Reinwaterkelder PWN wordt aangepast Voor de eerste keer met kleren aan Zeldzame weerkaatsing Wijziging huisnummers Oosterend/Oudeschild agere score klaverjassers "i] sterend/ZA miste isluiting met top ÏINSDAG werd de achterzijde blootgegraven en opengebroken. Op de fot PAGINA 5 fonds; 13 tot en met 19 oneven, 4 stuks woningwetwoningen W.B.V. Oudeschild Hernummering Heemskerckstraat on even zijde: 1 bestaand woonhuis G. Stolk; 3 bestaand woonhuis mevrouw T. Blom; 5, bestaand woonhuis M. G. Bakker; 7 bestaand woonhuis J. van der Vis; 9 bestaand woonhuis J. J. Bakker; 11 bestaande bedrijfsruimte P. Boon; 13 reservenummer; 15 (was 11) bestaand woonhuis P. van der Star; 17 (was 11a) bestaand woonhuis watersport centrum Duinker; 19 (was 13) bestaan de woning A. Witvliet; 21 reservenum mer; 23 bestaande loods Fa. Zegel; 25 Fa. Zegel bouwbedrijf Schellinger; 27 reservenummer; 29 te bouwen woon huis F. Schellinger; 31 reservenummer; 33 (was 15) bestaand woonhuis A. van der Meulen; 35 (was 17) bestaand woonhuis E. Bays; 37 reservenummer; 39 te bouwen woonhuis Rab; 41 reser venummer; 43 (was 17a) bestaand woonhuis J. Brouwer; 45 (was 19) bestaand woonhuis H.W. Zoer; 47 (was 21) bestaand woonhuis G.T.C. Zij- erveld; 49 (was 23) bestaand woonhuis T. Zuidewind; 53 (was 27) bestaand woonhuis J. van der Kooij; 55 (was 29) bestaand woonhuis M. T. Boom 57 (was 31) bestaand woonhuis A. Heerschap. 51 (was 52) bestaand woonhuis J. Vermeulen. Hernummering Heemskerckstraat, even zijde: 2 ongewijzigd, bestaand woonhuis; 4 bestaand woonhuis J.C. Boersen; 6 bestaande loods Aris van Boven; 8 bestaande loods P. van der Star; 10 re servenummer; 12 bestaande loods Van de Knaap; 14 reservenummer; 16 (was 4a) bestaand woonhuis J. Kuiper; 18 (was 6) bestaand woonhuis mevrouw M. Zegel-Krijnen; 20 (was 8) bestaand woonhuis J.F.H. Schellinger; 22 reser venummer; 24 reservenummer; 26 (was 10) bestaand woonhuis S. Schel linger; 28 reservenummer; 30 reserve nummer; 32 (was 12) bestaand woon huis W. Rikkenberg; 34 (was 14) bestaand woonhuis mevrouw Y.J.M. Spek; 36 (was 16) bestaand woonhuis P.J. Kuiter; 38 (was 18) bestaand woonhuis A. de Vries;40 (was 20) bestaand woonhuis en bedrijf J.R. Boom; 42 reservenummer; 44 reserve nummer; 46 bestaand bedrijf Gamma; 48 reservenummer; 50 (was 22) bestaand bedrijf Rab Bouwmaterialen; 52 reservenummer; 54 (was 24) bestaand woonhuis A.D. Slegh; 56 (was 26) bestaand woonhuis A.M.R. Bakker;58 (was 28) bestaand woonhuis A. Schagen; 60 reservenummer; 62 (was 32) bestaand woonhuis J.J. Dek ker; 64 (was 34) bestaand woonhuis; 66 reservenummer; 68 reservenummer; 70 (was 36) bestaand woonhuis A.J.M. van Schoonhoven; 72 (was 38) bestaand woonhuis W. de Bruin; 74 (was 40) bestaand woonhuis P. Haker; 76 (was 42) bestaand woonhuis W., Vlas; 78 (was 44) bestaand woonhuis J. Kuip; 80 (was 46) bestaand woon huis S. Dros. Dinsdag 11 november De gemeenteraad vergadert in het raadhuis, aanvang 19.30 uur. De heer Groot van de Anne Frankstichting houdt in de Buureton voor de FNV vrouwenbond een lezing over fascisme en rascisme; 20.00 uur. De Baptistengemeente heeft in Eben Haëzer in de Julianastraat een bij belstudiebijeenkomst die voor ieder toegankelijk is. Thema „Verlossing"; aanvang 19.30 uur. Woensdag 12 november Mevrouw