4EEND4 4? -Xr Speciaal team op zoek naar veroorzaker olievlek FAMILIEBERICHTEN leen hoge score Javerjasavond üieuwe medewerkster Bliksemstart tafeltennissers Snelle tijden in duincross Texelse koren dit jaar op NCRV-radio Geld weddenschap ook voor het NRC? Rijverbod (1) Rijverbod (2) Diefstal antenne -1- c<y Bij een uitvaart «I* DINSDAG 3 FEBRUARI 1987 TEXELSE COURANT PAGINA 3 5p de afgelopen competitieavond van klaverjasclub was er geen enkel il dat voor een hoge winst wist te zorgen. Zo kon het gebeuren dat leri van der Slikke en Jaap Witte met p92 punten winnaars van de avond erden. Nadat zij ook vorige week b'n zelfde aantal punten scoorden leten zij zich langzamerhand ook wat leer omhoog te werken in het klasse- Jient, waarin zij dit seizoen voor hun ■oen een heel bescheiden plaats inne- jien, zij staan nu tiende. |p de tweed plaats eindigden Frans loer en Rob Timmermans met 6742 lunten. Dit koppel begon deze com- lentitie enigzins in de achterhoede Tiaar wist zich later een stuk omhoog i werken, tot zelfs bij de bovenste Jen. De laatste weken zijn ze weer lvat teruggezakt naar de middenmoot. Vlet 6631 punten werden Fenny Flop- nan en Ruth de Ruwe derde Jja de indrukwekkende reeks hoge Icores van dit koppel vielen er de patste twee weken een paar missers Ie noteren, maar zu lijken ze weer op Jiet goede spoor te zitten. Ze staan net een vijfde plaats nog steeds uit- De 21-jarige Tessa de Graaff is in dienst getreden als journaliste bij de (Texelse Courant. Zij neemt de plaats in [van Michel Gonlag, die het bedrijf in- niddels heeft verlaten. (Tessa de Graaff (geen familie van de Ihoofdredakteur) is geboren in Amster- Idam en opgegroeid in Fleerenveen. Na ■zes jaar atheneum volgde ze een twee- Jarige beroepsopleiding in Groningen i'aan de bibliotheek- en documentatie- lacademie, na eerder een opleiding in Ide paardensport te hebben genoten, lïessa de Graaff kent Texel van talrijke llangdurige bezoeken. Ze was er ook Iwerkzaam: bij manege Elzenhof. Om- Idat schrijven één van haar hobby's is len omdat ze bijzondere interesse heeft Ivoor allerlei zaken die Texel betreffen, solliciteerde zij bij onze krant toen het afgelopen najaar bekend werd dat een plaats zou vrijkomen in het redaktie- team. Het bleek dat haar taalvaardig heid, kennis van zaken met betrekking tot Texel en contactuele eigenschap pen zodanig waren, dat zij werd uitge nodigd voor een proefstage, waarbij de gunstige indrukken werden bevestigd. Tessa de Graaff, in de geschiedenis I van de Texelse Courant de eerste I vrouw die full time in de redaktie mee- I draait, is voorlopig woonachtig bij de I familie Leijstra, Wilsterstraat 48, tele- I foon (022201 4392, maar is op zoek I naar zelfstandige woonruimte. stekend genoteerd in het klassement. Met 6582 punten werden Bert Witte en Flarry van Katwijk vierde, en Frans Bos en Freek van der Gracht werden vijfde met 6578 punten. Totaalstand na 64 partijen: Echtp. Spaans 103913 33 H. de Vries-C. Hoogenb. 102793 36 W. Bakker-N. Koomen 102156 27 G. Festen-G. Smit 101721 27 F. Flopman-R. de Ruwe 101256 34 P. en M. van Heerw. 