UfNIli t* ff hi V Hij heeft zand in zijn ogen Interne verbouwing Spanjer's groothandel m 4. Landelijke actiedag tegen Deetman Lichte schade bij aanrijding Vaste data w k MST-programma Omleidingsroutes verkeer Den Helder Raadsvergadering Zon, maan en hoog water Voorronden van bridgetoernooi Geslaagd Inbraak maar geen diefstal 11 Ar Gr Ta Protest tegen schrapj* zomerwoning Jamin-vestiging in Maas winkelcentrum PAGINA 2 TEXELSE COURANT VRIJDAG 10 APRIi I DAG Grote raambiljetten kondigden de actie op de Thijsseschool aan ff In het kader van de landelijke dag tegen het onderwijsbeleid van mi nister Deetman werden op de Texelse basisscholen verschillende acties gehouden, uitgaande van de verontruste ouders. De leerkrach ten stonden erbuiten. Edith Arendsen van de medezeggen schapsraad van de Thijsseschool in Den Burg en tevens verontruste ouder, verklaarde dat eerst overleg was ge weest over de invulling van de actie dag. De ouders werden gepolst over het idee de school te bezetten, maar dat zou alleen gebeuren als èlle basis scholen op Texel zouden meedoen. Slechts één school bleek ertoe bereid, zodat een andere actie op touw werd gezet bij de Thijsseschool ouders kon den een voorbeeldbrief afhalen waarop nog eens uiteen wordt gezet waarom men tegen de voorgestelde bezuinigin gen in het onderwijs is. Na onderteke ning gingen de brieven in een grote doos, die naar de minister zal worden gestuurd. Op de Thijsseschool kwa men 63 brieven binnen. Zand in ogen Ook op de Jozefschool en de Kompas- school werd een brievenactie onder de ouders gehouden. Alle brieven zullen op de Thijsseschool worden verza meld, Van ,,De Bruinvis" uit Oude- schild kwamen 123 brieven allemaal voorzien van een zakje zand. Eén van de ouders had hierop gezegd: ,,maar c de minister hééft al zoveel zand in zijn ogen Ruud Nooij, hoofd van de Redmer IJskaschool in De Waal ver klaarde dat de ouders ingelicht waren tijdens de vorige week gehouden ou deravond Omdat de andere scholen niet overgingen tot bezetting, gebeur de dat ook met in De Waal, maar zo'n 25 ouders hebben wel een gezamenlij ke brief voor de minister ondertekend. De school met de Bijbel in Oosterend heeft nog niets gedaan. Er zal op de komende ouderavond eerst met de ou ders worden overlegd Splitsing Albert Hoven van de Jacob Daalder- school uit Oosterend had wel voor een bezetting gevoeld, maar dat ging niet na sterke tegenstand van een aantal ouders. Brieven schrijven is naar zijn mening zinloos daar de minister alles toch zo in de papiervernietiger werpt. Er gebeurde op de Daalderschool daar om niets. Er werd gewoon les gege ven. 's Avonds zijn bijna alle ouders op school gekomen om te praten. ,,Er is pittig gesproken", aldus Hoven, ,,maar we zijn toch eensgezind weer uiteen gegaan, nadat door die kleine groep tegenstanders eerst een soort splitsing in de school was ontstaan". De Lubertischool in De Koog heeft een enquête onder de ouders gehouden, waaruit bleek dat 2/3 tegen bezetting was. Er is verder geen actie gehouden. Olga Wouters van het Durperhonk uit De Cocksdorp zei dat hun actie nog moet komen. ,,Wij zitten ver naar het Noorden, het duurt altijd even voor we op gang komen. Er is een peiling on der de ouders geweest over de wense lijkheid van een bezetting, maar men