Gemeente wil stalling fietsen nabij Badweg li Reuzetrampoline GVO iankzij reuze-acties Zeehonden bij sportvissers Eilandcompetitie volleybal Schaker Van Lingen behoedzaam naar winst Promotietennis in De Cocksdorp JVC kampioen tegen De Koog? Winst Tetak in Callantsoog Puzzelritseizoen MAB-club van start Paastoernooi Bowlingbond Geslaagd Zaterdag jaarlijkse Parkstraat-toernooi Programma MST Mixtoernooi van Badmintonclub Snelliusexpeditie in Maritiem Museum „FLODDER" VRIJDAG 27 MAART 1987 TEXELSE COURANT PAGINA 7 De jeugdleden van Gymnastiekver eniging Oosterend kunnen nu let terlijk en figuurlijk een gat in de lucht springen. Vooral dankzij hun eigen inspanningen kon een reuze trampoline worden aangeschaft, die woensdag voor de eerste maal verd gebruikt. Een groot deel van fiet geld voor het bijna f7000,— Icostende toestel werd door de _SVO-jeugd middels twee sponsor acties bijeengebracht. De aanvankelijke sponsoractie in 1985 voor een springplank bleek een onver- Vvacht kassucces. In plaats van de be nodigde f800,— werd ongeveer voor ■2000,— bijeen getrimd. De jeugd kon punten scoren op een circuit dat in de gymzaal was uitgezet. De kinderen hadden zelf gezorgd voor sponsors die een bedrag voor elk gescoord punt joegezegden. De springplank kon wor den aangeschaft, maar er bleef zoveel •geld over dat werd besloten om te aan sparen voor een reuzetramooline. 'eliswaar beschikte GVO al over een trampoline, maar deze verkeerde in zeer slechte staat. Het toestel werd daarom nog slechts éénmaal in het jaar, met ,,apekooi" vlak voor de kerst vakantie, voor de dag gehaald. In 1986 Op het strand nabij het Redding boothuis De Cocksdorp werd zon dag gevist door de Sportvissers club Texel. De vangsten waren niet groot, wat mede veroorzaakt werd door de komst van twee zeehon den op ongeveer 80 meter uit de kant in het laatste uur van de wedstrijd. Veertien deelnemers waren aanwezig, bestaande uit twaalf senioren en twee jeugdleden. Eerste van de jeugd werd Mexander Duinker met twee vissen, [jtotaal 40 cm. Eerste bij de senioren was Rein Kuiper met twee vissen van |otaal 76 cm. Kuiper had eerst de weg gestrooid tegen de gladheid en begon ^odoende pas om half negen aan de wedstrijd. De laatste was nu letterlijk de eerste. Tweede werd Theo Busser net een vis, 35 cm, derde Pierre de Kroon, 34 cm, 1 vis. Totaal 221 cm, 8 Iivissen. De volgende wedstrijd is zondag a.s., aanvang 8.00 uur bij parkeerplaats An kerpark Oudeschild. Uitslagen: Mannen: Stuc. v.d. Woude-RSG Graaf Spuiterij-Paal 9 Teso-Smash 2 40 Plus-Kobeko v.Wijng. 2-Autocentrale DGM-Bremakker Versluis-v. Wijngaarden 1 Vrouwen: CVI-Casino ^tiekhuisje-Retsina Tevoko-Smash Ass.Bremer-A O Haarstudio-Leydekkers NCM-Rentenaar Visser Bouw-Klif 23 Hannibal-Toekomst Slappe Netje-Eelman/Seg. D.A.-Verpleeghuis Mantje-7 Provinciën Molenkoog-Taveerne Lindeboom-Gr. Slock Programma 31 maart: 2 Veld A mannen: I 18.30 u. Gemeente-Smash 1 Pilaar ise 19.05 u. Pilaar-RSG Smash 1 19.45 u. Theodorah-Timmers b. Autoc. -20.25 u. Gr. Slock-Autocen. RWS j 2 21.05 u. Seg./Eelman-RWS Mantje 21.45 u. Mantje-Molenkoog Paal 28 2.25 u. Paal 28-De Krim Molenkoog. Veld B vrouwen en mannen: 18.30 u. NCM-Smash Haarstudio 19.05 u. Haarstudio-Retsina Tevoko J 19.45 u. CVI-Tevoko Retsina ■20.25 u. Ass.Bremer-Casino CVI [21.05 u. Zegel Mode-Molenkoog Casino i. 21.45 u. Panorama-Smash 2 Pas |22.25 u. Pas-v.Wijng. 