afgeslankt plan voor oodslachtplaats /MïNDi Texelaartjes tmsvleesbedrijf doet niet mee woonruimte FAMILIEBERICHTEN Thijsseschool hield ijsfeest Diefstal Raadsvergadering *>v lR| bVRIJDAG 6 FEBRUARI 1987 TEXELSE COURANT PAGINA 3 aarp> <tlV^ De nieuwe noodslachtplaats aan de Maricoweg in Den Burg tal aanzienlijk minder groot worden opgezet dan eerst de be- hoa doeling was. Het plan om in het complex ook een gewone slachtplaats met winkel e.d. op te nemen ten behoeven van het Lamsvleesbedrijf Texel is geschrapt omdat de daaraan verbonden investeringen voor het Lamsvleesbedrijf een on haalbare kaart zijn. Door architekt Jan Koorn is nu een ssteljontwerp gemaakt voor een ,,pure" noodslachtplaats die circa twee ton goedkoper zal uit vallen dan het oor spronkelijke plan, dat ongeveer een nalf miljoen zou vergen. De financiële haalbaarheid is er daardoor voor de Stichting Noodslachtplaats echter niet makkelijker op geworden, want nu het Lamsvleesbedrijf heeft afgehaakt wordt daarvan ook geen pacht gevangen. Dezelfde steun De zaken lijken financieel evenwel rond te komen, nu b en w de gemeente raad zullen voorstellen de toegezegde financiële steun voor het oude plan ook op het nieuwe afgeslankte plan van toepassing te verklaren. Zoals bekend had de gemeente f116.000,— klaarliggen voor de nieuwe noodslachtplaats, zijnde het bedrag dat aan de gemeente werd uitgekeerd bij de luiquidatie van de Vleeskeu ringskring Den Helder waarbij de noodslachtplaats aan de gemeente werd overgedragen. Het geld was bestemd voor het verbeteren van de akkomodatie. Later werd daar nog een subsidie van f75.000,— uit de algeme ne middelen aan toegevoegd om slui tende exploitatie mogelijk te maken van het oorspronkelijk beoogde complex. Jammer Het afhaken van het Lamsvleesbedrijf is voor het bestuur van de Stichting Noodslachtplaats wel een terleuretel- ling geweest. Men had graag een ge wone slachtplaats binnen het complex gehad, niet in de laatste plaats omdat anders in Den Burg straks helemaal geen slachtplaats meer zal zijn. De thans in het gebouw aan de Hallerweg gevestigde slachtplaats, die wordt ge huurd door Goënga moet uiterlijk 1990 dicht. Er zijn meerdere pogingen gedaan om andere slagers te interesseren voor deelname, waarbij ook een bedrijf op het vasteland werd gepolst. Dat liep echter op niets uit. Als de gemeenteraad akkoord gaat met het voorstel om de oorspronkelijk vastgestelde subsidies toe te kennen voor het nieuwe plan, zal de Stichting Noodslachtplaats zelf nog een bedrag van ca. f100.000— moeten investeren. Vrijdag 6 februari In de Buureton wordt van 14.00 tot 16.00 uur door de Rijkspolitie een voorlichtingsmiddag gehouden over voorkoming van misdrijven. Violist Gerard Smeenk treedt om 19.30 uur op in de openbare bibliotheek, sa men met gitarist Beijert. Vrije toegang voor ieder. In de schouwburg De Kampanje in Den Helder wordt opgetreden door de Hoofdstadoperette met ,,Der Bettelstu- dent". Na afloop vaart een extra boot terug naar Texel. In ,,Het Kleine Verschil" in de Gra venstraat vertelt zeezeiler Dirk Nauta over de Whitbreadrace; 20.00 uur. Het Hoornder fanfarekorps DEK geeft in ,,De Waldhoorn" de winteruitvoe- ring; 20.00 uur. Om 19.45 uur begint in dorpshuis De Bijenkorf de damsimultaan met Karin van Lith. Zaterdag 7 februari Om 12.00 uur beginnen in Bowling De Koogel in De Koog de Texelse Bowlingkampioenschappen. Om 20.00 uur begint in Het Eier- landsche Huis de toneeluitvoering „Tinus de Tiran" door de toneel groep van de vereniging van oud leerlingen van de landbouwschool. Brouillard speelt in de muziekschool-voorspeelruime