Rijden onder invloed en mishandeling bestraft Oorzaak stroomstoringen Teso vrijdag verholpen Kinder Johannes Passion stal de harten van velen Veel publiek bij Bornrif Bowlingcompetitie blijft spannend Alweer winst voor Vittali Bingo-avond in d'Ouwe ULO Musical van Sonneveld door musicalvereniging Texelaars voor de balie -PR^ inSPAG 7 APRIL 1987TEXELSE COURANT PAGINA 5 W* liT/Jl K/i w KMlra »W'J fifld 4n J8£#r»y xyv. uur "I WVjW JW.-OwN «puw Grote publieke belangstelling was er zondag voor de open dag van Ruitercentrum Bornrif in De Koog. Na een rondleiding kregen de aan wezigen koffie en werd verteld over rijden, mennen en voltigeren. De hele dag werd les gegeven in de buitenmanege, waar de toeschouwers dankbaar gebruik van maakten. Van het voltigeren (turnen te paard) werd genoten en veel mensen wilden het graag zelf proberen. De ,,niet- paardrijders" kregen de gelegenheid een van de huifkartochten mee te ma ken. Ponyclub De Kleppertjes gaf 's middags de demonstratie achttalrijden. Om 16.00 uur werd de gezellige dag afgesloten. In de woensdag/donderdagleague is nog steeds een zeer spannende strijd aan de gang tussen de koplo pers. Hotel De Weal kwam weer een puntje dichterbij door op het nippertje van Graaf Spuiterij te winnen. Het verschil met de num mer 1 bedraagt nu nog slechts een halve punt. De koploper JPK kreeg een spectaculaire klap van De Koo- gel. waar Peter Veldman nog een 202 game gooide. Tabakshop 't Centrum verloor en ver- speeldde zo de aansluiting met de top drie. Cocky's kapsalon zette de zege reeks van de laatste tijd goed door. Nu gooide Jacquelien Witte haar hoogste serie. Strandplevier 1 gooide goed, waardoor De Luwe Boshoek met 0 punten huiswaarts keerde. Bij CBK was het Frans Pais met een game van 184 en een persoonlijke se rierecord, die matchwinnaar werd. De dames van Kwartet moesten de over winning laten lopen. Strandplevier 2 overrompelde de Metro met groot geweld. Op vrijdagavond werd de finale om de Koogel-bekerbokaal gespeeld. De ge plaatsten waren Strandplevier 1, Reis- buro Texel en Tabakshop 't Centrum. Zij moesten in een onderlinge strijd uitmaken wie zich bekerhouder mocht noemen. De eerste wedstrijd Tabak shop 't Centrum tegen Strandplevier 1 eindigde in een 1—1 gelijkspel zonder noemenswaardige hoge scores. De tweede wedstrijd Strandplevier 1 tegen Reisburo Texel werd een spannende match en eindigde ook in 1—1. De laatste wedstrijd moest de beslis sing brengen: Reisburo Texel tegen Ta baksshop 't Centrum. Joop van Hoven gooide 204, maar kon toch de game niet beslissen. Het werd weer 1—1. Eindstand: 1. Strandplevier 1; 2. Reisburo Texel; 3. Tabakshop 't Centrum. Uitslagen competitie: Team 24-Tabakshop 't Centrum 4 1 Cocky's Kapsalon-THT 3—2 Strandplevier 1-De Luwe Boshoek 5-0 De baanbrekers-IBS 3—2 CBK-Kwartet 3—2 Hotel De Weal-Graaf Spuiterij 3—2 De Koogel-JPK 3-2 Eldorado-Wielewaal 3—2 Schuimkragen-DX 11 3—2 Strandplevier 2-De Metro 5—0 Reisburo Texel-Sommeltjes 4—1 Nadat donderdagmiddag het hef- mechanisme van de aanleginrich- ting van de veerhaven aan 't Horn- tje wederom wegens een stroomstoring weigerde, waardoor boten kwamen uit te vallen, werd vrijdag de oorzaak opgespoord en waarschijnlijk definitief verholpen. De fout zat in een oude (van de aanleg van de veerhaven in 1964 daterende) electriciteitskabel, die hoognodig aan vervanging toe was. Dit karwei werd vrijdagavond geklaard. Personeel van de firma's IBS en Drijver Bouw en medewerkers van Rijkswa terstaat dienstkring Texel waren 's avonds van zes uur tot tegen tien uur tredens in het Groningse Haren vorige week. Het kinderkoor kreeg daar een maal een staande ovatie van een met 500 man gevulde kerk, waar normaliter nooit wordt geapplaudisseerd. Op Texel volgt - en Wijkie vindt dat jam mer gezien de vele arbeid die erin is gestopt - nog slechts één optreden: op maandag 13 april