uurder flessengas traks weer goedkoper? VAN HET I RAADHUIS 1 Zou je jeookzo ellendig voelen als ie niet zoveel dronk? p:j- r-z~uwzéTzzJ Voetbalvooruitzichten |Vinke viert zilveren feest Mistige terugtocht pöthouders oneens met waddentarief )or or- Mededelingen van B.en ff. j arkeermeters Voorspeeluur uziekschool Voetbalprogramma Dekzeil weg mür-«r- JDAG 27 MAART 1987 TEXELSE COURANT PAGINA 9 ak )e prijzen voor gasflessen en cylin ders op Texel zijn onlangs met |p. f3,50 en f7,— verhoogd, we ns de bootkosten. De heer H. jining van de firma Bruining Iter en de heer B. Bakker van gjkkers Ijzerhandel, op Texel |ofddepöthouders van resp. Cal- en Shell, hebben grote moeite fet deze plotselinge prijsverhogin- en en zijn met hun maatschappij- 1 in onderhandeling over een jlossing. De Texelaars hebben ftrk de indruk dat met deze naar Vhouding hoge .eilandentoeslag" jfeite een deel van de (hogere) Insportkosten aan de andere eddeneilanden wordt gefinan- prd. onvrede over de maatregel wordt bral veroorzaakt doordat het trans it naar Texel goedkoper is dan de voerskosten van gevaarlijke stoffen |ar de andere Waddeneilanden. Op Jiel zou de prijs nu dus onterecht in ifcelfde mate zijn verhoogd. De prijs- ■"hoging, die dus ook voor de Wad deneilanden geldt, werd met ingang Hi 6 februari doorgevoerd. De heer Brakel, chef expeditie van Calpam te Zutphen: ,,De reden is duidelijk. Van wege de boot hebben we te maken met hogere transportkosten dan elders. 1 april (geen grap!) morden de par- rmeters en de parkeerautomaat r geplaatst. Het parkeergeld is een rtje per kwartier. Maximaal kan per r voor 1 Vi uur worden geparkeerd de meters en vier uur bij de 'keerautomaat. woensdag 1 april van 19.30 tot on- jveer 20.30 uur houdt de Texelse mu- tkschool in de voorspeelruimte in uwe ULO een voorspeeluur. HjBt programma wordt verzorgd door gitaar- saxofoon^ viool? slagwerk- en nlcordeonleerlingen en leerlingen op joperen blaasinstrumenten. Belangstel lenden zijn welkom, de toegang is gratis. Daar komt dan nog bij dat veel lege flessen noodgedwongen op Texel blij ven staan. In de stille periode, wan neer de flessen niet met een speciale gasboot mee gaan maar met de gewo ne passagiersovertocht, is alleen de aanvoer van volle flessen toegestaan, maar mogen we de lege niet mee te rugnemen. Wegens de wet zijn de flessen vol of leeg even gevaarlijk." Deze grote aantallen lege flessen weg te halen is een dure oplossing Dit laatste probleem lijkt sinds de ver scherping van de veiligheidsinstructies bij Teso, vorige week, voorbij. Voort aan is het vervoer van gevaarlijke stof fen nog uitsluitend toegestaan via de zgn. ,,gasboten". Resteert de kwestie van het duurdere transport, tegen de achtergrond van de teruglopende ver koop van flessegas op de eilanden als gevolg van het aardgas. Voor de maat schappijen voldoende redenen om ge zamenlijk tot een prijsverhoging te besluiten. Tariefopbouw De heer Petite van Shell meent dat ,,er absoluut geen bijzondere dingen aan de hand zijn". ,,De tarieven zijn hooguit wat hoger dan elders uitgeval len", aldus de heer Petite. In het geval van de Waddeneilanden heeft volgens hem het element transportkosten in de tariefopbouw aanleiding gegeven tot het bepalen van de hogere prijs. In principe berekent Shell voor heel Ne derland één gasprijs, maar kunnen ver schillen optreden afhankelijk van onder meer de plaats waar moet worden af