101041 26 Echtp. F. Veeger 100369 29 J. Wiersma-J. Vinke 100303 29 H. Bakker-C. Vinke 99881 34 G. Speets-J. Witte 99856 34 Derde periode na 6 partijen: G. v.d. Slikke-J. Witte 10080 3 J. Wiersma- J. Vinke 9995 2 H. Bakker-C. Vinke 9957 2 F. v.d. Gracht-F. Bos 9825 4 C. Zijm-M. Eelman 9713 1 In de eerste wedstrijd van de voor jaarscompetitie heeft het senioren team Tetak 1 een klinkende 10 0 overwinning behaald in de thuis wedstrijd tegen Callantsoog 2. Fred Mosk opende de score door in twee sets (21—15 en 21—12) te win nen. Ook Lieuwe van der Veen wist in twee sets te winnen: 21—12 en 21—17. Martin Jansen, die weer terug is na een half jaar, maakte er een spannen de driesetter van. Hij won in de derde set met 21—17. Het dubbelspel wisten Mosk en Van der Veen vrij makkelijk in twee sets te winnen. Lieuwe van der Veen haalde zijn overige twee partijen in twee sets binnen. Fred Mosk speel de zijn tweede partij in drie sets en kwam met 23 21 in de derde set als overwinnaar uit de bus. De andere partij won hij ook. Martin Jansen won de twee partijen die hij nog te spelen had in twee sets. Zaterdag spelen de teams van de jeugd en der senioren uit tegen De Stolp in Julianadorp. Zaterdag liepen drie A.V. Texel- leden mee in de duincross te Den Helder. Deze maandelijks terugke rende loop wordt georganiseerd door S.V. Noordkop en voert door het bos en duin, strand en veld. In de droge vrieslucht startten zo'n 80 deelnemers hun loop over zes kilome ter. Onder hen bevonden zich Ingrid van Lubek en Norbert Eelman. Na een snelle start worstelde Norbert zich in de kopgroep. Met een goedgelukte de- marage veroverde hij de eerste plaats om deze vervolgens niet meer af te staan. Ingrid was intussen, zonder dat ze hier erg in had, opgeklommen tot een derde plaats in de wedstrijd. In een wervelende eindsprint lukte het haar nog een plaats op te klimmen, waardoor zij tenslotte de tweede plaats wist te bezetten in haar klasse. Emille van Bavel startte op de tien ki lometer. Op het harde parcours kon Emile uitstekend uit de voeten. Hij wist twee minuten sneller te lopen dan de vorige keer. Hierdoor werd hij knap 32 ste, wat gezien het deelnemersaan tal (100) zeer verdienstelijk was. Uitslagen: Ingrid van Lubek, 25.01 (2e plaats); Norbert Eelman, 20.47 (1e plaats) en Emile van Bavel, 40.27 (32e plaats). Martien de Visser uit Den Helder is definitief aangesteld als dirigent van het Texels Christelijk Mannen koor. Een proeftijd van drie maan den bleek van beide zijden goed te zijn bevallen. De Visser is daarmee opvolger geworden van de naar Kampen vertrokken Albert Kuyk. Tijdens de jaarvergadering van vrij dagavond waarop de beslissing werd genomen, werd voorts af scheid genomen van Biem Vla ming, die sinds de oprichting in 1969 de functie van secretaris heeft vervuld. Vlaming stelde zich met meer herkies baar voor een volgende ambtstermijn. Zijn opvolger zal worden gekozen uit de twee nieuw gekozen bestuursleden Klaas Hayma (De Waal) en Dirk van Tatenhove (Oosterend). Ook Jaap de Haas trad af en keert niet in het bestuur terug. Het momenteel uit 64 leden bestaande koor is sinds kort be gonnen met het instuderen van een nieuw repertoire. Net zoals voorheen zullen zowel geestelijke als wereldse liederen worden gebracht. Er wordt gerepeteerd op de vrijdagavond van half acht tot half tien. Het mannenkoor zal niet uitsluitend tij dens kerkdiensten optreden, maar zal Of, en zo ja hoeveel, geld er voor het Natuurrecreatiecentrum be schikbaar komt uit de opbrengst van een actie in het AVRO tv- programma „Wedden dat is nog onbekend, In het kader van een weddenschap in deze amuse mentsshow van Jos Brink, is al voor ruim twee ton aan giften bin nengestroomd. Het geld komt ten goede aan de Vogelbescherming te Zeist en die zal het geld op passen de wijze verdelen. In het programma van vorige week dinsdag