chaats voor kluuntocht Schaatsactiviteiten op ijsbaan De Koog Nel Bruining ook in buitenland topper Gezamenlijke gymuitvoering ZDH Gyvo C-junioren geen kampioen Texel Vier 1 won zaalvoetbaltoernooi Ruim ƒ2500,- getrimd door GVO leden d jaar doen we weer mee' TE%EL SCHA$ Marathonwedstrijd op Waagejot teer schaatsen Jilen bij Scouting SVC gymuitvoering Het bestuur van de ijsclub De Koog heeft niet stilgezeten en heeft voor de komende dagen drie evenementen in petto. Woensdag middag is de Koger jeugd aan de beurt. Vanaf half twee zijn er voor kinderen tot en met groep 8 van de basisschool wedstrijden op de ijsbaan aan de Nika- del. Inschrijven vindt plaats in de wa gen bij de baan en is mogelijk tot 13.00 uur. Zaterdag kunnen de ouderen (dus van af twaalf jaar) in actie komen. Zij strij den dan om de lepe de Boer- wisseltrofee. IJsclubleden die willen deelnemen, kunnen zich tot half elf in de wagen opgeven. Zondag is het weer tijd voor het traditionele gecostu- meerde schaatsen. Voor de meest ac tuele en de mooiste creaties zijn prij zen beschikbaar. De deelnemers wor den beoordeeld door een deskundige (Ouwe Sunderklaas) jury op het ijs. In schrijven is niet nodig. Als is nu vast aan het ijs went, rijdt ie later misschien de Elfstedentocht uit.... TEXELSE COURANT De senioren vlek na de start. Allround-sportvrouwe Nel Bruining uit Den Hoorn heeft tijdens het af gelopen weekend maar weer eens een demonstratie van haar veelzij digheid gegeven. Op een interna tionale wintertriathlon in het Zuid- Duitse Inzeil, legde zij bij de vrou wen beslag op een tweede plaats. Eerlijkheidshalve moet er aan worden toegevoegd, dat het vrouwelijke aan deel was beperkt tot slechts enkele deelneemsters. Dat neemt niet weg dat Nel Bruining een uitstekende prestatie heeft gele verd, vooral gezien het feit dat zij nooit eerder het langlaufen (één der onderdelen) heeft beoefend. Slechts tijdens haar verblijf in de week vooraf gaande aan de wedstrijd, heeft zij hier- De gymafdeling van ZDH en Gyvo houden zaterdagmiddag een gezamen lijke uitvoering. Omdat het twee kleine verenigingen zijn, kunnen ze gezamen lijk een redelijk programma bieden. De uitvoering wordt in De Koog in De Kaaps-nol gehouden om 14.00 uur. Belangstellenden zijn van harte wel kom. De toegang is gratis. Afgelopen zondag is de Texelse C- juniorenselectie uitgekomen op het Noordhollands kampioenschap zaal voetbal voor C-junioren. De Texelse se lectie, onder leiding van coach Jan Raven, begon het toernooi goed. Hoe wel in de eerste wedstrijd een verlies tegen West-Friesland werd geleden, bleek dat de Texelse jeugd toch goed mee zou kunnen doen. Tegen Amster dam 2 liep de Texelse jeugd met 4—0 over hun leeftijdsgenootjes heen. In de derde wedstrijd moest men tegen Amsterdam 1. Na een snel opgelopen achterstand van 3—0 maakte Texel 3—1. In deze wedstrijd kreeg men hier na nog drie opgelegde kansen om op gelijke hoogte te komen. Helaas faalde de afwerking. In de laatste drie wedstrijden verloor Texel, de ploeg was door het harde werken in de eerste drie wedstrijden opgebrand. Concluderend kan men stellen dat de C-selectie het niet slecht heeft ge daan. Als men zorgvuldiger met de kansen was omgesprongen had er een hogere klassering in gezeten. Voor Texel speelden Jeffrey Androg, Peter Witte, Edgar Klippel en Germaine Raalte (allen Oosterend), en Mark Hes- sel Huizinga, Jan Willem Kraay en Sjoerd Postma (allen Nissan). op kunnen oefenen. Bovendien voelde zij zich niet in optimale conditie door de grote koude: temperaturen van twintig graden onder nul in het lang- laufgebied. Boven op de ski-piste was het zelfs min dertig. Skiën behoorde trouwens niet tot de drie wedstrijdon derdelen. De triathlon bestond uit langlaufen, lopen en schaatsen. Welke tijden Nel Bruining over de respectie velijke onderdelen heeft gerealiseerd en hoe groot het verschil was met de winnares, konden wij niet achterhalen voor het ter perse