lied jes van Jacques Brei; aanvang 20.15 uur. Zondag 8 februari Vanaf 12.00 uur worden in bowling De Koogel in De Koog de Texelse Bow lingkampioenschappen voortgezet; fi nale omstreeks 18.00 uur. Tussen 13.00 en 14.00 uur kan bij de kiosk op het Turfveld in de Dennen worden gestart voor de laatste wandel tocht van de winterserie van Het Gou den Boltje. Maandag 9 februari De Ouderraad van de Rijksscholenge meenschap houdt een contactavond in de School met de Bijbel in Oosterend, aanvang 20.00 uur. Zie bericht elders in de krant. Dinsdag 10 februari De gemeenteraad vergadert in het raadhuis, aanvang 19.30 uur. De agen da staat elders in deze krant. Maandagmorgen, rond half tien was het op de ijsbaan in Den Burg een groot feest. De hele Thijsse school van groepen een tot en met acht, was daar aanwezig, velen verkleed. De groep een tot en met drie deden allerlei spelletjes, zoals kegelen en sleëen en de groepen vier tot en met acht hielden wedstrijden. Achter het ,,Koek en Zopie" kraampje deelden enthousiaste ouders warme chocolademelk en een plak ontbijtkoek uit aan alle kinderen. De uitslagen van de wedstrijden waren: Groep 4 jongens: 1. Ivo Lauwers; 2. Rutger Zoetelief en 3. Patrick van der Gracht. meisjes: 1. Marlies Koorn; 2. Tamara Oudendag en 3. Suzan Kooiman. Groep 5 jongens: 1. Michiel Spitzer; 2. Bas Griffioen en 3. René Hoep en Joris Vlas. meisjes: 1. Yaltah Pansier; 2. lete Rienks en 3. Petra Dankers. Groep 6 jongens: 1, Siebrand Lups; 2. Maarten Koorn en 3. Ronald van de Maden. meisjes: 1. Marieke Hut; 2. Danniële van der Veen en 3. Nelleke Knipscheer. Zonder de eigenaar te vragen, nam een bejaarde inwoner van Den Burg een as met twee wielen mee, af komstig van het parkeerterrein naast Grisnigt aan de Bernhardlaan. Een toe vallig passerende politieman zag dat de man het ding op zijn fiets laadde en vond dat verdacht. Het politie optreden leidde ertoe dat de as (eigen dom van een sloopbedrijf in de buurt) op zijn plaats werd teruggelegd en dat proces verbaal werd opgemaakt. Een sluitende exploitatie wordt dan mogelijk gevonden. Een noodslacht plaats op Texel wordt door het ge meentebestuur van groot belang geacht. Zonder slachtplaats zouden dieren die met spoed geslacht moeten worden, naar het vasteland moeten, wat uiteraard niet op alle tijden van de dag of nacht mogelijk is met onnodig dierenlewed en extra kosten als gevolg. Dat de plaatselijke slachtplaats in een behoefte voorziet staat buiten kijf. De betekenis is zelfs groeiende. In de hui dige (verorderde) noodslachtplaats werd het afgelopen jaar bijna 40.000 kg vlees aangevoerd, dat is 9000 kg meer dan in het jaar ervoor. Door een goede bedrijfsvoering en door de op handen zijnde nieuwbouw kan het ver trouwen in de plaatselijke noodslacht plaats nog verder toenemen, zodat het steeds minder vaak voorkomt dat vee houders „slechte" dieren waar ze va naf willen, verkopen aan handelaars van het vasteland. Het is de bedoeling dat slager Aad van Heerwaarden aan de nieuwe slachtplaats verbonden blijft. Hij werkt voor de stichting op basis van een kontrakt. Groep 7 jongens: 1. Marco Koorn; 2. Pieter Duin en 3. Richard Stevens. Meisjes: 1. Alessa Doppenberg; 2. Berber Krüger en 3. Louise van Bennekom. Groep 8 jongens: 1. Paul Hin; 2. Si mon Daalder en 3. Albert ten Wolde. Meisjes: 1. Ingrid Janssen; 2. Mirjam Pansier en 3. Mariët van der Werf. Dinsdag 10 februari, aanvang 19.30 uur vergadert de gemeenteraad. De agende: 1. Opening. 2. Bepaling volgorde stemming. 3. Vaststelling besluitenlijsten raads vergaderingen van 9 december en 16/17 december 1986. 