Oosterend sterker dan Westzaan: 3—0 omstandigheden bij ;rosskampioenschappen vouoö/rpp Voetbaluitslagen Geslaagd Lollipops bowlingkampioen Gamma weer aan kop na 5-2 overwinning RSG-team succesvol bij volleybaltoernooi Spanning ranglijst dammen is stijgende Zaalvoetbalprogramma sranen en de Da nummers één, twee en drie bij de jongens tot en met 12 jaar van de boslopen van het winterseizoen, Martijn Schrama, Richard Stevens en Sjors Takes. Zaterdag 21 maart 1987 KNVB, afdeling Noordholland: Dindua-SVO/Z 1-0 Cocksdorp-Zeevogels 2—1 SVO/Z 2-DPSV 2 4-3 KNVB, afdeling Noordholland: Oosterend-Westzaan 3—0 Texel 2-Berdos 2 1_2 De Koog 2-Helder 6 1 1 HRC 8-Texel 4 4_2 Tex. Boys 3-WGW 7 8—4 'AARTmjisdAG 24 MAART 1987 werd Minne Goënga eerste, met een aardige voorsprong op Theo Franchi- mon. Na zijn mislukte marathon in De Waal een goede come back voor Goënga. Jan Zijm eindigde als derde. Bij de dames was het deelnemersaan tal redelijk in getal. Nel Bruining was de sterkste, gevolgd door Coby Bake- laar. Ook Marijke Visser moet goed in de gaten worden gehouden. Zij werd bij deze cross derde, nadat ze bij de boscrossen van de afgelopen winter ook al zeer goede prestaties leverde. Tot slot nog de heren veteranen, waar bij Piet Bakelaar de 10,8 km in de snelste tijd liep. Tweede werd Wim Timmer met een kleine achterstand en als derde eindige Theo Takes. Nadat alle lopers binnen waren werden de prijzen uitgereikt in de kantine van camping De Koornaar en voor iedere deelnemer was er nog een vaantje als herinnering. Ook de prijzen voor de winnaars van de boslopen uit het win terseizoen werden uitgereikt. Uitslagen: Meisjes t/m 12 jaar: 1. Natasja Koop man 12.44, 2. Nanda Koopman 12.45, 3. Chantal Mosk 14.33. Meisjes t/m 16 jaar: 1. Ingrid van Lu- bek 23.06, 2 Nicole Bakker 24.59, 3. Debbie Mosk 27.34. Jongens t/m 12 jaar: 1. Roald van der Slikke 10.19, 2. Rochard Stevens 10.55, 3. Erik Wuis 11.13. Jongens t/m 16 jaar: 1. Norbert Eel- man 19.22, 2. Rob Bakker 20.03, 3. Jan Willem Kraay 20.13. Dames: 1. Nel Bruining 33.43, 2. Coby Bakelaar 34.30, 3. Marijke Visser 35.38. Fleren- 1. Minne Goënga 37.20, 2. Theo Franchimon 37.28, 3. Jan Zijm 38.50. Veteranen: 1. Piet Bakelaar 42.46, 2. Wim Timmer 42.53, 3. Theo Takes 46.42. /oor het derde opeenvolgende jaar ifganiseerde de A.V.T. de open pBcelse crosskampioenschappen, ■loewel het de eerste lentedag bas. werd de cross gelopen onder Mr winterse omstandigheden, 's ^fcrgens tijdens het uitzetten van let parcours was het nog zonnig ar, maar 's middags om half ie begon het te sneeuwen, en bleef maar sneeuwen... ■jeugd startte om twee uur. Bij de "sjes tot en met 12 jaar over 2,6 km de strijd om de eerste en tweede ilaats spannend. De gezusters Koop- nan lagen zij aan zij en Natasja finish- e als eerste. Haar zus Nanda werd iiveede. Chantal Mosk eindigde als lerde. Bij de oudere meisjes, 13 tot en net 16 jaar, die een afstand liepen van i,2 km., was de strijd dezelfde als al- ijd. Ingrid van Lubek, die alweer niet yerslaan was, werd eerste, een goe- eede werd Nicole Bakker en der- ebbie Mosk. Bij de jongens was trijd eveneens spannend. Bij de tot en met 12 jaar werd Roald der Slikke eerste, Richard Stevens de en als derde eindigde Erik Bij de oudere jongens werd Nor- Eelman overduidelijk eerste. Rob ker volgde als tweede en Jan Wil- Kraay werd goede derde. Gevallen na de finish van de jeugd werd door de ouderen. De heren en liepen een afstand over 10,8 de dames liepen 7,2 km. Bij de n namen gelijk Minne Goënga en o Franchimon een kleine voor- ng. Albert Floven en Jan Zijm den daarachter. Ron Daalder stop- a een ronde nadat