'KTF over hele linie 9,van goede kwaliteit k ZVolle zaal bij winterconcert Stemmen voor behoud Kaap lij ■ft 01M AX Nationaal Revalidatie Fonds Broderiezaak in Waalderstraat Enthousiasme voor toneel Samen Eén trok volle zaal in De Vergulde Kikkert Zaalvoetbalprogramma In 1988 weer nieuwe brandweerauto Oudeschilder toneel i i U» r*' - - Waddenvereniging deze zomer weer actief op Texel ruim een miljoen Nederlonders NIET' door een lichamelijke handicap Al meer dan 25 |aar helpt hel NRF hun gelijke kansen te geven door financiële steun aon honderden projecten in Nederlond Helpt u mee? Ja, toch zekeH VoO' intormotic Kcnncdyloon 101 3981 GB BUNNIK lel 03405-Ó32JJ ondernemers- akti viteiten De heer T. J. H. Zwieringa uit Amsterdam opent zaterdag 21 maart in de Waalderstraat in Den Burg „Broderietje", een zaak in broderie-artikelen, zoals kleedjes, lopers, tafellakens, jurkjes, pakjes, lampen, gordijnstof, kant, place- mats, shorts en stoffen per meter. Het winkeltje is ondergebracht in het pand Waalderstraat 4, waar vroeger Jo Jo-kinderkleding was gevestigd. Het wordt gepacht van de heer Boerhorst. Een verbouwing was voor de nieuwe bestemming van het antiek ogende pandje niet nodig maar de inrichting werd wel in eigen beheer ingrijpend aangepast. Door toepassing van lichte kleuren lijkt de ruimte nu groter dan zij is en komt de collectie goed tot zijn recht. Zwieringa heeft met zijn handel jarenlang op markten gestaan, maar heeft nu op Texel een vaste stek ge vonden. Hij heeft banden met het ei land want zijn ouders woonden in Ou- deschild. Het is de bedoeling dat ,,Broderietje" op de gebruikelijke tijden het hele jaar open is. Gistermiddag verzorgden medewer kers van .Samen Eén-Gollards" de opvoering van de klucht ,,De onbe taalbare loodgieter" voor bewoners van het verpleeghuis en de verzorgingshuizen. Ongeveer 150 bejaarden reageerden enthousiast op de klucht in drie bedrij ven. Het verhaal over echtelijke proble men en een erfenis zat vol met allerlei amusante verwikkelingen. Aan het ein de liep alles zoals altijd, goed af en was er een hartelijk applaus voor de spelers Jan Eelman, Jolanda van Tu- nen, Jolanda Beumkes, Angelina Smit, Theo Voorn, Jacomien Blaau- boer, Ben Roest en Angela van Die- sen. De regie was in handen van Nel Witte en de grime werd verzorgd door Jacolien Eelman en Corina Witte. Het decor was gemaakt door Jan Zoetelief en hij zorgde ook voor het geluid, zo dat iedereen het goed kon verstaan. Gerda Hooyschuur was de souffleuse. Robert Aris van Boven vervoerde de bejaarden veilig naar en van De Linde boom, waar zij genoten hadden van een gezellig middagje uit. TEXELSE COURANT Het Koninklijk Texels Fanfarekorps bevindt zich in een blakende conditie. Dat bleek zaterdagavond in de Burg. De Koninghal tijdens het traditione le winterconcert, waarin alle geledingen een uitvoering van goede kwali- - telt ten beste gaven. Een volle zaal (meer dan 350 liefhebbers) genoot A van een programma, dat voor jong en oud zowel muzikaal als qua show (attractief was. Verheugend was de geslaagde „comeback" van het KTF- i jeugdorkest. "flHet was duidelijk merkbaar dat KTF uiterste best had gedaan om er een vlot en afwisselend programma van te "^maken. Direct bij de aanvang, klokslag acht uur, werd gezorgd dat het publiek al !op het puntje van de stoel kwam te zitten. Na een kort intro van een vijftal blazers in de hoek bij de zaal-ingang, marcheerde het orkest als fanfarekorps de zaal binnen. Geinig was het dat de heren zich lieten leiden door een zeer jeugdige tambour-maï tre. De 6-jarige Remco Koopman was voor deze be langrijke taak door het KTF uitgeno digd en zag daarmee een droomideaal in vervulling gaan. Achter in de zaal stopte het korps en bleek daar te wor den opgewacht door hun in smoking gestoken nieuwe (oude) dirigent Pieter Heertjes. Tegelijkertijd was het publiek echter gedwongen om weer naar vo ren te kijken, want de good-old toneel gordijnen (die zeer spoedig wegens brandgevaarlijkheid zullen worden ver wijderd) waren intussen opzij gescho ven Op het podium stond de drum band reeds in de