongehinderd soleren tot aan de rand van het strafschopgebied. Het harde schot dat toen volgde verdween onhoudbaar voor Oosterend-doelman Robert Daalder in de bovenhoek. On danks de snelle tegentreffer was het overigens SVO dat in de eerste helft het spel bepaalde. De vele kansen die hieruit voortvloeiden werden slecht be nut. Dat Westzaan het moeilijk had bleek onder andere uit een keiharde terugspeelbal van één van de Westzaan-verdedigers die op de paal eindigde. SVO-doelman Daalder kon praktisch werkloos toezien hoe zijn ploeg vocht voor de gelijkmaker. Na rust kon Oosterend snel orde op zaken te stellen. Aanvankelijk leek dat ook te lukken. Na een paar minuten spelen in de tweede helft bediende Jit- ze Beintema de volkomen vrij staande Erwin Koning op maat. Koning be dacht zich geen moment en schoot vanaf de rand van het strafschopge bied onhoudbaar in. Even later was het weer raak. Ferdinand de Jonge bracht via een uitgekiende pass op nieuw Erwin Koning in stelling en zijn schot verdween onhoudbaar in de lin ker benedenhoek. Vanaf dat moment ging het echter steeds moeizamer bij Oosterend. Westzaan kreeg veldoverwicht en SVO moest alle zeilen bijzetten om de ge lijkmaker te voorkomen. Eerst lukte dat prima. Vooral omdat Oosterend- doelman Robert Daalder uitstekend stond te keepen. In de slotfase werd de druk echter toch te groot vooral Vincent van der Broek kreeg het steeds moeilijker met de uiterst snelle linkerspits van Westzaan. Hij was het dan ook die de beslissende voorzet gaf die tot de gelijkmaker leidde. Ooste rend probeerde nog wel opnieuw aan de leiding te komen maar miste daar voor de kracht. Zaterdag houdt volleybalvereniging Smash '68 uit Oosterend haar jaarlijkse toernooi in sporthal Ons Genoegen. De aanvang is om 7 uur 's avonds. In schrijfgeld voor elk team bedraagt ƒ15,—. De uitgenodigde teams zijn: Waterschap, van Wijngaarden 2, D.G.M., Assurantie-kantoor Bremer, Leydekkers, Opel Rentenaar, Antiek huisje, Tevoko 3, Westerlaken, de Ze ven Provinciën en Durper Drup. het klassement behouden blijven. De Koog speelt zondag thuis tegen Dirks- horn. Bij winst maakt De Koog een goede kans op de eerste periodetitel, indien JVC aan het eind van het sei zoen het kampioenschap kan vieren. Woensdag 29 oktober: 17.15 u. Casino 4-Casino 3 (j) 17.55 u. Gamma-Nissan (j) 18.40 u. KSMT-Oosterend (d) 19.30 u. Selectie J.A.-A O 2000 20.25 u. ZDH 2-Ver.Schilders 3 21.15 u. De Koog-Oosterend 7 22.05 u. Oosterend 2-ZDH Zaaldienst A O 2000 Donderdag 30 oktober: 17.15 u. Texel 4-ZDH 2 (j) 17.55 u. KSMT-De Koog (j) 18.40 u. KSMT 2-Nissan (d) 19.30 u. Gamma 2-Gamma 1 (d) 20.25 u. Casino 3-Casino 1 (d) 21.15 u. Gempo-Nioz 2 22.05 u. A O 2000 2-De Muy Zaaldienst: Oosterend Vrijdag 31 oktober: 17.00 u. Texel 7-Texel 6 (j) 17.30 u. Texel 1-Casino 2 (j) 18.15 u. Visser Bouw-Gamma 6 19.05 u. Ver.Schilders 2-Casino 5 20.00 u. Mantje-Alkema 20.50 u. Casino-Gamma 2 21.45 u. A O 2000-Jelleboog 22.35 u. Nissan-Oosterend Zaaldienst: Mantje Maandag 3 november: 17.15 u. Nissan 2-Casino 1 (j) 18.00 u. Nissan-Gamma 1 (d) Zaaldienst: Oosterend Oosterend begon de wedstrijd te gen Dindua uit Enkhuizen zonder spits Rien Brouwer (arm in gips) maar daar tegenover stond de te rugkeer van middenvelder Bennie Witte. De wedstrijd werd geplaagd door een felle wind waar vooral Dindua veel moeite mee had. Oosterend speelde een goede wedstrijd en behaalde een verdien de 2—1 overwinning door schitte rende doelpunten van Joost Brou wer en Bennie Witte. Oosterend begon zaterdag de wedstrijd met de harde wind in de rug en speel de op de aanval. Dindua werd meteen