hij diverse keren was op het spekgladde par rs. Ook André Brouwer hield het en ronde voor gezien. Uiteindelijk TEXELSE COURANT PAGINA 9 Junioren: SVAP A1-Oosterend Al 2—1 Tex. Boys B1-W.Waard B1 1-2 Oosterend B1-W.Waard B2 0-3 Texel B2-De Koog B1 1 -4 Watervogels CTTexel C2 6—1 Pupillen: ®3W D1 -Texel D1 1-3 I». Boys D1-SVO D1 12-0 Texel D2-ZDH D1 1-1 Tex. Boys E1-De Koog El 11-2 ZDH E1-Texel E1 afgelast SVO F1-ZDH F1 1 -3 Texel F1-Tex. Boys F1 1—1 Zondag 22 maart 1987: 4e klasse A KNVB: Alkmaarse Boys-Texel afgelast Junioren: Texel AI-ZAP A1 4—4 Geelzwart B1-Texel BI 0—5 ZAP A2-Tex. Boys A1 1—2 Dames: De Koog-Winkel 2 0—7 Oosterend-WW 5_ j Vrijdag is C. J. D. Krijnen geslaagd voor het aanvullingsdiploma stuurman kleine handelsvaart bij de rijkscommis sie voor de stuurliedenexamens te Rijswijk. Hoewel het spandoek anders doet vermoeden is dit toch echt de start van het crosskampi oenschap onder winterse omstandigheden. In de donderdagmorgen dames competitie is het team van de Lolli pops kampioen geworden. Dit team. bestaande uit Nel Feenstra, Jo van de Woensel, Wil Rovers en Marijke Otten, verloren weliswaar de laatste wedstrijd van het op de tweede plaats geëindigde T-Fords, maar had al voorsprong genoeg opgebouwd deze winter. Rina Drij ver verbeterde bij de T Fords nog haar hoogste serie. Tabakshop Mest wist dankzij een overwinning op de Pins de derde plaats te veroveren. Dinsdagleague De Top Oldies zijn door hun overwin ning op de heren van Cockys Kapsalon zeker van hun eerste plaats in de Dins dagleague, maar de strijd om de twee de en derde plaats is nog volledig open, doordat Hordifood deze week zijn tweede grote nederlaag moest in casseren. Ditmaal kregen de Hordi- foodbowlers van de zeer sterk spelen de slagers danig hun vet. De Strijkers en de Pindrillers waren ook in een he vige strijd gewikkeld, maar de Pindril lers moesten toch hun meerdere erken nen in de Strijkers, door zeer constant spel van Wil Rovers en een 175 game van Theo Zuidewind. Woensdag/donderdagleague In de woensdag/donderdagleague is de strijd om de eerste, tweede en der de plaats nog lang niet beslist hoewel er nog maar die keer gespeeld moet worden. De nog steeds verwoed op de eerste plaats standhoudende JPK'ers hadden het geluk dat zij tegen het da mesteam van Strandplevier 2 speel den, want de heren werden op hun wenken bediend en konden zonder al te veel moeite alle punten op een pre senteerblaadje mee naar huis nemen. Ook de nummer twee op de ranglijst wist, dankzij zeer sterk spel van Rudy Mattner met 206 en 225, alle punten bij de Luwe Boshoek vandaan te ha len. De Koogel, ook nog volop in de race voor de titel, versloeg dankzij Henk Stark met een mooie 198 game en een grandioze serie van Wendy Zutphen, Tabakshop 't Centrum. Reis- buro Texel, eveneens een kandidaat voor de titel, wist een kleine overwin ning te boeken op het goed tegen stand biedende Kwartet. Strandplevier 1 won met minimaal verschil van THT. CBK wist een overwinning te boeken, ditmaal waren de Schuimkragen het slachtoffer van de CBK'ers. Doordat Thera Zondag en Harriet de Wit hun persoonlijk record verbeterden wisten de dames van Cocky's Kapsalon Dub bel El te verslaan. Anneke Visman was, na een inzinking van enkele we ken, eindelijk weer eens goed op dreef en het was dat Marjan van Schaik ook haar avond had voor de Metro, anders waren de dames van Dx 11 met alle punten naar huis gegaan IBS kon dankzij ijzersterk spel van Dennis Beumkes de helaas maar met twee man spelende Spuiters van de baan vegen. Eldorado putte kracht uit Max Hagendoorn, die weer sterk stond te bowlen. Gelukkig voor de