verscheen NRC-medewerker Henk Brugge. Door de journaalbeelden van „olieslachtoffers" was hij als „be kend gezicht" voor een optreden uit genodigd. Dat houdt echter niet in dat de opbrengst geheel voor de opvang van de met olie besmeurde vogels is bestemd. De oorspronkelijke wedden schap handelde om het bijeen krijgen van ƒ5000,— voor de hulp aan vogels in de winter. Jos Brink vertienvoudig de dit bedrag en de uiteindelijke op brengst overtrof dus uiteindelijk alle verwachtingen. Een 38-jarige man uit De Waal kreeg woensdagavond een rijverbod opge legd van acht uur. Hij werd in de Waalderstraat in Den burg aangehou den omdat zijn auto geen keu- ringsstempel droeg. Bij een blaastest bleek vervolgens dat hij zodanig ge dronken had dat hij niet verder mocht rijden. In de nacht van zaterdag op zondag werd een 21-jarige Cocksdorper aange houden die met drank op achter het stuur zat. Na een blaastest werd hem een rijverbod van acht uur opgelegd. ook via de radio zijn te beluisteren. In mei komt de NCRV opnamen maken voor het programma „Te Deum lauda- mus" De opnamen vinden plaats in de Rooms-katholieke kerk van Den Burg. Voor deze gelegenheid wordt sa mengewerkt met het gemengde Oosterender koor „Soli Deo Gloria". Verder staat in april een optreden voor de Baptistengemeente op het pro gramma en worden uitwisselingen met drie andere koren voorbereid. Het koor is onder meer van plan te gaan optre den in West-Duitsland, waarna een Duits koor in de herfst een tegenbe zoek zal afleggen. Opsporingsambtenaren van rijks waterstaat en de politie hebben een speciaal team gevormd dat be zig is de veroorzaker te zoeken van de olievervuiling waardoor in de waddenzee tienduizenden eenden en andere zeevogels om het leven zijn gekomen. Uit oliemonsters die genomen zijn van de vogels die werden gevonden op Texel, Vlieland, Terschelling en bij Har- lingen is gebleken dat het overal om dezelfde soort zware stookolie gaat, die dus van één bron afkomstig kan zijn. Uit berekeningen aan de hand van o.m. wind- en getijgegevens is ook de vermoedelijke plaats van de olielozing vastgesteld: centraal in de waddenzee tussen Vlieland en Korn- werderzand. Dat het een betrekkelijk kleine hoeveelheid olie is geweest, wordt geconcludeerd uit het feit dat nergens een olievlek is waargenomen en dat ook geruime tijd na de ramp nergens olie op de kust is gevonden. Ook het tijdstip waarop de olielozing moet hebben plaatsgevonden is vast gesteld maar dat wordt in het belang van het onderzoek niet openbaar gemaakt. Een 24-jarige eigenaar van een Opel Manta ontdekte dat in de nacht van zaterdag op zondag de 27 mc-antenne van zijn auto was gestolen. De wagen stond geparkeerd tegenover Albert Heijn. Er was duidelijk sprake van diefstal en geen vandalisme. De man uit Den Burg heeft aangifte gedaan. Dinsdag 3 februari Het gemeentebestuur houdt open dag in het raadhuis, leder is welkom om met collegeleden en/of ambtenaren te praten over kleine of grotere proble men onder het motto vragen staat vrij". Gelegenheid bestaat vanmiddag tot 17.00 uur en vanavond van 19.30 tot 22.00 uur. Woensdag 4 februari Op de ijsbaan van Den Burg worden wedstrijden om het kampioenschap van Den burg gehouden. Om 13.30 uur jeugd en om 21.30 uur heren. Tot ons groot verdriet is geheel onverwacht overleden mijn innig geliefde vrouw, onze moe der en oma Aagje Pool, echtgenote van Bouke Wijngaarden, op de leeftijd van 60 jaar. B. Wijngaarden Siem en Anneke Deborah Ruben