vast gezet en Oosterend kreeg een aantal redelijke kansen die echter niet in doelpunten werden omgezet. Oosterend nam vaak grote risico's en speelde achterin vaak met mandek king. Zodoende kon laatste man Joost Brouwer als extra middenvelder ge vaarlijk opkomen. Dindua kon hier niet veel tegenover zetten en moest met man en macht terug in de verdedi ging. Toch was het halverwege de eerste helft raak. Joost Brouwer schoot goed in en omspeelde het ver dedigingsduo en de keeper van Dindua en schoot beheerst in. Ook hierna leg de Oosterend het accent op de aanval maar moest vooral het laatste kwartier van de eerste helft oppassen voor de toch gevaarlijker wordende aanvallen van Dindua. Na rust meteen een aanvallend Dindua dat vroegtijdig op gelijke hoogte kon komen, maar de risico's die ze daar mee namen werden afgestraft door Oosterend. Martin Land ging alleen door en speelde Bennie Witte aan die goed wegdraaide van zijn vaste man en schitterend inschoot: 2—0. Dit was voor Dindua het teken om achter in het veld op één lijn te spelen en nog meer op de aanval te spelen. Maar de Oosterender verdediging speelde ook deze middag weer een solide partij met een hoofdrol voor voorstopper Gep Brouwer die als „stofzuiger" alles opving. Aan de andere kant veelruim- te voor de Oosterenders die vaak ge vaarlijk counterden. Toch kwam Din dua op 2—1 doordat de scheidsrechter een achterbal over het hoofd zag en liet doorspelen. Na dit doelpunt een machteloos aanvallend Dindua en een Oosterend dat de wedstrijd gedegen uitspeelde. Door deze overwinning staat Oosterend er weer goed voor en wacht volgende week de uitwedstrijd naar Bergen. Bergen staat op dit mo ment onderaan maar wordt door Oosterend niet onderschat. Zaterdag heeft Texelaar Gijs Jansen in Etten-Leur zijn beste marathontijd ver beterd met ca. vijf minuten. Hij kwam uit op de fraaie eindtijd van 2.57.30 uur en heeft daarmee de 3 uur-grens doorbroken, die voor veel marathonlo pers een doel op zichzelf is. Het par cours was niet zo mooi, Jansen onder vond in de eerste helft nogal wat hin der van de harde wind. De organisatie was echter perfect. Onder de ca. 3500 deelnemers waren zo'n 1000 lopers uit Belgie. Voor de marathon gingen 1450 deelnemers van start, terwijl de rest meedeed aan de halve afstand. De winnende tijd op ruim 42 kilometer was 2.24 uur. De eerste veteraan fi nishte in 2.38 uur. Gijs Jansen werd bij de veteranen 25ste. Hij heeft bij zijn prestatieverbetering veel baat gehad van een trainingsschema van de KNAU-trainer Bob Bovenman. Ver- In een wind- en regenachtige wedstrijd trad Cocksdorp aan in de uitwedstrijd tegen HOSV. Ondanks dat HOSV in de eerste helft met een krachtige wind in de rug speelde, bleek al snel dat Cocks dorp de betere kansen wist te scheppen. Dit mede omdat het elf tal van de durpers een steeds bete re uitgebalanceerde indruk maakt en een grote dosis inzet tentoon spreidt. De bal werd over meerdere spelers ver deeld, wat in de 25e minuut bijna tot de eerste goal leidde. Het was Jeroen Tromp die vanuit het achterveld Herm van der Beek aanspeelde. Hij gaf op zijn beurt de op snelheid liggende Ger rit Koorn de bal, die keurig werd voor getrokken. Roberto nam de bal in één keer op zijn slof en het was het uit gestoken been van een verdediger van HOSV dat op de lijn redding bracht. Kort hierna was het wel raak toen Ro berto alleen voor de keeper verscheen en voor Cocksdorp niet faalde. Het grootste gevaar van HOSV kwam in de eerste helft vooral over de vleugels, waarbij de hoekschoppen soms ge vaarlijke situaties opleverden. Bij een hoekschop werd