4. a. Ingekomen stukken; b. Medede lingen en c. Beantwoording raadsvragen. 5. Voorbereidingsbesluit t.b.v. het bouwplan van de heer H. Koopman aan de Nattevlakweg. 6. Gemeentelijke vertegenwoordiging Schoolartsendienst. 7. Technisch onderhoud t.b.v. openba re basisschool Jan Drijverschool te Den Hoorn. 8. Financiering ondergrond behorende bij „Durper Honk" te De Cocksdorp. 9. Aangiftebiljet toeristenbelasting 1987. 10. Verordening op de heffing en in vordering van parkeergelden 1987. 11. Gemeentelijk beleid ten aanzien van Stichting Texel Museum. 12. Oude motoren. 13. Herstemming. 14. Overzicht onvoorziene uitgaven. 15. Wijziging gemeenschappelijke re geling Regionale Brandweer. 16. Rondvraag en sluiting. Iedere zaterdagochtend haalt Scouting Texel oud papier, lompen en oude schoenen op. De mensen worden ver zocht deze spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kun nen worden ingeladen. Bij de oud papier-wagen kunt u ook gereedschap voor de derde wereld kwijt. Komende zaterdag wordt het oude pa pier etc. opgehaald in de volgende straten: 1. Bernhardlaan. Lieuwstraat. Tjak- kerstraat, Burdetstraat, Meester Kraaistraat, Wilsterstaat. Marei- straat. De Mars Vanaf 14.00 uur wordt papier opge haald in het Mareplan. De Cocksdorp en Eierland Zaterdag wordt in De Cocksdorp en omgeving oud papier opgehaald door oudercommissie en leerlingen van de o.l. school. Men wordt verzocht het papier uiterlijk 8.30 uur aan de straat te zetten. 's Middags wordt in de rest van de polder papier opgehaald door de Strij- bosschooi van 13.00 tot 15.00 uur. Wegens ziekte over te nemen: 2 kaarten voor „Der Bettelstudent" voor vrijdagavond. Tel. (02228) 465. Lex Luxaflex, deel 3. Texel te kiek 1986. Verkrijgbaar bij de boekhandels. Voor een medewerkster (meisje, 21 jaar) zijn wij op zoek naar Liefst Den Burg of omgeving. Gaarne bericht aan redaktie Texelse Courant, Parkstraat 10, tel. (02220) 2741. Wij delen U mede, dat na een lange, moedige strijd van ons is heengegaan mijn lieve vrouw en zorgzame moeder Catharina Anna Maria Boersen, echtgenote van Piet de Wit, op de leeftijd van 36 jaar. P. de Wit Martine Texel, 2 februari 1987, Boodtlaan 3, 1796 BD De Koog. De begrafenis heeft in familiekring plaatsgevon den op de Oudeschilder begraafplaats. Met intens verdriet geven wij U kennis van het overlijden van mijn lieve dochter, schoondoch ter, onze lieve zuster en schoonzuster. Haar wilskracht zal voor ons een voorbeeld blijven. Thea Boersen, echtgenote van Piet de Wit, in de leeftijd van 36 jaar. C. Boereen-Kuip W. de Wit - J. Daalder Cees en Rita Jaap en Truus Steven en Rietje Kees en Nel Dirk en Rika 2 februari 1987. Met grote droefheid geven wij kennis van het overlijden van onze lieve Tante Thea in de leeftijd van pas 36 jaar. Carla, Henk, John en Roy Mary, Leendert en Arco Jaap en Leny Peter en Leny Trudy Kees en Marjan Anita en Marten Robbert, Mark en Eric Wout en Polly Henriëtte Clementine Stefan Monica en Pieter-Jan 2 februari 1987. HANDIG ZIJN EN T KOPPIE ERBIJ KAN OOK VANUIT EEN ROLSTOEL AVO-Nederiaod bemiddelt bij en zoekt werk voor mensen met een handicap Reeds 60 iaar Jaarlijks kunnen velo ge handicapten zich via AVO-Nederland maatschappelijk ontplooien 8ij een be drijf of als startende ondernemer Daarnaast geeft AVO-Nederland finan ciële ondersteuning voor bepaalde aan- Rassmgen recreatie en opleidingen 'arti AVO-Nederlarvd helpt waar wettelij ke voorzieningen écht te kort schieten Voor iedere gehandicapte Vraag inlichtingen Wij zijn erg blij met de ge boorte van Martine Jos Berbée Jantien Berbée-Bossen en zusje Evelien Texel, 4 februari 