1 Panorama SVeld C vrouwen: [18.30 u. Westerlaken-Vinke 7 Prov. 119.05 u. Klif 23-7 Prov. Westerlaken l 19.45 u. Durper Drup-Gr.Slock Klif 23 l 20.25 u. Slappe Netje-Toekomst Eel- man/Seg. 21.05 u. Eelman/SegA/erpl.huis Toekomst 21.45 u. Hannibal-D.A. Verpleegh. J 22.25 u. Visser Bouw-TaveerneHannibal J Wedstrijdleiding: Guus, Frans en Lia, telefoon 02220-4171. werd wederom een sponsoractie op poten gezet, waarmee het resultaat van het jaar ervoor werd overtroffen. De actie bracht circa f2700,— op. Sa men met het restbedrag van 1985 en de gebruikelijke 25 procent investe ringssubsidie van de gemeente was de benodigde f7000,— al bijna bereikt. Uit de clubkas werd de resterende paar honderd gulden gelapt, zodat de GVO- wens in vervulling kon gaan. Het nieuwe toestel mag met recht een reuze-trampoline worden genoemd. Het is 5.20 meter lang en 3.05 meter breed, met een springdoek van 4.20 bij 2.20 meter. Deze Grandmaster Su per" beschikt over (niet zo snel slijten de) stalen veren en vertegenwoordigt zo ongeveer de meest luxe uitvoering in zijn soort. Gymleraar Peter Vos is van plan er intensief gebruik van te gaan maken. „Maar", zegt Vos, „we zullen voorzichtig beginnen, want je kunt ermee tegen het dak springen." Deze GVO-meisjes waren woensdagmiddag de eersten die de nieuwe trampoline mochten proberen. 2-0 2-0 2-0 0-2 1-1 0-2 0-2 0-2 0-2 1-1 2-0 2-0 2-0 0-2 0-2 1-1 2-0 2-0 0-2 0-2 In een spannend duel uit de inter ne competitie van schaakclub ,,En Passant" tussen Taeke van Lingen en Rogier Daan slaagde eerstge noemde er maandagavond in De Lindeboom in de aanval van Daan af te slaan en een materieel ge wonnen stelling in handen te krij gen. Daan hield Van Lingen nog lange tijd bezig alvorens te capitu leren, omdat de positie vele verra derlijke vallen in zich droeg, on danks Van Lingen's materiële plus. Van Lingen speelde de partij echter behoedzaam naar winst en boekte daarmee een zeer verdienstelijke zege. Ferry van Tatenhoven posteerde al in een vroeg stadium een ver opgerukte pion in de stelling van Wietse Pranger, die de nodige concessies moest doen de brutale indringer onschadelijk te maken. Van Tatenhoven kreeg daar door een gemakkelijk te winnen positie in handen. In een slaapverwekkend duel tussen Aad Bakker en Jaap Dros overwoog Dros een remise-aanbod juist op het moment dat Bakker lelijk mispakte. Hij raakte een pion achter en het eindspel dat resteerde bleek toen eenvoudig voor Dros gewonnen te zijn. E. de Visser en W. Albers vermeden al te grote complicaties en kwamen in het middenspel remise overeen. Een opmerkelijk snelle zege boekte Thijs Witte op Auke Terpstra, die, zoals hij het zelf noemde, „verschrikkelijk had zitten knoeien". Paul Eelman kroop door het oog van een naald; vrijwel de gehele partij te gen Martien Witte stond hij totaal ver loren, allereerst omdat hij met de kwa liteit en een pion achter niet veel in te brengen had en ten tweede omdat hij een stelling had, waarin hij nauwelijks een stuk kon verzetten. Witte verzuim de echter steeds de genadeklap uit te delen om tenslotte pardoes zijn toren Tennisleraar Theo van Maanen uit De Cocksdorp wil de tennissport graag in bredere kring populair maken en gaat daarom binnenkort introductiecursussen verzorgen on der de titel „Maak kennis met ten nis". Deze kennismakingen zijn mogelijk vanaf 2 april op de tennis banen bij het Eierlandsche Huis. De op initiatief van Van Maanen opge zette introductiecursus bestaat uit eerst drie privélessen van een half uur en vervolgens nog tweemaal een half uur vrij spelen met een geoefend ten nisser van De Cocksdorper tennisclub „Herihodie". Het grote voordeel is dat de deelnemers niet eerst zelf materiaal als een racket en ballen aan hoeven te schaffen. Deze worden voor de cur sisten beschikbaar gesteld. De kosten van de cursus bedragen vijftig gulden. Na afloop kunnen de deelnemers vrij blijvend beslissen of zij met de ten nissport willen doorgaan of niet. Theo van Maanen hoopt dat de stap om te gaan tennissen door deze kennisma king wordt verkleind. Voor velen vormt het een probleem om een lidmaat schap voor een