W. de Haan geeft „Sug gesties voor kleine cadeautjes" voor de Plattelandsvrouwen van de afdeling Texel, aanvang 14.00 uur in De Schakel. Donderdag 13 november In het Rode Kruisgebouw aan de Jon kerstraat in Den Burg wordt van 9.00 tot 12.00 uur de Welfare najaarsver koop gehouden. De raadscommissie voor Welzijnsbeleid heeft in het raadhuis een openbare vergadering, aanvang 19.30 uur. Gesproken wordt over de „welzijnson- derdelen" van de gemeentebegroting 1987. Om 14.00 uur begint in het zaaltje van de bejaardenwoningen „Starkenburgh" de jaarlijkse verkoping van handwerken. Vrijdag 14 november De gymnastiekvereniging Oosterend geeft in dorpshuis De Bijenkorf een uitvoering die gratis bezocht kan wor den; aanvang 19.30 uur. De klaverjasclub van Oudeschild houdt in dorpshuis 't Skiltje een klaverjasdri- ve ten bate van de Vara speelgoedak- tie; 20.00 uur. 11 NOVEMBER 1986 TEXELSE COURANT maar toch moest. Cocksdorper Peter Vos gaf vrijdag voor de zevende keer zwemles aan een clubje van zeven kinderen in het Eier/andsche Huis. De lessen dienen a/s voorbereiding op de later in Molenkoog in Den Burg te behalen zwemdiploma's. Bij wijze van voorproefje moesten de zeven kinderen vrijdagavond alvast met de kleren aan zwemmen. De meesten sprongen pardoes in het water, sommigen deden het wat aarzelend en eentje moest door Peter worden overgehaald; ze voelde er ei genlijk niets voor. De kinderen, afkomstig uit Eierland en De Cocksdorp en in leeftijd variërend van vijf tot elf jaar, konden voor hun prestaties vrijdag een zwembewijs of een drijfdiploma krijgen. Op de foto de éne die er eigenlijk niets voor voelde..... js de Oosterenders niet gelukt in hun thuiswedstrijd tegen iloper ZFC de punten thuis te iden. In een wedstrijd waarin sterend steeds voorop ging met d verzorgd veldspel en waaruit ele goede scoringskansen ont- nden, was het de tegenstander de aangeboden kans niet liet |0n en met een 0—1 overwin naar Zaandam kon lïgkeren. glad veld en in de regen werd het B-veld gestart met een behoor- belangstelling voor deze topper in jerste klasse. Met een harde wind probeerde Oosterend het spel in iden te nemen wat aardig gelukte, ikzij de inzet van iedereen. De ste goede actie kwam op naam van Brouwer die op rechts van zijn jnstander los kwam en een gave zet op het hoofd van Jan Eelman stste. De bal glipte door de keeper handen maar bleef net voor de lijn liggen. Uit een corner kopte v.d. Brink de bal door, waarna Oosterenders elkaar voor de be liepen om het af te ronden. ZFC, een nerveus wordende coach Rep, teerde wel terug te vechten maar enthousiasme van de Oosterenders niet alleen groter, ook het spel daarbij beter. Een prachtige solo Leendert Eelman werd op het moment afgestopt. In de twee- lelft, met de wind in de rug, werd wat moeilijker spelen, maar het beeld bleef voor de toeschouwers (rekkelijk. Een reeds afgeslagen van ZFC bracht gemopper op icheidsrechter die zijn grensrechter Op de rand van het straf- opgebied gaf hij als straf een vrije die vakkundig werd benut: 0—1. initiatief bleef bij Oosterend dat de wist te verhogen en ook nu weer sen kreeg. Een vrije trap van Ben Ie (in de tweede helft ingevallen Peter de Wolf) tikte de keeper net over. Een serie van zes cor- op rij deden de verdediging van