i Sportvisserskorps rayonkampioen Texel na winterstop nog op nul punten Turner Mark Jan Mulder winnaar voorronde IMK Getergd Oosterend wint verdiend Bromfietscontrole Voetbaluitslagen Twee Texelaars bij nationale top Gelijkspel Boys in Aartswoud Voetbalprogramma Vriendenploeg werd zaalvoetbalkampioen Krappe zege tafeltennissers Texelaars op kop in trimloop Heiloo Inzamelactie ZDH Koopman wint wielerwedstrijd Brommer voor Johnnie (14) R|. MSDAG 7 APRIL 1987 TEXELSE COURANT PAGINA 9 let Texelse sportvisserskorps lever- e zaterdag een prachtige prestatie oor kampioen te worden van ray- n Noord, tijdens een wedstrijd an de Afsluitdijk. Rayon Noord estaat uit Groningen, Friesland, irente, Overijssel, Flevoland, loordholland. De Veluwe en Zuid- lolland boven Leiden. Hiermee ebben de Texelse vijf zich ge- ilaatst voor de eindwedstrijd op 31 ktober die gevist wordt in Zee- and bij de Dishoek. let korps bestaat uit de heren Cor Huisman, Pierre de Kroon, Rein Kuy- ier, Willem Verhagen en Paul Verha len. Als controleur was ook deze keer Hans Huisman weer mee. Het korps iad 55 klassementspunten bij elkaar levist, wat voor de club een mooi lelfts blauw bord opleverde en voor Ie vissers een medaille. Paul Verhagen ■iste zich indivudieel ook nog naar een lerde plaats met 416 cm, wat ook em een medaille opleverde. Een mooi eschenk voor de sportvisser, want de jortvissersclub Texel bestaat dit jaar 5 jaar. Het is voor het eerst dat een exels korps kampioen wordt. De *~Bangsten aan de Afsluitdijk waren re- elijk. Uitslag: 1. H. Oldmans 435 cm.; T. de Koning 423 cm.; 3. Paul Ver- agen 416 cm;. 4. J. Konijn 388 cm. de korpsen: 1. Texel 55 punten, 2. lippolytushoef 65 punten. Korps num- ner 10 had 119 punten. De vangsten van de overige korpsleden: 11. Rein Kuyper 272 cm.; Cor Huisman 211 cm.; Willem Verhagen 191 cm; Pierre de Kroon 186 cm. Na het succes aan de afsluitdijk werd zondag weer in de serie om het club kampioenschap gevist. Voor het eerst sinds lange tijd werd zeer goed gevan gen door de zestien aanwezige leden. Aan de Kaap werden 363 vissen ge vangen met een gezamenlijke lengte van 105 meter en 99 centimeter. Zoiets hadden de leden zelfs nog nooit mee gemaakt. Het gaf zeer veel sportplezier dat een ieder goed vis op de kant bracht. Jeugd: 1, Alexander Duinker (727 cm, 22 vissenl, 2. Jan Jacob Keijser I437 cm, 16 vissen), 3. Stefan Raateland (149 cm, 6 vissen). Senioren: 1 Pierre de Kroon (1008 cm, 32 vissen), 2. Cor Huisman (1003 cm, 36 vissen), 3. Paul Verhagen (838 cm, 30 vissen). Het gemiddelde lag hoog: senioren 714 cm, 24,5 vissen, jeugd 437 cm, 14,5 vissen. De volgende wedstrijd is de internatio nale vrije Paaszeeviswedstrijd te Oude- schild waar weer ongeveer 130 deelne mers worden verwacht. Deze wordt gevist op tweede paasdag. Het in schrijfgeld bedraagt 715,— inclusief 50 pieren. Ook de leden die zich nog niet hebben opgegeven dienen dit te doen voor 16 april bij het bestuur. Het kampioenskorps trots met medailles en wandbord. Oosterend heeft zich zaterdag aar dig gerevancheerd in de uit wedstrijd tegen Bergen, na de slechte thuiswedstrijd tegen Meer- vogels. In het elftal waren enige omzettingen gedaan wat het even wicht in het elftal duidelijk ten goede kwam. Oosterend won de wedstrijd een kwartier voor tijd toen Rien Brouwer een penalty goed inschoot. Oosterend startte zaterdag met de wind tegen. Dit weerhield de ploeg er niet van om tegenstander Bergen met een al vanaf het begin op de eigen helft vast te zetten. Dit offensief resul teerde in het eerste kwartier in enkele goede kansen. Vooral Martin Land was na een kwartier spelen dichtbij de ope ningstreffer. Na een goede dieptepass van Joost