koos voor rust op de school. De ou ders gaan wel een gezamenlijke brief ondertekenen die vrijdag op de bus gaat", aldus Olga Wouters. Individuele acties De Strijbosschool uit Eierland heeft brieven naar de ouders gestuurd met voorstellen om iets op touw te zetten, maar daar zijn verder geen reacties op gekomen ,,De ouders konden indivi duele acties ondernemen, maar we hebben tot dusver niets gemerkt", al dus Hennie Dekker. De CVO-school in Den Burg heeft ook geen actie ge voerd, toen de meerderheid van de ouders tegen bezetting bleek. Dinsdag is nog wel gesproken over een brievenactie. Gijs Afman van de Jan Drijvcrschool uit Den Hoorn verklaarde dat ongeveer de helft van de ouders zich door middel van een enquête uit sprak tegen een bezetting. Dinsdag is echter wel een brievenactie op touw gezet, waarop nu zo'n 30 reacties bin nen zijn. ,,We hopen dat er nog meer op komt", aldus Afman. Edith Arendsen, Frouwkje ven de Kamer en Theo Bakker gooien de brieven van de verontruste ouders in de doos voor Deetman. Omdat een 36-jarige man in zijn Volvo op de Zanddijk niet genoeg uitweek, raakte hij de zijkant van een passeren de Mazda van een 38-jarige man uit het Duitse Ennepetal. Bij beide auto's werd een linkerbuitenspiegel beschadigd. Donderdag 9 april In peuterspeelzaal ,,Spelemaer" (Ouwe ULO) begint om 20.15 uur een bingo avond, toegankelijk voor iedereen Vrijdag 10 april Het Nederlands saxofoonkwartet geeft een uitvoering in ,,De Lindeboom", 20.15 uur. Het CNV Texel heeft jaarvergadering in ,,De Schakel"; 20.00 uur. Zaterdag 11 april Balletvereniging Texel geeft in de bur gemeester De Koning-hal een uitvoe ring van het sprookje ,,De stukge- danste schoentjes", aanvang 19.30 uur Toneelvereniging Sint Jan brengt in ,,De Lindeboom" het blijspel ,,Ciao"; 20.00 uur. Zondag 12 april In ,,De Nieuwe Aanleg" in De Cocks dorp geeft het fluitkwartet Beaux Four" een koffieconcert, aanvang 10.30 uur. De Palmpaasoptocht van Den Burg start om 13.30 uur bij het fanfarege bouw; de optocht van De Waal om 14,45 uur bij de Redmer IJskaschool en de optocht van Oudeschild om 14.45 uur bij de Bruinvis-school. In de Ferreverzaal wordt van 13.30 tot 17.30 uur door de Volksdansgroep Texel een Ierse dansdag gehouden. Dinsdag 14 april De gemeenteraad vergadert in het raadhuis, aanvang 19.30 uur. De werkgroep dialect van de Histori sche Vereniging Texel komt om 20.00 uur bijeen in de Thijsseschool. Ook belangstellende niet-leden zijn welkom. Woensdag 15 april De afdeling stamboomonderzoek van de Historische Vereniging komt bijeen op het adres Beatrixlaan 21, aanvang 20 00 uur. Ook belangstellende met- leden zijn welkom. Op 19.00 uur begint in de Doopsgezin de kerk de Paasmaaltijd van de Federa tie van Doopsgezinde zusterkringen. Na afloop worden dia's vertoond over het werk van Chagall, onder andere van de glasramen die hij maakte voor het ziekenhuis in Jeruzalem. Ook niet- leden zijn welkom. De stichting Ondersteuning Welzijns werk heeft openbare vergadering in dorpshuis d'Ouwe ULO; 20.00 uur. De speel-o-theek is elke woensdagmid dag van 14 00 tot 16.00 uur en elke vrijdagmiddag van 15.00 tot 17.00 uur geopend in de voorspeelzaal van het dorpshuis aan de Wilhelminalaan. I1U Jan Spanjer tussen een aantrekkelijk gepresenteerd deel van