m ^Vst-K- Texelaartjes 'ild West op zijn best FAMILIEBERICHTEN wingende opening an Nauta Boek (Derde trekkingsavond S.V. Texel: Overkoepeling naar Huishoudbeurs Landschapszorg protesteert tegen golfbaan Tweede editie milieuweekend verliep gesmeerd Afrastering weer kapot Betaalwijze Texelaartjes IMS DAG 7 APRIL 1987 i van een HSfci tig c itimei onsc ook Nauta schudt zijn mede-firmant Daan nthulde foto TEXELSE COURANT PAGINA 3 Wondernemers-aktiviteiten <1ars un e/j in a 900 t en c 'men n. Hi r ge$ )dien\ iten best alle i mee van er, vi m te 1 mét burgt /let de onthulling en overdracht an een foto en de verrassende innenkomst van de swingende ea Side Jazzband, ging onderdagavond de officiële ope- ing van de nieuwe boekwinkel Nauta Boek" gepaard. In een deel an het voormalige Spar-pand aan e Parkstraat zit nu een ruime, aai ogende en goed gesorteerde andel in boeken, tijdschriften, wenskaarten en schrijfwaren, ge- und door Daan Welboren. let was ongetwijfeld een belangrijk en ïgrijpend moment in de geschiedenis an de boekhandel van Nauta, die be- on in de jaren vijftig toen wijlen Jan lauta het boekhandeltje van de da les Reij in de Warmoesstraat over- am. Jook Nauta staande op een ruk vertelde donderdagavond in zijn peningsspeech hoe dat in zijn werk Em vas 9e9aan- ..De dames Reij hadden ^^*en knus winkeltje. De een runde een atholieke boekhandel en de ander gaf •ianoles. Het contact met de familie Jauta ontstond toen Oda Nauta van IJFj jffrouw Reij pianoles kreeg. Zo kwam an het een het ander. Nauta senior vilde aan de vele uiteenlopende bran- :hes die in zijn winkel waren vertegen- «'oordigd (fotoartikelen, souvenirs, reli- ieuze artikelen, goud en zilver, horlo ges enz. enz.) graag ook nog een oekhandel toevoegen en hij wist het iploma dat daar toen nog voor nodig as te behalen. In eerste instantie nde Oda de naar de Parkstraat ver- laatste boekhandel, na zes jaar werd :e opgevolgd door Daan Welboren. 'e dames Reij zijn overleden, Jan auta ook, maar mevrouw R. Nauta- iraaf was wel getuige van de feestelij- ;e opening van de nieuwe zaak. Erik auta, zoon van Jook en Welborens lochter Marit onthulden en grote foto 'an een mand in stuivend zand. De Het eerste elftal van S.V. Texel heeft samen met de A1-junioren de .organisatie van de derde trekkings avond voor hun rekening genomen en dat werd op en prima manier gedaan. I In het dorpje „Jubilee City" is de tkletskeet omgetoverd tot saloon. De 250 belangstellenden vergaapten zich bij binnenkomst aan een puik stukje decorwerk. Het betaalmiddel (dollars) was bij de plaatselijke bank te verkrij gen. Een fraaie balustrade, waaronder pakken hooi voor de edele viervoeters, een bar met de overbekende kogelge- voelige spiegels, een bestuurskamer omgetoverd tot gevangenis, compleet met tralies, bedden, water en brood, vrolijk knallende cowboys, Mexicanen alsmede vele schone „squaws" zorg den voor een prima sfeer. De muziek, een barpianist, waar niet op geschoten mocht worden en een goed spelend country and western or kest uit Den Helder zorgden ervoor dat de benen ruimschoots van de vloer kwamen. De overkoepeling van Vrouwenorgani saties brengt dinsdag 28 april een be zoek aan de Huishoudbeurs in de RAI te Amsterdam. Zowel