Wtmwm Atletiekvereniging houdt veiling in Oudeschild „Mietjes" winnaar ludiek basketballtoernooi Spannende duels tijdens badmintonkampioenschappen Stormloop op kwart-triathlon Inschrijven crossloop in kantine „de Koornaar" Bowlster Tiny Kok zet team op winst Hervatting gymlessen Wie wil EHBO- assistentie? Bakker/Koomen klaverjaskampioenen Geen Tevoko Succesvol weekend wielervereniging ftARl DINSDAG 17 MAART 1987 'o9T S// TEXELSE COURANT zoals kasten, stoelen, tafels, lampen, wol, gereedschap, serviesgoed, bestek, kunstvoorwerpen of antiquiteiten zijn nog van harte welkom. Verder kunnen ook diensten worden aangeboden zo als oppassen, tuinonderhoud, klusjes- werk, haarknippen, fotoreportage van het gezin, trui breien, gratis toegang of gebruik, kadobonnen. Voor onder nemers kan dit een interessante moge lijkheid zijn om de koper kennis te la ten maken met hun produkt of bedrijf. Ook andere artikelen als koffie, thee, macaroni en houdbare levensmiddelen, maar ook het toezeggen van het bak ken van een cake of brood zijn van harte welkom. Oude boeken, speel goed, vazen, er is altijd wel wat te vinden. Dus iedereen die nog wat heeft of de sport een goed hart toe draagt kan dit aan Dirk Oosterhof mel den (02220-5031) of bij Sportshop Texel (02220-3145, 's avonds 02225-481) en het wordt zo spoedig mogelijk opgehaald. Goederen kunnen ook gebracht worden naar Schilder- weg 251 (naast de sportschool) in Ou deschild. Het gebouw is open op woensdag, donderdag en vrijdagavond van 19.00 tot 21.00 uur (18,19 en 20 maart). De goederen worden in kavels onderverdeeld en bij koop moet er contact betaald worden. Tijdens het bezoek aan de veiling kan een lotnum mer gekocht worden. Reeds diverse ja ren worden er 's zomers door sport clubs loopwedstrijden georganiseerd. Deze wedstrijden trekken veel toeristen en ook altijd een groot aantal vaste Texelse lopers, die geld voor die clubs in het laadje brengen. De A.V. Texel kan niet nog een wedstrijd erbij organiseren, het loop- programma wordt dan overvol. Het zou sportief van deze clubs zijn om nu eens bij de A.V. Texel op de veiling te komen. Dan zien zij de Texelse lopers ook weer deze zomer. Koninginneloop De A.V. Texel houdt buiten het zomer seizoen veel wedstrijden voor lopers zoals negen winterboslopen, Texelse open crosskampioenschappen (21 maart), dorpenlopen, medewerking bij winterbosloop omstreeks oud en nieuw, halve marathon De Waal, ko ninginneloop enzovoorts. De wens is nog eens een rondje om Texel, maar dat is een zo groot karwei en er zijn zoveel vrijwilligers voor nodig dat men dat nog maar even op de lange baan heeft geschoven. De inschrijving voor het open Texelse crosskampioenschap dat zaterdag 21 maart wordt gehouden is niet zoals eerder vermeld was in de kantine van Denneoord, maar in de kantine van camping de Koor naar, Grensweg 388. De Koornaar ligt eveneens gunstig wat betreft de start-en finishplaats.De tij den van de inschrijving blijven gelijk, namelijk van 13.00 tot 13.45 uur. De jeugd start om 14.00 uur en ongeveer 14.30 volgen de overige categorieën. Iedere deelnemer krijgt na afloop een herinnering. Om als jonge vereniging het hoofd boven water te houden moeten er steeds weer acties verzonnen wor den om het nodige geld in het laadje te brengen. Bovendien is er uit de subsidiepotten niet veel meer te verkrijgen. Daarom houdt Atletiekvereniging Texel zaterdag 28 maart om 14.00 uur een veiling van goederen en diensten in het gebouw naast de Sportschool in Oudeschild, Schilderweg 