Zaalvoetbalselectie derde in Gouden Hoeftoernooi Franchimon winnaar drukke winterbosloop .aalvoetbaltitel voor 3-junioren Amsterdam afsluiting Kleppertjes Succesvolle wedstrijden Geconcentreerd «int ruim Mareis-Hoppers: 48-35 Eerste viswedstrijd in 1987 Training SV De Koog Nico Erwich nieuwe trainer SV De Koog NVB zit Texelse clubs weer dwars lintje SP Of,, igilNSDAG 6 JANUARI 1987 TEXELSE COURANT PAGINA 5 Drie Texelse zaalvoetbalselecties waren op diverse toernooien actief. De beste prestatie werd geleverd door de seniorenselectie die op het Gou den Hoeftoernooi een uitstekende derde plaats behaalde. De A- juniorenselectie miste net de kruisfinales in het Noordhollands kam pioenschap en de twee B-juniorenselecties werden vijfde en zesde bij het N.H. kampioenschap dat op Texel werd gehouden. Texel kwam op het eigen toernooi uit met twee teams wegen afzeggen van Den Helder. Van dit kampioenschap is het verslag elders in deze krant te vinden. Eindstand Gouden Hoeftoernooi: 1. West-Friesland, 2. Alkmaar, 3. Texel, 4 Waterland, 5. Schagen, 6. Den Helder, 7. Zaanstreek. Eindstand A-junioren: 1. West-Friesland, 2. Rotterdam, 3. Den Helder, 4. Zaanstreek. Pe99Y Kamperman uit de verdediging hielp niet veel om dat sommigen al vijf meter voor de verdediging schoten. Het leidde tot wat onrust en opnieuw een toe valstreffer. Ruststand 7—2. Omdat de scheidsrechter ook na de eerste bles sure niet optrad tegen dit afschieten" ging de tegenstander door. Een per soonlijke verdediging op degene met het meeste succes betekende dat een nu weer steeds meer scorend MST de ruime marge langzaam maar zeker kon uitbouwen. In de verdediging van de tegenpartij bleven gaten vallen en de stuitballen waren de keepster steeds weer te machtig. Halverwege had een mooie achterwaartse draaiworp een beter lot verdiend maar de lat stond een verbetering van het toch al zeer mooie scoringspercentage van 40% in de weg. Eindstand 17 6. Zaterdag speelden de Mareis tegen de Hoppers in Den Helder. De Mareis hadden een sterke start, maar verder ging de wedstrijd redelijk gelijk op. De Mareis beslisten deze basketbal- wedstrijd in hun voordeel. Op een blessure na was het een leuke wedstrijd. Nico Erwich heeft een rijke ervaring op sportgebied. In het seizoen '76/'77 was hij trainer van SV Texel (promotie naar KNVB) en nadien heeft hij ZDH een half jaar getraind. Wegens werk zaamheden (overplaatsing naar Antil len) moest hij dit voortijdig afbreken. Momenteel is hij begeleider van Texel 2. Dat de aankomende trainer in De Koog woont, werd door het Koog- bestuur ook als een belangrijk voordeel gezien t.o.v. de andere sollicitanten die niet op Texel woonachtig waren. Ruud van de Kerkhof, die met andere vereni gingen in onderhandeling is, zal tot eind mei zijn contract uitdienen. De Texelse seniorenselectie startte het Gouden Hoeftoernooi (in Alkmaar) voorzichtig met twee gelijke spelen, beiden zonder te scoren. In deze wedstrijden tegen Den Helder en Alk maar speelde Texel bijzonder gecon centreerd in de verdediging en wist kansen niet om te zetten in doelpun ten In de derde wedstrijd tegen Wa terland behaalde Texel de volle winst. Simon Brand scoorde tweemaal en bracht Texel op 2 0. Waterland wist kort voor tijd terug te komen tot 2—1 en leek nog gelijk te komen toen een Texel-verdediger twee minuten op de strafbank moest plaatsnemen. De Texelse verdediging hield het hoofd er bij en de 2—1 zege was een feit. De vierde wedstrijd was tegen West- Friesland, de latere toernooiwinnaar. Ook in deze wedstrijd