Brouwer kon Land alleen doorgaan op de keeper, maar zijn lob ging net over. Oosterend hield over wicht maar moest geducht uitkijken voor de toch niet ongevaarlijke coun ters van Bergen. Verdedigend moest Oosterend na ongeveer een half uur spelen een gevoelige tegenslag incas seren omdat voorstopper Erik Kramer geblesseerd uitviel, maar invaller Wim Eelman verving Kramer goed. Ooster end had nog veel goede kansen maar tot rust bleef het 0 0. Te gehaast De tweede helft weer hetzelfde beeld als de eerste helft, maar nu met de wind in de rug: een nog aanvallender Oosterend. Toch kwam dit het spel van Oosterend niet ten goede. Er werd te gehaast gespeeld, waar het in de eerste helft veelal over vele schijven liep in de opbouw, werd nu vaak te lang gespeeld. Daardoor had Ooste rend meer moeite om zelf het eigen spel te spelen. Toch kreeg Oosterend de beste kansen via de spitsen Joost en Rien Brouwer, maar geluk ontbrak tot een kwartier voor tijd, toen de goed spelende Wim Eelman door twee man werd getackeld in het strafschop gebied. De toegewezen penalty werd door Rien Brouwer goed ingeschoten. Oosterend ging verdedigender spelen om de winst te behouden en kwam het laatste kwartier dan ook niet echt meer in de problemen omdat de verde diging de zaak goed onder controle hield. De wedstrijd werd verdiend met 0—1 gewonnen Op een aantal plaatsen op Texel werd woensdag een verkeerscontrole gehou den door de politie in samenwerking met de technische afdeling en de sur- veillancegroep van de verkeersgroep Alkmaar. Zestien brommers werden uit het verkeer genomen, waarvan dertien bij nadere inspectie niet aan de nor men bleken te voldoen. Tegen de be- zitters is proces verbaal opgemaakt. Zaterdag 4 april 1987: KNVB afdeling Noordholland: Bergen-SVO/Z 0—1 Reiger Boys 3-SVO/Z 2 8—1 Junioren: Oosterend A1-VZV A1 1—0 DWOW B1-Tex. Boys B1 4-2 Watervogels BI-Texel B1 1—6 Oosterend B1-ZDH B1 2 1 JVC B3-De Koog B1 4-1 Texel B2-WGW B4 3-9 Helder C2-Oosterend C1 4—0 Texel C1-HCSC C2 0-3 Tex. Boys C1-Texel C2 7—1 Pupillen: WGW D2-Texel Dl 1-0 Tex. Boys Dl-Texel D2 3-0 Tex. Boys E1-ZDH E1 3-0 Texel E1-Oosterend El 8—0 I Oosterend F1-Tex. Boys F1 0-6 1ZDH F1-De Koog F1 6-3 Tex. Boys F2-Texel F1 2-3 Dames: Wieringermeer-Tex. Boys 2—,4 Meisjes junioren: Tex. Boys/O'end-De Rijp 2—1 Zondag 5 april 1987: KNVB, vierde klasse: Schagen-Texel 2-1 KNVB afdeling Noordholland: AGSV-Tex. Boys 0—0 SVW 4-Texel 2 2-0 JVC 5-ZDH 2 4-3 De Koog 2-Vesdo 3 2-2 BKC 4-Texel 4 3—0 Tex. Boys 3-Con Zelo 5 6—2 Oosterend 2-Succes 6 1-3 Junioren: Texel A1-SRC A1 3-4 Tex. Boys A1-Flevo A2 2-3 Dames: De Koog-HOSV 3 1-3 WW-Oosterend 0—2 Veteranen: Cocksdorp-Oosterend 3—3 Op de afgelopen zaterdag in Bever wijk gehouden voorwedstrijden voor de Nederlandse kampioen schappen turnen kwamen de Texel se turners tot uitstekende presta ties. De twee geplaatste turners, Joost Brügemann en Mark Jan Mulder eindigden bij de beste tien en zijn zo geplaatst voor de N.K. voor jongens die op 9 mei in Veghel gehouden zullen worden. Mark Jan eindigde zelfs als eerste. Joost Brügemann die vorig jaar net Het is Texelse Boys niet gelukt de volle winst in Aartswoud tegen AGSV binnen te halen. Evenals in de eerste wedstrijd hadden de Boys wel een betere ploeg, maar slaagden ze er niet in dit in doel punten uit te drukken. Omdat AGSV dit keer geen kans kreeg het Boysdoel echt in gevaar te bren gen, bleef de stand zoals de wedstrijd begonnen was: 0—0. Door dit resul taat zijn de Boys in de tweede periode nog wel ongeslagen, maar zijn nu wel een punt verder achterop geraakt bij de leiders voor het tweede periode kampioenschap, St. Boys. Deze ver sloegen verrassend de aanstaande kampioen