geleverd. De leveringskosten zijn op de eilanden hoger, maar ook bijvoorbeeld op Walcheren, waar het vervoer van gevaarlijke stoffen niet via de pont vanaf Breskens mag plaatsvinden. Vol gens de Shell-woordvoerder heeft de bewuste prijsverhoging niets te maken met het recentelijk aansluiten op het aardgasnet van Vlieland en Schiermon nikoog en evenmin met een duurder transport naar de andere Waddeneilan den. Petite benadrukte dat de handela ren vrij zijn in het vaststellen van hun prijzen. Bob Bakker van Bakkers Ijzerhandel wijst erop dat de f3,50 extra kosten aan de klant moeten worden doorbere kend omdat anders aan het gas niets meer wordt verdiend. Samen met Hiel- ke Bruining is hij in contact getreden met de respectievelijke maatschappij en. Shell heeft volgens Bakker al de bereidheid getoond om bij wijze van uitzondering de gasflessen bij de vulstations door de Texelse depothou ders zelf te laten afhalen. Een Texels transportbedrijf heeft al toegezegd het transport te willen regelen. Er is echter Met een receptie, feestavond voor het personeel en een ,,p.r.-actie" viert het Schoonmaakbedrijf Vinke het 25-jarig bestaan op vrijdag 3 april. 's Morgens is op het terras van het raadhuis een ludieke plechtigheid, waarbij ,,Octopoetsie" (het achtarmige monster dat door de landelijke belan genorganisatie van schoonmaakbedrij ven als vignet en mascotte wordt ge bruikt) ten tonele zal verschijnen om aan wethouder Daan Schilling van mi lieuzaken stickers te overhandigen. Die stickers vertonen de afbeelding van Öctopoetsie met de kreet ,,Houd Texel schoon" en het is de bedoeling dat deze geplakt zullen worden op alle openbare afvalbakken in de gemeente I Texel, dus ook op de nieuwe uniforme bakken die dit jaar op het strand zullen worden gezet. ,,lk werd op het idee gebracht door Peter Bakker die er in de gemeenteraad voor pleitte om op die strandvuilnisbakken een symbool te zetten om ze als zodanig herkenbaar te maken en om het publiek te stimu leren er op de juiste wijze gebruik van te maken", aldus Co Vinke, die het thans zeer bloeiende schoonmaakbe drijf in 1978 van zijn ouders overnam. De stickers (voorzien van een klein re geltje, waaruit blijkt dat de schone diensten van Vinke" er wat mee te maken hebben), zullen in zowel groot als klein formaat worden aangemaakt op kosten van Vinke. Tesselhuus Het schoonmaakbedrijf houdt 's mid dags van 16.00 tot 18.00 uur receptie in het Havenrestaurant van 't Horntje. ndien u ons een attentie wilt doen •ekomen, stellen wij het ten zeerste op prijs als u bij wijze van jubileumge schenk een bijdrage zou willen storten op bankrekening 36.25.73.360 ten na me van het Tesselhuus van de Stich ting Texelvakantie gehandicapten", al- dos staat te lezen in de uitnodigingskaart. Co Vinke: Planten, sigaren, drank en ahdere goedbedoelde aardigheden nog het probleem dat gasboten bij Teso varen op tijdstippen die zijn af gestemd op de vervoerders van de vaste wal. Om dit te veranderen is toestemming van het ministerie van verkeer en waterstaat nodig en daar is de veiligjeid op veerboten momenteel een delicaat onderwerp. Toch ziet Bak ker een gerede kans dat de f3,50 er weer afgaat wat Texel betreft. Niet onwelwillend Ook bij Calpam is men niet onwelwil lend om de onvrede weg te nemen. De heer Brakel noemt het logisch dat de handelaren op Texel liever niet de zelfde prijs als op de andere Wadden eilanden moeten