wist Texel door geconcentreerd spel lang de stand op 0—0 te houden. Helaas beging een Texel-verdediger één minuut voor tijd een fout waardoor West-Friesland met 1—0 won. Tegen Schagen kwam Texel achter met 1—0, maar via een doel punt van Nicol Schermer kwam Texel op 1—1 wat ook de eindstand werd. In de laatste wedstrijd moest Zaanstreek bedwongen worden om de derde plaats te pakken. Paul van Exel bracht Texel op voorsprong door een prachti ge goal. Het leek er lang op dat Texel deze stand vast zou houden. Toch kwam Zaanstreek nog terug. Gelukkig voor Texel schoot John List in de laatste minuut Texel naar de overwin ning. De selectie bestaande uit Bart Heerschap, Simon Brand, Louis Uriot, Nicol Schermer, John List, Marcel Uri ot, Martin Koorn, Wilke wassenaar en Paul van Exel met coach Aad Blom kan tevreden terugkijken op dit Gou den Hoeftoernooi. A-junioren De A-juniorenselectie kan ook tevreden zijn, al zijn de prestaties op papier met haalde ook een tweede prijs met het behendigheidsspel „stoelendans' Voor de afdelingsdressuur kreeg de equipe 127 punten, wat op dit onderdeel een tweede plaats opleverde. Evelien Eel- man en Tineke Kossen hadden samen een gemiddelde van 84 punten voor de stijl in een foutloos gereden parcours. Het derde onderdeel, ,,het spel", moest de beslissing brengen. De eerste plaats behoorde nog tot de mo gelijkheden. De Kleppertjes stonden na twee onderdelen slechts drie punten achter op nummer één, de Wieringermeerruiters. Bovendien waren De Kleppertjes de laatste jaren steeds hoog geëindigd met dit onderdeel. Misschien kwam het door de spanning, maar deze keer lukte het spel niet zo goed. Wél wisten de meisjes hun tweede plaats vast te houden. De combinatie Hanni- ta de Wit met Tavarez moest deze dag afscheid nemen van de ponysport we gens het bereiken van de 18-jarige leeftijd. Ze heeft haar „carrière" bij de ponyclub met een mooi resultaat af gesloten en zal het komende jaar ver der gaan bij de Waddenruiters. zo goed. Texel verloor in de eerste wedstrijd tegen de latere finalist met 4—0. De Texel-jeugd revancheerde zich in de tweede wedstrijd tegen Zaanstreek prima door 0—0 gelijk te spelen, maar de beste kansen waren in deze wedstrijd voor Texel. In de laatste wedstrijd tegen Haarlem moest Texel met twee doelpunten verschil winnen om in de kruisfinales te geraken. Texel nam een 2—1 voorsprong, wat met voldoende was. De Texelse selectie be gon fel aan te vallen om de derde tref fer te forceren, wat geen resultaat had. Haarlem maakte gelijk, dat knak te de selectie en kort voor tijd schoot Haarlem de winst ook nog binnen. Toch liet de Texelse jeugd zien dat Texel mee kan met het voetbal van de vaste wal. Voor de A-juniorenselectie kwamen de volgende spelers uit: Ro nald Biesboer, Ruud Beerling, Arjan van de Knaap, Jasper Joosten, Ronald van de Wetering, Sidney de Haan, Pieter Bakker en Pieter Jan Boekei Theo Buren begon het nieuwe jaar goed door de eerste viswedstrijd te winnen. Er werd gevist bij het Horntje. Van de zes deelnemers bracht de helft vis op de kant. Het totaal kwam op 5 vissen en 79 cm. Uitslag: 1 Theo Buren - 2 vissen 34 cm; 2. Cor Huisman - 2 vissen 29 cm; 3. Rein Kuyper - 1 vis 16 cm. De volgende wedstrijd is op zondag 18 januari, aanvang 8.30 uur bij De Kaap rechts. De seniorentraining wordt heden (dins dag) hervat De dames beginnen a.s. vrijdag en de pupillen en junioren be ginnen volgende week dinsdag, 13 januari. Voor de tweede maal in zijn „loop baan" werd de Texelse atleet Theo Franchimon triomfator van de