leden als niet- leden kunnen-deze dag meebeleven. Belangstellenden dienen zich zo spoe dig mogelijk op te geven bij mevr. B. Monen-Waldus, tel. (02222) 269, of mevr. J. Hopman-Bakker, tel. (02220) 2523. De kosten bedragen f22,50 per persoon. Hierbij zijn de kosten van busvervoer en entree inbegrepen, maar de boot moet men zelf betalen. Bij voldoende deelname vertrekt de bus om 7.30 uur vanaf de Elemert in Den Burg. Gehoopt wordt dat met de boot van 17.35 uur weer naar Texel kan worden tereuggekeerd. Natuurlijk was er ook een trekking, door Judge Boswijk en Deputy Dog ger. De grote prijzen bleven allemaal op Texel. De wasdroger ging naar me vrouw Veltkamp, de heer Rab mocht een reis ter waarde van 500 gulden bij de Rabobank gaan uitzoeken en de derde prijs, een koffiezetapparaat, ging naar de heer Fris. Opvallend was het grote aantal mensen dat nu al voor de tweede keer prijs had. In de afgelopen drie trekkingen zijn nu al acht gelukki gen die" voor de tweede keer met een prijs gingen strijken. De deurprijs was voor Jan Pijlman. De trekking hiervan ging via speelkaarten, ledereen had bij binnenkomst zijn of haar naam op een speelkaart gezet. Burgemeester Huug Snoek van Jubilee City liet Judge Boswijk de gelukkige winnaar van de CD-speler bekend maken. Wandelgangen Wat staat S.V. Texel nu te wachten. Na dit succes is het de beurt aan het tweede elftal, dat op 24 april natuurlijk niet wil onder doen door de andere teams. Coach Nico Erwich praat in de wandelgangen over de grootste klap per aller tijden. Het zal de laatste trekking zijn met een speciaal thema, omdat de vijfde trek kingsavond samenvalt met de officiële receptie van de S.V.T. op 15 mei. Een ding was vrijdag in ieder geval duide lijk: S.V. Texel leeft nog steeds, mede door de inzet van vele enthousiaste leden! Naast de drie hoofdprijzen vielen de prijzen op de volgende nummers: 971, 136, 125, 571, 59, 157, 385, 245, 329, 804, 700, 826, 1000, 986, 24, 710, 258, 780, 154, 821, 28, 583, 67, 403, 863, 337, 915, 636, 226, 843, 516, 360, 317, 668, 701, 223, 990. Inlichtingen over prijzen: J. W. Hidskes tel. 3572; W. Wassenaar tel. 3165. De Werkgroep Landschapszorg zal protesteren tegen de aanleg van een golfbaan bij De Krim in het ge bied dat bekend staat als de Hane- plas. Aldus blijkt uit een brief van de werkgroep aan de gemeente raad, waarin er op gewezen wordt dat het betreffende terrein, over gangszone tussen duin en cultuur land, geschikt is om hoogwaardig natuurgebied te worden als het Welboren (r) de hand- Op de achtergrond de net opname is in de veertiger jaren ge maakt door Nauta senior en geldt als de beste foto die Nauta ooit heeft ge maakt. Hij kreeg er zelfs een buiten landse bekroning mee. Voordat Nauta z'n toespraak had afge rond kwam de swingende Sea Side Jazzband binnen, waar Jook Nauta als trombonist lid van is. Meteen greep Nauta instrument en een strohoed en droeg bij aan de verhoging van de feestvreugde. Daan Welboren vergeleek in zijn dank woord zijn periode als werknemer met een lange verloving die zeker tot een goed huwelijk heeft geleid. Onder de toehoorders bevond zich onder meer burgemeester Schipper en zijn vrouw. In hart en nieren Er is gekozen voor een nieuwe „huisstijl": warm