zijn assortiment. Afdeling volleybal: Zaterdag 11 april, Sporthal Trefpunt, Julianadorp: 15.00 u. heren Juvoc 2-Tevoko 2 Jocohal, Den Helder: 15.00 u. heren Zeemacht 1-Tevoko 3 16 00 u. heren HCSC 2-Tevoko 4 Sporthal 't Span, Wognum: 12.30 u. dames Export 1-Tevoko 1 Sporthal De Klamp, Andijk: 14.00 u. heren Asonia 1-Tevoko 1 Maandag 13 april: 18.50 u. dames Turnlust 1-Tevoko 3. Automobilisten die van de veerboot gebruik maken, dienen rekening te houden met omleidingsroutes in Den Helder. Sinds dinsdag is Rijkswa terstaat daar namelijk bezig met de re constructie van twee kruispunten, Bin nenhaven/Havenweg (bij de Van Kins- bergenbrug) en Zuidstraat/Bea- trixstraat/Weststraat. De werkzaamhe den nemen naar schatting negen we ken in beslag. Standplaatsen en openingstijden van de Bibliobus elke dinsdag: 10.00-10.30 uur 't Horntje, De Dageraad 14/16; 10.45-12.00 uur Den Hoorn, basisschool; 12.45-14.00 uur Oudeschild, basisschool; 14.15-14.30 uur Zuid-Eierland, Postweg; 14 45-15 15 uur Midden-Eierland, basisschool; 15.30-16.15 uur De Cocksdorp, Eierlandsche Huis; 16.30-17.15 uur De Koog, Nikadel; 17.30-18.00 en 18.30-20.30 uur Oosterend, dorpshuis. Lokale omroep. Tips inzake sport- en andere gebeurtenissen die interessant zijn voor de radio-uitzending bij Dick Oudendag, Zeebries 20 in Den Burg, telefoon (02220) 3972. ondernemers - aktiviteiten ..Qua grondoppervlakte is er niets veranderd, maar intern is alles compleet vernieuwd", aldus Jan Spanjer dinsdag bij de opening van zijn geheel vernieuwde groothandel aan de Maricoweg in Den Burg. Zo'n 400 mJ nieuwbouw, uitbrei ding van het assortiment, veran derde opstelling zodat de produc ten overzichtelijker zijn uitgestald en automatisering met behulp van een leespen en een streepjescode op de artikelen, dat zijn de ver nieuwingen die een volledige meta morfose betekenen. In 1980 nam Jan Spanjer de groothan del van zijn vader over. Er worden naast levensmiddelen ook enkele non food artikelen geleverd, maar alleen aan mensen die ingeschreven staan bij de Kamer van Koophandel. In 1981 kreeg Spanjer het agentschap van Amstel en Heineken en kon hij zijn af nemers een totaalpakket van alcoholi sche dranken aanbieden. Eén van de vernieuwingen is dat het assortiment nu nog weer breder is geworden. Voorzitter van de afdeling Texel van Horeca Nederland Mans Segers ver klaarde dinsdag bij de openingsplech tigheid dat Texel een gebied is met duidelijke grenzen. ,,Er moet samen werking zijn tussen grootverbruikers en de bestaande groothandels, ook al Dinsdag 14 april vergadert de gemeen teraad, aanvang 19.30 uur. De agenda: 1. Opening. 2. Bepaling volgorde stemming. 3. Vaststelling besluitenlijst raadsver gadering van 10 maart 1987. 4. a. Ingekomen stukken b. Mededelingen. c. Beantwoording raadsvragen. 5. Aanvraag en aanvaarding rijkslening enzovoort ten behoeve van overdracht grond en bouw van een woning te Den Burg De Mars, complex 3983-86. 6. Bedragen krachtens artikel E21 van de Overgangswet op het basisonder wijs, in verband met toepassing van artikel 55 ter, 1e en 2e lid, der Lager onderwijswet 1920. 7. Vaststelling bedragen krachten? arti kel E 20 e.v. van de Overgangswet Wet op het basisonderwijs in verband met toepassing artikel 103, 2e lid der Lager onderwijswet 1920, over de pe riode 1 januari 1985 tot 1 augustus 1985. 