tra- ditionale winterbosloop die jaar lijks tijdens de eerste dagen van het nieuwe jaar wordt gehouden. In de scherpe tijd van 26 minuten en 28 seconden liet Franchimon de winnaar van de twee voorgaande afleveringen, Minne Goënga, ruim achter zich. De loop op het ver trouwde parcours in De Dennen mocht zich weer in een uitsteken de opkomst verheugen: in totaal 95 deelnemers. Franchimon liet met zijn overwinning blijken in een goede vorm te verkeren voor de halve marathon van Egmond Dit jaarlijkse hardloopspektakel wordt aanstaande zondag gehouden. Tijdens de afgelopen weken trainde Franchi mon wekelijks meer dan honderd kilo meter Het was dus niet zo vreemd dat Minne Goënga bijna 50 seconden op hem moest toegeven. Beide lopers wa ren na het startsignaal vooruitgesneld en testten elkaar uit met demarrages. Na anderhalve ronde moest Minne Goënga het antwoord op Franchimons laatste tempoversnelling schuldig blij ven. Aan de finish had hij zo'n 150 meter voorsprong en won, net als eer der in 1980. In de tussenliggende jaren moest hij telkens genoegen nemen met tweede plaatsen. Zijn goede tijd kon mede worden ge realiseerd dankzij de goede gesteldheid van het parcours. Het was door de ve le regenval niet „loodzwaar" gewor den, slechts een klein stuk was dras sig. Bij de dames was Truus van der Berg duidelijk de snelste. Bij de win terbosloop ligt het accent echter niet uitsluitend op de prestaties van de wedstrijdlopers. Vele Texelaars willen hun goede voornemens klaarblijkelijk direct in praktijk brengen en starten het nieuwe jaar met een frisse, gezon de conditietest. Ook wordt gelegen heid gegeven om in groepsverband één der afstanden te voltooien. Dit jaar was er deelname van groepen van zwem- en poloclub TX 71 en de atle tiekvereniging. Wel dienen de lopers, prestatiegericht of recreatief, binnen een vastgestelde limiet over de finish lijn te gaan, om in aanmerking te ko men voor een herinneringsvaantje. De organisatie was als vanouds in handen van de Texelse Sportraad (Peter de Hoogh en Gert Pansier) en Atletiekve reniging Texel (Theo Legierse). Met hulp van vrijwilligers en de gastvrijheid van camping Dennenoord werd het evenement in goede banen geleid. Uitslagen: Meisjes 4 km: 1 Nicole Bakker 19.45; 2. Nanda Koopman 21.41; 3. Natasja Koopman 22.37. Jongens 4 km: 1. Denhard van der Slikke 16.36; 2. Simon Pieter Koop- mans; 3 Richard Stevens 18.38 Dames 8 km: 1. Truus van der Berg 34.00; 2 Nel Bruining 36.40; 3. Ingrid van Lubek 37.11. Veteranen 8 km: 1. Dirk Bakker 29.35; 2. Wim Timmer 30.36; 3. Piet Bakelaar 31.13. Heren 8 km: 1. Theo Franchimon 26.287; 2. Minne Goënga 27.17; 3. An- dré Brouwer 28.06, 4. Albert Hoven 28.21; 5. Kees Timmer 28.38; 6. Ro nald van de Wetering 28.41; 7. Jan Zijm 29.02; 8. Dirk Bakker 29.35 (beste veteraan); 9. Rien Brouwer 29.50; 10. Leo Hofland (Den Helder) 29.55. In het nu afgesloten jubileumjaar zijn de sportieve prestaties van een prima gehalte geweest Dat is volgens inge wijden voor een belangrijk deel te dan ken aan de instructrice van de dres- suurgroep, Peggy Kamperman. In het verleden telde de club geen leden die op het niveau van de M-klasse (mid denklasse) in wedstrijden uitkwam; dit jaar hebben vier ruiters voldoende winstpunten weten te verzamelen om in de M-klasse te mogen starten. De M-klasse is de op één na hoogste klasse, slechts de Z-klasse (zware klas se) is van een hoger peil. Overigens is instructrice Kamperman onlangs ver huisd naar Julianadorp, maar dat heeft geen gevolgen voor de Kleppertjes. Zij zal drie