houding. Vervolgens eiste het fanfare weer alle aandacht op door het spelen van het bekende ,,l was Kaiser Bill's batman". Dirigent Heertjes gaf hierbij staande midden in de zaal de leiding. Alsof er nog niet genoeg was te zien, waren ook de majorettes (o.l.v. Carla Veeger-Roeper en Lidy Medema) het podium opgeko men. Zij zorgden met zwierige pasjes voor een leuke opening. herstellen. Ook Jaap van Vooren droeg met licht en geluid zijn steentje bij. Geëerd Voorzitter Wim van Sambeek riep liefst twaalf muzikanten naar voren om te worden geëerd wegens een langdurig lidmaatschap. Trompetiste Liesbeth Witte spande de kroon met 12 Va jaar, gevolgd door de majorettes Monique Verhagen en Brenda Drijver (beiden 714 jaar). Het „KTF-verenigingsvijfje" (5-jarig lidmaatschap) werd uitgereikt aan de orkestleden Frederique Boorsma, Marco van Sambeek, Ar mando Boom en Sebastiaan den Boer, de drumbandleden Erno en Rudi En denburg en de majorettes Nanda Koopman, Jacqueline van de Ploeg en Erica Pronk. De versierselen werden omgehangen door erevoorzitter burge meester A. Schipper. De burgervader constateerde dat het fanfare over veel jeugd beschikt. Hij had uitgerekend dat het aantal leden boven de 40 jaar 21 bedraagt. KTF weet de jeugdleden bovendien aan zich te binden; het aantal jeugdig gedecoreerden neemt jaarlijks toe. Het orkest besloot het programma voor de pauze met vier nummers van uiteenlopende stijl. Na „Fairest of the fair" eiste het zware Orpheus in de onderwereld" van Offenbach alle con centratie op. Gespeeld werd de ouver ture van deze eerste grote operette van Offenbach, feitelijk geschreven De uitvoering van de toneelgroep van de Gemeenschap Oudeschild trok zondagmiddag in Den Burg een geheel volle zaal. Er moesten zelfs kinderen worden teleur gesteld omdat er geen plaatsje meer vrij was, ook niet nadat er al extra stoelen waren bijgezet. Zo'n 245 kinderen genoten met volle teugen van het sprookje „De zeven druppels", dat de toneelgroep eerder in Oudeschild met veel succes had ge bracht. Het initiatief om het stuk ook in een ander dorp op te voeren, zodat meer kinderen de gelegenheid zouden hebben om te komen kijken, was dus een schot in de roos. In geval van een tegenvallend bezoekersaantal zou de Folklorestichting het tekort hebben be taald. Voorts bleek dat de zaal van de theater-bioscoop geschikt is voor de opvoering van een dergelijk jeugdto neelstuk. Te merken aan de reacties uit de zaal was het contact tussen spelers en publiek prima en dat bleef zo tot het eind van het anderhalf uur durende programma. Ondanks de gro te belangstelling zal niet op korte ter mijn een tweede voorstelling in De Vergulde Kikkert volgen. Drumband Na het welkomstwoord van KTF- orzitter W. van Sambeek verdwenen nfare en majorettes onder het ge- 'eld van de drumband uit beeld. De :renge hand van de nieuwe drumbandinstructeur Henk Beijert «ft tot positieve effecten geleid. Als er nog even hard wordt doorgerepe- teerd, zal de drumband beslist een goed figuur slaan op het concours in mei. De Oosterse klanken die op een legeven 'moment werden voortge- iracht, Hadden een duidelijk doel. 'ant daar huppelden zes kleine Chi- ieesjes binnen, de lichten doofden en op de „China mars" werd een majorettesshow ten beste gegeven. Men waande zich even in de cultur van een ver land. De kostuums waren vervaardigd door ouders en leiding. Na het drumbandnummer „Pioneers" ver scheen een oudere groep majorettes, eveneens in zelfgemaakte kleding. Dit show-onderdeel, op de „St. Louis Blu es Mars" bevatte musicalachtige trek jes, zowel wat betreft aankleding als Choreografie. De drumband besloot zijn aandeel met „The Young Masters" en „I'Armee". Aardige tempowisselin- gen gingen gepaard met gebruik van J onder meer een tambourijn, waardoor een gevarieerd totaal ontstond. Voor de afronding van deze presentatie van de totale vereniging zorgde het fanfare-orkest met een vlot gebracht m „Overlord". Een mooi einde van het meest show-achtige gedeelte van de 1_ avond. De keurige aankleding van de zaal droeg mede bij tot het welslagen hiervan. De dames Blom, Duin, Ger- rits, Maas