I M VAN HET RAADHUIS J atal a Witte won e kerstbokaal Bridgekampioenen Nieuwjaarswedstrijd ZDH Mistral en Defrie Receptie S.V. Texel Albert Everaarts schoot alles raak Mededelingen van B.enW.\ Culturele agenda Eilandcompetitie volleybal Sponsorwedstrijd manege geslaagd: f5190,91 ÜMF.GAi V krrauc w urnen eoPEl rel terzake erse sterret /edstrijden, lelangrijke ïermans. Na twaalf wedstrijden zijn mevr. Van Hoogen en G. Bakker kampioen ge worden in de A-lijn met 54.88%. Kam pioenen in de B-lijn werden De Brok en Ruigrok. Zij behaalden 55.79%. In de G-lijn zijn met 57.54% de dames Van Empel en Van der Molen de win naars geworden. Na promotie en degradatie wordt 5 ja nuari weer een nieuwe competitie van twaalf wedstrijden gestart, waarbij ook nieuwe leden welkom zijn. Op nieuwjaarsdag heeft ZDH zijn tradi tionele nieuwjaarswedstrijd tussen het huidige ZDH 1 en oud ZDH 1-spelers. Vanaf 13.00 uur worden de spelers in de kantine verwacht; er is dan gele genheid om een kop soep te nuttigen. De wedstrijd begint om 14.00 uur. Na afloop van de wedstrijd is er in kantine de Spil een nieuwjaarsreceptie. Dinsdag 6 januari begint Dirk Makelaar weer met de trainingen voor de senioren. De prijswinnende paarden danken hun vitaliteit aan het onvolprezen speciale voer van N. J. Zeeman, 't Zand (N.H.) Interesse? Bij leverantie be middelt gaarne: Jim Schagen Wagemakerstraat 28 Den Burg Telefoon 02220 - 2470 NSDAG 30 DECEMBER 1986 TEXELSE COURANTPAGINA 9 drijf. De kerstbokaal, een grote wissel beker, werd door W. Slaman uit Den Burg ter beschikking gesteld. Kerstbokaal In zijn dankwoord ter afsluiting van de dag kondigde S.O.M.TrVOorzitter Piet Daalder aan dat er 75190,91 bijeenge- reden was. Dat was reden tot groot gejuich bij de talrijke aanwezigen. Nu kan de foyer definitief worden ge bouwd. Daarna ging Daalder over tot de prijsuitreiking. Winnares van de eerste prijs en dus van de kerstbokaal werd Natalja Witte met de bruine C- pony Defrie. Zij behaalde in totaal 343 punten over alle onderdelen. De over winning kwam volkomen onverwacht. Natalja heeft Defrie pas een paar maanden. Ze heeft natuurlijk veel ge oefend, maar dit hadden we toch niet verwacht", aldus een stralende moeder Witte. Natalja mag de wisselbeker een jaar houden. Het is de bedoeling dat ieder jaar om de kerstbokaal gestreden wordt. Diegene, die hem twee keer achter elkaar of drie keer in totaal weet te winnen, mag hem houden. Uitslagen: 1. Natalja Witte - Defrie (343); 2. Annemarie van der Linde - Vadim (337) 3. Thirza Weel - Jonas (331) 4. Johnny van der Zwaag - Wendy (330) 5. Andrea Keijser - Duke (329+) 6. Sigrid Collou - Dandy (329) 7. Annet Kossen - Martin (326) 8. Masja Roeper - Sandy (323). Zoals ieder jaar houdt ook S.V. Texel een nieuwjaarsreceptie. Het bestuur nodigt alle spelers, spelersvrouwen, donateurs, supporters, sponsors en houders van S.V. Texel-loten uit om op zondag 4 januari vanaf 14.00 uur naar de „Kletskeet" te komen voor de nieuwjaarsborrel. Versluis Haarden naar de mannen 1-klasse, terwijl IJs met pindasaus er vanwege de komende examens mee stopt. Overigens blijft bij de mannen de indeling in 2a en 2b gehandhaafd. Tevoko en Visser Bouw starten de tweede helft in de Vrouwen 1 klasse, waaruit Casino degradeert naar vrou wen 2. Antiekhuisje vult de vrouwen 2-klasse aan, terwijl het nieuwe team Slappe Netje de derde klasse gaat versterken. Het nieuwe programma zal ook nader ingaan op de ,,wisselspelers"regeling. Daar blijkt dat scherpere controle ver eist is, zijn alle teams verplicht een spelerslijst in te leveren bij de wedstrijdleiding, die ook door middel van de wedstrijdformulieren nauwge zetter zal gaan toezien op de juiste toepassing van de regeling: behalve in de laagste klasse alleen invallen in een hogere klasse en dat niet meer dan één keer per kalendermaand. Veld A, mannen: 18.30 u. Van Wijngaarden 2-Almarkt Teso 19.05 u. Teso-Segerink/Eelman v. Wijngaarden 2 19.45 u. Kobeko-Mantje Sport 40 plus 20.25 u. 40 plus-P.A.S. Mantje sp. 21.05 u. DGM-Versluis P.A.S. 21.45 u. RWS-Smash 2 DGM 22.25 u. Krim-Bremakker Smash 2 Veld B: 18.30 u. NCM-Casino CVI 19.05 u. CVI-Haarstudio NCM 19.45 u. 20.25 u 21.05 u. 21.45 u. 22.25 u Veld C: 18.30 u. Smash-Retsina Haarstudio Leijdekkers-Ass.Bremer Smash Graaf Spuit.