heel jaar te nemen en een racket aan te schaffen, terwijl men vaak nog niet eens weet of de sport wel echt leuk zal worden gevonden. Het is echter niet de opzet dat be langstellenden persé lid van een ten nisvereniging moeten worden, het gaat om de promotie van tennis in het alge meen, aldus Van Maanen. Voor inlich tingen en opgave kunnen geïnteres seerden bij hem terecht door een tele foontje te plegen naar het Eierland sche Huis, tel. 02222-507 en te vragen naar Theo. in te laten staan. Eelman schoof de partij glimlachend uit naar winst. Uitslagen: F. van Tatenhoven-W. Pranger 1 —0 A. Terpstra-Th. Witte 0—1 W. Albers-E. de Visser Vi M. Witte-P. Eelman 0 1 T. van Lingen-R. Daan 1—0 A. C. Bakker-J. Dros 0 1 De match, die een achttal van En Pas sant zaterdagmiddag in Hoorn tegen „Caï'ssa" speelde, kreeg de voorlopige uitslag 314—214. Aan de topborden zorgden Jaap Dros en Jan Witte voor twee overwinningen, terwijl Auke Terpstra remiseerde met B. Hardewijn. Rinus Vittali, Piet Cornelissen en Ferry van Tatenhoven kregen een nederlaag te verwerken. Aad Bakker en Thijs Witte braken hun partij af. Bakker kan zeker zijn van de volle winst, terwijl Witte een totale remisestelling in han den heeft. De einduitslag van deze confrontatie in de Noordhollandse bondscompetitie zal derhalve 4—4 worden. JVC kan zondag in De Koog kam pioen worden. Dan zullen ze zélf moeten winnen en zal concurrent St. Boys een punt moeten laten liggen in de uitwedstrijd tegen Dirkshorn. De Koog is vreemd genoeg gebaat bij een kampioenschap van JVC, omdat De Koog alleen dan kan deelnemen aan promotiewedstrijden aan het eind van het seizoen. JVC is namelijk perio dekampioen van de eerste competitie helft met De Koog op de tweede plaats. Wordt JVC nu kampioen, dan promoveren ze rechtstreeks en wordt De Koog automatisch periodekam pioen van deze eerste helft. Deson danks zullen de spelers van De Koog er alles aan doen om de smadelijke 8 0 nederlaag van de uitwedstrijd weg te wissen. De Koog speelt ge woon om te winnen en acht JVC, bij eventueel puntenverlies, in staat om in de resterende drie wedstrijden hun kampioenschap veilig te stellen. Aan vang 14.00 uur. De Koog 2 en de recreanten zijn vrij. Terreindienst; Richard Daalder en Peter Brons. Het seniorenteam van tafeltennis vereniging Tetak speelde zaterdag in Callantsoog. Het werd een 8—2 overwinning voor Tetak. Fred Mosk wist in de eerste partij met twee keer 21—13 te winnen. Lieuwe v.d. Veen verloor in een spannende driesetter met de setstanden 12—21, 25—23 en 24 22. Martin Janssen bracht de stand op 2—1 voor Tetak door in twee sets (14—21, 20—221 te winnen. Het dubbelspel werd door Mosk en Van der Veen knap gewon nen. Mosk verloor in twee sets zijn tweede partij. De volgende vijf partijen werden allemaal gewonnen. Janssen won alle drie partijen, Van der Veen en Mosk ieder twee partijen. Het jeugdteam was vrij, Zondag 29 maart spelen Fred Mosk, Frans Room en Lieuwe v.d. Veen mee in het lentetoernooi van Callantsoog. Tussenstanden competitie: 1. Tetak 6 12 2. Polisport 3 6 10 3. Be Fair 3 6 5 4. Doko 3 6 4 5. De Stolp 2 6 3 6. Callantsoog 6 0 Jeugd: 1. Turnlust 1 4 6 2. Doko 5 4 5 3. Tetak 1 4 4 4. Polisport 4 44 5. Be Fair 4 4 1 Op zonnige dagen bevinden zich onderaan en langs de Badweg in De Koog altijd veel fietsen en om aan deze situatie een einde te ma ken dringen B en W aan op een spoedige realisatie van een fiet senstalling aldaar. Waar deze pre cies wordt gesitueerd, staat nog niet vast. Dit is één van de besluiten van het college over de wijze waarop het ko mende seizoen op en bij het strand voorzieningen moeten worden getroffen. Uit een vergadering in januari waarbij vertegenwoordigers van de gemeente, strandexploitanten, Staatsbosbeheer en