de debuterende kee per Rob Vonk tot een uiterste krachts inspanning gedwongen. Een hard inge schoten bal op het gladde veld schoot door en dreigde in de netten te belan den. Vonk voorkwam een tegendoel punt en tikte de bal net over. Na rust speelde het, op plaats gewijzigd, team van Cocksdorp met de wind in de rug. Het team kwam al snel op grotere voorsprong door een doelpunt in eigen doel van de HOSV-back. De back werd door de goedstorende Bart Wijs man zo in het nauw gedreven dat hij de bal op zijn keeper terug moest spe len. Hierbij miste de keeper wegens gladheid van de bal en het leer ver dween in het doel. Dit doelpunt ver oorzaakte de terugval van Cocksdorp en begon HOSV het initiatief over te nemen. Hierdoor kreeg het centrale duo in de achterhoede, Klaas de Vries en Bep Vonk, veel werk te verzetten. Halverwege de tweede helft hervond De Cocksdorp zijn ritme weer, toen bij een aanval op het doel van HOSV de bal werd teruggelegd op de rand van het strafschopgebied, waarop Dennis Vonk met een harde knal voor 0 3 te kende. Kort hierop leek HOSV terug te komen toen de midvoor van dichtbij keeper Vonk in de uitste hoek passeer de. Dit was echter van korte duur om dat Cocksdorp na deze treffer gelijk or de op zaken stelde. Bij een ingestu deerde vrije schop, op 25 meter van het doel van HOSV, werd de bal door Dennis Vonk breed gelegd op Gerrit Koorn, die schitterend uithaalde en de bal langs de muur in de linkerboven hoek schoot. Door deze snelle tegen treffer was HOSV toch duidelijk aan geslagen. Hierna maakte Cocksdorp het karwei helemaal af toen Roberto Casciola bij een doorbraak allen voor de keeper verscheen, deze omspeelde en zijn tweede treffer van de wedstrijd kon noteren. De Cocksdorp keerde met een verdiende 5 1 overwinning tevreden terug naar het eiland. Op de vierde competitieavond van de klaverjasclub waren het Jan en Corry Spaans die de meeste pun ten wisten te verzamelen. Zij scoorden 7235 punten en daardoor is hun positie op de ranglijst versterkt. Als tweede eindigde, net als vorige week, het koppel Cor Hoogenboom en Harm de Vries nu met 6880 punten. Hiermee wisten zij het echtpaar Van Heerwaarden in het klassement van de tweede plaats te verdringen, overigens blijft het laatstgenoemde koppel het tot nu toe bijzonder goed doen in de competitie. Het voor het eerste jaar in de competitie meespelende koppel Ka- rel van Heerwaarden en Rob Caspers werd deze avond met 6860 punten derde, het gaat hen tot nu toe uitste kend getuige de voorlopige tiende plaats in het klassement. Fenny Hop man en Ruth de Ruwe scoorden 6851 punten en werden hiermee vierde. Voor hen lijken betere tijden aangebro ken, nu zij na drie matige avonden voor het eerst flink wat punten wisten te vèrzamelen. Als vijfde op deze avond eindigen Gerie van der Slikke en Jaap Witte met 6842 punten. Stand 1e periode na 16 partijen: Echtp. J. Spaans 27252 6 H. de Vries-C. Hoogenboom 26131 7 Echtp. J. van Heerwaarden 26045 7 J. Wiersma-J. Vinke 25843 8 Echtp. F. Veeger 25676 8 J. Zijm-P. Buysman 25653 2 G. v.d. Slikke-J. Witte 25531 7 P. en M. v. Heerwaarden 25466 10 Vrijdagavond 31 oktober is de eerste ronde voor het kampioenschap van Texel. Opgeven kan nog steeds bij Gerda Veeger, telefoon 02220-2212. schillende leden van de atletiekvereni ging Texel hebben inmiddels goede prestaties neergezet op de mara thon. Deze vorm van duursport wint nog steeds aan populariteit. De vol gende, waaraan Gijs Jansen van plan is mee te doen is de midwintermara thon van Apeldoorn, mogelijk samen met Piet Schuijl en Ron Daalder. nar Theo I Timmer. Theo Franchimon