251. Vrij dagavond is er een kijkavond en rommelmarkt van 19.00 tot 21.00 uur. De winnaars van het toernooi, staand van links naar rechts: Renè Verduyn, Marjon Bakker, Marius Witte met Antoine Krafft. Nellie Witte, Jan Reij. Bettina Rab, Margriet Reij, voorzitter Rudi Veenstra. Hurkend Piëta Bakker, Dirk Hoogendijk, Hans van Slooten en Ben van Leersum Zondag werd in sporthal Ons Ge- noegen het Texelse badmintonkam- ioenschap gespeeld. Er waren annende duels bij. Voor deze kampioenschappen hadden zich iven niet-leden aangemeld, veel inder dan verwacht. De publieke langstelling was matig, hoewel ze sport steeds meer belangstel g krijgt. |e zondag gespeelde wedstrijden in ns Genoegen werden naar gelang de ierkte van de spelers in twee klassen en B) ingedeeld. Tijdens de finales igon de vermoeidheid duidelijk een I te spelen door de snel opeenvol- nde wedstrijden. De dames in poule streden hoofdzakelijk om de tweede derde plaats, daar het al gauw vast :ond dat Nellie Witte de winnaar zou orden. Margriet Reij speelde een af- iattende wedstrijd tegen Marianne (ilhorst en raakte daardoor in de vol- nde partij tegen Bettina Rab in loeilijkheden. In de tweede set stond Ij met 2—9 achter, maar kwam terug it 9—9. Na een verlenging wist zij tot —10 te komen, maar moest toch laarna de punten aan Bettina Rab la in: 11—12. Nellie Witte won zoals rwacht de finale. Bowlingteam T-Fords was deze eek zeer sterk op dreef in de da- es trioleague. Tiny Kok bakte ze bruin met een gemiddelde van over de 160 pakte ze alle punten en joeg daarmee CCM van de tweede plaats. Rix Veldman gooide voor de Pins zeer goed en stelde de winst voor Klavervier, ondanks fel le tegenstand van Yvon Lasthuizen, veilig. Tabakshop Mets versloeg koploper Lollipops en maakt hier door nog volop kans zelf de titel te behalen. In de woensdag/donderdagleague vie len deze week weinig hoge scores te bespeuren. Reisburo Texel maakte de ze week een grote klapper door IBS met overmacht te verslaan, ondanks vele blessures, maar Joop van Hove was weer eens niet te stuiten. Nico Ruis zou het voor CBK wel eens ma ken en begon zeer sterk met een 195-game. Hij moest dit later met een inzinking bekopen en liet de winst aan Eldorado, waar Marco van der Vis, te rug van weggeweest, gelijk zijn hoogste serie evenaarde. De grootste sensatie was het Z Team dat handig gebruik maakte van het feit dat de he ren van Hotel de Weal maar met 1 'A man speelden. De Baanbrekers hadden ideze week het geluk dat ze een sterke reservespeler hadden ingezet in de vorm van Jaap Kooger die een mooie 181-game gooide. De Metro kon hier niet tegen op ondanks het feit dat Jo ke Brons haar persoonlijke record ver beterde met een knappe 161-game. Dubbel El wordt de laatste tijd achter volgt door pech, want zij verloren ook deze week met miniem verschil van De gij Koogel waar Wendy Zutphen wel zeer H sterk stond te gooien. Janny Mets •j was de stuwende kracht achter DX 11 j en met een serie van 692 kon zij de I winst op Team 24 dan ook zeker I stellen. Dinsdagleague f Op dinsdag was wel heel erg verras- Ij send dat Hordifood de grootste neder- I laag leed sinds het begin van het sei- fc; zoen. Dit kwam doordat de Strijkers in E» topvorm verkeerden. Wil Rovers met een 172-game en Theo Zuidewind met een serie van 577 en als klap op de [u vuurpijl gooide Klaas Veldman nog een Marjon Bakker en Piëta Bakker streden om de eerste plaats bij de dames in poule B. Met een punt verschil werd Marjon Bakker winnaar. Annie