betalen, als de trans portkosten naar Texel lager zijn. Bra kel: ,,Maar we kunnen niet zeggen: op Ameland is de verhoging f2,95 en op Terschelling f2,35, die tarieven splitsen we niet. We zullen nu in overleg met de hoofddepöthouders bekijken hoe we tot de meest aanvaardbare prijs kunnen komen. Ons is niets liever dan dezelfde prijs te hanteren als op het vasteland" Zaterdag 28 maart 1987: KNVB afdeling Noordholland: SVO/Z-Meervogels, 14.00 uur Zeevogels-Cocksdorp, 14.30 uur WMC 2-SVO/Z 2, 14.30 uur Junioren: Oosterend A1-BKC A1, 14.45 uur Tex.Boys B1-BKC BI, 14.45 uur Texel B1-Helder B2, 13.30 uur WGW B3-Oosterend B1, 14 30 uur ZDH B1-HCSC B3, 14.45 uur De Koog B1-WGW B5, 13.30 uur Watervogels B2-Texel B2, 14.00 uur BKC C1-Texel C1, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Oosterend C1-WGW C3, 13.30 uur Succes C2-Tex.Boys Cl, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Pupillen: Texel D1-JVC D1, 11.30 uur ZDH D1-Oosterend D1, 12.15 uur Texel D2-Tex.Boys D1, 12.00 uur ZDH E1-Oosterend El11.00 uur De Koog E1-Tex. Boys E1, 11.00 uur De Koog F1-Oosterend F1, 15.00 uur ZDH F1-Texel F1, 10.00 uur Tex.BOys F1-Tex.Boys F2, 14.45 uur Zondag 29 maart 1987 KNVB, vierde klasse: Texel-Kolping Boys, 14.00 uur KNVB afdeling Noordholland: Tex.Boys-Petten, 14.00 uur De Koog-JVC, 14.00 uur ZDH-Kwiek, 14.00 uur Schoorl-Oosterend, 14.00 uur Geelzwart 2-Texel 2, 14.00 uur Succes 5-Tex.Boys 2, 14.30 uur ZDH 2-Zeemacht 4, 11.15 uur Conzelo 6-Oosterend 2, 14.30 uur HRC 9-Tex.Boys 3, 14.30 uur Junioren: Dynamo A1-Texel A1, 13.00 uur (vertrek boot 11.05 uur) Tex.Boys A1-Flevo A2, 12.00 uur Dames: Alkm. Boys 2-De Koog, 13.00 uur (vertrek boot 11.05 uur) Tex.Boys-WGW, 12.00 uur Veteranen: Oosterend-Tex.Boys, 10.30 uur Texel-Cocksdorp, 10.30 uur Samen reizen: Zaterdag 28 maart 1987: Vertrek boot van Texel 13.05 uur: Texel C1 en Texelse Boys Cl. Zondag 29 maart 1987: Vertrek boot van Texel 11.05 uur: Da mes De Koog en Texel A1. Als een wedstrijd niet doorgaat bus afbestellen 02240-12421. hebben we genoeg. Het geeft ons meer voldoening als het Tesselhuus een extra steuntje krijgt. Ze werken daar nu nog met een bankkrediet dat ze zo snel mogelijk willen aflossen om een zo voordelig mogelijke exploitatie in het belang van zwaar gehandicap ten mogelijk te maken". Halsema Het schoonmaakbedrijf werd een kwart eeuw geleden gesticht door Gerrit Halsema, die zich uitsluitend be zig hield met glazen wassen en schoorsteenvegen. De heer C. J. Vinke (destijds draglinemachinist bij De Vries en v.d. Wiel) zei toen: dat had iets voor ons geweest. Al vrij gauw kreeg hij de kans het bedrijf over te nemen, want Halsema moest er op doktersad vies mee stoppen. Het echtpaar Vinke pakte de zaken enthousiast aan, maar de omvang van het bedrijf bleef tot 1969 bescheiden: niet meer dan enkele arbeidsplaatsen. De groei zette echter door, tegelijk met de verbreding van de schoonmaakactiviteiten. Thans kan directeur Co Vinke trots zijn op 15 ar beidsplaatsen op jaarbasis. Totaal be schikt hij over zo'n 33 mensen, voor een groot deel dus parttime. Dat laatste is onvermijdelijk omdat het be drijf grote druktepieken moet kunnen verwerken, voornamelijk samenhan gend met het toeristenseizoen. Een voorbeeld van zo'n piek is het schoon maken van bungalows op de wisselda- gen, een operatie die ,,Tour de glans" wordt genoemd. Die toer krijgt er dit jaar een extra zware etappe bij