wankelen. Enkele uitvallen van konden nog afgeslagen worden srzelf doelpunten maken zat er de Oosterenders niet in. Een Istrijd waarin Oosterend niet kreeg -het verdiende en waarvan het pu- heeft genoten. de zesde competitie-avond van de erjasclub is het opnieuw niemand ikt 7000 punten of meer te scoren, inaars van deze avond werden Nel omen en Willem Bakker met 6876 iten, waarmee ze voor het eerst in i competitie een hoge score haai en hiermee gelijk een flink eind ien in het klassement, koppel Freek v.d. Gracht en Frans werd met 6815 punten tweede. Na goed begin in de competitie wa- ze later ver teruggevallen in het ssement, maar op deze avond ikten zij weer tien plaatsen winst, sa Harbers en Willem Koomen ble- ook prima meedraaien en wisten ffikeer met 6586 punten als derde eindigen. Hetzelfde kan gezegd iden van Jaap Zijm en Piet Buijs- idie met 6552 punten vierde wer- I Zij blijven constant vrij hoog sco- en staan hoog op de ranglijst ge- eerd. Als vijfde eindigden Tiny sman en Truus Witte met 6395 Voor hen werd het de hoogste punten te halen, daar zij op aatste plaats stonden, die hebben Om de verbouwing aan de kelder te kunnen uitvoeren en afvoerleidingen te zien. Sinds enkele weken is het aanne mingsbedrijf Veldhuis, Bakker en Van der Klok (VBK) uit Hoorn be zig met de verbouwing van de reinwaterkelder op het terrein van het PWN-pompstation aan de Westerweg. Sommige voorbijgan gers denken dat het wat te maken heeft met de omstreden plannen voor de aanleg van een waterzin ker naar het vasteland, maar dat is een misverstand. Geheel los van de toekomstige water voorziening was een verbouwing van de reinwaterkelder nodig omdat de ou de kelder die zich onder het pompsta tion bevindt buiten gebruik moet wor den gesteld. In de oude situatie beschikte het PWN over twee reinwaterkelders die moeten dienen als buffer om plotselinge toe name van het watergebruik op te van gen. De ene kelder zit onder het pompstation en dateert uit de vijftiger jaren toen Texel waterleiding kreeg, de andere werd veel later gebouwd onder het terrein vóór het pompstation en kan 2000 m3 water bevatten. Periodiek schoonmaken van de kelder gaf op die manier geen problemen want één van de kelders kon wel even buiten gebruik worden gesteld. De ou de kelder onder het gebouw wil het PWN echter niet meer gebruiken om dat deze lekt als gevolg van scheuren in de wanden. Het mankement is ont staan toen het PWN destijds overstap te van electromotoren naar diesels. De kelder was niet bestand tegen de tril lingen van de dieselmotoren. Om een schoonmaakbeurt (één keer per vijf zij hiermee aan een ander koppel overgedragen. Stand Ie periode na 24 partijen: Echtp. J. Spaans 39463 10 H. de Vries-C. Hoogenboom 39065 10 J. Wiersma-J. Vinke 38404 9 J. Zijm-P. Buijsman 38183 4 W. Koomen-R. Harbers 37997 10 P. en M. van Heerwaarden 37831 17 Echtp. J. v. Heerwaarden 37580 10 G. v.d. Slikke-J. Witte 37423 9 Y. Witte-G. Witte 37327 14 jaar) mogelijk te maken wordt de nieu were kelder van 2000 m3 nu gesplitst in twee afdelingen, die onafhankelijk van elkaar kunnen functioneren. Tege lijkertijd worden voorzieningen getrof fen om een goede doorstroming van beide kelderruimten te krijgen. Het drinkwater mag niet in „dode" hoeken langdurig stil blijven