Rijkswaterstaat aanwezig waren, waren enkele zaken naar voren geko men die door B en W nader moesten worden besproken. Eén van de bedis cussieerde onderwerpen betreft de be- bording op het strand. B en W willen gemeentewerken verzoeken voor de borden te zorgen. Speciaal moet wor den aangegeven bij welke bewaakte strandgedeelten een surfverbod geldt en of varen met onder meer catama rans is toegestaan. In de raads commissie voor algemeen en organisa torisch beleid was hierover een opmer king gemaakt. Voorts vindt het college dat de plaatsing van zoetwaterdouches geheel een zaak is van de strand exploitanten. Ook het huidige bestuur van de vereniging van strand exploitanten is die mening toegedaan, in tegenstelling tot het vorige bestuur. Met name voorzitter Piet Zijm van het strandpaviljoen bij paal 28 is hiervan Zondag opent de MAB-club Texel haar puzzelritseizoen met de „Kro- kusrit" De start is om 14.00 uur bij de fa. Schoenmaker op het Wezen land in Den Burg. Om het rijden van puzzelritten voor een breder publiek aantrekkelijk te ma ken, zullen deze dit seizoen eenvoudi ger van opzet zijn, zodat ze met name voor niet ingewijden goed te rijden zullen zijn. Voor dit seizoen zijn de volgende ritten gepland: 26 april Tulpenrit; 3 oktober Herfstrit; 31 oktober Snertrit, 29 november Sinterklaasrit; 9 januari 1988 Oud en Nieuwrit. Zaterdag en zondag houdt de Bow lingbond Texel weer het jaarlijkse Paastoernooi in bowling De Koo- gel. Het Paastoernooi wordt als een graadmeter gezien voor de vooruitgang van de nieuwe spelers na één seizoen competitiebowlen. De bowlingbond rekent op 72 deelne mers. Er zijn nu reeds 58 inschrijvingen binnen. Het inschrijfgeld bedraagt AIO,— Er worden vier games op handicap-basis gegooid met twee spe lers per baan. De voorrondes zijn za terdag van 14.00 tot 17.00 uur en zon dag van 11.30 tot 18.30 uur. De finales starten om 18 00 uur en beloven zeer spannend te worden, want in tegen stelling tot de andere toernooien wordt er een „knock down finale" gespeeld, wat inhoudt dat van de zes dames- en zes herenfinalisten steeds na iedere ga me de laagste (inclusief handicap) af valt. Belangstellenden kunnen binnen lopen om de bowlingsport eens nader te bekijken. een voorstander, zo bleek in januari. De proef die de gemeente vorig jaar met zo'n douche bij paal 20 heeft ge houden, was volgens Zijm overbodig omdat bij „zijn" strandslag deze dou ches al tien jaar lang zijn geplaatst Bij welslagen van de proef zouden bij alle strandslagen dergelijke openbare dou ches worden geplaatst. Voorzitter Zijm vindt uitbreiding van douches overi gens een goede zaak. Of er nu inder daad meer douches worden geplaatst is nog de vraag. De exploitanten moe ten de douches zelf betalen en mogen ook zelf uitmaken öf zij douches zullen plaatsen. Veertien dagen B en W zijn er voorstander van dat in de contracten met de exploitanten wordt opgenomen dat de strandhuisjes en paviljoens binnen veertien dagen na hun verwijdering van het strand, ook moeten zijn verwijderd van de parkeer terreinen. Het zal dus niet meer wor den toegestaan dat de bouwmaterialen nog weken- of soms maandenlang daar blijven opgestald. De strandex ploitanten hebben geen bezwaar tegen deze bepaling. Verder wordt overleg gepleegd met gemeentewerken over het in goede staat houden van de hooibedekking van de paden naar de stranden toe. Ook moet de gemeente nog met de andere wegbeherende in stanties Staatsbosbeheer, Rijkswa terstaat en het Waterschap, praten over maatregelen omtrent clandestiene reclameboodschappen op borden langs de wegen naar het strand. Oud-Texelaar J. den Haan slaagde voor politiediploma A op 27 maart j.l. aan de politie-opleidingsschool N.O. Neder land (Lochem). Hij is thans werkzaam als