Kamstra wist als enig seniorlid een vierde plaats te behalen. Het lag bij de heren in de poule A voor de hand dat de al jaren ongeslagen kampioen Marius Witte de eerste plaats weer zou bezetten. Aldus geschiedde inderdaad zonder al te veel moeite. Hans van Slooten kon hem niet van de troon stoten, maar wist zich door verrassend sterk spel naar een tweede plaats te werken. Hans Witkamp en René Verduyn werden derde en vierde. Vermoeidheid Bij de heren in poule B ging het er al niet minder spannend aan toe. Antoin Krafft moest in de finale tegen Dirk Hoogendijk het achterste van zijn tong laten zien. De vermoeidheid kreeg bij beide heren de overhand en de wedstrijd werd in "drie sets beslist in het voordeel van Dirk Hoogendijk. Ben van Leersum gaf goed partij tegen Jan Reij en behaalde hierdoor een derde plaats. Uitslagen: A-poule dames: 1. Nellie Witte, 2. serie van 712. Ook bij de wedstrijd tus sen Slagerij de Boer en Cocky's Kap salon een verrassend resultaat, lepe de Boer en Theo van Hoorn deelden hier de lakens uit en konden zich zo van de onderste plaats af werken. In de jeugdleague werd door sommige bowlers goed gegooid. Ingrid Witte zette voor Sparetime een mooie serie neer en boekte de overwinning op Mets Point waar Angelique Mets nog wel even een 150-game neerzette. Wendy Zutphen gooide voor de Spet ters de nodige strikes en het Gouden Boltje werd dan ook met nul punten naar huis gestuurd. Bij Strandplevier 3 was het zeer spannend, maar Monique van Splunter werd uiteindelijk match winnaar en versloeg Starstrick met 254—2 !4. Uitslagen: Woensdag/donderdag league: Baanbrekers-Metro 4 1 Tabakshop Centrum-Strandplevier 2 3-2 De Koogel-Dubbel El 4—1 Graaf Spuiterij-Schuimkragen 4—1 DX 11-Team 24 3_2 Eldorado-CBK 4—1 Reisburo-IBS 4—1 Luwe Boshoek-Kwartet 4—1 Z Team-Hotel de Weal 4—1 Sommeltjes-THT 3—2 Strandpievier 1-Cocky's Kapsalon 4—1 Wielewaal-JPK niet gespeeld Dinsdagleague: Top Oldies-Pindrillers 4—1 Strijkers-Hordifood 5—0 Slagerij de Boer-Cocky's Kapsalon 4—1 Dames trioleague: De Pins-Klavervier 3—1 T Fords-CCM 3—1 Tabakshop Mets-Lollipops 3 1 De gymnastieklessen, die gegeven worden door Peter Vos, worden deze week gedeeltelijk hervat en zullen vol gende week helemaal hervat worden. Deze week zijn er lessen op de volgen de tijden: woensdag: GVO - 13.15 uur tot 18.00 uur. Meisjes voortgezet onderwijs kunnen eventueel op donderdag van 17.45-18.30 uur. Woensdag: ZDH-dames nog niet. Donderdag 19 maart en vrijdag 20 maart worden alle lessen weer normaal gegeven. Bettina Rab, 3. Margriet Reij, 4. Mari anne Hilhorst. Poule B, dames: 1. Marjon Bakker, 2. Piëta Bakker, 3. letje Witte, 4. Annie Kamstra. Poule A heren: 1. Marius Witte, 2. Hans van Slooten, 3. Hans Witkamp, 4. René Verduyn. Poule B heren: 1. Dirk Hoogendijk, 2. Antoin Krafft, 3. Ben van Leersum, 4. Jan Reij. Voor het zomerseizoen biedt de Rode Kruis-kolonne aan E.H.B.O.-assistentie te verlenen bij sport- en andere evene menten. Indien er behoefte bestaat hiervan gebruik te maken, dient men dit voor 15 april te melden, zodat de kolonne hiervan een werkrooster kan maken. Aanmeldingen kan men richten aan mevrouw Lobato, Duinreep 6, Den Burg, telefoon (022201 4115. Hoewel de gemiddelde kwaliteit van het spel niet indrukwekkend was, is het basketballtoernooi dat zondag in de burgemeester De Koning-hal werd gehouden toch een groot succes geworden. De zestien teams die de organisatoren Peter de Hoogh en Thijs Steffens op de been hadden weten te bren gen, speelden