Dirk en Ina Texel, 31 januari 1987, Herenstraat 27, 1797 AE Den Hoorn. Een korte rouwdienst zal worden gehouden op woensdag 4 februari om 14.30 uur in het Dorps huis te Den Hoorn, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de Ned. Hervormde begraaf plaats te Den Hoorn. Gelegenheid tot condoleren dinsdag 3 februari van 19.30 - 20.30 uur in rusthuis ,,St. Jan" en na de begrafenis in dorpshuis ,,De Waldhoorn te Den Hoorn. Plotseling moesten wij missen onze beste vriendin. Wij zullen je missen Aag. Kees en lep Marco en Janien Geheel onverwacht in haar slaap overmand, is van ons heengegaan onze schoonzuster en tante Aagje Wijngaarden-Pool, in de leeftijd van 60 jaar. Fam. Wijngaarden Texel, 31 januari 1987. Geheel onverwacht is van ons heengegaan mijn lieve zuster en onze tante A. Wijngaarden-Pool. J. Kok-Pool Gerie en Kees Corrie en Boudewijn Jenny en Gerrit Piet Naalrand 33, Den Hoorn, 31 januari 1987. Diep onder de indruk en met ontroering namen wij kennis van het overlijden van ons trouwe lid en vriendin A. Wijngaarden-Pool. Wij wensen haar man en kinderen troost en kracht van de Heer. Zusterkring Den Hoorn Zusterkring P.H. Polder. Geheel onverwacht is van ons heengegaan onze lieve vader, schoonvader, groot- en overgroot vader Kleis Wetsteen, weduwnaar van Neeltje Langeveld, op de leeftijd van bijna 86 jaar. J. M. Wetsteen J. G. Wetsteen-den Dunnen Bob Wetsteen Adrie Wetsteen-de Jong Marjolein Emil Wetsteen A. Wetsteen-Boot Texel, 2 februari 1987, Molenend. De crematie zal plaatsvinden op donderdag 5 fe bruari om 12.00 uur in het crematorium te Scha- gen, Haringhuizerweg 3. Gelegenheid tot condoleren na de crematie in het crematorium. Correspondentie-adres J. M. Weststeen, Elzenhorst Waddinxveen. 2742 CP De Heer heeft uit onze familiekring tot Zich ge nomen onze lieve schoonzuster en tante Everdina van der Knaap-Westra. Den Burg: C. de Ridder-v.d. Knaap N. Kreeft-v.d. Knaap B. J. v.d. Knaap K. v.d. Knaap-v.d. Zee K. Vinke-v.d. Knaap Oosterend: H. Bakker-v.d. Knaap neven en nichten Texel, 29 januari 1987. God is getrouw. Thuis gehaald Zijn moegestreden kind, onze lie ve moeder en oma Everdina Westra, sinds 10 augustus 1986 weduwe van Aart van der Knaap, op de leeftijd van 81 jaar. Hattem: Aat en Janny Singapore: Jan en Irma Eindhoven: Kees en Mieke Oosterend: Jelly en Fup klein- en achterklein kinderen Oosterend, Texel, 29 januari 1987. Correspondentie-adres: Achtertune 23, 1794 BL Oosterend. De begrafenis heeft inmiddels plaatsgehad op de Algemene Begraafplaats te Oosterend Eindelijk heeft zij de rust gevonden, waar zij zo naar verlangde. Met droefheid geven wij kennis, dat vredig van ons is heengegaan onze geliefde schoonzus Adriana Graaf-Witte weduwe van C. K. Graaf, in de leeftijd van 68 jaar. fam. Graaf fam. De Graaf fam. Kuip fam. Nauta fam. Brügemann Den Burg, 30 januari 1987 Bedroefd, maar dankbaar dat haar verder leed bespaard is gebleven, geven wij kennis van het overlijden van onze zuster Jany M. Huisman-Witte C. Witte A. Witte Lieve tante Janie rust in vrede. Neven en nichten Huisman Texel, 30 januari 1987. Met grote droefheid delen wij mede, dat heden. na een kort ziekbed is overleden, gesterkt door de H, Sacramenten der zieken, onze lieve moe der en oma Adriana Witte, weduwe van C. K. Graaf, op de leeftijd van 68 jaar. H. Godine-Graaf R. Godine Ronnie Liza A. Graaf Texel, 30 januari 1987, „Verpleeghuis Texel" De begrafenis heeft heden plaatsgevonden op de R.K, begraafplaats te