Baanbrekers had Dirk Trap een kleine opleving met een 188 game en kon hij zo, samen met een ijzersterke 176 game van Jeannette Keijzer, het verlies beperken. Corinne Plaatsman was helaas voor de dames van de Sommeltjes terug van vakantie en zette een 197 game neer Zo kon ze meteen de overwinning met de terugkeer vieren. On danks het feit dat Ton Witte een knap pe 742 serie gooide, moest de Wiele waal toch de overwinning uit handen geven aan Piet Jongejan van Team 24, die met een knappe 167 game net dat ietsje meer had. Uitslagen: Einduitslag damestrioleague: 1Lollipops 44 punten 2. T-Fords 4314 punten 3. Tabaksshop Mets 43 punten 4. CCM 39 punten 5. De Pins 38 punten 6. Klavervier 33'A punten Woensdag/donderdagleague: IBS-Graaf Spuiterij 4—1 Dx 11-De Metro 3—2 JKP-Strandplevier 2 5—0 Eldorado-Baanbrekers 3—2 Z-Team-Sommeltjes 3—2 Team 24-Wielewaal 3—2 Cocky's Kapsalon-Dubbel El 3—2 CBK-Schuimkragen 3—2 Strandplevier 1-THT 4—1 Reisburo Texel-Kwartet 3—2 De Koogel-Tabakcentrum 3—2 Hotel De Weal-Luwe Boshoek 5—0 Dinsdagleague: Top Oldies-Cocky's Kapsalon 4 1 Slagerij De Boer-Hordifood 4 1 Strijkers-Pindrillers 4—1 Gamma 1 kan terugkijken op een bijzonder gelukkige week. Zelf won het zaalvoetbalteam woens dag de moeilijke topper tegen Bu- pro Hout vrij gemakkelijk met 5—2, terwijl koploper Sparta '67 en runner-up Crawford beide verloren. Door deze uitslagen gaat Gamma 1 met nog drie wedstrijden te gaan weer alleen aan kop met een punt voorsprong op nummer twee Spar ta '67. Wat echter een schaduw op dit suc ces wierp was het bericht vrijdagmor gen dat keeper Bart Heerschap voor de rest van het seizoen uitgeschakeld zal zijn. Zijn rechterhand en onderarm werd in het Gemini-ziekenhuis in het gips gezet. De rechterhand was enige weken geleden dusdanig geraakt en geblesseerd gebleven dat hij in het gips moest. Vermoedelijk zal Bart Heerschap weer hersteld zijn als Gam ma 1 in juni twee toernooien in Italië gaat spelen. De laatste drie wedstrijden zal het Gamma 1-doel verdedigd worden door Charles Ipenburg. Met diens ervaring zal deze vervanging geen struikelblok hoeven te betekenen in het slot van de competitie. Gamma startte de wedstrijd tegen Bu- pro Hout uitstekend. Louis Uriot, die weer in zijn oude vorm begint te ra ken, bleek voor de Bupro Hout- verdedigets een zware kwelgeest. Hij scoorde 1—0 voor Gamma, maar was ook betrokken bij de gelijkmaker van Bupro Hout. De spits van Bupro Hout rommelde, zonder dat er afdoende werd ingegrepen, zich langs twee ver dedigers. In een poging de bal weg te schieten raakten Uriot de bal verkeerd en verdween onhoudbaar voor Bart Heerschap in het doel; 1—1. Simon brand zette Gamma voor de rust nog op een 2—1 voorsprong. Na de rust bleef Gamma uitstekend doorgaan en Louis Uriot zette Gamma op een bijna riante 3—1 voorsprong. Balverlies van Simon Brand zorgde ervoor dat de Bu pro Hout-spits alleen op het Gamma- doel af kon gaan. Hij maakte dankbaar gebruik van dit cadeautje en verkleinde de achterstand tot 3—2. Simon Brand maakte zijn fout weer goed door Gam ma op een 4—2 voorsprong te zetten en het was weer Louis Uriot die Gam ma uiteindelijk naar 5—2 schoot. Op vallend was ook het goede spel van Nicol Schermer die de laatste weken steeds beter gaat voetballen. Een lerarenteam van de RSG, aange vuld met enkele leerlingen, heeft bij een zaterdag in Wieringerwerf gehou den volleybaltoernooi de eerste prijs in de recreantenpoule gewonnen. Alle wedstrijden werden met ruim ver schil gewonnen, zodat het team wel licht ook in de ,,profpoule" van dit toernooi zou hebben gepast. Aan dit jaarlijks terugkerende toernooi deden