maal per week de dressuurtrai- ningen blijven geven. Van de 61 Kleppertjes-leden doen er ongeveer 40 mee met de dressuurgroep. Voor het verzamelen van winstpunten is het noodzakelijk dat er veel officiële wedstrijden aan de vaste wal worden verreden. Door de komst van de over dekte manege zullen tijdens het win terseizoen ook van deze wedstrijden op Texel kunnen worden gehouden, hetgeen ook de bedoeling is. Tijdens het zogeheten „groene" seizoen wor den overal in de regio veel wedstrijden in de open lucht georganiseerd, zodat er onder de clubs van de overkant weinig interesse bestaat om de dure reis naar Texel te ondernemen. Ge hoopt wordt dat het voor hen in het indoor-seizoen wél aantrekkelijk is. Minne Goönga zag winnaar Theo Franchimon pas aan de finish weer terug na diens laatste demarrage mpioen Amsterdam heeft de verdediging van Texel 1 uitgespeeld en iaèt de bal hard in het doei belanden. Heerwaarde. Coach was Jan Beerling. Voor Texel 2 beschikte coach Dirk Eel- man over de volgende selectie. Hans Eelman (keeper). Martin van Veen, Ar jan Rienks, Sil Warnaar, Richard Maas, Sjoerd Eelman, Robert Visser en Erik Hin. Niet in mei Het Texelse toernooi werd niet, zoals gebruikelijk, gespeeld in mei. Op ver zoek van de technische commissie Noord-Holland werd de datum ver vroegd. Het kampioenschap van Ne derland wordt namelijk eind mei ge houden en de voorbereidingstijd van de Noordhollandse selectie zou dan te kort zijn. Het spelniveau van het toer nooi had onder deze beslissing een beetje te lijden. De selecties waren nog niet goed ingespeeld, zodat met name in organisatorisch (verdedigend) opzicht nogal eens wat mis ging. Tot meest waardevolle speler werd M. Langeveld van Alkmaar gekozen. Texel 2 won de Fair Play-cup. Het toernooi werd gefloten door vier Texelse arbiters die normaliter bij de ei- landelijke jeugdcompetitie actief zijn: Theo Huisman, Cor van Eendenburg, Jan Raven en Bertus Heerschap. Er waren enige kritische geluiden te ver nemen dat de arbiters wat te veel li chamelijk contact toelieten (de .Texel se manier" van zaalvoetballen). Het toernooi verliep overigens sportief. Ponyclub De Kleppertjes heeft het jaar van het 25-jarig jubileum mooi afgesloten. Maandag 29 december deden de Kleppertjes met succes mee aan de equipewedstrijd te An na Paulowna. Aan deze wedstrijd deden elf vereni gingen mee uit de kring Noordholland- noord. Een equipe bestaat uit vier combinaties die afdelingsdressuur, springen en een behendigheidsspel moeten rijden. De punten van deze drie onderdelen bepalen de eind uitslag. De equipe bestond dit jaar uit Tineke Kossen met Pascal, Frouwke de Weijer met Moonlight, Evelien Eelman met Lindy en Hannita de Wit met Ta varez. reserve-amazone was Annette Kossen met Martin, die nog een indivi duele eerste prijs met springen wist te behalen (zij kwam foutloos rond met 80 punten voor haar stijl). Annette be- Ingaande het voetbalseizoen '86/'88 wordt Nico Erwich (36) uit De Koog de nieuwe trainer van SV De Koog. Hij volgt hiermee Ruud van de Kerkhof op die SV De Koog drie jaar getraind heeft. VIST is het nieuwe jaar goed be- jonnen met een 17—6 overwin ning. De goede voornemens voor net nieuwe jaar en de teruggekeer- le routine gaven de handbalsters )ij vlagen vleugels. Via geraffineer- ie stuitballen waarbij de keepster iteeds meer op een klassieke ma nier over de bal heentrapte, liepen Ie dames in een snel tempo naar Jen 7—0 voorsprong. lij zo'n voorsprong vallen er al gauw vat gaatjes in de concentratie. De icoringsmachine