grijs met rood. Ook „Nauta foto video" Zal in deze kleuren heringericht worden. Het nieu we logo is afgeleid van de naam. („Nauta" is latijn voor zeeman). Na bijna 17 jaar loondienst is Daan Wel boren firmant geworden en vormt hij samen met Jook Nauta de firma „Nauta boek". De boekhandel is van het moederbedrijf afgesplitst en gaat als zelfstandige onderneming verder met Daan Welboren als beheerder en dagelijks leider. Hij wordt terzijde gestaan door zijn vrouw Carry en de twee Nauta-medewerksters die zijn meeverhuisd. Joke Verra en Carla Bar- horst. Welboren is van huisuit „boe kenman", getuige ook.de boekhandel van zijn grootvader in Den Helder en het feit dat zijn vader Arie de scepter zwaaide in ,,'t Boekhuis". In het nieuwe pand is gedeeltelijk ge bruik gemaakt van het interieur uit de oude winkel. De presentatie van tijd schriften voor in de winkel is vergroot en zeer overzichtelijk opgezet. De wenskaarten zijn ondergebracht in een apart hoekje. Achterin is de boe- kenafdeling waarbij de onderwerpen heel duidelijk zijn aangegeven. Bij Nauta boek wordt gewerkt met een ei gentijdse bestelcomputer waarmee bestellingen en voorraadraadpleging ra zendsnel kunnen gebeuren. Ook het tweede milieuweekend van Scouting Texel, nu voor wel pen en kabouters van 7-11 jaar is een succes geworden. Maar lieft 140 kinderen uit allerlei plaatsen kwamen naar het eiland om spe lend en werkend bezig te zijn met de natuur. Zaterdag gingen ze naar De Slufter om rommel bijeen te rapen en daar werd ook soep met brood gegeten. Het program ma vermeldde verder een mi- lieuspel en het bekijken van een natuurfilm, die in De Vergulde Kik kert werd gedraaid. De gezamenlij ke maaltijd (foto) in twee aan el kaar gekoppelde tenten van het bouwdorp was uiteraard een mas sale aangelegenheid en had - evenals de andere onderdelen van het programma - veel voorberei dend werk gevraagd van de Scouting-mensen. 's Avonds was er groot feest, waarin diverse gasten een werkzaam aandeel hadden. Zondagochtend, na een dorpsspel, werd het milieuweek end afgesloten en werden herinne ringen uitgereikt. Nu al staat vast dat de milieuweekenden van vol gend jaar geheel zullen zijn volgeboekt.... goed wordt beheerd. Aanleg van een golfbaan is daarmee strijdig. „Mocht ook Texel zonodig een golf baan moeten hebben, dan zal daar el ders terrein voor gevonden moeten worden. Aansluitend bij het beleid om het agrarisch areaal in de EEG te ver minderen, lijkt het voor de hand te li- gen agrarische grond hiervoor te bestemmen", aldus de werkgroep, die verlangt dat een normale bestem mingsplanprocedure gevoerd wordt, zodat bezwaar kan worden gemaakt. Volgens de werkgroep is in de krant gesuggereerd dat alles even onder hands wordt geregeld. Met name de opmerking dat „iede reen" akkoord gaat met de golfbaan met uitzonderling van de Provinciale Planologische Dienst, heeft verbazing gewekt, want ook de werkgroep is tegen. Van gemeentewege vernamen we dat van een onderhandse regeling geen sprake is, als dat al zou kunnen. Wel zijn de diverse beslissende instanties gepolst inzake de golfbaan maar er komt nog een artikel 19 procedure met gelegenheid om bezwaar te maken. De provincie zal zijn eindoordeel mede van die