gaan van deze krant. Sportiviteit en voetballen voor ont spanning waren twee ingrediënten die het zaterdagavond gehouden zaalvoet baltoernooi van Texel 4 hebben doen slagen. Daarbij voelden de scheids rechters de sfeer goed aan zodat alle partijen tevreden naar huis konden gaan. De finale om de Krijnen- wisseltrofee werd een echt spannend gebeuren met veel doelpunten. Texel Vier 1 won tenslotte met 5—4 van de Texel veteranen. De uitslagen van de finalewedstrijden: 7e-8e: De Koog-Lamsvl.bedr. 1—0 5e-6e: Oosterend-Ver.Schilders 3—1 3e-4e: Nioz-Texel Vier 2 1—0 1e-2e: Texel vier 1-Texel Vet. 5—4 De zaterdag gehouden sponsorac tie bij gymnastiekvereniging GVO heeft ruim f2500,— opgeleverd. Bij na 40 leden hebben dit bedrag bij elkaar getrimd. Waarschijnlijk door het mooie schaats- weer deden niet alle jeugdleden mee. Alle deelnemers moesten een circuit afleggen met tien onderdelen en steeds mochten ze daar dertig secon den bezig zijn. Maximaal konden ze tweehonderd punten halen en sommi gen kwamen daar dicht in de buurt. Dat enkele kinderen flink hun best hadden gedaan bleek uit het aantal sponors. Neelima Bakker spande de kroon met wel dertig sponsors. Dunja Vonk had er wat minder, maar kreeg een hoger sponsorbedrag. In haar eentje trimde ze f230, - bij elkaar. Bij de jongens was het Arjen Oosterhof die de meeste sponsors en het meeste geld binnenhaalde. Voorzitter Moor toonde zich uiterst tevreden met het behaalde resultaat en hoopt dat bin nenkort de reuzentrampoline kan wor den aangeschaft. Hij bedankte alle le den en hun sponsors voor hun inzet. ARIi NS DAG 20 JANUARI 1987 PAGINA 5 >rdag werd op de ijsbaan van Den Hoorn een toer- en prestatietocht eden. De ca. 140 deelnemers konden kiezen uit 10, 20 of 40 kilometer. Ie tocht zat een gedeelte waar men moest „klunen". Het was geen dstrijd en er waren dus geen prijzen te verdienen, maar iedereen die volle stempelkaart inleverde, kreeg een herinneringsvaantje jiisgestuurd. Zondag werd er om 14.00 uur een marathonwedstrijd gehouden op de mooie ijsbaan van ijsclub Oost. Er kon gestart worden in drie cate gorieën. De dames reden met de junioren mee. De opkomst was groter dan verleden jaar en het ijs was van prima kwaliteit. Veel mensen hadden zondag de kou getrotseerd en waren naar de Waage jot gekomen. Naast zo'n 46 deelne mers waren er ook veel toeschouwers. Paul Eelman verzorgde de inschrijvin gen en deelde de startnummers uit. Via de geluidsinstallatie heette wedstrijdleider bij de Texelse Ijsbond Wiebe van der Berg iedereen van har te welkom, waarna de jeugd tot 15 jaar van start ging. Er werd gewerkt met een zogenaamde „vliegende" start, dat wil zeggen dat er een stuk geschaatst werd achter wedstrijdleider Martin Visser aan voor men over de startstreep ging. De baan was 500 me ter lang en gemarkeerd met pionnen. Controleurs langs de rand hielden goed in de gaten of er niet afgesne den werd. Middels een rondebord werd aangegeven hoeveel men nog te gaan had. Voor de laatste ronde werd een bel geluid. Soepele stijl Bij de jeugd was het een uitgemaakte zaak: vanaf het begin lag Stefan Bousma aan kop en hij gaf deze posi tie niet meer uit handen. In soepele stijl gleed hij over het ijs en werd win naar met een ruime voorsprong. Op de tweede plaats eindigde Richard Bousma. Bij de meisjes was de over winning voor Nicole Bakker. De jeugd moest een afstand van 254 kilometer afleggen. De junioren reden voor wat zij waard waren. In de spannende eindspurt moest Jan Jacob de Jong net het on derspit delven tegen Bas Vaars uit Den Burg. Jan Jacob hield iets te vroeg op met schaatsen en daardoor schoot Bas er nog net voorbij. Als derde kwam in deze klasse Martin Maat over de streep. De junioren reden vijf kilometer. De dames reden mee met de junioren. Er werd hard geschaatst, vooral door Ingrid van Lubek die daardoor als eerste eindigde. Bij de senioren ontstond een kopgroep van drie man, bestaande uit Kees Kik