JVC met 3—1. Donderdag 9 april: 4de klasse A KNVB: Alkmaarse Boys-Texel, 18.30 uur niet in de finale kwam omdat hij toen als elfde eindigde, wist zich met de nodige moeite dit jaar op te werken tot een tiende plaats. Aanvankelijk ging Joost goed van start met goede jurywaarderingen. Alleen het cijfer van brug viel iets tegen, terwijl Joost bij zijn rekoefening totaal de mist in ging. Diverse tussenzwaaien en slecht opge vangen draaien tot steun leverden hem hier slechts 6,7 punten op. Hij moest alles op alles zetten om op langemat de nodige punten te verzamelen. Een wonderwel mooie en goed gelukte oe fening leverde nog eens 8,40 punten op wat net voldoende was om zijn naaste concurrent in het algemeen klassement met slechts 0,05 punten voor te blijven. Een prima finish voor Joost die voor het eerst in zijn leven de finale heeft gehaald. Met Mark Jan Mulder ging alles wat eenvoudiger. Op alle toestellen kan hij goed meekomen en bij de tussenstan den bleek hij zelfs met de beste mee te kunnen door constant bij de eerste drie te staan. Bij sprong en vooral bij brug bleven nog wat punten liggen, maar desondanks verliep de wedstrijd voorspoedig. Bij de einduitslag bleek dat Mark Jan zelfs als eerste geëindigd was op deze voorwedstrijden, waar de provincies Noordholland, Zuidholland en Utrecht aan deelnemen. Met deze klassering maakt Mark Jan volgens de GVT-leiding een goede kans om bij de Nederlandse kampioenschappen op 9 mei in Veghel bij de eerste tien van Nederland te eindigen. Ook voor GVT zijn deze uitslagen reden voor een feestje want voor het eerst in het bestaan van GVT haalden twee turners gelijktijdig de finale. Uitslag (resp. totaal, lange mat, rin gen, sprong, brug en rek): Mark Jan Mulder 41.04, 8.50, 8.25, 8.20, 7.85, 8.25. Joost Brügemann 37.85, 8.40, 7.80, 7.90, 7.05, 6.70. I v «fTT HM Het kampioensteam van Albert Heijn, met staand van links naar rechts Wout de Wit, Robert Jan Graaf, Willem Groszpietsch, Jan Duinker (coach) en Gerrit Slont vlaggerHurkend: Erik Kramer, Eddy Barhorst, Barend Verijzer en Jen Eelman. Het zaalvoetbalteam Albert Heijn is met ruime voorsprong kampioen geworden in de tweede klasse van de Texelse competitie. De ploeg wordt niet alleen gesponsord door het 100-jarige grootwinkelbedrijf, maar bestaat ook hoofdzakelijk uit voetballers die in het dagelijks le ven hun kost bij Albert Heijn ver dienen. De collega's richtten het team vlak voor de sluiting van de inschrijvingstermijn voor de lopen de competitie op. ,,Een echt vrien denteam", aldus coach Jan Duinker. Een paar'jongens hebben inmiddels ander werk gevonden, maar blijven wel met de anderen zaalvoetballen. Andere knapen werken niet bij de su permarkt, maar hebben verkering met een der cassières. Bijna alle wedstrij den werden gewonnen. Tegen Casino 3 werd een gelijkspel toegestaan en vorige week, toen de titel al binnen was, won mummer twee NIOZ met de ondubbelzinnige score van 5—1; Het verschil met deze ploeg bedraagt even goed nog zeven punten. Martin Bootsma, die woensdag ook al niet meespeelde, vertrekt volgend jaar naar Amsterdam, maar het team zal deson danks niet noemenswaardig worden versterkt. Alleen Willem Jaap Grisnigt zal erbij komen. In deze derde wedstrijd na de (lan ge) winterstop heeft Texel geen winstpunt kunnen pakken. Het team miste op de kritieke momen ten de overtuiging en kon zodoen de het niet onverdienstelijke spel niet omzetten in de verdiende punten. Schagen begon de wedstrijd niet met de verwachte verdedigende instelling en maakte het Texel via counters moeilijk in hun spel te komen. Texel verzuimde het om het midden veld consequent te bespelen en liet daardoor een belangrijke