met veel vuur. Ge brek aan belangstelling hadden ze niet, want er zaten de hele dag veel toeschouwers in de hal. Vrijwel alle plaatsen waren bezet toen rond het middaguur heel even wél kwaliteit was te bewonderen. Een top- team van Helderse spelers speelde toen een demonstratiewedstrijd tegen een selectie Texelaars. De Mietjes (bestaande uit Jan, Bert en Peter Witte, alsmede Ronald Sauer, Bernie v.d. Lugt, Tonnie Verkissen en Sandra Sauer) wonnen het toernooi op doelsaldo. Tweede werd het team van Sportshop Texel (4 wedstrijdpun- ten - 23 voor en 23 tegen I. Derde werd Boys en Girls (vier wedstrijdpun- ten, 26 voor en 26 tegen) en vierde Atletiek is een veelzijdige sport. Vooral bij de jeugd wordt er aandacht besteed aan bijna alle onderdelen van deze sport, zoals verspringen, speer werpen, kogelstoten, hoogspringen en sprintnummers. De veiling wordt ge houden om deze mooie sport op Texel te laten voortbestaan, ook voor het behouden van de goede trainers, ver betering en uitbreiding van het materi aal, en verder kan op deze manier de contributie op een redelijk niveau blij ven waardoor de drempel voor bestaande en nieuwe leden acceptabel is. Er is veel jong talent en het verbe teren van het talent moet mogelijk zijn, maar ook het plezier wat de jeugd met deze vorm van sport heeft is zeer belangrijk. De atletiekvereniging wil graag voor haar leden en toe komstige leden zoveel mogelijk facili teiten kunnen bieden en dat kost na tuurlijk geld. Klusjes Mensen met veilingervaring helpen de veilingcommissie met tips en daadwer kelijke steun. De leden van de vereni ging zijn inmiddels al actief bezig met de voorbereidingen. De veiling moet op deze manier een succes worden. Overbodige of afgedankte goederen werd The Brak (0 wedstrijdpunten, 15 voor en 31 tegen). De Mietjes namen 's avonds in het sponsorcafé De Pilaar de ,,De Pilaar bokaal" in ontvangst. Verder werden daar tal van kleinere prijzen uitgereikt, niet alleen aan teams die meer dan de meeste overige wat hadden terecht ge bracht van het basketball, maar ook voor andere „prestaties". Er was een prijs voor het team dat uit de kleinste spelers bestond (Pok-ta-pak), voor het „mafste" team (dat van De Pilaar) en Herman Boks van het Rabo-team werd uitgeroepen tot de „ruigste" speler van het toernooi. Fred Standaard werd aangewezen als meest „talentvolle" speler, waarmee spottend het tegeno vergestelde werd bedoeld. Een gratifi catie in de vorm van een maand lang elke dag een pilsje mogen drinken in De Pilaar kreeg Ben Zegeren die de hele dag als EHBO-er bij het toernooi present was en een vijftal blessures te behandelen kreeg. Het team „Zaalhop pers" had de twijfelachtige eer om als laagst geplaatste van de zestien deel nemende teams te worden uitgeroepen. Organisator Pater de Hoogh reikt de ..Pilaar-bokaal" uit aan het winnende team Dg Mietjes PAGINA 11 De kwart-triathlon, die zal plaats vinden op zaterdag 12 september, kan zich verheugen in een enorme belangstelling. Het secretariaat wordt overspoeld met aanvragen voor inschrijfformulieren. Tot op heden zijn er 200 inschrijffor mulieren verstuurd naar tri-atleten in heel Nederland. De organisatie heeft besloten om een limiet te stellen wat betreft het aantal inschrijvingen. Die li miet is vastgesteld op 250 deelnemers. Bekende atleten hebben zich weer aangemeld, zoals de winnaar van 1986 bij de heren Maurits v.d. Heide uit Den Helder en de winnares van vorig jaar Hennie Verdonk uit Maarssen, maar ook de kampioen van