agent van de gemeentepolitie in Rotterdam, In sporthal Ons Genoegen wordt za terdag een zaalvoetbaltoernooi gehou den, gesponsord door Eetcafé Parkstraat, Dit gelijknamige toernooi is een jaarlijks terugkerend evenement, dat vorig jaar werd gewonnen door Rab. Dit team is ook dit jaar van de partij om de wisselbeker te verdedi gen. Rab neemt het in de sterk bezet te A-poule op tegen Casino 1 en 2 en de talenten van Alkema. In de andere poule komen Casino 4 en 5, Nioz en Mantje 3 uit. Het toernooi begint om half vijf en de finale begint om tien uur. Scheidsrechters zijn H. van Ta- tenhove, I. Zijm en B. Heerschap. Het programma: 16.30 u. Casino 1-Alkema 16.52 u. Casino 4-Nioz 17.14 u. Casino 2-Rab 17.36 u. Mantje 3-Casino 5 17.58 u. Casino 1-Rab 18.20 u. Casino 4-Mantje 3 18.42 u. Alkema-Casino 2 19.04 u. Nioz-Casino 5 19.26 u. Casino 1-Casino 2 19.48 u. Casino 4-Casino 5 20 10 u. Alkema-Rab 20.32 u. Nioz-Mantje 3 Finales: 20.56 u. 7e en 8e plaats 21 18 u. 5e en 6e plaats 21.40 u. 3e en 4e plaats 22.02 u. Finale. Zaterdag 28 maart 1987: Volleybal: Sporthal Trefpunt, Julianadorp: 15.00 u. dames Juvoc 3-Smash '68 Sporthal Molentocht, Schagerbrug: 12.30 u. asp.j. Harpoen 2-Tevoko Sporthal De Flint, Bovenkarspel: 14.15 u. heren Simokos-Tevoko 1 Maandag 30 maart 1987: Volleybal: Sporthal Sportlaan, Den Helder: 18.50 u. dames HCSC 3-Tevoko 3 18.50 u. asp.m. HCSC-Tevoko Op maandag 30 maart houdt de Bad mintonclub Texel voor haar clubleden een gemengd toernooi in Sporthal Ons Genoegen. Leden kunnen zich tot en met zaterdag 28 maart opgeven met of zonder partner bij Nellie Witte, tel. 4239 of Margriet Reij, tel. 2345. Tijdens de pauze zullen de uitslagen van de clubcompetitie bekend gemaakt worden. Directeur van het Nioz J. Zijlstra opent dinsdag om 10.00 uur een nieuwe expositie in het Maritiem- en Juttersmuseum, genaamd: „de Snellius II expeditie". De tentoonstelling is samengesteld door het Rijksmuseum voor geologie en mineralogie en het Rijksmuseum voor Natuurlijke Historie te Leiden en zal tot half augustus in het Maritiem- en Juttersmuseum te Oudeschild te zien zijn. Aan de Snellius II expeditie naar Indonesië deden veel Texelaars Vrijdag, zondag en maandag, aanvang 20.30 uur en zondag in de matinee voorstelling, aanvang 14.30 uur, draait in theater De Vergulde Kikkert de film „Flodder". Deze speelfilm is nu al één van de grootste Nederlandse filmsuc cessen aller tijden. De film is geregiseerd door Dick Maas, die reeds verantwoordelijk was voor „De Lift" De producent van „Flod der" is Laurens Geels, die vorig jaar in Nederland het succesvolle „Abel" van Alex Warmerdam produceerde. Met „Flodder" hebben zij een film afgele verd waarin 1 V2 uur lang de streken en rotstreken van een merkwaardig gezin worden getoond. „Flodder" is echter geen familiefilm, maar eerder een klucht voor volwassenen, waarin de familie Flodder dingen uithaalt die elk welopgevoed mens uit zijn hoofd zou laten. Deze familie bestaat uit een moeder, drie zonen, twee dochters en een ouwe opa die aan een rolstoel is gekluisterd. Ma Flodder maakt zichzelf verdienstelijk met het illegaal stoken van nejever, de zoons zitten middenin allerlei criminele zaakjes en de 16-jarige dochter Kees duikt met iedereen die ze tegenkomt het bed in. Als de familie noodgedwongen moet verhuizen ziet de gemeente zich met een levensgroot probleem opgescheept, want passende woonruimte is niet voorhanden. Op aandringen van een maatschappelijk werkster worden de Flodders in een leegstaande villa, gelegen in een defti ge wijk gehuisvest, bij wijze van expe riment. Dat kan uiteraard niet goed gaan en de meest wilde verwikkelin gen volgen, met een dramatische cli max tot gevolg.

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 7