in de Hervormde kerk van Oosterend. Damvoorzitter J. de Wolf heeft het tegen Vittali niet gered. Tot en met het middenspel ging het nog pri ma. Vittali kreeg twee keer kans op een dam. De tweede keer ging dat voor een uitverkoopprijsje. J. de Wolf hield het toen voor gezien en het hout ging terug in de doos. J. Everwijn speelde minder snel dan anders en dat kwam duidelijk in zijn spel tot uitdrukking. Hij wist tegen W. Timmer een schijf voorsprong te beha len. Vervolgens veronachtzaamde hij zijn positie en begon op valstrikken en combinaties te spelen. Mede hierdoor kon W.Timmer zich herstellen en de re misehaven binnenlopen. De reeds iets beter staande J. van Heerwaarden vlocht een combinatie in de stelling, waarbij hij C. Vinke op dam liet ko men. Deze werd onmiddellijk weer af genomen en leverde Van Heerwaarden daarmee zelf een dam op. De lichtelijk aangeslagen Vinke miste daarna de scherpte om mogelijk het verlies nog af te wenden. F. Bos en H. de Beurs hadden de langste partij van de avond. Via een dynamischer stand wist F. Bos een doorbraak naar dam te nemen. De Beurs probeerde nog een poosje in troebel water te vissen, maar was kansloos. Sijtsma liet zich tegen Dros in een lange vleugel-opsluiting manoeuvreren. Hij probeerde te ont snappen met een twee om twee, maar het werd een twee om nul. De uitslagen waren als volgt: J. van Heerwaarden-C. Vinke 2—0 H. de Beurs-F. Bos 0—2 G. Dros-A. Sijtsma 2—0 J. Everwijn-W. Timmer 1—1 M. Vittali-J. de Wolf 2-0 De uitwisseling met TOG-lttersum uit Zwolle vindt plaats op 25 april. Er wordt vertrokken met de boot van 9 of 10 uur. De slotavond is gepland op 1 mei. Op 17 april, Goede Vrijdag, wordt niet gespeeld. Donderdag 9 april houdt peu terspeelzaal „Spelemaer" een grootse bingo-avond, die voor iedereen toegankelijk is. Vele grote en kleine prijzen zijn beschikbaar gesteld door ouders en bedrijven. De opbrengst van deze bingo-avond is bestemd voor de aankoop van nieuw speelgoed. Andere jaren werden altijd kledingmarkten gehouden, maar door het grote aanbod van tweedehands kleding werd nu gezocht naar een al ternatief, daar de speelzaal zonder het geld dat met zulke acties wordt verza meld, niet optimaal kan draaien, leder een is welkom vanaf 20.15 uur in peu terspeelzaal ..Spelemaer" in d'Ouwe ULO te Den Burg. bezig om de driehonderd meter lange nieuwe kabel te leggen. De weg voor de fuikingang hoefde hiervoor niet te worden opengebroken; de kabel, die van het electriciteitshuisje in de duinen naar de brug loopt, ligt in een buis onder de weg door. Net als woensdag middag waren donderdagmiddag als gevolg van de slecht functionerende kabel zekeringen in de schakelruimte doorgeslagen. De afvaarten van 13.05 en 13.35 uur waren hierdoor uitgeval len. De voetgangers verlieten de Mo lengat op provisorische wijze, zoals is te zien op de foto van Dirk Kuiter. bloedproef een promillage van 1.48 aangetoond. Hij had tegen de politie gezegd dat hij er gewoon op gegokt had dat er geen politiecontrole zou zijn. Hij is werkeloos en woont nog bij zijn ouders thuis. De officier van justi tie mevrouw Bosscher constateerde dat hij misgegokt had en verzekerde hem dat hij er voor zijn leven aan vast had gezeten als hij een aanrijding had veroorzaakt, daar verzekeringen niet uitkeren in geval van drank achter het stuur. Ze eiste ƒ1000,— of 20 dagen en zes maanden ontzegging van het rijbe wijs. Rechter Punt achtte de zaak be wezen en zei dat de jongeman een gokspel had gespeeld met de dood als inzet. Hij hield de eis van de officier aan. Pompelmoentje In oktober kreeg een 43-jarige man uit Pijnacker een klap in zijn gezicht van een 23-jarige inwoner van De Cocks- dorp. De onenigheid deed zich voor in De Koog. De 43-jarige toerist vroeg de Cocksdorper de autoradio iets zachter te zetten. Deze reageerde hier niet op, verliet zijn auto en ging een winkel