stopte even omdat ie veel scorende opbouwspeelster al iaar doelpunten in dezelfde hoek rachtte te maken. Een van richting veranderde bal die de keepster toch log bijna te pakken kreeg was de oor aak van het eerste tegendoelpunt. Na leze halve proeve van bekwaamheid verd de tegenstander brutaler en be- jon men uit de opbouwlijn te schie- en. Dit op zichzelf goede systeem eidt in handen van technisch onbe kwame ploegen meestal tot blessures in die bleven dan ook in deze vedstrijd niet uit. Het uitstappen van- Texelse B-juniorenselectie. Je zaalvoetbalploeg van Amsterdam is enigszins verrassend winnaar ge- /orden van het Noordhollands kampioenschap voor B-junioren, dat voor et vierde achtereenvolgende jaar in sporthal Ons Genoegen in Den Burg /erd gehouden. Door problemen met de KNVB is het nog verre van ze er of het toernooi de komende jaren weer op Texel kan worden gehou- en. Sterker nog, het is zelfs de vraag of Texelse selecties nog aan offi- iële kampioenschappen kunnen deelnemen. Op maandag 19 januari vordt hierover in de SVO-kantine met de Texelse zaalvoetbalclubs verga- erd, aanvang 20.00 uur. reeds in de eerste wedstrijd. Alkmaar was nog met helemaal warmgedraaid, verloor wat ongelukkig met 2—1 en daarmee had het feitelijk sterkste teams de kampioenskansen uit handen gegeven. De Texelse jeugd, zondag verdeeld over twee teams door de af zegging van Den Helder, kon het zoals gebruikelijk op de beslissende momen ten niet bolwerken tegen de andere rayonselecties, als scheelde het soms weinig. De opening van Texel 1 was zelfs heel goed: 1 0 winst tegen Haarlem Ook tegen West-Friesland scheelde het maar een haartje of Texel was met de winst gaan strijken. In het onderlinge duel werd van Texel 2 met 4—1 gewonnen. Tegen Alkmaar werd verdedigend fout op fout gestapeld, uitgedrukt in een 6—2 nederlaag. Te gen kampioen Amsterdam ging het een stuk beter, maar door onnodige fouten werd het toch een 3 2 verlies. Texel 2, bestaandé uit spelers die kort voor het toernooi waren opgeroepen, presteerde boven verwachting. Door hard werken bleven de jongens soms lang in het spoor van de grootmach ten. Voor de Texel 1-selectie waren de volgende spelers uitgenodigd: Marco van Leersum (keeper), Pieter Jan Boe kei, Pieter Bakker, Rob Grisnigt, Ro bert van Dijk, Martijn Beerling, Ruud van de Wetering en Benjamin van let toernooi had nog we) de status an Noordhollands kampioenschap, naar als het aan de KNVB had gele en zou het een toernooi „om niks" ijn geweest. Het KNVB-bestuur wil lamelijk met accepteren dat op Texel prestatieve" selectie-toernooien wor- len gehouden, terwijl de eilandelijke ompetitie de status „recreatief" eeft. Van deze competitie-opzet is prake vanaf het bègin van het lopen- te seizoen Met twee KNVB- ifgevaardigden is de Texelse situatie auwkeurig doorgesproken; alle proble- len leken uit de wereld. Inmiddels is chter gebleken dat de gedane toezeg- ingen niet konden worden hardge- laakt. Het afdelingsbestuur van de NVB wenst, net als voor het veld- oetbal, geen uitzondering voor Texel e maken. Voor het Texelse zaalvoetbal «tekent dit kiezen tussen de huidige recreatieve" competitie, of terug naar prestatie" (de situatie vóór de zo- ïer). Oftewel: goedkoper sporten of iet selecties aan kampioenschappen unnen deelnemen. Alkmaar i tegenstelling tot de voorgaande ja- en voerden West-Friesland en Haar- >m niet de boventoon. Deze rollen varen nu weggelegd voor Alkmaar en Amsterdam. Deze teams troffen elkaar

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 5