lerarenteams van een tiental scholen uit Noordholland mee. Oosterend heeft de eerste wedstrijd na de winterstop met een duidelijke 3—0 overwinning af gesloten. Hoewel tegenstander Westzaan aanvankelijk nog redelijk tegenstand bood namen de Ooster- enders naarmate de wedstrijd vor derde steeds meer het heft in han den. Al voor rust nam de thuisploeg een verdiende 2—0 voorsprong via goals van Jitze Beintema en Erwin Koning. Na rust werd de voorsprong uitgebouwd tot 3—0 na een fraaie goal van An dré Brouwer. Eigenlijk had de sco re veel hoger uit moeten vallen, maar de afwerking bij de Ooster- enders was niet bepaald optimaal te noemen. Onder leiding van scheidsrechter Van der Wal had de wedstrijd een sportief verloop. Hoewel wat onwennig na de veel te lange winterstop begonnen beide ploe gen het duel veelbelovend. Het spel golfde op en neer en voor de beide doelen ontstonden kansrijke situaties. In deze beginfase was Westzaan het dichtst bij een doelpunt; een ingekopte bal belandde bovenop de lat en SVO ontsnapte aan een vroege achterstand. Naarmate de wedstrijd vorderde trok Oosterend het spel steeds meer naar zich toe. Vooral Gerard Legierse en Martin Bootsma kregen steeds meer greep op het middenveld en slaagden er voortdurend in de snelle Oosterend- spitsen Erwin Koning en Jitze Beinte ma van goede passes te voorzien. Aanvankelijk ontbrak het geluk om al snel tot tastbare resultaten te komen, maar ongeveer een kwartier voor het rustsignaal sloeg de thuisploeg toe. Een mislukt afstandschot van Jan de Vries kwam met wat geluk voor de voeten van Jitze Beintema, die be heerst van dit buitenkansje profiteerde door doelpunt nummer één tegen de touwen te schieten. Even later had Oosterend opnieuw succes via een doelpunt van Erwin Koning. De zich goed vrijlopende Jitze Beintema trok zoveel aandacht van de Westzaan- verdedigers dat Koning via een snelle solo verrassend kon scoren. Verdediging Na rust probeerde Westzaan zo snel mogelijk de score een wat aantrekkelij ker beeld te geven, maar het aandrin gen van de Westzaners leverde prak tisch geen kansen op. De Oosterend- defensie bleek hecht in elkaar te zit ten. In het centrum van de verdedi ging speelden Piet Koning en Hans Witte een gedegen partij voetbal ter wijl op de vleugels Koen Schoonheden en André Brouwer weinig moeite had den de weg naar het doel gesloten te houden. Ook doelman Robert Daalder droeg zijn steentje bij door op rust brengende wijze leiding aan zijn verde diging te geven. Het aandringen van Westzaan had eigenlijk alleen maar tot gevolg dat Oosterend gebruik kon ma ken van de mogelijkheid tot snelle counters te komen. Meer dan eens ontstonden via deze snelle uitvallen gevaarlijke situaties voor het Westzaan-doel. Martin Bootsma kon alleen voor de Westzaan-doelman maar net van scoren afgehouden wor den. Erwin Koning kopte keihard tegen de paal, terwijl schoten van vooral Jan de Vries en Jitze Beintema maar juist doel misten. Halverwege de tweede helft besliste André Brouwer in feite de wedstrijd. Een voorzet van Erwin Koning bereikte de goed opgekomen Brouwer die met een fraaie kopbal het mooiste doelpunt van de wedstrijd maakte. Westzaan was definitief ge klopt en eigenlijk hadden de Oosteren- ders in deze fase naar een grotere voorsprong moeten uitlopen. Er werd echter te onzorgvuldig omgesprongen Gamma speelt vrijdag in sporthal Ons Genoegen in Den Burg tegen Schager Weekblad, aanvang 19.30 uur. Bij winst wordt een stap in de goede rich ting gezet. Gamma is echter gewaar schuwd, gezien de overwinning van Schager Weekblad op Sparta '67 afge lopen vrijdag. In Schagen speelde Gamma