ontvangt bij de finish de gelukwensen van tweede prijswinnaar Ron Daalder (midden) en derde prijswinnaar Franchimon is zondagmiddag winnaar geworden van mijls Dennenoord-loop die voor het eerst over deze id was georganiseerd door de atletiekvereniging Texel, inchimon legde de afstand van 16.090 meter af in 55 minu- en 33 seconden. De loop over twee mijl (21 deelnemers) was ook een hoofdzakelijk jeugdige aangelegenheid. Eerste werd Denhardt van der Klikke (12.30), tweede Richard Stevens (12.46) en derde Roald van der Slikke (13.05). Eerste dame werd bij dit onderdeel de 32-jarige Marijke Visser (15.24) en het eerste meisje Nanda Koopman (16.10). De vijf mijlsloop met 21 deelnemers werd een overwinning voor Minne Goënga (28.01); tweede werd Bartho van Beek (29.41) en derde Franz van Dongen (30.08). scheidsrechter dat een verdediger de bal met de hand speelde en wees al naar de strafschopstip. De grensrechter had echter geconstateerd dat een St. Boys-speler eerder de bal met de hand mee had genomen waardoor de straf schop werd ingetrokken. Dirk Roeper was in de slotminuten nog dichtbij zijn tweede doelpunt maar kopte na een goed genomen hoekschop net langs de verkeerde kant van de paal. Texelse Boys 2 verloor in Breezand niet alleen gevoelig met 5—0 van BKC 3 maar ook de nieuwe aanwinst Aad Iwaar- den. Hij kwam als keeper in botsing met een tegenstander en brak daarbij ongelukkig zijn kuitbeen. Texelse Boys 2 had hiermee een zeer onfortuinlijk begin. Onder redelijke weersomstandighe den ontving ZDH DESS uit Sijbe- karspel. ZDH slaagde erin de be zoekers een 2—2 gelijkspel af te dwingen, maar gezien de goede in zet van de Hoornders had er meer ingezeten. ZDH kreeg al in de tweede minuut een grote teleurstelling te verwerken. DESS-speler D. Roskamp tikte in tweede instantie de bal achter Hoorn der keeper D. de Vries, die de bal on fortuinlijk liet glippen. ZDH vocht te rug met man en macht en zag haar in zet met een strafschop beloond. Na de gelijkmaker hield ZDH balbezit en con troleerde de wedstrijd. Met de wind in de rug vuurden de drie ZDH-spitsen met regelmaat op het doel, zonder re sultaat. Halverwege de eerste helft werd ZDH verrast door een counter en Roskamp slaagde met handen en voe ten erin DESS op voorsprong te bren gen. De Hoornders kwamen met nog tien minuten te spelen weer langszij via alweer een strafschop wegens hands. H. de Ruyter kwam voor de tweede maal naar voren om dit karwei af te maken. Na de thee probeerde DESS weer uit te breken. Hun sterke voorhoede werd echter vakkundig af gestopt door de ZDH-defensie. Eén verre trap trof het ZDH houtwerk. ZDH probeerde via de vleugels te pro fiteren, waar Jan de Wit en Ton Ar- nout de ballen goed voorbrachten. De afrondingen leverden meer problemen op voor de Hoornders. Bouk Vrede- voort schoot na een keurige combina tie net naast zodat de eindstand 2—2 bleef. Een schamel resultaat voor het sterk spelende ZDH. sde werd Ron Daalder met 57.29 lerde Cees Timmer met 57.38. Al- Hoven (58.17) werd vierde; Wim mer (61.21) vijfde, Jan Knippenberg II) zesde en Daan Welboren i8) zevende. it deze lange afstandsloop kon op mooie, merendeels beschutte par is ook worden meegedaan aan [strijden over één, twee en vijf En- 5mijlen. De totale wedstrijd trok teelnemers waaronder 29 leden van itletiekvereniging Texel die de ite tijden maakten. De organisato- ladden graag een wat grotere name van toeristen gezien, maar Jen verder weinig te klagen. Of zou over het weer moeten zijn dat sl regenachtig was. De Dennen loop kreeg de onmisbare mede- king van Staatsbosbeheer en vrij- zeker zal