kans liggen om het spel naar hun hand te zetten. Zodoende werd de eerste serieuze aan val op het Texel-doel bekroond. De Schagense nummer acht, Rene Hes- selman, speelde op links het midden veld uit en gaf de bal naar rechts voor. In eerste instantie stopte keeper Ro nald Biesboer de hard inkomende bal knap maar in de volgende chaotische scene was het toch raak: 1—0 voor de thuisspelende ploeg na ongeveer een Zaterdag speelden jeugd en senio ren thuis tegen resp. Turnlust 1 en De Stolp 2. De senioren behaalden een krappe 6—4 zege terwijl de jeugd met een 8—2 nederlaag ge noegen moest nemen. Martin Janssen, Fred Mosk en invaller Frans Room, die zijn eerste competitie wedstrijd sinds een jaar speelde, had den een toch wel moeilijke middag te gen T.T.V. De Stolp. Mosk wist de eerste partij in drie sets te winnen. Room verloor zijn partij net in drie sets. Janssen bracht Tetak op 2—1 door in de derde set zijn eerste partij te winnen. Samen met Mosk speelde hij het dubbelspel. Ze wonnen met 21—12 en 21—18. Room maakte 4—1 door zijn tegenstander met 21—7 en 21—9 van tafel te vegen. Mosk verloor zijn tweede partij en later ook zijn der de partij in twee sets. Frans Room ver loor zijn derde partij in twee sets. Doordat Martin Janssen onverslaan baar was (hij won zijn tweede en der de partij in resp. drie en twee sets) werd het een 6—4 overwinning voor Tetak. Goede inzet Alexander Bakker, Silvio Roest en Bram Spitzer hadden het tegen de koploper Turnlust 1 zeer moeilijk. Ze verloren alle drie hun eerste partij. Bram Spitzer verloor in drie sets met in de laatste set een stand van 22 24. Het dubbelspel werd gespeeld door Alex Bakker en Bram Spitzer. Ze verloren ondanks hun goede inzet met 13-21 en 19-21. Silvio Roest verloor zijn tweede partij in twee sets. Alex Bakker wist zijn tweede partij met 21—15 en 21—14 te winnen. Bram Spitzer verloor zijn tweede en later ook zijn derde partij in twee sets. Silvio Roest verweerde zich erg goed maar verloor toch in twee sets. Alex Bakker wist uiteindelijk nog 2—8 te maken door in de derde set met 22 20 te winnen. Zaterdag 11 april spelen jeugd en seni oren in 't Zand tegen Doko. kwartier. Helaas liet Texel hierna het hoofd enigszins hangen. Men zat er niet meer bovenop, passes kwamen niet aan en de duels op het midden veld werden verloren. Uriot zag een schot naast gaan en de corners be landden vrijwel allemaal in de handen van de zelfverzekerde Schagense kee per. De laatste twintig minuten voor rust waren toch weer voor het Texelse team. Het spel werd feller en men werd zowaar af en toe gevaarlijk, al was het alleen al doordat Schagen de bal af èn toe gevaarlijk dicht bij hun doel over de achterlijn werkte. Doordat Texel nu meer op de Schagense helft opereerde, ontstond een riskante situa tie. Door balverlies voor het doel van Schagen ging het spel heel snel over naar het Texelse veld. Klaas Dirk Koorn werd op het verkeerde been ge zet en zodoende kon Schagen on houdbaar op 2—0 komen. Gewijzigd Na rust ging Texel direct in de aanval in een gewijzigde opstelling en zag zijn snelle en goed georganiseerde spel al binnen tien minuten beloond. Wim van Veen speelde Louis Uriot op maat aan en deze schoot hard in. De te rugsturende bal kwam opnieuw bij Uriot en deze maakte het karwei netjes af. Er werd goed en fel verdedigd en het middenveld werd nu wel goed ge bruikt. Gerrie Plaatsman had af en toe moeite met overstekende Schagense voetballers en wond zich enigszins op. Hij werd dan ook na een stevige tuinieractie opgeschreven. Na onge veer twintig minuten in de tweede helft ontstond een doelrijpe kans voor Texel. Helaas werd Simon Brand bin nen het strafschopgebied onderuitge