binnen. De man uit Pijnacker zette toen zelf de radio af, waarop de Cocksdorper woedend op hem af stormde en tegen hem tekeer ging. De oudere man voelde zich bedreigd en gooide een beker Pompelmoentje-sap in het gezicht van de ander die hem daarop een klap in het gezicht ver kocht waardoor de bril van zijn neus viel en beschadigd werd. De man uit De Cocksdorp werd vrijdag bijgestaan door advocaat mr. Feikema en er was een vertegenwoordiger aanwezig van de 43-jarige toerist. Tegenover politie rechter mr. Punt verklaarde de gedaag de dat zijn jasje verpest was door het sap en dat hij nooit geslagen zou heb ben als hij niet dat bekertje sap over zijn kleren had gekregen. Zijn vader en zijn vrouw waren naar het politiebu reau gegaan om de beschadigde bril te zien, maar dat werd daar geweigerd. De schade van de bril, die geheel ver vangen moest worden, was meer dan f900,—. De officier van justitie zei dat het gooien van sap weliswaar ook niet mag, maar dat het de klap niet recht vaardigt. Een jasje kan gestoomd wor den en een bril niet. De schade aan de bril die door de gemachtigde van de man uit Pijnacker werd aangetoond met rekeningen bedroeg totaal f934,— plus een noodreparatie van /T4.50. De officier eiste dat de schade vergoed zou worden en daarnaast een boete van ƒ350,— of zeven dagen hechtenis. Advocaat Feikema vond het niet juist dat zijn cliënt wel de bril moest ver goeden en dat er niet gesproken werd over een vergoeding van de jas door de andere partij. Mr. Punt vond dat de jas gestoomd kon worden, maar kwam de gedaagde toch tegemoet door de boete te verlagen naar ƒ100— of twee dagen. Het totale schadebedrag van ƒ944,50 moet de Cocksdorper echter wel betalen. Dat deze het duidelijk niet eens was met de uitspraak bleek uit het feit dat hij de rechter woedend vroeg waarom mevrouw de officier zat te lachen, terwijl uitspraak gedaan werd. Mr. Punt zei dat hij dat maar aan zijn raadsman moest vragen die nu ook lachte.... Slingeren en horecaondernemer, woonachtig in 5e Waal was aangehouden omdat hij net zijn auto slingerend over de weg eed met 1.48 promille alcohol in zijn jloed. Hij verklaarde na het voetballen vat te hebben gedronken. De officier ran Justitie vond dat hij door zijn be- oep de gevaren van drank bij het au- orijden moest weten en eiste ƒ1000,— loete of 20 dagen hechtenis en 6 naanden onvoorwaardelijk. De man rerklaarde dat hij zijn auto niet kan nissen omdat zijn bedrijf in De Koog De rechter vroeg zich af of de rrouw van de horecaman dan niet kon ijden, maar de Waalder beweerde dat lij 's ochtends niet geruist kan worden wegens het ophalen van spullen bij le- eranciers en het openen van de zaak en zijn vrouw moet dan de huishou ding verzorgen. De politierechter iesloot hem tegemoet te komen door de boete te verhogen tot ƒ1500,— (of 30 dagen) en de ontzegging van de rij bevoegdheid te wijzigen in zes maan den voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. er Texelaars moesten zich vrijdag or de politierechter in Den Hei- verantwoorden, drie wegens den onder invloed en een we- ins mishandeling van een toerist. Kroegentocht :en 36-jarige man uit Den Burg was in lugustus aangehouden nadat hij met ijn auto in een sloot was gereden. Uit Ie bloedproef bleek een alcoholpromil- ige van 1.8. Ie officier van justitie mevrouw C. A. losscher-Boon eiste ƒ1000,— boete of 0 dagen hechtenis en zes maanden intzegging van de rijbevoegdheid. De lan vroeg in zijn verweer om begrip oor zijn financiële situatie, daar hij en auto nodig heeft voor zijn werk en ia het ongeluk een nieuwe had moe- en kopen. Daarnaast heeft hij veel losten aan drie opgroeiende kinderen in een hypotheek. De rechter mr. L. Punt kon echter wegens het hoge iromillage geen tegemoetkomende re eling voorstaan. Hij vonniste volgens ie eis. Een 21-jarige jongeman uit Den Burg werd na een kroegentocht