8. Vaststelling overschrijdingsbedragen artikel 101, 4e lid, der Lageronderwijs- wet 1920 en artikel E 21, 2e lid van de Overgangswet Wet op het basis onderwijs. 9. Overzicht Vermeerdering Huis vesting Christelijke school voor basi sonderwijs School met de Bijbel te Oosterend. 10. Aanpassing begroting 1987 van het grondbedrijf. 11Extra parkeerplaatsen Weverstraat/ Schilderend. 12. Aanbrengen overkapping zout- opslagplaats, 13. Verbeteren riolering Oudeschild 4e fase. 14. Reconstructie riolering Den Burg 5e fase. 15. Reconstructie Kogerstraat. 16. Overzicht onvoorziene uitgaven. 17. Representativiteit van de Stichting Lokale Omroep Texel. 18. 1e Begrotingswijziging 1987 Socia le Dienst. 19. Legaat van de heer C. van der Werf. 20. Vaststelling verordening ter bevor dering van de veuligheid van de vaart met recreatieve bedrijfsvaartuigen. 21. Benoeming bestuursleden Stich ting Texels Museum. 22. Wijziging Algemene Politieverorde ning Texel 1984. 23. Instelling subsidie-adviesorgaan. 24 Bezwaarschrift Stichting On dersteuning Welzijnswerk. 25. Bezwaarschrift Dansgroep Oude Dansen. 26. Investeringen zwembad Molen koog. doordat zij een gezamenlijke problema tiek hebben door de sterk wisselende omzetten in verband met het toerisme. Een groothandel op Texel kan daarmee rekening houden en toch goede servi ce en continuïteit blijven bieden. Be drijven van de overkant proberen een stukje omzet in het seizoen mee te pikken door met gunstige prijzen te komen, maar zij kunnen toch niet in spelen op de situatie zoals groothan dels op Texel dat kunnen", aldus Segers ,,Wij proberen voortdurend up to date te blijven", aldus Spanjer. ,,Nu is de aanbieding van de producten verbeterd en onze service blijft als vanouds. De mensen kunnen nu ook zelf de spullen komen halen en contan^ betalen. In de toekomst hopen we de bestellingen nog te kunnen automatiseren", aldus een trotse Spanjer. De zon komt 11 april op om 6 53 uur en gaat onder om 20.30 uur. Maan: 14 april V.M.; 20 april L.K. Springtij: 16 april; doodtij: 23 april. Hoog water ter rede van Oudeschild: Vrijdag 10 april 6.30 en 18.56 Zaterdag 11 april 7.47 en 19.54 Zondag 12 april 8.40 en 20.42 Maandag 13 april 9.27 en 21.28 Dinsdag 14 april 10.10 en 22.12 Woensdag 15 april 10.49 en 22.53 Donderdag 16 april 11.20 en 23.27 Vrijdag 17 april 11.24 en 23.50 Zaterdag 18 april 11.30 en Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Laagwater valt gemiddeld 6.15 uur na hoogwater. Maandag werden de voorronden van het Ruitenboer-toernooi gespeeld. De ze uitgezochte landelijk gespeelde brid gespellen vormen ieder jaar weer een verrassend gebeuren. De twaalf flessen wijn gingen naar de volgende paren: A-lijn1. Mevr. Bakker-B. van Hoogen; 2. de heren Kellner-Ofrein; 3. Fam. Blok. B-lijn: 1. de heren Rensebrink- Bakker; 2. Fam. Kamstra; 3. de dames Balk-Boere. Drie paren mogen naar de halve finale te Wormerveer op 26 april. A.s. maan dag wordt de paasdrive gehouden Iedere zaterdagochtend haalt Sco Texel oud papier, lompen en oude schoenen op. De mensen worden zocht deze spullen vóór 10.00 uur de straat te zetten, zodat ze vlot nen worden ingeladen. Bij de oud papier-wagen kunt u ook gereedsf voor de derde wereld kwijt. Komende