staan, want dat is slecht voor de kwaliteit. Verdere bouwactiviteit op het PWN- terrein is wél afhankelijk van het systeem van watervoorziening waar voor deze maand nog de definitieve beslissing valt. Zou Texel een hyperfiltratie-installatie krijgen, dan moeten extra voorzieningen worden getroffen om de zuiverheid van het al dus geproduceerde water te garande ren. Bij een zinker hoeft dat niet want het drinkwater dat daarmee van het vasteland wordt aangevoerd is direct gebruiksklaar. Terug naar electra De vernieuwde reinwaterkelder zal van trillende dieselmotoren geen last heb ben, want er komt een nieuwe pomp- installatie die weer.op electromotoren zal werken. Een noodagggregaat ga randeert dat ook bij het uitvallen van de electriciteit de druk op de waterlei ding in stand blijft. Electrische pom pen vergen minder onderhoud en zijn beter te regelen. Bij het opvangen van de verbruikspie- ken speelt ook de onlangs in gebruik De familie Schraag liep vorige week zondagmiddag over het strand bij paal 28 toen men om drie uur in de rich ting van De Koog een zeldzaam ver schijnsel aanschouwde. Eén van de talloze zonnestralen werd door iets weerkaatst en vanaf het strand scheen de straal weer de hemel in. J. Schraag zag kans het zeldzame verschijnsel vast te leggen op de gevoelige plaat. Hoewel hij naderhand niet uit kon vin den wat de straal weerkaatste, wordt verondersteld dat het gaat om een plas water of een stuk glanzend afval. genomen reinwaterkelder bij De Cocks dorp een rol. Afhankelijk van de tijd van het jaar verschilt het gebruik van water op Texel sterk. In de winter moet het PWN dagelijks maximaal 2500 m3 leveren, maar in de zomer, met de toeristen erbij, is de 6800 m3 wel eens overschreden. Vooral 's zo mers loopt het gebruik op de dag zelf enorm uiteen. De voorraadkelders die nen om bij „pieken" in de vraag de le vering van water te garanderen. In Oosterend en Oudeschild wordt de huisnummering van enkele stra ten herzien. De wijzigingen in Oosterend betreffen de Mul derstraat en het Robbepad, door dat ter plaatse de nieuwbouw van 18 woningen plaatsvindt. In Oude schild worden de gebouwen aan de Heemskerckstraat opnieuw ge nummerd. De huisnummering vormde hier al jaren een knelpunt voor de gemeente. Een nieuw te bouwen huis kon niet meer van een logisch nieuw nummer worden voorzien en vormde daarmee de aanleiding voor de aanstaande her nummering. Via reservenummers kan rekening worden gehouden met eventuele toekomstige bouw aan de genoemde straten. Oosterend Mulderstraat; vernummering zuidzijde: 6, 8 en 10 reservenummer; 12 tot en met 26 even, 8 premienieuwbouwwo ningen Bouwfonds; 8 wordt 28 bestaand woonhuis N. de Boer; 10 wordt 30 bestaand woonhuis R. Kuiper-Vis; 12 wordt 32 bestaand woonhuis A. Vlaming-Vermeulen; 14 wordt 34 betaand woonhuis L. Huisman. Robbenpad: hernummering: 1 wordt 2, bestaande woning met be drijfsruimte W.R. Duvekot; 4 reserve nummer; 2 wordt 6 bestaand woon huis J.S. de Goede; 4 wordt 8 bestaand woonhuis M. Heerschap; 6 wordt 10 bestaand woonhuis B.J.C. Starink. 8 wordt 12 bestaand woon huis C. de Graaf; 1 tot en met 7 one ven, nieuwbouw 4 bejaarden wonin gen; 9 tot en met 11 onenven, 2 stuk premienieuwbouwwoningen Bouw-

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 5