omdat nu ook de Coltof-bungalows van De Krim moeten worden schoongemaakt. Steeds meer bungalowparken in Ne derland laten het schoonmaken van de huisjes niet meer verplicht door de gasten zelf doen, maar laten dit bij wijze van service over aan een schoonmaakbedrijf. Voor de vakantie gangers is het niet leuk om vlak voor de terugreis nog eens aan de slag te moeten en voor de gastheer is het geen aardige taak om daarop als een soort politieman te moeten toezien. Om al dat werk in de vereiste korte tijd behoorlijk te kunnen uitvoeren, heeft Vinke zoveel mensen nodig dat ze op Texel niet voor handen zijn. Voor het eerst doet hij daarom een be roep op uitzendkrachten uit Den Helder. S.V. Texel Texel 1 ontvangt de nog ongeslagen koploper Kolping Boys. In Oudorp werd het 0—0. De groenzwarten heb ben nogal wat geblesseerde spelers, zodat het wel heel erg zwaar zal wor den om de punten op Texel te hou den. Afgewacht zal moeten worden hoe de hopelijk jonge invallers het zul len doen. Texel 2 gaat naar Geelzwart 2, dat de onderste plaats bezet. Dus weer een vierpuntenwedstrijd. Op Texel werd met 1—2 verloren. Er is dus nog wat recht te zetten. Texel A1 moet naar Dynamo A1, waar van op Texel met 5—2 werd gewon nen. Op eigen terrein zijn de Ursemers nog ongeslagen. Het zal dan ook wel erg moeilijk worden om de punten mee te nemen naar het eiland. Texel B1 wint van rode lantaarn drager Hel der B2. Op Texel werd met 7—0 ge wonnen. Watervogels B2 is op eigen terrein een te hoge hindernis voor B2. Op Texel werd met 3—7 verloren. BKC C1 is in Kleine Sluis te sterk voor Cl. Op Texel werd het een 0—10 neder laag. C2 ontvangt SVAP Cl; een wel te zware opgave. Texel D1 heeft thuis goede kansen op winst tegen JVC D1. S.V. Cocksdorp Zaterdag moet het eerste elftal naar Egmond voor de revanchewedstrijd te gen Zeevogels. Daar de vogels op eer herstel uit zijn, wacht Cocksdorp een zware opgaaf. Vertrek Eierlandsche Huis 12.30 uur; boot 13.05 uur. Zondag spelen de veteranen uit tegen Texel. ZDH Aangezien het ZDH-veld in een goede conditie verkeert, kan worden aange nomen dat dit weekend weer eens wordt gevoetbald. De B-junioren krijgen zaterdag HCSC B3 op bezoek, aanvang 14.45 uur. Het eerste speelt zondag om 14.00 uur tegen koploper Kwiek op het ZDH- veld. Omdat ZDH dit seizoen al enkele keren tegen sterke tegenstanders goe de prestaties heeft geleverd, kunnen ze zondag misschien voor een verrassing zorgen. Het tweede speelt om 11.15 uur tegen Zeemacht 4 uit Den Helder. Als het tweede zondag compleet kan aantre den, moet in eigen huis een overwin ning behaald kunnen worden. Terreindienst: Rodger Kortenhoeven, Dirk Wijngaarden en Hans Zijm. Texelse Boys Zondag, na drie maanden stilstand, voor Boys 1 weer een competitie wedstrijd. Op bezoek komt Petten, waartegen in Petten met 2—2 werd gelijkgespeeld. Tex. Boys moet nu de volle winst binnenhalen om kans te blijven houden op het tweede periode kampioenschap. In de aanval zullen ze het moeten doen zonder de gebles seerde Dirk Roeper (langdurig) en Frank de Grave. Aanvang 14.00 uur. Terreindienst: Paul de Grave en Kees Kooy. Vooraf om 12.00 uur de A-junioren te gen Flevo A2 en de dames tegen WGW. Het tweede gaat met de boot van 12.05 uur naar Succes 5 en Boys 3 een boot later (13.05 uur) naar HRC 9. Zaterdag voor de B-junioren een thuis wedstrijd. Tegen BKC B1 moeten twee winstpunten mogelijk zijn. De C- junioren