zaterdag wordt het oud» pier etc. opgehaald in de volgends straten: 1. Bernhardlaan, Lieuwstraat, 1 kerstraat, Burdetstraat, Meeste Kraaistraat, Wilsterstraat, Marelstraat. De Mars Vanaf 14.00 uur wordt papier opg, haald in De Mars. De Koog Iedere tweede zaterdag van de ma wordt oud papier opgehaald in De Koog en direkte omgeving, leder wordt verzocht het papier tijdig g? deld aan de straat te zetten. Aan de Associatie SMK te Eindho zijn geslaagd voor het typediplom Danielle Roeper, Petra Slegh, DeÖ Wiertz, Esther Witte, Ingrid Witte Petra Zoetelief. Vorige week is ingebroken in een ning in De Koog door een steen een ruit te gooien. De eigenaar Amsterdam miste echter niets. We waren spullen apart gezet, kennelij om later gehaald te worden. De te nische recherche stelde een onder: in. Uitsl Van 00 Dok Kikki tel. s.v.p Zatei geof 12.31 uur, Van maa Zr. (022 Uitl arti Op 17.2 (021 Voc tan zat< tere Wii Wa Ku Spi wei Tar 102 Over de omstreden ,,bestuurscom| satie" (waarbij mensen in de buurt de veerhaven bepaalde gunsten kn ter vergoeding van verminderd wcx genot als gevolg van de verkeersvc zieningen die nodig waren voor de dubbeldeksaanleginrichtingen) is h- laatste woord nog niet gezegd. Zo; bekend zijn gedeputeerde staten ni akkoord gegaan met één van de gunsten, namelijk het recht om eei zomerwoning bij het huis te bouwi J. C. Hoogenbosch en B. M. B. B ker, bewoners van Molwerk 27, ne daar geen genoegen mee. ,,Molwe 27 is door ons aangekocht met de door de gemeente verwekte verwa ting hier eventueel later een zomer ning bij te kunnen plaatsen Nu dit met één pennestreek is verwijderd met de rigoureuze verkeersvoorzier gen voor de deur, vinden wij onze langen op onprettige wijze geschae aldus schrijven zij aan de gemeent- raad. B en W zullen het bezwaarsc voorleggen aan de raadscommissie voor ruimtelijk en huisvestingsbelei vervolgens aan de raad pre-advies uitbrengen. We 211 vrij Za' vai 11. uu sp ondernemers-aktiviteiten Een vestiging van Jamin, de door gang naar de Vogelenzang door middel van een schuifpui, een ver beterde opstelling in de Brons- textielafdeling en scheiding van de slagerij en de kaasafdeling in de supermarkt, dat zijn de wijzigingen en vernieuwingen in het uitgebrei de Superkoopcentrum van Maas. Den Burg heeft hiermee nu een uitgebreid overdekt winkelcentrum. Nadat de levering van het ijs was ge regeld kon de vestiging van Jamin doorgang vinden", verklaarde mevr Joke Maas. Behalve het bekende i en koekassortiment is in de Jamin hoek ook een gedeelte waar de kla ten zelf snoepgoed kunnen inschei en afwegen. Een uitgebreide hoeve heid artikelen voor diabetici voorzie) zeker in een behoefte en er wordt brood van een Texelse bakker ver- I kocht. Gea Mosk, al jaren trouw ml dewerkster van Maas Supermarkt cl de Jamin-vestiging runnen, bijgestcl door Joke Maas. In Super Maas w/©l Brons Textiel en bloemenshop Euref" reeds aanwezig. Door de laatste vel teringen en veranderingen wordt eel compleet assortiment artikelen aancjj boden in een overdekt centrum, zijn nog twee kleine winkelunits vrij aldus J. Maas. ,,Het zou leuk zijn i daar ook nog wat in kwam, iets me schoenen of zo. qroP-BAK CHOCOLADE Overzicht van de nieuwe Jamin-vestiging.

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 2