bezwaren laten afhangen. De werkgroep heeft bij de brief naar de raad een artikel uit „De Levende Natuur" ingesloten, waarin wordt ge wezen op de natuurwetenschappelijke betekenis van de duinzoom als over gangsgebied tussen duinen en polder land. Er blijkt onder meer uit dat een geleidelijke overgang zoals bij De Krim zeldzaam is geworden in Nederland. Overal is de overgang duin-polderland abrupt. In een overgangszone is echter sprake van een interessante planten en dieren-variatie. Zaterdag is opnieuw de afrastering om het terrein bij het Reddingboothuis over een lengte van tien meter ver nield. De schade bedraagt zo'n f400,—. Er werd aangifte gedaan bij de politie. Omdat het bij het afre kenen van Texelaartjes vaak om kleine bedra gen gaat, verzoeken wij onze adverteerders vriendelijk doch drin gend rekening te hou den met de betaalwijze van Texelaartjes: Texelaartjes dienen contant afgerekend te worden. Telefonisch opgegeven Texelaartjes dienen bin nen één week na plaat sing aan onze balie be taald te zijn, daarna wordt een acceptgiro verzonden. Voor een acceptgiro die t.b.v. een Texe- laartje verzonden wordt, brengen wij f7,50 aan extra kosten in rekening. De directeur Enige en algemene kennisgeving Na een liefdevolle verzorging in Huize Irene is vredig ontslapen onze broer en zwager Willem van Egmond op de leeftijd van 87 jaar. De Waal: S. van Egmond M. van Egmond-Buys De Cocksdorp: N. van Egmond Huize Irene, 3 april 1987. Na een kortstondig lijden is van ons heenge gaan onze lieve zorgzame zuster, schoonzuster en tante Wijbregje Bakelaar-Wijngaarden Namens de fam. Wijngaarden neven en nichten Hiermede geven wij u kennis dat na een kort ziekbed is overleden onze moeder en oma Wijbregje Wijngaarden weduwe van Martinus Bakelaar, op de leeftijd van 73 jaar. S. M. Bakelaar M. C. Jongerius-Bakelaar L. J. Jongerius Martine en Linda Texel, 2 april 1987 Gasthuisstraat 35, Den Burg. De begrafenis zal plaatsvinden op maandag 6 april om 14 00 uur op de Algemene begraaf plaats te Den Burg. Gelegenheid tot afscheid nemen voor de begra fenis in de Doopsgezinde kerk te Den Burg van af 13.00 uur. Geen bloemen. Correspondentie-adres: S. M. Bakelaar, Thijsselaan 103, 1791 VG Den Burg Na een kortstondig gedragen lijden is van ons heengegaan onze lieve Tante Wieb We zullen u missen. Anita en Nico van Egmond Verslagen namen wij afscheid van Wieb We zullen je nooit vergeten. Nettie Marie Hilda Texel, april 1987 Heden overleed geheel onverwacht mijn lieve vrouw, onze zorgzame moeder en oma Annaatje Duinker echtgenote van Arie Bakker, op de leeftijd van 79 jaar. Spang: A. Bakker Bergen N.H.: Jan en An Arco en Hélène Inge, Sandra Oost: Ria en Arie Annette en Herman Tine en Theo Petra Spang: Gerrit en Alice André Den Burg: Nico en Marijke Neeltje Texel, 6 april 1987 Spangerweg 23, 1793 EG De Waal. De rouwdienst zal worden gehouden op donder dag 9 april om 14.00 uur in de Doopsgezinde kerk, Kogerstraat, Den Burg, waarna de begra fenis op de Algemene begraafplaats zal plaatsvinden. Gelegenheid tot condoleren woensdag 8 april van 19.30 tot 20.30 uur in de vergaderzaal van de Doopsgezinde kerk. Plotseling verloren wij onze allerliefste zuster, schoonzuster en tante Annaatje