haald en op luid aanraden van Bart Heerschap werd tot strafschop beslo ten. Louis Uriot ging achter de bal maar schoot te zacht én recht in de handen van de Schagense doelverde- diger. Gelukkig voor Texel ging bij Schagen een schot rakelings voor langs. Na nog een knap genomen indi recte vrije trap waarbij vooral Gerrie Plaatsman links van de Schagenmuur gevaarlijk werd, bleef toch de stand op 2—1 steken. Vier Texelaars deden mee aan de „Egmondermeerloop" die door de atletiekvereniging Trias te Heiloo gehouden werd. Zij zagen alle vier kans in de bovenste regionen te eindigen. Zo'n 500 deelnemers, waaronder veel sterke lopers uit Noord-Holland deden mee aan deze trimloop. De tocht voer de door open terrein in het polderland. Het was een vlak parcours over asfalt met vrij veel tegenwind. Er kon gelo pen worden over 7.1 km, 14.3 km of 21.2 km. Theo Franchimon, die weer aan het opbouwen is na een pijnlijke blessure aan zijn ribben, liep de 14.3 km in een zeer snelle tijd van 48.20. Dat dit een goede tijd is bleek wel uit het verschil met nummer twee (51.32). Ron Daalder, Kees Timmer en Albert Hoven liepen de 21.2 km. Van echte tegenstand was geen sprake; ze liepen eigenlijk allemaal alleen. Daalder finish te als eerste in de voor hem fantasti sche tijd van 1.13.56. Het was voor het eerst dat hij onder de 1.14 kwam. Als tweede eindigde Kees Timmer die na een lange tijd weer echt sterk liep, met 1.14.35. Albert Hoven liep twee jaar geleden voor het laatst onder de 1.16. Nu werd hij derde in 1.15 17. Woensdagmiddag wordt in Den Hoorn door ZDH huis aan huis oud papier, vodden en spullen voor de rommel- tjesmarkt opgehaald Er wordt begon nen om 14.00 uur en als het weer het toelaat, kunnen de spullen alvast buiten worden klaargezet. Tijdens de vrijdag gehouden wieler wedstrijd op de wielerbaan wisten bij de senioren Jan Nico v.d. Ploeg en Richard Koopman te ontsnappen en een voorsprong van 40 seconden op te bouwen. In de laatste ronden ont snapten Dirk Vinke en Evert Koopman nog uit het peloton. Zondag reden de junioren de laatste zeven stedenwedstrijd. De leider in het klassement Hans van Osch wist met twee andere renners een kopgroep te vormen, die niet meer achterhaald werd. In de sprint werd hij derde. Bas Vaars werd vijfde. Evert Koopman ze vende en Richard Koopman tiende. Eindklassement: 1. Hans van Osch, 2. Bas Vaars, 3 Evert Koopman, 7. Richard Koopman. Uitslag senioren: 1. Richard Koopman; 2. Jan Nico v.d. Ploeg; 3. Evert Koopman; 4. Dirk Vinke. Jeugd: 1. Frans Witte, 2 Richard Bousma; 3. J. W. Prins. „Met bromfiets die ik win, haal ik al mijn vriendjes in". Aldus de slagzin waarmee de 14-jarige Johnnie van Tongelen uit de Lieuwstraat in Den Burg meedeed aan een wedstrijdje tij dens de onlangs in de Amsterdamse RAI gehouden Motor RAI '87, Op dracht was een slogan te bedenken waarin het nut van de bromfiets tot uitdrukking komt. Johnnie won met zijn slagzin een To- mos brommer ter waarde van 71099,—. Woensdagmiddag werd het vervoer middel officieel aan hem overgedragen door vertegenwoordiger Extercatte van Tomos Nederland uit Epe bij de werk plaats van plaatselijk dealer Guus Ze gel in de Parkstraat. Een probleempje is dat de gelukkige winnaar nog niet de bromfietsgerech- tigde leeftijd heeft, zodat hij en zijn ouders nu peinzen over een manier waarop Johnnie van zijn brommer kan genieten zonder de wet te overtreden. Van het inhalen van vriendjes zal voor lopig nog geen sprake kunnen zijn... Op de foto nemen vader en zoon Van Tongelen op de Parkstraat-boulevard de felicitaites in ontvangst van de heer Extercatte. Links dealer Guus Zegel.

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 9