1987, De Dageraad 47, 't Horntje Wij rusten van 13.00 tot 15.00 uur. Telefoon (02226) 537. Dankbaar en blij zijn wij met de thuiskomst van on- Frank Wim en Hélène Westdorp Texel, 4 februari 1987 Jij was wat voor mij, ik wat voor jou. Thea, wat zal ik je missen. Fenny Sterven doe je niet ineens maar af en toe een beetje. Je zei ik ben wat moe. En toen, veel te vroeg, was je aan je laatste beetje toe. Voor altijd is van ons heengegaan Thea. We zullen je nooit vergeten. Nan en Margriet Westerlaken Dick en Marja Graaf Geheel onverwacht is van ons heengegaan (Ome) Kleis Wetsteen. We zullen hem missen. Mevr. Gmelich-van Gelder Annie - Cor Frits - Gré George - Mieke Marja - Ton Carla - Cor Ap - Gonnie en kinderen De vele blijken van belangstelling, bloemen en brie ven, die wij mochten ontvangen na het overlijden van mijn lieve vrouw, onze lieve moeder en oma CORNELIA THEODORA BOOM, hebben ons troost en steun gegeven. Daarvoor onze hartelijke dank. Oudeschild, februari 1987. C. J. de Porto kinderen en kleinkinderen Door Uw grote belangstelling is ons 50-jarig huwelijks feest tot een mooie en feestelijke dag geworden. Voor de vele gelukwensen, bloemen en geschenken, in welke vorm dan ook, zeggen wij U, mede namens onze kinderen en kleinkinderen, heel hartelijk dank. Cor en Corrie Bakker-Gomes Texel, januari 1987, Emmalaan 28. 1962 1987 17 februari 25-jarig huwelijksfeest van onze ouders Kees Kuip en Lia Veeger Wilt U hen feliciteren, dan bent U van harte welkom op de receptie van 19.30 - 20.30 uur in Hotel Tatenhove. Dolgelukkig zijn wij met de geboorte van onze zoon Roy Wilco en Anne-Marie Bakker Texel, 2 februari 1987, Diek 19, 1797 AA Den Hoorn. Roy en Anne-Marie blijven voorlopig nog in het Gemini-ziekenhuis te Den Helder. Dankbaar en blij zijn wij met de geboorte van onze zoon. Wij noemen hem Vincent 3 februari 1987. Duwie en Marcel Brozius Schoudieck 2, 1791 WG Den Burg. Moeder en kind rusten van 2 tot 4 uur. Dankbaar en blij zijn we met de geboorte van Esther Marianne Afra en Arie Lap 4 februari 1987, Klif 37, Den Hoorn, tel. (02226) 282 Wij houden siësta van 13.00 - 16.00 uur. Hr. bedankt voor uw medeleven in de ziekte en na Vader Terpstra zijn ster ven. Hij zei steeds: „Hr. groeten aan allemaal!" Ik wil iedereen bedanken voor het bezoek en de vele kaarten, die ik heb ontvan gen tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis. Marco Daalder, Vierhuizen 1, Oost. Chris Arno - Anja Magda Paar rollen meu belstof, 140 br.zeer mo dern, per mtr. f37,50, 3 kleuren. Bosma, Waalderetraat. Te k. Renault 4 FG bestel, bj. '80, grijs kente ken. In nieuwstaat. N. Koorn, tel. (02270) 3652. Gevraagd een creatieve kok m/v, voor het hele sei zoen in een eethuis te Den Burg. Brieven onder num mer 980 aan bur. Tex. Crt. Aangeboden: electro- nisch orgel Cosmovox F 20. Prijs f950,-. Tel. (02223) 807. O.a. in de reclame: 2 pak appelsap voor f1,98. NCM Buurtwinkel, Oranjestraat 5, Oosterend. Te k. gevr. babyfoon. Tel. (02223) 305 219. A.s. vrijdag en zaterdag gevulde koeken, van 0,85 voor 0,75 en rozij- nengrof, van 3,20 voor 2,80. Bakkerij Timmer, Oosterend. Elseviere belasting almanak 1987. Kost 21,50 en is te koop in Het Open Boek. Deze week 2 spijkerbroe ken, f80,—. Rabit Habbit. Toneelver. Oudleerlin gen bezorgt u een gezellig avondje uit met „Tinus de tiran" in De Cocksdorp. KSV-Boys 1, beslis singswedstrijd in 1964. Op film vrijdag in de Boys kantine v.a. half 9. Kom op oud-leden! Barhorst Meubelhan- del. Nieuwe en net ge bruikte goederen, zoals: 1-pere. opklapbed, grenen salontafel, grenen stoelen, bureaus, bruine caféstoelt