aangehou den door de politie toen hij slingerend in zijn Daf reed. Er werd middels een Op 1, 2, 8 en 9 mei voert musical vereniging „Geen C te hoog" het stuk „De Kleine Parade" van Wim Sonneveld en Henriëtte van Eyck op in De Lindeboom. Deze musical bevat onder andere de bekende liedjes „Dora" en „Lieve heer, doe mij een lol" (het lied van de zilver man). Na de uitvoeringen op de twee zaterdagen is feest met me dewerking van een jazzband. „De kleine parade" wordt de vierde musical die „Geen C te hoog" ten to- nel voert. Wegens enorme belangstel ling in de afgelopen jaren is besloten deze keer vier maal op te treden. De musical speelt in de jaren dertig tijdens het opkomende socialisme. De perike len tussen de wat in verval rakende adel en hun personeel alsmede een liefdesverhouding tussen mensen uit verschillende maatschappelijke klassen wordt op humoristische wijze weerge geven met een ondertoon van ironie. Henk Jan Ramaker volgt de aanwijzingen van dirigente Wijkie van den Berg, terwijl de andere Waddensingers meeluisteren en organist Pe ter Zwart voor muzikale ondersteuning zorgt. De adel is niet meer zoals vroeger en in deze musical komt dat naar voren op een typisch ,,Sonneveld"achtige manier. De 36 rollen worden gespeeld door 32 personen. De regie is in handen van Sicco Geerdes en de muzikale leiding is van Bernard en Tonneke Tellegen. Klarina Combé ver zorgt de choreografie. Een orkest van ongeveer twaalf Texel se musici verzorgt de muziek bij de liedjes. Alle kleding en decors zijn zelf gemaakt. De voorverkoop begint zater dag 11 april voor de donateurs van de musicalvereniging, tot 17 april. Na de ze vrijdag kan iedereen kaarten in de voorverkoop halen (dus ook donateurs die dat nog niet gedaan hebben). De kaarten kosten voor de vrijdagen ƒ11,— en de zaterdagen ƒ13,50. Kinderen tot en met 12 jaar ƒ7,— Voorverkoopadressen: Den Burg: Sportshop en Mantje Sport; De Waal: Hotel Rebecca; De Koog: Meermarkt (T. Gielis); Den Hoorn: Goënga super markt; De Cocksdorp: Eierlandsche Huis; Oosterend: Schildersbedrijf Bre mer; Oudeschild: Attent supermarkt. De bezoekers van de kerkdienst van de Baptistengemeente, zondagochtend in Ebenhaezer, zullen geen spijt hebben gehad van hun aanwezigheid. Het kin derkoor De Waddensingers onder lei ding van Wijkie van den Berg-Kooi stal veler harten met de uitvoering van de door de dirigente zelf geschreven Jo hannes Passion voor kinderen. Het koor, dirigente en organist Peter Zwart kregen dan ook een hartelijk applaus na afloop van het bijna een uur duren de optreden. In vergelijking met de eerste versie, een jaar geleden, zijn bijna alle melo dieën gewijzigd, waardoor een geva rieerder geheel is ontstaan. Wijkie van den Berg voelde zich door de eerste uitvoering van de Johannes Passion in de Hervormde kerk van Oosterend twee jaar geleden dusdanig geïnspi reerd, dat zij het beroemde stuk van G. Ph. Telemann ook voor kinderen toegankelijk wilde maken. Eenvoudige melodieën en begrijpelijke Neder landstalige teksten waren daarvoor noodzakelijk. Wijkie bezit de gave om dergelijke composities te maken en zo omstond de Kinder Johannes Passion. Maar hoe simpel alles ook is gehouden, het blijft voor een kinderkoor een zware inspanning om zoiets te kunnen uit voeren. Zondag slaagden de zestien jeugdige Waddensingers-leden (waa ronder twee jongens) erin om van be gin tot eind mooi te blijven zingen. Hoofdrollen waren daarbij weggelegd voor Henk Jan Ramaker in de rol van Jezus en voor zijn zus Saron, die het grootste part, dat van de verteller, voor haar rekening nam. Van beiden was keurige zuivere zang te horen waar weinig op aan te merken was. De groep werd ondersteund door Milly Nauta, maar haar steun was nauwe lijks nodig. Op Texel was dit de eerste uitvoering, na drie zeer succesvolle op-

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 5