Nederland bij de dames Carla v.d. Does uit Noordwijk. Ook een tiental Texelaars heeft zich aangemeld voor de kwart-triathlon. De organisatie heeft echter de indruk dat er zich nog meer Texelaars willen in schrijven voor dit evenement. Willen zij verzekerd zijn van deelname dan dienen zij zich op te geven vóór 1 april. Later lopen ze het risico dat de limiet is bereikt. Inschrijfformulieren zijn te verkrijgen bij Gert Pansier, Zee bries 17, Den Burg, telefoon 3668. Op de laatste competitie-avond van de klaverjasclub is wat betreft de strijd om de bovenste plaats in het klasse ment geen grote verandering meer op getreden. Zodoende zijn Willem Bakker en Nel Koomen de kampioenen van het seizoen 1987-1987 geworden. Tweede werden Harm de Vries en Cor Hoogenboom met maar een paar pun ten voorsprong op Jan en Corry Spaans, die derde werden. Dit laatste koppel heeft lange tijd de leiding ge had in het klassement, maar raakte die vier weken gelegen kwijt. Winnaars van de laatste avond waren Geri van der Slikke en Jaap Witte, die in de resterende drie partijen nog 5894 pun ten scoorden. In het eindklassement klommen ze hiermee naar de vierde plaats, terwijl ze in de derde periode winnaars werden. Tweede op deze avond werden Giel Witte en IJs Witte met 5407 punten, terwijl Jan en Corrie Spaans met 5311 punten derde wer den. Freek en Gerda Veeger sloten de ze competitie ook goed af door met 5171 punten vierde te worden. Eindstand competitie na 87 partijen W. Bakker-N. Koomen 141143 41 H. de Vries-C. Hoogenboom 139719 50 Echtp. J. Spaans 139717 45 G. v.d. Slikke-J. Witte 138858 48 G. Festen-G. Smit 138614 40 F. Hopman-R. de Ruwe 137572 49 Echtp. F. Veeger 137395 43 W. Koomen-R. Harbers 137048 46 P. en M. van Heerwaarden 136583 36 F. Boer-R. Timmermans 135528 46 Eindstand 3e periode na 29 partijen G. v.d Slikke-J. Witte 49082 17 W. Bakker-N. Koomen 47362 15 Echtp. F. Veeger 46647 16 W. Koomen-R. Harbers 46641 20 F. Boer-R. Timmermans 46570 19 In de nacht van 28 op 29 maart orga niseert de klaverjasclub Den Burg een nachtmarathon met prijzen voor alle deelnemende koppels. U kunt hiervoor inschrijven tot 21 maart bij P. van Heerwaarden, Beatrixlaan 17, telefoon 02220-2573. Tevoko speelt donderdag niet in de Burg. De Koning-hal te Den Burg in verband met het schoolfeest van het LBO dat daar gehouden wordt. De junioren van de wielervereni ging hebben een succesvol week end achter de rug. Zaterdag werd een acht steden-wedstrijd in Hoorn gehouden. De renners van Texel die hoog in het klassement ston den, wisten alle demarrages van Alcmaria Victrix te beantwoorden, zodat het voltallige peloton zich opmaakte voor de sprint. Hans van Osch wist in de laatste halve ronde een gaatje te slaan, en kwam als eerste over de finish. Bas Vaars werd tweede, Tijmen Wit zesde, Niels Jimmink negende. Evert Koopman elfde en Richard Koop man dertiende. Zondag werd in Alkmaar gereden. Hans van Osch wist hier met Mare Fraas van Alcmaria een ronde voor sprong te nemen. Helaas kreeg hij in de slotfase een lekke band. Bas Vaars was bij een tweede ontsnapping en werd daardoor derde. Evert Koopman werd vijfde, Tijmen Wit zesde, Richard Koopman negende en Niels Jimmink tiende. Stand na vijf wedstrijden: 1. Hans van Osch 57 punten, 2. Bas Vaars 53 punten, 4. Evert Koopman 44 punten, 5. Richard Koopman 33 punten. Tijmen wit (20 punten) en Niels Jim mink (13 punten) staan ook bij de eerste vijftien uit het klassement.

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 11