de eerste wedstrijd tegen deze tegenstander ongelukkig gelijk 13—3). De stand aan kop is thans: 1. Gamma Texel 19 -25 58 - 45; 2. Sparta '67 19-24 55-39; 3. Crawford 19-21 68 -60. Al deze teams hebben in principe nog kans op het kampioenschap in deze klasse. Eén ploeg promoveert. Ook on derin is het spannend, dus gemakkelij ke wedstrijden zullen er zeker niet bij zijn. Twee, mogelijk drie teams degra deren. Gamma speelt nog tegen Scha ger Weekblad, De Klok en Vesdo lal gedegradeerdl. Sparta '67 speelt nog tegen De Klok, Vesdo en Sporting Strabo. Doordat J. van Heerwaarden in een boeiende partij koploper P. Ba kelaar een punt wist af te snoe pen, is de spanning aan de kop van de ranglijst te snijden. De drie hoogst genoteerden, P. Bakelaar, K. Bakker en M. Vittali, hebben al le drie vijftien partijen gespeeld en schelen onderling elk een punt. Elk volgend verliespunt kan belangrijke invloed uitoefenen op de eindstand. P. Bakelaar had duidelijk moeite met de halve hekstelling die J. van Heer waarden deze keer als strijdwapen ge bruikte. Naarmate de partij vorderde bleek deze partijopzet voldoende voor de puntendeling De Coupe de la Bombe, ook wel bomzet genoemd, heeft al heel wat slachtoffers gemaakt. Deze keer moest Frans Bos ervaren dat deze zet ieder keer weer verras send is. Stukverlies dus. W. Bakker liet Bos daarna niet echt meer ont snappen. W. Timmer kon ook een prooi veroveren, maar daarvoor had hij de medewerking van Boonman wel nodig, deze had een dam weten te be halen en dat bood goede perspectie ven voor de zege. Maar zoals wel va ker, de tegenstander loert dan op te- genkansen en vlecht de nodige valstrikken in de stand. Zo ook W. Timmer en met succes. H. van de We tering en H. de Beurs hadden een boeiende partij met talloze verwikkelin gen. Het dichtst bij de winst kwam H. van de Wetering omdat hij tijdens die schermutselingen een schijf voor sprong had weten te bereiken. De par tij tussen G. Dros en C. Vinke leek een vroegtijdig einde te krijgen, toen C. Vinke naar dam combineerde. Dit voordeel was maar schijn en bleek zeer tijdelijk, want Dros heroverde de dam met gelijke stukken en daarna ontspon zich een lange en gelijkop- gaande strijd, die ook de nodige kwali teit met zich meebracht. Uitslagen: J. van Heerwaarden-P. Bakelaar 1 1 F. Bos-W. Bakker 0—2 G. Dros-C. Vinke 1 1 H. van de Wetering-H. de Beurs 1 1 L. Boonman-W. Timmer 0—2 De stand aan kop is: (resp. gesp.. punt., P. Bakelaar K. Bakker M- Vittali W. Bakker J. van Heerwaarden 15-27 90,00 15-26 86,67 15 -25 83,33 6- 8 66,67 14-16 57,14 H. van de Wetering 21—21 50,00 Woensdag, 25 maart 1987 17 15 u. Nissan 2-Nissan 1, junioren 17.55 u. Texel 2-Topido, junioren 18.40 u. Nissan-Topido, dames 19.30 u. Alkema-ZDH 20.25 u. Gempo-Ver. Schilders 21.15 u. Oosterend 6-Nioz 2 22.05 u. De Koog-Texels lamsvlees Zaaldienst: Casino. Donderdag 26 maart 1987: 17.15 u. Texel 4-Gamma 2, junioren 17.55 u. Casino 4-ZDH 2, junioren 18.40 u. Casino 2-Topido 2, dames 19.30 u. Casino 1-Gamma 1, dames 20.25 u. De Muy-Rab 21.15 u. Texel-Ver. Schilders 22.05 u. Oosterend 7-Texel 3 Zaaldienst: Albert Heijn. Vrijdag, 27 maart 1987: 17.00 u. Texel 8-ZDH 3, junioren 17.30 u. Oosterend-De Koog, junioren 18.30 u. Topido 3-Casino 6 19.25 u. Gamma-Schager Weekblad 20.25 u. Topido-Oosterend 3 21.15 u. Casino-Oosterend 2 22.10 u Mantje 2-Casino 2 Zaaldienst: Gamma. Maandag 30 maart 1987 17.15 u. Casino 2-Texel 2, junioren 18.00 u. Texel 2-Oosterend 5 Zaaldienst: Topido. met de vele kansen die de thuisploeg nog kreeg, zodat de uitslag op 3—0 bleef steken.

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 9