kert, Dirk Bakker en Loek van der Vliet. Er was bijna een finishfoto nodig om de winnaar van de eindsprint te achterhalen, zo dicht lagen ze bijeen. nold Leijstre 1131 en Ivo Wiertz 1151 klunend over de weg. iebe van der Berg van de Texelse pbond was tevreden over de op- imst. „Het is voor het eerst dat we fn toertocht houden en ook dat klu- in is nieuw." ilnemers konden een stempelkaart )en, volwassenen voor f3,—, junio- (15-17 jaar) voor twee gulden en >r de jeugd tot 14 jaar één gulden, t geld wordt gebruikt voor de herin- ingsvaantjes en voor de prijzen van andere wedstrijden die de ijsbond aniseert. De mensen die meehiel- om de tocht tot een succes te ken deden dat vrijwillig. Chocolademelk koek- en zopietent werd bemand lor Kees Kok. Hij had het druk met it uitdelen van warme chocolade sik, koek en worst. Veel mensen nden zo'n hartversterking goed ge- üiken want de temperatuur was nog k onder nul, al woei het niet zo d meer. „Het ijs is van goede kwa- it", oordeelde Corry Maas uit Den r9- „Er ligt hier an daar wel wat maar daar heb je geen last van je rustig rijdt. Op Texel kun je nooit eel op schaatsgebied, ik vind dit i heel leuk initiatief". 'S Schenk uit Den Burg zag niet op len het klunen. „Ach, het is maar h klein stukje." Droomwens irtverkoper Paul Eelman schatte dat j^Rjn 140 mensen van over het hele ei- id een kaart hebben gekocht, veel :er dan verwacht. „Het gaat prach- aldus Eelman. „Weet je wat nou n grootste wens is? Een toertocht ir heel Texel, van De Cocksdorp tot aanhoudende vorst vindt zater- g in het gebouw van Scouting :el wederom een schaatsenruil- urs plaats. Schaatsliefhebbers en (deren, die inmiddels tot de con- sie zijn gekomen dat een maatje ter misschien niet zo gek zou |n, of willen overstappen op an te types, worden om half elf 's htends verwacht. De Scouting- ding hoopt op een grote con- ntatie van vraag en aanbod, zo- t velen tevreden de deur uitgaan. Den Hoorn en terug via een andere route. Met veel kluunplaatsen erin moet dat lukken. Het ijs is nu overal wel betrouwbaar, maar het heeft te hard gewaaid en nou ligt er teveel zand op. Het moet rustig weer zijn met strenge vorst. Ja, van zo'n tocht kan ik echt dromen". Volgestempeld Drie kwartier nadat de tocht van start was gegaan werden de eerste vol- gestempelde kaarten ingeleverd bij Paul Eelman. Sommige schaatsers na men even de tijd voor het verwarmen van de inwendige mens en gingen dan weer verder, ledereen was enthousiast over de tocht. Zo ook Arnold Leijstra (13 jaar) en Ivo Wiertz (15 jaar): „Machtig joh, volgend jaar doen we weer mee." Vliegende start van de jeugd tot 14 jaar met als tweede van rechts de latere winnaar Stelen Bousma. Maar het was toch echt Kees Kikkert die als eerste zijn schaats over de lijn reed. Dirk Bakker kwam vlak daarna en Loek van der Vliet was derde. De senioren reden tien kilometer. De prijs winnaars kregen medailles na afloop. De inwendige mens werd warmgehou- den moet koek- en zopie van Truus Kalis, de vrouw van de voorzitter van ijsclub Oost. Als mensen zich beschik baar willen stellen voor het bemannen van de koek- en zopietent kunnen zij bellen naar 02223-243. Uitslagen: Jongens (jeugd 254 km): 1. Stefan Bousma, 2. Richard Bousma, 3. Echard Boot. Meisjes (jeugd 2 54 km): 1. Nicole Bakker. Junioren (5 km); 1. Bas Vaars (13.25.48), 2. Jan Jacob de Jong, 3. Martin Maat. Dames (5 km): 1. Ingrid van Lubek, 2. Rianne Vonk, 3. Janneke Kampstra. Heren senioren (10 km): 1. Kees Kik kert (23.13.11), 2. Dirk Bakker, 3. Loek van der Vliet. De gymnastiekafdeling van SVC houdt dit jaar een uitvoering met haar jeugd groepen op vrijdagavond 23 januari om 19.30 uur. In de sportzaal van het Eierlandsche Huis zullen alle groepen optreden met twee verschillende num mers. De toegang is gratis. De nummers één. twee en drie bij de junioren. Bes Vaars. Jan Jacob de Jong en Martin Maat.

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 5