en Nijman hadden het bloemversieringen voor een fleurig de cor gezorgd. Zelfs waren zij niet te be- roerd om vlak voor de voorstelling een aan duigen gevallen wandversiering te Onder leiding van Pieter Heertjes is het KTF-jeugdorkest nieuw leven ingeblazen. verschillende wijken van New York. Sopraan-saxofonisten Frans Zegel en Johan Gieles speelden hierin twee wandelaars, die van de ene muziekstijl in de andere belanden. Gerben van der Feen, al jarenlang trouw KTF-lid, waagde zich voor het eerst van z'n leven aan een tubasolo in het nummer „Don't mock Baroque" van Shadbold, dat bij nader inzien was geïnspireerd op een gitaarconcert van Vivaldi. Van der Feen spotte niet met de baroque en zorgde ondanks zijn ze nuwen voor een acceptabele prestatie. Na de pauze was de plaats van het or kest ingenomen door het jeugdorkest, eveneens onder leiding van Pieter Heertjes. De terugkeer na jarenlange een kleurig tintje door de felrode sweaters die voor dit orkest door een sponsor beschikbaar waren gesteld. Niet alleen de outfit, maar ook de mu zikale prestatie mocht er zijn. Het ge dragen „Sweet memories" werd met gevoel gebracht. In de laatste twee nummers kreeg het orkest de hulp van een zangkoortje bestaande uit majoret tes. Het beroep op de zaal om de ref reinen mee te zingen bleek niet ver geefs en gaf het optreden extra cachet. Balans De finale was (uiteraard) in handen van het grote orkest. Tijdens de groepsrepetities was hoorbaar keihard gewerkt aan de blaastechniek en het samenspel, hetgeen de balans tussen de verschillende orkestsecties ten goe de is gekomen. Ook het feit dat de secties de laatste jaren apart oefenen, werpt steeds meer z'n vruchten af. Na het vlotte „Aartshertog Albrecht" en het gedragen „Air Baroque" kon KTF zich in het tweede, rockende, deel van „Choral and Rock-out" van Ted Hug- gens uitleven. De „James Bond 007-selection" was zeer moeilijk door- dat bekende melodieen werden door kruist met bekende Bondfilm-effecten zoals scheurende auto's. Na een hape rend begin volgde een acceptabele voortzetting. Het populaire slotnummer „Music" kwam wat aan volume te kort, maar vormde desalniettemin een waardige afsluiting van een gevarieerde avond. De tweede uitvoering van het winter concert is komende zaterdag, om acht uur 's avonds in het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp. Woensdag 18 maart: 17.15 u. Casino 3-Texel 5 (j) 17.55 u. ZDH-Texel 1 (j) 18.40 u. Nioz-Topido 2 19.30 u. Gamma-Bupro Hout 20.25 u. ZDH-Gamma 2 21.15 u. A+O 2000-Gamma 3 22.05 u. Mantje 3-Gamma 5 Zaaldienst: Casino Donderdag 19 maart: 17.15 u. ZDH 2-Gamma 2 (j) 17.55 u. Casino 4-Oosterend 2 Ij) 18.40 u. Texel 2- Rab 2 19.30 u. Gamma 4-Nissan 2 20.25 u. Ver.Schilders 3-ZDH 2 21.15 u. A O 2000 3-Jelleboog 2 22.05 u. Albert Heijn-Casino 3 Zaaldienst: Texels Lamsvlees Vrijdag 20 maart: 17.00 u. Texel 8-Texel 6 (j) 17.30 u. Casino 5-Texel 7 (j) 18.15 u. Gamma 6-Visser Bouw 19.05 u. Casino 5-Ver.Schilders 2 20.00 u. Oosterend 2-Jelleboog 20.50 u. A O 2000 2-Citroën 21.45 u. Oosterend-Alkema 22.35 u. Mantje-Nissan Zaaldienst: Rab Maandag 23 maart: 17.15 u. Texel 3-Casino 2 (j) 18.00 u. Oosterend-ZDH (d) Zaaldienst: Topido De ..China mars" was een visueel attractief c voor symphonie-orkesten. Het ontbre ken van strijkers bleek niet onoverko melijk. Het orkest sloeg zich met glans door de moeilijke partijen heen, voort gestuwd door dirigent Heertjes en de „oude meester" Frans Zegel. De sopraan-saxofonist steeg als vanouds tot grote hoogten in enkele stukken waarin virtuositeit was vereist. De be roemde „can-can" was een overweldi gend slot van dit muziekstuk, dat extra boeiend was door de verhelderende uitleg van de presentator/muzikant Wil Huizinga. Het verhaal achter de mu ziek werd hierdoor als het ware zicht baar gemaakt. New York Dat was ook van toepassing op het experimentele „Nightbeat", dat de im pressie is van een wandeling door de afwezigheid van de KTF-jeugd kreeg Op het investeringsplan van dit jaar en het wensenpakket voor het vol gende jaar zijn respectievelijk be dragen van ƒ184.000,— en