gaan met de boot van 13.05 uur naar Succes C2, een taaie tegenstander. Van een vrachtwagen, die bij een be drijf aan de Pontweg stond gepar keerd, is vorige week woensdag een dekzeil ontvreemd. De eigenaar, een 31-jarige man uit de buurt van 't Horntje, deed hiervan maandag aangif te bij de Texelse politie. Het betreft een blauw zeil met witte drukbanden van zes bij acht meter. De verdwijning gebeurde op klaarlichte dag. Jir-JÏ 37 H IX-PH-TUïTH 17r Horizontaal: I. naamloze vennootschap (afk) 3. ongedierte 6. drank 8. kindergroet 10. vuilkaaninhoud II. kleur 14. heldendicht 15- meisjesnaam 17. zogenaamde kunstzinnige 19. jong dier 21. boze opzet 23. grond rond een dorp 25. oosterse titel 27. godin 28. ten behoeve van (afk) 30. kiezelzuur 33. zedelijk 35. op de wijze van 36. zachte massa 39 duits persoonlijk voornaamwoord 40. heilige (afk) 41. middag 42. bevel 43. zangnoot 44. bijbelse naam 46. plaats in het Roergebied 48. groet 50. lopen, stappen 52. later 55. europeaan 56. bloeiwijze 58. groente 59. speelgoed 61. uurwerk 64. sprookjesfiguur 66. gloeiend 67. heilige 69. het zijn 70. nihil 72. nauwe 74 persoonlijk voornaamwoord 75. onderricht 76. speelgoed 77. rivier in Siberië Verticaal: 1. namelijk (afk) 2. omroepvereniging (afk) 3. ton 4. bediende 5. bijwoord 6. zijrivier van de Donau 7. koeiemaag 8 jongensnaam 9. spil 12. woede 13. godin 16. afkeer 18. jongensnaam 19. bosje haar 20. keer 22. meisjesnaam 23. niet lang 24. koud 26. plaats in Spanje 29. vrijpostig 31. vloeistof 32. zuigelinge-attribuut 33 deel van het jaar 34. plaats in Duitsland 37. meisjesnaam 38. engels lidwoord 45 plaats in Gelderland 47, plaats 49. gang van een paard 50. deel van een berg 51. moesplant 53. noorse goden 54. vlaktemaat 56. tegen 57. kalmte 60. vruchtbare plek 62. eenmaal 63. handigheidje, truc 65. dus 66 onderwereld 68 seconde 69 landbouwwerktuig 71. voegwoord 73. getij Teso's v/aggeschip Mol en gat" is weer in de thuishaven na een lang durige dokbeurt op de Oranjewerf in Amsterdam. Dinsdag keerde de dubbeldekker via Noordzeekanaal en Noordzee terug in potdichte mist (en natuurlijk met potdichte auto- deuren). De mist was hinderlijk vooral omdat men in nogal onbe kend water zat, maar alles verliep toch vlot blijkens het feit dat het schip om 11 00 uur uit het IJ kroop, om 13.00 uur de sluizen van IJ mui den passeerde en nog vóór 16.00 uur de haven van 't Horntje binnen liep. Aan boord waren acht Teso- mensen, aangevoerd door kapitein Sietse Broersma met a/s invallend stuurman (na de reorganisatie voorman") Biem Vlaming. De Molen gat is onder meer geschil derd, de moeilijkheden met de lek kende Voith Schneider propellers zijn hopelijk definitief verholpen en er zijn allerlei kleinere vernieuwin gen en reparaties uitgevoerd. Op het tussendek zijn zeer licht bedien- bare roestvrij stalen deuren gemon teerd. Bij de salons is de versleten vloerbedekking vervangen en in de salons zelf heerst lentesfeer, door dat de zieltogende vegetatie in de bakken is vervangen door grote fris groene planten. Die nieuwe planten zijn van plastic, doch verbluffend echt om te zien. Levende planten kunnen het hier niet uithouden, waarschijnlijk door de sterk wisse lende licht- en temperatuuromstan- digheden. De foto toont de Molen gat in de mist, tijdens het schutten in de sluizen van IJ muiden. (Foto Dirk Kuiter)

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 9