een dergelijke loop over terdag 25 oktober 1986: IVB, afdeling Noordholland: )/Z-Dindua 2-1 OV-Cocksdorp 1-5 SV 2-SVO/Z 2 5-2 lioren: sterend A1-VZVA A1 afgelast iringerwaard B1- Tex. Boys B1, 4—0 «I Bi-Geelzwart B1 6-1 iringerwaard B2- Oosterend BI,3 1 H Bl-Schagen B2 1-9 Koog B1-Texel B2 2-2 P C1-0osterend C1 8-2 j C2-Texel C1 0-2 Else Boys C1-BKC C2 4-1 sl C2-Watervogels C1 2-3 Nes junioren: maarse Boys-Tex.Boys 9-1 pillen: t-Boys D1-Oosterend D1 3-1 •C. D1-Texel D1 5-4 ND1-Texel D2 2-1 -Boys E1-ZDH E1 2-2 Koog E1-Oosterend E1 8-1 sterend F1-Texel F1 0-7 H F1-De Koog F1 5-1 ndag 26 oktober 1986: 8klasse KNVB: [agen-Texel afgelast VB afd. Noordholland: fesluis-De Koog 1-1 •Boys-Sint Boys 2-1 H-DESS 2-2 stzaan-Oosterend 2-2 dos 2-Texel 2 6-3 ®I3-Schagen 3 afgelast C 3-TexBoys 2 5-0 ^-Hollandia T4 2-13 ter 6-De Koog 2 2-2 ■I 4-HRC 8 8-2 7-Tex. Boys 3 4-7 'ioren: ?A1-Texel A1 3-3 Boys A1-ZAP A2 6-3 mes: 'tel 2-De Koog 6-0 ■Boys-Wiron 2 7 1 Marien: 1 Boys-Texel 1 1 Koog-De Cocksdorp 1—2 Engelse mijl-afstanden volgend jaar op nieuw worden gehouden. De loop over één mijl trok slechts drie jeugdige deelnemers. Eerste werd Na- tasja Koopman (7.47), tweede Mart Hoven (7.51) en derde Maartje Visser (9.08). In stormachtig weer maar op een goed bespeelbaar veld bebben de Texelse Boys de volle winst ge haald tegen St. Boys uit Sint- Maarten. Het veld was door de re gen wel glad geworden wat goed voetbal niet ten goede kwam. De Texelaars startten zeer voortvarend en vanaf de aftrap kreeg Dick van Stralen direct de gelegenheid tot vlak voor het doel van St. Boys door te dringen. De verdediging wist hem nog wel af te stoppen maar kreeg geen ge legenheid de bal goed weg te werken. Dirk Roeper was attent om de bal in vrije positie onhoudbaar achter St. Boys doelman Willem Janssen te knal len. Dat betekende dus binnen één mi nuut een verrassende voorsprong. Bin nen vijf minuten moest keeper Jans sen vervolgens twee maal zijn klasse tonen door met goed uitlopen Texelse Boys van een grotere voorsprong af te houden. De Boysverdediging, met als laatste man de jeugdige Jacob van Heerwaarden, stak deze keer goed in elkaar en gaf zeer weinig kansen weg. Helaas bereikte de middenlinie dit ni veau niet, waardoor veel balverliezen werden geleden. Dat St. Boys vlak voor het rustsignaal toch nog gelijk kon maken was te danken aan een domme fout van keeper Kees Kooy. Nadat hij de bal uit een hoge voorzet goed had gevangen schoot hij de bal tegen de passief afwachtende St. Boysspits Jack Kruyer aan. Deze maakte dankbaar gebruik van dit bui tenkansje en tikte de bal in het lege doel. Ondanks de protesten van Texel se Boys spelers kon de goed leidende scheidsrechter P. Kroon niets anders doen dan het doelpunt goedkeuren. Even later was Texelse Boys weer dichtbij een voorsprong. Bert Witte kopte uit een hoekschop net naast het St. Boysdoel. In de tweede helft was er weer een sterk aanvallend Texelse Boyselftal. Na een kwartier spelen, slaagde Bert Witte er in om met een harde schuiver de St. Boys-keeper te verassen en zijn ploeg op voorsprong te zetten. De spanning bleef tot de laatste minuut, omdat St. Boys doel man van geen wijken wildeweten. Hij wist een goed genomen vrije trap van Dick van Stralen uit de bovenhoek te plukken en een hard schot van Kees van Heerwaarde in de andere boven hoek tot hoekschop te verwerken. Met nog een paar minuten te spelen leek de dik verdiende volle winst voor Texelse Boys toch nog verloren te gaan. In een rommelige situatie voor het Texelse Boys-doel constateerde de

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 9