-Theodorahoeve Stuc. v.d. Woude Stuc. v.d. Woude-Gemeente Graaf Spuit. RSG-Paal 9 Gemeente Loodsmanwelvaren-Hannibal DA 19.05 u. DA-Eelman-Seg. Hannibal 19.45 u. Tevoko-Visser Bouw Westerlaken 20.25 u. Westerlaken-Zegel Mode Tevoko 21.05 u. Mantje-Durper Drup Zegel M. 21.45 u. Lindeboom-Klif 23 Durper dr. 22.25 u. 7 Provinciën-Vinke Klif 23 Mantje Sport-Segerink/Eelman 2 0 Waterschap-Almarkt 2-0 Waterschap-Mantje Sport 1 1 RWS-Panorama 2 0 Smash 2-Autocentrale 0 2 Versluis-Waterschap 2 0 Eelman/Seg.-Tevoko 0 2 Haarstudio-TX 40 1 1 Grooten Sloc-7 Provinciën 2 0 Taveerne-Vinke 1—1 Molenkoog-Casino 2 0 A&O-Retsina 1—1 TX 40-Smash 2—0 CVI-Ass. Bremer 1—1 NCM-Visser Bouw 2 0 Loodsmanswelvaren-Verpleeghuis 0 2 Wedstrijdleiding: Guus Witte, tel 4171. Iedere deelnemer aan deze wedstrijd had gezorgd voor sponsors, veelal ken lissen en familieleden. Deze sponsors (noesten een bepaald bedrag betalen ier behaalde punt in de dressuur. Naast dressuur werd er ook gespron gen en er was een theorieronde. De kerstbokaal was voor degene met het hoogste aantal punten in totaal over alle onderdelen. In de provisorisch, maar effectief ingerichte foyer konden !de toeschouwers getuige zijn van een spannende strijd. Jokerhindernis dressuur werd in de ochtenduren verreden. Voor sommige deelnemers was het een hele ervaring, zo helemaal alleen in de binnenbak, maar de meesten hadden flink geoefend, en dat was te zien. Het progressieve springconcours 's middags bracht spectaculaire momen ten met zich mee. Er stonden zes hin dernissen oplopend in hoogte in de kak, plus eem „jokerhindernis". Deze laatste was vrijwillig, maar bracht extra deelnemende amazones neemt een hindernis die van „schrikplastic" was voorzien, waarvoor menig paard terugdeinsde. De strijd om de Bap Geel- penaltybokaal, traditioneel programma-onderdeel tijdens het kersttoernooi, werd overtuigend beslist in het voordeel van Albert Everaarts van ZDH. De 15-jarige voetballer uit Den Hoorn was als eerste aan de beurt en zette zijn elf concurrenten voor het blok: Al- bert schoot namelijk alle vijf penal ties achter FC Den Bosch-keeper Jan van Grinsven. Van de overige jeugdvoetballers kwam Sil Warnaar van S.V. Cocksdorp nog heel dicht bij met vier treffers. Derde werd Menno Schuyl van Texelse Boys met drie raak. Alle deelnemers ontvingen een sporttas als beloning. De verenigingen worden er nog eens op gewezen dat op de afdeling cultu rele zaken op het raadhuis een culture le agenda wordt bijgehouden. Daarin worden alle evenementen, die bekend zijn, vermeld. De verenigingen worden vriendelijk verzocht hun evenementen tijdig door te geven aan de afdeling culturele zaken, zodat de agenda steeds actueel is. Daarnaast kunnen verenigingen dan ook informeren of op een bepaalde dag, dat zij een evenement willen or ganiseren, al een evenement plaats vindt. Deze informatie wordt u gaarne verstrekt. Tel. (02220) 3041, toestel 130. Programma dinsdag 6 januari: Een aantal teams start het nieuwe jaar met goede voornemens en begint in 1987 in een hogere klasse. Vanuit man nen 2 promoveren Mantje Sport en Smashen en blokkeren op hoog niveau tijdens de volleybal-demonstratie. Feijenoord wordt op humoristische wijze aan het publiek gepresenteerd door aanvoerder Stafleu. paard. Veel paarden en pony's weiger den dan ook voor deze sprong, som migen heel onverwacht. Dat over kwam Annemarie van der Linde met de schimmelhengst Vadim. Ze viel er af, maar landde keurig op haar benen. Bij een tweede poging ging alles goed en sprong Vadim er keurig overheen. Kees Timmer met zijn grote paard Mister stal de show door met veel bra voure foutloos over de joker