ƒ180.000,— opgenomen om de Commer Walk Tru-brandweerwagen van 1966 te vervangen door een Mercedes- Benz 1117 F met een daarbij beho rende opbouw en inrichting. Reeds meerdere malen is door de brandweer Texel aangegeven dat de wagen van 1966 dringend aan vervan ging toe is. Door z'n leeftijd wordt de carrosserie snel minder en bij reparatie zijn onderdelen steeds moeilijker ver krijgbaar. Er wordt geschat dat de nieuwe wagen, als de gemeenteraad het benodigde krediet beschikbaar heeft gesteld voor de aankoop half fe bruari afgeleverd zal worden. De nieuw aan te kopen brandweerauto zal een vermogen van 3000 liter water per minuut hebben en kan behalve als pomp- en tankauto ook dienst doen voor het vervoer van personen. De brandweerwagen die vorige week in gebruik werd genomen, kan alleen ma terieel en personen vervoeren. De commissie voor algemeen en organisa torisch beleid adviseerde positief over de aankoop. PAGINA 7 De voormalige kustwachtpost De Kaap bij De Koog dreigt te worden verwijderd. De Kaap, die nu nog een minimale functie als oriëntatie baken heeft, is eigendom van Do meinen en zou teveel aan onder houdskosten vergen. De dorpscom missie wil dit gezichtsbepalende herkenningspunt voor De Koog niet graag missen en hoopt dat de gemeente zich ervoor wil inzetten om De Kaap te behouden. Daartoe is aan het meest recente nummer van de Koger dorpskrant (,,De Kaap" geheten) een formulier toegevoegd, die de bewoners van De Koog en omstreken kunnen invullen en opsturen ter ondersteuning van het streven van de dorpscommissie. Deze formulieren konden worden ingeleverd bij de redactie van ,,De Kaap". Wie dit tot op heden heeft verzuimd te doen, krijgt woensdag alsnog de gelegen heid. In het portaal van het Koger stembureau, peuterspeelzaal Olleke Bolleke aan de Ruijslaan, zal namelijk een bus hangen waarin de formulieren kunnen worden gedeponeerd. De dorpscommissie heeft hiervoor permis sie gekregen. De Kaap, op de eerste duinenrij, deed voor door oorlog dienst als uitkijkpost voor de kustwacht. De toenmalige constructie was veel hoger dan de hui dige. Bovendien was de post dichtbij de grond van latwerk voorzien, zodat de kustwachter er in kon klimmen. Na de jaren veertig bleef er een bunkertje over. Op dit stevige fundament kon een uitkijkpost worden gebouwd, die later weer verdween. Alleen De Kaap zelf torent nog de lucht in, maar dreigt nu te worden opgeruimd. i X.I De Kaap, herkenningspunt voor veeI Kogers. Evenals vorig jaar zullen vrijwilli gers van de Landelijke Vereniging tot Behoud van de Waddenzee ge durende de zomer op de wadden eilanden actief zijn om voorlichting te geven over het werk van de ver eniging en om nieuwe leden te winnen. Dit jaar wordt de nadruk van de voorlichting gelegd op de vervuiling van de Noordzee (en dus van de Waddenzee) waarbij actie wordt gevoerd om het gevaar van verschillende vervuilingsbronnen terug te dringen of op te heffen. Dit hangt samen met de ministers conferentie die in november over de Noordzee wordt gehouden. Net als vorig jaar zullen drie vrijwilli gers een stand bemannen in de hal van het Natuurrecreatiecentrum. Een nieuwe activiteit is dat daarnaast een vierde persoon het eiland op gaar om allerlei activiteiten te organiseren, zoals dia-avonden voor toeristen, schoonmaakacties op het strand en spelletjesbijeenkomsten De vier vrijwilligers bevinden zich op het eiland van 4 juli tot 30 augustus. Ze zijn nog op zoek naar onderdak. In verband met het beperkte budget gaan de gedachten uit naar een een voudige slaapgelegenheid, bijvoorbeeld een kampeerschuur liefst op korte af stand van het Natuurrecreatiecentrum. De Waddenvereniging zou ook graag vrijwillige medewerkers werven onder Texelaars die op het eigen eiland maar desgewenst ook op een ander eiland voor het voorlichtingswerk kunnen worden ingezet. Ze moeten bereid zijn een korte training te volgen. Wie mee wil werken of onderdak kan bieden, kan contact opnemen met Chris Elzin- ga of Marja Holsink, per adres Wad denhuis, Harlingen, telefoon 05178-5541. I 1

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 7