jes, boekenkasten, blanke buffetkastjes, blanke ledi kanten, eiken vitrine kasten, eiken secretaires en veel kleingoed. Ook in koop en inruil. Maricoweg 2a, tel. 2381 en 3055. Gevonden i.d. omgeving Pelikaanweg/Ruijslaan, jong, zwart katje. Te bevr. tel. 3447. Een gelijkend portret nog altijd bij Frans T. Vos kuil. En als Hans zich ge draagt, mag hij de lijst maken. Deze week 2 spijkerbroe ken, f80,—. Rabit Habbit. Te koop: videorecorder VHS f750,— versterker 2x60 W f300,-. Coby Dog ger, (02228) 911. Te koop: op Slufterval lei, Krimweg 102, De Cocksdorp, (02222) 214: Eenvoudige 2-zitsbanken, fauteuils, salontafeltjes, hang-legkasten (zonder deur), tafels 68 x 117 cm. Gezond en comforta bel slapen als een vorst? Dan een matras die alles mee heeft. Uniek onafhan kelijk werkend veereysteem voor werkelijk actieve on dersteuning. Hoge duurza me souplesse - perfect ventilerend - uitstekend vochtregulerend - absoluut geruisloos - gemakkelijk hanteerbaar - middensec tor extra versterkt - spe ciaal ontwikkeld voor toe passing op verstelbare ma- trasdragere - afgedekt met zuivere scheerwol - supe rieure 100% katoenen da mast. Alle maten en 5 jaar garantie. Bosma, Waalderetraat Vioolspel van Gerard Smeenk. Vrijdagavond van 19.30 tot 20.30 uur. Takken versnipperen goedkoper dan afvoeren; ook voor kleine hoeveelhe den. Kees Dros, tel. 3070. Harry, Frans, Jan, Piet of Klaas? Hans heeft werk van Blok van der Velden (olieverf, aquarel, litho en pentekening), Souwtje de Wijn (ets), Wim Mulder (aquarel). Natuurlijk bij Texels enige echte Kunst handel Hans van der Klif. Deze week 2 spijkerbroe ken, f80,—. Rabit Habbit. Voor een volmaakt slaapadvies bent U van harte welkom bij Bosma, Waalderstraat. Gevraagd lift naar W.K. Heerenveen. Tel. 4103. Prima aardappelen (Irene) te koop. P. van Groningen, Amaliaweg 11, (02226) 208. Te huur kleine zit/slaap kamer met douche en kookgelegenheid voor 1 persoon met baan. Tel. (02220) 2747. Vioolspel van Gerard Smeenk. Vrijdagavond van 19 30 tot 20.30 uur. Wil de mevrouw, die op 27-1 mijn portemonnee in de Hema gevonden heeft, zich alsnog melden? Mevr. Veeger, Kogeretraat 97. Slapen als een vorst, koop dan een beste ma tras, 5 jaar garantie. Bosma, Waalderstraat. Te koop gevraagd twee- lingwandelwagen. Tel. 3618. Te koop gevr. een in goede staat Honda MT, vanaf 1983. Tel. 4675 (na 18 uur). Eigengemaakte snert vol spek en worst, restaurant kwaliteit. Verpakt per liter f4,25. Eetcafé „Park straat". Gezellig, betaal baar en altijd dichtbij. Tel. (02220) 4890. Vioolspel van Gerard Smeenk. Vrijdagavond van 19.30 tot 20.30 uur. Na het geweldige suc ces in De Waal speelt to neelver. Oudleerlingen Landbouwschool a.s. za terdag 7 februari in het Ei- erlandsche Huis te De Cocksdorp. Voor kaarten: tel. (02220) 4650 of (02225) 285 Zaalvoetbalmeiden ver geten jullie de Boys feestavond niet. Vrijdag v.a. half 9. Nu merktapijten tegen voordelige prijzen, 400 en 500 cm breed. Uit voorraad leverbaar. Alles te combi neren met verf, behang, gordijnen, vitrages, vallet jes etc. Kom eens kijken bij Arn. Looyer, Spinbaan 1, Den Burg, tel. (02220) 3179. Kindermeubelen: ledi- kantje, boxen, kinderstoe len, dekbedjes, dekentjes, dit alles vindt u bij Meubel huis Texel. Firma Ooster- hof, tel. (02220) 2246. Paviljoen Paal 9 ieder weekend geopend. Honda buitenboordmo toren, bromfietsen en scooters, generatoren 12-220 V, waterpompen, gazonmaaiere, alles- maaiere, zitmaaiere, 2-wie- lige trekkers en tuinfnezen (tevens te huur), onder houd en service. W.S.C. Duinker, Oudeschild, tel. 3831.

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 3