Den Burg. Correspondentie-adres: Schilderend 23, 1791 BA Den Burg. Voor de vele blijken van medeleven, ontvangen na het overlijden van mijn man, onze vader en grootvader DIRK BRANS danken wij u van harte. In het bijzonder gaat onze dank uit naar dokter Van Rossum en alle medewerkers van het verpleeghuis Texel voor de liefdevolle zorg aan hem gegeven. Namens de familie, D. M. Brans-Mantje Hierbij willen wij iedereen hartelijk dank zeggen voor de belangstelling en het medeleven na het overlij den van onze lieve moeder en oma A. MAST-KIEWIET aan ons betoond. In het bijzonder personeel van huize Irene voor de lief devolle verzorging, dr. Waverijn en dr Van Hattem en ds. Ter Haar. Namens de familie, G. van Beusekom-Mast De vele blijken van belangstelling, bloemen en brie ven, die wij mochten ontvangen na het overlijden van mijn lieve man, onze zorgzame vader en opa Jaap Boersen, hebben ons troost en steun gegeven. Daarvoor onze hartelijke dank. Uit aller naam: G. Boetsen-Schraag kinderen en kleinkinderen Schorrenweg, februari 1987. Dankbaar en erg blij zijn we met de geboorte van onze dochter Saskia Ruud Timmer Frida Timmer- Hoogenbosch 1 februari 1987, Koetebuurt 6, Oosterend. ledereen nog heel harte lijk bedankt voor de mooie attenties, die wij voor ons 45-jarig huwelijk mochten ontvangen. R. Veldman M. Veldman-Barhorst Klimpstraat 21, De Cocksdorp. De klok ving aan te kleppen Bij 't kerkje aan de zee. Het klonk zo droef zo klagend, A/s treurde 't klokje mee. En Kees bracht vrouw en moeder. Al naar het stille graf. O Corrie dank voor alles, wat je ons in 't leven gaf. Het fluistert m de bomen Dit was zo onverwacht. Lief vrouwtje rust in vrede. Lieve Corrie rust maar zacht! H. B.-H. 1 kist Cox handappels voor een tientje. L. Huis man, Fruitkwekerij, De Veen, tel. 2203. Noteer alvast in uw agenda: 1 en 2 mei. Lions- veiling in Oudeschild. Gevraagd stalling voor kampeerbusje, hoogte 2.10 m. Tel. (02226) 626. De liederen van Brei die Brouillard zaterdag brengt, worden afgewisseld met vrolijke zigeunerwijsjes. Rest. „Het Kleine Ver schil" is gesloten tot 26 februari. Deze week 2 spijkerbroe ken, f80,— Rabit Habbit. Klaverjassen. Heden dinsdagavond weer gezel lig klaverjassen in de „Wit te Burcht", aanvang 8 uur. Vernieuwd Malsovit- afslank-brood, minder kruimelig, smakelijker en nog gemakkelijker vol te houden. Exclusief verkrijg baar bij: Echte Bakker Tim mer, Den Burg - De Koog. Winteruitvoering D.E.K. op 6 februari a.s. in „De Waldhoorn", aanvang 20.00 uur, Bal na. Plaats- bespreken bij R. van Faas- sen, tel. (02226) 584. Scharreleieren te koop, 25 ct. p. st. Er kan eventueel bezorgd wor den. Kinderboerderij De Mient, tel. (02226) 296. Te k.a. Sony KTV met afstandbed. Pr. n.o.t.k. (02220) 2806. Iets kopen of verkopen? Dat kan op 1 en 2 mei op de Lionsveiling. Deze week 2 spijkerbroe ken, ƒ80,—. Rabit Habbit. Nog diverse soorten ap pels, mooie Goudreinet- ten. 5 kg voor f3— Kees Keijser, Molenbuurt. Satelliet-tv vanaf ƒ2295,—met oost-west rotor ƒ3145,—. Inl. Fre- com, tel. (02296) 1940. Eelco, in febr., mrt., april, mei enz. enz. staan de glazen in Question weer op hoog niveau. H.E.E.P. Bijna voor niks: Rijstpa pieren lamp, 30 cm ƒ5,95; 35 cm 6,95. De Kado- Shop. Winteruitvoering D.E.k. op 6 februari a.s., aanvang 20.00 uur in ,,De Waldhoorn". Bal na. Plaatsbespreken bij R. van Faassen, tel. (02226) 584. Te koop noren, maat 43. 75 gld. Tel. 3329.

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 3