Bakker-Duinker Zij zal in onze herinnering blijven als een lieve vrouw voor iedereen. Dick Boot A. M. Boot-Duinker I. Duinker-Boot neven en nichten Uw belangstelling en medeleven betoond na het plot seling overlijden van mijn lieve man, onze vader en opa PAULUS KIKKERT heeft ons veel steun gegeven. Onze welgemeende dank daarvoor. W. Kikkert-Bruin kinderen en kleinkinderen April 1987 Doolhof 9, 1792 CM Oudeschild. Zaterdag 18 april 1987 vieren onze ouders en grootouders Reijer Zijm en Martha Gerritsen hun 40-jarig huwelijksfeest. Als u hen wilt feliciteren bent u van harte welkom van 17.00 tot 18.30 uur in het Havenrestaurant, Pontweg 3. Joke, Karei, Wouter en Gertjan Marijke Arie en Charlotte Heel blij zijn wij met de geboorte van ons dochtertje Bonnie Bouk en Berna Vredevoort-Hoppener Texel, 18 maart 1987 Stolpweg 14 1797 AV Den Hoorn-Texel Anna Carina Zo noemen wij onze lieve dochter Carina die gebo ren is op 05-04-87. Bouwe en Andrea Dros-Blommaert Hoofdweg 76 ,,Propagatie" 1795 JE De Cocksdorp Hierbij wil ik iedereen hartelijk bedanken voor het bezoek, post, bloe men en fruit tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst. Dirk Roeper Te koop aangeb. Hitachi stereotoren compleet, mo tormaaier Briggs of Strat- ton 3.5 HP. Tel. (02223) 692. Te koop enkele graskui- len. D. Wuis, tel. (02223) 339. Jawa bromfietsen f999,—. Fa. Bruining, De Koog, (02228) 333. Honda motormaaiers voor elk gazon, 20 types met grandioze inruilactie van f125 t/m f300,— on geacht in welke staat. W.S.C. Duinker, Heems- kerckstraat 17, Oudeschild. Voor kwaliteit tegen een scherpe prijs: Jan Waaijer (02223) 446. Zonwering. Haast ul Ik heb nog een paar schilderijtjes staan. Onder de 74 miljoen. Har ry Tielemans. Texels Ei gen Landschapsschilder. T.k.a. kampeertent Mo naco 79 Ten Cate Allsea- son Top, 2.40 x 2.10 x 1.80. Tel. (02228) 973. T.k. Kreidler RMC, bj. 1981. Tel. (02220) 3136. Te koop 5 eetkamerstoe- len, donker eiken, met nieuwe zitmatten. Tevens een teakhouten kast 2.20 br x 1,40 h. Thijsselaan 29, (02220) 3304. Te huur 4 pk Honda tuinfrees. W.S.C. Duin ker, Heemskerckstraat 17, Oudeschild, tel. 3831. Te k. dwerggeitjes, bont, bruin en zwart, Gevr. dw. konijn. (02226) 497. What's in a name? Eve rything! Kunsthandel Hans van der Klift. Tomos NTX schijfrem voor. Fa. Bruining, De Koog. van f2850,— voor f2450,-. Gevraagd voor direct een cassiére/ver- koopster vanaf 16 jaar. Méérmarkt A. Gieles, Dorpsstraat 26, De Koog (02228) 732. Langs deze weg wil ik u heel hartelijk bedanken voor de vele kaarten, de bloemen, het fruit en alle andere attenties die ik in het ziekenhuis mocht ont vangen. Ook mijn dank aan het verpleeghuis waar ik zo goed behandeld ben. Dit zal ik niet licht verge ten. G. v.d. Brink. ,,Wij zeggen Ciao! en hopen u op zaterdag 11 april weer te ontmoeten op de toneeluitvoering van St. Jan. Gevraagd voor direct een cassiére/ver- koopster vanaf 16 jaar. Méérmarkt A. Gieles, Dorpsstraat 26, De Koog (02228) 732. Klompenlopers grijpt uw kans. 1 paar gele klom pen f17,75; per 5 paar f16,50 p.p.; per 10 paar f15 p.p.. Geldig van 7-16 april. Nu bellen en bestel len. Atelier ,,De Kotter", Oudeschild, (02220) 5457. i

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 3