te sprin gen voor een dolenthousiast publiek. Jaarabonnement Voor diegene, die het meeste sponsor geld bijeenbracht was een jaarabonne ment voor de manege uitgeloofd. Dit werd Peggie Kamperman, instructrice van de Kleppertjes en de Waddenrui- ters. Omdat Bernhard Wolf als bestuurslid van de S.O.M.T. buiten me dedinging meedeed, viel hij niet in de prijzen, hoewel hij voor 711,30 per punt werd gesponsord. Hij zorgde met 121 punten in de dressuur voor een bedrag van 71367,30. Er werden acht prijzen uitgereikt over alle wedstrijdon derdelen. De prijzen, bestaande uit lin ten en bekers, waren beschikbaar gesteld door particulieren en één be- Ruud Mattu in een merkwaardig duel om de ba! met Johan Steur. komst van nog meer kwaliteit kan wor den genoten, als Brother Martinus met alle internationals in de gelederen naar Texel kan komen. Toernooi-organisator Aad Blom liet weten voor volgend jaar te denken aan een basketbal de monstratie. Per slot van rekening speelt er een nationaal topteam naast de deur in Den Helder. Tot slot van dit verhaal de constatering dat de formule van het tweedaagse zaalvoetbal nog lang niet uitgemolken is. Zonder uitzondering lieten de spe lers zich enthousiast uit over de gast vrijheid en gezelligheid, wat grote aan trekkingskracht uitoefent om de kerst dagen elk jaar weer op Texel door te brengen. Dat is niet op de laatste plaats de verdienste op de soepel functionerende organisatie, die leunt op een grote groep vrijwilligers. Dank zij hen kunnen de Texelse voetballief hebbers hun hart ophalen, ieder jaar weer. Uitslagen: Gamma-Volendam/NMB Texel 1 1 Clark Udine-lrma la Douce 0 6 RKC-Feijenoord 6—1 Oost-Nederl./Turbo-FC Den BoschO 0 Volendam/NMB Texel-Oud Ajax 5 5 FC Utrecht-FC Twente 4 2 Oud Ajax-PSV 1-1 FC Den Bosch-lrma la Douce 3—2 Gamma-RKC 1 —6 FC Twente-Clark Udine 1 —2 RKC-PSV 3-3 Oost-Nederl./Turbo-Irma la Douce 1—4 Oud Ajax-Feijenoord 2—4 FC Utrecht-FC Den Bosch 1 —3 Volendam/NMB Texel-PSV 5—1 FC Twente-Oost-Nederl./Turbo 0 8 Gamma-Feijenoord 1 1 Clark Udine-FC Utrecht 1 —4 Oud Ajax-Gamma 1—0 Oost-Nederl./Turbo-Clark Udjne 1—3 Volendam/NMB Texel-Feijenoord 0—1 Irma la Douce-FC Twente 3 0 drie beste penalty-specialisten bijeen. Links winnaar Albert Everaarts van ZDH, naast Warnaar (SVC) en rechts Menno Schuyl (Tex.BoysJ. RKC-Oud Ajax 2 0 Oost-Nederl./Turbo-FC Utrecht 2 2 Gamma-PSV 3 2 Clark Udine-FC Den Bosch 0 6 RKC-Volendam/NMB Texel 2-1 FC Utrecht-lrma la Douce 0 2 PSV-Feijenoord 2—1 FC Twente-FC Den Bosch 0 3 1e kruisfinale: RKC-Irma la Douce 1—3 2e kruisfinale: Feijenoord-FC Den Bosch 2 5 7e-8e plaats: Oud Ajax-Utrecht 3—0 5e-6e plaats: Oost-Nederl./Turbo-Volendam/NMB Texel 2-2 (Oost-Nederl./Turbo w.n.s.) 3e-4e plaats: Feijenoord-RKC 5 5 (Feijenoord w.n.s.) finale: Irma la Douce-FC Den Bosch 1—1 (Irma la Douce w.n.s.) )e sponsorwedstrijd die zondag lerreden werd in de overdekte ma- lege aan de Akenbuurt is op twee nanieren een succes te noemen. Jaast een gezellige dag met veel oeschouwers en mooie paar- lesport, zorgden de 40 deelnemers ir voor dat er zelfs meer geld dan lerwacht in het laatje kwam. Dit geld komt ten goede aan de Stich ting Overdekte Manege Texel (S.O.M.T.), die er de inrichting van de foyer mee zal bekostigen. punten op, mits foutloos gesprongen. De jokersprong bestond uit een flinke oxer, omhangen met glimmend plastic lint, een ,,enq" gezicht voor een Volleybal Het nieuwe pauzenummer op de eerste dag, de volleybal demonstratie tussen twee topploegen, was een geslaagde keuze. Voor dit onderdeel waren zelfs mensen speciaal naar de sporthal gekomen- Bosta- The Smash en Brother Martinus maakten er een gevarieerde partij van. Volgens kenner Koos Doeve was het spel van eerste divisie-niveau. Wellicht dat in de toe- terzake kundige interviews met di- sterren na afloop van de hulp kreeg de organisatie van fysiotherapeute Henriëtte Tim- Vooral tijdens de tweede had zij de handen vol met

Texelsche Courant | 1986 | | pagina 9